Zdravím a úplně nesouhlasím, co se délky spalování dřeva týče. Říkáte, že smrk shoří za chvíli a tvrdé dřevo může hořet i 3 hodiny. Takový poměr jsem nikdy nezažil, testoval jsem v našich krbových kamnech smrk, topol, jasan a buk - vybíral jsem adekvátně velká polínka a často zvítězil smrk, který mi tam vydržel déle než jasan. Jedinou konkurenci měl v buku, ale jen o pár minut. Ze smrku nezbyde skoro nic, hrst popela; z tvrdého dřeva ale musím vynášet denně, je plný popelník.
@marekvetr300610 ай бұрын
Zdravím Pánové 🙂 takže jestli dobře chápu je lepší méně přikládat do kamen a komínovou klapku nechat úplně otevřenou? Nebo jak je to s tou regulací? Já právě myslel že když nechám klapku úplně otevřenou tak všechno teplo valí do komína... Moc děkuji za odpověď 🙂
@josefbudil33627 жыл бұрын
zda tvrde nebo meke drevo je skutecne jedno, ale dulezite je alespon pro majitele krbovych kamen zda se jedna o listnace nebo jehlicnan. Tezko asi bude nekdo v krbovych kamnech topit borovici nebo smrkem. Kdo ma kotel a cisti komin dvakrat rocne tak muze spalovat cokoliv.
@MartinSasik4 жыл бұрын
Rozdiel je v dlzke horenia, energia na kg rovnaka, ale poleno tvrdeho dreva je tazsie ako poleno makkeho dreva ;-)
@kam8ox3 жыл бұрын
@@MartinSasik Josef skor mozno myslel to, ze ihlicnany maju v sebe omnoho viac zivice (smoly) a tym padom mozu aj viac zanasat spalovaci system.
@donpedropoulos8 жыл бұрын
Mohu se zeptat, jaké se používají do akumulačních kamen vložky? Třeba u těch v tomto videu? Děkuji.
@prirodnibydleni8 жыл бұрын
Nejlépe bude kontaktovat přímo kamnáře Jana Křivonožku na www.krivonozka.cz