Super ,że wjechał nowy film … bo historie upadku commodore znam już na pamięć 😅
@ukaszpotrykus9880 Жыл бұрын
Potwierdzam twoją wypowiedź. Czekam na więcej.
@Van_Aalen Жыл бұрын
Kurna, ja też hehe
@dukebalsagoth2924 Жыл бұрын
Ja nawet kupiłem c64 po 22 latach jak się go pozbylem
@Piespustkowi Жыл бұрын
Potwierdzam 😂
@jesussaves8386 Жыл бұрын
To opowiedz
@kurwamacjebanapizda3 ай бұрын
11:49 mmx 266 istniał, tylko że w wersji mobilnej. Wersja mobilna była dostępna w socket 7 montowana w laptopach,. Prawie żadne desktopowe płyty główne socket 7 obsługiwały napięcia na ten mobilny procesor, dlatego zazwyczaj byĺy dostępne tylko w desktopowych płytach głównych producentów całych komputerów, np packard-bell czy hp gdzie był oferowany socketowy 266mmx na ich autorskich mb. Btw były też rzadkie 300mhz mmx w sockecie 7 i bardzo rzadkie 333mhz mmx w zasadzie sample. Ogolnie 300mhz mmx były oferowane w desktopach jako "wlutowane" na desktopowych "mobilnych" płytach głównych z całym szeregiem desktopowych złączy peryferiów i kart rozszerzeń.
@jerzybor4722 Жыл бұрын
Super materiał. Piękne czasy socket 7, który łączył wszystkie procesory w jedynym słusznym slocie. Sam miałem taką rewelacyjną płytę główną, która odpalała procki od P75 do K6-2 550mhz i K6-3 500.
@gogota_ Жыл бұрын
Nareszcie! Nie mogłem się doczekać kolejnego materialu. Dziękuję 🙂
@lis6502 Жыл бұрын
08:00 słucham już drugiego lektora "społecznościowego" i muszę przyznać że to był zajebisty pomysł na taki format. Lubię Cię słuchać Coleslav, ale te odmienne głosy, czasem pogłos pokoju, czasem coś w tle nadaje wymiar raczej wywiadu niż retro dokumentu. Wincy lektorów! A tym co użyczyli głosu serdecznie dziękuję :)
@tomaszk2242 Жыл бұрын
Po mojemu, jeśli ktoś czyta wypowiedź jakiejś konkretnej osoby, często wyrwaną właśnie z wywiadu, to zgrywa się to z taką konwencją wręcz sensownie, no nie?
@glubone Жыл бұрын
Jeden z nich brzmiał mi trochę jak nieodżałowanym Kurek z Sondy
@krolikp Жыл бұрын
Uwielbiam Twoje materiały dotyczące historii różnych marek, są genialne i spójne merytorycznie. Taki powrót do przeszłości z rzetelną analizą zdarzeń...Pozdrawiam i dziękuję :)
@c01e514v Жыл бұрын
Dzięki! Cieszę się, że się podobna.
@TheTomek1972cn Жыл бұрын
Szkoda, że tak rzadko ukazują się filmy na Twoim kanale. Dziękuję za kolejny materiał. Pozdrawiam.
@krzysztofmechanik4029 Жыл бұрын
Mój pierwszy komputer kupiony we wrześniu 1998 zawierał Cyrixa 6x86MX PR233 za 290pln. Siedział na płycie FIC VA-502 (VIA VPX 512kb L2) za 280pln. Zestaw z Celeronem byłby znacznie droższy, bo sam Celeron 266 kosztował wtedy więcej niż 400pln, a płyta na LX/EX ~500pln. Podkręcanie Celeronów 266 i 300 to pół legenda, pół prawda, pół nieprawda ;] Żeby podkręcić Celerona do 400-450MHz, potrzebna była płyta na BX i to taka lepsza z regulacją napięcia rdzenia. Nie pamiętam, czy najtańszego Abita na BX dało się kupić poniżej 700pln, ale raczej nie - bardziej 800 w górę. A na jakimś badziewiu na LX za 500pln to można sobie celera 266 podkręcić do zawrotnych ...300MHz, bo praktycznie nie da się wyjść powyżej fsb75. To już praktycznie na każdej płycie socket7, na której ruszy K6-2 300MHz można można atakować 450MHz jeżeli dany egzemplarz procesora da radę (6x fsb75), a to i tak było tańsze niż zestaw z celerem, a w takiej samej cenie to były K6-2 na płytach ss7. Pierwsze Celerony miały znacznie lepszą reputacje niż możliwości, dopiero Celeron 300A to był kozak - wbudowany cache L2 faktycznie zmienił sytuacje, bo zakup Pentium II stracił wtedy sens.
@MsGtr3 ай бұрын
Mój pierwszy pc 96 rok 486dx4 karta bodajże 1mb na local bus ram już nie pamiętam , czarno - biały monitor bez dźwięku . Ale byłem szczęśliwy ... Potem chyba w 99 lub 98 p133 kręcony na 160 a potem to już nie pamiętam. Oczywiście do nauki ... Quake, doom, steel panters, Red alert, total anihilation...ech starość 😢
@dzwiedziu753 Жыл бұрын
Odnośnie kupna komputera "do nauki": mnie komputer kupili w 1994 roku. To był spóźniony prezent na komunię, którą miałem 2 lata wcześniej. Szybko opanowałem jego obsługę, co w tamtych latach było rzadką ale co raz bardziej potrzebną umiejętnością. W szkole też był komputer, najpierw jeden, potem cztery. Ale żadna z nauczycielek nie była tak biegła w obsłudze jak ja. Często mnie wzywały do pomocy co się przełożyło na wzorową ocenę ze sprawozdania i celującą z przedmiotu Technika. Jak był jakiś referat do napisania, jedni w ogóle nie dawali rady, inni siedzieli godzinami w bibliotece, a ja szybko znalazłem w necie (jeszcze wtedy przez modem) co trzeba i skleciłem tekst w Wordzie. W liceum było więcej uczniów mających komputer w domu i z dostępem do internetu. Widać było, że mają przewagę intelektualną nad innymi dzięki temu, że mogli poszukać w necie zamiast siedzieć i się zastanawiać. Heh, teraz dostęp do neta jest standardem i to dużo lepszego neta niż 20 lat temu, a ludzie z tego nie korzystają 😅
@petruszstrzelecki18993 ай бұрын
Lepiej 😊 kiedyś poszedłem z dziewczyną na jej kurs komputerowy 😂😂 jak zacząłem podpowiadać innym to skończyłem prowadząc w tym dniu ten kurs a potem zakaz pokazywania się 😂😂😂😂😂
@MMariusz Жыл бұрын
Rewelacyjnie się Ciebie słucha. Wrzucaj filmy jak najczęściej się da. Dzięki
@janchrzciciel Жыл бұрын
W końcu! I od razu początek weekendu jakiś taki przyjemniejszy!
@gexix Жыл бұрын
Nowy film i od razu lepszy humor 😊
@nieograne Жыл бұрын
Super, dzięki bardzo za materiał ❤
@karuzel94 Жыл бұрын
A jeszcze wczoraj myślałem, że coś długo bez twojego odcinka. Tutaj proszę, wpadł odcineczek i od razu buźka rozradowana ☺️☺️☺️
@c01e514v Жыл бұрын
Wakacje były :)
@nicramagylap8711 Жыл бұрын
Wtrące swoje trzy grosze. Pytałeś kto w szalonych latach 90 wymyślał wymagania sprzętowe. No więc to wtedy było tak , że większość graczy ( w Polsce) przesiadala się z szesnastobitowcow na pecety. Przykładowo, jak na amidze udało ci się znaleźć tytuł 3d który chodził w 10 fps to już było dobrze. A na pecetach jeżeli coś chodziło w 14-16 fps to już było grywalne. 30 fps w grze było dla nas ultrapłynną grafiką. No i rzeczywiście, skoki technologii w świecie PC były wtedy szalone. Pamiętam jak sam złożyłem 486sx i po dwóch latach tylko obudowa z niego została bo sukcesywnie wszystkie bebechy wymieniłem. Po kolejnych dwóch kompa sprzedałem za bezcen bo był już mocno przestarzały. Takie czasy 😎
@c01e514v Жыл бұрын
Doskonale to pamiętam i jest o tym spory kawałek w części 2 do tego materiału, ale oni tam zwykle podawali tak zaniżone wymagania, że nawet ktoś wychowany na symulatorach z Amigi 500 (które działały z prędkością 5 fps) musiał czuć dyskomfort podczas grania. Sam ogrywałem Quake'a na 486, w małym okienku i głosiłem wszem wobec, że Pentium wcale potrzebny nie jest do tej gry, ale w tych gazetach to jednak przesadzali
@Rolek_music Жыл бұрын
Kolejny ciekawy film a gdyby pojawiały się nieco częściej to już naprawdę lux 😁💪
@AndrzejOkrutny Жыл бұрын
Dziękujemy. Prosimy o więcej ;-)
@c01e514v Жыл бұрын
Dzięki, więcej w drodze, materiał dodatkowy (40min+) do tego klipu już prawie gotowy :)
@slawomirslyk Жыл бұрын
Zastanawiałem się dlaczego nikt w Polsce nie weźmie się za RISC-V. No i proszę, dowiaduję się takiego pozytywnego newsa oglądając vloga o IT archeologii.
@stjepan6666 Жыл бұрын
Super materiał jak zwykle. Dzięki. 👍
@seboc1 Жыл бұрын
Mialem IDT 200MHz i dzialal naprawde dobrze. Do tego dzialal z jednym tylko napieciem i moglem go uzyc w starszej plycie z 1996 r.
@kesilharimaa Жыл бұрын
kocham ten kanał , 2 miechy czekania nie poszły w las :D
@marrccin83 Жыл бұрын
I cyk, lajk i komentarz... Swoją drogą zachodzę w głowę czemu ten kanał nie może się jakoś "wybić". Tyle wiedzy, ciekawostek i ogólnie bardzo dobrze przygotowane materiały...
@piotrskotnicki2651 Жыл бұрын
Prosta sprawa, pan sałatka przekazuje wiedzę i robi to merytorycznie omawia wszystko i wynajduje ciekawe smaczki. Jego widownia chce się czegoś po prostu dowiedzieć. To niestety nie przynosi profitu wyświetleń bo nie drze mordę do kompa lub wydziwia inne tego typu rzeczy.
@vader00x Жыл бұрын
Ponadto nie wpycha na siłę swojej facjaty z jakąś debilną miną na każdą miniaturkę.
@martostestuje182 Жыл бұрын
@@vader00xchciałem to napisać 😅
@c01e514v Жыл бұрын
Wybijanie się nie jest mi potrzebne, ja tu tylko hobbystycznie :]
@zdziskurek6245 Жыл бұрын
@@vader00xa ja tam nie widzę nic złego w pokazywaniu swojej facjaty. Autor w ten sposób staje się rozpoznawalny. Są tez ludzie którzy lubią jak mówi do nich konkretna osoba.
@markam605 Жыл бұрын
Ciekawy materiał. Nikt tak nie potrafi przedstawić materiału jak właśnie tym . Twoje programy są dla specyficznych widzów ktirzy są ciekawi świata. Sam nie słyszałem o tych procesorach. Cyrix czy Winchip to pamiętam , zawsze były na dołach list w moim must have. Jako nastolatek z rocznika 84 sam już mogę powiedzieć że przeszedłem przez najlepsze lata. Jak co parę miesięcy wypuszczane były coraz mocniejsze procki z serii P2, P3. Coś wspaniałego. Więcej takich filmów. Nie muszą być często byle były treściwsze jak dotychczas. Pozdrawiam
@c01e514v Жыл бұрын
To faktycznie fajne czasy i ta rozmowa z rodzicami, że trzeba już kupić nowego kompa, po roku, kiedy oni myśleli, że to jak samochód - jeden na przynajmniej dekadę :)
@winchester69x Жыл бұрын
Świetny materiał! Dzięki, czasami zastawiałam się, dlaczego tylko Intel i Amd są na rynku.
@czeskijan Жыл бұрын
Czekałem bardziej niż na święta!
@c01e514v Жыл бұрын
:)
@sailorgreens98772 ай бұрын
Laptopy totalnej porażki. Super realna recenzja. Pozdrawiam.
@konradszkudlarek Жыл бұрын
Miło cie widzieć YouTubowy przyjacielu :) jak zwykle sztos. Pozdrawiam.
@MarcusDeMattes Жыл бұрын
Jak widzę nowy film od Ciebie to przypominam sobie jak to było dostać prezent pod choinkę za dzieciaka ;) Pozdro i dzięki za materiał!
@c01e514v Жыл бұрын
:)
@WolfenSG Жыл бұрын
Jak zwykle genialny materiał! :)
@piotrskotnicki2651 Жыл бұрын
Akurat jak myślałem, kurde pan salatka dawno niczego nie wrzucił no i cyk i material na prawie godzine super❤
@drenewoo Жыл бұрын
Pan sałatka, pikne 🥗, smacznego
@pumabuciewska3729 Жыл бұрын
Takie skojarzenie - coleslav to była sałatka dodawana do ,,zestawu specjalnego" czyli tekturowego pudełka z kurczakiem panierowanym, smażonym w głębokim oleju, po amerykańsku, z dostawą, którym się moja firma (znaczy ta w której pracowałem) zajadała w tamtym czasie.
@MarcinJ-b1q Жыл бұрын
Super, jaki ja stary jestem. Ja zacząłem się bawić pierwszym Pc Pentium 200 bez MMX a tu takie technologie. Pozdro
@marekpo78 Жыл бұрын
Zajebisty materiał 👍👍👍
@uberarius Жыл бұрын
Jak zawsze świetna historia. Dzięki !
@c01e514v Жыл бұрын
To ja dziękuję!
@czerwonymotyl948 Жыл бұрын
Spytałem Barda o Rise, i podał poprawną odpowiedź. Widać że się nauczył
@narkies07 Жыл бұрын
Jak ja czekałem na kolejny materiał od Ciebie.... Dzięki ! :)
@tomash2030 Жыл бұрын
Jak zwykle super! Oglądając materiał mam to samo uczucie jak w latach dziewięćdziesiątych kupowałem i czytałem wyczekiwany nowy miesięcznik komputerowy :) Dzięki!
@Lunek86 Жыл бұрын
Coleslav Materiał super łapka w górę idzie w ciemno. A co do cen sprzętu w polsce z tamtego okresu polecam Ci magazyn Chip - w każdym numerze był dział poradnik kupującego a tam masa sprzętu z cenami w złotówkach. Sam mam całkiem sporą tego kolekcję więc jak coś to mogę Ci sprawdzić jakąś cenę podesłać zdjęcie, i takie tam ... I więcej takich filmów mistrzu
@c01e514v Жыл бұрын
Chętnie skorzystam z oferty, tylko musisz napisać do mnie maila [znajdziesz w zakładce Informacje]
@testerrtestowwyyy3941 Жыл бұрын
ech wspomnień czar ... sam kupowałem w wakacje w 1997 roku "klamoty" do złożenia pierwszego PC-ta, a było to K5 PR166 (realnie 116 MHz) + chyba [8 lub 16 MB RAMu] + Matrox Mystique, + HDD 1.7GB + DVDx16 + CRT kolor 15`` to wszystko około 3500PLN najtaniej jak się dało na giełdzie w Poznaniu, a o firmie RISE nie słyszałem a w tamtym czasie miałem obstukane ceny wszystkiego ... dzięki za kolejny nieprzeciętny a wręcz wybitny materiał ! Pozdrawiam!
@kipol1980 Жыл бұрын
Dziekuje ! Uwielbiam tego typu materiały Pozdrawiam !
@Markoo6 Жыл бұрын
Super omówiony temat, firma RISE kiedyś obiła mi się o uszy, ale nie chodziło o procesor (prawdopodobnie jakieś inne podzespoły) Pozdro.
@amon3128 Жыл бұрын
Super, dzięki za wszystko. Do następnego razu.
@Radek.68 Жыл бұрын
Materiał o RISE zdecydowanie na plus. Dobra i rzetelna analiza, benchmarki, omówienie całości, brawo! :)
@martostestuje182 Жыл бұрын
Siemano 🙂 oglądamy bo szykuje się dobra dawka wiedzy 👍💪
@dzikajagodka3989 Жыл бұрын
O konkurencyjnym procesorze innym niż Intel i AMD pisano w PC Kurierze (żółta okładka) w latach 90 czyli z przed ery Internetu w Polsce więc znalezienie informacji w Internecie graniczy z cudem. Tylko prywatne archiwa gazet komputerowych posiadają wiedzę z przed 1992 roku. Bardzo interesował mnie temat RISE bo wyszła konkurencja między potentatów rynkowych CPU. Mam jeszcze kartę graficzną na AGP z renderingiem kafelkowym Kryo. Można byłoby zrobić ciekawy materiał, film o Kryo 2 (Krjo)
@kowalski4281 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy film. Dzięki. Od dłuższego czasu zastanawia mnie jak by się sprawował soft z tamtych czasów odpalony na przykład na procku AMD z 3D cache jako pamięci RAM, a klasyczny RAM służyłby jedynie jako RAMdysk.
@pik33100 Жыл бұрын
Za szybko. Kiedyś błąd w Turbo Pascalu powodował że programy nim kompilowane wysypywały się na procesorach szybszych niż jakieś 300 MHz, bo jedna z procedur startowych, oceniająca prędkość procesora, zaczynała dzielić przez zero.
@kowalski4281 Жыл бұрын
@@pik33100 Ale to pewnie ktoś spaczował już :) Domyślam się że nie każdy soft będzie działał bez poprawek.
@hagispl Жыл бұрын
Świetny materiał!
@LadyRebel_666 Жыл бұрын
5:44 bajgle!! ... ale serio dlaczego ten kanał ma tak mało subów? doskonała zawartość pod względem merytorycznym i wykonawczym, duży szacunek!
@LadyRebel_666 Жыл бұрын
@@Skowyr89 kto to jest wersow?
@szalinsky93 Жыл бұрын
@@LadyRebel_666 co to jest wersow i stu?
@LadyRebel_666 Жыл бұрын
@@szalinsky93 a chooj to wie xd
@c01e514v Жыл бұрын
Jakiejś większej liczby subów to ja się raczej nie spodziewam, bo robię wszystko co w mojej mocy, aby działać wbrew algorytmowi YT: filmy są długie, rzadko coś nowego dodaję, nie pokazuję buzi na grafikach otwierających (tak, to też jest wbrew algorytmowi), a sposób w jaki napisany jest materiał określiłbym mianem AntySEO, dodatkowo nie namawiam do subowania i lajkowania w filmie i w dodatku tematyka raczej niszowa :]
@C64LoverАй бұрын
@@c01e514vi za to szacun :)
@ukaszj7779 Жыл бұрын
bdb materiał jak zawsze :) przyznam szczerze, że w latach produkcji tego procka kupowałem chyba wszystkie możliwe pisma komputerowe, a interesowało mnie wszystko - nie tylko gry, bo uczyłem się też wtedy programowania - i nigdy o takiej marce nie słyszałem. To chyba najlepsze podsumowanie, bo myślę że nie byłem wyjątkiem
@adasbb Жыл бұрын
Wyobraź sobie Coleslav że dzisiaj przeglądałem sobie Twojej stare filmy a tu myyyyk nowy wleciał. Dziękuję :)
@nitexozo Жыл бұрын
Tylko się nie zesray ;)
@adasbb Жыл бұрын
@@nitexozo na Ciebie?
@nihilistycznyateista Жыл бұрын
Ja się nauczyłem inżynierii i do dziś jedynym powodem, dlaczego potrafię dokonać drobnych napraw w domu nie robiąc sobie dziury w głowie wiertarką - jest doświadczenie z "nauki" w ramach "programu edukacyjnego" o nazwie The Incredible Machine 3. Tak było, nie zmyślam.
@zbigniewgurak82616 ай бұрын
24:46 Ha,ha,ha - SIS "deakcelerator" ! Piękne! To lata mojej młodości, kiedy w jakichś dziwnych podwórkowych gierkach "zamawiało się". Niewiele pamiętam, ale "zamawiam na syfa" przekręcaliśmy w "zamawiam na SISa", podkreślając jego chujowość...
@Mr.Jaro87 Жыл бұрын
Czekałem na nowy odcinek jak karyna na zasiłek😉 Świetnie się słucha
@c01e514v Жыл бұрын
xD
@TheJanner11 Жыл бұрын
Świetny materiał. Jak zwykle na tym kanele.
@fotoresearch Жыл бұрын
Uwielbiam taki research! :))) z przyjemnością oglądałem. Super🎉
@x64Joxer Жыл бұрын
Dziękuję. Jak zwykle super
@JanKowalski-zm8cy Жыл бұрын
Miło, ponownie, widzieć :)
@x64Joxer Жыл бұрын
Dziękujemy.
@c01e514v Жыл бұрын
Dzięki! Widzę w panelu, że jeszcze nie raz to ode mnie 'usłyszysz' :D
@x64Joxer Жыл бұрын
@@c01e514vw przyszlości również 🙂
@sylwesterwoch1073 Жыл бұрын
oglądanie zaczynam od "kciuka w górę" ;-)
@Bastusia Жыл бұрын
podziękował❤
@webbpw Жыл бұрын
Oooo, myślałem, że mi tu po prostu leci 5 razy, któryś ze starych filmów, które czasem oglądam w kółko. Tak sobie słuchałem jednym uchem. Ale coś mi nie grało, brzmiało to dziwnie. I nagle.... o kurcze! Nowy film. No tego to nie będziemy jednym uchem słuchać. To trzeba całe na spokojnie :)
@marsol562 Жыл бұрын
W 1999r kupiłem swój pierwszy komputer z Celeron 266MHz na Slot1(+plus zdaje się 32MB Ram, 3GB HDD i S3Virge), z myślą ustawienia owego cudu technologii za pomocą zworki ma 400MHz. Operacja (na chybił/trafił :p) została wykonana z sukcesem, a sam procesor przez lata pracował bez jakichkolwiek problemów, dokonując żywota w parze z GF6600GT.
@swiatalberta Жыл бұрын
Świetny materiał :)
@Szklana147 Жыл бұрын
37:47 - cóż za kreatywne tłumaczenie :D
@1991Jurek Жыл бұрын
Zainspirował mnie jeden z twoich filmów, zakupiłem acera aspire 1694 z pentium m 760 i grafika x700 256mb za jedyne 30zl jako nie wiadoma, laptop sprawny tylko muszę kupić przejściówkę do pata na sata i zacznę ogrywać moje gry z „młodości” 😎 dzięki 👍
@YrhmarАй бұрын
19:39 Rodzice wiedzieli , że jak szybko nauczymy się nowych technologii to nie zginiemy w przyszłości . Ja siedziałem w kompach od małego a mój brat tak średnio no i do tej pory zdarza mi się mu coś tłumaczyć ze świata PC :)
@Herlrzax Жыл бұрын
Kocham Twoje filmy.
@izakowski Жыл бұрын
Jak zawsze bardzo ciekawe. Pozdrawiam.
@NinjaGamerow Жыл бұрын
24:20 Bardzo ciekawa informacja, dzięki!
@c01e514v Жыл бұрын
Też tak uważam, szkoda że przeszło to bez większego echa :/
@kopratko Жыл бұрын
Jest nowy pan sałatka - lajk w ciemno!
@Kennzi Жыл бұрын
Ooo... Super, idealnie do obiadku super materiał 😁
@mkol8046 Жыл бұрын
To może należę do wyjątków, bo pamiętam RISC w prasie drukowanej PC Kurier w połowie lat 90. Nawet wykres opisujące jaka to linia procesorów będzie lepsza od obecnych. Pamiętam że myślałem że to nowa technologia wytwarzania procesorów / nowa architektura, co połączyłem z Intelem jako następce serii pentium, a nie jako inną firmę produkującą procesory.
@marekk1337 Жыл бұрын
Tez mi cos swita, ale nie moge sobie przypomniec, ale raczej byl to produkt premium, chwalony, dobre recencje, chyba do zastosowan profesjonalnych.
@przemysawostrowski8916 Жыл бұрын
Nareszcie:)
@KasanThe Жыл бұрын
Elegancko na piateczek.
@lis6502 Жыл бұрын
14:31 wspaniała ciekawostka. Pokazuje ona że im bardziej ograniczone środowisko, tym bardziej trzeba się wzbić na wyżyny kreatywności aby osiągnąć cel.
@ytxzw Жыл бұрын
Nic to nie daje, oprócz utraty wizerunku firmy, nie wyobrażam sobie żeby jakiś wannabie robił sobie jaja w ten sposób, a potem do tego taki easter egg dla przykładu był źródłem innych nieoczekiwanych problemów. Gość fałszował testy, co też słabo o nim świadczy. To jak rysowanie gryzmołów na murach, pociągach itd. po prostu wandalizm. Widocznie nie był zbytnio ogarnięty mimo wszystko. W sofcie sobie można pofolgować, ale w hardwarze nie nie, tego się nie da później naprawić, a jakieś patche takich dziur to pudrowanie trupa.
@michalp.14842 ай бұрын
pamiętam że druga połowa lat '90 to było szaleństwo sprzętowe, w ciągu moich studiów odbyła się podróż PCtów od 486sx25@40 (mój pierwszy komputer na studia) do K6-2 233. Wszyscy więc cały czas wymieniali sprzęt na licznych giełdach komputerowych. Posiadanie jakiegoś nieznanego nikomu procka Rise oznaczało, że nie będzie go komu sprzedać na giełdzie. A Celerony faktycznie pozamiatały konkurencję i świadomość społeczna była wtedy taka, że cena tego procka jest cynicznie celowa.
@RickyLaFleur. Жыл бұрын
O nasz geekowy cudotwórco, wróciłeś!!!
@Hitomi8669 Жыл бұрын
jeszcze jest via też ma licencje na procki x86,dodam że gdy pytałem chatgpt o program Hyper, to ten odpowiedział że program był na tvp2 prowadzony w 2000 roku przez Krzysztofa gonciarza
@kamilsake4019 Жыл бұрын
nigdy nie wątpilem w twoj potencjal, ale zabawa z cenami podzespołów mnie po prostu znokautowała. pozdrawiam Cię Colesław, mam nadzieję , że życiowo/zawodowo jesteś gdzieś bardzo daleko od polskiego pierdolnika. pPozdrawiam i dziękuję.
@c01e514v Жыл бұрын
Jestem we Wro, wcale nie jest tutaj źle :)
@Kuvatkaaaa Жыл бұрын
No tak. Taki easter egg autora, ze jak szukasz na YT nazwy kanału z dopiskiem procesor to znajdziesz filmy jak robic sałatkę z majonezem bez uzycia noża :-)
@marekchudy8893 Жыл бұрын
DZIĘKUJĘ
@misiekthcteam Жыл бұрын
Ooo w końcu się doczekałem 😅
@rafalkaska Жыл бұрын
Dobry materiał. Nawet nie wiedziałem o istnieniu RISE. Skąd się o niej dowiedziałeś, ten procesor Ci wpadł w ręce wpadł przypadkowo ?
@c01e514v Жыл бұрын
Przyznam, że nie pamiętam jak się o nich dowiedziałem, ale to było jakieś dwie dekady temu :)
@marekk1337 Жыл бұрын
Starsi kojarza nazwe z prasy branzowej.
@C64LoverАй бұрын
Przegladajac cpu-world :p
@marcing8141 Жыл бұрын
Jak zawsze zacny materiał
@obamajaja Жыл бұрын
Colesław: O firmie Rise można znaleźć mało informacji też Colesław: Robi ponad 50 minutowy odcinek
@c01e514v Жыл бұрын
True story :)
@TheApokalipsa88 Жыл бұрын
Świetna robota.
@krzyzaw13 Жыл бұрын
Oj czekałem
@staryKaszeb Жыл бұрын
Świetny materiał i kanał. Proszę coś o unixach z lat 80. Była ich masa nawet MS miał swojego
@vin324pl Жыл бұрын
Super sprawa materiał od Coleslava ;-)
@kamilmasowski2473 Жыл бұрын
Uwielbiam :)
@originalmeda11 Жыл бұрын
😮 Najlepszy kanał na polskim YT! ❤
@c01e514v Жыл бұрын
Zdecydowanie nie, ale cieszę się, że Ci się podoba :)
@Rys32 Жыл бұрын
Pozdrawiam 😊
@c01e514v Жыл бұрын
Ja również :)
@andrew_or Жыл бұрын
Pozdrawiam :)
@żelkowy_zgrzyt Жыл бұрын
witamy mistrza
@mateuszskalski7210 Жыл бұрын
Mój pierwszy pecet był brany w 99 na raty i wtedy w sklepie był tylko intel i AMD , pamiętam jak Pan nas namówił na Intela P3 500 , ale kolejnego kompa miałem już na AMD
@teksanskamasakra1047 Жыл бұрын
O moj ulubiny kanał technologiczny=DDDD
@Piotr_T Жыл бұрын
Mmx200 mozna było podkręcić na 266. Na VooDoo2 Q2 chodził nawet nawet z tego co pamiętam.
@c64club5 ай бұрын
X86 zasilany dwiema bateriami AA - był w palmtopie HP serii LX i działał znakomicie, także pierwszy nie był choć pewnie był ciekawy.
@MsGtr3 ай бұрын
2 polowa lat 90 to byl kosmos jesli chodzi o rozwoj komponentow pc . Topowy procek z 95 roku w 2000 nadawal sie na przycisk do papieru. Skok byl blyskawiczny i niesamowity. To samo z kartami graficznymi ...
@danieldz7906Ай бұрын
Pamiętam czasy 486 i pentiumow 100. Z tego co pamiętam to wszystko poza AMD wykosilo po wejściu Pentium 2. Pentium 166mmx też był niezłym ciosem
@Informatykwakcji Жыл бұрын
👍🎥💥🎼🎧🔊💯 I to jest historia IT! P.S. Jakim mikrofonem nagrywasz?
@c01e514v Жыл бұрын
Razer Seiren Pro, ale jestem po zmianie platformy i jeszcze nie doszlifowałem ustawień tego majka na nowym kompie, dlatego czasami trochę charczy, jeszcze jeden-dwa materiały i sobie go dostroję :)
@Informatykwakcji Жыл бұрын
@@c01e514v Patrzyłem na ten model, ale recenzje nie były zbyt zachwycające...