VI. Távdobó Országos Bajnokság - Új rekord született!

Рет қаралды 12,024

Magyar Országos Horgász Szövetség Mohosz Mohosz

8 ай бұрын

Két kategóriában, - pontyfogó és feeder - mérkőzhettek meg a versenyzők a Maconkai-víztározó melletti réten. 11 és 12 nevező állt rajthoz, köztük egy női versenyző és egy 17 éves ifjú. Az elmúlt 6 évben nagyot fejlődött a mezőny, hiszen az első bajnokságunkon még a 200 méter csak egy vágyott táv volt, addig most a dobogósa mindkét kategóriában csak 200 méter feletti dobásokkal lehetett felállni. Tóth Zoltánnak sikerült feeder bottal 219,17 méteres dobásával megdönteni az eddig rekordot. A távdobó világkupán eredmányes magyar csapat tagjai mellett egyre több nagyon komoly távolságok elérésére képes versenyző mutatta meg magát.
Pontyfogó kategóriában Bárdóczky Zoltán (209,52 207,53 két legnagyobb dábásával 208,52 méteres átlaggal lett magyar bajnok, második helyen Medgyesi Zsolt végzett 206,90 méteres dobáso átlagval, míg a harmadik helyen Tóth Zoltán végzett 202,98 méteres átlaggal.
A feed kategória bajnoka Tóth Zoltán lett (219,17 m 214,64 m 216,90 méteres átlag), aki a legnagyobb dobást is jegyzi. Második lett Medgyesi Zsolt 209,6 méteres átlaggal, míg harmadik lett Czuczor Árpád 200,6 méteres átlaggal.
Eredmények:
Pontyfogó: ranglista.mohosz.hu/public/ve...
Feeder: ranglista.mohosz.hu/public/ve...
#horgászverseny #mohosz #horgászat #fipsed #távdobó ob
#casting

Пікірлер: 8
@badogos11
@badogos11 6 ай бұрын
Nagyon szép eredmények, gratulálok! Annak idején nekem nagyon tetszett, hogy felcsalizott szerelékkel is dobnak, az a hétköznapi horgászathoz is több tapasztalati értékkel járul hozzá, esetleg mint egyedi magyar stílus vissza lehetne hozni.
@magyarorszagoshorgaszszove8197
@magyarorszagoshorgaszszove8197 6 ай бұрын
Nemzetközi versenyek szabályait kell követnünk.
@xerxeshadrianus4901
@xerxeshadrianus4901 8 ай бұрын
Először is gratula a nyerteseknek ! Ahogy látom , a dobótechnika lassanként fejlődik ....😉 Kevésbé szétszórtak a mozgások , ... bár még mindig nem eléggé átgondolt egyik- másik versenyző ! ....pedig nem ördöngősség ez ! Csak nem karból , vagy hasból kell inditani a dobást ! Mint az látható , a legjobb dobók egy két lépéssel ( bár ez teljesen felesleges !!!!☝️☝️☝️) ...a lábmunkával inditanak ...helyesen ! Onnan jön a kezdősebesség , és aztán a derék -, törzs -, váll -, karok - akció ! Ez a nyerő sorrend ! 🙂😉👍👍👍👍
@factsaboutthings08
@factsaboutthings08 4 ай бұрын
Hogy te mindenhol okoskodni próbálsz xD
@xerxeshadrianus4901 4 ай бұрын
@@factsaboutthings08 ha nem is mindenhol , de rengeteg helyen látok abszurditásokat , olyan dolgokat - amit egy kicsit nyitottabb , tapasztaltabb szemmel - máshol már rég megoldottak ...csak szét kéne nézni a nagyvilágban . Sajnos hiába az egyik , vagy épp a legintelligensebb nyelv a magyar .... az elszigeteltségünket épp ez okozza. Hiába vannak világraszóló találmányaink , ....Szinte senki se tudja a világban , hogy magyarok fedezték fel ... bár naponta használják. Szóval a dolog oda - vissza megy . Hogy csak egy példát mondjak , a mai világban mindenki Kinából vásárol mindent , holott Kina a legnagyobb felvrvő piac ....potenciál ! Ha tudnánk kinaiul ! ....Én a Covid előtt - Kinába adtam el dologokat - , igen jó áron !!! Erre próbálom "felnyitni" az emberek szemét ! - tanuljunk máshonnan is , tanuljunk nyelveket , technikákat .... ne csak egymás ... sete - suta dolgait másolgassuk ! A "citált" római emperor Hadrianus Római leg prosperálóbb birodalmát vezette , ...nem hadjáratai révén -'hanem mert bejárta azt a leg keletibb Vörös és Fekete - tengeri hatátaitól , az akkor még "nomád barbárok" lakta Kaledóniáig !!!!
@Vackor41
@Vackor41 6 ай бұрын
Szia Csabi! Egy kicsit hezitáltam, hogy írjak erről a videódról kommentet, de végül nem tudom megállni. Lehet, hogy most egy páran elküldenek melegebb éghajlatra ,de nekem ez már magas egy kicsit .Idősebb horgász társaink aki még a hagyományos fenekezős vagy úszós módszeren nőtek fel az volt nekik az élmény ha kimehettek a vízpartra és kisebb nagyobb halfogás örömeit élvezték a természet lágy ölén amit én is szeretek egy horgászatban, de szerintem ezt a fajta dilit még nagyapáink is megmosolyogják. Már azon sem csodálkoznék ha a piacon megjelennének a szántóföldre tervezet távdobásra alkalmas feederbotok, bojlisbotok orsók meg zsinórok. És a kategóriák megnevezése még a feeder kategória az jó ,de a távdobó bojlis kategória miért pontyfogó távdobó kategória ennél hülyébb nevet nem is adhattak volna ennek a kategóriának, Lehet, hogy nemsokára eljön az az idő is amikor már a vízparton kevesebb lesz a horgász és a hátunk mögötti szántóföldön fognak majd dobálózni a sport társak? Bocsánat ,hogy így kisarkítom a dolgokat, de már nem tudom hova tart ez a világ. Ettől függetlenül szeretem nézni a videóidat mert sok jó dolgot bemutatsz és tesztelsz a nagyközönségnek. Üdv Tibor
@magyarorszagoshorgaszszove8197 5 ай бұрын
Ez egy távdobó sport, a horgászathoz nem sok köze van. Olyan is elindulhat, aki pl nem horgászik. Lásd casting sport. Nagyapáink a mai kondi termeket is megmosolyogják, változik a világ.