Вітаю! возьми попробуй зробити якісь загорожі які би закрили продув вітрів на зиму
@HomEnergyMake-t6u16 күн бұрын
Малувато шпильок і гвинтів, малувато... По заземленні норм. - тут головне який контру заземлення у вас зроблений? Він окремий на масив іде? Зазори між панелями можна зменшити.
@urabus_3 ай бұрын
12 гвинт шурупів, ще мимо крокв на таку площу, я поставив 22шт м10 і всі крутив в крокви! на 6 панелей. А така масса, з часом, може задавити шпильки крізь доску
@sanka23313 ай бұрын
На быльшість своїх запитань ви самі дали відповідь :) Але можна по принципу і так зійде :). Я мию панелі якщо падає виробіток з панелей (або треба більшу потужність). Зазори між панелями бажано лишити. Крім теплового зазору ще і навіщо щоб грязь з верхніх панелей попадала на нижні. Стосовно чи не знесе панелі вітром - то все залежить від вітру. Якщо не впевнені, то зашийте вершню сторону, щоб вітер не задував під панелі. УДАЧІ !!!
@RostikGonchar3 ай бұрын
@@sanka2331 дякую, з вами згідний.
@mellalex11903 ай бұрын
Доброго дня на мій погляд парусність недостатня для підйому такої маси. Щодо зазорів між панелями вважаю що має бути, це так званий тепловий зазор, адже в літній сонячний день панель гріється до 70 градусів, можуть навіть більше прогрітись, та скло має властивість розширюватись, тому зазор має бути.
@RostikGonchar3 ай бұрын
@@mellalex1190 зрозумів думку вашу, дякую!🤝
@kinostory3 ай бұрын
по запитанню до нас. якщо у вас мізцерозташування таке, шо пил налітає буквально за місяць - то варто зробюити систему миття автоматичну. з подачею води. шоб самому не лазити. Собі так зробив. Провів труби над панелями зверху, та зробив між ними де дири зєднання. шоб вода лилась зверху і стікала аж знизу. Чудово працює. Раз в місяць включив на 10хв і лізти не треба. УВАГА. один нюанс. як зробите. ніколи не мийте гарячі панелі - лопнуть. Вони літом дньом нагріваються до 80 градусів. Тому або після 21-00. або зранку до 9-ої. Від вітру - зроби тіпа козирьок чи як назвати. Короче шоб вітер не під них підвів і мав шанс приподняти. А просто кусок бляхи збоку прикрути під кутом. Шоб він оминав. і пофіг. Рішення від вітру - це копійки. кусок бляхи
@RostikGonchar3 ай бұрын
@@kinostory дякую за рекомендації! Мити є кому і взагалі не важко вилазити, а від вітру иожлиіо одну сторону зашию.
@_Only2 ай бұрын
Не розумію проблему! Якщо є сумніви - зроби так, аби сумнівів не залишилось, бо сьогоднішній сильний вітер завжди може бути слабший, ніж завтрашній. Тим більше в тебе такий великій простір, де вітру є де розгулятись! Оті упори в балку на коньку даху - хто заважає по ним прикрутити якісь вітровідбивні щити, які не дадуть змоги вітру зайти під панелі, обводячи його по верху, над панелями? Ну не знаю - з фанери, з оцинковки, з тентової тканини, з профілю якогось - на що вистачить грошей, або що є під рукою безкоштовно чи за невеликі гроші. Хоч якісь обрізки старих досок, чи сусід старий ламінат зняв... Можно і по боках конструкції пройтись. Стосовно миття панелей - звісно, що чисті панелі виробляють більше енергії. Але якщо тобі енергії достатньо, і навіть нема куди дівати зайву влітку, то нафіга заморочуватись? От взимку - інша справа! Я бим купив собі піногенератор якійсь на Розетці чи в Епіцентрі, з ручним насосиком котрий ( бо час від часу панелі вкриваються якоюсь липкою субстанцією, яка чистою водою не змивається), ну і акумуляторний водний пістолет високого тиску, типу Кархера - на Алі такий більш-менш пристойний можно доларів за 60 - 70 купити - пару років прослужить - шланг в відро з водою, і під тиском зміваєш і бруд, і піну. Якщо вода тепла, то взимку можно буде сніг і льод змивати.
@RostikGonchar2 ай бұрын
@@_Only так, багато ви написали корисного і правильно, щось зроблю. А на рахунок миття, то придбав уже щітку таку під шлангу і впринципі є і керхер. Вам дякую за підказки. Миру!
@_Only2 ай бұрын
@@RostikGonchar Щітку треба буде до водопроводу підключати, довгий шланг тягнути, взимку він задубіє, та й у Вас велике поле панелей - не до всіх зможете дотягнутись. Керхер зручніше.
@ViktorNemoskal3 ай бұрын
Слава Україні! Вибачте, ну що ж ви такі любителі московитського нарєчія? Нема в українській мові слова "взліт", є ЗЛІТ, літак злітає, птах злітає і т.д. Забудьте вже за те прокляте нарєчіє, користуйтесь своєю рідною мовою. А що до поля панелей, то щоб вітер його не вирвав з кріплення на даху - зашийте місця вірогідного напору вітру листами тонкого металу. Залишивши щілини для провітрювання і охолодження панелей. Можна взяти оцинковку, можна листову сталь фарбовану, з якої роблять профнастил. Успіхів!
@KOSIAKCRAKC3 ай бұрын
отвори для болтів замажте по колу Fix All
@KOSIAKCRAKC3 ай бұрын
ідеальне направлення -15 градусів від півдня якщо одне поле, але треба 3 поля . в вас прям дах для цього ідеально, але треба багато каркасів варити
@Сергей-ъ9е1юАй бұрын
Закрий знизу простір чимось від вітру
@Roman-dt6hd3 ай бұрын
Взлетить
@Владимир563 ай бұрын
Я каждую неделю мою панели но у меня их две штуки и каждый ватт на счету
@RostikGonchar3 ай бұрын
@@Владимир56 ну зрозуміло, але ж і результат від миття є!?
@Владимир563 ай бұрын
@@RostikGonchar конечно
@KOSIAKCRAKC3 ай бұрын
на болтах для сонця там резинки, дивіться щоб не текло
@RostikGonchar3 ай бұрын
@@KOSIAKCRAKC та там щільненько з болтом і + під панелями, але звичайно що замастити чимось буде не лишнім. Це ж подібно як шифирні гвозді у вершній хвилі.
@Serhii_Velychko3 ай бұрын
Я б на ліву сторону натягнув вітрозахисну сітку. Панелі в мене вдома лежать, стик в стик. В нас теж сильні вітри, тому ми ставили забор зі сторони поля. Станція працює з 2019 року