Виготовлення вулика 1ч. Огляд конструкції. Прикарпатська пасіка.

  Рет қаралды 63,156

Владимир Юркевич

Владимир Юркевич

Күн бұрын

Композиция "Last Kiss Goodnight" принадлежит исполнителю Kevin MacLeod. Лицензия: Creative Commons Attribution (creativecommon....
Оригинальная версия: incompetech.com....
Исполнитель: incompetech.com/

Пікірлер: 52
@Andriy_Kluch
@Andriy_Kluch 2 жыл бұрын
Дякую за змістовну цікаву інформацію з власного досвіду.
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 2 жыл бұрын
Дякую і вам.
@Ozzy-y3n
@Ozzy-y3n 4 жыл бұрын
Головне, що руки з плеч ростуть, а інструмент не головне. Молодець!
@ПетяМигович-ш1ч
@ПетяМигович-ш1ч 6 жыл бұрын
Гарнi вулики i чудова конструкцииiя, так тримати. Всього найкращго...
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
Дякую.
@пасічникЄвген
@пасічникЄвген 2 жыл бұрын
Я вже вам писав, що почав робити такі вулики як у вас, але 10 Рамочні. Змінив свою думку і роблю 8 Рамочні. Робота дуже кропітка. Але я дуже вдячний вам за те, що ділитись своїм досвідом. Успіхів вам. Нехай Господь завжди допомагає вам та оберігає вашу сім'ю та ваших бджілок.
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 2 жыл бұрын
Щиро дякую. Питання спірне.У мене на домашньому точку система двокорпусна. Тобто зимують сімї в одному 8-рам. корпусі (це ідеальний варіант), потім весняний розвиток , теж нормально і в перших числах травня , коли сімї повністю освоюють корпус , розширюю другим корпусом (тут різні варіанти,чи піднімаю розплід через генемановську решітку , чи просто розширюю вощиноюі сушшю). Десь 15-20 травня ,коли сімї наближаються до свого максимального розвитку , другий корпус відділяю глухим між корпусним дном і створюю відводок на маточник чи молоду матку а сімї даю магазини чи корпус під мед. Цим уникаю роїння і максимально включаю сімю в весняний медозбір. Під осінь , коли основна сімя спрацьовується на головному взятку , стару матку ліквідовую і приєдную верхній відводок з молодою маткою суттево підсилюючи сімю в зиму.Тут (8) працює нормально. Але більшість великих пасік намагаються перейти до однокорпусної системи гнізда круглорічно , щоб зменшити підходи до сімї , час , затрати, і т.д. От і я в минулому році запровадив на іншому точку однокорпусну систему.Зимували невеликі відводки , порода Карніка , лінії Тройзек 1075 , Пешец і Варроо телеранс. Весняний розвиток проходив нормально і десь під кінець травня 8 сімей з 36 ввійшли в роєвий стан , так що прийшлось маток в тих сімях арештовувати в ізоляторах на три тижні і відбирати по пару рамок розплоду , замінюючи їх вощиною.Корпуси були просто забиті розплодом від стінки до стінки і з верху до низу , лише невеликі вінці меду по верхах.При цьому над головою було по два магазина напів порожніх. Висновок- Хоча по теорії 8 рамок для гнізда достатньо , цей постулат підходить не до всіх бжолосімей. Хорошим , молодим маткам потрібна всетаки 10. Хоча тут уже виникають інші проблеми , вага корпуса , суттево ускладнюється вибраковка і заміна сотів , заміна матки іт.д.Тобто кожна система має свої + і - Тут треба підганати все особисто під себе , дані умови , взятки , породу бжіл , технологію утримання і т.д. Наприклад хто гарантовано продає весною пакети , одного восьмирамкового корпусу під гніздо вистачить з головою.В наступному сезоні продовжу свої експерименти з однокорпусним гніздом на 8рам.
@АндрійШепетюк
@АндрійШепетюк 4 жыл бұрын
В якому селещи ви проживаєте?
@ВасильСоболь-р5р
@ВасильСоболь-р5р Жыл бұрын
Як з вами зв'язатися
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц Жыл бұрын
Вайбер 0969088957 пишіть,дзвоніть.
@AGROlifeTV
@AGROlifeTV 3 жыл бұрын
дякую за відеоурок.
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 3 жыл бұрын
Будьласка.
@ПетроМілян-к5з
@ПетроМілян-к5з 4 жыл бұрын
доброго дня ! я маю намір занятися пасічникуванням і ломаю голову з вибором вулика. як на вашу думку,рамка 300х230 для альпійця? ( в цілях економії вощини)
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 4 жыл бұрын
На вибір рамки впливає дуже багато факторів.Наприклад , якщо планується продавати відводки , най краще підходить Даданівська, так як вона най більш поширена і пакети на ній найбільше користуеться попитом. На територіях з слабими взятками най краще підходить рамка малого обєму ( той же Альпієць , піврамка Українська 300*225 і.т.д.) Добре освоюється бжолами , скоро заноситься медом, швидко запечатується . Дає можливість взяти трохи меду навіть при мінімальному взятку. Через малу вагу ідеально підходить для людей з обмеженнями , старшим , жінкам та підліткам. Але не дуже підходить для територій з хорошими взятками , також мало придатний для кочівлі. Якщо бджільництво планується як бізнес в більших обємах думаю най краще підійде Рутівська рамка 435*230 най більш збалансована по вазі для пасічника та обєму для бджіл.Регулюючи кількість корпусів може використовуватись як на слабих взятках , так і на кочівлі , але пакети на ній продаються гірше.
@ПетроМілян-к5з
@ПетроМілян-к5з 4 жыл бұрын
@@ВладимирЮркевич-о3ц дякую за відповідь! здоров"я і успіхів у вашій безцінній роботі........................
@ВалерійЮрківський-щ2й
@ВалерійЮрківський-щ2й 2 жыл бұрын
Удачі здоров,я благополуччя Все супер
@for_sale
@for_sale 3 жыл бұрын
Бідний Гугл ніяк не може перекласти ні габлярка, ні гиблярка, ні гіблярка. Що воно, люди, таке?
@ПетроТимцюрак-ф9н
@ПетроТимцюрак-ф9н 2 жыл бұрын
А як бджілкам ходити по сітці
@HannaVirszta
@HannaVirszta 5 жыл бұрын
Будь ласка напишіть номер телефону для консультації
@ЮрійКикеля
@ЮрійКикеля 6 жыл бұрын
Не вулик, а витвір мистецтва. Супер. Які для Вас кращі вулики дадани 8р. чи альпійці? Який би порпдили вулик для початківця пасічника вихідного дня?
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
Питання філософське.Все залежить від медоносної бази , Ваших можливостей , бажань , умов даної місцевості. Наприклад на слабеньких ранновесняних взятках в бесперечних лідерах Альпієць.Працює на мінімальних взятках , дає можливість зібрати монофлорні меди , корпуси легкі , підсилу жінкам і людям старшого віку.Але складніший в обслуговуванню , потребує більше часу та зусиль , через велику кількість корпусів дорожчий.При хороших взятках не вистачає обєму , через що вимагає частого відкачування.Тому і тримаю обидві системи. Весною часто виручають Альпійці а в літку Дадани. Більш промисловою вважаю Даданівську рамку а краще Рутівську.
@ЮрійКикеля
@ЮрійКикеля 6 жыл бұрын
Дуже дякую. Не підскажете, де можна детально прочитати про методи пасічникування в Альпійському вулику?
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
На Україні Альпійці мало поширені , тож і друкованої інформації мало.Особисто я дещо довідався з інтернету.Наприклад є відео Володимира Можейко з білорусії або пасіка хоміч з Росії. Також роліки Вулик удавт , ролики діда Василя та інші.Хоча практично у кожного своя технологія , заточена під свої потреби.Тай вулик в мене відносно Альпієць.Рамка у мене трохи більша за Альпійську ,(212мм.-пів Української рамки). А технологія спрямована на ранньовесняний взяток і максимальний збір пилка з щорічною заміною матки через створення верхнього відводка над сімєю. Про мою технологію є ряд відео на моєму каналі.А в загальному технологія сильно залежить від поставлених завдань , конкретних умов і ваших можливостей.
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
Дякую за підтримку. Хоча технологія , як і все навколо не стоїть на місці і постійно вдосконалюється. Відео по Альпійцях зняті ще два роки тому. На даний момент технологія зазнала багатьох змін і вдосконалень. Якщо дійдуть руки , то в новому сезоні зніму відео по вдосконаленій технології.
@STASOVAPASIKA
@STASOVAPASIKA 6 жыл бұрын
Друкованої літератури на альпійську тему не бачив. Альпійцями займається Олексіій Медяник з Харківщіни, дуже привітна людина, в нього висота корпусу 108 мм., має свій ютуб-канал, також робить вулики на продаж.
@radiohobbyinvent735
@radiohobbyinvent735 4 жыл бұрын
Доброго дня також займаюсь бджолами , підскажіть в яку ціну цього року продавали пильцу на опт?
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 4 жыл бұрын
З оптом проблема.Як і мед подешевів в рази а в даний момент взагали не востребований.На разі продаємо в роздріб і мілким оптом на місці. Цікаво як з цим у вас в Кільменецькім райьоні ?
@radiohobbyinvent735
@radiohobbyinvent735 4 жыл бұрын
@@ВладимирЮркевич-о3ц здавав оптом, забрав якись чоловік з Чернівців, подавав оголошення через олх
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 4 жыл бұрын
@@radiohobbyinvent735 Класно,вам повезло.
@АндрійДячук-ц2с
@АндрійДячук-ц2с 6 жыл бұрын
або дайте будьласка креслення
@Олексій-ч4ю
@Олексій-ч4ю 3 жыл бұрын
а з якого дерева робите вулики
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 3 жыл бұрын
Звичайна смерека , Легка , добре обробляється і доступна , хоча не довговічна.Потребує якісної , стійкої до атмосферних впливів фарби , наприклад лазурь.
@АндрійДячук-ц2с
@АндрійДячук-ц2с 6 жыл бұрын
бо дуже крутий
@АлиКадыров-ъ1щ
@АлиКадыров-ъ1щ 6 жыл бұрын
суперово Класс Лайк!!
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
Дякую.
@ДмитрийАрабаджи-т2п
@ДмитрийАрабаджи-т2п 6 жыл бұрын
Це не дрова горять у пічці. Це горять чудові рамочки!
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
Не думаю.Горять в основному коротиші або заготовки з браком ( сколи , тріщини , сучки і т д.)Коли йде мова про пару десятків рамок , можливо є сенс погратись з огризками , але коли йдеться про сотні і тисячі , то це не вигідно і не беспечно в плані роботи на станку.На рамочки йде спеціальна пересортована деревина певних розмірів без сучків і тріщин.Виготовляється все по операціях по певній схемі. А час затрачений на грання з огризками значно дорожчий .Тому на багато вигідніше перевести їх в тепло і працювати з комфортом і великим ККД.
@overnight1132
@overnight1132 6 жыл бұрын
гарна робота,з мене лайк і підписка.
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
Дякую.
@АндрійДячук-ц2с
@АндрійДячук-ц2с 6 жыл бұрын
за скільки продасте такий вулик
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
Вулики виготовляю лише для своєї пасіки , так як працюю в примітивних умовах і майже в ручну і то не завжди встигаю.Хоча вже є колеги послідовники , які найшли майстра , що робить для них такі вулики.В коментарях під відео ( В гостях у пасічника ) на моєму каналі є контакти.
@ВаняГорелый-п3ь
@ВаняГорелый-п3ь 6 жыл бұрын
Дуже дякую,
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
Будьласка.
@wolodimirpekarsky
@wolodimirpekarsky 6 жыл бұрын
Вітаю тезко! Ось накінець побачив в інтернеті вулик, що схожий і на мій - правда у Вас набагато досконаліший від мого! Я вражений - тому хочу вдосконалити свої вулики за Вашим прикладом. Я теж роблю корпуси на пів-української рамки і теж з вертикально стоячих дощечок - тільки 20 мм, але не використовував такої обв'язки, як у Вас, а просто на торець дощечок набивав рейки з таких самих дощечок, корпус оббивав пінопластом, а пінопласт оббивав ДВП. Дно теж високе і з нижньою вентиляцією - тільки без піддона та сітки, і пилковловлювачі зовнішні. Тому Ваш приклад мене надихнув - поки зима буду переробляти свої вулики на такі як у Вас. Передивився вже більшу частину Ваших відео - все сподобалось ( і про подорожі теж - сам до цих пір страждаю мотоциклом, зараз реставрую К 750) По даному відео є запитання - на якій висоті від верхнього краю дна противароатозна сітка - на око см 5-6? Живу я на півночі Хмельницької обл - піщаний грунт та сосновий ліс - тож взятків ще менше ніж у Вас. А пасічникувати намагаюсь по системі поляка Яна Мазурека - багато схожого на Ваш метод. Бажаю Вам успіхів і чекаю наступного відео.
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
Доброго вечора Володимир.Дякую за підтримку.Стосовно висоти встановленої проти варроатозної сітки , в принципі вона довільна і особливого значення не відіграє.В моєму випадку розраховував так , щоб під сітку вмістився піддон для мусора 2см, , на нього піддончик для збору пилка 2см. плюс ручка , що виступає над нім 1см. і 1 см люфту , щоб піддончик легко виймався і ставився .Разом до сітки 6 см.Далі сама сітка 2см.і над нею залишаеться ще 7см.до верху. З них сантиметром вище вставляється пилковловлювач товщиною 25мм. далі вільний підрамковий простір.
@ihortsapenko
@ihortsapenko 6 жыл бұрын
Дякую за відео, є одне питання :сітка вар.4*8-----оцинковка чи х/к???Тому, що на заводі Фрунзе є тільки х/к.У випадку оцинковки,підскажить ,будь ласка,де купували?Дякую за відповідь
@ВладимирЮркевич-о3ц
@ВладимирЮркевич-о3ц 6 жыл бұрын
У мене оцинковка і на бірці вказано виробник саме завод Фрунзе .Купляв на чернівецькому базарі ( на Калинівці). Там на залізнику є спеціалізована точка по різнних сітках.
@yaroslawshkolnyy5730
@yaroslawshkolnyy5730 6 жыл бұрын
Игорь Цапенко, тільки що дзвонив на "Фрунзе". Якщо купляти три рулони сітки, з вічком 4 мм х 8 мм і розміром рулона 50 см х 3700 см то вони будуть коштувати біля 600 грн (один 200 грн). Сітка оцинкована. До слова, я купляв оцинковану сітку вище згаданих розмірів в одного відомого виробника днищ з пилковловлювачами по 380 грн за рулон. Ось тобі і "накрутка" :-) ?
@mortimorti4037
@mortimorti4037 6 жыл бұрын
У меня по соседству очень большая пасека, а у меня всего 5 ульев, после качки на соседней пасеке их пчёлы розбивают моих пчёл(, Подскажыте пожалуйста породу пчёл которая может и одним ульем дать жару пасике!? По советуйте что то пожалуйста)
@Айдар62
@Айдар62 3 жыл бұрын
В підростковосу віці чув від дорослих що дід пасічник поїв своїх бджіл водкою і ті під кайфом грабили інших.
Ozoda - Lada (Official Music Video)
06:07
Ozoda
Рет қаралды 14 МЛН
когда не обедаешь в школе // EVA mash
00:57
EVA mash
Рет қаралды 3,6 МЛН
How Strong is Tin Foil? 💪
00:26
Preston
Рет қаралды 130 МЛН
The selfish The Joker was taught a lesson by Officer Rabbit. #funny #supersiblings
00:12
Чтобы пчёлы не роились, используй этот метод!
19:25
Многофункциональный ПОДКРЫШНИК для ульев.
17:14
Владислав Дончик
Рет қаралды 22 М.
Корпуса, пакетна пасіка. (27.10.2017р.)
21:46
savvasfly - Ярослав Муха
Рет қаралды 227 М.
Основні частини альпійського вулика.
17:15
Альпієць. Столярка для альпійця і не тільки.
Рет қаралды 20 М.
Ozoda - Lada (Official Music Video)
06:07
Ozoda
Рет қаралды 14 МЛН