Nagyon jó téma, én is a tárolás helyett ebben az irányban indultam el. És bizony ide jutottam én is, hogy inkább a nagyobb fogyasztóimat vezérlem, aszerint, hogy milyen a napelem hozama. Én december elejétől fogva a felesleget a műhelyem fűtésére használom, az olajradiátort homeassistant+esphome+triakkal vezérlem és kb két hónap tapasztalata, hogy akár ki lehet hozni a havi szaldót nullára. Plusz klimákat is használok fűtésre, amik szintén integrálva vannak a HA-ba, és ők is túltemelés esetén fűtenek.
@istvansebestyen5016 Жыл бұрын
Az olajradiátornál egyértelműen hasznoabb a klímás fűtés. Bár a beruházás is jóval több.
@zoltanbiro6388 Жыл бұрын
@@istvansebestyen5016 aludtál már klímás fűtés mellett?
@zoltanszmutku7609 Жыл бұрын
Egy inverteres klímát hogyan lehet automatizálni egy ingadozó termeléshez? Ki be kapcsolgatja egy vezérlő? Jót tesz az neki? Ilyesmire jó volna a rendszerbe egy kisebb puffer akku nem igaz? Mondjuk 2-3 kwh. Ha tele van a túltermeléssel, indulhat egy mosás, vagy egy biztos fél óra klímázás...
@istvansebestyen5016 Жыл бұрын
@@zoltanbiro6388 Minden nap. Nappal érdemes jól felfűteni a hálószobát és vagy kis fokozatra állítani éjjel, vagy akit zavar (engem nem) az teljesen kapcsolja le! Ha a lakás, ház jól szigetelt, nem hűl le 20 fok alá reggelig. A mienk ilyen.
@szuperp Жыл бұрын
Van egy házam, van benne hőszivattyús fűtés, infra, olajradiátor, töröklöző szárító, és bojler is... Reggel bekapcsol a hőszivattyú és egész nap megy, mert ilynekor jó a COP-értéke... lehetőleg éjjel nem üzemeltetem, mert akkor nem annyira hatékony. Inkább nappal fűtöm fel a házat, éjjel, meg hagyom kihűlni... Ilyenkor persze nem mindegy hány fokrol indul az este... Folyamatosan monitorozom a termelést-visszatáplálást és ennek függvényében kapcsolgatom a fogyasztókat fázisonként... például hidegebb időben a hőszivattyú rendszeresen le-le olvasztó fázisba kerül, ilyenkor még gyenge napsütésben sem tudja elfogyasztanai a termelt energiát... ilyenkor bekapcsol valamelyik fogyasztó, a gazdaságos mértékig, hogy elhasználja a lehető legtöbb megtermelhető energiát, így, mivel a hőszivattyú óránként 10 percre leáll, így 10 óra alatt 100 percnyi napsütés menne el a semmibe (ha éppen akkor süt a nap), így ugyan COP nélkül, de bejut az energia a házba. Ez oly annyira működik, hogy, ha már 3 napja napsütéses idő van, akkor már a garázst is gőzerővel fűtöm, hogy el tudjam használni a rengeteg energiát... A hálóban nem ritkán 28 fok van... így nyugodtan szellőztethetünk kedvünkre... viszont a falak melegek és, ha jön néhány nap felhős idő, akkor is van honnan lehülnie a háznak... A bojlerrel kapcsolatban annyit, hogy gyönyörűen üzemel pufferként napközben az egyik fázison (ideális lenne egy 3 fázisú fűtőszállal megáldott bojler), mert a többlet energiát szépen felveszi napközben... este bekapcsol, hogy legyen melegvíz a fürdéshet, így kipótolja a hálózatról a szükséges energiával... este kifürödjük és másnap kezdődik előlről...
@mihalysz20379 ай бұрын
mekkora a rendszered?
@szuperp9 ай бұрын
@@mihalysz2037 10kW
@videopra Жыл бұрын
Pont ilyen témát kerestem, köszönöm a hasznos ötletet! Szeretném megkérdezni, milyen típusu a beszerelt okos villanyóra?
@szuperp Жыл бұрын
Sdm-630
@dobyapu2617 Жыл бұрын
Nehez a tobbletenergia felhasznalasra jo megoldast talalni. Eloszor nekem is hasonlo tervem volt, de felulirta az elet. A felesegem azt mondta, hogy neki a napi konyhai munkahoz napkozben kell a meleg viz. Igy azt a megoldast valasztottam, hogy egy SonOff R2 vel vezerlem, napkozen a bojler futeset ugy, hogy amikor a legtobb szokott lenni a napenergia es a viz felhasznalas, akkor mukodjon. Persze ez csak egy kozelito megoldas, de igy megprobalom csokkenteni a csucsban jelentkezo energia visszataplalast.
@gyenisattila1069 Жыл бұрын
Hőszivattyút 12Kw és 2db 3.5Kw klímát használok fűtésre, 130M2 ház régi kb 70 éves, de 10cm hőszigetelés van, a régi ablakok megvannak, de feljavítva, + üvegréteg és légzáró tömítések. Este 8 kor leállok a fűtéssel, reggel 5.30 kor indulnak a klímák, a hőszivattyú 6.30 kor nappaliba 24-25C körül van, a hálókban 20C körül. Padló fűtés, radiátor és fan-coilok vannak. Reggelre kb 1-2C esik, a benti hőfok, ha kint -8 körül van. Az éves fogyasztás komplett ház, fűtéssel 9000Kw/h/év körül van, 4db hűtő is megy... 12Kw napelem van fent bőven elviszi, még túl is termel.
@ordasigabor Жыл бұрын
Úgy látom erősen használod télen a nyári megtermelt energiát.... na lehet, hogy ennek jövőre vége és a júniusban megtermeltet júniusban kell elhasználni vagy megy a levesbe....
@mauzi_vagyok Жыл бұрын
@@ordasigabor Igen, a havi szaldó elszámolás jelentős nehézség lesz azoknak, akik villamosenergiával fűtenek, és az éves szaldóhoz méretezték a rendszerüket, ugyanakkor a havi szaldó még mindig egy óriási áldás bármilyen más elszámolási rendszerhez képest. (A bruttó elszámoláshoz képest is, hát még a betáplálási korlátozáshoz / tilalomhoz képest.) Szélsőséges esetben, még akár egy napi szaldós elszámolás is megmentene az akkumulátor vásárlástól... Szóval, ha a havi szaldó a szükséges kompromisszum ahhoz, hogy a szaldó elszámolás egyáltalán bármilyen formában fennmaradhasson, akkor hát jöjjön...
@mrzoleee110 ай бұрын
Üdvözletem.Az érdekelne,hogy off-grid inverternél,ami csak vételez a hálózatból,ha a mérő az inverter elé lenne bekötve,és fogyasztást mérne,akkor ezzel az eszközzel visszafelé kellene szabályozni a felvett teljesítményt,hogy ne legyen fogyasztás?Programozható úgy a myio?
@ordasigabor10 ай бұрын
Szia, szerintem kérdezd meg a gyártót: okoslak.hu/
@mrzoleee110 ай бұрын
@@ordasigabor Szia.Köszi az infót.Kellemes Ünnepeket!
@ferenc7076 Жыл бұрын
Jók a videóid. Nagyon sok tudást lehet felhalmozni belőle. Itt most azt kérdezném, hogy van már olyan kütyü, ami a villanyradiátorra csak 100 Wattot ad rá 50 herzes valódi szinusszal, úgy, hogy annak amplitúdóját kisebbre veszi? Mert pl. ha az inverterből kijön a 230 Volt 50 Hz akkor ha az rámegy egy 1 kW-os fűtőszálra, az 1 kW teljesítmény lesz. Mert a fűtőszál ellenállása nagyjából mindig fix azaz 53 Ohm. Ha erre szeretnék 100 Wattot adni nem kell más csak a szinusz amplitudóját levenni 72,8 Voltra, ami így 1,37 Amper áramot hajt át a radiátor cekászán. Az pont 100 watt.
@szuperp Жыл бұрын
A videóban is látható teljesítmény szabályzó egység, vezérelhető és fázishasítással oldja meg a szabályzást.
@turpiurfi Жыл бұрын
@@szuperp Egyéb fórumokon arról megy a diskurzus, hogy a fázishasításos teljesítményszabályozás árthat az inverternek. A mp-enkénti 100x bekapcsolás feszültség tranziensekkel "rúgdalja" az invertert, induktív meddő teljesítmény generálása mellett. Ez a jelenség valóban árthat az inverternek, vagy túl van tolva?
@szuperp Жыл бұрын
@@turpiurfi szerintem túl van tolva... Gondolj bele, így lenne be lenne tiltva a fázis hasítás... Hiszen a szomszédok invertereit is haza vágná... Vagy csődbe mennének az inverter gyártók, mert az utcàban valaki fázishasítással oldott meg valamit... Persze, az invertert meg cserélhetnék gariba mindenkinél, minden alkalommal, amikor valaki fázist hasít az utcában?? Ha mégis ilyen problémát okozna, azt maximum sziget üzemben tudom elképzelni, de ott meg nem teljesítmény szabályzással kell megoldani, hanem ki-be kapcsolással.
@endreszasz6634 Жыл бұрын
Havi szaldó elszámolásban hogy használjam el a nyáron megtermelt 9000Kw pluszt? A nyári fogyasztásom 350Kw/hó, A téli 850Kw/hó. Reggel elmegyünk dolgozni és este hazamegyünk, tehát amikor a napelem termel nem vagyunk otthon. Erre az időre be tudom állítani a mosást és mosogatást, meleg víz nem kell mert az kollektor adja. Az autót éjszaka töltöm mert azt napközben használom, nem hagyhatom otthon. Vissza táplálni nem fogom 5 forintért. Akkuban tárolni télire nem fogom, mert gazdaságilag értelmetlen (nagyon sok akku kell, ha télen ha nem fűtött helyen vannak az akkuk akkor jelentős teljesítmény romlás a hideg miatt, és elhasználódás, extra tűzveszélyesség ) Tehát, mire használjak nyáron havonta ~1200 Kw áramot amire télen lenne szükségem? (az okos otthon csak pár kw -ot használ el) Mit üzemeltessek? Milyen elektromos eszköz van amivel el tudom használni az áramot és pénzt termel amivel a téli fogyasztást fizetni tudom ? Erre dologra keresek értelmes megoldást, amire ha nem találok, akkor a tervek szerint a nyári időszakban ahogy elérem a 350Kw -os termelést kikapcsolom a rendszert és megy kukába az energia. A bruttó elszámolásnál ki fogom kapcsolni a rendszert, tervek szerint visszaállok vegyes tüzelésre és elcserélem az elektromos kocsit valami keveset fogyasztó dízelre. Azzal, hogy levitték az áram árát 5 forintra kirabolják az embereket, ez vérlázító, így is elvisznek mindent adóforintot az országból, ezt lassan be kell fejezni.
@szuperp Жыл бұрын
Bitcoin bánya?
@ordasigabor Жыл бұрын
van ahol a ház építésénél gondolnak erre. Ausztriában láttam olyan házat, ahol a ház alatti rész egy gránittal és vízzel teli tartály volt. A nyár végéig felfűtötték és télen innen ment a fűtés és a meleg víz előállítás. A világ összes pénzét el lehet ilyesmire költeni :)
@zoltanbiro6388 Жыл бұрын
@@ordasigabor ez milyen technológia?
@endreszasz6634 Жыл бұрын
@@ordasigabor Vannak technológiák amivel az energiát át lehet alakítani/tárolni minimális veszteséggel, de nagyobb bekerülési költséggel, ami kicsiben nem éri meg. Pl, Svájcban vízben tárolják az energiát, a nyáron megtermelt árammal felpumpálják a vizet magasabb területre, mit télen turbinákon keresztül visszaengednek ami áramot termel. Vannak szilárd testű hő akkuk, amiben az energia hőben tárolódik, ilyen az is amit írtál, ott a hő energiát veszik ki. Szerintem ez az irány lenne megvalósítható itthon, hogy az áramot átalakítom hő energiává és azt tárolom télire amit fűtésre használok.
@endreszasz6634 Жыл бұрын
@@szuperp Nézegettem gépeket, 3kw a fogyasztásuk, ez havi szinten több mint 2000kw. Bekerülési ára 800 ezer körül, havi nyereség 80 ezer forint, jelenleg. Ha fél hónapot járom, akkor 1000 Kw fogyasztásra jut 40 ezer bevétel, így az eszköz 20 hónap alatt térül meg, ami 3-4 év. Közben lesz a felezés, a gép érték csökken, vagy tartom a coinokat ,vagy eladom azonnal. Ha meghibásodik és garizható akkor kiesés miatt csúszik minden, ha nem mert használtan vettem akkor bukta. Őszintén szólva, meggondolandó, rádobok még 1 millát a projektre (beruházás), nem kapcsolom ki a rendszert, hanem gépet üzemeltetem, és majd visszaveszem (eladom) valamikor, tehát a napenergiát bitcoinban tárolom. Igen itt van spekuláció és kockázat, de ha alapból úgy is lekapcsolnám a rendszert. Ezt a tervet már fel is vettem a listára. Köszi.
@hooligandjbaro5822 Жыл бұрын
szia! én szeretnék építeni egy hálózati kiegészíős sziget üzemű rendszert ,egy mpp solar 5048mkx kettős konverziós inverterrel ,ami elvileg nem képes vissza táplálni,de hogy tuti biztos legyen , nem tudsz ajánlani valami elektronikát ami ha visszafelé táplálást érzékel akkor lehapcsol a hálózatról ? persze pici pénzért 🙂 vagy ha áramszünet van akkor is lekapcsol a hálózatról. köszi
@ordasigabor Жыл бұрын
Kész, gyári megoldásról én nem tudom. Úgy lehetne létrehozni, hogy: - egy ilyen mérőt betenni az inverter és a hálózat közé www.amazon.in/SDM230-Modbus-Single-Bi-directional-Function/dp/B01M0R0LHT - ennek van olyan digitális busz kimenete, amin üzenetet küld a visszatáplált energiáról. Ha valakit találsz, aki ír neked pl. egy ESP32-re egy olyan programot, ami ennek hatására bekapcsol pl. egy radiátort. Akkor a radiátor "elégeti" ezt és nem jut vissza semmi Az első pont szerintem mindenkinek megy, ahhoz csak pénz kell. A második pont macerásabb (szerintem aki egy kicsit is tud programozni és rászán pár hetet, az KZbin videók alapján meg tudja építeni). Nálam a padlás is tele van munkával, de azért drukkolok, hogy legyen erre neked idővel egy jól használható kütyüd.
@hooligandjbaro5822 Жыл бұрын
@@ordasigabor köszi az infót 🙂 azt hittem van erre valami gyári megoldás ,akkor lehet elengedem a témát 🙂 elvileg nem lehet baj mert ac-ból dc-t csinál és aztán megint ac-t így egészíti ki a fogyasztást 🙂 nem úgy mint a kék fehér amik össze szinkronizálja az ac feszt .áramszünetre meg találtam feszültség növekedés csökkenés relé 6.000 ft 🙂 köszönöm a válaszod 🙂 na utánna néztem kicsit van tuya-s betáplálás mérő ,ott szerintem be lehet állítani ,ha betáplálás van ,egy okos toya-s kismegszakítóval ,szakítsa meg a hálózati áramot 🙂
@istvanszekely4842 Жыл бұрын
A Peltier cellákról is készülhetne videó. Azokhoz elegendő a hőmérsékletkülönbség is, nem kell napfény.
@ordasigabor Жыл бұрын
már készt, keress rá a csatornámon ;) kzbin.info/www/bejne/inzPeqKAq76Cj7c
@csaba3946 Жыл бұрын
És akkor a nyári kánikulai napsütésben a többlettermelést betáplálom az olajradiátorba? Nem lesz jobban melegem???
@ordasigabor Жыл бұрын
A radiátor példa, azt tudtam magammal vinni. Bojler, klíma, medence fűtés, szárítógép stb. ugyanúgy "csúcs" fogyasztó, amit ha megfelelő időpontban kapcsolsz be, akkor lesz jó neked.... és nem akkor maikor 40 fokba rádurrantod a 2000Wattos radiátort is.
@balazskocsis253 Жыл бұрын
Szia. A 10. percnél látható dián a myio és a radiátor között lévő teljesítmány szabályzónak mi a tipusa? Köszi
@ordasigabor Жыл бұрын
Van 3 fázisú: www.finglai.com/products/relays/solid-state-relays/three-phase-AC-solid-state-voltage-regulator/LSA-TH3P15Y.html És egyfázisú is a "piacon": www.alibaba.com/product-detail/220V-AC-adjustable-voltage-regulator-240v_60465204386.html
@janyjozsef Жыл бұрын
Nagyon jó. És Marika néni is frankón fog érteni hozzá? Vagy Pista bácsi? Ők nem értenek hozzá. De azt látni fogják, hogy sok pénzért vettek napelemet, de az Elműnek ugyan úgy fizetnek. Ki fogja és milyen pénzből megoldani az ő problémájukat?
@ordasigabor Жыл бұрын
Az, hogy ki oldja meg könnyű kérdés: erre ott vannak a szakemberek.... jó esetben szakemberek szerelték fel. Az, hogy miből, arra ne itt keresd a választ.
@peltarlendori7027 Жыл бұрын
@janyjozsef Marika néni és Pista bácsi se az okostelefonhoz, se a számítógéphez nem értenek, vagy csak nem megfelelő szinten, de lehet hogy semennyire. Vagy segít gyerek, unoka, vagy szakember, vagy esetleg hozzá értő önkéntesek, vagy ők vannak a tápláléklánc alján és utolérte őket a medve. Nálunk két ilyen családtag is van, nekik én segítek, ha tudok, + edzésben tartom magam, hogy ha jön a medve, lefussam őket. Ez a farkas törvény.
@istvandrdory673510 ай бұрын
1. Mi ezt megoldottuk sokkal egyszerűbben napi +/- 1 kWh pontossággal (3 kapcsolóóra + használt akkumulátorok). 2. Ha valaki téli, esti hőtermelésre, autótöltésre tervezte a rendszerét, annak nem sok dobása van. 3. A hőenergia (olajradiátor, villanybojler) kb. harmadannyit ér. 4. Minden hőtermelő egység előbb-utóbb eléri a maximális hőfokot, és azon semmilyen okosvezérlő nem segít.
@huntahthereal Жыл бұрын
Hát elnézést, de ez most gyengére sikerült. Értem én a termékelhelyezés lényegét, és biztosan szuper ez a ketyere, de általában az embernek nincs olyan fogyasztója, amit érdemes csak úgy feleslegesen járatni. Szóval még nagyon olcsón is érdemesebb eladni a felesleget, mint elfüstölni a vakvilágba.
@ordasigabor Жыл бұрын
klimatizálás, bojler, mosás, szárítás stb mind olyan, amit ha jókor kapcsol akkor jókor fogyaszt. Illetve az is igaz, h ez kényszerpálya, ha lenne szuper megoldás mindeni úgy csinálná
@gergomeszaros45238 ай бұрын
Szia én sem értek veled egyet :) ez a video azoknak szól akik hobbi szinten saját maguk szeretnék megoldani a fogyasztásoptimalizálást . igen, feleslegesen nem járatjuk a vakvilágba :) Ellenben ötletet adhat a felhasználásra, nálam például a villanybojler fogyasztja úgy el mint a Gábor videójában . a melegvizet simán elpacsálják a lányaim nyáron is a medencében, vagy a mosógépet is lehet időzíteni vele akár .
@ww95 Жыл бұрын
Inverter működéséről is lehetne videó. Nem sematikus ábrán,hanem hogy a belseje milyen. Hogyan csinálja pl,hogy a ha a napelem termel, rárakja a fogyasztói hálózatra az áramot. De azon a hálózaton már van áram,a közmű hálózat 230 V-ja ott van. Miért a napelem termelte áramot használja a fogyasztó a közmű hálózatról jövő helyett? Miért szorúl ki a közmű árama a fogyasztótól? Milyen fizikai törvényt hadznál ehhez a rendszer?
@ordasigabor Жыл бұрын
Alap inverter készítéséről lesz videó, egy és 3 fázisúról is. De nem napelemes inverter témában, senkit nem tudtam rávenni, hogy legyen egy inverterem, amit alaposan átkutatva be lehessen mutatni. Meg kellene hozzá vennem és nem tudok erre fél millát kitenni az ablakba. Pedig van bennük egy csomó érdekes dolog. Ezért döntöttem úgy, hogy inkább a "miként lehet házilag alap invertert készíteni" téma lesz... pár hét múlva jelenik meg erről a két részes videós tartalom.
@ww95 Жыл бұрын
@@ordasigabor na de miért a napelem termelte áramot használja a fogyasztó a közműhálózat árama helyett? A fogyasztásmérő után van bekötve a napelemes rendszer .
@mauzi_vagyok Жыл бұрын
@@ww95 Az inverter valamivel magasabb feszültséggel táplál be, mint a hálózat feszültsége. Pl. ha a szolgáltatótól vételezett áram feszültsége 234V, akkor az inverter 236V-tal táplál be. Az áram pedig arra folyik, amerre kisebb a feszültség. Jelen esetben az invertertől a fogyasztód felé ÉS a hálózat felé egyaránt.
@zoltantoth7059 Жыл бұрын
A lényeg: Fűtsünk nyáron olajradiátorral, mert arra bárkinek szüksége van, ha okos. Ugye nem csak nekem fáj? Bocsánat, más videóknál nem volt bajom és köszönöm őket.
@ordasigabor Жыл бұрын
nem, nyáron a klímát kapcsold be, ôsztôl - tavaszig a radiátort
@NorbertKiss76 Жыл бұрын
Egy kis fantáziával az olajradiátor helyett odaképzelhetünk mondjuk egy villanybojlert is.
@Bonewerkz Жыл бұрын
Ez a nem visszataplall,akku nelkuli rasegites mennyire megoldhato legalisan jelenleg? Engem erdekelne ez a megoldas.
@ordasigabor Жыл бұрын
pl. keress rá erre az inverterre: PowMr-5000W ez csak fogyasztani tud a hálózatról, nincs benne olyan egység, ami vissza tudna táplálni. Viszont arra is gondolni kell, hogy ha pl. tűzoltás van, akkor az áramtalanítás után ne okozzon senkinek se meglepetést. Magyarul, ha nincs az utcáról betápja a háznak, akkor "nem árt" ha a napelemes rendszer is lekapcsol.
@Bonewerkz Жыл бұрын
@@ordasigabor ezek,ha jol lattam hibrid inverterek,ezekhez akksik kellenek. Olyan inverter lenne jo,ami rasegit s halozatra,mondjuk olyan 1500 Wattig. (A 2 klimank teljesitmenye) es amire esetleg ra lehet csatlakoztatni mondjuk 3.5kWp-nyi napelemet,hogy telen is legyen tartalek.
@Bonewerkz Жыл бұрын
@@ordasigabor egyebkent Ausztriaban par mikroinverterrol betaplalt "balkon" eromuvel megoldhato ez legalisan, ezek az inverterek lekapcsolnak, ha hianyzik a betap kivulrol, es akar okos konnektorral is le lehet oket kapcsolni.
@peltarlendori7027 Жыл бұрын
@@Bonewerkz Van olyan okos hibrid(ami tud Bypass is) ami nem ragaszkodik az aksihoz, ez 100% Típust nem tudok mondani, mert még csak én is tervezem, hogy egyszer majd, sok napelem, + ha kell szolgáltatói rásegítés. Láttam is már ilyet, de annyi videót, KZbinrt nézek a témában, hogy fogalmam sincs kinél láttam, de van. Ha rá is teszek aksit max 2x 12V 100Ah vagy szünetmentes a számítógép miatt.
A nyári felesleges energiát miért kell elfogyasztani? Majd a több százezres készülék bekapcsolja az összes fűtőtestet? Télen meg biztosan nem lesz túlfogyasztás!
@ordasigabor Жыл бұрын
Most arra megy a világ, hogy havi elszámolás lesz. Így ha nyáron nem fogyasztod el, akkor az "pocsékba" ment..... Akkor legalább legyen valami hasznos abból az energiából, pl meleg víz.
@solarstrom6733 Жыл бұрын
Vannak már olyan inverterek,melyek mérik az elfogyasztott energiát,és ehhez az energiához állítják be a termelést.Persze ehhez méretezni kell a rendszert.
@szuperp Жыл бұрын
De azok vissza szabályozzák a termelést... Elpazarolt meg nem termelt, fel nem használt, de megermelhető és felhasználható energia volna.
@ordasigabor Жыл бұрын
Jók azok az inverterek, csak pocsékba megy a fel nem használt energia.... mert nem tudja bekapcsolni a fogyasztókat. Pedig az a jó, hogy ha ott az napenergia, akkor pl. nem kézzel kelljen már a fogyasztókat ehhez időzíteni.
@imrelakatos3124 Жыл бұрын
Szupernek tunik van Iameter felszerelve nalam reg filozok ilyen megoldassal vajon kommunikalna az almerommel ez a vezerlo vagy a sajatjat igenyli
@attilanagyhaju4514 Жыл бұрын
SZIA GABI ERRŐL MI A VÉLEMÉNYED CSAK KÍVÁNCSI VAGYOK RÁ ! kzbin.info/www/bejne/jajciY2cp9hpe6s
@ordasigabor Жыл бұрын
Ez is kamu. Attól még, hogy nem egy rozzant mosógépmotort ránt be gumipókkal a szerző még nem igaz. Legalább adott a jó kinézetre a szerző, de semmi köze sincs az energia termeléshez a linkelt videónak....
@attilanagyhaju4514 Жыл бұрын
@@ordasigabor Köszönöm a választ de akkor minek teszi bele a tekercseket? Mi értelme ennek a sok belefektetett energiába ? Szétszedte a motort és nincs benne semmi aksi vagy bármi ami azt sejtetné hogy kamu! Van egyáltalán olyan ami ingyen energiát ad???
@Gennycsomo216 Жыл бұрын
A mostani és az elmúlt korábbi pár videók is már túl gondoltak bonyolultak és költségesek ezek már nem lakossági felhasználó szintüek és pogramozni kell stb. Én sem birom végignézni. Jobban örülnék én is primitívebb projektekhez melyek könnyen megvalósíthatóak. Nem kötekedés e ez már sok
@szuperp Жыл бұрын
van akinek meg kevés... Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni egyszerre... viszont a téma most aktuális... van akinek jól jön.
@makoado6010 Жыл бұрын
olyan ez, mint amikor az usában a niggerek szerint a matematika rasszista tudomány.. mert nem 70-es iq-val nem értik meg.