Вивчати мови в ЗАДОВОЛЕННЯ? (НЕ)МОЖЛИВО! Вивчення німецької, англійської мов в КАЙФ. Мотивація діяти

  Рет қаралды 1

Сергій Милий ▸Німецька: вивчення і мотивація

Сергій Милий ▸Німецька: вивчення і мотивація

Ай бұрын

Прийоми, які полегшують вивчення іноземної мови. Мотивація діяти
/ @serhii_mylyi
Підтримати канал і подякувати автору за роботу можна ТУТ
Вам складно вивчати іноземну мову? Наче хочеться, і розумієте, що треба, але якось важко налаштуватись, і час треба відвести, та й результат доволі туманний…
Одним словом - важко вивчати мову? Не вивчайте мову!
До кінця відео ви зрозумієте, що я маю на увазі. Сьогодні говоримо про 5 простих кроків, які можуть змінити ваше ставлення до вивчення іноземних мов і допоможуть подивитись на самоосвіту зовсім з іншого боку.
Поділіться після перегляду відео своїм досвідом: які прийоми ви вже використовуєте, чи які зацікавили вас найбільше. І не забутьте про дзвіночок, який відразу сповістить про нове відео, яке може бути цікавим та корисним саме для вас.
Для того, щоб опанування іноземної мови не було каторгою, примусом, приносило задоволення та помітний результат, в процес вивчення мови потрібно включити 5 компонентів. Позитивний ефект яких підтверджено не лише теоретичними дослідженнями, а що головніше - на практиці. Це не означає, що без них вчити мову неможливо, чи потрібно включити їх всіх одночасно. Це лише інструменти. Наскільки вони ефективні - не полінуйтесь переконатись особисто.
1. Емоційний відгук. Ми не хочемо робити те, що викликає негативні емоції. Це логічно. Вивчаєте мову - створіть комфортні умови: хороше самопочуття, ви не маєте бути втомлені (і я знаю, багато хто скаже - а коли я маю ще вивчати, окрім як пізно ввечері після роботи) - відразу згадайте свій стан і свою продуктивність. Зручне місце, де ніщо не відволікає. Можна зробити чай. Головна ідея - відчуття комфорту та задоволеності, коли ви беретесь за вивчення. Інакше - коли ви тільки-но бачите зошит чи книгу, відразу будете відчувати важкість, що веде до зниження продуктивності.
Святкуйте «малі перемоги». Сомопохвала - хороший мотиватор. Похваліть себе за правильно побудоване речення, хороший твір, успішний діалог чи тести. Малі кроки ведуть до великих результатів. Оцініть свій розвиток, поступовий, але розвиток з малих речах.
Наведу приклад з книги «Атомні звички». Щоб побачити малі результати, треба їх візуалізувати. Перекладайте наприклад з однієї коробки в іншу по кульці, шпильці, фігурці - не важливо, щоразу, коли пишете речення, складаєте приклад з новими словами, поки одна коробка не буде порожня. Так ви побачите, що процес навчання не абстрактний, а вашу роботу можна виміряти візуально. Не чекайте грандіозного фінального результату, щоб сказати собі - я молодець, час і сили вкладено - не даремно. Ви почули? Не витрачено, а час вкладено - це різне мислення, різний підхід, значить і процес та результат будуть інші.
2. Рефлексія на себе. Вивчайте не мову, а себе. Що я маю на увазі? Доведено, мозок запам’ятовує краще те, що стосується нашої особистості. Якщо ви вивчаєте сухий матеріал і вас він зовсім не стосується, то це навчання через примус або сильну мотивацію - ТРЕБА. Легше вивчати не мову як об’єкт, а власні інтереси іноземною мовою. Ідея вивчати інші предмети, чи хобі іноземною мовою лежить в основі методики CLIL. Простими словами - маєте хобі, любите музику, любите шоу чи фільми - спробуйте свої інтереси іноземною мовою. Звісно граматика тут буде не на висоті, АЛЕ зацікавленість, емоції, слова, вирази, вимова тут точно будуть у виграші. І головне - не буде відчуття примусу.
У моєму випадку - це була музика. Я із задоволенням шукав переклад слів, повторював вимову за виконавцями, читав про значення сленгових виразів і це було в задоволення.
ПРОТЕ. Ці два компоненти мають, на мою скромну думку, один суттєвий недолік. Вони дієві, якщо ви вивчаєте мову для себе та маєте запас часу. Якщо ваша мета у стислий термін підготуватись до екзамену - я вважаю потрібно дуже наполегливо працювати. Вчити, тренувати, повторювати. Стислий термін + амбітні цілі - це навантаження і важка робота.
3. Практичність. Як на мене - найважливіший компонент у вивченні іноземних мов - практичне спрямування. Все, що ви вивчаєте повинно бути застосоване вами у реальних ситуаціях. Інакше - це лише теоретичні знання. Ви можете написати твір, але важко написати привітання з днем народження чи просто коротке повідомлення носію мови, можна слухати тексти для аудіювання і робити тести, але пісню чи фільм розчути не вдається. Можна вивчити купу сталих виразів, але соромитись замовити каву чи спитати дорогу. Тому я постійно повторюю - вивчили слово чи фразу - побудували вголос власний приклад, я вже наводив зразок в іншому відео як прогресувати в говорінні, починаючи з кількох слів до невеликих речень. Вивчили граматичну тему - потренуйте з тим, хто також вивчає мову, є можливість - з носієм в реальному житті. Іноді можна знати багато, але заговорити найскладніше. І до того ж вивчати матеріал, який ви знаєте, що застосуєте легше і цікавіше, ніж просто зазубрити.
#вивченняіноземнихмов
#мотиваціяукраїнською
#вивчатимовилегко

Пікірлер
Sigma Girl Education #sigma #viral #comedy
00:16
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 30 МЛН
格斗裁判暴力执法!#fighting #shorts
00:15
武林之巅
Рет қаралды 61 МЛН
ДОДАЙ ЦЕ до слова і утворюй минулий час німецькою мовою ПРАВИЛЬНО! Präteritum: hatte, war und andere
12:52
Сергій Милий ▸Німецька: вивчення і мотивація
Рет қаралды 10 М.
Порядок слів у німецькому реченні.Питальні слова | Fragewörter | Німецька для початківців,з нуля |А1
11:58
Речення НІМЕЦЬКОЮ зазвучать інакше з: falls, bis, nachdem, bevor, seit, während,damit + ПРИКЛАДИ
12:17
Сергій Милий ▸Німецька: вивчення і мотивація
Рет қаралды 2,3 М.
20 англійських фраз, які змусять Вас поважати
14:30
Англійська по-простому!
Рет қаралды 71 М.
Висловити думку НІМЕЦЬКОЮ?! Легко! Корисні фрази німецькою |A2-B2 | Meinung äußern | TELC,Goethe,ÖSD
5:14
Сергій Милий ▸Німецька: вивчення і мотивація
Рет қаралды 1,8 М.
За 17 ХВИЛИН навчишся вживати МОДАЛЬНІ ДІЄСЛОВА в МИНУЛОМУ ЧАСІ. Modalverben in Präteritum + Bonus
17:46
Сергій Милий ▸Німецька: вивчення і мотивація
Рет қаралды 8 М.