U mnie pod 10 ale maszyna jeszcze u siostry i rodziców robi.
@dzejson48042 ай бұрын
@@Knap4u rozumiem ;)
@adamgul57832 ай бұрын
nie marudzą przy odbiorze jabłek na zgniłki ? bo widzę ze wszystko idzie
@Knap4u2 ай бұрын
Tragedii nie ma, sporo się na rynnie wyłapuje, a i ja na pierwszej taśmie też coś złapie więc nie jest źle. Jak jest miękkie to zgniecie i nie ma.problemow.
@PawełSad-q6m2 ай бұрын
Jakiej firmy kombajn i cena?
@Knap4u2 ай бұрын
Grabczak Agrotech Zamawiany był w 2022r odebrany w 2023 cena netto 50tysiecy
@sendra12702 ай бұрын
Panie Tomaszu podchloryn ogranicza bawełnicę i jaka dawka na hektar?
@Knap4u2 ай бұрын
Z mojego doświadczenia widzę że ogranicza. Ja na jesień daje 45l na 1000l Dawka 700l na hektar. Głównie podchloryn na taki, zarazę ale również po to aby zniszczyć bawelnice i inne patogeny.
@sendra12702 ай бұрын
@@Knap4u Dzięki za info, spróbuję ograniczyć bawełnicę, a może jeszcze tarcznika, bo na gaz może nie być wystarczającej pogody, no i trochę szkoda sprzętu.
@Knap4u2 ай бұрын
@@sendra1270 tarczniki tylko i wyłącznie na wiosnę olejami, zatkanie tarczek olejem jest najskuteczniejsze. Potem normalna ochrona. U mnie się sprawdziło co do tarczniki w tym sezonie
@sendra12702 ай бұрын
@@Knap4u Pryskałem na wiosnę olejem, ale na jednej kwaterze bardzo mi zaatakował tarcznik, co prawda odpuściłem pryskanie w lecie i to był bardzo duży błąd, jeszcze nigdy nie widziałem takiej ilości tarcznika, walka będzie ciężka ze względu na kondycję drzew , które zostały zmasakrowane przez to dziadostwo.
@Knap4u2 ай бұрын
@@sendra1270 ja odpuściłem dopiero w połowie lipca na kwaterach gdzie nie było owoców. Z doświadczenia widzę że standardową ochrona teppeki, mospilan w dalszym ciągu sezonu jest skuteczna pod warunkiem zastosowania oleju z wiosny.
@konradkonrad75182 ай бұрын
Gdzie kupujesz podchloryn?
@Knap4u2 ай бұрын
W Tarnobrzegu hurtownia chemiczna chemlab
@JanKowalski-op6rf2 ай бұрын
Tomek szkoda że taka maszyna po skonczonej robocie u Ciebie nie zarabia na siebie :) Mógłbyś spokojnie w wolnej chwili nieraz wyskoczyc na zbiór mechaniczny.
@Knap4u2 ай бұрын
U mnie mało tych wolnych chwil. Jak już zaczniemy zbierać u siebie to najczęściej trwa to około 2-3 tygodnie, w zależności od pogody. A na chwilę obecną mam tylko jeden wózek z rynną więc nie jest to rozwiązanie na zarobki.
@Knap4u2 ай бұрын
A ona i tak już na siebie zarobiła w pierwszym sezonie, oszczędność na ludziach do zbioru więc stratny nie jestem.
@grkrychu64412 ай бұрын
Ładne, fajne te sprzęty do przemysłu. Ale niestety drogie. Jak robisz jabłko przemysłowe to ok. Ale jak deser to bez szału. My zaczynamy zdejmować jabłka wpierw z platformy, później dół. Przy zdejmowaniu dołu każdy złapie jabłko z ziemi i rzędy zostają puste. I nikt nie odczuwa że zebrał przemysł 🙂
@bartosz30132 ай бұрын
@@grkrychu6441to masz dobrą ekipe ze jablek z dołu nie strąca i nie obija
@Knap4u2 ай бұрын
Każdy ma.wlasny system zbioru. U mnie maszyna była brana ze względu na część starych sadów gdzie zostaje sam przemysł i to znacznie usprawnia robotę, a i po zbiorze deseru nikt się nie martwi o spady bo się wjeżdża i zbiera i to też znacznie tańsza opcja niż ludźmi a ludzi do zbioru coraz mniej
@rrrt702 ай бұрын
Kto taki mądry byl i zawiuzł 8ton wody i skorki z obierki do szczekocin na przetwornie 😂
@Knap4u2 ай бұрын
Oooo 🤣🤣🤣🤣 to ciekawy temat, nie słyszałem ale gratuluję fantazji i odwagi za taki numer.
@Goldensad1232 ай бұрын
Ta belka przy wylocie smieci do wyciecia bo jak bedzie duzo lisci to sie bedzie zapychac
@Knap4u2 ай бұрын
Poniżej tej belki jest jeszcze ruchoma mała belka na sprężynie, jeśli jest coś większego wtedy się pod naciskiem czy to trawy, liści, bądź gałęzi czy kamienia otwiera i wszystko wylatuje na zewnątrz. Bardzo rzadko się zdarza że jakieś inne rzeczy poza jabłkiem trafiają do skrzyń