Tu znajdziesz wykresy i dane z tego filmu: symen24.pl/zaczyna-sie-wojna-o-najemcow-mieszkan/
@MilenaPilipczuk10 ай бұрын
Dokładnie, a naganiacze na kupno mieszkania zwłaszcza w Łodzi ciągle aktywni. Wywala rynek.
@Cat-bz1ow9 ай бұрын
Już sprzedali albo sprzedają i kupują na południu Europy.
@someone-gr3lq9 ай бұрын
Kolejna rzecz to podnoszenie poprzeczki przez samych wynajmujących, jakość mieszkań na wynajem jest często lepsza niż TP w którym mieszka sam właściciel. Ja od wielu lat jestem najemcą na rynkach europejskich i wszędzie za koszmarnie wysokie pieniądze otrzymuję koszmarną jakość mieszkań a dodatkowo nie mam żadnych praw a obowiązki są jasno określone i bardzo szczegółowo spisane w umowie.
@stekon91129 ай бұрын
To prawda pamiętam lata 1998-2003 to większość mieszkań była PRL po dziadku, mee z lat 50 tych
@radekhurkaa861010 ай бұрын
nawet najbardziej energochłonny budynek musi być ogrzewany - może nieco mniej niż bez tej technologii, ale musi. Ktoś kto się zna na termodynamice i newtonie to się zna, zwykłym ludziom wkręca się głupoty, mieszkanie musiało by być próżnią, aby nie traciło energii ręka do góry kto ma taki dom i siedział w zimie bez ogrzewania w samych majtkach
@misterkoko--fu9 ай бұрын
Jesteś pewien że "najbardziej energochłonny"?
@ekorych10 ай бұрын
Ale komu to przeszkadza gdy domek używany jako letnisko będzie w klasie E,F,G?...
@555frontier10 ай бұрын
Klausowi Schwabowi
@termitektermit78899 ай бұрын
Rzadowi bo na tobie nie zarobi tyl eile by chcial - proste. Plac i placz.
@rafa65209 ай бұрын
Potrzebna jest nowelizacja prawa i przywrócenie praw właścicielom aby pustostany trafiły na rynek. Z drugiej strony lokale do których się eksmituje, a których w Polsce nie ma, tzn. mieszkania socjalne powinny byc powiązane z obowiązkiem pracy na rzecz gminy, aby życie na cudzy koszt na socjalu się nie opłacało. Gdyby trzeba było tyrać za nędzny kąt do spania to wiele osób wolałoby iść do normalnej roboty i coś wynająć zwalniając mieszkania socjalne. P-osły dały prawa do cudzych mieszkań łamiąc prawo własności ale jakoś nie wzieli eksmitowanych do swoich mieszkań. Skopiował rozwiązania z państw bogatych gdzie te mieszkania są. Nawet Trubunał Konstytucyjny pod kierownictwen Julii Przyłębskiej zwracał na to uwagę w 2019. I co ... ? I nic.
@Tomasz_Lebiedz9 ай бұрын
Niestety od lat mamy do czynienia z tym, że politycy boją się nowelizowania prawa.
@andrzejsobolewski98609 ай бұрын
Jak działa ta maszyna!!! Wszyscy maja prace jest prosperita i wszystkich na wszystko stac z pomocą łatwego kredytu i duzego rynku pracy. W pewnym momecie brakuje plynnosci, rynek wysycha, gdyz nie ma kasy na rynku na odsetki. Masowe ilosci kredytow zabijają plynnosc gdyz odsetki wysysaja kase z rynku. Wowczas przychodzi kryzys, ludzie traca prace nie moga dostac kredytu i rynek najmu pierwszy sie sypie. Ludzie szukaja tanszego najmu, z mieszkania przechodza na pokoje lub wyjezdzaja do rodzicow, musza oszczedzac bo nie ma pracy. Po tym zalamuje sie rynek cen nieruchomosci, nie ma komu wynajac ceny najmh spadaja i zakredytowani pod korek zaczynaja wystawiac nieruchomosci na sprzedaz. I tak wyglad kryzys gdy ci co maja gotowke czekaja aby nie przepłacic, jest nas garstka my mamh kase a wy jestescie bankrutami to my teraz dyktujemy ceny po jakich kupimy. Spadki cen nieruchomosci w 2007 roku w europie siegły 70% a spadki w stalicach nawet ponad 50%. Dzis sytuacja jest inna, dlug swiata kazdego obywatela jest jeszcze wiekszy, mamy wojne pełzajacą,mamy normy emisji ktore powieksza problem nieruchomosci, mamy zmiany w systemie zatrudnienia, ksiegowi,lekarze pierwszego kontaktu, personel bankow,pracownic kas w sklepach, taxi,nauczyciele, sekretarki itp w ciagh 10 lat 50% z tych pracownikow straci prace.
@ondre15579 ай бұрын
To w końcu musi pierdyknąć.
@Ksiek_niewiemconapisac99710 ай бұрын
Midel w strachu łaaaaaaa
@mrk92539 ай бұрын
Spokojnie. Midel nie straci nawet jak mieszkania ciężko będzie wynająć. On zarobi na integracji i najwyżej sprzeda kilka mieszkań bez zysku.
@DeepDeepDeepInTheWater9 ай бұрын
Zgadzam się z wieloma obserwacjami z tego filmu. Po pierwsze widzę faktycznie trend na mieszkanie w mieście plus domek pod miastem (budowany samodzielnie, niekoniecznie w turystycznym rejonie, gdzieś nad wodą lub ruinka kupiona za grosze do remontu). Drugi wariant to mieszkanie w np. Warszawie plus drugie odziedziczone "po rodzinie" w / lub blisko turystycznej miejscowości, wykorzystywane do celów rekreacyjnych lub na okazjonalny podnajem rodzinie czy znajomym. Wyludnianie peryferiów i bardzo slaby stan wielu mieszkań. Mylę, że to się łączy. O ile w Warszawie opłaca się remontować stare kamienice na Pradze, to są miejscowości, w których pewnie nie opłaca się nawet burzyć takich budynków (działka nie jest tyle warta, jest niepotrzbna / trudna do sprzedania). Zdarzyło mi się odwiedzac małe mijscowości, w kótrych budynki, nawet całe ulice, były w taki fatalnym stanie, że nawet za dopłatą bym tam nie zamieszkała. Mam tu na myśli miasteczka po drodze na Mazury, ogólnie zaniedbane mieściny w całej Polsce. W efekcie przedmieścia takich miasteczek są dużo ładniejsze niż ich stare zrujnowane centra (poza rynkiem, okolicami urzędów). Obstawiam, że za parę dziesięcioleci te miejscowości wymrą, a budynki zostaną zburzone. Kolejna kwestia to komunikacja i infrastruktura: komentarz zbędny - całkowicie zgadzam się z panem Tomaszem. Auto mam do stania w garażu i na wakacje. Dodam do tego, że wśród migrantów widzę nie tylko tych ze wschodu, ale też z południa i zachodu. A w kwestii remontów: moim zdaniem coraz trudniej znaleźć ekipy do generalnych remontów, rozbiórek. Widzę, że ogłaszają się fachowcy, którzy piszą, że wykonują tylko prace w mieszkaniach deweloperskich lub np. 10-letnich max (dlaczego?). To samo z zrozbiórkami - jest to drogie, jeśli ktoś nie ma ekipy kolegów z koparką do burzenia i wszystko chce zrobić jak należy tzn. posegregować, wywieźć, zutylizować odpady.
@stekon91129 ай бұрын
1:01:00 nic tylko zakładać firmę remontowa, a tak serio to Hiszpanie czy Włosi mają w nosie te dyrektywy. Na syscykij to będą same budynki w klasie G
@pinguinaPazza9 ай бұрын
Na Sycylii, a przynajmniej w Palermo, w ciągu ostatniego 1,5 roku widać, że coś ruszyło: ludzie zaczęli korzystać z czegoś,co się nazywa "superbonus": (do)finansowanie docieplenia, zmiany źródła ogrzewania itp., które na początku wynosiło 110%, a teraz maleje (chyba 70% w tym momencie). Na niektórych uliczkach w centrum po latach przerwy widać rusztowania, a niektórzy skorzystali z tego choćby po to, żeby potem drożej sprzedać docieplone mieszkanie:) Ale długa droga, tak jak w Polsce z węglem.. Tyle tylko, że na Sycylii zima krótsza:)
@someone-gr3lq9 ай бұрын
Po pierwsze, procedura najmu okazjonalnego nie jest trudna. Po drugie, gdyby państwo polskie chroniło właściciela i szanowało go za to, że zapewnia miejsca zamieszkania dla społeczeństwa tak jak ma to miejsce w Europie Zachodniej to nie trzebaby tak komplikować prawa. Ja bym była za tym aby właściciele mieszkań w ramach protestu przestali oferować mieszkania, co by państwo wtedy zrobiło z ludźmi bez dachu nad głową????
@wojciechbaryski9 ай бұрын
Dlaczego nie wypalił program skierowany do gmin Lokal za grunt ?
@XYZ-tf7yy10 ай бұрын
Nie kazdego z nas stac na samochód wysokiej klasy premium kupujemy wiec te nizszej klasy. W przypadku mieszkan jest przeciez to samo, te w duzych miastach to klasa premium ( mimo ze pod wieloma wzgledami sa niekomfortowe, ) ale mozna kupic cos dalej od centrum i dojezdzac wkd.,skm itd czesto wygodniej niz tramwajem. Dlaczego dziś każdy uważa że powinno być go stać na mieszkanie blisko centrum miasta ?
@slawczyntube9 ай бұрын
Żeby nie tracić pół życia na dojazdy tym wkd, skm. oraz nie mieć 5 km do najbliższego sklepu.
@leszekmajsterkowicz9 ай бұрын
Wspomniał Pan, że prognoza demograficzna pokazuje, iż luczie przenoszą się z dużych miast poza miasta. Czy mogę prosic o podanie źródła tych danych, najlepiej link?
@Tomasz_Lebiedz9 ай бұрын
Tu znajdzie Pan omówienie prognozy symen24.pl/jak-demografia-zmieni-popyt-na-nieruchomosci/ a jeśli chce Pan poznać więcej wyników badań, to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. hasło " prognoza demograficzna dla Polski". Będzie multum wyników.
@stekon91129 ай бұрын
Były dane o migracji wg powiatów i np tyle ludzi co ubyło w Poznaniu, przybyło w sąsiednich gminach, tzw. obwarzanki.
@grzegorzszawowski67829 ай бұрын
Są miasta w Polsce takie jak Wrocław, gdzie wypadją z rozkładu autobusy. Tu mieszkańcy nie ufają komunikacji publicznej. A propozycje SCT uważają wręcz za próbę ograniczenia naszych praw.
@Tomasz_Lebiedz9 ай бұрын
;-) Ha, ha, ha - Muszę powiedzieć, że jestem w grupie osób często odwiedzających Wrocław i wszyscy wiemy, że z komunikacją miejską w tym pięknym mieście jest jakiś Niespotykany Kłopot. To trójkąt bermudzki polskiej komunikacji miejskiej. Wydaje się, że Wrocławianie nawet mają kilka grup społecznościowych w różnych mediach, w których zajmują się prześmiewaniem działania tej komunikacji. Przepraszam, jeśli jakiegoś Wrocławianina uraziłem, ale naprawdę wasza komunikacja działa dziwnie.
@stekon91129 ай бұрын
Raczej wypadają z szyn tramwaje 😢
@arturartur630310 ай бұрын
Pustostanów jest o wiele więcej my jako wspólnota rozliczamy się z wodociągami wspólnie ale w kamienicy są dwa pustostany inwestycyjne, tak więc pomysły z wodą to błąd.
@mirkomz10 ай бұрын
Proszę częściej zapraszać tak kompetentne osoby. Decydenci nie słuchają, ale my posłuchamy. Mam wątpliwości co do remontów. Proszę porównać dowolny 20-letni blok z kompleksowo wyremontowaną i zmodernizowaną 20 lat temu zwykłą kamienicą, często za większe pieniądze niż nowa budowa. To znowu jest stara chałupa do kapitalnego remontu, niefunkcjonalna, energochłonna. A blok jest tylko do odświeżenia. Nie mówię o zabytkach czy kamienicach od początku z najwyższej półki. Dawno temu widziałem w Budapeszcie, że zostawiali tylko zabytkową pierzejową ścianę frontową, całą resztę rozbierali i budowali nowoczesny blok od fundamentów. Pzdr 👍
@stekon91129 ай бұрын
W Toruniu też tak robili. Z przodu fasad a z tyłu nowoczesny hotel
@Cat-bz1ow9 ай бұрын
Można ocieplić od środka. Da sposoby i materiały. Zabytki nie muszą w Europie spełniać wymogow energetycznych. Dlatego władze zajmują zabytkowe budynki, żeby mieć święty spokój.
@mariuszstopa90310 ай бұрын
W Łodzi już więcej mieszkań od mieszkańców. 🤣🤣😂😂🤣🤣😉😉Wszystkie powiatowe miasta oddalone o minimum 50km będą świecić pustkami. demografia załatwi temat. Za 10 lat w wariancie ,,niskim,, jak podaje GUS będzie nas 5 milionów w Polsce mniej. Liczba kobiet, która może w dalszym ciągu urodzić zmienia się drastycznie na niekorzyść polskiej demografii. Szkolenia z flipów sprzedają się w dalszym ciągu świetnie, tłumacząc, że imigranci przyjadą. Tak przyjadą ale w małej liczbie bo tak zwany Zachód ma podobne problemy przy lepszej ofercie zarobkowej.
@magorzatag.471110 ай бұрын
😂😂yy6migrant tu otrzymuje zasiłki wyższe niż Polak pracujący na najniższym wynagrodzeniu i utrzymujący rodzinę . Oprócz zasiłków 800+ otrzymuje jeszcze zasiłki po 40 zł. za każdy dzień spędzony w Polsce na każdego członka rodziny.
@michastep776410 ай бұрын
Wariant niski gusu jest wariantem bardzo optymistycznym ,dane GUS urodzeń za 2023 rok są dużo gorsze od wariantu niskiego ,a będzie tylko gorzej.
@ondre155710 ай бұрын
Z miasta Łodzi wywodzi sie najwięcej YT szkoleniowców nieruchomościowych którzy nagonili mieszkańców na zapyziałe 50 letnie kawalerki w wieżowcach do remontu a teraz nie ma chetnych na najem i jest klops.
@Marcin_Krzysztof10 ай бұрын
też jestem podobnego zdania facet z AFD mówił, że z Polski do Niemiec wyjechało 350 tysięcy ukraińców, a w 2024 najprawdopodobniej przybędzie około 150 tysięcy. Niemcy wyliczyli, że potrzebują 2,2 mln emigrantów aby zaspyać dziurę demograficzną. Emigranci jakby do Polski mieli przyjeżdżać to już by przyjeżdżali...
@ukaszts967710 ай бұрын
A jakby się wojna skończyła, zachód sypnie kasą, dodając ich zasoby naturalne, elektrownie atomowe. Przemysł się rozwinie i ludzie tam wrócą. Tak jak polacy z zachodu wracają, mimo że już tam mieszkają jak u siebie, to jednak na obczyźnie.
@mrk92539 ай бұрын
Jesli chodzi o demografie to myślę, ze nie ma sie czego bać przez najbliższe 20-30 lat. Model rodziny sie zmienil i jezt duzo więcej ludzi, którzy chcą prowadzić jednoosobowe gospodarstwo domowe. Jest coraz więcej singli, nawet przy spadku ludnosci popyt na mieszkania nadal rośnie.
@salad777610 ай бұрын
certyfikat energetyczny to pierwszy z wielu kroków upodlenia zwykłych ludzi przez pyszną władzę
@BaronUngern-z8q9 ай бұрын
Jestem za certyfikatem energetycznym. To świetny pomysł. Dzięki tej "światłej" idei ta "władza" dosłownie straci głowę.
@misterkoko--fu9 ай бұрын
Raczej kolejny krok z wielu. Od lat najwyższym celem było zmniejszanie energochłonności ale nigdy nie był to mówione wprost tylko pośrednio, a to co2, a to jakieś inne bzdury.
@stekon91129 ай бұрын
Tak, dalej będzie wyższy podatek od tych w słabej klasie i nakaz remontu, już Niemcy próbują. Potem zakaz wynajmu i mieszkania w takim. Albo karny podatek.
@ricco66610 ай бұрын
Moim zdaniem kawalerki były i nadal będą najchętniej kupowane inwestycyjnie. Obecnie kawalerka 32 mkw to już ma możliwość wydzielenia miejsca na samo łóżko. Można sie zastanowić dlaczego deweloperzy nie budują w bloku np. połowy kawalerek, skoro one w pierwszych tygodniach zazwyczaj już są sprzedane.....a jednak 32 a 42 metry to jest pod Warszawą koło 100 tys różnicy...
@olm68349 ай бұрын
Bo są wymagania między innymi do ilości miejsc postojowych. A budowa jednej kondygnacji w dół (parking podziemny) to jak budowa 2,5 kondygnacji w górę.
@stekon91129 ай бұрын
Często jak zrobisz 1/2 kawalerek to nie spełnisz wymagań dot miejsc postojowych, trzeba robić kolejny poziom w dół. Dlatego tak deweloperzy lobbuja żeby nie trzeba było zapewniać miejsc postojowych.
@ondre155710 ай бұрын
Samotna Polka wychowująca dwójkę dzieci na minimalnej krajowej, ojciec niepłacący alimentów żyje w nędzy i nikt jej nie chce wynająć mieszkania. W tym samym czasie Ukraince z 2 dzieci mieszkajacej w Polsce rząd płaci 800+ na każde dziecko i 40 zł na osobę za dzień dostaje mieszkanie za darmo, czy to jest sprawiedliwe?
@edytakowalska87539 ай бұрын
1ukr zapraszali pod swój dach za darmo,z życzliwości. Dla polaka z psem nie ma mieszkania. 2 urk mają 800 a dla chorego nic się nie należy bo dostaje 2100 zł. 3 i inne...
@WanderingSquire9 ай бұрын
W życiu bym nie wynajął mieszkania kobiecie z dziećmi, potem pozbyć się takiej gdyby nie płaciła to jak walka z wiatrakami, tylko trzeba takiej płacić za wszystko z własnej kieszeni. Niewynajmowanie mieszkań takim osobom to odpowiedzialna decyzja finansowa i chronienie się przed patologiami państwa.
@termitektermit78899 ай бұрын
Sprawiedzliwe jest to jak zrabiaja dodatkowo na sprzedazy wiz :) Czy Nasz rzad ruch@ na na 2 baty - raz karze nam ponosic koszty ukraincow, dwa zarabia na ich przujezdzie :) Brawo polacy :)
@filipfilipiak-54209 ай бұрын
wyksztalcenie nigdy nie idzie w parze z madroscia zyciowa
@jacekplacek54119 ай бұрын
Gdzie te mieszkania za darmo? bo większość osób wynajmuje od prywatnych osób...
@MrDeskowicz9 ай бұрын
Super odcinek!
@Tomasz_Lebiedz9 ай бұрын
Dziękujemy ;-)
@jakubpopiolek95209 ай бұрын
Ciekawe gdzie macie profesjonalne firmy do zarządzania najmem na Trójmieście bo te które ja spotkałem to jakaś porażka .
@Tomasz_Lebiedz9 ай бұрын
Z ciekawości - dlaczego porażka? Pytam, ponieważ zbieram materiał do programu na ten temat. Nie chodzi mi o nazwę film. Chodzi mi o to dlaczego ktoś uważa że taka firma nie wywiązała się ze swoich zobowiązań, czyli o to jak oczekiwania rozwinęły się z rzeczywistością.
@stekon91129 ай бұрын
@@Tomasz_Lebiedzniby firma gwarantuje najemce ale jest tyle kruczkow że zawsze się z tego wykpi. Do tego jak kawalerka w dzielnicy jest średnio za 2200 to firma wystawia za 2400 i się dziwi że nie może chętnego znaleźć.
@istinax237710 ай бұрын
Są kamienice z mieszkaniami, kamienice i mieszkania zadbane, w dobrym stanie. Niestety mają ponad 100 lat i w związku z tym są zabytkiem. Zabytku nie wolno ocieplić styropianem. Znaczy te kamienice pozostaną nieocieplone. Zburzyć też nie można, bo przecież to jest zabytek. Takich kamienic chyba jest dużo. Zajmują cenne tereny miejskie i super, przecież są zamieszkałe. Ale co będzie kiedy te kamienice nie przejdą świadectwa energetycznego? Przypomnę: zburzyć nie wolno bo to zabytek.
@555frontier10 ай бұрын
Takie zostaną wyłączone z obowiązku 😂 więc cała ta idea jest zwykłą ściemą
@stekon91129 ай бұрын
Moim zdaniem najem knstytucjonalnu kie jest zadań konkurencja, bo są o 200 zł droższe mieszkania.
@Tomasz_Lebiedz9 ай бұрын
Oczywiście nie znam przypadku, który opisano, ale odpowiem ogólnie - Wiele firm najmu instytucjonalnego nie masz żadnego problemu z wynajęciem i ma Super obłożenie, A jeśli ktoś wynajmuje taniej o 200 zł, to może właśnie dlatego że musi wynająć taniej aby ktoś chciał od niego wziąć mieszkanie. Na każdą sytuację można spojrzeć z dwóch stron.
@mrk92539 ай бұрын
W Korei Południowej, wysoko rozwinietym ekonomicznie kraju dzietność jest na poziomie 0.8 a mieszkania nadal są bardzo drogie przeliczajac na średnią pensje. Czyli ta dekografia nie ma takiego znsczenia dużego mimo wszystko chyba.
@floydtm5 ай бұрын
Pustostany ? Podatek katastralny rozwiąże od ręki problem !!!
@Cat-bz1ow9 ай бұрын
I to dopiero początek. Tłumy młodych nowych mieszkańców: Polaków, Ukraińców i Rosjan na wybrzeżu Morza Śródziemnego w Hiszpanii a także w Portugalii. I pośrednicy tłumaczą: sprzedaj w Sopocie czy Warszawie i kup u nas nad morzem w Hiszpanii. A za młodymi chłopakami ciągną młode dzieczyny, które pracują w Hiszpanii czy Portugalii jako tzw. Doradcy przy Sprzedaży Nieruchomości albo Pośrednicy do czego nie potrzeba nawet szkoły podstawowej ani żadnej licencji.
@bartoszwalega98189 ай бұрын
Na krótki najem powinna być zgoda współnoty mieszkaniowej ponieważ obniża jakość życia mieszkańców
@rafirafi-su9hq9 ай бұрын
A jezeli mam mieszkanie wlasnosciowe to ta wspolnota mieszkaniowa moze mnie w dupe pocalowac conajwyzej
@termitektermit78899 ай бұрын
MI nie przeszkadzaja chwilowi mieszkancy tylko spoldzielnia mieszkaniowa.
@bartoszwalega98189 ай бұрын
@@termitektermit7889 Mi pogoda zimą przeszkadza
@Kuba229 ай бұрын
@@termitektermit7889 To kup sobie dom, zobaczysz jaka to wygoda bez sąsiadów za ścianą. A jak ktoś mieszka w bloku, to najem krótkoterminowy w wielu przypadkach może wpływać na jakość życia. I do tego trzeba się dostosować. Choć wielu januszom biznesu to w nie smak.
@pannanikt33310 ай бұрын
To ja mam taki komentarz. W Krakowie żeby kupić przyzwoite mieszkanie trzeba od razu brać bez targowania się ponieważ ciekawe oferty znikają w nano sekundach. Ale pewnie już np na za dupiu w Kielcach lub Lublinie to pewnie już nie. I tam będzie jeszcze gorzej.
@kamskam90810 ай бұрын
Trzeba poczekac 2 lata
@ricco66610 ай бұрын
To zależy....pod Warszawą np. Grodzisk czy Żyrardów ceny jeszcze przyzwoite, choć w Grodzisku już 13k:))) Zatem chyba w mniejszym mieście szybciej ceny będą rosnąć i gonić stolicę niż w samej stolicy będą wzrastać....@@kamskam908
@arturvidigal430910 ай бұрын
Na zadupiu to Ty mieszkasz.
@misterkoko--fu9 ай бұрын
Kto by chciał w zatrutym, bez możliwości wjazdu, zakorkowanym i brzydkim mieście mieszkać i płacić za to krocie? Nie mogę pojąć fenomenu popularności niektórych miast
@y3s1can9 ай бұрын
Najem instytucjonalny teoretycznie jest lepszy, ale niestety tylko w teorii bo w praktyce jest bardzo drogi.
@Tomasz_Lebiedz9 ай бұрын
I Tak I Nie, czyli nie zawsze ;-) W dodatku czasem wyższa cena wiąże się z lepszą jakością, a niższe ceny oferowane w najmie prywatnym są dlatego, że jeśli w pobliżu jest budynek przeznaczony pod profesjonalne wynajem, to najemcy wolą właśnie tam wynajmować. Co wcale nie znaczy, że każdy wynajem instytucjonalny jest dobry - mam tego pełną świadomość.
@short_guides_4K9 ай бұрын
Najgorsze są te patologiczne przepisy o eksmisji. Sporo ludzi znam, którzy mają mieszkania i wolą je trzymać puste. Zniechęcają ich do wynajmu problemy z pozbyciem się niepłacących najemców. I nawet fakt, że muszą opłacać czynsz do wspólnoty ich nie zniechęca, bo ceny tak idą w górę, że nieruchomość w czasie tylko zyskuje na cenie. To jest absurd.