Nekem egy SIME Solida 7 öntöttvas kazánom van, azt ha 40-45-50 (pontos számra nem emlékszem) fokig felfűtöm akkor már nem kapcsol ki-be a csőtermosztát, nem hűti vissza a kazánt. Hét radiátor van, a régi öntöttvas.
@Nagy-FerencRichárd2 жыл бұрын
Most átállítottam így: - 45 fokon kapcsol be - 40 fokon kapcsol ki De a reggeli begyújtáskor manuálisan kapcsolom, azaz hagyom, hogy a fokozatosan melegedő kazán már fűtse a vizet szépen fokozatosan.
@Nagy-FerencRichárd2 жыл бұрын
idő közben lejjebb vettem a kikapcsolási hőfok értéket. Visszaállítottam 35 fokra. (tehát jelenleg 10 fok a hiszterézis)
@Sanyi19782 жыл бұрын
@@Nagy-FerencRichárd Pont jó!
@laszlosuto57422 жыл бұрын
Én is kipróbáltam ezt a típusu tűzrakást de pufferrel nem jön be, mert ott az a lényeg hogy minnél gyorsabban tudjuk fölmelegiteni a vizet, úgy hogy nállam ez nem jött be! De figyelem hogy elég alacsony hőfokon fűtöl, a régi kazánomnál én is 40-50 fokon fűtottem. Az eredmény az lett hogy kilyukadt a kazán mert álandóan folyt izzadt a kazán az alacsony hőfok miatt, de majd csinálok róla egy videót hogy verik át az embereket a kazánokkal!
@bandicsinalos79522 жыл бұрын
Én ezért fűtök 65-70 fokon
@Nagy-FerencRichárd2 жыл бұрын
Köszönöm! Jöhet a videó!
@orhelyemreallok1811 Жыл бұрын
Ennek az a szerepe, hogy nem csapódik ki kondenzvíz, ami károsítja a kazánt, csökkentve az élettartamát. Erre szoktak még termikus váltószelepet használni.
@Nagy-FerencRichárd Жыл бұрын
A termikus váltoszelepet nem szoktam javasolni, mert nagyobb a meghibásodás esélye, bonyolultabb a csere, és nehezebben nyomonkövethető. Nekem a visszacsapószelep+szivattyú vált be.
@TündeVèg Жыл бұрын
Szia! Nekem is vegyes tüzelés van két szivattyúval két csőtermosztattal. A kondenzacios kazanhoz kapcsolt szivattyú és az ahoz kapcsolt csőtermosztat 25 foknal kapcsol le. Lekeringeti a hideg vizet ha 30 fokra állitom ott már nem inditja el a szivattyút csak egy egy percre amivel a lakast nem fűti fel csak lefelé hűl.
@Nagy-FerencRichárd Жыл бұрын
Rendben. Ez Így elsőre zavaros, nem világos, mi a kérdés. Mindenestre az nem jó, ha bármilyen szivattyú a felfűtött vizet visszakeringeti, majd ekezdi visszahűteni. Nálunk a 60 illetve 75 fok vált be a VT kazánnál. Hamarosan készítek új videót, amiben erre is kitérek majd.
@laczkosandor60352 жыл бұрын
Szia! Nekem egy régi orosz kazánom van, a keringetés jelenleg manuálisan működik, vagyis én kapcsolom a szivattyút. Nézegettem a csőtermosztátokat és nekem is ez a digitális volt a szimpatikus. Mi a tapasztalatod vele? Ezt a fajtát nem a csőre kell szerelni? Hogyan érzékeli a hőt?
@Nagy-FerencRichárd2 жыл бұрын
Régen nálunk is manuális indítás volt + bimetal-os csotermosztát. Most ez van, ami a videókon látszik, hibátlanul végzi a dolgát. Egy NTC hőérzékelő (termisztor) van hozzá, amit a kazán kapilláris hüvelyébe tettem. A hüvelybe olajat öntöttem, így jobban érzékel. Az egyik videóban be is mutatom. Tulajdonképpen ezt is manuálisan indítjuk, mert hatékonyabb. Ezt is elmagyarázom az egyik videóban. Ha bármi egyéb kérdésed lenne, írj emailt: nfrichard@outlook.com . A bekötésben is tudok segíteni. Úgy érdemes, hogy kikapcsoláskor beindítsa a szivattyút. Így lehet manuálisan is vezérelni
@laczkosandor60352 жыл бұрын
@@Nagy-FerencRichárd Köszönöm szépen a választ! Várom a videókat!
@janoskovacs76242 жыл бұрын
A hamut meg szoktam locsolni kis vízzel és úgy húzom ki.
@Nagy-FerencRichárd2 жыл бұрын
Nem rossz ötlet. Rendszeresítek majd egy szórófejes flakont.
@imreorosz46742 жыл бұрын
Én minden reggel kihamuzok,egy viszonylag hosszú nyelű lapáttal.Tehát nem kaparom,és igy nem száll a hamú.
@Nagy-FerencRichárd Жыл бұрын
az nem rossz ötlet, de én inkább nem vinnél vizet/párát be a kazánba. Nekem az vált be, hogy kihamuzást üzemelés közben csinálom, kinyitom teljesen a kürtő szelepet, becsukom teljesen a tűztér ajtó szekunder szabályozót, így az alsó parázsajtóhoz erős huzat jut, ami visszahúzza a felvert port/hamut.
@szokratesz68 Жыл бұрын
ha nincs visszakeverő szelep, ami a visszatérő vizet 60 fok felett tartja akkor a kazán gyorsan megadja az ilyen alacsony fűtési hőmérsékletektől.
@Nagy-FerencRichárd Жыл бұрын
Ez igaz, ha folyamatosan alacsony a hőmérséklet. Véleményem szerint az átmeneti időben alkalmazható. Emellett hetente 1x, 2x kell egy kátrány leégetést csinálni. Nálunk egyelőre nincs kátrányosodás. A 60 fok feletti vízzel a próbléma, hogy nagyon "zabálja" a fát és a szenet. Nem gazdaságos.
@Nagy-FerencRichárd Жыл бұрын
Mindezek mellett köszönöm az észrevételt. Jelenleg az körvonalazódik, hogy a következő szezonra már beszerelünk puffer tartályt. De ha mégsem, akkor már egy ideje én is néztem, hogy hol lehetne egy by-pass ágra keverőszelepet tenni.
@szokratesz68 Жыл бұрын
@@Nagy-FerencRichárd a puffer nagyon jó megoldás a felesleges hő eltárolására és nem feleslegesen túl fűteni a lakást. Nekem egy 2000 literes van bekötve, átmeneti időszakban ha feltolom 80 fokra az egészet akkor 2-3 napig megy vele a fűtés begyújtás nélkül. de még hidegebb időszakban is elég 12 után begyújtani és két rárakással feltolom a puffert és másnap délig simán viszi a 200 m2 házat. A visszatérő víz 60 fok alatt soha nincs a keverőszelep miatt.
@Nagy-FerencRichárd Жыл бұрын
azóta már van klímánk (is), így már nem fűtünk alacsony előremenőre. Idén már 60 illetve 75 fokos előremenővel fűtünk. Majd készítek videót, amiben elmondom, megmutatom. Az átmeneti időszakra pedig tökéletes a klíma fűtési funkciója.