Вогнем і мечем, повідомленням і середовищем

  Рет қаралды 65,564

На пошуки грамоти!

На пошуки грамоти!

Күн бұрын

Генрика Сенкевича мабуть побив би грець якби він побачив цей фільм і це добре
Поцреон: / alinahasthehramota

Пікірлер: 738
@RosavaDo
@RosavaDo 2 жыл бұрын
"Для тих з вас, хто не читав фільм, не дивився книжку" І ця фраза має звучати саме так xD
@ОленаІгнатенко-д1п
@ОленаІгнатенко-д1п 2 жыл бұрын
Ну і правильно-
@sergeykirichenko8965
@sergeykirichenko8965 2 жыл бұрын
Цей огляд настільки сильний, що перед його переглядом я спеціально завів сім'ю, щоб дивитися всім разом.
@dianairis6773
@dianairis6773 2 жыл бұрын
Коли ще не ввімкнув відео, а вже розумієш, що наступні 43 хвилини твого життя будуть прекрасні) Дякую!
@ОленаШевчук-ы1й
@ОленаШевчук-ы1й 2 жыл бұрын
Аналогічно!
@ievgendesiatkin4202
@ievgendesiatkin4202 2 жыл бұрын
+1. В точку
@vitaliitrofimenko
@vitaliitrofimenko 2 жыл бұрын
Діана, коли ти ввімкнув то відео, чи зрозуміло Ваше їство глибину неосяжності українскості у творі українофоба як там його, того клятого ахтора?
@ЖиттяТеатр
@ЖиттяТеатр 2 жыл бұрын
Саме так
@naposhukyhramoty
@naposhukyhramoty 2 жыл бұрын
Доводжу до вашого відома, що Ютуб злочинно не виконує рішення Господарчого Суду міста Києва, найважливішого суду в світі
@ToxaKaRp
@ToxaKaRp 2 жыл бұрын
Та вони там, в своїх Каліфорнщинах, взагалі пустилися берега! Цукерберг теж, скотиняка така, не з'являється в Коростенський районний суд! Кляті содомити...
@volkul251
@volkul251 2 жыл бұрын
Як? Не виконувати рішення найгуманішого суду в світі? Варвари!
@igormagera7281
@igormagera7281 2 жыл бұрын
У мене блакитним полум'ям палають дедлайни, але я всерівно виділяю час на перегляд цього чудового розбору. Бо робота приходить і відходить, а срачі навколо національних питань в красивих костюмах вічні.
@lyudmylaleyvagarsiya6899
@lyudmylaleyvagarsiya6899 2 жыл бұрын
Богун з «Вогнем і мечем» був моїм підлітковим крашем. Я навіть стала більше цікавитись історією козацтва через нього, а потім взагалі історією, і виросла «ярою націоналісткою» посеред провінційного робітничого міста в донецькій області. Прикро що домагаров русня і фу, але виходить він ще й мимоволі такий собі українізатор східняцьких підлітків 😅
@afrobandera1221
@afrobandera1221 2 жыл бұрын
🙂Коли "ВіМ" вийшов всередині 90-х, мій знайомий УНСОвець дуже зрадів: "Нарешті ми побачили фільм, де українці, як всі нормальні люди минулих столітть, теж вміють вбивати, палити, грабувати, гвалтувати! А то в усіх попередніх фільмах це все робили з нами, а ми тільки такі сиділи і грали на лірі чи кобзі про лишенько та важку долю.".
@user-qb3ic9tn1j
@user-qb3ic9tn1j 2 жыл бұрын
Особливі відчуття передивлятись це відео під час повномасштабної війни, коли українці та поляки об'єднались проти давнього спільного ворога)
@ToxaKaRp
@ToxaKaRp 2 жыл бұрын
Я не можу змусити себе НЕ передивлятися цей фільм хоча б іноді. Магія Ступки Першого в дії! Тільки заради нього і треба дивитись цей фільм! Та й Домогаров, щоб йому пусто було, теж мушу визнати, просто шикарний у ролі Богуна! Сцену де він співає "Сподобалась мені..." я навіть перемотую... про всяк випадок... бо їйбо, кожен раз починаю сумніватися в своїй гетеросексуальності.
@romanaroza3901
@romanaroza3901 2 жыл бұрын
У меня интуитивное ощущение на хороших и нехороших людей и места( как у котов). Не всех людей различает,но если срабатывает- то стопроцентная гарантия.особенно смешно вспоминать,как мне гадко и тошно было всегда смотреть на Луи де фюнеса( несмотря на прекрасную игру и смешные персонажи). И тут случайно читаю,что в жизни был гнилой человечек,однако...к чему это я-Домогаров у меня вызывает очень похожее чувство.но Домогаров в роли украинского героя отключает мою чуйку.
@kyivstuff
@kyivstuff Жыл бұрын
Вогнем і мечем відкрив мені очі на те, що поляки історично ставилися до нас як московити. До цього я дуже позитивно ставилася до всього польського, але вийшла з перегляду цього фільму з іншим світосприйняттям. Втрата невинності.
@nikchemnyk
@nikchemnyk 2 жыл бұрын
Який рісьоч! Який музичний супровід! Який панчлайн у фіналі! А Пантелеймон Куліш сварить вас за відсутність пуття, честі і поваги і закликає до сім'ї культурників вертатись!
@історик
@історик 2 жыл бұрын
Найкраще в цьому фільмі це ідея що влада Речі Посполитої зробила помилку що не інтегрувала українців й козацтво в своє суспільство
@evmrox6234
@evmrox6234 2 жыл бұрын
вони не особливо горіли бажанням інтегруватися )))))
@vmzheyko
@vmzheyko 11 ай бұрын
@@evmrox6234що справедливо, бо незалежність за гроші не купується.
@Freddy-xz9nf
@Freddy-xz9nf 2 жыл бұрын
"Все, що лівіше Позняків хай собі поляки забирають" вбило просто))
@mariasana9
@mariasana9 2 жыл бұрын
Хочу покричати разом з вами під Забороненого. Можна навіть 2 години.
@dianairis6773
@dianairis6773 2 жыл бұрын
Дідько, ви уявляєте, наскільки потрібно любити свою літературу, щоб 14-річні польські школярки писали слеш фанфіки по "Вогнем і мечем"? Знаю, що це дивно звучить, але коли українські школярі почнуть писати фанфіки по "Чорній раді" і дискутувати у коментарях - це буде перемога. П.С. Дякую за пізнавальне та дотепне відео)
@mariasana9
@mariasana9 2 жыл бұрын
От не знаю, але бачила фанфіки по Гоголю. Російською.
@lanabanana2975
@lanabanana2975 2 жыл бұрын
@@mariasana9 оо так Фанфіки, де його шиперять з пушкіним. Рідкісна бридота.
@natalianakonechna5656
@natalianakonechna5656 2 жыл бұрын
@@lanabanana2975 це швидше через серію "Гоголь", таке альтернативне щось, де Гоголь персонаж власних творів, типу Ватсон на підхваті в харизматичного Меншикова.
@arinavozniuk7023
@arinavozniuk7023 2 жыл бұрын
Треба пошукати, бо там ну ж такий Кирило Тур, що я досі пам'ятаю, хоча 10 років минуло. Але бачила наче фанфіки по Винниченку й Петлюрі))
@mariasigrid1241
@mariasigrid1241 2 жыл бұрын
Ну хоч є меми про липу, що шелестить)
@olenash9050
@olenash9050 2 жыл бұрын
А мамко моя, реготала так, що трохи дітей не побудила. Вангую: цю рецензію розберуть на цитати!!! Ви неймовірна! Дякую за ретельний труд, "незабитий" погляд та почуття гумору. Ви найкраща!!! ❤❤❤
@nastyahorash4349
@nastyahorash4349 2 жыл бұрын
Моє любиме про маленьку булаву Хмельницького, бо то було неочікувано)))
@ukurainajin
@ukurainajin 2 жыл бұрын
Так, вважаю, що ВіМ є добрим кіном. Там неможливо не помітити, що українців протиставлено «шляхетним польським лицарям». Але Гоффманові вдалося, як на мене, показати, що світ є складнішим за романтичне уявлення, і що герої є представниками свого часу - просто хтось із них по один бік, а хтось по інший, хтось шляхетного походження, а хтось плебейського. Зрештою, між поглядами Сенкевича та Гоффмана пролягає ціле століття. І документалкою Гоффман мене приємно вразив. Кумедно, що його на це надихнула книжка Кучми.
@PrusskiyMir
@PrusskiyMir 2 жыл бұрын
Наші молитви отримали свою відповідь
@exdovzhenko9767
@exdovzhenko9767 2 жыл бұрын
одна з найболючіших дитячих травм - це козацька атака, яка провалилась, бо п‘яниця Заглоба випадково влучив глеком в голову Кривоносу
@olgaskorokhod2281
@olgaskorokhod2281 2 жыл бұрын
Неймовірно дякую авторці за цей контент! "Вогнем і мечем" - один з моїх улюблених фільмів. Щодо трактування подач ідентичності критику, який вважав, що українці у фільмі тільки кричать і лаються, вони мають пам'ятати (визнати), що Ярема Вишневецький - також українець, найбільший український магнат. Дозволю собі позанудствувати і додати дві поправки. Гелена молиться не українською, а польською: Daj mnie za męża pana Skrzetuskiego... Той 40-ічний "коротишка", який поранив Богуна, - книжний герой усієї трилогії Володиєвський, знаний фехтувальник, слава про якого сягала усіх кутків Речі Посполитої. і Богун про це знав (передбачається, що про це знають і глядачі) - у тому й підкреслена драматичність моменту. З чим я повністю згодна з авторкою: мені не потрібна політкоректна історія, я хочу історію про ті часи - а там ви не обійдетеся без зображення колоніалізму і криз ідентичності. І так, я пам1ятаю, якою була реакція глядачів, коли фільм вийшов на українські екрани. Його дуже тепло сприйняли, аж до сліз, тому що такого яскравого фільму про українців і про Хмельницького ніхто до того не знімав.
@romanaroza3901
@romanaroza3901 2 жыл бұрын
Гелена начинает молитву украинским языком,а просьбу далее выражает по польски.. Это я уже занудствую😊.
@romanaroza3901
@romanaroza3901 2 жыл бұрын
Позвольте и мне позанудствовать: Гелена обращается к деве Марии в начале молитвы по украински,а саму просьбу уже выражает на польском.
@user-zl4no2nr2x
@user-zl4no2nr2x 2 жыл бұрын
Треба уточнити, що Володиєвський став дуже відомим фехтувальником вже після перемоги над Богуном. В часи ВІМ його недооцінювали (перед боєм, звичайно) всі його противники разом з нашим Юрком. Це вже в Потопі він став місцевою легендою
@cyrilarih
@cyrilarih 2 жыл бұрын
Як завжди, величезне спасибі за відео і цікаві думки 🌺💕 а пан Гоффман десь у 2010 році своєю стрічкою «Україна. Становлення нації» сильно допоміг мені, хлопцю з донецького спальника, стати набагато кращим українцем) (а також допоміг деякий EX .юа де ми той фільм з друзями знайшли 🌚) І ще кумендно було нам вже тоді, що надихнула його на ту стрічку книжка Кучми. Така собі контроверсія прийняття українства від поляка і сумнівного президента ахах
@naposhukyhramoty
@naposhukyhramoty 2 жыл бұрын
став лойс якшо екс юа зробив тебе тим ким ти є зараз
@lenkavisnich4228
@lenkavisnich4228 2 жыл бұрын
Мої вітання земляче.Я теж з донецької області.Та звертаючи свій погляд на моє минуле,зараз я просто проукраїнське стерво,навіть набагато більше ніж була їм років 10 тому.
@cyrilarih
@cyrilarih 2 жыл бұрын
@@lenkavisnich4228 окремі донеччани та луганці тепер найстрашніші націоналісти 100% 🌚
@lenkavisnich4228
@lenkavisnich4228 2 жыл бұрын
@@cyrilarih Це точно)))
@ФеяСатаніст
@ФеяСатаніст 2 жыл бұрын
Це було 43 хвилини і 8 секунд чистого кайфу. Дякую!
@Apocraphtica
@Apocraphtica 2 жыл бұрын
Як добре, послухати 40ка хвилинний відос, та отримати розуміння про стан кінематографу, міфологізацію та образи в кіно. Окрема подяка за відсилочки до Облівіона та ДнД, за за короткий проміжок часу, це добре.
@oleksandrandriychuk6947
@oleksandrandriychuk6947 2 жыл бұрын
Як же ж хочеться почути той крик опосума, і відео про відьмака-кшетуського.
@katerynakazhan3782
@katerynakazhan3782 2 жыл бұрын
Так, так, так, тисячу разів так😍😍😍 Чекаємо вашого відео 🥰
@Shunnimi
@Shunnimi 2 жыл бұрын
Богун і Дейнеріс це найкращий пейрінг який я бачила Дякую за цікаве відео!
@us_userka
@us_userka 2 жыл бұрын
В 14 була зафанатіла від Сенкевича і прочитала книжку. Обурилася за козаків, але все інше залетіло. А фільм в саме серденько був і козаків ліпше показали. Ми з братом сцени перед боєм мільйон разів передивлялись. Так що всього Гофмана тоді передивилась з документалкою про Україну включно. Щоправда, так добре аналізувати і тепер би не вийшло, а тоді тим більше 😂 Дякую, що розворушили спогади. Цікаво згадувати протистояння з ляхами зараз, коли поляки наші найближчі друзі в боротьбі з московитами. До речі, Чорна рада про обрання Брюховецького гетьманом, що мало потім паскудні наслідки для України. Без гугла пам'ятаю)
@ВасильПетроненко
@ВасильПетроненко 2 жыл бұрын
Як непохитний прихильник вашого каналу, приношу Вам Велику Вдячність за прискипливий, детальнійший розбір твору, який у моєму перегляді (давно) не викликав такого бурхливого виру емоцій й розумінь, ніж, як від Ваших коментарів - вони набагато цікавіші. Щиро дякую!
@hatecrime824
@hatecrime824 2 жыл бұрын
Но-но, у я можу згадати свою улюблену цитату з Чорної Ради, це "Голова нічим не винна; із серця ісходять помишленія злая, убійства, прелюбодіянія, татьби, - а голова, брате, нічим не винна."! Правда, відповісти, про що саме ця книжка я не можу, Куліша неможливо нормально читати, його стиль письма - то якесь сране пекло... Велл, я намагалася, але Ви праві. О, а відео - прекрасне, дякую Вам за нього!
@nikchemnyk
@nikchemnyk 2 жыл бұрын
Здається, суть у тому, що на Чорній Раді перемагає не той, хто надо, і всі печальні.
@katerinapavuk6308
@katerinapavuk6308 2 жыл бұрын
Ви часом не вчителька української мови та літератури?)
@hatecrime824
@hatecrime824 2 жыл бұрын
@@katerinapavuk6308 у мене навіть зовсім не гуманітарна освіта :D
@katerinapavuk6308
@katerinapavuk6308 2 жыл бұрын
@@hatecrime824 тоді круто
@dmytrotrautman5578
@dmytrotrautman5578 2 жыл бұрын
йой для мене, то просто книга про козаків-характерників, богатих, вправних вояків, що можуть піти кудись на Чорну гору і просварити країну через маніпуляції на раді
@Panna_A
@Panna_A 2 жыл бұрын
Як тільки побачила ваше перше відео відписалася від Ностальгуючого Критика і Бедкомідіана. Нарешті контент, який мені до смаку і до душі. Вклоняюся до землі перед почуттям гумору і подачею ) ви - щось неймовірне
@ToxaKaRp
@ToxaKaRp 2 жыл бұрын
Фільм "Потоп", до речі, досить популярний в США та Канаді, в середовищі історичних реконструкторів та фехтувальників. В картині є сцена дуелі на шаблях, яка в західному світі беззаперечно вважається найкращою кінематографічною сценою поєдинку на мечах евер. Навіть якщо просто гуглити слово "Potop", то гугл одразу запропонує вам "potop duel scene". А другим результатом буде "potop saber duel".
@marichka-mulligan
@marichka-mulligan 2 жыл бұрын
Взаєморозуміння і прощення 🙏 Жодних коней не постраждало.
@Paul_Les
@Paul_Les 2 жыл бұрын
Відео - насолода для змученого кріпацькою роботою серденька. Дуже вдячний Вам;)
@viktoriiachorna3232
@viktoriiachorna3232 Жыл бұрын
Якого лихого,я не бачила цей огляд на улюблене кінішко,ще раніше. Жінко,Ви прекрасна. Розібрали на атоми,і всеодно,цим, не збили палких емоцій,які мені картина дає. Критикувати за невідповідність історичним фактам,мені здається,трохи не коректно,бо ж нас там не було,і свічку не тримали) Тому насолоджуюсь улюбленими мовами,голосом і грою,Богдана Ступки,ну і беззаперечно, очиськами "Богуна"
@pawelspiczak5956
@pawelspiczak5956 2 жыл бұрын
Ой дякую! Це пречудово, фахово, з добрим гумором та надзвичайно талановито. Саме такою і повинна бути справжня кінокритика! Робіть ще!
@ievgendesiatkin4202
@ievgendesiatkin4202 2 жыл бұрын
Мем про коня на хіднику вартий широкого розголосу в нашій поп культурі. Хоча пофіг. А Мем ахуєнний, як і інші жарти)
@історик
@історик 2 жыл бұрын
Мені в цьому фільмі найбільше шкода кримських татар в них немає жодного пристойного фільму про часи Кримського ханства
@The_Drake_That_Saw_Some_Shit
@The_Drake_That_Saw_Some_Shit 2 жыл бұрын
Юрко як guilty pleasure. Ти знаєш, що хочеться, але й знаєш, що не можна
@ГеоргийДоброволянский
@ГеоргийДоброволянский Жыл бұрын
Дружина попросила подивитись відео разом з нею перед сном, а пишу вже на наступний день :) Протягом перегляду я щиро дивувався багатьом речам, наприклад тому що Сенкевич був часто прав там де авторка вважає що ні :) По друге постійна плутанина в термінах і розумінні середньовічного устрою, але це в цілому хвороба нашої освіти і її провина. Звісно розглядається саме твір а він по суті це таке фентазі, людини котра писала свої твори через 250 років після подій, і вже жила в часи після весни народів котрі змінила світ і сприйняття людиною держави. Сенкевич він Дюма свого часу, брав історичних персонажів і обставини а далі неслися суб'єктивні думки. Так от, держави до 18-19 сторіччя це такі собі корпорації, де було богопомазане керівництво і якийсь привілейований клас, під це підтягували релігію, легенди, казки. Коли ви читаєте про русь, це не про усіх людей на території русі, а саме про якусь еліту, народ тут статисти, а частіше раби котрими ще й торгували. Так на наших теренах в час оповіді існувало три правлячі компанії королівство Польске, королівство Руське, князівство Литовське, усе це об'єдналося в 1569 році в корпорацію Річ Посполита(спільна справа). Робітники корпорації називались шляхтою, будь вони магнатами, боярами, містянами, головне що їх відрізняло це привілеї, права на можливість володіти землею, вести бізнес діяльність, володіти виробництвом, вибирати представників в сеймах і сеймиках і на великому сеймі вибирати(зауважте) короля, котрий носив титули король Польський, Руський, Великий князь Литовський. Тобто так, король Речі Посполитої був нашим королем, вибирали його наші магнати, князі, наша шляхта. Тепер про козаків. Під назвою козаки, існувало багато різних об'єднань, це теж була така собі компанія як правило військова. Найдавніші варіації козачих компаній це бідна чи не дуже заможна шляхта, тобто як приклад Байда Вишнивецький з оточенням були точно військовими і не холопами, з таких людей потім формувалось реєстрове козацтво, корона виділяла на них гроші і у них же з'являлись якісь додаткові привілеї наприклад відкривати шинки в містах. Але так як з'являлись нові козацькі компанії, часто не шляхетні і не в зоні впливу шляхти, то вони набирали силу і у корпорації Річ Посполита виникнуло питання а хто їм дав право на володіння зброєю. Навіть попри те що козаки не раз рятували нашу корпорацію, позиція не змінювалась - тільки реєстрові, тільки підконтрольні. Це як зараз, розуміння того що тільки держава в середині себе має право на застосування сили, але тоді було середньовіччя і контролювати процеси не було такої змоги. Тоді і з'являється поняття низове козацтво, назва не від того що вони були з низовья Дніпра, а того що вони були з низів суспільства, не елітою, не шляхтою. Але треба пам'ятати що низове козацтво це все ще військова компанія. І якщо для початку у цієї компанії цілі були просто заробити, то згодом амбіції зростали, спочатку це були потреби в розширені прав, бо гроші котрі здобувалися треба ще кудись вкласти, купити землю кріпосних(так так вони були в Речі Посполитій просто права на них були не у всіх), почати свій бізнес. Так от всі повстання козаків до Хмельниччини це повстання за права, козацтво намагались тримати під контролем, не виходило. Ну і закінчилось все так як і мало бути, військова компанія розрослася до того що змогла протистояти силам корпорації. На всі ці речі вказують такі факти що насправді до компанії не брали усіх, Хмельницький відправляв холопів "до плугу" а інколи і карав за те що ті повставали. Хмельницький протягом довгого часу підчас конфлікту продовжував перемовини з королем, продовжував переконувати в своїй вірності, і просив розширення прав козацтва, король йшов на уступки, шляхта ні(так по суті король це був такий собі голова Сейму, а депутати м'яко кажучи його могли ігнорувати). І тільки з середини конфлікту Богдана перемкнуло, він почав називати себе володарем русі, і почав думати про від'єднання. Після закінчення повстання, шляхта і містяни почали досить активно перекрашуватись в козаків, принаймні намагались це робити, бо ті права котрі були на цих територіях у шляхти перейшли козацьким полковникам і їх оточенню. Так от до чого тут це весь лонгрід. Ми як держава і народ сучасної україни, не маємо якоїсь прямої лінії наслідування від Русі і від Козацької держави, так само як і від Речі посполитої і ВЛК. Ми це холопи і ми ж шляхта, ми лицарі, і ми ж козаки, ми Татари і ми Греки з Причорномор'я. Це все наш спадок навіть попри те що всі ці компанії і корпорації могли воювати одна з одною і були часто людожерськими і рабовласницькими. Російська імперія а потім радянський союз привили нам думку що ми це козаки, але не ті славні воїни а саме холопи котрі повстали проти Польских панів. Таким чином москалі нас відрізали від нашої славної історії.
@JennyHiver
@JennyHiver 2 жыл бұрын
Як же цікаво дивитися цей розбір після 5 місяців повномасштабної війни. Дякую! Дуже крута робота.
@furiten4208
@furiten4208 Жыл бұрын
Після 10 теж норм. That kept me going.
@rus-NI-peace-DA
@rus-NI-peace-DA Жыл бұрын
Дякую за відео! Маленька ремарка, що атлетичніший Богун у фільмі програє якомусь там ноунейму. Я 5 років займався фехтуванням і це трохи не так працює) У дуелі на шаблях перемагає не кращий атлет, а кращий шабліст. До того ж Володийовський(а це саме він другий дуелянт, якщо що) вважався прекрасним фехтувальником. Інша справа,чи були тодішні історичні(а у цього персонажа є реальний прототип- український шляхтич Юрій Володийовський) екскурси у мистецтво фехтування об'єктивними- не скажу, бо не знаю. Може, це Сенкевич сам придумав йому такий хист. Зверніть увагу на момент до двобою. Богун провокував Скшетуського на двобій, але втрутився Володийовський. Це логічно, бо Скшетуський не показується у фільмі як вправний воїн, а більше штабний радник. От двобій з ним був би місматчем в сторону Богуна. Погано, що Гоффман ніяк не аргументував у кіно скіловість Володийовського у фехтуванні. Але, якщо цей фільм був в першу чергу для польського глядача, який у школі читав твори Сенкевича і знає хто такий Володийовський- тоді логічно, що глядач все зрозуміє. Треба дати належне Гоффману: він послідовний щодо зображення Володийовського у своїх фільмах. Це завжди невисокий актор з зовнішністью далекою від БредПітівської) Дивився цей фільм коли був школярем, майже після виходу його на носіях. Класна керівниця в мене була викладачем історії, зібрала весь клас і ми дивились це кіно. Про зображення Богуна вона тоді звернула увагу, що "дивіться, діти: в нас Богун- герой, а поляки зображують його майже як злочинця". Це не було сказано як докір полякам, просто показувало різні погляди на одну постать різними народами. Фільм особисто мені подобається. Єдина претензія до Гоффмана- росіянин грає роль Богуна. Ще раз дякую за відео! Працюємо над перемогою!
@НаталіяКозірова
@НаталіяКозірова Жыл бұрын
Прекрасний огляд. Мене не засмучує образ козаків як дикий розбійників, зрештою це в нашій історії образ козака романтизують, а в дійсності, не думаю, що вони були вже такими лицарями, і для поляків козаки в кінці кінців і були розбійниками і повстанцями хіба ні?
@arsla5308
@arsla5308 9 ай бұрын
Залежить від періоду і види козаків. Реєстрація і для них цілком лицарі, коли ті хто грабували османські галери і для нас розбійники
@anastasiapabery5390
@anastasiapabery5390 2 жыл бұрын
Цей канал велитеньське відкриття для мене. Щиро дякую за таку кропітку роботу та іронічне озвучування)))
@ОльгаЗеленська-т9з
@ОльгаЗеленська-т9з 2 жыл бұрын
Яка я щаслива, що Загін кіноманів відкрив мені ваш канал!)
@МаріяЖаркова
@МаріяЖаркова 2 жыл бұрын
Паралель з Привидом Опери... я не зна, що це було мені так потрібно. Серйозно. Дякую за ґрунтовний розбір))))
@nastiazhy
@nastiazhy 2 жыл бұрын
Свято не наближається, свято вже тут!
@AndriiGryganskyi
@AndriiGryganskyi 2 жыл бұрын
Дякую за насолоду. Але козаки - таки сармати!!!
@ДавидКостакос-м9л
@ДавидКостакос-м9л 2 жыл бұрын
Панянко, ну от за Куліша образливо. Я читав і перечитував. "Чорна Рада"; "Гетьман Іван Виговський"; "Князь Ієремія Вишневецький" - шикарні історичні романи. Ба більше, на відміну від Синкевича там розповідають про складні події з неоднозначними трактуванням. Кінець твору у Куліша не висмоктана з пляця "перемога" (після якої Речі Полсполитій у реальній історії стало тільки гірше), а сумний чи неоднозначний фінал. Сюжети цих творів починаються не у вакумі й не ставлять крапок, бо ілюструють тяглість історії "Щось було до нас і буде після". Герої цих творів, особливо Вишневецький,. Там і бедбої, і сіроморальні вчинки, і там купа шикарного тексту про політику. Шкода що Куліш меншвідовий за своїх поетичних колег по цеху.
@sigma5437
@sigma5437 Жыл бұрын
Проблема в тому, що Куліша змушують читати ще малих пездюків, яким на все це по-маракасам. А потім ніхто не перечитує, бо нащо, якщо в школі "читав".
@arsla5308
@arsla5308 9 ай бұрын
Куліш писам нудно- моя думка.
@whyitaswayshastobeme
@whyitaswayshastobeme 2 жыл бұрын
позиркала все за раз, закохалася у вашу хаотичну інтелекшуал-хорні енергію, красиві роздуми і відсилочки на відьмока. рада, що маю що дивитися у нашій теперіщнюншні
@Діана-г2э
@Діана-г2э Жыл бұрын
від вашогог спічу я прям відчула як я переповнилася у своєму пізнанні.
@zasasuev
@zasasuev Жыл бұрын
шикарний огляд, шикарний канал, вогнем і мечем то мій улюблений в дитинстві фільм, і які ж пророчі слова в кінці фільму з точки зору сьогоднішнього дня
@NadinBest
@NadinBest 2 жыл бұрын
нарешті це озвучено - шипперінг Богуна та Кшетуського, а то я більше 20 років це відчувала, проте ще не знала такого слова)) вже біжу шукати фанфіки
@МихайлоДовбань
@МихайлоДовбань 2 жыл бұрын
Мене завжди смішила сцена Битви під Жовтими Водами, де горда польська кавалерія під епічну музику топиться в дощовій калюжі. Режисер чомусь під виглядом цієї битви показав щось схоже на Вінницьке льодове побоїще
@Malpertui87
@Malpertui87 Жыл бұрын
Писав курсову про бої Хмельницького протягом 1648 року. З того, що вичитав під час підготовки, зробив висновок, шо відсотків 80 у фільмі не має відношення до правди. Але: 1. Богдан показаний, як на мене, дуже вдало. 2. Готувався я тількм по українських книжках, тому об'єктивним бути не міг (потрібні ще й польські джерела в ідеалі). 3. Фільм сподобався. Нищівні поразки поляків показані як нищівні поразки і наші перемоги як заслужені перемоги. Та і навіть в українських джерелах достатньо описів таких українців, як у фільми Гофмана. Не ідеальні, але вломити можуть.
@savchenkoa1
@savchenkoa1 2 жыл бұрын
Кількість переглядів не відповідає якості лекції, ех. Хоч часом і занадто складно або трішки швидкомовливо, або все разом, але цілком - дуже цікаво, з оригінальним поглядом на речі, пізнавально та весело! Дякую і бажаю здоров"я та натхнення!
@user-gi8jp3fc3q
@user-gi8jp3fc3q 2 жыл бұрын
Дякую. Почуття гумору у авторки неперевершене. Класний огляд.
@hugolena111
@hugolena111 Жыл бұрын
Завдяки вам вперше подивилася цей фільм
@Даниїл-ф9ф
@Даниїл-ф9ф 5 ай бұрын
15:46 Замість добре вишкуляної лінійної піхоти (з місцевою специфікою), як називали сучасники козаків "Огнисте військо"... я побачив араву бандюганів з вучами до нолін, оселедцем у кохного козака (дивно чого його у Хмеля немає), а Максима Кривоноса переміг п'яний шляхтич, що випадково влучив в нього кухлем з під випивки.
@Chekolator
@Chekolator 2 жыл бұрын
Лютий лайк і дяка за пророблену роботу, це відео має потрапити в тренди ютюбу щоб Тайлерятам і загонам кіноманів спалося не так спокійно :)
@Rom1ch7
@Rom1ch7 2 жыл бұрын
йой дуже шикарний глибокий, живий огляд. Дуже хотілось чогось подібного на українському ютубі. Ну і дяка підпільній гуманітарці за чарівну рекомендацію
@user-gr3qh9ct6p
@user-gr3qh9ct6p Жыл бұрын
Приблизно раз на два три місяці передивляюсь саме цей відос, та щоразу годен ставити вподобайку. Памьятаю цей момент, коли цього фільма показували по плюсах. по телевізору. І так- це була справжня подія, епічні зйомки, гарні акторі, і хто б що не казав, але ж і випираюча з екрану фольклорна атмосфера. Конкурентноспроможноі альтернативи просто не було на той час. Та і зараз немає. Ну Сенкевич був романтичним імперіалістом свого часу, котрий потім виправдовувся, що хтів "зміцнити серця поляків у складні часи" за рахунок приниження українців. Ай молодець(с) Но допоки Ненька не зниме щось співвідносне, нам залишається дивитися на Гєрванта З Риблі, психопата Богуна, та солодку як мед Гелену( боже, яка гарна була ця актриса у молодості, просто мрія моіх підліткових бажань. Та й зараз, кхє-кхє..)
@Zvenygora
@Zvenygora 2 жыл бұрын
Дякую :-) Це особлива книжка для мене і фільм теж ціную, практично з усіма думками згоден. Тільки, як, забігаючи наперед, фанат "Потопу", можу сказати, що в шляхтича-Сенкевича до мужиків загалом ставлення таке, можна сказати, наслідуюче Дюма - коли простолюдин не зовсім людина (русини-шляхтичі там не раз дуже симпатичні). Просто в розрізі України ще додалося оте розвінчання міфу про Зелену Україну, доброго козака Вернигору і тому подібні речі. Найбільш імовірно, що Сенкевич до такого нарративу дійшов після краху січневого повстання 1863 року, коли повстанці реально очікували на підтримку українців, але дістали не її, а облизня, тому в нього, родича повстанців, лишилася глибока образа на нас, хто колись підважив Річ Посполиту, а тепер не хоче допомагати її відновлювати. Я прочитав "Вогнем і мечем" в 12, у 1998, довший час дуже любив цю книжку, оскільки до того відчував брак інформації про те, кому ж саме протистояв Хмельницький у Визвольній війні. Ця невідомість приваблювала, а інформації було обмаль. І тут опа, Ярема, виявляється, Иеремия (читав тоді російською, звісно), опа - а шляхта це ж чисто як шевальє в Дюма, опа - а можна мати приватні війська, опа - а то ж все в Україні було, а не лише хтонічні прості люди під знеособленим гнітом... Тоді зайшло дуже добре, хоч я ніколи не любив Скшетуського і мій улюблений персонаж був там завжди Заглоба (і Підбийп'ята трохи, через мій власний зріст під два метри). "Потоп" я прочитав значно пізніше - в 20-21, відразу після того як в мене з'явився безлімітний інтернет і я відразу викачав собі фільм і зацінив. То вже був повністю мій персонаж, мій наратив і навіть дороговказ (моє улюблене святе місце це досі Ясногорський монастир). Якось ця тема наших шевальє і приватних військ покинула Україну в моїй уяві :-) А тоді я за чотири роки переїхав до Львова і польсько-українські стосунки заграли для мене іншими барвами, так само як за 10.5 років тут я перетворився на справжнього полоніста-аматора. Просто з'явилося те, через що я зараз "Вогнем і мечем" до рук брати не хочу ("Потоп" в оригіналі лежить в мене біля ліжка, це книжка, яку я можу для настрою читати з довільного місця)... Пацифікація 1930-х і "відплатні акції" поляків у 1940-х мають такий характер, що важко не запідозрити їхнє джерело натхнення саме в цій книзі. Такі самі польські мужики, читаючи Сенкевича, уявляли себе шляхетними жовнірами князя-воєводи і мордували та палили (див., приміром, трагедію Жукотина) таких самих, тільки українських селян, думаючи, що вони самі набагато вищі... Звичайно, сам Генрик Адам Олександр Піус і гадки не мав, що він таке спровокує, але вже вийшло як вийшло. А мені огидно торкатися цієї книжки, і не через Хмельниччину, а через Жукотин... А от фільм нє, фільм може бути.
@necromancer_agronomist
@necromancer_agronomist 2 жыл бұрын
А сильний відбиток на вас залишили ці твори
@sorizori
@sorizori 2 жыл бұрын
Отримала задоволення від перегляду вашої роботи. І ще насміялася з ваших кумедних коментарів (мої улюблені - 21:30-21:39, 24:20-24:30, 27:45-27:50). Дякую 👏🌺
@ViraSavina
@ViraSavina 2 жыл бұрын
Вааааа Авторка, вы неймовірні!!! Мені так не вистачало саме такої подачи) дякую за вашу працю, прийшла щоб написати комент на розвиток вашого каналу, а так поки пішла дивитися інші ваші відео)))
@AlexAlex-jo9wh
@AlexAlex-jo9wh 2 жыл бұрын
27:45 на мить може здатися, що вона уявлє: А може ми втрьох ?... )))
@jiao-ma
@jiao-ma Жыл бұрын
Коли Ви сказали, що фільм Гофмана "виглядає найпатріотичнішим у цьому лайна-пі", беручи до уваги контекст, мене ледве не розірвало на шмаття
@Vega99
@Vega99 2 жыл бұрын
Боги - це було варте чекання, кожна хвилина цього видива це вогнена насолода. Браво і дякую!
@asyaprokaieva2318
@asyaprokaieva2318 2 жыл бұрын
Про Чаплинського і коня на хіднику - засміялася вголос) дякую)
@valeriaodariuk3990
@valeriaodariuk3990 Жыл бұрын
Ахах, пейрінг Юрко Богун / Дейенеріс Таргарієн просто зробив мій вечір, майже північ, а я регочу на весь дім😂😂😂
@lenkavisnich4228
@lenkavisnich4228 2 жыл бұрын
Дякую за розбір фільму.Доречі один з моїх улюблених.Аліна в вас дуже гарне почуття гумору.
@OksanKa53
@OksanKa53 2 жыл бұрын
Дякую за вашу працю 🙏 Дуже крутий огляд. Мені дуже сподобався колись цей фільм, частково маю польське коріння, і дідусь з дитинства привчив, що все польське, то майже як наше, аби не мо.скалі. Взагалі фільм дивилась ще в дитинстві і я не розуміла, чому дорослим він не дуже сподобався. Вся картина співпадала із розповідями мого дідуся, 1926 р.н. про давно минувші дні. Будь-яка оповідка дідуся, котра починалась із слів "За Польщі..." обов'язково була сповнена любові, ностальгії. А от радянські часи, Друга Світова, і до незалежності - якогось невловимого щему, болю, розчарування, що так довелось прожити майже усе життя. Мій дідусь помер у 2017, недоживши 1 місяць до 92 років і змалку, і понині я дякую йому за належний рівень ненависті до кацапів до того, як то стало мейнстрімом. Бо наше майбутнє з братами, поляками, котрі не стирали нашу ідентичность, як мені розповідав живий свідок тих подій. А все що кацапня принесла на нашу землю то смерть, кров, біль, насилля, розпука і розчарування, червоний терор, а ну ще організації типу нквс, кдб, котрі ледь не знищили увесь наш рід. Слава Україні 💙💛 Ганебна смерть російським ворогам 🇺🇦
@Svijseredchuzhihchuzhijsered..
@Svijseredchuzhihchuzhijsered.. Жыл бұрын
Це моє улюблене відео на каналі. Зайшов переглянути.
@ViktorDym
@ViktorDym Жыл бұрын
Дякую Ікотика, що підказав заглянути до вас на канал, а особливо на цей шедевральний огляд фільму. Ніколи раніше не дивився фільмів про Україну, але завдяки вам таке бажання з'явилося.
@smix8780
@smix8780 2 жыл бұрын
Аліна майже вгадала, я читав фільм, але не дивився книжку
@nastiazhy
@nastiazhy 2 жыл бұрын
😂😂😂
@is2135
@is2135 Жыл бұрын
Якщо щось і розпоаідати - то тільки з таким запалом, як у Вас. Це просто 🔥🔥🔥
@ostheim4350
@ostheim4350 2 жыл бұрын
я коли читав "вогнем і мечем", то був прям патріотом, який вірив в усе героїчне і величне, що приписували українцям. (ну років 13-14 було, так шо нічого неймовірного). хіба що у вирите Чорне море не вірив. так от навіть з огляду на таку позицію, читаючи Сенкевича, у момент читання прям починав ненавидіти українство. от у фільмі такого ефекту нема. козаки там хоч і карикатурно голопузо шароварні, але виглядають нормальними людьми, а не слугами сатани. (дивився років 10 тому, тому можу помилятись). коментар безвідносно змісту відео, а просто так згадав і вирішив написати. от зараз сідаю за відос, буде прикольно, якщо про стрічку я помиляюсь, і вона така само українофобська як і книга
@AndriiPetrov
@AndriiPetrov 2 жыл бұрын
Такі ж відчуття. Спочатку дивився фільм, який сподобався. Але другу ні за антиукраїнськість. Це спонукало в зяти до рук книгу. Кинув. Не витримав ненависті до України. Але для польських школярів гарна книжка. І нам наших школярів треба не Кайдашевою сім'єю пічкати, а героїкою. Захар Беркут, Іду на вас, Чорна рада.
@faina_yevheniia
@faina_yevheniia 2 жыл бұрын
@@AndriiPetrov моїми улюбленими творами були якраз зокрема Чорна рада та Кайдашева сім'я одночасно плюс Поза межами болю та Лісова пісня, а ще (всьо, треба зупинятися)🙃. Я би *стала не протиставляти Раду та Сім'ю
@BorysKrimer
@BorysKrimer 2 жыл бұрын
Так цікаво розповідаєте... Дуже дякую за огляд ) Мені здається, фільм якось "на межі" знятий, щоб усіх досить цікавими і кльовими показати (книгу не читав, але засуджую). Ще дуже Богун крутий! Я довго думав, що то український актор його зіграв))) Особливо на тлі отого ніякого поляка-конкурента в трикутнику) Ну а "матчасть" там кривенька, то й неісторику зрозуміло)
@olele36
@olele36 2 жыл бұрын
по некривеньку історію зазирніть сюди Битва під Вінницею: льодова пастка Івана Богуна // 10 запитань історику
@StarDragon777
@StarDragon777 2 жыл бұрын
Дякую! Цей канал просто знахідка! Величезне задоволення від перегляду. Щодо фільму, то в свій час він мені сподобався через Жебровського. Але то всьо Геральт винен, я знаю...
@viktortrubodel9640
@viktortrubodel9640 2 жыл бұрын
Дякую вам.
@user-vy4uf5gl2c
@user-vy4uf5gl2c 2 жыл бұрын
Я тільки-но забула цю пісню...Тилько єдно в гловє мам...
@tetianan7919
@tetianan7919 2 жыл бұрын
О божечки! Це той самий огляд, який я передивлятимусь 50 разів))
@gosha-cw
@gosha-cw Жыл бұрын
Мене трохи винесло з пісні в кінці, бо це в біса іронічно коли після розповіді про переважання форми над змістом іде саме ця пісня
@Хтоя-б3ю8й
@Хтоя-б3ю8й 2 жыл бұрын
Дякую за супер якісний огляд, історичні екскурси та почуття гумору!
@ПолінаТіхонова
@ПолінаТіхонова 7 ай бұрын
Кращого огляду бути вже не може!
@ОлександрЗапоточний-ч6о
@ОлександрЗапоточний-ч6о 2 жыл бұрын
Лайк за тролінг Капранових на 5:52
@innadobrovolskaya8636
@innadobrovolskaya8636 2 жыл бұрын
Я вже другий раз дивлюсь, і чекаю наступні відео!!!!
@РостиславКравчук-с7ы
@РостиславКравчук-с7ы 2 жыл бұрын
подяка за виконану роботу , "Огнем І мечем" - навіть близько не історичний фільм , який залишає після перегляду достатньо змішані почуття , а пан Балога , просто мега фартовий засранець раз 10 мав померати за увесь фільм і кожного разу виходив сухим із води , Вишневецький - конкретна падлюка ,яка викликає виключно відразу , Богун постає опальним бабієм , а насправді був набожним , вірним дружині та одним із найкращих полководців свого часу , у фільмі деякі битви тривають кілька днів , наспрвді продовжувались декілька тижнів . про трагедію битви під Берестечком наші кінороби могли б зняти шикарний історичний екшн , аналогію на 300 спартанців про те як близько 300 козаків стримували польське військо , задля порятунку своїх побратимів , але дивлячись що зараз знімають , кому воно потрібно....?!
@Zvenygora
@Zvenygora 2 жыл бұрын
З Богуном все несподівано просто - історичний був Іван, а художній Юрій. Шах і мат, богунознавці ;)
@РостиславКравчук-с7ы
@РостиславКравчук-с7ы 2 жыл бұрын
ти думаєш це відомо лише тобі ,капітан очевидність ?! я порівняв персонажа якого показано у фільмі з історичним ,(богунознвець ), Переграв і знищив!
@Zvenygora
@Zvenygora 2 жыл бұрын
@@РостиславКравчук-с7ы я от думав, чи можна доброзичливим приязним коментарем нарватися на токсичність і агресію? Як виявилося - можна. Бо ж, як відомо, почуття гумору або є, або мої співчуття...
@АдамІванко
@АдамІванко 2 жыл бұрын
@@РостиславКравчук-с7ы Переграв і знищив? Панасенкова цитуємо? ЛОЛ.
@РостиславКравчук-с7ы
@РостиславКравчук-с7ы 2 жыл бұрын
@@АдамІванко все не можна цю фразу казати бо то Панасвенков сказав.....
@mahatma1602
@mahatma1602 Жыл бұрын
Дарма ти наїхала на "Чорну раду"! Сама рада там тло, а історія - досить романтична, там є і трикутник, навіть чотирикутник(!), і якщо абстрагуватися від історично-політичного контенту роману (повісті?), то вийде напружена мелодрама, яка червоною ниткою проходить крізь весь твір від початку до кінця, навіть відносний гепі-енд цілком лежить в канві романтичної лінії, такий собі червоний бантик в кінці всієї історії. Всіх її персонажів я знаю, еволюцію їхніх стосунків - теж, а імені жодного, втім, не згадаю, крім двох гетьманів, реальних історичних постатей. Ось перечитаю вдруге, і знатиму.
@mari_lado
@mari_lado 2 жыл бұрын
Величезне, величезне спасибі за огляд!!! Подивились усе - отримали велике задоволення. Інформативно, цікаво, я то кажуть, розважально-пізнавально у дуже гармонійному симбіозі! Виклад матеріалу - просто бомбезний; емоційне забарвлення тексту - неперевершене! Дякую!
@romangreev3104
@romangreev3104 2 жыл бұрын
Дуже дякую.
@МаринаД-е6к
@МаринаД-е6к Жыл бұрын
Дякую, передивилася із задоволенням. Як завше дуже волала. Це найкращі кінорецензії, що я бачила. Цікаво було би побачити відео по Забороненому.
@КонстантинСолодухин-х8и
@КонстантинСолодухин-х8и 2 жыл бұрын
О боже, нарешті!!!! Самий любимий канал!
@gwen8648
@gwen8648 2 жыл бұрын
боже, красно вам дякую за відео і вашу титанічну працю!!! п.с. хотілося б покричати як опосум з забороненого разом з вами
@valentyn.kostiuk
@valentyn.kostiuk Жыл бұрын
Цікаво дивитися на це, усвідомлюючи, що це довоєнний контент. Як би виглядав цей обзор зараз. Але вставка з "Bonk" песиком шикарнюча.
@user-zz1ou7xz1y
@user-zz1ou7xz1y 8 ай бұрын
Війна з 14 року, тому не довоєнний
@vovkulakaua
@vovkulakaua 2 жыл бұрын
Я обожнюю ваше почуття гумору! Дякую за черговий крутезний огляд!
@Ловецьснів-б2ш
@Ловецьснів-б2ш 2 жыл бұрын
Одразу хочеться передивитись і переслухати знов. Дуже цікаво, дякую
@SergMuller
@SergMuller 2 жыл бұрын
Національно апроріюємо слово "лайнап", бо в ньому український корінь!
@MrAndre0140
@MrAndre0140 2 жыл бұрын
Первий раз на каналі і ....... залип. Згадав своє дитинство. Тоді сприймав його інакше, бо не все розумів. Дякую. Відео класне. Потрібно передивитись. З Гофманом, через "історію з судами" - вийшло некрасиво.
@ДжедайІгорь
@ДжедайІгорь 2 жыл бұрын
🙃 обзор як із пулемета, все і про Гофмана, і про історію, і про кино і юмор, і ..... Короче вподобайка.
@anastasiakorol8281
@anastasiakorol8281 2 жыл бұрын
Це афігезний розбір. Це тонке відчуття дикої свободи і гордої інакшості, що показав Гофман, я відчула з першого перегляду ще в дитинстві. Проте в цілому відео це шикарно розкрито. Чекаю відео про "Забороненого"
@ФеяСатаніст
@ФеяСатаніст 2 жыл бұрын
Я чекав цього відео дужче, ніж нового року.
Хто ще пам'ятає "Перше Різдво Спанкі?"
11:33
На пошуки грамоти!
Рет қаралды 7 М.
Magic or …? 😱 reveal video on profile 🫢
00:14
Andrey Grechka
Рет қаралды 88 МЛН
when you have plan B 😂
00:11
Andrey Grechka
Рет қаралды 62 МЛН
How Strong is Tin Foil? 💪
00:26
Preston
Рет қаралды 76 МЛН
Я уперше в житті подивилася "Братів"
1:00:47
На пошуки грамоти!
Рет қаралды 116 М.
Космічне Євробачення від Інтеру
21:24
На пошуки грамоти!
Рет қаралды 34 М.
Тарас Бульба або всі коники потрапляють до раю
40:23
На пошуки грамоти!
Рет қаралды 72 М.
Сорочінская ярмарка: Вибери свого Гоголя
38:44
На пошуки грамоти!
Рет қаралды 67 М.
Як шаровари вкрали Різдво
29:32
На пошуки грамоти!
Рет қаралды 35 М.
Как казаки...а головне навіщо?
24:03
На пошуки грамоти!
Рет қаралды 51 М.
З історії українського кіно: Як ми про**али "Оскар"
27:15
На пошуки грамоти!
Рет қаралды 12 М.