Jaki uspokajający głos😍 właściwy człowiek na właściwym miejscu😊
@SelfySelf5 жыл бұрын
No i dzisiaj u mnie w domu od razu jakoś tak inaczej. Spokój. Takie wykłady to skarb!
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Bardzo cieszą nas takie komentarze, miód na nasze... oczy :)
@ZuziaZa5 жыл бұрын
Rewelacyjny wykład wszystko co ważne zostało zawarte. Każde dziecko jest inne ma inną rodzinę, predyspozycje, doświadczenia. Ważne jest aby rozumieć złość za którą zawsze kryje się niezaspokojona potrzeba. Dzieci mają prawo do okazywania trudnych emocji nie są przez to złe. To informacja dla nas którą warto nauczyć się odczytywać i reagować. Pozdrawiam i dziękuję.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Również pozdrawiamy i dziękujemy za miłe słowa, które naprawdę motywują :)
@agnieszkastachowiak86365 жыл бұрын
Baaardzo dziekuje za ten krotki wyklad. Psychologiem nie jestem ale rodzicem dwojki dzieciakow. Duzo sie dowiedzialam i bylo to bardzo pomocne! Wiecej takich filmikow :)
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Agnieszko, takie słowa bardzo nas cieszą i motywują do udostępniania większej ilości materiałów, dziękujemy :)
@martamart54755 жыл бұрын
Jako również psycholog i psychoterapeuta dziecięcy podpisuję się pod każdym słowem Pani Izabeli. Uderzyło mnie to, jak często rodzice oczekują od dzieci kontroli emocji, podczas gdy dzieci bardzo niewiele o emocjach wiedzą. Zresztą nie tylko dzieci, bo spora część dorosłych było kiedyś dziećmi, z którymi o emocjach nie rozmawiano. Jeśli ktoś chce pomóc dzieciom w zrozumieniu emocji polecam książkę "Nasze Duszki" :) facebook.com/naszeDuszki
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Marto, bardzo dziękujemy Ci za te słowa i cieszymy się, że wśród naszej społeczności są tak świadomi specjaliści :)
@apopleksja5 жыл бұрын
ciekawy materiał, dziękuję za dodanie
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
To my dziękujemy za komentarz i zainteresowanie naszymi materiałami :)
@koliber_cb5 жыл бұрын
Dziękuję 😉
@SelfySelf5 жыл бұрын
Baaardzo ciekawy wykład! Szkoda że taki krótki. Świetne informacje, DZIĘKUJĘ!
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Dziękujemy za przesłuchanie, wykłady mają swój ustalony czas i choć czasami czujemy niedosyt to staramy się udostępniać naszej społeczności coraz więcej materiałów :)
@SelfySelf5 жыл бұрын
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS I my to bardzo, bardzo, ale to bardzo doceniamy! Serdeczne dzieki❤
@kasiako3555 жыл бұрын
Świetny materiał
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Bardzo dziękujemy :)
@joannar59775 жыл бұрын
Cenne obserwacje i wnioski. Bardzo dziękuję. Niestety w wykładzie nie podano tytułu książki. Można siegnąć po inne tytuły. Ciekawe są książki Wojciecha Kołyszki wydane w serii "Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla dzieci". Złości dotyczą tytuły "Smok Lubomił i tajemnice złości" oraz "Garść radości, szczypta złości: mnóstwo zabawnych ćwiczeń z uczuciami".
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Joanno, cieszymy się, że wykład Ci się podobał. Jeśli chodzi o tytuł możemy zalecić bezpośredni kontakt z prelegentką. Dziękujemy za podzielenie się z nami tytułami :)
@izabelabancewicz20405 жыл бұрын
Self Reg:)
@kaszkabe5 жыл бұрын
Jestem mamą 2 latki i już w sumie nie wiem, czy w chwili złości, dziecko uspokajać czy lepiej odejść i pozwolić dziecku poradzić sobie z emocjami. Jeden filmik tak, jeden tak 🤨nic już nie wiem, kurczaki...
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Wykłady nie maja na celu przedstawienia prawdy objawionej ani podawać gotowych rozwiązań - prezentują jedynie stanowisko danego eksperta, a to ile człowiek z tego wyniesie dla siebie to już inna kwestia. Sęk w tym, że każda sytuacja rodzinna jest mocno indywidualna, zatem należy samemu wypracowywać najbardziej optymalne rozwiązania, sprawdzać co działa, a co nie, poszerzać swoją wiedzę, a w przypadkach skrajnych lub wydających się zupełnie bez wyjścia udać się do specjalisty, by przepracować konkretny problem z kimś, kto z całą swoją wiedzą podchodzi do każdego przypadku indywidualnie. W wykładach i materiałach eksperckich trzeba brać poprawkę na uogólnienia i generalizacje, które nie zawsze mogą znaleźć odzwierciedlenie w pojedynczych przypadkach :)
@annawodziak63315 жыл бұрын
Wspomina Pani o książce na temat samoregulacji emocji u dzieci, jaki dokładny tytuł tej książki i czyjego autorstwa?
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
W tej sprawie zalecamy bezpośredni kontakt z prelegentką :)
@agnieszkastachowiak86365 жыл бұрын
Ja znalazlam na allegro fajna ksiazke Self Reg by czytac dla dzieci te ksiazke o emocjach. Rok wydania 2019 :) na pewno ja kupie :)
@ZuziaZa5 жыл бұрын
Tak to o tą książkę chodziło. Polecam jest rewelacyjna.
@izabelabancewicz20405 жыл бұрын
Self Reg:)
@agnieszkastachowiak86365 жыл бұрын
Mam te ksiazke. Tytul Self Reg a autorka to Agnieszka Stążka - Gawrysiak. Polecam!!! Wiem, ze nie sa to zmarnowane pieniadze. Ze starszymi dziecmi niz z przedszkola polecam planszowke Emocje :) cala rodzina moze w nia grac
@annaszczesliwy4515 жыл бұрын
Strasznie ogólny ten wykład. Szkoda ze z podziałem na grupy wiekowe nie byl przeprowadzony wyklad:(
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Anno, ogranicza nas czas i niestety często nasi wykładowcy nie są w stanie powiedzieć wszystko tylko podczas jednego wykładu. Śledź na bieżąco nasz kanał, możliwe, że podobne materiały pojawią się w przyszłości w rozszerzonej formie :)
@annaszczesliwy4515 жыл бұрын
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS Dziękuję za odpowiedz. Jestem stałym bywalcem Waszego kanału.
@joannar59775 жыл бұрын
Anna Szczęśliwy W czerwcu był wykład dotyczący nastolatków "Złość nastolatków - emocjonalne tornado i remont w mózgu" Katarzyny Kanieckiej. Pozdrawiam
@Tomasz-dd5bl4 жыл бұрын
my też
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS4 жыл бұрын
Hmm?
@alartan1115 жыл бұрын
A czy są badania odnośnie późniejszych efektów takich terapii? Czy to nadmierne skupianie się na sobie, na swoich wydumanych emocjach i kłopotach nie są potem źródłem lęków, wycofania i wreszcie jakichś depresji? Bawimy się w jakieś analizy, a kij na dupe to szybka, skuteczna, naturalna i zrozumiała metoda. Po co mi wiedzieć dlaczego jest niegrzeczny, wnikać w to i się doszukiwać niewiadomo czego? Pamiętnik mam pisać? Ma się dostosować. Jak będzie szedł do roboty nikt go nie bedzie pytał dlaczego się spóźnia tylko pojadą po premii i tyle. Chociaż dorośli zwykle mają prawdziwe, poważniejsze kłopoty.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS5 жыл бұрын
Przykro jest czytać tego typu komentarze. Dziecko jest osobną jednostką i traktowanie go jak rzeczy, która ma się słuchać i tyle właśnie w późniejszym etapie może skutkować lękiem, brakiem empatii i wreszcie trudnościami w zbudowaniu rodziny opartej na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.
@origami1004 ай бұрын
Jest cała rzesza dorosłych, na terapii, w przemocowych związkach, uzależnionych, po próbach samobójczych i wycofanych z życia, których rodzice myśleli jak pan. Jeżeli niczego pan nie zmieni, to chociaż nadzieja w dzieciach, że po wielu latach cierpień nie podadzą cierpienia dalej..😢