Ahoj.Před několika lety jsem vaření na lihu vzdal.Přesto že jsem měl vaření oddělené od ostatních věcí,tak jsem za týden cítil spálený líh i ze spacáku.Varič,hrnek,závětří. Všechno od lihu.S plynem bylo zkrátka snazší se najíst a tím pádem jídlo neoddalovat. Možná jsem nemehlo,a tak je pro mne plyn lepší volbou.Na druhou stranu jsou tu ale země,které bych bez lihu asi nepřešel.Díky za užitečné video.
@vladimirsevcik5482 ай бұрын
Ahoj, ja by som doplnil, že doplňovanie liehu počas varenia je úplne bezpečné, ale lieh treba mať vo flaštičké s dýzou a teda ho do variča pridávať prúdom pod miernym tlakom.
@dominik.zatloukal5 ай бұрын
Ke zmíněným věcem ve videu bych ještě dodal, že u lihových vařičů je ještě větší potřeba vařit na místě mimo přímý vítr případně se závětřím (a ani tak to nemusí být ideální), pokud nemáte např. origami k EMO vařiči, kterým si zregulujete plamen na minimum tak, aby jej vítr nerozfoukával všude kolem, což je výhoda plynových vařičů, kde ve větru při sníženém plamenu jde stále jakžtakž uvařit i bez závětří, u lihových je to problém. Brali jsme EMO i plynový vařič na trek po Faerských ostrovech a po prvním vaření už jsme zůstali jen u plyňáku 😀jinak jak je i zmíněno ve videu, osobně beru EMO vařič na jednodenní čí víkendové výlety, na delší treky používám plynový vařič.
@vinapitel5 ай бұрын
U Emo s Origami to semnězdá žere víc lihu, záleží co si varíš, pokud potřebuješ regulovat a nestát u toho - a je to stabilnější i na širší hrnek... ale zase o to víc gramů ( Gramino ) a víc lihů ( líh kupuji v DM - dobrá cena ). Jinak dřívkáč - nožik...., to se vždycky něco najde 😅