Strawbale Vlog 9 - Podsumowanie budowy płyty fundamentowej

  Рет қаралды 65,135

W Szumilesie

W Szumilesie

6 жыл бұрын

Opisuję jak zbudowaliśmy 2 płyty fundamentowe pod konstrukcję drewnianą domu i tarasu.

Пікірлер: 68
@WSzumilesie
@WSzumilesie 5 жыл бұрын
Podejrzewam że ten komentarz nie każdy przeczyta ale trudno. Ludzie ...przez 40 minut opisuję Wam budowę płyty fundamentowej, na tyle na ile umiem, ale wydaje mi się że bardzo dużo szczegółów opisałem. Pomimo tego obszernego filmu jak i kilku poprzednich o tym fundamencie zadajecie mi tak dziwne pytania że już nie mam siły odpowiadać albo jakiś pajac pisze że się mądruje bo nie umie docenić że chciałem zrobić coś dla Was. Czy została obliczona wytrzymałość? Czy architekt projektował tę płytę? Czy zbrojenie jest tylko pod ścianami? Nie ...płytę zaprojektowała moja babcia a wykonał ją dziadek. Zamiast zadawać te pytania może obejrzyjcie z uwagą to będziecie wiedzieli że cała płyta poza zbrojeniem z prętów ma również zbrojenie rozproszone w betonie. Sorry ale jako "laik" włożyłem wiele pracy w opisanie na kilku filmach jak zbudowana jest płyta i nie mam ochoty odpowiadać dłużej na pytania, na które odpowiedź powinniście znać po obejrzeniu filmu. I tak ...wiem że wszyscy zbudowali by taniej. Cieszę się że nie byliście tacy naiwni jak ja. Pozdrawiam.
@zapis327
@zapis327 5 жыл бұрын
Bez nerwów Autorze! Wszystko si!
@poprostupatriota4086
@poprostupatriota4086 5 жыл бұрын
;-)
@piotrebski3123
@piotrebski3123 4 жыл бұрын
Ale czemu się Pan denerwuje :) ludzie są różni, możliwość skupienia itd. też a także rozumienia treści - musi Pan zrozumieć, że produkując :) filmy no niestety takie pytania się zdarzają - fajnie, że ktoś ogląda filmy : ) i fajnie, że trafiają do licznego grona prawda ? :D ps. Calkiem fajny film :) Pozdrawiam :)
@piotrebski3123
@piotrebski3123 4 жыл бұрын
ps 2 :D - przy posadzkach też stosuje się mikrowłókna aby "wzmocnić" mieszankę :)
@athr6567
@athr6567 4 жыл бұрын
kazdy ma glowe do myslenia, a nie nabijania laskami z tiktoka, film jest , mozna samemu przemyslec pod wlasne potrzeby, nie ma co sie przejmowac rozpieszczonymi dzieciakami, cale zycie papka przezuta i lyzeczka za mamusie, tatusia ...
@mateuszordakowski7414
@mateuszordakowski7414 3 жыл бұрын
Powiem tak, robię identyczny projekt. Na dzień dzisiejszy Xps tej samej firmy co twój, na płytę 147m2. 17 tys za 2x10 przeszło 290m2 Stal na kratownice 12k. 3 tony. 250 ton pospółki czyli 10 wywrotek 7k. Do tego beton I inne duperele, więc cena bardzo podobna. Pozdrawiam Koparka 2.5k Kleje folie inne bzdury 1k. Jeszcze rury i przepusty.
@moonbird9542
@moonbird9542 6 жыл бұрын
tak ciekawie opowiadasz o tym Waszym domku że aż nie mogę się doczekać efektów końcowych :) mam nadzieję że pewnego dnia nie przestaniesz nagrywać 👅💪😂 trzymam za Was kciuki
@WSzumilesie
@WSzumilesie 6 жыл бұрын
Lada chwila budujemy konstrukcję i testujemy glinę na tynki, także będzie się działo. Dopóki mam siłę i kogoś to interesuje to postaram się nagrywać :0 Dziękuje za miłe słowa :)
@Gamingpro-rn3ys
@Gamingpro-rn3ys 2 жыл бұрын
Inwestycja duża 💕🥳
@mariusz5353
@mariusz5353 3 жыл бұрын
Jaka kwote planujesz finalnie wydać na budowę tego domu?
@michamalinowski1371
@michamalinowski1371 4 жыл бұрын
Fajny ten ruski XPS taki marchewkowy.
@hannamikolajczuk4982
@hannamikolajczuk4982 3 жыл бұрын
🏠🌲🌳
@bialyrycerzyk
@bialyrycerzyk 6 жыл бұрын
Witam, chciałbym zapytać czy bierze Pan wodę do podlewania fundamentów ze studni głębinowej i jeśli tak to jak Pan rozwiązał problem poboru wody z niej. Jeszcze nie odnotowaliśmy też jak skończyła się sprawa z pęknięciami na płycie. Przy okazji bardzo fajne filmy, zobaczyliśmy wszystkie:)
@WSzumilesie
@WSzumilesie 6 жыл бұрын
Woda w studni głębinowej podchodzi nam mniej więcej 2-3 metry pod powierzchnię gruntu pomimo iż jest wkopana na 18-20 m. Pobieramy ją za pomocą najtańszej pompy z rynku, która średnią się zmieściła do rury 125 mm. Wpuszczamy ją na 5-6 metrów pod grunt. Wody nigdy nie brakuje nawet na tych 2-3 metrach pod jej powierzchnią. Co do pęknięć to zostało ich dosłownie kilka. Są bardzo wąskie i płytkie. Na razie nie ma kolejnych. Myślę że nawet tych dałoby się uniknąć gdyby beton był podlany 2-3 godziny po wylaniu a nie tak jak w naszym przypadku po 5-6.
@ewapawelczyk811
@ewapawelczyk811 5 жыл бұрын
Adam Matłok cThe
@mazur7456
@mazur7456 4 жыл бұрын
Witam, dlaczego nie położyłeś od razu ogrzewania podłogowego w płycie? Pozdrawiam.
@WSzumilesie
@WSzumilesie 4 жыл бұрын
Nie lubię instalacji ukrytych, do których później nie ma dostępu w razie awarii lub wymiany.
@kirynkokos5751
@kirynkokos5751 4 жыл бұрын
i schronu atomowego
@maciejant2732
@maciejant2732 5 жыл бұрын
Czy może Pan mi wysłać rysunek przekroju tej płyty?
@WSzumilesie
@WSzumilesie 5 жыл бұрын
Nie udostępniam dokumentacji technicznej. Nie wiem nawet czy mogę. Myślę że wystarczająco dokładnie opisałem w tym jak i w poprzednich odcinkach jak jest zbudowana ta płyta.
@niemen1990
@niemen1990 4 жыл бұрын
Siema! Zajeb...ta działka w samym praktycznie lesie, mam swoją taką samą i właśnie powoli zaczynamy budowę własnego domku. Nie wyobrażam sobie innej lokalizacji. Cisza i spokój.
@WSzumilesie
@WSzumilesie 4 жыл бұрын
Jedynym problemem w takim miejscu jak i wszędzie indziej są....ludzie
@krzysto9703
@krzysto9703 4 жыл бұрын
@@WSzumilesie Nie koniecznie, podtopienia też mogą zagrażać czy to urwanie chmury czy też wylanie rzeczki. A o tym ludzie nie myślą kupując wymarzoną działkę z dala od cywilizacji.
@taskhunters5245
@taskhunters5245 5 жыл бұрын
Czesc. Ile pospulki musiales spac? Mojej mamie tez zmienili na płytę ale dawali 1.pospolke 2.xps 10cm na ściany boczne 10cm 3.zbrojenie 4.beton Nie ma tego poziomego xps, to chyba xdlatego ze woda głęboko. Tak się tylko zastanawiam czy nie za malo xps pod beton😕
@RafaWodarczyk
@RafaWodarczyk 4 жыл бұрын
max 30cm xps pod beton moze byc bo przy większej ilości pogarsza się lambda, najlepiej jest 20cm (czyli owe 2x 10cm), u mnie architekt wyliczył teoretycznie 200 ton pospółki, grunt to piach, wody gruntowe poniżej 51m.
@kirynkokos5751
@kirynkokos5751 4 жыл бұрын
szpilki niepotrzebne - tylko kotwy mocowane przez kątowniki do słupów po ustawieniu ścian
@poleskipasiecznik
@poleskipasiecznik 6 жыл бұрын
Zgadzam się, że fundament jest najważniejszy, ale 55 tyś to dużo przepłacone jest, ława kosztowałaby maks 20 tyś. Fachowcy moim zdaniem partacze, taśmy pakowne do klejenia folii, przewiercanie styroduru... Sam stosowałem kiedyś XPS do produkcji uli, ale za szybko pszczoły i słońce niszczyły go. Zabezpiecz styrodur przed słońcem gdyż jest wrażliwy i się wykrusza. Też się kiedyś zastanawiałem nad płytą fundamentową ale wiedza o tym co krety, myszy i owady, korzenie drzew zrobią z XPS pod płytą po kilku latach, to przekonałem się już do sprawdzonych rozwiązań czyli ława fundamentowa.
@WSzumilesie
@WSzumilesie 6 жыл бұрын
20 tys za 200 m2 fundamentu z podwójnym wieńcem, ciężką izolacją przeciw wodną i podłogą na gruncie z ciągłością ocieplenia 20 cm bez mostków termicznych...? Biorę w ciemno. To nie jest uczciwe porównanie i zaniżona kilkukrotnie kwota. Orientowaliśmy się jakie są ceny gdyż mieliśmy mieć ławy pierwotnie i porównywaliśmy koszta z kilkoma znajomymi którzy budują właśnie domy. Za 20 tys mogłem zrobić ławy tylko pod dom bez tarasu w najtańszej firmie, bez podłogi na gruncie i praktycznie bez ocieplenia i zabezpieczenia przeciw wodnego. Za zabezpieczanie XPSu zaraz się zabieram. Na szczęście jest deszczowo i pochmurnie. Co do owadów i myszy też się nie zgodzę, bo wiedzę mam zupełnie inną. Domy ociepla się z zewnątrz zwykłym styropianem, dużo mniej odpornym niż XPS i jakoś nikt o myszach nie mówi. Nie namawiam do budowania płyt nachalnie, bo nic z tego nie mam, ale zwracam na nie uwagę, jako możliwe rozwiązanie, które sami zastosowaliśmy. Proszę jedynie o uczciwe porównywanie. Pozdrawiam :)
@poleskipasiecznik
@poleskipasiecznik 6 жыл бұрын
Sam teraz stawiam budynek, może fundament nie będzie o takich parametrach jak wymieniłeś ale koszt samych materiałów na fundament domu o powierzchni 100 metrów wynosi około 10 tyś, więc plus na taras 5 tyś plus robocizna. Domy ocieplone styropianem są zabezpieczone siatką na kleju plus tynkiem. A styrodur u Ciebie pod płytą leży na samej pospółce, wolałbym dać chociaż chudziaka na pierwszą warstwę lub tłuczeń zagęszczony. Nie chcę komuś robić złośliwości, tylko chciałbym pokazać temat z drugiej strony...
@WSzumilesie
@WSzumilesie 6 жыл бұрын
Nie ma problemu i bardzo chętnie tylko tak jak prosiłem na filmie... uczciwie. Czemu na wiatę połowa skoro to tylko 15 m2 różnicy? XPS leży na mocno zagęszczonej pospółce i foli. Nie chcę się powtarzać z wiadomościami z filmu ale na naszej działce ławy ze wszystkimi parametrami jakie wymieniłem i podłogą na gruncie kosztowały tyle samo co płyta. Sprawdzane w kilku firmach dużych i małych. Pomijam już problem prac ziemnych z wysoką wodą gruntową. Nie porównujmy więc "gołych" ław pod zwykły budynek do gotowego fundamentu z podłogą i solidnym ociepleniem pod strawbale. Też miałem takie nadzieje na niskie koszta budowy ław ale jak pytaliśmy o porządne ich wybudowanie i zabezpieczenie cieplne i wodne to koszta poszybowały a połowa firm nie chciała się podjąć budowy. Zgadzam się że ławy to rzecz sprawdzona i nie zniechęcam do nich bo może u kogoś się sprawdzą. Jednak my podsuwamy pomysł płyt dla porównania, z zastrzeżeniem że trzeba do porównania się mocno przyłożyć :).
@poleskipasiecznik
@poleskipasiecznik 6 жыл бұрын
Ok masz pewnie czarne na białym ile materiałów zużyłeś i ile kosztowała robocizna, może tego brakuje w tym filmie... Pozdrawiam
@nicefox631
@nicefox631 6 жыл бұрын
Przepraszam ale cena 55 tys. za płytę brutto z VAT 8% ? w wersji jak na filmie to ostra przesada. Po kolei, płyta źle zatarta, beton mało plastyczny jak widać na filmie. Masz wpis do dziennika jaka była plastyczność betonu? Pęknięcia może masz raki, niech kierownik sprawdzi, jak również wytrzymałość próbki betonu czy zgodna z projektem. Jak widać na filmie użyto gawnianych materiałów. Zaczynam od XPS-a, bez aprobaty technicznej, folia ochronna zamiast budowlanej, zmierz mikromierzem, w tej cenie powinna być budowlana szerokości 12m wystarczyło by w jednym kawałku bez klejenia folie położyć. Klejenie krawężników z XPS na piankę montażową to błąd, od spodu będziesz miał szczelinę po zimie. Poczytaj dokumentacje pianki gdzie można stosować. Dyble do styropianu na XPS-e tak masz w projekcie płyty ? Błąd w sztuce, folie wywineli na krawężniki a potem ją podziurawili dyblami. Nie widziałem dystansów na prętach. Dla mnie to partacze. Zdaje się mówiłeś że masz trudne warunki gruntowe, w projekcie pewnie nie masz drenażu. Miałeś wykop to trzeba było ułożyć za opaską wysadzinową rurkę drenażową jeden koszt jeden wykop. Weź jakiegoś kierownika budowy który będzie pomocny w kontrolowaniu robót. Według mnie sama robocizna nie jest warta 10 tys. Wygląda jakby ktoś uczył się na Twojej budowie.
@Ja-wd9qd
@Ja-wd9qd 4 жыл бұрын
W jakim zawodzie pracujesz przyjacielu :) ?
@kobow69
@kobow69 3 жыл бұрын
W kaskaderce
@Ja-wd9qd
@Ja-wd9qd 3 жыл бұрын
@@kobow69 A tak serio pytam :P W jakiej roli? :P
@simsim3405
@simsim3405 5 жыл бұрын
Mój fundament robiony tylko przezemnie i moja żonę razem tradycyjnie tj ławy etc wszystko koszty razem ok 25000 dom 136m2
@WSzumilesie
@WSzumilesie 5 жыл бұрын
Tylko pogratulować :) Ja na robienie fundamentu się nie chciałem zdecydować. Za mało wiedzy, umiejętności i czasu żeby je zdobyć.
@simsim3405
@simsim3405 5 жыл бұрын
@@WSzumilesie rozumiem. W sumie to nie takie trudne dość dużo ciężkiej monotonnej pracy. Ale fajnie że działasz dalej oglądam i czerpie inspiracje. Strasznie podoba mi się konstrukcja stropu słupy podpory drewno świetnie wygląda. Powodzenia
@RafaWodarczyk
@RafaWodarczyk 4 жыл бұрын
@@WSzumilesie poza tym fundament to most termiczny :) można przyoszczędzić teraz i płacić później. Płyta to płacisz teraz a potem oszczędzasz :)
@RafaWodarczyk
@RafaWodarczyk 4 жыл бұрын
My bedziemy robic bardzo podobną płytę fundamentową też xps 20 cm pod i na sciany nie pamietam, z Megatherm budijemy.
@absenscarens1405
@absenscarens1405 6 жыл бұрын
Szum drzew W Szumilesie jest nawet wskazany, nie zakrywaj go paluchem.
@WSzumilesie
@WSzumilesie 6 жыл бұрын
Tylko potem na filmie widać jak ruszam gymbom a nic nie słychać. :D Choć w sumie może ten szum lepszy niż gadanina :)
@athr6567
@athr6567 4 жыл бұрын
dopiero ogladam, a fajnie sie zlozylo bo w ciagu paru dni czeka mnie to samo, roznica tak ze mam umiejetnosci checi i wiare ze uda mi sie zrobic to samemu (zakladam ze Panie Szumiwlesie zleciles to firmie) planuje zrobic plyte z syntetycznymi pretami i na szalunku ze styroduru, na podbudowie z ubitego tlucznia, niestety architeczka wyliczyla mi to na glinie i dala inna klase betonu ;/ polecam obejrzec zanim ktos zdecyduje sie jaki fundament, dobrze wytlumaczone
@kirynkokos5751
@kirynkokos5751 4 жыл бұрын
tłuczeń - super pomysł, żaden kret się nie przekopie do styropianu
@athr6567
@athr6567 4 жыл бұрын
@@kirynkokos5751 w zwiazku z tym, ze projekt jest poprawiany, i jeszcze nie wystartowalem z budowa (zmiana polozenia raptem o kilka metrow, skutkuje oczekiwaniem na projekt zastepczy) odkrylem w miedzyczasie fajne tworzywo - spienione szklo (foamglass), dam to zamiast tlucznia na wloknine, sprasuje co parenascie cm, na koniec folia i plyta fundamentowa, szklopianka jest nienasiakliwa nie wydziela zadnych substancji, sciskanie 700+, i ciepla , koszta wychodza mniej jak tluczen + styrodur
@2011waldek
@2011waldek 6 жыл бұрын
Witam, z tego co pamiętam z poprzednich filmów wspominałeś że budynek ma być z gliny. Mam propozycje która wydaje mi się wpisywać w styl i klimat inwestycji a jest stylowa i praktyczna. link, te wylane podwaliny pod słupy tobie nie zgniją a uchronią resztę słupów drewnianych od zgnicia. pl.pinterest.com/pin/338895940705638500/
@WSzumilesie
@WSzumilesie 6 жыл бұрын
Dzięki za link ale teraz to już nie mamy czasu na zmianę koncepcji. Wchodzimy z konstrukcją za kilka dni. Być może ktoś inny skorzysta z linku. Słuchamy się cieśli, który ma wieloletnie doświadczenie i mam nadzieję, że doświadczenie "poprawne" :)
@daruddg31
@daruddg31 4 жыл бұрын
Jezus Maria, ale was oskubali 😱😱😱.
@Greg-fk7it
@Greg-fk7it 3 жыл бұрын
Czy robiła Ci to firma z Piły>
@plo8502
@plo8502 3 жыл бұрын
Pytasz o LB technologie?
@Greg-fk7it
@Greg-fk7it 3 жыл бұрын
@@plo8502 Tak, o tę firmę.
@zbigniews2123
@zbigniews2123 2 жыл бұрын
Skąd Pan dowiedział się o możliwości wykonania takie płyty fundamentowej ze zbrojeniem rozproszonym? Duża oszczędność na stali. Po co ją dawać skoro nie trzeba i technologia na to pozwala. Z reguły widze całe płyty zazbrojone po zeby.
@WSzumilesie
@WSzumilesie 2 жыл бұрын
Z internetu. Szukałem firm, które takie płyty wykonują i znalazłem kilka autorskich i kilka powszechnych schematów
@zbigniews2123
@zbigniews2123 2 жыл бұрын
@@WSzumilesie Dziękuję, pytam bo sam przypadkiem wpadłem na takie rozwiązanie w internecie i dało do myślenia 😀
@janmatejko2912
@janmatejko2912 5 жыл бұрын
Czy została obliczona wytrzymałość,że zbrojenie płyty fundamentowej jest tylko pod ścianami nośnymi?? :)
@besthauseu
@besthauseu 5 жыл бұрын
Mądrujesz się,! Wykonawca się nie sprawdził?
КАК ДУМАЕТЕ КТО ВЫЙГРАЕТ😂
00:29
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 9 МЛН
Русалка
01:00
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН
아이스크림으로 체감되는 요즘 물가
00:16
진영민yeongmin
Рет қаралды 59 МЛН
Strawbale Vlog 25 - Kompresowanie kostek słomy
22:32
W Szumilesie
Рет қаралды 35 М.
Strawbale Vlog 14 - Pierwsze zarysy ścian
14:17
W Szumilesie
Рет қаралды 12 М.
Strawbale Vlog 8 - namiot na słomę - ostrzeżenie
8:39
W Szumilesie
Рет қаралды 6 М.
HOW TO MAKE A CONCRETE SLAB
10:29
MARCIN BUDUJE
Рет қаралды 970 М.
Podstawowe rodzaje płyt fundamentowych Brinkmann Bodenplatte
5:48
Brinkmann Bodenplatte
Рет қаралды 70 М.
odc 1. izodom 2000 płyta fundamentowa , ściany domu zeroenergetycznego
11:09
#18 JAK WYKONAĆ SZALUNEK POD PŁYTĘ FUNDAMENTOWĄ? | PŁYTA OSB
12:36
Domek Na Wzgórzu
Рет қаралды 11 М.
КАК ДУМАЕТЕ КТО ВЫЙГРАЕТ😂
00:29
МЯТНАЯ ФАНТА
Рет қаралды 9 МЛН