Köszönet, nagyon hasznos a videód ! Nem hegesztő a szakmám, autódidakta módon kísérlem elsajátítani. Idehaza a ház körül gyakran van rá szükség.
@jozsef5846 Жыл бұрын
Örülök a videónak. Biztosan sikeres lesz, hiszen sokan barkácsolnak. Jó, hogy megemlítetted a felület tisztaságát. Fontos. Mivel a hegesztési varratnak 4 fő ellensége van (Oxigén, víz, szénhidrogének, rozsda), talán egy kis kiegészitésre szorul az intelmed.(nem okoskodásból, csak azér, hogy jó minőségű varratot húzzanak a kezdő hegesztők) . Szénhidrogének az olajak, zsírok, festék. A rozsdában mindig van víz is megkötött formában, no és oxigén. Ha valaki CO - védőgázas hegesztővel hegeszt-akár porbelessel is- fontos, hogy huzatmantes helyen hegesszen mert porózus lesz a varrat. No és persze száraznak kell lennie az anyagnak. Tovabbi jó videó készítest kívánok. Nagyon hasznosak amiket láttam.
@rackaandroll Жыл бұрын
Köszönöm!
@ANDRUV-n8c8 ай бұрын
szia ha egy einheil gépem van és 2mm. es bevont elektródával heggesztek és leragad az elektróda mit tudok csinálni[nem tudok kérdőjelet írni bocsi]
@rackaandroll8 ай бұрын
Szia! Inverter vagy trafó? Próbáld meg egy kicsit magasabb áramerősséggel.
@Vatzekatya2 жыл бұрын
Két kéretlen jó tanács: 1.; Szemüvegesek olyan szemüveggel/ben hegesszenek, amiben a lencse anyaga MŰANYAG. 🙂 A pucolástól persze össze fog karcolódni egy idő után, de nem fog beleégni, nem lesz mágnesezhető a cündertől (vascseppek). ellentétben az ÜVEGBŐL készült lencsékkel. ;-] 2.; Aki MMA pálcával áll neki táki-mákizni vékony lemezt, nem fog bőrkötényre, bakancsra beruházni. 😛 Tehát: ha beugrott a cipődbe az olvadt vascsepp, próbáld meg röhögés és bepisálás nélkül kiállni, hogy nem kezdesz ugrálni, lábadat rázogatni. 😛Meredten megvárod, amíg kihűl - ugyanis, lábadat rázogatva sokkal TÖBB helyen fog megégetni. 😀 I have spoken.
@rackaandroll2 жыл бұрын
Mindkettő megfogadandó!
@ViLLaMVaDaS2 Жыл бұрын
1: a kínaiak nagy újítása, a hegesztőnapszemüveg. Szép, fényre sötétedő kazetta, két napszemüveg szárral. Oké, hogy nem vakulsz meg, talán, de a bőrt az arcodon ne nagyon keresd műszak végére! 2: ezért kell vietnámi tangapapucsban hegeszteni, mint ahogyan a pakisztániak, mert abból gyorsan eltávozik az olvadt fém! 🤣
@Vatzekatya Жыл бұрын
@@ViLLaMVaDaS2 Köszönjük Emese!
@m11akos2 жыл бұрын
12:09 Ezen úgy lehet segíteni, hogy ott van a közelben egy hulladék vas, amin kezdés előtt "bemelegíted" az elektrodát. Ha már izzik a vége, sokkal biztosabb az ívgyújtás. Én 2 mm zártszelvényen tanultam MMA-zni, majd abból lett a kerítés. Szakaszos hegesztéssel "mentem biztosra". Lassabb, de szebb és sikeresebb varratokat produkáltam. Szerencsére a Microforce 120 VRD-n lehet minden okosságot állítani. Nekem is az lett a vége, hogy minimumra tekertem a Hot Start és Arc Force funkciókat.
@rackaandroll2 жыл бұрын
Igaz. Az új pálca először mindig nehezebben fog ívet.
@m11akos2 жыл бұрын
@@rackaandroll Mindegy, hogy új vagy megkezdett elektróda. Lényeg, hogy egy hulladék vason hegesztesz pár mp-et (ugyanolyan szögben, ahogy fogsz), majd a még izzó végű pálcával gyorsan elkezded a tényleges varratot. Én gyorsszorítóval odarögzítettem mindig egy darab vasat ehhez a közelbe. Lincoln Omniát majd ER 23-at használtam. Az utóbbi kifejezetten könnyen gyújtott ívet szűz állapotban. Még egy kis csillagszóró effekt is volt hozzá. Ha jól tévedek, a 7014 bevonatában vaspor is van.
@greenseamussel8018 Жыл бұрын
@@m11akos Melyik volt jobb, a Lincoln Omnia vagy az ER23?
@m11akos Жыл бұрын
@@greenseamussel8018 Nem sikerült szinte semmilyen érdemi különbséget észrevennem. Az ER23-nak sötétebb volt a salakja, meg az új elektródának kicsit csillagszórózva indult az eleje. Nekem ez egy picit jobban “ízlett”, mintha könnyebben tudtam volna vele dolgozni. Lehet, hogy csak azért, mert a Lincolnnal kezdtem először tanulni, utána jött az ER23.
@greenseamussel8018 Жыл бұрын
Az Iweld Microforce 120 VRD-n lehet manuálisan állítani a Hot Start-ot és az Arc Force-ot is? Csak mert a Iweld Gorilla Microforce 130-on nem.
@zsoltsandor89982 жыл бұрын
Hiánypótló! 🙂
@rackaandroll2 жыл бұрын
Köszönöm! Mivel régebben személyesen nekem is volt gondom az átégéssel, és többen kérdeztek is róla, adta magát a téma.
@zsoltsandor89982 жыл бұрын
@@rackaandroll Mi köszönjük! Egyébként olyannyira érint, hogy a készülőben lévő kertítéskapunk alsó részébe 1mm-es táblák kerülnek :D A háromból egy került fel, de kedves barátom küzdött vele rendesen pont pálcás technikával. Sajnos nekem még kimaradt a hegesztés, de főként a te videóidat nézve jó ideje, beruháztam pár hónapja egy Multiflux 153-asra. (Bár tény, hogy nagyon jó akcióban is volt) Egyelőre még várat magára műhely rendeberakás, idő na meg védőfelszerelés hiányában. De ami késik, nem múlik :) Egyébként szigetrendszerű napelemen gondolkozva pont megnézem szerintem a lakókocsis videódat is! Úgyhogy így tovább és hálasak vagyunk a videókért!
@oibacsi Жыл бұрын
Fémipari cégnél dolgozom rajzolóként, de néha az ember elfelejti az alapokat. Köszönöm.
@krisztianbogdan4963 Жыл бұрын
Itt vagyok.köszönöm
@rackaandroll Жыл бұрын
Sok sikert!
@lajostakacs58032 жыл бұрын
Király 🤟
@rackaandroll2 жыл бұрын
Örülök, ha tetszett!
@robertpropszt2037 Жыл бұрын
Szia👋 Egy videóban beszélnél arról esetleg, hogy mikor és miért kell megfordítani a polaritást pl rutilos meg bázikusnál nem egyforma. Mi a helyes beállítás?
@rackaandroll Жыл бұрын
Szia! Köszönöm a javaslatot. A jövőben lehet, hogy lesz erről is szó.
@stefan75075 Жыл бұрын
80x60 as szög vas hegesztéséhez elegendő a 2,5 es pálca? Köszönöm
@rackaandroll Жыл бұрын
Szia! 4-5 mm feletti anyagvastagsághoz már jobb lenne vastagabb elektróda, de a 2.5-össel is meg lehet csinálni. Ha vastagabb-erősebb varrat kell, akkor a salak leverése után rá lehet menni még egy réteggel.
@stefan75075 Жыл бұрын
@@rackaandroll Szia! 2mm alatt 1,6 pálca? 2-4mm között 2,5 pálca és a fölött nagyobb ha jól értem? Köszönöm
@stefan75075 Жыл бұрын
Szia! 30*20*2 méretű zárt szelvény is megfelelő lehet rámpa elkészítéséhez? Köszönöm a választ
@medve02 жыл бұрын
Arc force-nak van magyar neve is. Igaz nem annyira hangzatos: ívhosszkompenzáció 😅
@rackaandroll2 жыл бұрын
Szia! Jól hangzik. De ez a gép nem tud magyarul. :-)
@peterhunor9739 Жыл бұрын
Üdv. Jó a video, sok hasonló videot megnéztem, de 1 kérdésemre nem kaptam választ egyikbe sem. Remélem te megválaszolod nekem. Egy zárt szelvény vázas vaskaput szeretnek készíteni, és az a kérdésem, hogy elég erős és tartós a huzal hegesztés (gaz nélküli) a bevont elektródás hegesztéssel szembe? Melyik erősebb egy 2 mm - es vastagságú zárt szelvényen? Melyik hegesztés tartósabb es erősebb? Köszi, Péter.
@rackaandroll Жыл бұрын
Szia! Mindkét eljárás megfelelő a célra. A hegesztés erősségét inkább a kivitelezés minősége befolyásolja. Ezért, ha még kezdő hegesztő vagy, érdemes az "igazi" munka előtt hulladék vasakon gyakorolni, hogy élesben már egyenletesek és megfelelően beolvadtak legyenek a varratok.
@m11akos2 жыл бұрын
Kezdő hobbistaként először MMA-ztam (3-4 kg elektróda), majd váltottam porbelesre, amihez új gép is kellett. Első próba: uhhh, mennyivel egyszerűbb fogyóelektródással dolgozni..... miért nem ezzel kezdtem?! Persze, így legalább valamennyire megtanultam "pálcázni" is. Aki most kezdené az otthoni hobbizást, annak azt tudnám javasolni, hogy egy pici lóvét még tegyen hozzá, és vegyen egy inverteres (!) fogyóelektródás gépet, akár egy belépő hobbi szintűt, mint én. Meg kell venni az iWeld huzalt, azzal szépen lehet dolgozni. Próbaképpen meg tudtam hegeszteni 0,9 huzallal a 0,8 lemezt is: kzbin.info/www/bejne/m2rLhH55r5x8bM0 (Itt már 4 kg huzalnyi gyakorlatom volt, kész lett közben a kerítés kb. 25 méter varrattal.)
@rackaandroll2 жыл бұрын
Köszi a hozzászólást. Mivel látom én is, hogy a többségnek a bevont elektródáról a porbeles a következő lépés (onnan feljebb pedig csak kevesen lépnek, pedig a védőgázzal jön el az igazi kánaán...), így csinálok is majd róla videót. Kis pénzből nem rossz dolog a porbeles, de a műhelyemben nagyon nehezen viseltem azt a rengeteg füstöt.
@m11akos2 жыл бұрын
@@rackaandroll Porbelest csak szabadtérben, még ott is brutál a füst. A hegesztős ruháimat elraktam a garázsba, hónapokkal később is "illatoznak", pedig nyitva van egy kis ablak.
@Mr.PlumberJack0ff Жыл бұрын
helo, ha egy 6mm-es anyaghoz akarok egy 2mm-est hozzáhegeszteni és ráadásul sarokvarratot kell készítenem akkor mire kell odafigyeljek? van esetleg valakinek tapasztalata különböző anyagvastagsagu anyagok hegeszteseben?
@rackaandroll Жыл бұрын
Szia! Nem egyszerű, ha ilyen nagy különbség van a két anyag vastagsága közőtt. Szerintem több vékonyabb rétegben kell megcsinálni a hegesztést, hogy a 2 mm-es anyag ne lyukadjon át, de a vastag anyagnál meglegyen a kellő varratvastagság.
@ViLLaMVaDaS2 Жыл бұрын
Nekem 20x40x2-es zártszelvényt sikerült 50x50-es szögvashoz hegeszteni (az kb 5-6mm vastag), 3,2mm-es OK 46.16 elektródával, 85 amperen sarokvarrattal. Inkább csak azok lyukadtak át, amik öreg, belül rozsdás zártszelvények voltak. Kissé a vastagabb anyag felé kell tartani az ívet (pálcát), és mindkét felületet rendesen megcsiszolni. Sarokvarratnál bír a zártszelvény magasabb áramot, mert a bevitt hő több irányba tud eltávozni.
@GoldMarshall1 Жыл бұрын
Szia! Nekem a pálca kitámasztásról lenne kérdésem. A bal kéz érintkezik az asztallal (+) és közben az támasztó ujj pedig az elektródát tartja.(-) Ugyan az a kéz. Hogyhogy nem zár így az áramkör és olvasztja meg az ujjat? A kesztyű szigetel jól, vagy az elektróda bevonata, ami elvileg tartalmaz fém reszeléket? Én nem merem kitámasztani az elektródát vagy bárhogy hozzáérni, de a teljes pálcahosszal nagyon nehéz egy kézzel tartani. Köszi a választ.
@rackaandroll Жыл бұрын
Szia! Az elektróda bevonata nem tartalmaz fém reszeléket, és így maga is szigetel. Emellett a kesztyű is megfelelő védelmet nyújt. És amúgy a hegesztőáram feszültsége is elég alacsony ahhoz, hogy ne okozzon halálos áramütést. Ha hegesztés közben egy kézzel fogod a munkadarabot, akkor sem történik semmi.
@ViLLaMVaDaS2 Жыл бұрын
Az üresjárati feszültsége ezeknek a gépeknek 50-60 volt körüli, szóval ha redesen bőr kesztyűvel megfogod az elektródát, az égvilágon semmi bajod nem lesz. Puszta kézzel meg csak Chuk Norris hegeszt, de neki trafóra sincs szüksége.
@ha4zoli5 ай бұрын
Probald meg ket kezzel tartani az elektrodafogot, a kezeidet, konyokodet szoritsd minel kozelebb a torzsedhez. Igy sokkal stabilabb lesz. Masik lehetoseg, hogy elfelezed az elektrodat, vagy kissebb gyari hosszusagut keresel. Hiaba kezded bal kezzel tartani par centi utan irgalmatlan meleg lesz az elektroda vege folotti 5 centi is es majd a kedztyu fog az ujjadra rakemenyedni, raegni. Probald ki mindharmat batran!
@laszlotikk86692 жыл бұрын
Udv, a video jo es hasznos de engem nagyon zavart a hangos zene.
@rackaandroll2 жыл бұрын
Pedig jó zene. Ki kell bírni. :-)
@laszlotikk86692 жыл бұрын
@@rackaandrolla zene jo, csak a szoveghez kepest tul hangos.
@Knaufsalzer Жыл бұрын
@@rackaandroll Ha már hangos és jó zene, 8:34-től mi szólt? :D
@rackaandroll Жыл бұрын
@@Knaufsalzer The Raw Tribe - Simply Anything (Magyar zenekar volt kb. 10 évvel ezelőtt. A zenéjük csak magánkiadásban jelent meg.)
@Z1977Z2 жыл бұрын
Vashordo mili vastag kb. Abbol kivagott lemezt nem hinnem h lehet igy heggeszteni. Vagy nem jol figyeltem de hany milis volt itt az anyag? Koszi
@rackaandroll2 жыл бұрын
Szia! A vashordó anyaga jóval vékonyabb.
@brickheadhun6 ай бұрын
1mm azt mondta
@kanyaditibor2 жыл бұрын
gondolom vizet nem lehet tarolni benne!!!
@rackaandroll2 жыл бұрын
Hát nem. Még így is lett rajta néhány lyuk. De erre a célra így is megfelel.
@pistanagy46692 жыл бұрын
Semmi közöd a hegesztéshez,meny biztonsági őrnek!!!
@rackaandroll2 жыл бұрын
Köszönöm és viszont kívánom!
@cassius55902 жыл бұрын
Meny......????. Te meg tanulj meg helyesen írni.
@pistanagy46692 жыл бұрын
@@cassius5590 hang nélkül jó gyerek!!!
@sankovify2 жыл бұрын
@@cassius5590 A fiam felesége. 😄
@zoltangyulakucsera62682 жыл бұрын
Pistukám! Még szerkesztetted is aztán így sem sikerült leírni. Semmi baj! Végül is csak az anyanyelved.