Egy tényleg jó videó a Vízszigetelésről, ami végre nem egy márka reklám.👍
@vbreitenbach14323 жыл бұрын
Profi munka.
@szereljhazilag3 жыл бұрын
Szép munka.👍
@PaulWorks3 жыл бұрын
Köszönöm.
@mzsolt77773 жыл бұрын
Szép munka, gratulálok! A videó alatt milyen zene hallható?
@PaulWorks3 жыл бұрын
Szia. Ebből vágtam ki: kzbin.info/www/bejne/e5qpcoyjr9Wka8k
@mzsolt77773 жыл бұрын
@@PaulWorks Köszi!
@tothmihaly57073 жыл бұрын
Teljesen amatőr kérdés részemről: ha hidegburkolat kerül a gipszkartonra, akkor is le kell glettelni a csavarhelyeket és az illesztéseket?
@PaulWorks3 жыл бұрын
Én így csináltam. Vízszigetelés közben derül ki, hogy a nagyobb hézagokat nem tudja áthidalni az anyag. Minden egyes toldáshoz meg hajlaterősítő szalagot rakni kicsit húzós. Valaki írta itt a hozzászólásban hogy csemperagasztóval szokták hézagolni, bandázsolni. Nekem az is furcsa.. Azért is van az alapozó, hogy elválassza a gipszes és a cementes felületeket egyrészt.
@FaJani3 жыл бұрын
@@PaulWorks kenhetsz bármilyen alapozót bármilyen rétegszámban, sosem lesz tökéletes a gipszre készített hidegburkolati rétegrend. Valóban célszerűbb cementes anyaggal hézagolni, szerencsére a teljes felületre eső gipszmennyiség csekély, így szemet lehet húnyni fölötte. Ettől még egy cseppet sem szakszerű megoldás.
@PaulWorks3 жыл бұрын
@@FaJani Köszönöm. Majd legközelebb.. Üdv.
@csokesz302 жыл бұрын
Üdv! Szuperek a videók!! Olyan kérdésem lenne feléd,hogy fürdőben a gipszkartonra milyen arányban hígítottad a Primer G-t??
@PaulWorks2 жыл бұрын
Szia. Köszönjük. 1/1 ha jól emlékszem.
@kissistvanocsi2 жыл бұрын
Szia. Gipszarton eseten, a csempevel nem fedett reszt, gondolok itt egy ferde fal alatti zuhanyra (tehat teto alatt). Ha az nincs burkolva akkor eleg ezzel kenni majd festeni? Tehat eros igenybevetelt birja a karton ha csak ezzel van fedve? koszi a valaszt
@PaulWorks2 жыл бұрын
Szia. Ha mennyezeti részre gondolsz szerintem nem szükséges.
@kissistvanocsi2 жыл бұрын
@@PaulWorks igen, gipszkarton felteto alatt tusol az ember es a ferde karton impregnalt karton de nincs burkolva. Akkor csak eleg olyan festekkel kezelni? Bocsi a sok kerdes miatt.
@PaulWorks2 жыл бұрын
@@kissistvanocsi Ha fröccsönő víz nem éri akkor én nem vizszigetelném.
@attilasarkozi69083 жыл бұрын
Köszi a feltöltést! Balga kérdésem csak az lenne, hogy nem lenne haladósabb a nagy felületeket nagyobb hengerrel kenni? Rövid v hosszú szálú a megfelelőbb?!
@PaulWorks3 жыл бұрын
Szia. Festésnél is azt vettem észre a nagy hengernél, hogy piszok sok festék benne marad. Ez meg kicsit drága ahhoz, hogy kárba vesszen. Glettvassal vagy egy spaklival is fel lehet kenni majd rövid szőrű hengerrel egyenletesre gurítani.
@zoltanborka3323 Жыл бұрын
A fal építésről nincs videód?
@PaulWorks Жыл бұрын
Azt pont nem vágtam bele. 50es profil, 40es távolságra rakva vagy sűrűbben ahogy kijott, oldalanként dupla impregnált karton eltolva.
Az alatta lévő lapokhoz képest eltolva, hosszabb csavarral a profilvázhoz
@videomindenkinek Жыл бұрын
@@PaulWorks Köszönöm!
@wartoxxxcc17013 жыл бұрын
Nagyon jó egy dolgot kivéve, zuhanycsap kiállás így nem jó a mandzsetta. Ki kell hosszabbítani a csapot toldóval, hogy max 0,5 cm re álljon ki arra kell ráhúzni a szalagot amit vágtál. Szóval nem a vakdugót szalagozzuk hanem a csap hőszabbittót! Szorosan kicsit kisebb lyukat kell vágni. Egyébként tuti :)
@PaulWorks3 жыл бұрын
Levágtam tövig a vakdugót, hogy kisebb legyen az átmérője, kb a toldó átmérőjével megegyező. Nem tudom pontosan mekkora méretű toldó kell majd szóval azért nem az került be. Jogos egyébként az észrevételt, köszönöm.
@balazsviszket2238 Жыл бұрын
Miért kell ez a mandzsetta,milyen szerepe van?
@PaulWorks Жыл бұрын
Vízszigetelés
@gaborsz4513 жыл бұрын
Szia Paul, Az egész fürdőszobát ki kened vízszigetelővel? A padlót is mindenhol? Illetve a burkolat feletti részt is ami festve lesz? Köszi király a videó
@PaulWorks3 жыл бұрын
Szia. Én kikentem, biztos ami biztos. A zuhanyzót plafonig 3 rétegben, minden máshol a csempe magasságig. Egyébként elég lenne addig ahol fröccsenő víz éri a falat, ahol nem ott is legalább 20-30cm magasságban.
@gaborsz4513 жыл бұрын
@@PaulWorks koszi szepen a segitseget. Meg egy kerdes? Furdo kad es csempe talalkozasanal milyet hasznaltal?
@11atysh3 жыл бұрын
Csak egy észrevétel, a második réteg szigetelést vízszintesen vidd fel,ha az elsőt függőlegesen kented, úgy nagyon tutin egymásra zárnak a rétegek.
@PaulWorks3 жыл бұрын
Igen, igen láttam pár helyen. Rövid szőrű a henger, szemre eléggé folytonosnak tűnik a felvitt anyag. A zuhanyzónál lekenem még egy harmadik réteggel, biztos ami biztos. Köszi!
@zoltansimon76273 жыл бұрын
nem kellet volna telibe hálozni csempe ragasztoval és úgy rá teni a két réteg vízszigetelést nem ezésrt én úgyan ilyen munkát láttam gipszel van ki húzva a bandázs árok ozt a vízszigetelés simán elvált a gipsztől egy iő útán sz ige nem hiszem hogy hosszú távon tartós lesz ez a gipszs téma monduk én a kabinak az alját én telibe szoktam vízszigetleni
@PaulWorks3 жыл бұрын
Ez is egy vélemény, csináld csak úgy ahogy neked megfelel. Ha olyan a munkád mint a helyesírásod akkor örülök hogy magamnak csináltam inkább. Üdv.
@zoltansimon76273 жыл бұрын
@@PaulWorks nem rossz szándékból mondtam csak a könnyű szerkezetnek van mozgása gipszel van ki húzva a bandázs árok most ha el kezd vissza repedni akkor a úgy a csempe is el kezd repedni vagy a leg rosszabb estbe ell dobja magától ilyenkor célszerűbb rugalmas anyagot használni mint pl: lexibilis csempe ragasztót
@karolycserhati723 Жыл бұрын
A glett nem teherhordó! Ragasztóval szoktak hézagolni!
@igpuvpuKuuvuv3 жыл бұрын
Az a baj high nem beszélsz az anyagokrol az anyaghasználatrol csak pörögsz mint superman pedig szivesen végighalgattam volna hogy tanuljak többet jol dolgozol dee igy kezdőknek nem ajánlom ezeket a videokat kár hogy nem beszélsz. ..........
@PaulWorks3 жыл бұрын
A leírásban mindig ott vannak a használt anyagok, stb. De persze jogos észrevétel.