Dziękuję za profesjonalne rady, filmy rewelacyjne. Wyraźnie poprawiłam swój mizerny styl jazdy. Czuję się bezpiecznie i cieszę się jazdą na nartach. Mariola l.61- 144 km w ciągu 6 dni. Dziękuję Michał J.❤
@AN-tx2rl3 жыл бұрын
Hi ! Dzięki bardzo czekam na kolejne odcinki oraz na więcej informacji odnośnie technik ,które należy wyćwiczyć bądź wdrożyć aby opanować ten piękny styl/rodzaj skrętu do perfekcji thanks 🏃♂️Pozdrawiam💪👌🤝
@wildholidays3 жыл бұрын
Kolejny odcinek jest już na lini montażowej, premiera wkrótce :) Pozdrawiamy!
@Darkszczur2 жыл бұрын
@@wildholidays długo jeszcze ? :D p.s. świetna robota - chyba najlepszy polski instruktarz narciarski na youtube!
@mariuszj93992 жыл бұрын
Kiedy można spodziewać się kolejnej lekcji? Najlepszy kurs jaki oglądałem, dzięki Panu nauczyłem się jeździć 😁
@wildholidays2 жыл бұрын
Na dniach będziemy publikować kolejny odcinek. Zapraszamy do podsyłanie pomysłów na kolejne realiacje.
@tadeuszkapica90972 жыл бұрын
6:25 ,,Nie ma drogi na skróty! Bazę powinniśmy przygotować sobie sami"...Czyli: rodzice z wiedzą! przygotowujący dzieci do samodzielnego życia od podstaw...tak, aby swoje dziecko przerosło wiedzą, umiejętnościami...swoich rodziców. Satysfakcja nauczyciela, gdy uczeń staje się lepszy od uczącego. Raczkowanie, nauka chodzenia, to też nauka bezpiecznego upadania tak, abym nic złego nie zrobił sobie (mózg, świadomość i podświadomość) ( i moim bliskim)... podstawowa gimnastyka dzieci, ,,od podstaw", to też powinny być elementy umiejętności bezpiecznego upadania, skakania, zeskakiwania i umiejętności przewidywania z różnymi konsekwencjami. Jeżeli ktoś bardzo boi się...to stawiam znak zapytania ,,?" Napisałem, to ponieważ niektórzy znajomi zrezygnowali z pięknych, wspaniałych chwil na nartach z obawy o kontuzję...nie mogą sobie pozwolić na przerwę w życiu np. w pracy. Bezpieczeństwo Wasze i moje na stoku i za kierownicą. Lekcje te są wspaniałe i gratuluję profesjonalistom. Z prośbą o: fizyka ciała na stoku i bezpieczeństwo a to powinno być całością dla przeżywania piękna w tej bajecznej scenerii dającej nam energii na cały następny rok. Szczęścia w zdrowiu. Przykład piękna: ,,Walczyk" na stoku Alessandro Bossi_ demo JS Elena Nazarowa Alessandro Bossi_demo JS i życzę Wam, drodzy instruktorzy, abyście Nas amatorów, wyszkolili na tak wysoki amatorski poziom...a My byśmy Wam z przyjemnością zapłacili za Wasze profesjonalne nauczanie na najwyższym poziomie światowym...nie bójcie się tych słów, bo stać Nas na uwierzenie w siebie...
@JP-we7gm3 жыл бұрын
Już czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki. Przed trzema laty będąc w Alpe Cermis Uczyłem się technik tego skrętu ale życie spowodowało dwuletnią przerwę tak więc w przyszłości znowu zaczynamy wszystko od nowa. Bardzo dziękuję pozdrawiam wszystkich⛷🥂
@wildholidays3 жыл бұрын
Pracujemy nad kolejnymi odcinakami, publikacja wkrótce. Prosimy śledzić kanała na YT.
@konradcichor32313 жыл бұрын
Świetne filmy. Jest profeska tak trzymać 👍
@ksynias3 жыл бұрын
Już za kilka dni będę ćwiczył na stoku wykorzystując techniki z tego wspaniałego instruktarzu, może właśnie dzięki Panu poprawie swój styl jazdy. Już teraz dziękuje i pozdrawiam i oczywiście proszę o więcej lekcji.
@wildholidays3 жыл бұрын
Pracujemy już nad kolejnymi odcinkami. Życzymy miłego szusowania i pracy nad poprawą techniki jazdy. Do zobaczenia na stoku!
@matiwu9764 Жыл бұрын
Naprawdę muszę Panu podziękować. Tydzień temu obejrzałem 5 lekcji dwie godziny przed wyjazdem i byłem pierwszy raz na stoku. Wiadomo było parę upadków ale te lekcje pomogły mi szczególnie jak zahamować. Z każdym kolejnym zjazdem było lepiej. Tak mi się spodobało że dzisiaj jadę drugi raz 😁 Muszę popracować nad skrętami i nadrabiam kolejne lekcje DZIĘKUJE!
@wildholidays Жыл бұрын
Cieszymy się że nasze filmy są przydatne! Wizualizacja ruchu poprzez ogładanie filmów szkoleniowych bardzo pomaga. Pozdrawiam, WH Team!
@organiclifes.a.966111 ай бұрын
Rewelacja!
@CabrioDriving Жыл бұрын
4:30 warto zwrócić uwagę początkującym, by przy takim manewrze zawsze patrzyli na stok czy ktoś nie jedzie. Trzeba planowac/koordynować swoją jazdę z tym co się dzieje w otoczeniu z tyłu, boków i z przodu.
@wildholidays Жыл бұрын
Odsyłamy do dekalogu FIS oraz podstawowych zasad poruszania się po stokach i nartostradach. Oczywiście musimy też pamiętać o zdrowym rozsądku. Zgadzamy się z tym, że czasem warto spojrzeć kątem oka w górę, gdy jedziemy w skos stoku a tym bardziej jak zaczynamy pod niego podjeżdzać.
@juliap2553 жыл бұрын
czekam na kolejne! kiedy pojawi się mniej więcej odcinek? przydałby się, bo jadę w góry niedlugo
@AN-tx2rl3 жыл бұрын
Proponuję ponownie obejrzeć wszystkie odcinki utrwalić wdrożyć przyjemnej zabawy życzymy Proszę nie zapomnieć o ubezpieczeniu się😉
@wildholidays2 жыл бұрын
Jak było na wyjeżdzie?
@michaurbanczyk70822 жыл бұрын
Super seria, czekam na kolejne odcinki :)
@MrStyron2 жыл бұрын
👍
@lazyhaw3 жыл бұрын
Chciałem uściślić nazewnictwo: czy skręt z tego odcinka to skręt carvingowy/cięty? Zwykle spotykałem się z jednym określeniem na skręt NW właśnie dot. tego z lekcji 7, a ten z 8 nazywany był carvingowym. Chyba że w 9 będzie coś jeszcze? :). A tak poza tym to fajny materiał, przyda się i tym co zaczynają i tym którzy już jeżdżą. Gratuluje też wytrwałości - dotychczasowe kursy na jakie trafilem kończyły się po kilku początkujących lekcjach. Mam nadzieję że pojawi się też filmik o smigu i technikach jazdy po muldach bo tych elementów jeszcze nie opanowałem. Można by też zahaczyć o sprzęt - chyba skręt cięty to moment gdzie można już myśleć o wyborze nart z drewnianym rdzeniem które zostaną z nami przez jakiś czas.
@wildholidays3 жыл бұрын
Odpowiedz to impuls skrętny (czyli impuls wprowadzający narty w skręt który powstaje poprzez działanie naszego ciała z siłami zewnętrzymi). W skręcie NW (podstawowym jak i finalnym NW) impulsem skrętnym jest rotacja stóp natomiast w skręcie równoległym długim jak i krótkim impulsem skrętnym jest zmiana krawędzi. W skręcie NW możemy prowadzić narty w fazie sterowania sladem ślizgowym, hamującym i ciętym. Prawdopodobnie myli Pan sposób prowadzenia nart z rodzajami skrętów. W lekcji ósmej omawiamy ćwiczenia przygotowujące do skrętu równległego NW w pełnej formie (musimy jeszcze dodać wbicie kija i zgrać wszystko ale to dopiero na lekcji 9 ) W tym odcinku (8) ćwiczyliśmy częściowe prowadzenie nart na krawędziach (pojedyńczy skręt dostokowy cięty - koncentracja na prowadzeniu nart śladem cięty (zapoznanie się z ciętym prowadzeniem nart ) natomiast nie wykonywaliśmy pełnego skrętu carvingowego. Zapraszamy do ogladania kolejnych odcinków i do zobaczenia na stoku.
@lazyhaw3 жыл бұрын
@@wildholidays dzięki za odpowiedź, wygląda że faktycznie pomyliłem impuls skrętny z faza prowadzenia nart. Nie znam tak dobrze teorii, kurs miałem od etapu średnio zaawansowanego, prawie od zawsze jeździłem intuicyjnie na krawędziach :)
@radkos07 Жыл бұрын
A narta dolna i górna. Czy można jeszcze to wyjaśnić? To stan przed skrętem czy po skręcie?
@wildholidaysАй бұрын
Narta górna to ta, która znajduje się bliżej szczytu góry, a narta dolna to ta, która jest bliżej dołu trasy. To tak w największym uproszczeniu. Czasami używa się również terminów narta wewnętrzna i narta zewnętrzna skrętu, które odnoszą się dokładnie do tej samej zasady, tylko z innej perspektywy. Czy wiesz, która narta jest która w tej sytuacji? Mam nadzieję, że teraz jest to jaśniejsze! Jeśli masz dodatkowe pytania, śmiało pytaj!
@adrian.or.2 жыл бұрын
@LukaszDM12 жыл бұрын
Witam! Świetne filmiki, mam pytanie jak długo Pan jeździ na nartach?
@wildholidays2 жыл бұрын
Nie pamiętam jak zaczynałem :) były sezony że spedząłme tylko kilka dni na nartach a zdarzały się też takie gdzie na śniegu stałem ponad 150 dni. Naważniejsze w narciarstwie, aktywność fizyczna jest to żeby sprawiała nam przyjemnoaść :)
@marekb77702 жыл бұрын
Gdzie kręcicie swoje filmy?
@wildholidays2 жыл бұрын
Odcinek był nagrywany w Matterhorn Ski Paradise - Zermatt (Szwajcaria)
@jacekganko49562 жыл бұрын
Jest szansa że będą kolejne odcinki?
@wildholidays2 жыл бұрын
Tak, kolejne odcinki są już montowane. Powinny się ukazać w przyszłym tygodniu.
@wojtekbembenek863811 ай бұрын
Mam pytanie dlaczego usuną pan z filmików ćwiczenia doskonalące i najczęściej popełniane błędy.
@sasziii862 жыл бұрын
Już wiem jakie błędy robiłem
@wildholidays2 жыл бұрын
Jak masz okazje poproś kogos żeby Cie nagrał podcza jazdy, to tez bardzo pomaga w analizie błędów. Do zobaczenia na stoku!
@edwardsosin59432 жыл бұрын
Jestem starej daty podczas nauki jazdy na początku lat 70 na słowo ,,skręt '' instruktor używał gumy (węża ogrodniczego) i lal po plecach skręt to może być kiszek ,skręca się sznury i liny . Na nartach i za kierownicą sie ,, ZAKRĘCA '' myślę że instruktor miał rację .od ,,skretow'' można najwyżej się naćpać....
@wildholidays2 жыл бұрын
Narciarstwo, język jak i wiele innych dziedzin rozwija i zmienia się, to naturalna kolej rzeczy. Natomiast zapewniamy że instruktorzy nie używają już węży do "motywowania" kursantów a na stoku i w literaturze fachowej używa się słowa skręt, skręcać.
@edwardsosin59432 жыл бұрын
@@wildholidays jestem starej daty w 70 latach i wcześniej to było nie do pomyślenia , skręt to obrót o 360° zakręt pod różnymi kątami na maturze byłby minus
@wildholidays2 жыл бұрын
@@edwardsosin5943 terminologią trochę się różnimy ale narty nas łączą :)