Dobry "materiał"! Rzetelnie zestawione dane, bez przekłamań. Tak trzymaj! :) Wysłuchując twoich poprzednich nagrań i tego powyżej, próbuje jakoś dla siebie syntezować wiedzę odnośnie przerzutów raka do poszczególnych narządów. Jestem ciekaw co mi z tego wyjdzie :) Ale to będzie na takiej laickiej zasadzie. Pozdrawiam.
@ulakochan118 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za ten filmik. Lubię Pana słuchać.
@korneliaciszek58733 жыл бұрын
Dziekuje bardzo za cenna wiedze .🙏💝👍🌹
@mlufka1015 жыл бұрын
Jestem wdzięczna, dziękuje. Łapki w górę, z playlisty i nie minąć reklam. Pozdrawiam.
@izdebo8 жыл бұрын
odnośnie wypowiedzi z 8:20, sa jakies statystyki prowadzone ? jakie metody alternatywne były brane pod uwagę ?
@fiolusiek8 жыл бұрын
Dziękuję za filmik, za poświęcony czas.
@edytapajaczek94148 жыл бұрын
Ja się z Panem zgadzam ,Pan mówi jak jest, bez koloryzacji i sciemy .Wiedza iście medyczna , konkretnie i zawsze poparte naukowo ! Lubie Pana kanał , bo jest merytorycznie dobra .A jak ktoś szuka bioenergoterapi i bujania w obłokach to nie tu !:) Pozdrawiam Wszystkich i życzę udanego weekendu :)
@frankdrebin13582 жыл бұрын
O...to mnie uspokoilas. 😂👹
@icekuba4 жыл бұрын
Świetny materiał. Wiadomo jaka jest skuteczności chemioterapii w raku macicy? Jakieś zalecenia leczenia poza usunieciem i chemioterapia?
@grzegorzpawlik36838 жыл бұрын
co to znaczy skuteczność od10 do 60 %
@magdalenako98 жыл бұрын
Patryku, czy moglbys zrobic filmik o srebrze koloidalnym i Twojej opinii na temat tego specyfiku. Bylabym wdzieczna.
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+MagdawSzwajcarii Na pewno zastanowię się nad tym tematem. Pozdrawiam!
@TheMichalp8 жыл бұрын
+Neti Aneti Dołączam się do prośby
@xddder24658 жыл бұрын
Jestes przedstawicielem firmy farmaceutycznej!! A serio, dobra robota:) Podpisano, medicus in spe:)
@magdalenabrzozowska89066 жыл бұрын
Patryku, kochamy Cię!!!!!!
@kristinar28514 жыл бұрын
Jestes wielki,pozdrawim ze szwecji.
@jolantaszumlanska17018 жыл бұрын
Proszę o wykłady na temat witaminA i D oraz jodzie i wodzie utlenionej. Z góry dziękuję
@mateuszrogula49504 жыл бұрын
A co z rakiem woreczka żółciowego z przerzutami do watroby, czy chemioterapia coś pomoże?
@zygmuntkostrzyca947 Жыл бұрын
Dobry kanał!!
@electricute-ec9rc8 жыл бұрын
Chętnie posłuchałabym nt. antykoncepcji dla mężczyzn [poza prezerwatywami]. Nad jakimi metodami prowadzone są badania i i kiedy można się spodziewać , że zostaną wprowadzone na rynek?
@barbararaczkowska93726 жыл бұрын
W Warszawie przeprowadzają wazektomie, ale prywatnie.
@anetakozaczuk7080 Жыл бұрын
Dzień Dobry, jak się Pan odniesie do skuteczności chemioterapii w glejaku mózgu?
@podmikroskopem Жыл бұрын
Zależy od konkretnego nowotworu. To niejednorodna grupa chorób. W glejaku wielopostaciowym jest nieskuteczna, jeśli chodzi o wyleczenie pacjenta - natomiast czy przedłuży mu życie o jeden lub dwa miesiące to sprawa dyskusyjna.
@stachupolak13808 жыл бұрын
Pytania ktore powinnismy zdac lekarzowi podczas gdy zostalismy zdiagnozowani z ciezka choroba: 1. Czy terapia zalecana przez doktora wyleczy mnie z tej choroby. 2. Co jest przyczyna mojej choroby. 3. Jezeli terapia zarekomendowana nie wyleczy mnie, co moge wowczas oczekiwac? 4. Jakie efekty uboczne moge odczuc z terapi zarekomendowanej, czy ta terapia nie spowoduje u mnie innej choroby lub bardzo podobnej do tej co mam? 5 W jaki sposob zatroszczy sie doktor o skutki uboczne terapi jezeli takie sie zdarza. 6. Jak sie zmieni jakosc mojego zycia podczas przechodzenia zarekomendowanej terapi. 7 I tak dla odwaznych ostatnie pytanie, chcialbym porozmawiac z piecioma pana/pani pacjentami, ktorzy mieli te sama chorobe i przeszli te sama terapie zeby zobaczyc jak sie czuja. Zyjcie zdrowo...powodzenia
@malgorzatapstras84825 жыл бұрын
Jak leczy się białaczkę cmmll
@mariamarzec17994 жыл бұрын
Zadziała zadziała DSMO dozylnie więc czemu tego lekarze nie stosują Ja biorę na raka endiometriozy
@lasio19918 жыл бұрын
Mam pytanie zdrowotne. Od zawsze miałem napady senności i zmęczenia po jedzeniu. Do tego towarzyszy mi ciągły lecz nie bardzo wadzący katar. Jakieś 2 lata temu z wagi 98kg spadłem do 74kg. Czas chudnięcia od pół do roku. Miałem problemy z krążeniem, zimne stopy, ręce, do tego wydalanie odbywało się 3 razy dziennie, i kał zawsze wyglądał w identyczny sposób. Ciemny oblepiający. Postanowiłem pójść do lekarza gdy zwiększały się bóle w w różnych okolicach brzucha. Internet nastraszył mnie że może być to jakiś rak. Niestety lekarze nie potraktowali tego poważnie, mimo że byłem u 3 różnych, nie byli wstanie dostosować moich objawów do żadnej znanej im choroby. Po przestudiowaniu internetów dowiedziałem się ze może być to związane z dietą. Z nietolerancjami itd, Odrzuciłem żarcie smażone, rzeczy zawierające gluten, przeszedłem na bardzo surową dietę kasz gryczanych i jaglanych, zero słodyczy, cukru, dużo warzyw i owoców, mięso w postaci piersi z kurczaka na parze. W przeciągu miesiąca regularność i wygląd kału się unormował, osłabienia i senność minęły, bóle brzucha ustały, i KATAR TOTLNIE zniknął, do tego zacząłem przybierać na wadzę:) Niestety dalej nie wiem co mi jest, nie wiem czy jest to groźne, a każda próba powrócenia do starych nawyków, w stylu chlebusia z wędlinką, coś słodkiego czy smażonego sprowadza stare dolegliwość, senność, katar, gazy, nieregularne wypróżnienia, ściski, uczucie podrażnienia poniżej klatki piersiowej. Jesteś w stanie opisać co może mi być, i czy powinienem się martwić, a może to po prostu nadwrażliwość jelit, i należy zmienić rygorystycznie dietę, i nie należy się martwić. Nie chce znowu zostać olany przez lekarzy którzy nie podchodzą do tego poważnie. Z góry dziękuje za odpowiedz :)
@alcatrazep8 жыл бұрын
Koniecznie zrób badania na alergie pokarmowe. Być może nie powinieneś jeść pewnych rodzajów pokarmów.
@panpantalyk8 жыл бұрын
+Sharti szybki spadek wagi? nieregularne "dwójeczki"? śmigaj w te pędy na kolonoskopie aby wykluczyć nowotwór jelita grubego. Zamiast kolonoskopii mozna tez zrobić sobie badanie polegające na sprawdzeniu krwi w kale. Nowotwór jelita grubego - zaraz po nowotworze piersi - jest jednym z najcześciej występujących! Zdrowia życze!
@ojomaro4 жыл бұрын
Co mysli Pan o ABVD na chłoniaka ?
@ajasman798 жыл бұрын
witam Panie Patryku, jesli rak jelita grubego to mniej niz 5% , to jak leczyc tego raka? znajoma choruje juz prawie 2lata..jest po chemiach i nic sie nie zmienia.
@podmikroskopem8 жыл бұрын
Operacyjnie, we wczesnym stadium choroby, gdy rak nie przekracza błony podstawnej i nie nacieka mięśniówki ani tkanki tłuszczowej. Wtedy wyleczenie jest pewne.
@piotrekdrapietv90216 жыл бұрын
Pod Mikroskopem A co jeśli podczas resekcji jelita grubego na odcinku esicy usunięto również macicę wraz z przydatkami ponieważ były nacieki i 9 węzłów chłonnych a teraz zalecono chemioterapię 6 cykli pięciodniowych. czy warto podać się tej chemioterapii???
@mariamarzec17994 жыл бұрын
Z tego co ja wiem to wszyscy po chemia i naświetlanie poumierali i dlatego ja walczę z rakiem bez chemia i naświetlania Endriometrioze można leczyć bez chemia dziękuję im za taka terapię Spalanie jelit i Bóg wie czego
@frankdrebin13582 жыл бұрын
Racja. Po naświetlaniach ludzie z problemami miażdżycowymi mają kłopot żeby chodzić. (Chromanie przestankowe) epizody z różnego typu krwotokami. Nie mówi się ludziom że potem nie umierasz na raka tylko na skutki leczenia.
@JohnKpl8 жыл бұрын
W przypadku raka prostaty skuteczność chemioterapii wynosi ~0%? To czym leczyć tego raka? Czy to wyrok śmierci?
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+av126 Tylko całkowite usunięcie prostaty (prostatektomia) daje szansę wyleczenia.
@JohnKpl8 жыл бұрын
+Neti Aneti Jakie są skutki uboczne usunięcia prostaty?
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+av126 Bezpłodność.
@JohnKpl8 жыл бұрын
DEWOLUCJA82 No wiem, że wycięcie. Neti Aneti napisał wyżej. Tyle, że prostata odpowiada za wytwarzanie hormonu dehydrotestosteron. Mi chodziło o to, co się stanie jak nie będzie tego hormonu? Poza tym jak pozbywać się nadmiaru plemników? Chyba, że ich produkcja całkiem ustanie.
@adamb11687 жыл бұрын
Patryku, czy masz może jakieś informacje na temat skuteczności jonoforezy w keczeniu zapalenia np stawów. Szukam tych informacji ale w internecie są tylko reklamy urządzeń i jakie świetne, a jakiś badań nie widzę. Dowiedziałem się od fizjoterapeuty, że odchodzi się od tego bo nieskuteczne. I tutaj znowu brak źródła poza autorytetem. Będę wdzięczny za odpowiedź. pozdrawiam
@franciszekzielony6 жыл бұрын
Zrobisz film o Kapsaicynie?
@podmikroskopem6 жыл бұрын
Już zrobiłem na ten temat odcinek. Pozdrawiam!
@halinamalinaa48858 жыл бұрын
moze znasz gdzie sa najnowsze metody leczenia szpiczaka prosze o informacje z gory dziekuje
@lucynanowak89177 жыл бұрын
Jaka jest skuteczność chemioterapii przy raku szyjki macicy? Carcinoma planeoepitheliale akeratodes invasivum G3? Figo II. Bardzo proszę o odpowiedz. Jestem po operacji i radioterapii. Lekarz namawia jeszcze na chemię ale jestem przeciwna. Chodzę na wlewy z wit C 3x w tyg po 40g. Z gory dziękuje za odpowiedz.
@podmikroskopem7 жыл бұрын
Witaj, jeżeli zdecydujesz się na chemioterapię, to mogą wystąpić interakcje z witaminą C. Tutaj lepiej albo decydować się na leczenie alternatywne (witamina C), które nie ma udowodnionej skuteczności, jednak jest obarczone znacznie mniejszymi działaniami ubocznymi, albo podjąć decyzję o chemioterapii. O tym należy zadecydować wspólnie z lekarzem prowadzącym. Ważny jest wynik badania hist-pat - czy zmiana została usunięta radykalnie? Wg literatury chemioradioterapia może zmniejszyć ryzyko nawrotów o około 30%.
@lucynanowak89177 жыл бұрын
Pod Mikroskopem dziękuje za odpowiedz. Zmiana w całość nie została wycięta. Został naciek na moczowodzie który był naświetlany 36x . Węzły chłonne były czyste. Czy radioterapia wystarczy by usunąć naciek 1,8 cm? Początkowo lekarz twierdził ze operacja i naświetlania wystarcza. Teraz sugeruje by jeszcze chemię brać. Nie chce tego robić bo wiem jak szkodliwe jest takie leczenie. Bardzo schudłam wazę 55 kg przy 168 cm wzrostu. Chemia mnie wykończy
@frankdrebin13582 жыл бұрын
@@lucynanowak8917 brała pani jakieś hormony przed zachorowaniem?
@marcellutecki94114 жыл бұрын
Cześć oglądałem twój materiał i mam do ciebie pytanie bo moja babcia ma raka płuc z przerzutami i po radio terapii miała dostać chemii terapie ale jej organizm jest za słaby i dali jej dawkę leków i na razie czekamy co będzie dalej i niewiem co czynić
@90xer8 жыл бұрын
Z czego może wynikać fakt że liczba występujących przypadków zachorowań w Afryce, Oceanii, Malezji jest zdecydowanie niższa niż w dzisiejszych krajach zachodnich(Ameryka Pn, Europa). Czy chodzi jedynie o lepszą diagnostykę w Europie i Ameryce Pn., czy ma tu też znaczenie inny tryb życia, mniej przetworzonego jedzenia, mniejszy stres mieszkańców inna dieta? Można też zauważyć pewnego rodzaju zależność im dalej od równika tym więcej nowotworów, czy ma tu znaczenie ilość słońca? Tutaj badanie o którym mówię : tiny.pl/gt6z4
@dorotao.d.81918 жыл бұрын
Dobra mowa końcowa ! :)
@roberttata81043 жыл бұрын
Lekarz ostatniego kontaktu? 😂
@wiolaptaszynska86884 жыл бұрын
a jak sie ma chemia do nowotwru pluca
@Aleksandra-mu1nf8 жыл бұрын
Witam, chciałabym poznać Twoją opinię na temat szczepionek Gardasil/Silgard i Cervarix przeciwko wirusowi HPV będącego jedną z najczęstszych przyczyn rozwoju raka szyjki macicy. Z góry dziękuję i pozdrawiam
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+Aleksandra Gębarowska Nie będę się wypowiadał na temat szczepionek konkretnych firm, ponieważ nie chcę robić reklamy lub antyreklamy. Jestem jednak zwolennikiem szczepień, w tym przeciwko HPV. Jak każdy lek (szczepionka zgodnie z ustawą "Prawo farmaceutyczne" jest lekiem), szczepionka może powodować działania niepożądane. Są one nie większe niż po zażyciu antybiotyku. Z reguły nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Wiadomo, że szczepionka jest skuteczna i wzmacnia swoistą odporność humoralną, natomiast przeciwnicy szczepień zawsze znajdą argumenty, żeby jej nie podać. Dla przykładu podam, że w zeszłym miesiącu zmarło dziecko, które zgodnie z zaleceniami organizacji STOP-NOP matka chciała "uodpornić" na ospę wietrzną w najbardziej "naturalny" sposób, to znaczy przez przechorowanie.
@Aleksandra-mu1nf8 жыл бұрын
+Neti Aneti Dziękuję!
@adasada38708 жыл бұрын
Witam .Piszę z prośbą o zrobieniu filmiku na temat Helicobacter pylori . a mianowicie o tym czy da się wyleczyć jakaś dieta czy jedynie poprzez antybiotyki. Czego nie można przy takim schorzeniu ,czy dane schorzenie powraca po wyleczeniu . Z góry dziękuję
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+adasada H. pylorii leczy się ustalonym schematem dwuantybiotykowym tylko wtedy, gdy towarzyszą tej infekcji objawy i stan zapalny lub nadżerki i owrzodzenia żołądka lub opuszki XII-cy. Bezobjawowych infekcji nie leczy się wcale. Większość pacjentów z H. pylorii nie wymaga leczenia. Z ziół korzystnie może działać na przykład korzeń lukrecji.
@halinamalinaa48858 жыл бұрын
jak chemia dziala w szpiczaku jak mozna leczyc
@roberttata81043 жыл бұрын
Jeżeli skuteczność leczenia chemią wynosi 2 % to najwyższy czas zacząć leczyć fizyką, matematyką, geografią, historią a nawet językiem polskim! No. 😂
@Madeleine.....6 жыл бұрын
A czy mógłbyś coś powiedzieć o raku (nie czerniaku) na nosie?Czy to jest trudne do wyleczenia?Czy wycięcie nie spowoduje,że rak się rozprzestrzeni?Przepisano mamie jakąś maść z cynkiem ale wg mnie to jakieś niezbyt poważne.
@TheEndlessRiver-5 жыл бұрын
wyzdrowiała?
@rafal69838 жыл бұрын
Czy są jakieś badania związane z przeciwnowotworowym działaniem rabarbaru? Czytałem, że są dopiero prowadzone badania.
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+rafal Z rabarbarem trzeba uważać, ponieważ zawiera dużo kwasu szczawiowego, który działa raczej niekorzystnie dla zdrowia.
@westcoust858 жыл бұрын
hejka, zdiagnozowano u mnie chloniaka burkitta. dzis mam zglosic sie do szpitala na ostre leczenie. Mam obawy,ze to leczenie zniszczy mi zdrowie. Jak wyglada leczenie? Czy jest jakis alternatywny sposób? Bede wdzieczny za informacje. Choroba szybko sie ujawnila. wprowadzilem suplemenrache i jakby sie zatrzymala. Pani doktor nie mogls uwierzyc,ze mam burkitta bo tak dobrze sie czuje.
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+Michał Dąbrowski Nie zajmuję się leczeniem chłoniaków, ponieważ nie jest onkologiem - leczenie zależy od indywidualnego stanu pacjenta. W przypadku chłoniaków jest to z reguły chemioterapia, sterydoterapia lub przeciwciała monoklonalne. Czasami skuteczny może się okazać przeszczep z autologicznych komórek macierzystych, ale tak jak wspomniałem, zależy to od indywidualnej sytuacji. Na pewno chłoniaki to ta grupa nowotworów, która z reguły dobrze reaguje na chemioterapię. Pozdrawiam
@westcoust858 жыл бұрын
Rozumiem. Dzięki za odpowiedź.
@szakalszakalek38907 жыл бұрын
Michał Dąbrowski Witam ja miałem burkitte jak by co to służę pomocą
@bartoszbartosz23667 жыл бұрын
Michał Dąbrowski Jak zdrówko?
@zawieszaczarny27388 жыл бұрын
a skuteczność nie ma znaczenia od czasu wykrycia, od jego stadium? np badania roczne markerow? czyli nie ma sensowosci tych badań? Druga sprawa w jednym z odcinków powiedziałeś bodajże że lekarstwa nie znajdzie się tak łatwo, szybko. Zatem nie widać nadziei?
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+Zawiesza Czarny Ma znaczenie czas wykrycia i stopień zaawansowania, oraz tak zwany grading (stopień zróżnicowania). Mówiłem o tym w filmie. Jednak dane statystyczne, które podałem, wyrażają średnią arytmetyczną skuteczność. Niektóre leki w leczeniu nowotworów złośliwych mają ponad 30 lat i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Chodzi o to, że nowotwór uodparnia się na leki, tak jak bakterie na antybiotyki, więc z reguły jest tak, że lek początkowo działa, potem nagle przestaje i nowotwór tworzy nowe klony.
@tomekherian17 жыл бұрын
to co najlepiej zrobić u mojej mamy zdiagnozowano 1rok i 2miesiące temu raka piersi dokladnie tyle czasu minelo od zakonczonego leczenia a teraz znowu uderzył przeżuty tym razem sa guzy w plucach i naciek na wątrobe jest teraz znowu po pierwszej chemii nastepna bedzie miec 20.04 tego roku oczywiscie za pierwszym razem miala 6chemii 3 czerwone i 3 tzw sterydowe po tym byla radioterapia tym razem zalecono jej tylko 3czerwone chemie jak narazie.Nie wiem co dalej robic jak jej pomoc zeby przeżyła jak najdłużej
@podmikroskopem7 жыл бұрын
Panie Tomku, nie ukrywam, że stan jest poważny. Pana mama musi sama podjąć decyzję, czy decyduje się na chemioterapię. Można zastosować leczenie hormonalne lub przeciwciała monoklonalne, w zależności od wyników badań receptorów. Można także spróbować metod alternatywnych: dożylne duże dawki witaminy C (askorbinianu sodu), olejek CBD i honokiol/magnolol, olejek z konopi, zioła: Vilcacora, tarczyca bajkalska. Ogólnie, przy przerzutach operacja nie będzie przeprowadzana.
@tomekherian17 жыл бұрын
Przeciwciała monoklonalne?? Cos czytalem o tzw herceptynie ktora podobno zawiera takie przeciwciala niestety czytalem i lekarze również potwierdzili ze ta substancją leczy sie wtedy kiedy zdiagnozowano guza ale nie ma jeszcze przeżutów jest jeden guz umiejscowiony i wtedy sie herceptyne stosuje w innym przypadku jest malo skuteczna a mamie wykryto wycieto pierś i węzły chłonne pachy obecnie jest juz po pierwszej chemii 20.04 bedzie kolejna wiec mozna powiedziec ze zdecydowala juz o przebiegu leczenia szukam cos co mogloby wspomoc leczenie lub po zakonczonej chemii zeby zminimalizowac ponowny nawrot.Slyszalem o syropie zwanym kapsalen dosc drogi jak na syrop 500ml za ok 40-50 zl lecz lekarze mowia zeby poczekac z tym az zakonczone bedzie leczenie pytanie czy ten lek dziala czy kapsaicyna dziala bo kapsalen wlasnie jest polaczeniem oleju budwigowego i kapsaicyny zastanawiam sie tez czy nie lepiej byloby kupic papryczki chilli zeby sobie do czegos tam zawsze dodawala(tansze rozwiazanie).Kolejny problem jest taki ze podobno rak lubi cukier a moja mama jest chora na cukrzyce wiec jej organizm jest pożywką dla mitochondrium komórek rakowych jesli to prawda to nie wiem co dalej robić.Olej z konopii jest to nowy specyficzny sposob leczenia ktory nie ma jeszcze konkretnie popartych wynikow badan ktore jednoznacznie pokazaly ze marihuana zabija komorki a raczej pacjent przyjmujacy ja w trakcie chemii lepiej znosi skutki uboczne.Narazie 3czerwone chemie zobaczymy co dalej
@bartoszbartosz23667 жыл бұрын
Tomek Herian Co u mamy?
@TheEndlessRiver-5 жыл бұрын
@@tomekherian1 i jak panie Tomaszu z mama?
@mawerick24krk5 жыл бұрын
bardzo dobra wypowiedz
@emiliehorsthemke89548 жыл бұрын
witam serdecznie,mam pytanie do pana,ale z innej dziedziny .mam pod skora zgrubienia to nawet mnie boli mam je na pekach od dloni po lokcie po kazdej stronie ok. 20 albo wiecej o roznej wielkosci.Nie wiem co to jest i jak to sie leczy? ktos mi kiedys powiedzial,ze to moga byc tluszczaki.ok ale nie moge nidzie znalesc informacji na ten temat,prosze o pomoc,dziekuje i serdecznie pozdrawiam.
@annaszczepkowicz8 жыл бұрын
Może lepiej pójść do lekarza😊
@emiliehorsthemke89548 жыл бұрын
To nic mi nie dalo bo bylam nawet jeden raz operowana,wtedy mialam tylko jeden guzek,ale dosc duzy,lekarz mowil,ze to zwykly nie grozny tluszczak.Szukalam wiecej informacji na ten temat ale nie znalazlam a guzki nadal powiekszaja swoja ilosc,dziekuje za zainteresowanie i porade.
@jackbrzuch19778 жыл бұрын
Można otrzymać aktualny e-mail do Pana?
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+Jack Brzuch aneta.idzik@gmail.com
@joladrobot22288 жыл бұрын
ostatnie zdania przyprawily mnie o ciarki
@w.t60234 жыл бұрын
Chłoniak stwierdzony na nadnerczu ,oraz w narządach wewnętrznych,sercu ,jajnikach,macicy-podano chemioterapię już po pierwszym wlewie,który trał 4 dni dało bardzo dobry rezultat,a nadzieja była bardzo nikła.
@roberttata81045 жыл бұрын
A kto z góry narzuca lekarzom schematy leczenia? Ano profesorowie medycyny, którzy są ciałem doradczym ministra zdrowia! 😊
@wiktoriamarszaek12808 жыл бұрын
A chłoniaka średnio zaawansowanego złośliwego da sie wyleczyć chemioterapią ? Moja mama się leczy i chciałabym mniej więcej wiedzieć jakie ma szansę.
@podmikroskopem8 жыл бұрын
Jest kilkadziesiąt rodzajów chłoniaków, każdego z nich leczy się inaczej. Dlatego nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zawiera zbyt mało informacji. Część chłoniaków jest podatna na chemioterapię.
@wiktoriamarszaek12808 жыл бұрын
+Neti Aneti To jest dokładnie nieziarniczy typu B.
@podmikroskopem8 жыл бұрын
Na pewno takie chłoniaki są bardziej podatne na leczenie i rokują lepiej niż nowotwory z komórek T.
@TheEndlessRiver-5 жыл бұрын
@@wiktoriamarszaek1280 i mama żyje? pozdrawiam wikuś
@kucanka1008 жыл бұрын
W takim razie co leczy np pacjentki chore na raka piersi??? mówi, się, że rak piersi wcześnie wykryty może być wyleczalny, znam kilka kobiet, które przeszły leczenie, również chemią i są zdrowe...jeśli nie chemia, to co tym ludziom pomaga?
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+kucanka100 Podstawowe znaczenie ma zabieg operacyjny usunięcia guza przez wyłuszczenie lub usunięcie całej piersi (mastektomia). Dalej, podanie chemii zależy od typu histologicznego i stopnia zaawansowania raka.
@kucanka1008 жыл бұрын
Dzięki za szybką odpowiedź:)
@Jojo-uv3sv7 жыл бұрын
Skąd takie informacje ? Czy lekarze, ew ktokolwiek ma dostęp do jakichś danych statystycznych pacjentów ? Czy jakakolwiek przychodnia, szpital publikuje co leczył, jak leczył, ilu i jaki był wynik leczenia ?
@podmikroskopem7 жыл бұрын
Oczywiście, że tak. Są prowadzone dane statystyczne Centrum Onkologii. Literatura pod filmem.
@pawew23338 жыл бұрын
Jeśli już ktoś decyduje się na chemię to niech się chociaż wcześniej choć trochę oczyści. Przynajmniej 3-5 dni przed chemią. Takie oczyszczenie zakończyć jakimś środkiem przeczyszczającym (sól gorzka + woda) albo lewatywą. Jak chcesz ładować w siebie toksyny to usuń chociaż te co już w sobie nosisz. Układ odpornościowy to podstawa.
@frankdrebin13582 жыл бұрын
Układ odpornościowy przy chemii?😂👹
@bigcyc9896 Жыл бұрын
Jeśli skuteczność chemioterapii to jest 2 razy lepsza niż naturoterapia to ja jestem obcym z 2749 James Conor z terminatora chemioterapia kosztuje duze piniadze bo chyba 10 15 tys produkcja tych leków grosze a leczenie naturalne niektórymi sposobami również grosze tylko naturalne leczenie niemaskutkòw ubocznych
@podmikroskopem Жыл бұрын
Faktycznie, żyje Pan w świecie niewiedzy: kzbin.info/www/bejne/Zou5g55vjLqegdk
@2good2btrue-y4u8 жыл бұрын
Ma prośbę Ty jako patomorfolog mógłbyś mi pomóc i doradzić. Moja mama jest po operacji, miała gruczolakoraka w prawym płacie płuca, usunięto ten płat, mama ma 64 lat, czekamy jeszcze na wyniki pat, 18.02 minie 3 tygodnie, jeśli znajdą coś w węzłach zalecą chemię, a ona jest jeszcze bardzo słaba po operacji, czy jest sens brać chemię?Obawiam się że to ją wykończy. Co robić?
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+Olga Dabkowska Witam, w takim wypadku postępowanie zależeć będzie od tego, czy jest to rak drobno- czy niedrobnokomórkowy. Trudno mi decydować za pacjenta w sprawie leczenie. Nie chcę się także wypowiadać w kwestii, czy powinien, albo nie powinien przyjąć chemii. To musi być świadoma decyzja pacjenta. Na pewno wpływ na rokowania ma stopień zaawansowania TNM, oraz stopień zróżnicowania (grading). Trzeba w pierwszej kolejności uzyskać wynik hist.-pat., a potem zapytać onkologa prowadzącego, czy celem podania chemioterapii będzie tylko leczenie paliatywne, czy radykalne. Patomorfolodzy nie zajmują się leczeniem nowotworów, ani nie ordynują leków przeciwnowotworowych pacjentom. Pozdrawiam!
@reginazatorska12675 жыл бұрын
Też mam raka gruczolak płuco zoperowane w tej chwili mam naswietlania i 2 chemie czuję się okropnie
@ziomziomalski24138 жыл бұрын
Kiedyś usłyszałem twierdzenie, że jako chemii używa/używało się gazu musztardowego zabronionego przez konwencję genewską - czy to prawda?
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+Ziom Ziomalski Tak, ale obecnie takiej "chemii" się nie używa.
@Gohanson8887 жыл бұрын
SCLC to w ogóle jest choroba - paradoks. Bardzo dużej pierwotnej chemiowrażliwości, odpowiada równie szybkie wystąpienie oporności na leczenie. Stąd średnio uwzględniając zarówno stadium choroby ograniczonej, jak i rozsianej, przeżycie wynosi ok 24 miesięcy...
@ojomaro4 жыл бұрын
Takie filmy to rozumiem
@some2guy8 жыл бұрын
A nic o nowotworach skóry czerniakach słyszałem że nowe leki(czy to można nazwać chemią ?) Potrafią zatrzymać zaawansowaną postać choroby(kiedyś było kobiecie w TV której przerwali refundacje leku mimo iż spokojnie żyła sobie kilka lat po zdiagnozowaniu czerniaka)... no wow, nieźle jednak coś sie w kierunku powstrzymania tej śmiertelnej choroby dzieje, a dokladniej od 6 lat weszło do leczenia czerniaka 6 nowych leków które działają tu mi sie wydaje że jest przełom
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+some2guy W tym przypadku były to przeciwciała monoklonalne, dopuszczone do lecznictwa zamkniętego, a nie chemioterapia. W czerniaku chemioterapia jest praktycznie nieskuteczna, a szansą na wyleczenie jest wycięcie zmiany z marginesem zdrowej tkanki, na wczesnym etapie rozwoju. Natomiast inne nowotwory złośliwe skóry - rak kolczystokomórkowy i podstawnokomórkowy rokują różnie, jednak podstawową metodą leczenia nie jest chemioterapia, a chirurgia.
@some2guy8 жыл бұрын
+Neti Aneti Dziękuje za odpowiedź
@kasiar.30798 жыл бұрын
ze swojego otoczenia stwierdzam, ze chemia nie dziala na raka kosci... :(
@dorotamariaborkowska.20596 жыл бұрын
Nie wzięłam chemii i żyje a już kazali mi się modlić .5 lat a czuje się jak młody Bóg bzdura chemia niczego nie leczy.
@mariawojciechowska74406 жыл бұрын
Maria Wawa proszę napisać jaki nowotwór i gdzie umiejscowiony proszę o krótka historie choroby
@basiamajka9446 жыл бұрын
Jaki nowotwór pani miala
@Gdeszek5 жыл бұрын
Ciekawe czy nie leczy, nie życzę złego, ale zazwyczaj się odchodzi po diagnozie, albo trafia w nas strzał z nienacka. Jak nie jesteś lekarką, to nie mów, że chemia nie leczy bo tego nie wiesz
@NecrosDeus5 жыл бұрын
@@mariawojciechowska7440 Nigdy nie ma odpowiedzi na takie pytania. Nie ma konkretnych opisów choroby, nie ma historii choroby. Zresztą, jaka może być odpowiedź jak się nakłamało! Czasem zastanawiam się, jaki cel mają ci bajkopisarze. Tak naprawdę, to ci kłamcy są pośrednimi zabójcami osób, które naczytają się takich fantasmagorii i pod wpływem nich zrezygnują z normalnego leczenia, skazując się często na śmierć! Myślę, że wiele z tych osób jest po prostu psychicznie chora, część to najzwyklejsze bydło pracujące w tej tzw. naturoterapii, które po prostu uskutecznia sobie znachorski marketing by nagonić sobie jak najwięcej klientów!
@a.szynwelski10735 жыл бұрын
Chemioterapia ma skuteczność tylko! 3%
@podmikroskopem5 жыл бұрын
Nie zawsze. W raku jądra i niektórych chłoniakach ma skuteczność 90%.
@mariawojciechowska74406 жыл бұрын
Moja córka miała raka otrzewnej jest już zdrowa prawie rok Bardzo bardzo bardzo mnie to cieszy
@basiamajka9446 жыл бұрын
MARIA WOJCIECHOWSKA czyli w jaki sposob sie wyleczyla
@katenice6 жыл бұрын
A co pan mysli nt teorii, ze chemia to lek stworzony przez koncerny by zarobic na nas kase? Ze gdzies jest niby jakas metoda, skuteczna ale wtedy przemysl by runął...ciekawe
@podmikroskopem6 жыл бұрын
Ta teoria została wymyślona przez naturoterapeutów, żeby zwiększyć sprzedaż ich suplementów. Inaczej mówiąc, oni wolą zarobić "kasę" niż oddać ją koncernom farmaceutycznym. Tak czy inaczej, zawsze ktoś zarobi.
@daisyai76155 жыл бұрын
@@podmikroskopem Zawsze ktoś zarobi ale chemia to są gigantyczne pieniądze. Pewnie zdaje Pan sobie z tego sprawę. W takim wypadku badania jakiekolwiek mogą być niewiele warte. Czy pieniądz ma wpływ na wynik danego badania? Musi mieć. Rokefeler za kasę miał 6 serc co jest niezgodne sprawem. Bo zgodnie z prawem w tym wieku nie należał się przeszczep. Co Pan powie na wynik badania opublikowanego w czasopiśmie jaukowym lancet że chemioterapia zabija połowę osób chorych?. Mówi Pan tylko rzeczy które Panu pasują. Życia Pan wogóle nie zna jeśli Pan myśli że za kasę nie da się wszystkiego sfałszować. A ten profesor z the lancet zaleca rozważenie stosowania chemii przez onkologów. Nie sądzę żeby ktoś go słuchał czekam na odpowiedź.
@dariuszlachowski67346 жыл бұрын
Co z kwestią zachowania włosów w trakcie leczenia? kzbin.info/www/bejne/fX64YnyvqJylhac
@2good2btrue-y4u8 жыл бұрын
Dziękuję za odpowiedź w piątek pewnie będziemy mieli wyniki i pewnie znów poproszę Cię o komentarz
@2good2btrue-y4u8 жыл бұрын
+Olga Dabkowska U mojej mamy nie wykryto nic w węzłach chłonnych, więc za 3 miesiące ma poddać się badaniu PET, a to co wiem polega na wprowadzeniu do organizmu radioaktywnego płynu, a taki radioaktywny płyn jest z całą pewnością cancerogeny, więc za 3 miesiące sprawdzimy to inaczej, czy wiesz może gdzie można użyć termografu? Pozdrawiam
@valentinaivanova53312 жыл бұрын
❤️❤️❤️❤️❤️
@2kMario8 жыл бұрын
Posilkowanie sie wynikami badan wykonanych 11 lat temu nie przystoi tak inteligentnej osobie , nieprawdaz ?
@podmikroskopem8 жыл бұрын
+Mario Passendorf I owszem, bo w skuteczności leczenia nowotworów w ciągu ostatnich 15 lat nic się nie zmieniło. Większość leków jest taka sama od 20 lat.
@tubetotto8 жыл бұрын
+Neti Aneti Generalnie temat ten ten (tj niewielkiej ogólnie skuteczności terapii) jest w ogóle nieobecny w tzw przestrzeni publicznej i najczęściej oglądanych mediach - takie jest przynajmniej moje wrażenie. Ja czytuję BBC News (apka na smartfonie) od kilka lat i temat ten zdecydowanie istnieje. Smutne, zatrważające, że w PL tak mało, tym bardziej, że na zjawisko trzeba spojrzeć też od strony 'masowej' tzn np kosztów leczenia. Zachorowalność w krajach rozwiniętych się zwiększa, bo żyjemy dłużej, ruszamy się mnie, jemy gorzej i bardziej przetworzoną żywność. Finansowo jest to mix nie do udźwignięcia, ponieważ koszty terapii są b. duże. Secundo. Nie powiedziałeś nic o rozwoju diagnostyki i markerach nowotworowych czy nawet detekcji (pre-selekcji) poprzez badania DNA i porównywanie do poznanych już sekwencji, które są wskazówką w keirunku rozwoju jakiegoś tam typu nowotworu. Mam wrażenie (specjalistą nie jestem) że w dziedzienie wczesnego wykrywania raka dokanł się jednak znaczący postęp. Tertio. Chemia chemii nierówna. Na zachodzie (UK np) ten koktajl jest dość indywidualnie dopasowywany, nie mam pojęcia jak to wygląda w PL ale pewnie jak zwykle...
@perekadubaj82616 жыл бұрын
tubetotto w moim mieście podaje się wszystkim chorym tylko płatne na kazdy rodzaj raka Tylko platyne::" Boże dopomóż!!@@