Дякую за викладений матеріал. І дякую Богу за розпочату дію ПЦУ, щодо календарної реформи, і вже є висвітлені Церквою 2 календаря (на березень і квітень 2023 року, після лютневого Собору), за Новоюліанським та Юліанським календарями.А також, планується перехід ПЦУ на служіння за відліком дат Юліанського календаря всією церквою України, і Вселенський Патріарх висловлює свою надію святкувати день Господній в один день з християнами і Католицької церкви. Та, якщо я вірно зрозуміла з лекції, то Церкві ще потрібно узгодити відмову від старих таблиць розрахунку Дня Господнього, Новозавітньої Пасхалії, що різниться з астрономічним календаемр на 5 днів, а також дотримуватися правил, Постанов Соборів, святкувати Пасхалію після весняного рівнодення та не в один день з єврейською паскою,в 1-у неділю?
@webpadre Жыл бұрын
Про єврейську Пасху так і не зрозуміли :( немає жодних проблем, якщо свята співпадуть. Правило є в тому що обчислення дати християнської Пасхи не має залежати від єврейського календаря
@cducp-nlllc8994 Жыл бұрын
@@webpadre Дякую за відповідь. Та все ж з постанов Соборів маю розуміння, що при обчисленні Пасхалії християни мають дотримуватися 3-х дат: весняне рівнодення та повний місяць після нього, і святкувати в 1-у неділю після єврейського Песаху (дату Паски розглядають для корегування, щоб не святкувати Великдень раніше за Песах). Інформація: А що хіба були відміни постанови Соборів про святкування Паски не в один день з юдеями: 1. «… і з юдеями звершувати Пасху, такого святий Собор віднині/(від цього дня) вже засуджує бути чужим Церкві, …(Ап. 7, 69, 70, 71; II Вс. 7; Трул. 11; Лаод. 7, 37, 38; Карф. 34, 51, 73, 106)». (ПРАВИЛА_АП_І_СОБОРІВ. Розділ 7. Правила Помісних Соборів. 4. Правила Святого Помісного Собора Антіохійського. Правило 1.) 2. «Пасха. Не порушувати визначенні І Вс. С. про святкування Пасхи: … Не святкувати Пасху разом із Юдеями, раніше весняного рівнодення: Апост. 7; Антиох. 1.» (- ПРАВИЛА_АП_І_СОБОРІВ. Розділ 8. Правила Святих Отців. П, стр 364) 3. «… Ви ж з точністю спостерігайте за поверненням рівнодення весняного часу, що буває в двадцять другий день дванадцятого місяця дістроса [березня], помічаючи до двадцять першого місяця, щоб чотирнадцятий день місяця не випав на іншу якусь седмицю і щоб, помилившись через невідання, не звершити нам Пасхи двічі в рік або щоб не відсвяткувати нам дня Воскресіння Господа нашого Ісуса в інший день, окрім дня Господнього [неділі].» (Про святкування Воскресіння та піст - Кн 5 св. Климкнта) З повагою, Світлана.
@webpadre Жыл бұрын
@@cducp-nlllc8994 ці правила наполягають на тому, що обчислення дати християнської Пасхи не має залежати від юдейського календаря, бо після проведеної реформи юдейського календаря Песах може припадати раніше рівнодення. Можливо, Ви пропустили у відео: там наводяться приклади, скільки разів дати Песаха і Пасхи співпадали, і Церква не сприймала це як щось неприпустиме. А якщо, наприклад, юдеї знову змінять свій календар, то ми мусимо від них залежати?
@cducp-nlllc8994 Жыл бұрын
Щиро вдячна за грунтовно викладені аргументи і докладне та зрозуміле пояснення. Божих благословінь і миру Його. Христос Воскрес, воскреснемо і ми, воскресне Україна!
@NitrowaveScientobot Жыл бұрын
Дуже Вам дякую за якісний контент! Було б дуже добре якби Ви зараз перед 31-м березня вийшли в українські ЗМІ (можливо на Радіо Свободу?) з цією інформацією, адже зараз у православних України дуже багато мітів пов’язаних з тим самим Песахом. Один з мітів, що нібито григоріянський Великдень «дуже часто припадає перед Песахом». Я відкрив таблицю з датами Великодня та Песаху на РІСУ і не бачу з 2001 по 2050 рік жодної дати, коли б Великдень був швидше Песаху. І бачу, що є деякі роки, коли Великдень за юліанським календарем припадає під святкування Песаху, який триває 7-8 днів. Наприклад 2011 рік, коли в нас Великдень був 24 квітня, а Песах 18-26 квітня. І ніхто не вмер через це)
@NitrowaveScientobot Жыл бұрын
Узагалі було б добре створити якесь коротке інформативне відео пояснення з вашою інформацією лекції на якомусь великому ЗМІ, але коротко й по суті, як от Радіо Свобода створила в 2019 році про Різдво Христове, яке набрало багато переглядів. Вони створювали й щодо Великодня у 2021 році, за вашою участю та Євстратія Зорі, але в ньому було висловлено більше побоювань аніж розвінчання мітів москвославія, та й тепер змінився контекст у звʼязку з тим, що календарна реформа відбулась щодо нерухомих свят після московитського вторгнення 2022 року.
@NitrowaveScientobot Жыл бұрын
А, уже найшов. Цьогоріч якраз Великдень швидше аніж Песах.
@Andrew-dl4lu Жыл бұрын
Фантастично якісний контент.
@nataliaiatsenko1772 Жыл бұрын
Дуже цікаво! Дякую!
@Ustisichka Жыл бұрын
Дякую за Вашу прекрасну роботу! Все дуже доступно пояснили.
@Jaroslaw_Gontar Жыл бұрын
Дякую
@Jaroslaw_Gontar Жыл бұрын
Якби було проти залежності, то так і було б написано...(7-ме апп)
@Jaroslaw_Gontar Жыл бұрын
Тому і після рівнодення і після єврейської - включено іте і друге