Nádherné a poučné video, to v knížkách těžko hledáte. Moc děkuji a těším se na další díl.
@JirkaHouska4 жыл бұрын
děkuju
@pavelcisarovsky50805 жыл бұрын
Skvele rady,dekuji Vam.
@matejzidek46124 жыл бұрын
Skvele video. Nasiel som v nom odpovede na svoje otazky. Vdaka ))
@JirkaHouska4 жыл бұрын
děkuju
@jaroslavbien Жыл бұрын
To jsem chtěl přejít z akrylu k oleji, ale když vidím ty složitosti, tak na olej raději zapomenu. Jinak super videa s podrobným vysvětlením.
@JirkaHouska Жыл бұрын
Děkuju, minimálně malba alla prima nikterak složité postupy nevyžaduje.
@Hayk_empty_cloud11 ай бұрын
Je prosím možné vysvětlit Grasaille techniku vs. Alla Prima?
@JirkaHouska11 ай бұрын
Grisaille, řekl bych, že jsem o tom už někde mluvil, ale není problém, chci teď zas natočit odpovědi na různé technologické dotazy, tak to zařadím.
@allartvideo16 ай бұрын
Pekný deň prajem. Chcel by som sa spýtať na postup pri maľbe alla prima, ako sa riešia napr. detaily, jemné čiary (listy, krovie a pod.) Je to podľa mňa dosť náročné namaľovať na jeden záťah, keď mám pozadie ešte mokré a v popredí je mnoho drobných detailov. Ak prekryjem farbou aj popredie (myslím čiastočne), nechám zaschnúť a potom pokračujem, už to nie je alla prima, alebo áno? Takisto by ma zaujímal, ci najskôr postupovať od tmavých tónov k svetlým, alebo od pozadia k poprediu, aby z toho nebola nejaká kalná mazanina 😊. Ďakujem.
@JirkaHouska6 ай бұрын
Zdravím, základní je nedat titanovou bělobu tam kam nepatří a obecně dávat běloby spíše až ke konci, velké pasty si nechat taky až na konec a začít, spíše v tenčí vrstvě. Mě se naopak maluje i křoví líp allla prima, než při vrstvení. Kdyby základ zaschl, už se o alla prima nejedná.
@allartvideo16 ай бұрын
@@JirkaHouska ďakujem za odpoveď. Myslím, že som to aj niekde zachytil na nete, že je lepšie dávať svetlé tóny až nakoniec (samozrejme sú aj výnimky), ale namaľovať amazonský prales s neuveriteľným množstvom paliem a všelijakej vegetácie vzájomne sa prekrývajúcimi listami vo všetkých možných odtieňoch zelenej, to bude fuška 😀 ešte nemám ani polovicu a tak dúfam, že to aspoň dokončím (pokiaľ nedostanem z toho depku 🤣). Díky moc.
@Hayk_empty_cloud11 ай бұрын
Zdravím Vás, k čemu a jak se dělá glazing? :-) děkuji
@JirkaHouska11 ай бұрын
Zdravím též, česky je to lazura, tedy průsvitná vrstva zcelující, nebo dobarvující obraz, víc o tom říkám tady: kzbin.info/www/bejne/qpWtand6a5ucgKs
@Hayk_empty_cloud11 ай бұрын
@@JirkaHouska děkuji Vám
@DMPoldy5 ай бұрын
Ahoj jsi super mic jsi mi pomohl mohl bych s tebou pokecat... Ja jsem mel skolu jako sochar tak jsem v malbe neznaly ale bavi mne to
@ingridmullerova13313 жыл бұрын
Prosím jsem začátečník maluji na výkresy a chci skusit olejomalba jak začít?děkuji za odpověď
@JirkaHouska3 жыл бұрын
Stačí šepsované plátno, či šepsovaný sololit, bár tub barev, pár štětců a můžete začít, pak je na vás jestli zvolíte jako základ podkresbu pastelkou a třeba podmalbu akrylem, nebo budete malovat rovnou olejovou barvou, více pak říkám v tomto videu: kzbin.info/www/bejne/jGjdqXiunr-op8k
@babujaponecka51974 жыл бұрын
Dobrý den,maluji s olivovým olejem a chtěla bych začít malby lakovat damarovým lakem,je to dobrý nápad nebo bych olejomalbu dělanou olivovým olejem neměla lakovat??
@JirkaHouska4 жыл бұрын
Dobrý den, olivový olej nikdy nezasychá, je to naprosto nevhodná látka pro olejomalbu. Ve směsi se lněným olejem v barvách to tedy vytvoří nedokonale proschlou barvu, záleží kolik ho tam dáváte, čím víc, tím bude malba během lakování choulostivější.
@babujaponecka51974 жыл бұрын
@@JirkaHouska Děkuji za radu
@katerinahofmanova84574 жыл бұрын
Teda já nemaluju, ale zítra mám zkoušku z prosemináře na dějinách umění, moc děkuju.
@JirkaHouska4 жыл бұрын
Tak přeju ať dobře dopadne.
@nambundilko3 жыл бұрын
Zdravím neviem či práve tu sa to hodí taká otázka ale skúsim. Zatiaľ som sledoval podobné videa iba po anglicky takže veľmi ma potešilo že som Vás našiel, v tých videách sa často hovorí "do not overwork, do not blending" teda niečo v tom zmysle aby maľba nebola príliš prepracovaná alebo aby nebola maľba príliš "tieňovaná" teda že aj napr. Sargent maľoval tak že radšej dlho "čekoval" teda kontroloval farbu na palete a porovnával s farbou ktorá bola podľa modelu, teda aby dosiahol zhodu (value) teda hodnotu ktorá zodpovedá realite. Tento postup znamenal to že tú správnu farbu potom "iba umiestnil na plátno" a dosiahol ten efekt že jeho diela vyzerajú tak dobre. Teda tá príprava sa odohrávala iba na palete a v podstate na plátne už nie. Je správne podľa tejto filozofie potom pracovať s farbou už aj v momente keď je na plátne? Napríklad rôzne ju premiešavat a teda "tieňovať" skôr asi sa hodí povedať "prechody".
@JirkaHouska3 жыл бұрын
Zdravím děkuji, samozřejmě, že má smysl pracovat s barvou i přímo na plátně. Jsou malíři kteří většinu vyřeší na paletě, jsou tací co míchají třeba jen přímo na plátně, ale namíchat barvu na paletě na pak jí roztírat do barev v obraze mi přijde nejpřirozenější, navíc v případě oleje by bylo takřka nemožné, aby se nově nanesená barva s tou na plátně alespoń trochu neprolnula.
@isve73233 жыл бұрын
Chtěla jsem si v rychlosti střihnout nějaké dílko, třeba alà Monet, ale koukám, že to asi bude složitější...nemáte tam nějaký návod pro úplné začátečníky? :-)
@JirkaHouska3 жыл бұрын
Zásadní věci mám ještě tady: kzbin.info/www/bejne/jGjdqXiunr-op8k nebo pak videokurz:)