Притула, Чмут та Стерненко на гражданці в 100 раз ефективніші і корисніші, ніж багато хто на службі, особливо в тилових частинах. Тому тут питання дискусійне. Ганьба, але не всім.
@LisovykUA9 күн бұрын
@Vtoroypilot2 з яких пір волонтери, які виконують стратегічне забезпечення, так само, як працівники критичної інфраструктури, прирівнюються до ухилянтів?
@Vtoroypilot29 күн бұрын
@@LisovykUA з тих пір, що у нас держава не звертає особливої уваги - волонер ти чи ні. Є багато прикладів як тцк мобілізують вкрай важливих для волонтерських організацій спеціалістів і тих, хто збирає допомогу самостійно, хоча і в менших масштабах, ніж "стратеги". А мобілізація деяких протезистів чи медиків, що займаються реабілітацією військових як Вам особисто? Їх вклад замалий? І де межі цього вкладу в обороноздатність? Плюс, якщо Ви пройдетесь по ютубу чи іншим соцмережам, можете не раз зустріти скарги медійних осіб на те, що ці хлопці не на службі. Так що волонтер ти чи ні - тут питання особистих зв'язків, медійності і рішення кимось із чинів у ЗСУ, що цього краще не чіпати, бо він надто відомий і корисний, а не тому, що в нього багато заслуг на волонтерській ниві.
@Vtoroypilot29 күн бұрын
Плюс до цього, якщо не брати працівників критичної інфраструктури чи волонтерів, давайте поглянемо на поліцію та чиновників - їх держава цінує більше, за працівників критичної інфраструктури. Ніщо не заважає пересічному поліціанту, яких розвелось як собак, написати заяву на звільнення та піти служити. Але так роблять досить рідко. І чиновників ну десь процент якщо служить - це вже показник на даний момент. А з точки зору солдата в окопі, що працює за трьох, бо людей нема, чи штурмовика - усі, хто не допомагає та не служить - ухилянти. А як там вважає держава, його мало хвилює.
@Slava_Chornovil5 күн бұрын
О, нарешті хтось сказав цивілам, що пилка , БАНАЛЬНО, тихіша за сокиру)))))
@LisovykUA5 күн бұрын
@@Slava_Chornovil в десятках відео про то говорив😊 ще ДО повномасштабки навіть
@DenysSierov18 күн бұрын
Блін Вова знову дякую. Обожнюю слухати твої аргументи. Просто кайф:) тримайся мужик
@LisovykUA18 күн бұрын
@@DenysSierov дякую 😊 стараємось 🤗
@СергійРапота18 күн бұрын
Колись дививсь про Опінель і у відео було сказано, що це ніж французького селянина))) воно так і є. Для неквапливого розміреного використання... Бо і на руки скластися може... Дякую за гарне пізнавальне відео!!!))) Все доступно розказано!!!!!)))) Слава ЗСУ!!!))) Слава Україні!!!)))
@LisovykUA18 күн бұрын
@@СергійРапота так, але і багато туристів їх юзають,як і вікторінокс, і намагаються то все тягти в окопи. Дякую 😊 стараємось 🤗 Слава Незламній Українській Нації і смерть федерації 🤗 Героям Слава 🇺🇦
@LisovykUA18 күн бұрын
@@СергійРапота так, але і багато туристів їх юзають,як і вікторінокс, і намагаються то все тягти в окопи. Дякую 😊 стараємось 🤗 Слава Незламній Українській Нації і смерть федерації 🤗 Героям Слава 🇺🇦
@serhiifly741017 күн бұрын
В інтернеті тонни контенту, з оцінками, оглядами, суперечками, рекламою безлічі виробів, що називають ножами. Міркують щодо найкращоі сталі, геометріі, замків, зручності цих виробів та краси. І цим займаються переважно продавці, та міські офісні ( "диванні") експерти . Весь досвід яких зводиться до пафосного носіння "на кишені" (недолугий вислів) , розрізання мотузок та "відкриття посилок"(якійсь окремий професійний доробок)). Проте, ніж -це інструмент, головне призначення якого - різати. З цього і повинна виходити оцінка кожного ножа. Тобто ніж повинен, насамперед, добре різати, з максимальною зручністю роботи та відновлення гостроти, якомога довше. І ці споживчі характеристики можна оцінити не у офісах, і не ріжучи на кухні помідори з ковбасою, а тільки у надважких умовах, у яких знаходяться наші захисники. Тому, експертна практична оцінка ножів Вовою, його вибір, є безцінним досвідом. Дякуємо Вам Володимире, за Вашу важку працю. За Вашу сміливість та компетентність.
@LisovykUA17 күн бұрын
Ну, мене дуже сильно всміхає, коли кажуть, що ніж "не ріже"😅 може я один такий, але я можу порізати яблучко пластиковою лінійкою або навіть ниточкою😅 тяжке в мене дитинство було. Я розумію про що пишуть ті експерти, бо теж довго сидів на тих самих відео, що дивляться і вони. 😅 Але на практиці дуже скоро розумієш, що воно трохи інакше працює. Більшість користувачів ножа, які зараз подають ідеї, це якраз таки люди, які відкривають посилки і носять "на кишені"😅 і більшої каші, ніж там в головах, я ще не бачив. 😅 Але то таке. Хто хоче, той завжди почує. Дякую за підтримку і теплі слова. 😊 стараємось 🤗
@vladbond668518 күн бұрын
Дякую за відеоінформацію🎉
@LisovykUA18 күн бұрын
@@vladbond6685 дякую 😊 стараємось 🤗
@frankenovich17 күн бұрын
Шалом, православним!я післятого відосу про напилок довго на свого робочого фікса і алмазного натфіля дивився, сьогодні переточив як ти показував і знаєш шо ?вийшло просто збс, дякую!при чому не всрав купу часу на заточну систему і результат радує.
@LisovykUA17 күн бұрын
@@frankenovich вітаю. Завжди будь ласка 🤗 ідея ж далеко не моя. Просто з часом приходить розуміння, що заточка, воно таке ж саме, як і будь-яка металообробка. То всього лише зчесування металу. Я згоден, що декілька годин за заточною системою впорядковує думки, допомагає відволіктися і заспокоїтися, в мене таке ж відбувається при чищені і змащуванні зброї. Але є моменти, коли треба скоро і надійно. І тут правильно підібраний надфіль таки рішає. Я намагався згадати де таке бачив, то на думку спало з добрий десяток туристичних каналів, і з добрий десяток каналів про виживання. Це я ще не згадував канали ножеробів, де прямо спуски напилком знімають😅 радий, що зміг помогти🤗🤗
@frankenovich17 күн бұрын
@@LisovykUA я теж за заточною системою медитую.тоді коли нормально виходить,а цей ніж затвердий для дешевих китайських каменів.алмазний натфіль саме то.
@LisovykUA17 күн бұрын
@@frankenovich в мене різні камінці, навіть десь алмазні бланки валяються. Але я більше люблю руцями. Колись навіть то всьо під мікроскопом обов'язково розглядував, як там воно, які ріски лишаються, на скільки сильно пошкоджена РК і т.д.😅
@Roman29.01.S18 күн бұрын
Вітаю , Героям слава . Дякую що ділетесь досвідом. Звичайно що вага має значення , атжи це все прийдеться носити на собі.
@LisovykUA18 күн бұрын
@@Roman29.01.S дякую 😊 стараємось 🤗 Зараз, на жаль, то дуже актуально. Навіть піхота мусить йти до позицій дуже велику відстань
@Spitfireua18 күн бұрын
Знову Вова базує. Давно вже бачив, як американські любителі лайтвейту облегшують Парамілю 2. Міняють титанові кліпси, бонки, гвинтики, наклатки з Ultem. Там ніж втрачав у вазі ледь не половину.
@LisovykUA18 күн бұрын
@@Spitfireua у мереканців Лайтвейт дуже дуже сильно розвинена тєма. Але національна ідея таки великий і тяжкий ніж, типу ніж пана Боуі або Арканзаської зубочистки 🤗
@ДімаХодарковский11 күн бұрын
Маю репліку спайдерко мілітарі від грандвей. Заявлена сталь д2. Але не ржавіє взагалі. Спеціалтно різав солоний огірок і залишав в сирості. Навіть рижиків не з'явилось. Скоріше за все там не д2. Але досить пристойна сталь. Ріже заточку тримає +- як 420
@LisovykUA11 күн бұрын
Вітаю. Д2 дуже часто називають "напівржавіючою", визначення не дуже правильне, але близьке до суті. Якщо ріже/тримає РК на рівні 420ї, то це не д2. Д2 веде себе дуже подібно до Х12МФ, аналогом якої і є, по суті.
@user-zb5lu818 күн бұрын
Дякую за відеоогляд спорядження! Який складень з нержавіючої сталі ви порадили б мати?
@LisovykUA18 күн бұрын
@@user-zb5lu8 я ж показав їх. Репліка Спайдерко Парамілітарі 2, Спайдерко Тінейшнс, Скіф Дефендер 2. Отак в такому порядку я їх і беру
@bobmnk86518 күн бұрын
Привіт Чому не розглядаєш сталь n690, є багато ножей з неї, в'язка та неіржавіє. Звичайно дорожче за сендвік та 8хр. Є фірма Санренму, дуже багато різних непоганих та недорогих ножів, є фікси з кайдексом. Звісно репліка парамілі це любов 😀, але ж якість дуже латарейна. У санремок біль все рівно.
@LisovykUA18 күн бұрын
@@bobmnk865 тому, що н690 погано точиться😓 вже втомився про то говорити. Вона капризніше до корозії за Сандвік і 8хром13. Мені не потрібна велика твердість. Мені не потрібна колкість сталі, а оптимальна твердість н690 за заявами самої фірми виробника таки 60+. Не та сталь. Твердість це зло. Фікси з кайдекс це теж погано. Про то теж розказував. Чим вільніше лезо в ножнах, тим краще. Саме тому в мене Компаньон в оригінальних ножнах, хоча декілька разів планував перевдягти. Якщо у репліки якість лотерейна, то треба брати Тін. Там якість теж лотарейна, але зате бренд. 50 баксів за шматок посередньообробленої сталі, зате можна всім казати що самий оригінальний оригінал.
@bobmnk86518 күн бұрын
Так, ти все це вже писав та говорив неодноразово 😀. Про кайдекс я написав, бо ти репліку від спаїв пробував, та сказав, що зручно, так от, є альтернативи 😀. Про н690, її не часто калять то високої твердості (фокси та екстремараціо калять не вишче за 58 одиниць). Точити важче, бо в'язкість більша, від того бокові навантаження та удари тримає краще. Твій опит цінний, я з ним згоден (хоча є моменти 😀), але не треба зациклюватися, бо, можливо, є кращі показники, а ти їх так і не спробував 😀. У будь якому випадку бережи себе З повагою.
@bobmnk86518 күн бұрын
До речі, є ще Бак зі своєю 420ю сталькою. Не пробував її на міцність, але в експлуатації мені сподобалась (ріже непогано, точиться швидко, не іржавіє). Якість в них, це окрема тема, але є цікаві моделі.
@LisovykUA18 күн бұрын
@@bobmnk865 там АБС. І широке місце під клинок, а ніж тримається за рахунок упорів, як і мора в своїх ножнах. Н690, яка закалюється менше рекомендованої твердості - немає сенсу. Не розкривається весь потенціал сталі. Має недокал з усіма витікаючими. Це знову ж таки брєд, бо ліпше взяти ту сталь, яка більше для того підходить, аніж хорошу сталь не виводити на робочі показники. Точити важче не через в'язкість. В'язкість до заточки немає ніякого відношення. До заточки має відношення твердість і вкраплення карбідів, що формує так зване "утримання РК", або нормальною мовою "абразивну стійкість". Чим довше не тупиться,тим довше треба точити. А затуплюється ніж якраз таки стиранням РК. Бокові навантаження і удари це пластичність. Можливість сталі тримати навантаження на скручування, бути пружною. То теж немає ніякого відношення до заточки. Я пробував. Багато чого пробував і й надалі відслідковую тренди. Але тренд задають в більшості ті, хто ножами не працює, і то моє стійке ІМХО, бо чим далі, тим більше мене флешбечить у 2014 рік, коли в армію тягли подєлки тактично-ядерно-балістичної направленості, типу Взмах, Антитеррор, Сог Пентагон, всю лабуду Колд Стіл (особливо мене вбивають любителя списа Бушман і Рекон Скаут), всілякі мачете, катани-танто.... Короче все, що працює у маркетолога, і ніфіга не працює у середньостатистичного сільського жителя або мисливця, що теж досить добре показує середньостатистичну польову роботу, де таки треба працювати ножем, з отими усіма натертостями від найцупкішої у світі жи10, і якщо у міщанина та жи10 просто буде рвати кишеню, то у польовика вона розітре долоню до м'яса, натертий мозоль у полі ризик отримати інфекцію з усіма витікаючими, а дивлячись на сучасний контингент, то він навряд чи привитий просто від звичайного "правця"(т.з. "столбняк"), про щось серйозніше навіть говорити страшно. І так все чипляється одне за одне. Неправильно підібране спорядження, в тому числі помилка вибору нормальної сталі для ножа або матеріалів його руків'я, може дуже дорого коштувати на виході
@LisovykUA18 күн бұрын
@bobmnk865 є купа ножів на 420й. Навіть Гербер Стронгарм і ЛМФ 2 випускають на 420НС(це не зовсім чиста 420а, але і не Х12МФ, і навіть не 440ка). Ножі для поля вже давно мають накатану і відпрацьовану і сталь, і характеристики. Навіть Ка-Бар Некст генерейшен роблять на 440В,хоча могли би впхати туди магнакат, с45вн, або іншу розрекламовану сталь. Але ні, бо розробкою ножів займаються адекватні інженери, а не тупі, як пробка, маркетологи
@user-lp1mh8lm5w18 күн бұрын
12:55 - А в наз щось типу ruike p801-j (той що з накладками g-10) чи srm--225l-gp не влізе?
@LisovykUA18 күн бұрын
@@user-lp1mh8lm5w srm точно ні. Окрім того, що ніж має туди влізти, він має бути функціональним. А аксіс показав себе не набагато краще за трі-ад-лок. Нехай цю туфту носять "модники". Маю бажання спробувати райк. Але перше хочу взяти р155, форма кривого кинджалу чимось зачепила. Р801 цікава модель, але все треба тестувати, в тому числі на "тропі". Гранд Вей цю перевірку пройшов. Bugout - ні. Все треба тестувати
@LisovykUA18 күн бұрын
@@user-lp1mh8lm5w взагалі є думки взяти в НАЗ Gerber Bear Grylls Scout, 72 грами і з мінусів тільки беклок. Але повний плейн
@user-lp1mh8lm5w18 күн бұрын
@@LisovykUA p155 виглядає цікаво, але і важить як півтора p801 наскільки бачу. а по вигляду p882 трохи, прям дуже віддалено нагадує p155, але там беклок. Ну і ніби у ruike скидка для військових є
@LisovykUA18 күн бұрын
@user-lp1mh8lm5w ну та, але райк р155, то хотєлка😅 міні Джамбія, або міні бебут😅 P882 - боуі. Там "щучка", беклок. То ближче до бак 110, аніж до р155. Не факт, що буду брати безпосередню у райк. Скоріше десь в воєнторзі. Тому підтвердити про знижки не можу 🤗
@serhiikolomoiets18 күн бұрын
Всім адекватним большой Салам!!!
@LisovykUA18 күн бұрын
@@serhiikolomoiets ми відповідаєм "пополам"😅 радий бачити, друже 💪🇺🇦
@MartisGortega18 күн бұрын
Що за плитоноска у вас на заставці до відео?
@LisovykUA18 күн бұрын
@@MartisGortega Condor Gunner Lightweight Plate Carrier, огляд всього що на ній є десь в посиланнях під відео
@MartisGortega18 күн бұрын
@@LisovykUA дякую
@LisovykUA18 күн бұрын
@MartisGortega завжди будь ласка 🤗
@sashauk190818 күн бұрын
Вітаю. Уточніть, ваш мультитул, Гербер, копія чи оригінал? Бо в пана Полікарповича, є і копія і оригінал, то щось про копію він не добре згадував.
@LisovykUA18 күн бұрын
@@sashauk1908 копія. Я про то вже в десятках відео говорив.
@nazarkorpan855018 күн бұрын
Усім доброго вечора! Хочу поділитись цікавою інформацією для тих хто має невисокий зріст чи коротші руки, або для жінок у армії. Стосується приклада автомата. У мене брат має ріст 169см. І в броні із зимовим одягом йому стандартний приклад йому задовгий настільки що навіть не міг нормально діставати пальцем курок. Коли я почав шукати як вирішити то питання щоб не обрізати приклад. То попав на відео про приклад Fab-defens GL CORE-S (обов'язково має бути буква S в кінці!) Цей приклад десь на 4-5см коротший стандартного. І буде зручніший як для людей із низьким зростом так і для жінок. Особливо зимою, коли на тобі багато одягу. Можливо комусь пригодиться.
@LisovykUA18 күн бұрын
@@nazarkorpan8550 вітаю. Дякую, корисна інформація. Складний телескопічний приклад DLC-130 має 180 мм, довжина стандартного прикладу весла - 240 мм. Але завжди треба враховувати, що такі приклади встановлюються на спеціальну трубку-перехідник, плюс на тій трубці є елемент складування(якщо є), то ту довжину теж треба враховувати. Є досить гарні приклади від Крук, теж мають довжину від 200 до 270 мм. Це важливо не тільки для невисоких людей, а взагалі для зручності користування автоматом. Але є окремі командири, які забороняють касомізувати зброю і це, насправді, печально
@ЮрійХоптяр-в7о18 күн бұрын
Думав буде про вагу броні та бк але ніт, знову ножі. Враховуючи скільки важить бронезахист і зброя і вода і їжа, то вага ножів + - 100 грам
@LisovykUA18 күн бұрын
Я перше і хотів записати про все в комплексі, але відео вийшло би на пару годин. Через проблеми з апаратурою, я його записати не зміг, тому і вирішив писати на прикладі ножів Щодо ваги броні, БК і всього решти теж є окремі відео про спорядження. Бронезахист тема невдячна і дуже індивідуальна. Комусь досить балістичного пакету, а комусь і 6 класу не досить. Щодо підбору БК, броні, їжі і води, то теж сильно індивідуально. БК кулеметника навіть класу РПК відрізняється від БК оператора АК. Якщо ж брати взагалі "Мінімі" чи ПоКеМон, то там взагалі категорично інший підхід. 😅 Так само з їжею. В нас є задачі, куди пхаємось з двума півторачками, фільтром для води і десятком батончиків. То не для всіх підходить. Є потреба носити МОН-50 для облаштування ночівлі. То теж далеко не для всіх, і в нас не завжди є в тому потреба. Робота з шашками то взагалі специфічна штука для дуже крутих людей класу "сапер", до яких я, на жаль, не відношуся😅 тому все дуже і дуже індивідуально
@dred406918 күн бұрын
Щодо БК а точніше самих магазинів : чи використовують чотирьохрядні збільшеного вмісту ? Поясню своє бачення: два по 30 важать більше ніж один на 60 набоїв , але є нюанс у самих магазинах через велику вагу набоїв в частково спорожненому при вертикальних ударах може бути клин , і це вимагає певних модифікацій, але є і інші варіанти наприклад чотирьох рядні на 40 набоїв де жорсткість пружини більш ніж достатньо адже існує штатний магазин до рпк на 45 набоїв хоча він двохрядний. У чому бачу перевагу саме чотирьохрядних вони нижчі а отже габарити зброї теж зменшаться а кількість набоїв збільшиться ..
@LisovykUA18 күн бұрын
@@dred4069 ні. 60ка чотирьохрядна може бути тільки трофейною, в нас їх не бачив. Має дуже багато проблем, як і все трофейне. Щодо того, що я використовую. Колись дуже давно, ще на самих початках мав "бубєн". Знайомі дістали десь за кордоном, правдами і не правдами. Типу штатного барабанного магазину РПК-74. На той час здавалося, що це прям імба. По факту - ні. Тяжкий, не зручний, зняти і скинути незручно. Прийшов до магазину від РПК. Зручно, але при стрільбі лежачи заважає. Використовував певний час, як "черговий магазин". Тобто лягаєш спати, пристебни 45ку. У випадку тривоги маєш збільшений БК. Потім у свій час прийшов таки до спарки. Десь на каналі є відео про БК і модернізацію АК, то я там теж про то розказував. Правильна спарка дозволяє має 60 набоїв, при заклинюванні є змога швидко замінити один магазин на інший, є можливість працювати з різними типами боєприпасів (в одному може бути УС, в іншому - ПП). І знову ж таки, це все "черговий" або "тривожний" магазин,тобто те, що вішається на зброю для "реакції на контакт", або в разі "схопив і побіг". Чотирьохрядні магазини погано показують себе в польових умовах, перелаштування з 2х рядного магазину на подачу, при забрудненні, тяжко працює, що буде з 4хрядним магазином, коли туди трохи попаде пісочку, земельки, водички, яка замерзне?
@LisovykUA18 күн бұрын
@@dred4069 kzbin.info/www/bejne/oJ3bdIqZnNaYe5Isi=LEGP1K8S2mxylB0c Здається тут
@dred406918 күн бұрын
На рукавиці на вказівному пальці дирка спеціально для чогось чи вона просто зносилась? Про мультитули: чи є можливість набирати необхідний комплект інструментів у ньому? Не розумію для чого американці дістають армовані нитки , те що вони там економлять це не адекватно адже в зібраному вигляді паракорд займає меньше місця і якщо потрібно багато чого зв'язувати то якраз ці армовані нитки можна буде дістати і використовувати .
@LisovykUA18 күн бұрын
@@dred4069 просто зносилася від частого контакту з металом, але тепер зручно працювати з гаджетами. Є можливість замінити непотрібні інструменти на потрібні. Мультитул це модульна штука. Навіть вікс дозволяє купити предмети, які можна встановити замість непотрібних
@АлександрМальцев-х3н17 күн бұрын
Зараз з'явився модульний мультитул roxon flex. Ідея топова що купуєш раму мультитула а начинку компонуєш сам. Один інструмент близько 200 гривень. Я собі в закладки його добавив. Потрібно подивитись що там з якістю і надійністю. Хвостовик крючком викликає сумніви. А сама ідея вірна. Думаю по цьому шляху всі підуть. Мені нахрєн не треба відкривачка для пляшок в мультитулі наприклад а вона є в кожному.
@LisovykUA17 күн бұрын
@@АлександрМальцев-х3нта ж та ідея вже давно існує😅 я навіть на старому китайському мультитулі таке робив, який на жаль загинув на початку повномасштабки. Той же Лазерман дозволяє зняти і докинути інструменти😅просто треба розкрутити вісь😅 то вже давно не нова ідея, і я про то говорив у декількох відео😅
@АлександрМальцев-х3н16 күн бұрын
@@LisovykUA ну так але в інших мультитулах ти купуєш мультитул в базовому виконанні а потім викидуєш інструменти і купуєш інші. Лезерман і так недешевий а кастомізований взагалі вийде в копієчку. з китайцями треба підбирати замки і т.д. А тут готовий конструктор, який ти підбираєш вже на момент покупки і можеш швидко міняти під задачі. Мені сподобалось але питання по надійності і якості - просто не знаю. Можливо і ок.
@vg347318 күн бұрын
все гарно розповів а маркетологів за курсом юского корабля