az lenne a kérdésem hogy ha kész vagyok a javítással és a pisztolyt el szeretném tenni akkor a benne lévő ragasztót mivel vagy hogyan lehet kiszedni?
@peterhorvath193 жыл бұрын
Mi használjuk màr , egy jó ideje , egy hátrány van vele , hogy a furnérozott felületen , kell javítani ott nem mindig tapad meg ( természetesen a ragasztót kikaparjuk, eltávolítjuk a javítandó felületről ).
@lorinczyzsolt12053 жыл бұрын
Szervusz Péter, a furnér vastagsága is fontos, saját tapasztalatom az, hogy 0,9 mm-től már jó eredményt lehet elérni. Ha a hordozó tömörfa, pl fenyő, vagy rétegelt lemez, akkor könnyű dolgunk van, a ragasztó eltávolítását követően, vagy a javítandó részekbe véső sarkával képzett kis ‘kráterek” is segíthetnek a Knot Filler anyagnak kapaszkodni. Vékony/papírfurnérok esetén is vannak pozitív tapasztalataim, de a ragasztó jobb ha kimondott furnér-ragasztó és nem sima D3 vagy D4. A Knot Filler javítás furnérozott felület esetén nagyon GYORS, és határozott nyomású kell legyen a gyors tapadáshoz. Ha forgácslap a hordozó, és D3 v D4 a ragasztó, akkor én is jártam már úgy, hogy nagyobb kiterjedésű felület esetén nem volt 100% a siker, ekkor a Powder Filler jelenthet megoldást, bár a KF nagy előnye, hogy a csiszoláskor nem kell még tizedmilliken aggódni ;) Szóval: GYORSAN javítani, hűteni a jobb tapadás érdekében - próbáld ki a 813-as lágyabb szériát is (fehér, bükk, tölgy, opál) esetleg. Üdv, Zsolt
@peterhorvath193 жыл бұрын
@@lorinczyzsolt1205 szia nálunk a hordozó felület , mdf , meg forgácslap , de mintha csak az mdf -s böl jönne ki , furnérragasztáshoz 90% a würnek a wkl 40 ragasztóját használjuk .