Sam dostałem diagnozę od psychiatry borderline i mogę powiedzieć że to zaburzenie jest jak samozniszczenie. Nie potrafisz przestać brnąć w rzeczy które niszczą ciebie samego, trzeba non stop kontrolować siebie bo wystarczy chwila zaniedbania i twoje życie wywraca się do góry nogami.I oczywiście zmiany nastroju
@tomaszratajek5 жыл бұрын
Podziwiam cię za odwagę mówienia o sobie! Znam ten ból, bo od lat towarzyszy mi niska samoocena i samotność, bo nie mam przyjaciół - nie mam ani jednego. Życzę szczęścia w życiu, życzę zdrowia.
@pearlyset47635 жыл бұрын
Jejku........ Trzymaj się. Wiem jak to jest. Całym sercem przy tobie
@duszkin4 жыл бұрын
Tak sobie puściłem w tle żeby posłuchać bo niedawno zostałem zdiagnozowany i autentycznie rozśmieszyło mnie to że bardzo podobnie mówię używając tych samych zwrotów.
@bother2225 жыл бұрын
Temat ważny. Bo trochę tych osób jest i ważne żeby umieć zidentyfikować to zaburzenie by spróbować pomóc ludziom które z nim żyją.
@olagerta81994 жыл бұрын
Podziwiam Cię dziewczyno za odwagę! Ja trafiłam do psychologa po tym jak rzucił mnie facet - schudłam sporo. Przez 5 lat rzekomo byłam leczona na depresje i do tego psychotropy - dawj psychiatrzy mnie nie zdiagnozowali. Potem odstawiłam psychotropy sama po 5 latach. Jeżeli o mnie chodzi to leki mi nie pomogły, bo nie miałam umiejętności regulacji emocjii. W trakcie ich brania: W tym czasie 2 zwolnienia z pracy i ogólnie 3 próby samobojcze. Jeżeli nie trzeba to nie polecam ich brać. Brałam waleriane, melise i dziurawiec. Potem sama udałam się do psychoterapię - gestalt czyli porażka. Potem udałam się do mojego terapeuty z nurtu poznawczo-behawioralnego ( dialektyczno-behawioralnym) oraz specjalizującym się także w EMDR (polecam to dla osób z traumą). Mój perfekcjonizm był w nauce i w pracy ale nie potrafiłam żyć z ludźmi i dostałam wypowiedzenia. Od zawsze nie umiałam żyć z ludźmi, zawsze siedziałam sama w ławce itp. Z facetami też było kiepsko. Teraz mam stałą pracę i stabilny związek. W końcu w wieku 30 lat poukładałam prawie całe moje życie. Życzę tego każdemu borderline. Powodzenia!
@aszikaasz42294 жыл бұрын
Dziękuję za wywiad. Bardzo fajny. Sama miałam stwierdzone borderline. To co mi pomogło to terapia i odstawienie używek. Miałam wcześniej imprezowy tryb życia i dużo związków. To co dla mnie ważne i istotne to to że zajelam się trauma na tle seksualnym z dzieciństwa. Terapia zajęła mi 4 lata, do tej pory nie pije alkoholu i nie biorę żadnych używek. Miałam dużo podobnych zachowań do osoby która się wypowiada. Burzliwe związki, drapalam się do krwi, bezdech , ból w klatce itd. Ja brałam leki doraźnie przez kilka lat na nerwice. Później bałam się brać leki z obawy że mogę przedawkowac. Duzo wykonałam pracy żeby się zmienić. Na tą chwilę Jestem w związku , jestem szczęśliwa, czuję się bezpieczna. Tworze rodzinę. Po kilku latach 3 psychiatrów stwierdzilo że nie mam już tego zaburzenia co mnie bardzo cieszy. Trzymam kciuki za gościa.
@anita_from_silent_hill4 жыл бұрын
Jejku, bardzo dziękuję za ten film! U mnie border wykryto stosunkowo niedawno. Niestety, bo to co się działo wcześniej, to był absolutny koszmar. Pozdrawiam serdecznie koleżankę, słuchając jej historii czułam, jakbym słuchała o sobie, naprawdę! W końcu ktoś wypowiedział się o swojej chorobie tak "po ludzku". Dużo łatwiej jest oswoić się ze swoim problemem, gdy koś ani nie uogólnia swoich problemów, ani ich nie wyolbrzmia. Faktycznie chyba najgorsze jest, gdy ma się tą świadomość co dokładnie jest nie tak, a nie ma się pojęcia jak to sobie poukładać. Te dni, gdy się leży i nic się nie chce robić, tylko spać albo siedzieć i patrzeć w okno i w ogóle. Super materiał. Pozdrawiam serdecznie!
@dawidfengler65653 жыл бұрын
Ja dopiero się zdiagnozowałem z borderlinem, po 10 latach terapii odwykowych gdzie nie było to sednem problemu. Pozdrawiam serdecznie, bardzo wartościowy wywiad
@AnnieGatita4 жыл бұрын
U mnie podobnie. Na terapii nauczyłam sie w miarę odpuszczać. Ale bywało ciężko bo trafiałam często na toksycznych ludzi. Terapeuta powiedział, że zaburzenia w dorosłym życiu mogą być wynikiem trudnych lat młodzieńczych (dużych wymagań rodziny, bycia ofiarą prześladowań...)
@Kurczak004 жыл бұрын
Ależ się cieszę, że udostępniacie takie materiały! Dziękuję za wywiad. To zupełnie inaczej czytać o tzw. zaburzeniach (moim zdaniem niefortunne słowo), a inaczej posłuchać kogoś, kogo one dotyczą.
@browariatkavlog73605 жыл бұрын
Świetny wywiad! Wszystko w punkt! Mogłabym powiedzieć, że sama bym lepiej nie opisała tego, jak czuje się osoba z borderem. Ma ktoś może namiar na taką grupę wsparcia typową dla tego zaburzenia? Tak ciężko jest znaleźć kogoś kto to zrozumie...
@karllewinsky55254 жыл бұрын
Bardzo dziękuje za ten film. Od dawna czuje, że coś jest ze mną nie tak, ale tego nie rozumiałem. Od jakiegoś czasu coraz mocniej zagłębiając się w psychologię zaczynam rozumieć coraz więcej rzeczy. Niemniej nie jestem specjalista i nie chce stawiać sobie diagnozy przez co przed epidemia bylem o krok gotów się zebrać i pójść do specjalisty, ale to co się dzieje skutecznie mnie zablokowało. Przez zamknięcie w domu coraz więcej czasu spędzam sam ze sobą i coraz bardziej się boje. Nie tylko o siebie ale o najbliższych, że krzywdzę ich sobą. Filmy jak ten pozwalają mi przetrwać ten trudny czas i motywują aby znaleźć w sobie chęć przetrwania tych kilku tygodni zanim trafie w ręce specjalisty. Dziękuje po stokroć
@jacek1835 жыл бұрын
Bardzo interesujący filmik! Świetnie przygotowałaś wywiad, a odpowiedzi były naprawdę ciekawe. Rozmówczyni w mega przystępny i szczegółowy sposób opisała różnego rodzaju objawy i emocje jakie towarzyszą tej dolegliwości, więc nawet jeśli ktoś nie kojarzył tematu, to z samej rozmowy bardzo wiele się dowie. Takie wywiady są świetnym uzupełnieniem dla literatury naukowej, interesując się tematem czytając literaturę psychologiczną, zawsze warto jak najwięcej dowiadywać się o tym, jak dokładnie wygląda życie z takim problemem, a takie wywiady pokazują to w świetny sposób. Uczą też empatii i rozumienia drugiego człowieka. Bardzo mocno trzymam kciuki za serię. Julia wykonałaś ogrom naprawdę świetnej pracy, Twoja rozmówczyni również! Mam nadzieję, że seria ta pomoże wielu osobom zobaczyć, że nie są sami i podjąć kroki w celu walki z problemami. Lub po prostu zgłębić wiedzę i pomóc/lepiej zrozumieć kogoś wokół, kto boryka się z danym problemem. Z przyjemnością będę oglądał kolejne wywiady! :) Powodzenia!
@exekution654 жыл бұрын
Jaka wspaniała kobieta, można się od razu naprawdę zakochać. Jaka inteligentna i samorefleksyjna
@Serioziom4 жыл бұрын
Z własnego doświadczenia powiem, że samorefleksja, to tylko teoria, a gdy przychodzą emocje, to nie istnieje coś takiego jak "samorefleksja"
@beatamaziarz39873 жыл бұрын
Dziękuje za ten odcinek.
@camile34933 жыл бұрын
Ogromnie dziękuję za Twoją otwartość i za ten materiał!
@angelika1g6a4 жыл бұрын
Gość wygląda z profilu jak Natalie Portman :)
@3kycat5 жыл бұрын
Pierwszy raz usłyszałem o tym zaburzeniu. Bardzo fajny wywiad.
@ZariEverine5 жыл бұрын
Super wywiad. Podziwiam za odwagę 👍
@darkcat58235 жыл бұрын
Pouczająca rozmowa i świetnie przeprowadzona zarówno ze strony twojej jak i gościa. Myślę że pomysł z serią psychologiczną można uznać za jak najbardziej udany i czekam na więcej.
@agnz1915 жыл бұрын
Fajnie dziewczyny :) podoba mi się, cieszę się, że uświadamiacie o tym zaburzeniu, lecz zaznaczyłabym wyraźną krechą objawy borderline od objawów depresji i zaburzeń lękowych :) poza tym to supi
@kurwajebanegowno24464 жыл бұрын
Tak słucham tej dziewczyny i jestem lekko przerażony bo to za bardzo pasuje do mnie..
@brednypacyfik5 жыл бұрын
Cześć Julka, jesteś wspaniała. Śledzę ciebie od 2009 roku i widziałem twoje wzloty i upadki i zawsze bas dla mnie autentyczną sympatyczną osobą. Bądź sobą i nie poddawaj się, ale do cholery odpisuj. To byłoby mile jakbyś odpisywałaś dla fanów. Można się z tobą jakoś spotkać? Może jakiś zlot fanów?
@juliabernard5 жыл бұрын
Nigdy nie myślałam w sumie o żadnym zlocie fanów, bo jakoś nie czuję się "gwiazdą", że tak powiem :) Na moim fanpejdżu jest grupa, do której każdy może dołączyć i ja również się tam wypowiadam. Zapraszam :)
@isiaworo29785 жыл бұрын
Dziękuję za ten film! Super, ze więcej się mówi o zaburzeniu osobowości typu borderline. A gość- bardzo mądry, miło i ciekawie się słucha.
@kamilarzepka15094 жыл бұрын
Interesujący wywiad konkretne rzeczy mówi ta dziewczyna też mam Borderline
@wichstos4 жыл бұрын
Super. Typowy border na żywo!
@jarekj.63503 жыл бұрын
Wspaniałe mądre dziewczyny. 👍😄
@disparv5 жыл бұрын
Przeszłam to samo, przyzwyczajając się do leków. Po sobie wiem, że mimo wszystko to one postawiły mnie na nogi i uratowały mi życie. Brawo za odwagę, opowiadanie o tym jest b. ważne. Dużo zdrówka ♥
@miracle60384 жыл бұрын
Ja to samo zawsze we wszystkim chcę być perfekcjonistką niezależnie co robię tak by być najlepszą w grupie,nie umiem przyjąć konstruktywnej krytyki czy żartów,wszystkim się przejmuję i to co mówią o mnie inni. Jednak to spora uciążliwość i potrzeba dobrej terapii u psychiatry czy psychologaby nie wstydzić się własnego cienia😊
@Nameless.Friend5 жыл бұрын
Miło się słuchało. Wymienione możliwe skutki uboczne brania leków są zdecydowanie niefajne, ale niemożność picia alkoholu jest jakimś dramatem? Najlepiej w ogóle nie pić, lepiej dla zdrowia ;)
@spiacamarchewka15605 жыл бұрын
Nicolas Brown dla zdrowego człowieka abstynencja to normalka ale z borderline to już nie takie łatwe...
@aszikaasz42294 жыл бұрын
Można nie pije i nie biorę narkotyków 7,5 roku a też miałam stwierdzone borderline było mi ciężko odstawić ale teraz nie wyobrażam sobie że mogłabym pic
@andrzejkoakowski8275 жыл бұрын
Diagnoza może być mało rzetelona, zbyt ogólna, takie objawy bordeline może mieć nawet co druga osoba.Pamiętaj, że powinno się wierzyć sobie !.Charles Bronson, amerykański aktor powiedział,że są sytuacje w których musimy zmienić sposób myślenia.Należy spróbować kontrolować swój sposób myślenia lub poszukać takich osób ,które ten sposób myślenia pomogą nastawić na odpowiednie tory.
@magorzatatota14414 жыл бұрын
To właśnie robi psychoterapia. Pomaga pacjentowi zmienić sposób myślenia.
@KrysteQ19975 жыл бұрын
Lingwistyka ma to do siebie, że po drugim roku co drugi student jest wrakiem psychicznym. Nie wiem, czemu nikt przed tymi studiami nie ostrzega jak przed prawem. Są znacznie bardziej wyniszczające. Filmik bardzo wartościowy, jak każdy, który tłumaczy zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym. Niecierpliwie czekam na kolejny odcinek! :-)
@kasia84055 жыл бұрын
Dlaczego?
@malgorzatakupras19314 жыл бұрын
Wlasnie dlaczego?
@bother2225 жыл бұрын
Odnośnie przyznania się do jakiejś niedoskonałości/zaburzenia/choroby. To zawsze jest jakiś początek drogi do transformacji tej częsci naszej osobowości. Nie akceptacji i pokochania. Pokochanie depresji,anoreksji,bulimii czy borderline nie rozwiązuje problemu.Ale transformacja (tak to laicko nazywam) może być ciekawa. Jeśli ktoś jest groźną,agresywną jednostką może transformować te cechy w asertywność i odnaleźć się w życiu niekoniecznie popadając w konflikt z prawem. Depresja czasem wynika z tego że nasze życie nie idzie w takim kierunku w jakim powinno dla nas iść i może stanowić okazję do refleksji.Po leczeni można patrzeć częsciowo a obniżony nastrój jak na formę kompasu. Nie wiem do końca w jaki sposób można by wykorzystać cechy bordeline( może w sztuce ?) ale mam takie przekonannie że przynajmnej część pewnej patologii można przekszatłcić tak że da ją się z korzyścią zintegrować z osobowością. Mówię o takiej drodze bo chyba terapia nie wymazuje danego zaburzenia tylko powoli je przekształca tak by się dało z nim żyć.I jest to skuteczniejsze niż wyparcie problemu lub powiedzenie sobie że "dziś już nie będę miał depresji" co zdecydowanie jest myśleniem życzeniowym.
@ma_aggie5 жыл бұрын
Super odcinek
@Arktur424 жыл бұрын
Od tego odcinka zaczołem przygodę z twoim kanałem, kiedyś sam u siebie podejrzewałem border, i kto wie, może miałem rację, może nie. To tylko słowa, a to jak się czuję i z czym mam problemy, to coś więcej niż regółka z wikipedi.
@annabryczek66423 жыл бұрын
Jak się nazywa ten terapeuta? Mogę prosić kontakt ?
@alinajarczewska14654 жыл бұрын
Dziewczyny dałyście czadu. Jesteście super !
@jinjin98525 жыл бұрын
Fajnie że poruszasz jakiś nowy temat bo już myślałem że Twój świat kończy się na LGBT i gender . Fajny wywiad , bardzo mądra dziewczyna która chce sobie pomóc . Z tego wywiadu dowiedziałem się że chyba sam mam borderline a dotychczas nie wiedziałem że coś takiego istnieje .
@juliabernard5 жыл бұрын
Dziękuję :) Jednocześnie zaznaczam, że jeśli masz jakieś wątpliwości, to najlepiej udać się do specjalisty. Często "nadużywa" się diagnozowania borderline, zwłaszcza w przypadku...autodiagnozy ;-) Każdy z nas ma co jakiś czas wahania nastroju, ataki złości itp. ale nie musi to oznaczać od razu, że to borderline. Tylko dobry specjalista jest w stanie to stwierdzić! Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego :)
@monikamonika75974 жыл бұрын
Brakuje pytań o przeszłość, dzieciństwo, skąd to się wzięło a to istotne
@G0TIMAN5 жыл бұрын
Dosłownie wczoraj dostałem skierowanie do szpitala psychiatrycznego i jestem załamany :(
@kalinowskiadrian3 жыл бұрын
a gdzie mozna taki test osobowosci znaleźć, jak on się nazywa?
@juliabernard3 жыл бұрын
To już u specjalisty !
@alinajarczewska14654 жыл бұрын
Czekam na następne wywiady, bo są ogromnie interesujące.
@-Matias-7535 жыл бұрын
Jak już poruszasz takie tematy to mogłabyś na start powiedzieć kilka rzeczy o borderline, nie każdy zna temat.
@marcinwilll24945 жыл бұрын
od tego masz google
@juliabernard5 жыл бұрын
Dałam link w opisie do wikipedii. Ja nie chcę się wypowiadać na temat zaburzeń, których sama nie doświadczam, bądź nie mam wiedzy na ich temat. Tak też mnie uczono na studiach. Ja jedynie rozmawiam, tak jakbym była obserwatorem, który tylko co jakiś czas podrzuca pytania.
@-Matias-7535 жыл бұрын
@@juliabernard to czemu nie poprosisz osoby z zaburzeniem, która wie sporo, żeby opowiedziała w kilku zdaniach na czym polega jej zaburzenie?
@juliabernard5 жыл бұрын
Czasem jest tak, że osoby chorujące na zaburzenia, nie mają dokładnej, naukowej wiedzy, co im dokładnie jest. Powiem więcej. Nie zawsze specjaliści "etykietkują" i tak np. ja nie wiem dokładnie, co mi dolega. Czy to jest tylko depresja i nerwica, czy coś jeszcze. Od wyjaśniania będą kolejne video ze specjalistami. Zapraszam do obserwowania serii :)
@ulviczek4 жыл бұрын
Wzruszająca historia. Płaczę jak bóbr .
@kry52vl253 жыл бұрын
Simp
@semiart37784 жыл бұрын
W czasie tego 3razy sie popłakałam i naprawdę durzo do mnie pasuje.Boje sie ze, mam to...od dawna chodze do psychologa choć teraz jest to utrudnione ,ale tez boje sie powiedzieć psychologowi ze podejrzewam borderline ,zeby nie wyszło ze wymyslam se kolejne problemy .Szczerze nie wiem co mam robić ,mam wiele "epizodów" i nad tym często myślę .często czepiam sie o pierdoly przez co są naprawdę powarzne kłótnie.mój Największy lek to zostać sama,opuszczona,bez nikogo...mam dopiero 14lat dlatego sama uwarzam ze przesadzam z tym wszystkim..ale jednak naprawdę czuje ze cos jest nie tak
@irenasmolik11273 жыл бұрын
Przyznam bardzo ładna z ciebie dziewczyna.
@666PsychoGamer6665 жыл бұрын
Hej Julia, pytanie troche nie na temat. Czy będzie kontynuacja projektu Dead Maiko? pozdrawiam :)
@juliabernard5 жыл бұрын
Na razie raczej nie, ale być może niedługo urodzi się jakiś nowy projekt ;) Na razie skupiłam się na KZbin :)
@AustriackiMalarz394 жыл бұрын
6:50 Bo jesteś w trakcie terapii ;)
@miracle60384 жыл бұрын
Powiedz czy ciężko jest na lingwistyce i czy myślisz o założeniu własnego biznesu?;)
@tieacherry_5 жыл бұрын
i ta teczuszka z Gudetamą ♥
@herasiv5 жыл бұрын
Jedna rzecz musze wypunktowac. Gosc mowi "przeczytalam, ze leki moga podkrecac objawy". Jestem niemal pewna, ze dziewczyna mowi o lekach przeciwdepresyjnych. Ona nie podkrecaja! Objawów. Po prostu leki przeciwdepresyjne potrzebuja 2-3 tygodnie, aby w sparze synaptycznej "zebralo" sie wystarczajaco neroprzekaznika (np. Serotoniny, czy noradrenaliny), aby zmienic nastroj pacjenta. Natomiast w czasie tego czasu lek zaczyna juz dzialac na lęk. Wiec czujemy sie okropnie, depresyjnie" jakby to leczenie nic nam nie dawalo, a nir mamy juz lęków, ktore moglyby nas powstrzymać przed samobojstwem. To bardzo wazne, aby znac te roznice. Czytalam rozne rzeczy na forach, bo perspektywa pacjentow jest dla mnie bardzo wazna i demonizacja tych lekow jest ogromna! Nie mowiac juz o ogólnej, społecznej stygmatyzacji osob chorych psychiczne badz zaburzonych psychicznie (nie mylmy!). Doszlam do wniosku, ze wiele osob zniecheca sie juz na tym etapie, ktpry trzeba po prostu przeczekac. Kiedy wzięliśmy sie za siebie, mamy nadzieje, ale przez te 2-3 tygodnie nachodza nas wielkie watpliwosci z powodu braku natychmiastowej poprawy. Zycze zdrowia!
@martynapawlak65745 жыл бұрын
A jeśli bierze leki, to nie są to zaburzenia afektywne dwubiegunowe? Mi tak zdiagnozowali. Do dzisiaj nie wiem jaka to różnica.;d Ja miałam duże epizody depresyjne. Może dlatego.
@lukardo19845 жыл бұрын
Zaburzenia afektywne dwubiegunowe to zaburzenia ze spektrum zaburzeń lękowych. Borderline to zaburzenie osobowości - inny level.
@miracle60384 жыл бұрын
Witaj w klubie😊a chodzisz do psychiatry czy psychologa na terapie?
@irenasmolik11273 жыл бұрын
Mogę zgłosić się do Ciebie?
@zdzisiopodlasie69204 жыл бұрын
Ciekawi mnie jaki byłby związek z takimi dwoma problemami. Fajna dziewczyna stąd ta rozkmina
@Paula975345 жыл бұрын
Jak dziewczyna w czarnej koszulce nazywa się na ig?
@korbatv40895 жыл бұрын
borderline to piekło,nie mam już sił męzczyzna 32 lata
@wikabrodzinska6025 жыл бұрын
Korba TV ;(
@kimredclear42005 жыл бұрын
Leczysz się psychiatrycznie ? Jeśli tak to masz swoją odpowiedź
@annaniedziaek20294 жыл бұрын
proszę o namiar na tego psychoterapeutę
@wojciechbarbapapa57343 жыл бұрын
Ciekawe o jakim zaburzeniu świadczą te tatuaże?
@afgfd5554 жыл бұрын
może mało na temataletwoja rozmowczyni ma taki super głos do sluchania
@tomaszmonaterka86625 жыл бұрын
odmenty szaleństwa
@nonie5584 жыл бұрын
Czyli ,jeżeli mam podobne problemy i zachowania tooo powinnam się zbadać O.o
@moments13925 жыл бұрын
Poczytaj i zacznij medytować, godzinę albo dwie dziennie, codziennie, bez znaczenia czy Twój umysł będzie zadowolony czy nie. I spójrz na siebie pół roku później :).
@andrzejniedzwiecki61235 жыл бұрын
Dzięki, chyba muszę iść do specjalisty... Orientuje się ktoś czy może da się to jakimiś testami z neta zdiagnozować wstępnie zanim wydam hajs na psychologa??
@Dominika-gb5zb5 жыл бұрын
Tylko specjalista moze cos potwierdzic, skoro masz podejrzenia to idz do psychiatry i powiedz o swoich obawach, nie diagnozujmy sie przez internet
@juliabernard5 жыл бұрын
Tylko specjalista. W internecie nie ma dostępu do profesjonalnych testów. Zawsze można też spróbować na NFZ. Czas oczekiwania jest zniechęcający, ale czasem warto popytać o terminy w różnych miejscach, może gdzieś nie trzeba będzie tak długo czekać. Pozdrawiam !
@weronikataborska3 жыл бұрын
Czy ja mam borderline, jeśli mi rok psychoterapii baaaardzo pomógł, bez leków?
@halinaziomek15084 жыл бұрын
A gdzie jest powiedziane, ze wszystko i zawsze musi sie ukladac. Zycie polega na tym, ze raz na wozie raz pod wozem. Nalezy akceptowac rozne sytuacje.
@Chorson5 жыл бұрын
Ta znikajaca woda po cięciach ;p
@lydiadeetz2574 жыл бұрын
Od jakiegos czasu interesuje sie tematem borderline i niestety stwierdzam,ze cierpie na ta przypadlosc...
@kilos46554 жыл бұрын
Nie wiesz tego, to musi lekarz zdiagnozowac, a nie samemu.
@Claudel19904 жыл бұрын
Zauważyłem że coś jest nie tak, patrząc na rozległe tatuaże, pofarbowane na różowo włosy - do tego tylko częściowo i widząc koszulkę "demon cat".
@sigalgodoffitness20234 жыл бұрын
Kocham borderówy jesteście w łóżku najlepsze.:)
@Natalia-sb3dc4 жыл бұрын
Ej ona wygląda trochę jak Blaire z plotkary 💗
@polskapolka31715 жыл бұрын
Czy zna ktoś Was dobrego diagnostę w Warszawie od spraw borderow?
@kingastec81613 жыл бұрын
Tylko psychodynamiczna! Minimum 2 razy w tygodniu!
@joannakrygier38574 жыл бұрын
Destrukcja ciała ... tatuaże ... w tak dużej ilości ... to tez zaburzenie borderline ...Pani po lewej tez powinna na to spojrzeć ...
@kamilakoralewska744 жыл бұрын
To nie jest żadne zaburzenie, co to ma w ogóle do tego. To ze ktoś ma tatuaże nie znaczy ze ma zaburzenie, jest kryminalista, ateistą bądź cokolwiek innego. Po prostu lubi, sama mam i tez uwielbiam się tatuować
@OlaOla-nt3dv4 жыл бұрын
Zgadzam się mam mnóstwo tatuaży i dopiero od kilku miesięcy rozumiem o co w tym chodziło, akceptuje je bo to cześć mojego życia ale dziś bym ich nie zrobiła.
@maxkorth19415 жыл бұрын
Bardzo słaby wywiad, zero przygotowania. Jednym słowem kolejna studentka pschychologii, która chce zarobić na You Tube!
@KrysteQ19975 жыл бұрын
Mógłbyś wypunktować swoje zastrzeżenia? Bo rzucasz dość ogólną, negatywną opinię, z której średnio cokolwiek wynika. "Przygotuj się lepiej" to żadna rada. O co dokładnie ci chodzi?
@aVitold5 жыл бұрын
Bardzo słaby komentarz, zero rzeczowych argumentów. Jednym słowem kolejne zero poprawiające sobie nastrój dokuczając innym.
@grzegorzferenc29905 жыл бұрын
3 lata w związku. Od kiedy to jest długi związek?
@tusia4445 жыл бұрын
grzegorz ferenc to jest młoda dziewczyna, 3 lata związku zajęły jej sporo czasu. poza tym nie trzeba być z kimś 25 lat, żeby mówić, że jest to długi związek.
@NN-oe8hy5 жыл бұрын
Dla borderów jest to długi związek...
@kilos46554 жыл бұрын
Z borderem malo kto wytrzymuje, a jak ktos juz jest dlugo w takim zwiazku, to jest wyniszczony.
@Ledzinskii4 жыл бұрын
Ty nie masz żadnego borderline. Masz nerwice lękowa + natręctw.