Remek video! Spin Clean-el próbálkoztam anno, de sajnos az nem igazán vált be. Pro-Ject VC-e gépre váltottam és abszolút megérte. A kecskeszőr kefét hanyagolom, hullik mint a pusztulat. Németből rendeltem Nessie nylon kefét. Sokkal jobb!
@belateleki1553 Жыл бұрын
Hasznos video! Köszönjük! 👍
@deejuicemailbox Жыл бұрын
PVA-s lemeztisztításról hallottál? Nekem egy vegyészmérnök mesélte, hogy így tisztítja a lemezeit. Nekem nincs vinylem így nem tudtam kipróbálni milyen. Szóval poli-vinil alkohol (sok mindenre használják, pl. csomagolásra is), kristályos formájú szobahőmérsékleten, de vízben kiválóan oldódik, mivel alkohol. Ezt megfelelő arányban hígítva fel lehet kenni a lemezre és száradás után hártyaként lehúzható. Az alkohol felületi feszültsége kisebb jóval a vízénél, így az apró barázdákba is jobban lehatol, ahova a víz már nem. Állítólag nincs tökéletesebb mélytisztítási módszer ennél és ugye az alkohol a zsírokat is oldja (pl. ujjlenyomat), a szilárd szennyezőket meg magába zárja, mikor megszilárdul. Egyedül a hártya vastagságát kell jól eltalálni, akár többszöri átkenéssel, hogy egybe lehessen maradvány nélkül lehúzni a lemezről később.
@attilazimonyi2112 Жыл бұрын
Szia köszi a videót jó volt,én már megpróbáltam a faragasztós pucolási tecnikát is,persze riasztónak tűnhet elsőre de ha megfelelően jár el az ember akkor az eredmény kielégítő.Persze önmagában elvileg nem elegendő mert ugye a zsírhoz az sem tapad, de a port szépen felszedi.Na ok persze ez is játék de jópofa😁
@nlehel03 Жыл бұрын
Én a kefét sosem mosom ki csapvízben, csak papírtörlővel kinyomkodom belőle a folyadékot, szerintem ez így biztosabb megoldás
@anacat4880 Жыл бұрын
Én egyszerűbben oldom meg: a kedvenc albumokból 2 db-ot vásárolok, az egyiket hallgatom, a másik pedig lejátszatlan marad (most jöhet, hogy hú ez milyen drága megoldás, de hát a hi-fi nem az olcsó megoldások sportja). Amúgy nekem az ívelt belső tok nem jött be, mert azt tapasztaltam, hogy az ív alja sok esetben felgyűrődik (mivel nem követi pontosan a lemezt). Inkább bélelt papír tokot használok, ha pedig a gyári belső egyedi, akkor azt üresen melléteszem.
@prtyko Жыл бұрын
És kinek tartogatod a második bontatlan példányt?
@SigismundArt Жыл бұрын
Desztillált víz és a denaturált szesz, valamint szemüveg kendőt használok. Igaz az vegyszer vagy csapvíz kövesednek!
@kristofvadnai Жыл бұрын
A vákumos szívásnál nekem kb 2 fordulat után látszatra teljesen megszárad a lemez, nem tartom szükségesnek 5-5 fordulatig pörgetni, szívatni.
@viktorsarosi5632 Жыл бұрын
hát nekem ez megvolt kb 10000 huf beruházással. csak vennem kellett egy PVC csövet, amibe marattam egy 10 cm hosszú és 3 mm széles nútot. mellé ragasztottam 1-1 bársonyszalagot. a cső végére ment egy dugó, a másik vége pedig a nedves porszívóra csatlakozik. a mosási folyamatot hasonló kecskeszőr kefével végzem, egy másegyébre nem alkalmas lemezjátszón. a folyadék: desztvíz+isopropyl alkohol+foto flow. nekem a project löttye nem jött be, durván sercegett utána a lemez
@gabornagy5094 Жыл бұрын
Én hagyományos növényspriccelőt használok a folyadék felhordására. Sokkal egyenletesebben lehet eloszlatni a lemezen. Egyébként ugyanez minden.
@RTH Жыл бұрын
Én is gondoltam rá, csak féltem, hogy összespriccelek vele mindent :)
@gabornagy5094 Жыл бұрын
@@RTH Tudod szabályozni, tegyél egy próbát, majd kitapasztalod. Köszönöm ezeket a videókat.
@gaborozorai3714 Жыл бұрын
Ezzel a folyadék-melegítéssel, előnedvesítéssel még nálam is extrémebben tolod :) Egy kis kiegészítés: Az új lemezeknél szerintem kevésbé jellemző a külső szennyeződés. Gyakoribb, hogy a lemez anyagába kevert, a présmatrica leválását elősegítő adalékot kiizzadja a vinil és ezen a trutyin kell átküzdenie magát a tűnek. Nem zajként jelentkezik, hanem definiálatlan, mosott lesz a hang, ezért azonosítani is nehezebb a problémát. Néha több mosás is kell, hogy teljesen eltűnjön.
@gtibor9739 Жыл бұрын
picike spiccelő flakonok is kapható kínai-diszkontokban
@nohabpapa Жыл бұрын
Kedves Balázs! Az "E", kistestvérét használom megelégedve. Sajnos a gép por elleni védelmére nem gyártanak hozzá semmilyen tetőt. Plexiből csináltattam rá levehető porvédőt, amit saját magam terveztem hozzá.
@abaliget77 Жыл бұрын
Én hagyományos sprickálos cuccot használok (a boltban veszem a kék Clin tisztítót) Plusz veszek hozzá papírtörlőt!Nagyon királyul lepucolja a lemezeket ,és olyan fényes lesz a lemez mintha akkor jött volna ki a gyárból!Volt olyan is hogy a lemezbolt tulaja azt mondta egy koszos lemezre hogy ez menthetetlen megvettem hazavittem frankón lepucoltam(igaz 5-ször mentem át rajta az igaz) de azóta is hallgatom!
@sandoregedi6953 Жыл бұрын
Vákuumos mosás után sem lesz a lemez 100% száraz, így utána még kell némi időt szánni a szárításra.
@palfijozsef2 Жыл бұрын
Még jó hogy digitális tartalmat fogyasztok. Vagy azt is le kell mosni?🤣
@RTH Жыл бұрын
Max. a füleidet 🤓
@palfijozsef2 Жыл бұрын
@@RTH Azért jól esett egy kis trollkodás.😆
@fileferenc7920 Жыл бұрын
@@RTH Az adathordozó nem mindegy. Ha optikai lemez akkor rátelepedhet olyan finom por, ami gátolja a lejátszást. Ha mosni nem is egy puha ronggyal sugárirányban letörölni. És természetesen ha az ember sokat tapogatja, akkor a zsír is okozhat ilyet. Ezért találták ki a "cd tisztító készlet"-et.
@RTH Жыл бұрын
Az mindig jól esik, ha nem engem trollkodnak! :)
@RTH Жыл бұрын
Én a CD-t a csap alá dugom, aztán folyékony szappannal átdörgölöm a kezemmel, majd öblítés után rögtön szárazra törlöm egy mikroszálas kendővel. De szerintem a kolléga inkább a streamelésre célzott… :)
@robertmolnar9637 Жыл бұрын
Ez sajnos nagyon macerás..Az lp vel a legnagyobb gond szvsz a riaa korrekció és hogy asszem60 hz alatt mono.korrekt hangátvitelről nem beszélhetünk.műszaki elmebaj.amúgy tényleg sokkal jobb hallgatni egy más világ..de az a macera..
@r_apex Жыл бұрын
6:44 tehát nem bakelitből, hanem pvc-ből készültek a lemezek. ma is érdemes volt felébredni. 🤪
@deejuicemailbox Жыл бұрын
Mert hogy vinyl lemezek. 🤭Bakelitből sose csináltak hanglemezt, max. baklövést az elitek…