Spadł mi Pan z nieba. Akurat mam 2 Synology i będe teraz kombinował z tym. Wielkie dzięki.
@mateusztylec2152 жыл бұрын
kozak film
@awerskto3 жыл бұрын
Bardzo fajny materiał! Propozycja przy wyczerpaniu tematów konteneryzacja lxc, lxd, chroot, schroot, etc...
@AdminAkademia3 жыл бұрын
Akurat teraz docker jest realizowany na spotkaniach dla Patronów ;-)
@awerskto3 жыл бұрын
@@AdminAkademia Dziękuje za informacje. Na jakim poziomie wsparcia muszę być aby uzyskać dostęp do tego materiału?
@tomaszczerwan92623 жыл бұрын
dzień dobry. nie wiem kiedy ale łyknąłem 2 ostatnie spotkania z marszu. dobre! może pana zainspiruje do następnego spotkania. interesuje mnie web station i kwestie certyfikatu. postawiłem małą stronę, ale za żadne skarby nie widać kłódki. myślę, że to będzie idealne podsumowanie Lets Encrypt. portów 80 i 443 i wiele osób zainspiruje. zgodzi się pan?
@kudatyzero3 жыл бұрын
Może dopytam. Nie mam stałego ip więc korzystam z DDNS. W Cloudflare w ustawieniach rekordów u siebie podałeś adres IP twojego rutera. Ale ja nie mogę bo mam zmienne ip więc muszę się posiłkować nazwą kanoniczną. Cloudflare nie przyjmie jej w rekordach A jak i żaden inny operator. W materiale powiedziałeś że nie ma z tym problemu. Coś mi umyka ? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz.
@RK-ly5qj3 жыл бұрын
O ile dobrze zrozumialem, to mozna jeszcze zrobic w sumie takie "podwojne proxy" w CF w strefie DNS ustawiamy Rekord A na IP naszego router, Router ma przekierowanie aby cokolwiek co przyjdzie z 443 to ma przerzucic na Synology. A Synology na swoim reverse proxy ma skonfogurowane konkretne przekierowania dla konkretnych fqdn uslugi. Dzieki temu nadal nikt nie zna IP routera(uslugi) z jaka chce sie polaczyc. ?
@AdminAkademia3 жыл бұрын
W sumie możnaby :-) Zakręcone by to ździebko wyszło, ale tak, możnaby :-)
@matysikpiotr2903 жыл бұрын
Panie Jarku, świetny film i super tłumaczenie. Mam pytanie czy istnieje możliwość posiadania certyfikatu SSL z Let's Encrypt na lokalnym serwerze bez wystawiania go na internet ? Czy jedyną opcją jest w tym wypadku wykorzystywanie certyfikatów samopodpisanych ? Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki bo słyszałem co nieco o usłudze Treafik i jestem ciekaw Pana opinii na temat tego rozwiązania. Pozdrawiam i dziękuję za Pana pracę.
@AdminAkademia3 жыл бұрын
1. Istnieje. Let's encrypt umożliwia korzystanie z pluginów łączących się bezpośrednio z infrastrukturą pośrednika u którego zakupiliśmy domenę DNS, i w ten sposób uwiarygodnić to iż jesteśmy właścicielami domeny. Alternatywa to certyfikat wildcard. 2. Traefik to osobna historia... Jest to odwrotne proxy do wykorzystania z Docker'em albo Kubernetes. Bardziej mi to rozwiązanie pasuje do Kubernetes swoją logiką (zresztą dziś wieczór mamy spotkanie dla Patronów, i tam o traefik w kontekście klastra kuberenetes będzie właśnie). Do Docker;a lepiej pasować będzie Nginx Proxy Manager. I tenże ma obsługę tych wtyczek o których w pkt. 1 mówiłem.