ŚWIĄTEK NADAL NIEPOKONANA W ROLAND GARROS! SIDOR, SYNÓWKA I ŁUCZAK ANALIZUJĄ PIERWSZY TYDZIEŃ

Iga #Świątek i Hubert Hurkacz znakomicie radzili sobie w pierwszym tygodniu French Open. Maciej Łuczak wraz ze swoimi znakomitymi gośćmi: Lechem Sidorem i Maciejem Synówką przeanalizuję ich grę w pierwszych rundach, a także zastanowią się, jakie szanse ma Iga na dalsze sukcesy. Zapowiedzą także wielki ćwierćfinałowy hit Novak #Djokovic - Rafael #Nadal.

Пікірлер: 71
@mieciel27
@mieciel27 2 жыл бұрын
W końcu się doczekałem jakościowego i merytorycznego progromu o tenisie. Goście bardzo dobrze dobrani (całe szczęscie, że nie Karol Stopa), prowadzący też trzyma poziom. Ciekawie, fachowo i ładnie się tego słucha od strony poprawności językowej, co nie jest standarden nie tylko w programach na YT ale i w TV. Brawo Panowie!
@dariuszkulinski7510
@dariuszkulinski7510 2 жыл бұрын
Panowie, słucha i ogląda się Was z wielka przyjemnością 💪 merytoryka i ogromna wiedza 🙂
@vojtasjedyny 2 жыл бұрын
Bardzo fajny program. Możecie go robić częściej, choć mam trochę skrupuły, widząc jak pan Maciej S. jest sponiewierany. 😂 Anegdotki koszykarskie - super. Oglądało się Michaela i Shaqa po nocach.
@michasztucki3679
@michasztucki3679 2 жыл бұрын
Obawiałem się, że z uwagi na to że pan Lech i Maciej komentują mecze w Eurosporcie, nie będą mieli czasu na nagranie programu w czasie turnieju… wielkie dzięki :))
@ignacypach9648
@ignacypach9648 2 жыл бұрын
Kluczowe jest to, że Iga ma niezwykłą kondycję. To jest któryś mecz z kolei gdzie przeciwniczki dają z siebie wszystko i nawet wygrywają 1 seta. Ale w drugim i ew trzecim secie mają już pusto w baku a Iga wrzuca kolejny bieg i efekty są jakie są XD Hiszpański trener Chinki dobrze o tym wiedział więc "kontuzja" była tylko po to aby zyskać sobie czas. Odpuściła sobie 2 set w nadziei, że odrobi stratę w 3 no ale nie z Igą takie numery :)
@benrado6913
@benrado6913 2 жыл бұрын
Iga ma strategię,odpusciła Madryt bo by nie wytrzymała,na początku RG miała niewymagajace rywalki,była w Wersalu wiec regenerowała organizm,dziewczyna ma głowe do rozkładania sił,to jest maraton a nie sprint,tu trzeba rozkładać siły
@Vis_Comica
@Vis_Comica 2 жыл бұрын
a propos Rune to dodam, ze gosc w tym roku jednego dnia wygral final challengera we wloszech (3.sety gdzie wyszedl z totalnej dupy), po czym wsiadl w auto, dojechal do monte carlo i wygral mecz kwalifikacyjny do glownego turnieju
@volley-tennisdsM 2 жыл бұрын
P. Sidor trochę popłynął ze swoim komentarzem. Ja nie widziałem u Igi zadowolenia, gdy traciła przewagę, a raczej narastającą irytację. W tym meczu z Qinwen trochę wróciły stare demony Igi, tzn. brak powtarzalności przy serwisie oraz brak urozmaicenia gry. Iga grała siłowo, a Chince w to graj.
@lukaszsikora195
@lukaszsikora195 2 жыл бұрын
Spoko program :)
@virgiliovivacemente5441
@virgiliovivacemente5441 2 жыл бұрын
150 km na rowerze w 3 godziny! Gdzie macie taką górkę?
@mistrall5437
@mistrall5437 2 жыл бұрын
Bardzo fajna rozmowa. Lubie Was Panowie. Iga dzisiaj miala, jednak, sporo szczescia i nie grala swojego najlepszego tenisa, niestety. Obawiam sie o jej nastepny mecz. Panna Zheng pokazala klase. Bedzie wielka tenisistka. Pozdrawiam serdecznie.
@xxgwxx570
@xxgwxx570 2 жыл бұрын
szczęście to miała raczej Chinka, Iga miała setowe na 6-3 w pierwszym secie, a potem jeszcze na 7-5 i 7-6 i nie mogła skończyć. Sama sobie życie utrudniła, na własne życzenie. A tych "wielkich tenisistek" (które jeden dobry turniej zagrały) to już mieliśmy na pęczki.
@romandudek2861
@romandudek2861 2 жыл бұрын
Iga od ćwierćfinału zaczyna turniej, niech się rywalki martwią żeby w tej fazie rowerka nie zaliczyć :-)
@melissa2006ful
@melissa2006ful 2 жыл бұрын
Jaka klasę? ze po 3:0 w drugim secie poprosiła o konsultacje założyli jej bandaż na udo a po 6:0 w 3 secie zdjęła ten bandaż i zaczęła biegać jak sarna! to jest "klasa" a po meczu powiedziała ze dostała menstruacje (czy na ta dolegliwość obwiązuje się udo" tak nie robi zawodnik z klasa dla mnie to taka druga Azarenka!!! pomimo że w 1 secie grała bardzo dobrze, dopóki starczyło sil!!!
@@melissa2006ful Dziewczyna grala w pierwszym secie rewelacyjnie. Swietnie biega, uderza z obu stron i broni fantastycznie. Do tego rewelacyjna glowa. Gdyby nie kontuzja, moglaby ten mecz wygrac. Z rok, dwa bedzie w pierwszej piatce. Iga musi zacza mocno trenowac, bo mlode dziewczyny ja gonia.
@@mistrall5437 Dla mnie ona to Azarenka BIS czekasz polaku na potknięcie IGI !!! Patryjota inaczej.
@system7874
@system7874 2 жыл бұрын
Hubi miał po prostu słabszy dzień. Miał problem z koncentracją podobnie jak Bencic z Fernandes.
Witam czy mozecie zaprosic pana Karola Stope z eurosportu …bedzie 🔝 please🙏
@Vis_Comica
to samo pomyslalem po meczu rafa-FAA, co Pan Lech.. idealnie, ze musial sie podlaczyc do pradu, bo 5.set to byl Rafa z najlepszych czasow, na pelnej intensywnosci. uczta dzis wieczorem
Chinka jest wielka atletką. Wspaniale serwowala w pierwszym secie i praktycznie perfekcyjnie ładowała kazda pilke z wyjatkiem kilku pierwszych gemow. Wydawala sie nie do zatrzymania, kort kryła prawie w 100%, az trudno mi bylo w to uwierzyc jak posylala pilki pod linie. Masakra! Niestety moim zdaniem poprostu nie dala rady kondycyjnie. Nawiasem mowiac biadolenie o kontuzji i jak ktos by sobie dal rade gdyby... trochę bez sensu. Kontuzja pojawia sie zwykle gdy intensywnosc jest zbyt wysoka - ale czy to oznacza ze zwyciestwo jest mniej wartosciowe? Absolutnie nie a sprawa okresu to juz w ogóle smiech na sali 🤣. Wyglada na to ze jest jedyna kobieta w stawce. Ale tak na serio dziewczyna potrenuje troche, zlapie doswiadczenie, znajdzie sposob na swoj period i albo sie rozsypie w kawalki (malo prawdopodobne), albo spierze nie jedna faworytke na kwasne jablko wlaczajac w to Ige. Przynajmniej przybyla by jakas rywalka. Pozdrawiam serdecznie fachowcow 😉
@wieslawmacioch4438
@wieslawmacioch4438 2 жыл бұрын
Jeśli chodzi o Huberta i jego mecz z Ruudem to sprawa jest taka. Ruud przed meczem zjadł 5 schabowych a Hubert zjadł 5 marchewek. I TO JEST TA RÓŻNICA!!!
@marekkarkowski4201 2 жыл бұрын
co to znaczy miec pierwszy serwis - albo go nie miec ...
@lechjasinski4168
@lechjasinski4168 2 жыл бұрын
Jak zwykle świetna rozmowa ALE błagam panów ( całą trójkę!!! ) nie mówimy "sOM" tylko "są", nie mówimy (ona jest) dobrOM zawodniczkOM, tylko: dobrą zawodniczką. Poprzednie rozmowy pod tym względem identyczne. To nie wstyd zapytać polonistów o fachową opinię i o pomoc. Rozmowa na piątkę, z gramatyki pała, szwankuje zwłaszcza odmiana przez przypadki.
Admirał hehe,Shaqowi pupcie złoił Rodman,teraz diesel opłakuje Koba ale jak by nie probował robic z siebie nr jeden to nie miałby 3 obrączek z L A tylko ze 7
@Jacek_Rodos
@Jacek_Rodos 2 жыл бұрын
Fajna fachowa rozmowa, ale nie zgadzam się z Lechem. Jakieś testowanie swojej formy kosztem przegrania seta, to jest raczej nierealne. Sytuacja wymknęła jej się spod kontroli w 1 secie. Dowodem tego jest jej zejście do szatni, gdzie wzięła do poczytania swoją karteczkę. Chinka odwdzięczyła jej się przerwą medyczną. Patrząc, jak się poruszała, to o żadnej kontuzji nie ma mowy. Mam wrażenie, że Iga za bardzo zaczyna kombinować w złych momentach na korcie, do tego można dołożyć brak serwów na ciało mając takie możliwości skończenia krótszej piłki. Najważniejsze, że gra dalej, ale jakiś mały dołek w głowie da się wyczuć. Btw. z Jordanem i Millerem, to inaczej wyglądała ta historia. Po pierwsze to nie był sparing, tylko mecz ligowy, a po drugie, to nie kazali mu zaczepiać Jordana, a nie że zachęcali.
@Darius1951
@Darius1951 2 жыл бұрын
To się nie odbywa na poziomie świadomości, tak myślę
@longing44
@longing44 2 жыл бұрын
Widac ze chinka przygotowala sie taktycznie, i byla ciężką przeciwniczką. Z uporem grała na beckhand Igi, co widać sprawiało trudności.
Taktycznie super ale sił starczyło na 1 set.
@foltapiotrfolta5148
@foltapiotrfolta5148 2 жыл бұрын
Zheng jest największą rywalką IGI,przegrała i nie ma już żadnych przeszkód do finału.
@szymektymkiewicz2281
@szymektymkiewicz2281 2 жыл бұрын
ja mam trochę inne przemyslenia odnośnie Igi. Mam dziwne wrażenie, że ona podświadomie chciałaby przegrać aby ludzie przestali tak bardzo narzucać na nią presję ze względu na serię. Te reakcje podczas 1 seta dzisiaj już zdrowe nie były. Krzyczała dużo, w pewnym momencie wręcz myślałem, że może coś się w sztabie stało bo Iga zaczęła być naprawdę agresywna. Myślę, że RG Iga wygra bez problemu...ale szczerze nie zdziwię się jeśli w następnym turnieju na trawie odpadnie już w 2/3 rundzie. Rekord XXIw i tak już będzie miała w kieszeni a przed resztą sezonu przynajmniej zejdzie z niej presja. Bo co się stanie jak ona pójdzie na fali i nie przegra nic...a przyjdzie co do czego przed np US Open i Iga będzie porównywana serią do Navratilovej? Przecież wtedy o Idze pisałby nie tylko wszystkie sportowe magazyny ale też takie randomowe, które normalnie zajmują się opisywaniem gwiazd na niebie. Szczerze mam nadzieję, że sezon na trawie już w pełni zwycięski nie będzie. Kiedyś musi przegrać i lepiej aby wydarzyło się to na trawie aniżeli w prestiżowej części turnieju na twardej po Wimbledonie (który swoją drogą punktów i tak nie daje więc nie wiem czy jest sens w 120% się na niego nastawiać. Z drugiej strony po co Idzie punkty xD)
Nawet w podświadomości nie ma takich myśli IGA to walczak!! żaden walczak nie dopuszcza myśli o przegranej!!!
Tenis to nie tylko efektowne winnery i skróty. Liczy się także kondycja a w tym aspekcie reszta stawki od Igi odstaje i to bardzo.
Zgadzam sie, mysle ze w koncu przegra i to na trawie w trakcie przygotowan do Wimbledonu 😄.
Szczerze mówiąc jeśli wygra RG to jak dla mnie może już nawet przegrać wszystkie mecze do końca sezonu (w co nie wierzę) a i tak osiągnie więcej niż myślałem w tym sezonie.
@xyzxxx33
@xyzxxx33 2 жыл бұрын
nie oceniaj innych ludzi pod kątem własnych słabości...
88 meczów w NBA? Ty się znasz na koszykówce?
@wesgag
@wesgag 2 жыл бұрын
82 mecze w sezonie od pazdziernika do kwietnia
odkrywacie Ameryke,Kovinic i każdy kto gra z Igą musi iść vabank bo inaczej nie do sie jej przeskoczyc
on zmarnował ostatnie 5 lat ktoś na nim zarobił jestem zwykłym widzem ale widzę potencjał Igi i jjej działania 5 lat temu bym zmieniła trenera szukała większych celów szkoda chłopa on nawet szybkich kroczków nie przerobił i tak samo od 5 lat ten chłopak to nuda taka sama twarz i taki sam serwis , serwisem meczu nie wygrasz trzeba zrobić coś jeszcze być kompletnym zawodnikiem
dwie lewe ręcę hehehehehe
@carsonix78
@carsonix78 2 жыл бұрын
Panowie, Iga po 1 secie wychodzi na przerwę i zabiera ze sobą jakiś notatnik, zeszyt, trudno to określić. Widzę to już któryś raz. Wiecie może o co w tym chodzi? Nie wiem, ma tam zapisane jakieś "złote myśli" które przewałkowała z Darią Abramowicz i się motywuje/nakręca korzystając z tej chwili przerwy? Ma ktoś jakieś podejrzenia? Warto zauważyć, że to działa :)
@bartzgdyni8515
@bartzgdyni8515 2 жыл бұрын
śmiem twierdzić, że nie chodzi raczej o notatki "motywacyjne", tylko o stricte tenisowe i taktyczne.
@wertuqq
@wertuqq 2 жыл бұрын
Aforyzmy Paulo Coelho.
@@wertuqq Hehehe.
@janlight8424
@janlight8424 2 жыл бұрын
Fajne, ale Sidor zaczyna już dorabiać teorie i zaczyna konfabulować.
@56iidd
@56iidd 2 жыл бұрын
Fan koszykówki NBA i Piepszy głupoty że zawodnicy grają 88 meczy plus playoff
81?
@@romandudek2861 Prawie ! 82
hubert jest słaby emocjonalny jak dziecko trzeba zmienić trenera i nie ma genu zwycięscy , poprostu już zarobił i nic nie mussi
@vaer63
@vaer63 2 жыл бұрын
zheng wygra nie jednego szlema. do tego jest mega śliczna, zheng i raducanu są mega ładne ale to taki niepotrzebny dodatek od babiarza :]