Ярослав Муха краще переконав,зимівля краща,кочівля(розмір вулика). Вулик на українську найкращій,як для мене.
@МедКарпат Жыл бұрын
Це дуже добре, коли ви, Валерій, знайшли найзручніший і найкращий варіант вулика саме для себе у ваших умовах пасічникування. Ми ж живемо в демократичному суспільстві і кожен обирає самостійно.
@SerhiiBobko5 ай бұрын
@@МедКарпатпогоджуюся але навіщо гнобити Український вулик?
@Svaroguch2 жыл бұрын
Перевага низеньких широких жінок перед високими і худими очевидна. Високим жінкам потрібно більше згинатись для того щоб одягнути взуття. Їх може здути при хотдьбі, так як парусність велика. висока і худа жінка не так гріє вас в довгі зимові вечори. Високі жінки не можуть помити коліна у ванні так як вони стирчать з неї. Продовжуйте хлопці. А задля справедливості, потрібно провести експеримент на одному точку в однакових умовах поставити 50 вуликів на даданівську рамку і 50 на українську і поексперементувати, всещо немає наукового обгрунтування , посилань на реальні дослідження проста балаканина.
@МедКарпат Жыл бұрын
У свій час Дадан подібні, але значно більш широкі досліди провів. Їх наслідком і стала відома рамка....
@Dobryidjmil93192 ай бұрын
@@МедКарпатмаячня
@ЗОЛОТЕПОДІЛЛЯ2 жыл бұрын
12 рамочний вулик на українську рамку плюс магазин на145 рамку. Кращого вулика незнаю. Попит на пакети на українську рамку збільшується з року в рік. Дякую за новорічну комедію!
@ВойтехФріндт2 жыл бұрын
Молодець це як казка новорічна
@МедКарпат2 жыл бұрын
Будь ласка....
@user-be8qn5wn6n Жыл бұрын
Підтримую маю павільйон з такими вуликами магазин заносять за два дня .
@ВікторПоліщук-ж5п Жыл бұрын
Підтримую. Або магазини на 145 рамку, або на 212.
@LatifundioTop Жыл бұрын
Подтверждаю! 12 украинских рамок + магазины на 145 и мед на столе!
@qM7q2 жыл бұрын
Видно що ви бджіл на українську рамку толком мабуть і не тримали ніколи..
@МедКарпат2 жыл бұрын
Але мав нагоду працювати на пасіці з українськими рамками...
@tpro24752 жыл бұрын
@@МедКарпат багато часу ?
@qM7q2 жыл бұрын
1. Конфігурація шестикутної комірки на вощині не зовсім природного орієнтування. Я не впевнений що науково доведено будь які інші недоліки комірки розміщеної гранню вверх, окрім дещо меншої міцності щільника в цілому. Міцність у штучному гнізді не найважливіший параметр, оскільки всі рамки армуються дротом і міцності у щільника зазвичай з надлишком. Ніяких інших наукових досліджень що комірка кутом доверху гірше чи краще комірки кутом в сторону я не бачив, тому це надуманий недолік, це не недолік а особливість яку по суті можна навіть не брати до уваги, тому що немає жодного підтвердження в тому що бджоли носять менше меду в рамку якщо там комірка кутом в сторону а не вверх. У разі якщо такі дослідження є, то вощину на таку рамку продають майже в кожному інтернет магазині, в таку ж саму ціну. Те ж саме і з матрицями для виробництва своєї вощини, можна знайти без проблем. 2. Відсутність потрібного обладнання і оснащення на ринку під українську рамку. Це відверта неправда. У всіх магазинах поряд з рамконосом на Дадана є рамконос на українську рамку, поряд з рамками Дадана є рамки українського формату і тд. Не кажучи про те що багато бджолярів інвентар виготовляє вручну, і великої різниці виготовити рамку українську чи Дадана чи ще якусь іншу немає. Я б не рахував це недоліком, бо для кожної системи рамок необхідний свій інтвентар і сучасна промисловість із задоволенням його надає в продаж. 3. Значно важче чистити дно вулика (глибокий корпус). Професійне бджільництво майже апріорі означає від'ємне дно, якщо ж дно не від'ємне, то у вулику і з бджолами в будь якому випадку не зручно чистити дно, тому що там стоять рамки з бджолами, вулики з глухим дном просто міняють. Якщо мається на увазі що дотягнутись до дна важко, то не вигадуйте, пустий вулик легко почистити будь якому дорослому,середня довжина верхньої кінцівки українця 45-47см + 5-7 см довжина ручки лопатки для чищення, цього цілком достатньо для того щоб дістати до дна вулика. якщо ж руки зовсім короткі, можна використати якийсь невеликий віничок і лопатку з подовженою ручкою щоб вичистити дно без проблем. Якщо вуликів дуже багато, я б задумався взагалі про якийсь побутовий пилосос, подібний як використовують на будівництві.
@qM7q2 жыл бұрын
4. Більші вимоги до ідеальної площини щільників. Як наслідок - бджоли часом не зможуть повноцінно використовувати всю площину сота. Щільники мають бути рівними у всіх варіантах, промислове бджільництво напевне передбачає використання засобів для пришвидшення і полегшення збивання рамок. Рівний кондуктор, в якому всі деталі рамки фіксуються перед закріпленням гвіздочками, і старанність працівника забезпечує абсолютно рівні рамки у зібраному стані (звісно якщо деталі рівні, але ж хто купує або робить для себе криві деталі, особливо професіонали, звичайно ж деталі мають бути в розмірах і рівні при будь якій системі вуликів), після їх збору, на зберігання їх можна скласти одна на одну і притиснути вантажем щоб від вологи не покрутило, хоча від вологи/сушки може покрутити рамки будь якої системи. Останнім часом на заході популярність набирає використання пластмасової багаторазової вощини, її використання значно підвищує технологічність і потенційно може вирішити проблеми із не рівними щільниками на всіх системах рамок. Недолік? сумніваюсь.. 5. Для слабих та середніх сімей весною більш важко зігрівати розплід, оскільки над розплодом ще може бути доволі багато меду, який вони повинні теж гріти. Мед достатньо розігріти один раз, і якщо він не буде втрачати тепло, його більше не треба гріти. А в якої системі більша проща розсіювання тепла зверху (саме туди за фізикою прямує тепло). Очевидно що для 12 рамок Дадан має площу розсіювання зверху (37*12)*435 = 193140 мм^2, український - (37*12)*300 = 133200 мм^2. Різниця площі стелі колосальні 32%, а це частина гнізда де втрачається найбільше тепла. Очевидно що при однаковій теплоізоляції гніздо на українську рамку буде втрачати менше тепла через меншу площу розсіювання тепла зверху. Це дрібниці по суті, тому що добре утеплення зверху і трохи з боків допоможе що в одному, що в іншому випадку (при чому для української рамки треба що подушки, що потолочини - меншої площі ніж на Дадана). 6. Весною матка не бажає спускатися для яйцекладки в холодну нижню частину рамок (більший градієнт температур). Площа засіву залежить від кількості бджіл і від матки - скільки бджоли обсідають і обігрівають, стільки вона може і буде сіяти. Якщо гніздо правильно піджате і бджоли обсиджують рамки до низу - буде засіяно до низу, якщо ж є зайві рамки в гнізді, буде засіяно більше рамок але не повністю. При чому за рахунок того що площа стелі у українській рамці менша, гніздо буде менше втрачати тепло. Це невелика особливість що гніздо на українську треба скорочувати весною з розумом, якщо хочете засів від бруска до бруска, інакше буде приблизно стільки ж розплоду, але на більшій кількості рамок. Я б погодився якби був проведений експеремент, по всім правилась, з трьох груп хоча б по 20 вуликів і так далі і тому подібне, але це все лише теорія, з якою можна сперечатись.
@qM7q2 жыл бұрын
7. Потрібно дуже якісне бічне утеплення для весняного нарощування бджіл. В Дадані бджоли ранньою весною скоріше стартують. Логіка така ж як і в пункті 5, тепло прямує вверх, і при однаковій теплоізоляції, площа розсіювання тепла наприклад у верхній половині бічної стінки заставної вулика на рамку Дадана буде більша, ніж у вулика на українську рамку. Якщо брати висоту у 15 сантиметрів від верху української рамки, то це 320*150 = 48000 мм^2, якщо брати висоту у 15 сантиметрів від рамки Дадана, то це 455*150 = 68250 мм^2, тобто у Дадана площа де розсіюється найбільше тепла (у верхній частині) більша майже на 30%. Якщо ж брати повністю площу бічної сторони для української рамки (320*(435+20)) = 145600 мм^2 і бічної сторони вулика Дадана (455*(300+20)) = 145600 бачимо, що різниці по суті немає, тому що українська рамка та ж сама Даданівська, тільки перевернута. Так для чого ж тоді "пдуже якісно" утепляти боки, якщо їх площа однакова, а у верхній частині, де втрачається найбільше трепла, навіть на 30% менша? абсолютно не зрозуміло. Що в тій що в тій системах результати будуть кращі якщо гніздо гарно утеплене, але через меншу площу розсіювання на українці зробити це навпаки - простіше. 8. Важче обтрушувати щільники з медом від бджіл. Це також надуманий недолік. Якщо між рамками є достатній колодязь, шириною сантиметрів 15-20, українська рамка розвертається майже по діагоналі цього колодязя, між іншими рамками і при струшуванні не б'ється об стінки вулика і сусідні рамки. Розсунути рамки трохи ширше не вартує майже нічого, тому затрати на це навіть немає сенсу рахувати. 9. Більша тепловіддача через бічні стінки вулика. Площа бічних стінок в Даданах близько 56,7дм2, площа бічних стінок в українського вулика на 12 рам 68,9дм2, а значить втрати тепла через бічні стінки будуть на 22% більшими. Не розумію як ви рахували бічну площу. Ширина укр. рамки - 300 + 20 (10мм бджолиного простору з кожної сторони), висота - 435 + 20мм (підрамковий простір), маємо 320*455. Для Дадана ширина 435 + 20 (10мм бджолиного простору по бокам) і висота 300 + 20 (підрамковий простір) 455*320 . 455*320 = 320*455 через комутативну властивість множення. Де ви взяли що українська рамка на 22% більша - не розумію. Навіть якщо це правда, то додаткові 22% бокової поверхні українського гнізда втратять менше тепла ніж додаткові 30% площі стелі Даданівського гнізда, чи не так?
@Юрій-ч1о2 жыл бұрын
Дуже багато недоліків висмоктанні з пальця. Розвиток однозначно швидший. Для невеликої стаціонарної пасіки найкращий варіант. І ще одна перевага - естетична. Український лежак - самий гарний вулик у світі!
@МедКарпат Жыл бұрын
Вам видніше, Юра.
@Юрій-ч1о Жыл бұрын
@@МедКарпат Самий великий недолік це те що рамки знизу крутить, як ви казали, мене це навіть в даданах бісить. З цього боку чим меньша рамка, тим краще.
@Одногоразунапасіці Жыл бұрын
Скільки тобі заплатили ? Цікаво хто? Ти реально говориш не обгрунтовані речі.
@ВіталійХоптинський2 жыл бұрын
Відверто кажучи дивувуюсь Вам - маєте гарну базову освіту, маєте чималий досвід в роботі з бджолами, але свої висновки робите як звичайний кустар на основі заяложеного стандартизованого мислення. Бачите серйозні недоліки Української рамки? То знайдіть вирішення цих недоліків без того, щоб гробити всі плюси цієї рамки... Бо я точно знаю, що таке вирішення є, тож бажаю тут трохи розмислити.
@АндрійЯцула-ф8и2 жыл бұрын
Сказано вірно це до великих пасік пасік а у нас їх. Не так багато
@ВойтехФріндт2 жыл бұрын
Таке враження що дане відеоролик був заказаний згадати Чому??????????
@МедКарпат2 жыл бұрын
Якщо ви можете перерахувати додаткові плюси української рамки до чотирьох мною наведених - зробіть, будь ласка, це. А щодо вашого зауваження, то найкраще виправлення далеко не ідеальної ситуації з українською рамкою - це зміна конструкції рамки....
@myroslavkoval22032 жыл бұрын
@@АндрійЯцула-ф8и Для великих пасік кращий вулик Кука,8 невеликих рамок,легкі корпуси та в пакеті всі переваги малоформатних типів.А для зимівлі поставив в центр 6 повномедних рамок в жовтні і до весни не дивишся .
@user-leopold2 жыл бұрын
З усіх коментарів під відео, зрозумів, що на українську рамку, тримає більше людей ніж я думав)
@Mykola_Fedchenko2 жыл бұрын
Не став до кінця слухати і дивитись таку дурню.Обхаяти може будьхто а зрозуміти лише розумний.Не розповідай про те що не розумієш інепробував.Український корпусний вулик є найкращий і за ним майбутнє!!!
@МедКарпат2 жыл бұрын
Майбутнє любительського бджільництва....
@ВікторЦал-Цалко2 жыл бұрын
Маю 300+ сімей. 12рамкова українська рамка+ надставки на мед. З ваших недоліків згоден з 2-3. Пакети створюю в вуликах Поломарчука. --- даданівська з перехідником. І з 2рамок розробок на весні --- виходить сильних 6 зимуючих. Хвости об'єднуються і ще сім'ї. Видно що ви не працювали з цією системою. !!!!! Але за відео дякую--- ще більш полюбив Українську рамку!!!!
@МедКарпат Жыл бұрын
Можу привітати вас з добрим розташуванням пасіки. Не всім пощастило так комфортно пасічникувати....
@ВиталийЖдан-й8б Жыл бұрын
Балакали ,балакали сіли і заплакали . Дуже багато розмов про теорію, але зимують в українському краще, набирають силу швидше, в верхній без перегонки не переходить що ще потрібно?
@МихайлоНадурак-о1ш2 жыл бұрын
Добрий вечір, і з Новим роком. До сьогоднішнього вечора вважав вас авторитетним бджолярем. Та після вашого ствердження про те, що матка має "махнути хвостиком" по всіх рамках у вулику, щоб бджоли там добре працювали, вже так не вважаю. Якщо ви праві, то поясніть, будь ласка, використання ганеманівської решітки і взагалі застосування медових надставок у вуликах Рута, Паливоди , великопольському, альпійському і т.д. де в медових корпусах матка не буває НІКОЛИ і хвостиком там НЕ МАХАЄ, проте бджоли чудово там працюють. Бажаю хорошого сезону.
@МедКарпат Жыл бұрын
Дякую, Михайло, за коментар і за оцінку. Таке моє алегоричне висловлювання базується на десятках років спостережень за роботою бджіл в багатокорпусних вуликах в умовах Закарпаття. І якщо у верхніх медових корпусах немає розплоду, то це зовсім не означає, що матка туди не зовсім не заходить у пошуках пустих комірок. Зовсім ні. Заходить і "хвостиком проводить". Паралельно бджоли при активній своїй роботі теж переносять у верхні медові корпуси частину маткової речовини, і відбувається це до певної міри і при використанні розділювальної решітки. Але вкрай недостатньо. Тому бджоли і гірше працюють на віддаленості від розплідного гнізда. І це правда життя....
@АгПр Жыл бұрын
Не патріотично і це тільки один пункт .
@pasikadidaevgenaUA2 жыл бұрын
Дякую за відео! Не має на Вас Ярослава Мухи! 🤣🤣🤣🖐️🖐️🖐️З Новим роком!
@СергійЕвстратенко2 жыл бұрын
А хто такий муха ?
@pasikadidaevgenaUA2 жыл бұрын
@@СергійЕвстратенко Муха -це фамілія. Погугліть - знайдете. У нього ютуб канал, який так і називається. Він стійкий прихильник української рамки.
@МедКарпат2 жыл бұрын
На відміну від окремих пасічників я здатний критично відноситися до своїх поглядів і до своїх колишніх експериментів і переконань.....
@ГЕННАДІЙ-и1р Жыл бұрын
Якщо ви не знаєте,хто такий Ярослав Муха,тоді ви не пасічник практик,ви теоретик мрійник!
@pasikadidaevgenaUA Жыл бұрын
@@ГЕННАДІЙ-и1р 😁😁😁🖐️🖐️🖐️Не створіть собі кумира!
@balansua19712 жыл бұрын
Смішно від наведених обгрунтувань від самого початку😀
@МедКарпат2 жыл бұрын
Обгрунтування будуть в наступному фільмі. Тут я просто перерахував переваги і недоліки.
@Андрей-ю2ч3т Жыл бұрын
Много воды
@ЮрійШевчук-е4х2 жыл бұрын
Доброго дня, досить цікаво послухати, але маю сміливість багато з чим не погодитись. Коротко про свою пасіку це полісся, медозбори не потужні, є два точки стаціонарні 32 та 50 бджолородин, та кочова пасіка павільони 84 бджолородини, система вуликів дадан лежак тепл та хол занос, дадан корпусні 8рам, 12рамок, українські лежаки, спроба корпусні Рут відмовився велике навантаження на спину та руки. В кожної з цих систем є свої недоліки і переваги, але в Укр рамки є більше переваг ніж Ви вказали: Матка не піднімається в наставки- решітка не потрібна а це гроші вартість решітки Х на кількість; для отримання моно меду підходять наставки 230 2шт, або 145 2-3шт і без проблем, аби був нектар та погода; зимівля слабких сімей з теплими заставними не погана; розвиток весною з теплими заставними та плівкою замість стелі+утеплення таке ж як в даданах; чистота у вуликах залежить від самих бджіл, цієї весни не встиг зібрати підмор для настоянки, через моє чергування на постах, все самі вичистили; роїння залежить від рійливості самих бджіл, Т' у вулику та завантаженості роботою; Від даданів не відмовляюсь, але зробив заготовки на 30 вуликів Укр- це буде якісна зимівля, відсутність матки в наставках, завантажив і працюють. Так, як влітку приходиться обслуговувати 4 і більше точків, виконання робіт має бути швидке та однотипне, і чим поменьше роботи, тому саме зупинився на українському вулику 12 рамок та 2- 3 наставки, якісна зимівля. Дуже вдячний за Ваші відео, рекомендації, які допомагають знайти рішення. З повагою, Ваш підписник Юрій.
@МедКарпат2 жыл бұрын
Дякую, Юрій, за відгук і аргументований аналіз. Дописую вашу пропозицію щодо переваг української рамки в частині непотрібності розділювальної решітки при умові використання магазинних надставок п'ятим пунктом Дякую за неї. З вами приємно спілкуватися.
@bohdanbudz87982 жыл бұрын
Як можна говорити про переваги чи недоліки певних конструкції рамок, без привязки до конструкції вулика, технології пасічникування, кліматичної зони і спрямованості пасіки (медова, пакетна, матковивідна, маточне молочко, тощо)?
@МедКарпат Жыл бұрын
У фільмі зазначено, що порівняння проводиться для 12 рамкового гніздового корпусу, для різних спеціалізацій та умов утримання. Бджіл на цю рамку утримують у різних куточках України. Проведено доволі широку аналітику позитивних та негативних даних, які можуть мати стосунок до переваг чи недоліків Української рамки, порівнюючи з Даданівською та частково Рутівською. І зроблено це для того, щоб сліпо не ідеалізувати цю рамку, а дати можливість свідомо і тверезо оцінювати пасічникам доступну об'єктивну інформацію.
@bohdanbudz8798 Жыл бұрын
@@МедКарпат Я не почув які саме різні спеціалізації і умови мались наувазі.
@МедКарпат Жыл бұрын
Доповнюю, Богдан. Різних спеціалізацій мав на увазі напрямок медовий та для розведення бджіл як основні в Україні.
@bohdanbudz8798 Жыл бұрын
@@МедКарпат Ви ж маєте, наскільки я розумію, якусь дотичність до науки. Хотілося би почути в матеріалі результати експериментів, бажано в абсолютних цифрах чи відсотках, бо формулювання краще, більше, менше є ненаукові. Також хоча б два слова про методику, щоб можна було повторити експеримент і підтвердити чи спростувати результат.
@8GaydaBuslyk85 ай бұрын
@@МедКарпат Може бути, а також може і не бути... Тобто суцільні ілюзії. А конкретніше що є?
@ОлексійНауменко-х1р2 жыл бұрын
Вітаю з Новим роком! Бажаю здоров'я, перемоги та миру. Таке враження , що це відео спрямоване протів Української системи вуликів. Навпаки на мою думку в Дадані і не тільки більше недоліків , а ніж в Українському вулику. Бджоли в природі будують стільки не в ширину , а ввисоту . З вощигою під Українську рамку , не є проблема. Дубовик виготовляє. Для нашого регіону Українська система краще ніж Даданівська. Виймати і оглядати рамки це не проблема , це залежить від того наскільки бжоляр буде акуратно це робити. Я не маю на увазі те , що Даданівсьа система погана . Вона ефективна там де практично не має зими . Українська система вулика з надставкою на піврамку Укр., чудово особливо з великим об'ємом рамок 20 і більше , менше будуть роїтися раніше і частіше 10 -12 рамкові. Не забувайте про те , що роїння , є природним розмноженням бджолородтн . Дідовські вулики взагалі були 26 -32 рамки і більше. Бджолярі які тривалий ча тримали в різних системах зупинилися на Українські. На мою думку , таке відео початківців може заводити в блуд перед вибором. Можливо щось перевищив, це моя особиста думка.
@МедКарпат2 жыл бұрын
Пане, Олексію, дякую за ваш коментар. Саме для того, щоб початківці не робили на самому початку суттєвих помилок, а навчились опрацьовувати і зважувати всю доступну об'єктивну інформацію і появилося це відео. А вже після цього робили правильні висновки і приймали відповідні рішення. А то у нас виходить останнім часом, що тема критики української рамки як тема "священної корови" серед пасічників ще мало то знаходиться під табу...не піддається сумніву.....
@ОлексійНауменко-х1р2 жыл бұрын
Добрий день! Я з Вами не згоден. Українська рамка зарекомендувала себе найкраще для зимівлі , розвитку і тд. , з практики. Для бджолярів це можливо і є та " Свята корова" в якої одні переваги , мінусів я не зустрічав. Для початківців може це і буде правильний вибір Укр., система щоб потім не жалкували. Знайомі , перейшли з Дадана на Укр., задоволені. В кого стаціонарне бджільництво доробили надставки на пів Укр., рамку взагалі супер. Українська система вуликів набирає обертів , вже і пакети можна придбати і вощина є , це добре. Нікого не хочу образити, але в мене таке враження , що ваш виступ проплачений, або Ви бачите , що ця система набирає обертів і перейти це додаткові затрати і Ви хочете якимось чином призупинити процес.
@ФедірПетрів-ф9в Жыл бұрын
Коли починав ,підійшов із запитанням яка рамка ліпше. Мені відповіли ,якщо я хочу щоб проблем із бджолами не було вибирай українську рамку. Не тільки зимовка, але і Незначні недопрацювання на перших порах бджоли будуть невіюлювати. І кількість в 100+ сімей для української рамки теж не є проблемою. На мою думку цей ролик на замовлення.
@КостянтинКобилян2 жыл бұрын
Дякую за підтвердження, що українська рамка є найкращою🤗🍾👍
@МедКарпат2 жыл бұрын
Беззаперечні аргументи.... Будь ласка...
@МиколаКовалюк-к8ц2 жыл бұрын
Роблю собі 9-тирамочні гніздові корпуси під українську рамку з 10 см підрамочного простору , аби взагалі забути про постійні смикання рамок . Це все одно , що хазяйнувати в чужій хаті . Все моє буде носитися у магазини зверху . У кожного різний клімат і умови , отож кожен вимушений проекспериментувати що йому підійде краще . Шаблони - зло . Даданівського дупла в лісі не разу не бачив .
@МедКарпат2 жыл бұрын
Дякую за коментар, пан Миколо. Цікаво буде почути вашу думку про такі вулики десь через років п'ять.
@СергійІщенко-г7ц Жыл бұрын
А,не краще було б 12 ґніздо і магазин на145 даданівську,а якщо переходити з дадана на українську то можна використовувати даданівську в магазинах якщо немає 145
@ГригорійЄричук-ф3ш Жыл бұрын
Я бжоляр з невилимким стажом і як всі бджолярі починали з рамки дадан. На протязі двох років перийшов на українську рамку і дужи задоволений.
@МедКарпат Жыл бұрын
Григорій, ви зробили правильний вибір.
@Андрій-с7е2 жыл бұрын
З Новим Роком! Я рахую що пункт з зимівлею переважає інші. Якщо пів пасіки на Даданівську рамку не перезимували, або ослаблені, то який може бути прибуток . В мене є і Даданівські вулики і Українські , я вам скажу що зимівля і весняний розвиток кращий в Українському. Але це ще залежить від породи бджоли, регіону, системи утримання і пасічника . Для мене більшість мінусів, це дрібниці з якими можна миритися .
@МедКарпат2 жыл бұрын
Андрій, дякую за коментар. Якщо у вас в Даданах бджоли гірше зимують ніж на українську рамку - значить в своїй роботі ви щось не враховуєте. Зимують бджоли що на одній, що на другій рамці просто відмінно.
@andrijkan33602 жыл бұрын
З українською рамкою практичного досвіду не маю, але висновки пана Віктора, м'яко кажучи необгрунтовані. Більшість недоліків з цього довго списку виглядають несерйозно самі по собі. Аналіз деяких інших доволі дивний. Як біофізик можу сказати, що теоретичні висновки, коли йдеться про таку складну систему як бджолина сім'я, мають дуже низьку цінність. Тут без емпіричних даних не обійтись. Для практичних висновків слід ставити поряд групи аналогічих сімей в різних типах вуликів і кілька років поспіль порівнювати їх продуктивність і хронометраж робочого часу для їх обслуговування. І то висновки будуть мати цінність тільки для даної місцевості, даної системи догляду і даної популяції бджоли.
@МедКарпат2 жыл бұрын
Відчувається, Андрій, у вашому коментарі науковий підхід. Дякую за нього. Я тому і зібрав всі можливі тезиси щодо переваг та недоліків української рамки, до деякої міри сам виступив до них опонентом, і буду вдячний за кожну тверезу думку і погляд щодо їх аналізу. Дійсно, бджолина сім'я є надскладним біологічним організмом і прямолінійні аналізи і висновки стосовно неї робити не можна. Але мій 44 річний досвід пасічникуванні і постійного експериментування дозволяє бодай трошки наблизитися до цієї теми.
@Nemolodyi Жыл бұрын
Відеосюжет на замовлення. Значна частина аргументів висмоктана з пальця.
@МедКарпат Жыл бұрын
Дякую. Вже став дуже багатий...
@Nemolodyi Жыл бұрын
@@МедКарпат Радий за Вас.
@ВойтехФріндт2 жыл бұрын
Добрий день.з новим роком.я звами не згідний.напевно ви не працювали з українською рамкою. Єнедостаткки но не 12 .акуратність праці.
@Mukola2 жыл бұрын
Українська рамка на великій пасіці це дуже складно і сильна нагрузка
@ЗОЛОТЕПОДІЛЛЯ2 жыл бұрын
@@Mukola нагрузка на що??? Вона що важча від даданівської???
@ВойтехФріндт2 жыл бұрын
@@Mukola пане Микола Ви працюєте на дадане
@ВойтехФріндт2 жыл бұрын
@@ЗОЛОТЕПОДІЛЛЯ виходить що так .якось пан лічить і виходить що однакові рамки мають різницю 30процентів як це так
@ОлександрСкорик-й8х Жыл бұрын
Пасічникую більше 20 років. В спадок дістались лежаки як на Даданівську рамку так і на Українську. Вже років 10 купую лише вулики на Українську рамку(корпусні), і не лише я. Як людина яка має досвід одночасної роботи з обома системами рамок, хотів би додати, що ваші надумані мінуси Української рамки ніщо навіть з вашими наведеними перевагами. Без образ але склалось враження, що ваше дане відео це спроба Вас когось переплюнути(випендретись). Час від часу переглядаю ваші відео. Це відео найбільш не професійне та не обґрунтоване.
@МедКарпат Жыл бұрын
Так, Олександр, дана тема достатньо об'ємна, щоб намагатися втиснути всю дотичну до неї інформацію в одне відео. Очікуване вами обгрунтування шукайте в наступному моєму відео на тему теорії бджолиного гнізда.
@-vasil19712 жыл бұрын
Заказне відео?? При всій повазі ніяк не можете відійти від совкових стандартів. Всі переваги української рамки повністю перекривають її недоліки
@МедКарпат Жыл бұрын
Кожен сприймає тільки ту інформацію - до якої готовий....
@ОлегСОА2 жыл бұрын
Покажіть будь-ласка про кришу на вашому вулику, як тримається обвязка, криша її не перевертає? Дякую
@МедКарпат2 жыл бұрын
В задній частині обв'язки кришки є закручений шуруп, який на 0,5-1см виступає на внутрішній стороні обв'язки і чіпляється за бічну грань чверті (фальц) корпуса вулика при досиланні обв'язки вперед.
@ОлегСОА2 жыл бұрын
Дякую. Якщо буде можливість то при відео покажіть наглядно
@ПользовательСети-г4у11 ай бұрын
Це відео містить найкращу рекламу українській рамці.В інтернеті піднявся шквал відеороликів про українську рамку.Взнав навіть те як по трутневі рамці можна зясувати що робиться в гнізді.Дякую завдяки вам багато пасічників відкрили свої секрети.А ще взнав що люди тримали по 800 бжолосімей на українську рамку.Ваше відео наверно оживило бжільництво і інтернет спільноту зараз наверно в бжільництві ви підняли найцікавіщу тему.Української рамки.Завдяки вам ця тема підняла цілий шар додаткової інформації про українську рамку.
@МедКарпат11 ай бұрын
Дякую за коментар. Ви цілком праві успішно утримувати 800 сімей на вузько високу (нехай для прикладу українську ) рамку то цілий подвиг для реального трудоголіка. (такі приклади "занесені в книгу Гінеса") Щоб успішно утримувати в одному господарстві 1500 і більше бджолиних сімей (а цих прикладів у Світі безліч) потрібно змінити окрім конструкції вулика власну психологію, розширити знання і відчуття бджолиної сім'ї, мислити технологіями, мислити конструкціями, мислити спец. обладнанням. Але це все може бути цікаве тільки людині з раціональним (розумним) типом мислення.....
@миколасавчук-щ8ю2 жыл бұрын
Краща зимівляя всі ті недоліки перекриває бо як неперезимує то и небуде з чим пряцювать
@МедКарпат2 жыл бұрын
Зимують бджоли відмінно в різних системах, головне все зробити вчасно і правильно.
@ВікторВ-ж4у Жыл бұрын
Зі святами Вас! Дивитись було цікаво, та виникла купа питань. Ось деякі з них. Чи правильно я зрозумів що: - Недоліком української рамки є те, що бджоли при зимівлі споживають меньше меду, і він лишається зверху та використовується для весняного розвитку, і, як результат, їх не треба підгодовувати? - у Вас пасіка виключно на лежаках, бо інакше бджолам довелось би тягати мед вгору, до надставок, а то високо. Сюди ж - всі системи вуликів де є вертикальне розташування є гіршими за лежаки? - розраховуючи тепловтрати і враховуючи що тепло піднімається вверх, 20% більша площа стін це погано, а 30% більша площа даху це добре? - якщо зверху є мед, то бджоли гріють не розплід, а мед і бідна матка бігає по холодних сотах без бджіл та не сіє? Сюди ж - мед зверху то погано і бджолам неприродно, а мед збоку то правильно? - Ви використовуєте виключно даданівську рамку та не користуєтесь магазинними? Сюди ж - магазинні рамки на корпусні вулики з українською рамкою хоч і виглядають так само як і на дадана, але мед на медогонці з них витікає гірше? - бджолам легше чистити на 30% більше дно? - у Вас є корпусні вулики на українську рамку де матка без роздільної решітки не хоче йти у надставки, і це недолік. Тому Ви ставите роздільну решітку на дадан, щоб вона не йшла вверх? - розширювати гніздо для зменшення роїння то погано і не працює особливо якщо розширення відбувається вверх (або низ)? У Вас є обидва типи вуликів, і Ви пробували розганяти бджіл на українській рамці стимулюючими підгодівлями? А також проводили експеримент залишивши однаковим по силі сім'ям однакову кількість меду на зиму, і порівнювали їх розвиток не підгодовуючи їх весною?
@МедКарпат Жыл бұрын
Дякую, Віктор, за розлогий коментар. Окремі ваші аргументи не позбавлені змісту. І на рівні просто виживання бджіл (якщо не брати до уваги економічні категорії) українська рамка може забезпечити краще збереження бджіл. Особливо, якщо пасічник щось випадково не врахував в роботі. Але принципово, наведені вами думки не можуть позбавити принципових і суттєвих інших недоліків високої рамки. Але для невеликих пасік, де люди просто тримають бджоли для душі ці аргументи можуть і не бути домінантними. Тому, кожен сам окремо може обрати в якій системі вуликів йому краще пасічникувати.
@anatoliyctukonogenko95942 жыл бұрын
Віктор ви не висловили одного скільки разів ви складати пакети з канаді у рут складати а в український я дивлюся тільки весною і не бігаю весною з пакетами так ви
@викторплоскодняк2 жыл бұрын
В корпусних укр вулиуах матка не відкладуз яйця в надставках і тому решіка не використовується. Ганімановська решітка шкодить бджолам.
@МедКарпат Жыл бұрын
Все вірно, у верхні медові корпуси при роботі на українській рамці матка підіймається неохоче. Як і бджоли, до слова, часом (не зразу) неохоче туди підіймаються. А це вже відноситься до недоліків української рамки, про який я не сказав у фільмі....
@викторплоскодняк Жыл бұрын
@@МедКарпат Все залежить від сили сімї і приносу нектару. Минулого року ставив третю надставку хоча у нас дуже слаба нектарна база .
@ВіталійПатійчук-у2д Жыл бұрын
Ще й як відкладає, якщо молода , то 2-3 трутнів засіє.
@викторплоскодняк Жыл бұрын
@@ВіталійПатійчук-у2д А ви в надставуку ставте на одну рамку меньше , а в гніздо ставлю будівельну рамку на трутня.
@АндрейЛюза2 жыл бұрын
З новим роком Українська рамка не варта того щоб ви примушували про неї забути СЛАВА УКРАЇНІ
@ВладимирК-с6л Жыл бұрын
героям слава
@MykolaKopach11 ай бұрын
Маю у Карпатах вулики на українську рамку і на дадан, однак останній без кілограму канді до весни не доживає. Український вулик канді не потребує взагалі
@МедКарпат10 ай бұрын
Тому, що у вулику на вузько-високу рамку впродовж всього сезону ви завжди не могли відібрати весь мед і, бджілки просто, змогли від вас "приховати" додатковий лишній мед собі для зими....
@ivan-40732 жыл бұрын
Внас сьогодні обліт на Іршавщині а у вас?
@ivan-40732 жыл бұрын
@@MrUzaren чому подуріли? Це добре якщо обліт
@ivan-40732 жыл бұрын
@@MrUzaren та нє, буде все ок
@work_electrician_in_USA Жыл бұрын
Чому не згадуєте що природнє житло бджіл це дупла дерев які по природі є видовжені як і укр. рамка?
@UkrainskayaStepnayaP4ela Жыл бұрын
Пан Виктор, если у вас есть в списке ваших лекций все про систему Дадан? Очень было бы хорошо увидеть такое ваше видео из вашего опыта, опыта Карпат. Пока что зима, есть время поизучать, снова осознать и подготовиться к сезону.
@МедКарпат Жыл бұрын
Обов'язково підготую і відзніму такий фільм.
@UkrainskayaStepnayaP4ela Жыл бұрын
@@МедКарпат буду ждать! И интересно очень, какие акценты вы расставите в информации про даданы.
@СергійОлексійовичТерентьєв Жыл бұрын
Дякую за те переконали , що українська рамка найкраща .
@МедКарпат Жыл бұрын
От і використовуйте , на здоров'я.....
@alex-v-v26162 жыл бұрын
Вітаю всіх з Новим роком і приєднуюсь до побажань пана Віктора. Ваше відео - бальзам на душу , адже "недоліки" Ви перетворили на переваги !!! Вперше порівняв вузьковисоку і низькошироку рамки у 1980 році будучи помічником колгоспного пасічника (150 сімей на українську рамку).Утримую любительську пасіку (50 сімей) на українську рамку. Для колекції ще маю 3 лежаки на рамку Дадана (щоб не забувати що це таке) І 15 альпійців. Для задоволення пошукового "інстинкту" бавився з рамкою Левицького, Корабльова, Ващенка, великопольською - найбільш оптимальна і технологічна є стандартна українська . Пане Вікторе - схиляю голову перед Вами за Синевир, але стандарт рамки , стандарт вулика і теорія гнізда (навіть із золотим перерізом) це зовсім різні речі. Моє шанування.
@МедКарпат2 жыл бұрын
Дякую за відгук. Цікаво б почути вашу думку, якщо б утримували вуликів 500....
@BeeHut7772 жыл бұрын
А яке Ваше враження про вулик Паливоди? Якщо можете зніміть ролик про Рогаті вулики.
@МедКарпат Жыл бұрын
Ці вулики, практично, ідентичні. Називають їх ще вуликами Лецина-Паливоди. В цій системі вуликів бджіл не утримував, але окремі прогнози можливих умов їх ефективного застосування провести б зміг. Впевнений, що для гірських умов високогір'я Карпат вони б не були придатними.
@YaroslavBoy Жыл бұрын
Відоме Ваше ім"я та заслуги в бджільництві. Повага Вам за це. Та проглянувши відео, склалося враження про певну предвзятість. Яка ціль? Промислові пасіки безперечно раціональніші, але майже годину часу на це витрачати і смакувати навіть не кожен переконливий фактор змусив мене взятися "за перо". А слово "забудьте" навіть збуджує. Існує і любительське бджільництво. В мене більше 100, і з них 5+- Українські. Вони мене радують як маленькі дітки. Це для задоволення душі. Як це ЗАБУДЬТЕ!
@МедКарпат Жыл бұрын
Пане, Ярославе, за ваш коментар. Назва фільму просто привертає увагу до проблематики ( а вона є ), але ніколи не може бути прямою настановою до дії.
@ИванАнтибура-з5ш Жыл бұрын
Вибачте але доказат и можна тільки маючи на одній пасіці вулики обох типів, з одинаковими сім'ями,матками одного віку, а це пусті розмови, до речі гляньте ролик Юрія Овдієнка як рій будував комірки.Як на мене в обох типах є плюси і мінуси, а медові 12рамочні корпуси на 300 рамку то тільки для Василя Вірастюка,мед має бути на 145 рамці, на якій не було росплоду.
@work_electrician_in_USA Жыл бұрын
Хаха...ніби розумний чоловік а таке дурне говорите! Навіщо бджолам гріти весь мед на рамці аж до верхнього бруска? Вони гріють тільки той на якому сидять ну і до 5см над клубом, а весь інший мед що вище гріється сам по собі від виділеного тепла для 5см меду над клубом. Не говоріть дурниць бо міняєте думку людей про вас не в кращу сторону. І ще багато інших нюансів є але нехочу тратити час на таке дурне відео!
@myroslavkoval22032 жыл бұрын
В Україні просто тьма професійних пасічників і вони дуже не знають які вулики їм потрібні.Дякуємо за супер пораду,та ба ви не сама крута інстанція для таких порад.Всі ваші доводи просто смішні,Степлер взагалі зимує і бере десятки тонн меду в однокорпусному гніздовому Руті.А про шестирамочники взагалі мовчу,такого не може бути тому що не може бути ніколи.Стан сімей з інвазією кліщів та взятку з соняшника перед зимівлею рідко перевищує силу 6 рамок і українська рамка вирулює ситуацію.А заключне коло взагалі з надуманих теорій,такого в природі не буває і не може бути.Клуб є ступінчаста споруда через вплив рамок і конструкцій вулика.В клубу нема теплового центру,є теплова зона на одній з рамок з градієнтом температури 20градусів на 5 см відстані.І цей градієнт і спричиняє ступінчасте формування клубу в вулику.Я думаю ,що кулеподібних клубів бджіл взагалі не існує,ніколи за 35 років не бачив.
@pasikadidaevgenaUA2 жыл бұрын
Добрий той вулик, який Вам подобається, з яким Вам зручно працювати. А що до сили сімей, то в лежаках і три рамки зимує і нічого не треба вирулювати. Проте в сезон відкрив вулик, припідняв рамку і все видно, не треба тягнути догори і заглядати що там. Якщо багато сімей, то це суттєво. З Новим роком!
@myroslavkoval22032 жыл бұрын
@@pasikadidaevgenaUA В місті тримаю на українську піврамку,ще простіше.Сьогодні заглядав,бджоли як у жовтні і половина кормів ще є.Підмору може пару десятків і до вечора самі винесли +14 був обліт.
@МедКарпат2 жыл бұрын
Все відносно в цьому світі....
@pasikadidaevgenaUA2 жыл бұрын
@@МедКарпат 🤔🤔🤔🙄🖐️🖐️🖐️🤣🤣🤣🥰🥰🥰так!
@qM7q2 жыл бұрын
@@МедКарпат Ага, все відносно, окрім української рамки, тільки вона абсолют, бо абсолютно не підходить для утримання бджіл..
@matkovod2 жыл бұрын
В Україні більшість пасік початківців чи любителів. Великих промпасік не так вже й багато. А самі більші проекти мають схожий фінал. Розпродають вулики (без бджіл) рано чи пізно.. Можливо якби у них бджоли сиділи в українських вуликах то вони б трохи довше протрималисьі потренувались... так як там весь мед зверху і зимівля успішніша у новачків і найманих пасічників на пром пасіках при відповідному відношенні (хтось допрацьовує до осені і звільняється а хтось і незнає толком як їх тих бджіл перезимувати.. так от при таких реаліях і підходах до справи на пром пасіках українська рамка думаю їх би виручила.. а вже весною сподіваюсь що зробили б ревізію і побачиди б і дали сиропу бджолам.. Ну а новачки чи початківці ці всі переваги б отримали одразу і можливо б більше залишилось в бджільництві.. так як укр рамка стійка до пасічника що початківця що прижимистого скажем так.. Мед є буфером. Нагріють мед буде тримати стабільний мікроклімат.. не буде зверху меду будуть гріти стелю.. якщо клуб малий то вони гріють лише ту площу де сидить клуб.. а на кірці клубу температура падає.. Ну а щоб бджоли не заважали працювати при випадковому придавлюванні рамкою в будьякому вулику і щоб не роїлись. Вулики просто можна заселити толковою бджолою. Наприклад бакфаст.. Доречі спокійні нерійливі медисті бджоли є основним драйвером збільшення пасіки. Маю знайомого колегу на півдні Київщини, він прекрасно працює з пасікою біля сотні сімей місцевої бджоли на укр рамку лежаки 20+рам і має достойні медозбори. Інший колега в Києві має лежаки на укр рамку ( 24 -30 рамок) до сотні сімей бджоли італійка і збирає достойні медозбори..
@МедКарпат Жыл бұрын
Шкода, що ви ще з Непала бджіл не привезли. Вони , кажуть , в два рази більше меду приносять ніж Бакфаст......
@matkovod Жыл бұрын
Перш ніж бджоли стають автохтонними вони звідкись прилітають чи привозяться.. а потім люди з них відбирають кращі варіанти.. і невірним буде заморозитись в часі на зрізі пару десятилітть і вважати представників еволюційного зрізу чи зразка певної популяції в процесі постійної мінливості канонічним.. Через десяток років автохтонні бджоли можуть бути іншими.. І насправді втримати їх такими як вони є зараз непосильна задача.. простіше буде змінити індекси і морфометричні стандарьи і потім знову назвати вже тих інших бджіл знову автохтонними на той час.....
@зояпрогнимак Жыл бұрын
Коли людина перестає втручатись в природній відбір, то спрацьовує закон біології-повернення до середнього.@@matkovod
@ОлегПопович-у1ю2 жыл бұрын
З Новим роком! Ви про 12 рамковий дадан будете знімати відео? Дякую
@МедКарпат2 жыл бұрын
Частково такого типу матеріал є на каналі. Але спеціалізоване відео на цю тему можна б відзняти.
@ПетроГолосний Жыл бұрын
Вітаю.хто ви такий щоб говорити про українську рамку .вам подобається ваші уликі,так нема питань.ви як пасічник говоріть те як більше зібрати меду.ви поучіться у Петра сакури у Молдові.дякую
@МедКарпат Жыл бұрын
Пане, Петре. Якщо у вас є якесь цілком конкретне і аргументоване бачення теми вузько високих рамок, то будь ласка висловлюйте його. Але чому ви намагаєтесь забороняти іншим висловлювати їх думку на дану тему?
@SerhiiBobko5 ай бұрын
Тому що Ви не тримаєте бджілок в даному вулику а критикуєте його ніби тримаєте!
@ПетроГолосний4 ай бұрын
Вітаю.ви пишите що забудьте про українську рамку.я вам зробив зауваження. а пасіку я тримаю до 90 років.тідльки у мене малі приноси нектару.я спілкуюся із Вася ткач,Віктор про.у маріанни приобрітаю маточок.у михайла гаврилова маточок пррисилає мені.гаврилов бере у Михайла дурана із германії.мині уже 70р.я хочу вседогнать.бо я дальнебойщик.дякуюздоров'я у дачі і перемонам.слава зсу.слава Україні героям слава.дякую.
@ПетрГерич-б4д Жыл бұрын
А чи є попит на пакет рутлвські рамки? І який?
@UkrainskayaStepnayaP4ela Жыл бұрын
Пан Виктор, а позвольте вопрос-уточнение? А ваша максимальная пасика с какими уликами была? Мне кажется, или дадан, или лежак? Это около 500+ или больше?
@МедКарпат Жыл бұрын
Дякую за коментарі. Після численних проб і помилок для умов Закарпаття я зупинився на 12 рамковому двохкорпусному Дадані. Але на цей час ці вулики займають близько половини всієї пасіки. Банально всі інші вулики не так просто замінити, тому вони поки що в строю.
@ІгорБогуцький2 жыл бұрын
Доброго дня, з новим роком , 1не єдине питання Ви колись пробували тримати бджіл на українську рамку? Думаю що ні , а дарма попробуйте Я тримаю на українську , даданівську, альпійську , і півукраїнську ,
@МедКарпат Жыл бұрын
Цікавий, Ігор, досвід маєте.
@КонстантинУспенский2 жыл бұрын
Розвиток на Украïнську рамку прискорений ,тому i бджоли ранiше входять у роïня . Чистка дна в цому вулику вiдбуваеться за допомогою бiчноï дверци . Саме така конструкция була ранiше розповсюджена . Так завдяки меншому поперечному перерiзу бждоли погано переходять у верхнi корпуса . Для тих господарств хто займаеться маткарством йому мабудь немае рiвних .
@КуликВова-ж6ж3 ай бұрын
Мав вулики дадан + корпуси рут. Я з Вовчанську - через війну втратив все, у тому числі і пасіку. Але мрію, колись, відновити, вже на новому місці проживання. Давно думав над українською системою. Після перегляду цього відео, остаточно переконався, якщо колись зможу започаткувати нову пасіку - вона точно буде на українській системі! Всі перелічені недоліки - просто висмоктані з пальця! Тому зрозумів - недоліків в українській системі немає!
@МедКарпат3 ай бұрын
Добра філософія для пасічника- любителя, але не більше.....
@bezys-et7bj Жыл бұрын
Не можу дивитись дальше цей ролик і змовчати. Він нагадує кандидатську дисертацію відомого депутата, який втік з України. Ніякої політики, тільки факти. При підрахунку кількості меду в одному соті в українській рамці, її ширина була зменшена на ширину перехідних ячейок сота. В підрахунку даданівської рамки це автор не врахував. Дальше, в вулику бджоли тянуть не суцільний довгий сот до низу більше 50-70 см, а цей сот розділяється рамками і може бути більше 100см. У мене повинно бути фото (в архіві), зроблене в селі Кобелякського району, куди я привіз у двір знакомого три вулики з від'ємним дном на 12 рамок і поставив як корпуси один на одного висотою 145см. Через дорогу зацвітав сояшник. До сім'ї додов суші і рамки з розплодом на виході із других вуликів ще дома. Не заглядав в нього більше місяця. Щоб не везти вулик з медом до дому більше 150км, у сусіда позичив медогонку і відкачав біля 60л меду. Два верхніх корпуси були повністю залиті медом. З гнізда відкачав 2-3 рамки. Пів села ходило дивитись на процес відкачки як на диковинку.
@НаталияАлександровна-т6щ2 жыл бұрын
Ваш виклад інформації про українську рамку - суто ваша суб'єктивна думка.
@МедКарпат2 жыл бұрын
Тоді, пані Наталія, ви, будь ласка, суто об'єктивно (на фактах) заперечте більшу половину зазначених аргументів....
@НаталияАлександровна-т6щ2 жыл бұрын
@@МедКарпат маю вулики на українську рамку. Погоджусь тільки з одним. Високу рамку ваще виймати з вулика. І все.
@Atlas03092 жыл бұрын
@@НаталияАлександровна-т6щ , на 200% з Вами згідний, у мене гніздові корписи 12 рамок "Українських" та магазини 12 рамок пів "Українських" по висоті, і усе ОК!
@user-be8qn5wn6n Жыл бұрын
Так е приклад на каналі пасіка Лаврова чоловік мае два точки і на кожному під 100 вуликів на укр рамку працює з дружиною
@Stepan63410 ай бұрын
@@user-be8qn5wn6n,тільки він її не називає українською, а як любий русак узька високою.
@АндрійГрушка-ъ8щ Жыл бұрын
Дуже сподобався коментар про високих жінок та низьких жінок....кожному своє....саме відео дивитись повністю не вистачило сил...але людина старалась, тому здоров'я автору, щастя, удачі....
@МедКарпат Жыл бұрын
Дякую, Андрій, за коментар. Не вистачило сил, значить ця тема не ваша.
@СергійГолубйовський2 жыл бұрын
В мене немає слів Вас уважав професіоналом видно перевчилися кращої рамки ніж українська нема да є деяки недоліки ,те що ти кажеш 90 процентов неправда , зроби вулик на12 рамок верхній корпуса на145 да одне слово бред п’яного Чи ?
@МедКарпат2 жыл бұрын
Напевно весь світ "перевчився" і зовсім "заблукав" в темі "правильної " рамки для бджіл....
@АнатолійСитник-ч1ь2 жыл бұрын
Зробіть будласка такий розбір 145 рамки як гніздової і медової. Дякую.
@myroslavkoval22032 жыл бұрын
На третину менше розплоду весною з наступними негативними наслідками
@МедКарпат2 жыл бұрын
Цікава лекція може вийти. Запишу собі в план тем. Дякую.
@МІШАМИНІВ Жыл бұрын
Ви не коло намалювали, а зимовий клуб бжіл. На українській рамці рух клубу є найбільш природним. А що до тимператури зимою в просторі вулика на українську рамку- головну роль відіграє температура в середині клубу. Маю до Вас велику повагу, але на рахунок української рамки я абсолютно згідний з Ярославом Мухою. Як показує практика простих пасічників у Сколівському районі Львівської області, а там зими суворі, бжоли краще зимують у вуликах на українську рамку, ніж у вуликах на рамку Дадана- Блата (лежаках називають по народному). З повагою до Вас. Дякую за Ваше відео.
@МедКарпат Жыл бұрын
Дякую за коментар, Михайло. У високогірних районах Закарпаття зими не тепліші ніж в Сколівському районі, але вуликів на українську рамку ніхто не тримає. І бджоли зимують відмінно. Успішна зимівля - не єдине завдання, яке повинно стояти перед прогресивними і передовими пасічниками.
@UkrainskayaStepnayaP4ela Жыл бұрын
@@МедКарпат а какие там улики? Даданы?
@UkrainskayaStepnayaP4ela Жыл бұрын
@@МедКарпат пан Виктор, и даже любители-пасечники не держат в укр.уликах? Интересно, а почему? 🤔
@ВікторПоліщук-ж5п Жыл бұрын
Падає попит на пакети з рамкою 300?
@МедКарпат Жыл бұрын
Слава Україні! Занадто спрощена спроба, Віктор, перевести незручну тему у інше русло.....
@ВікторПоліщук-ж5п Жыл бұрын
@@МедКарпат Героям Слава! Незручна тема для кого? Кожен користується тією рамкою, яка працює в його місцевості. Скажіть мені відмінність системи 300+145, від української + 145?
@kombiDid2 жыл бұрын
Ранньою весною, при довгих похолоданнях, бджолам комфортніше на українській рамці, через доступність меду. В даданах клуб вже досяг верхнього бруска р. в.. А коли закінчуєтся заміна зимувалих бджіл у сімях, тоді дадан і стартує. Фактично бджолам місяців з пять комфортніше на українській рамці, а потім на доданівській.
@МедКарпат2 жыл бұрын
Дякую, Володимир, за вашу думку. Добре, що ви усвідомлюєте, що українська рамка не позбавлена недоліків, як і Даданівська. Значить у вас є шанс знайти істину. На жаль, до раціонального мислення здатні не всі.....
@kombiDid2 жыл бұрын
@@МедКарпат Для початківців я рекомендувавби українську рамку. Зима це екзамен для пасічника. І не всі початківці його успішно здають.
@kover41192 жыл бұрын
Український вулик не є промисловий .але розвиток весной кращий ніж в дадані лише теплі заставні можуть вирівняти розвиток якщо ужимати дадан
@МедКарпат2 жыл бұрын
Ця теза справедлива, напевно для всіх рамок, але , мені здається, що для української більш актуальна.
@mukolagembarovskyj Жыл бұрын
Відомий пасічник Ярослав Муха рекомендує українські рамки, відео на його каналі! З вашою думкою не згідний.
@МедКарпат Жыл бұрын
Пан, Микола, дякую за коментар. Добре знайомий з Ярославом і його поглядами. Погляди мої і прогресивних пасічників, які намагаються наблизитися до високорентабельного, високотехнологічного сучасного бджільництва кардинально з його поглядами не співпадають. Тому і появився цей фільм.
@ЛюдаТрофимчук-х6к2 жыл бұрын
Укр.рамка краща за систему Роже Делона
@МедКарпат2 жыл бұрын
Згідний, але гірша за інші нам всім відомі.
@tpro24752 жыл бұрын
Я підписаний на ваш канал і канал Я.Мухи, і не лише по цьому відео, а й по декілько попередніх, склалося дуже чітке враження, що у вас якась конкуренція чи непорозуміння))))). Надто відверто це проявляється в час коли краще об*єднувати зусилля в одному й тому ж професійному напрямку. Всіх благ!
@МедКарпат Жыл бұрын
Вочевидь ви це добре помітили. Питання тільки чому п. Муха в таких тональностях веде спілкування(якщо це можна назвати спілкуванням з його боку). Подібні випади з боку рашистів і ботів я давно баню на каналі, але тут хочеться вірити, що здоровий глузд переможе....
@mykolaruban2652 Жыл бұрын
Скільки потуг щоб обісрати українську рамку. Вам мабуть більше немає чим зайнятись. Яка ціль відео??? Мабуть хтось сильно зацепив.😂😂😂😂 беріть приклад з Ярослава Мухи щоб знімати гарні відео
@bezys-et7bj Жыл бұрын
Це скільки треба було " " мізкувати", щоб стільки придумати недоліків про український вулик. Я їх спростую на раз-два. Ваші викладки з точними підрахунками площ, знання з теплотехніки і т.д. просто смішні. Не те підраховуєте. Наприклад: з укр.вулика менший вихід прополіса. Згідний, але його приносить менша кількість бджіл, значить різниця приносить мед. Ми ж мед їмо, а прополісу і так у мене багато. Дальше, на вентиляції укр.вулика працює менше бджіл, різниця носить мед, при правильній організації вент.отворів пасічником. Довше витягувати рамки? Довше на 1 сек. витягнути і 1 сек. вставити. На ваші 500 вуликів-це менше години. Дуже "уважно" слухав про аеродинаміку вулика, тиск біля льотка, який, згідно ваших слів, покращує вентиляцію - і раптом цвіль на дні вулика. І так можна пройтись по кожному наведеному вами пункту. А переваг тоже можна нарахувати більше.Особливо у кого спина хвора-менше нагинатись і т.д., у вашому "дусі". У мене вулики українські, а спочатку були даданівські. Стаж біля 60 років. В дитинстві вчився в батька, який працював пасічником в колгоспі, а також мав свою невеличку пасіку. Для прикладу, я відкачав в средньому по 23 л акацієвого меду цього сезону з українського вулика перед цвітінням липи. Моя система-один вулик-помічник на два медовика. Розрахунок проводивсь з урахуванням вулика-помічника. Бджоли зумують на 8-10 рамках тільки на меду, весь підмор з вулика разом із сміттям поміститься в одну ладоню. Де збирається клуб на зиму-навіть не дивлюся. Не кочую. Написав це за 20 хв.
@викторгиптенко Жыл бұрын
Привіт професор. Намолов ти дуже багато всілякої фігні. Я міг би відповісти на кожен твій не продуманий аргумент, та це займе дуже багато часу. Як що ти думаєш що твої мозги розумніші за еволюцію природи, то ти помиляєшся. Чи може ти десь бачив в природі дикі рої, в яких соти відбудовані під доданівські рамку. Люди які присвятили своє життя бджільництву, вже давно все вивчили і проаналізували. Кожна система потребує свого підходу до неї, правильного. Тішить одне, що це твоя особиста думка, і не вірна. Мати велику професійну пасіку, не означає мати правильне бачення до цього напрямку. Вдачі.
@davidcarry654111 ай бұрын
Добрий день. В мене таке враження що я не займався бджолами 50 років а спостерігав за бджілками на квіточках.
@МедКарпат11 ай бұрын
Дякую за коментар. Напевно важливий не тільки стаж роботи, але і вміння критично ставитися до будь якої інформації і до власного досвіду, зокрема, також. Адже жоден з пасічників не може претендувати на володіння абсолютною істиною.......
@davidcarry654111 ай бұрын
Істиною ніхто не володіє це правда. Але в мене є практика яка базується на гніздових рамках великопольська українська дадан. Вулики на стандартну рамку тримаю тому що такий у нас стандарт. Перевагу даю українській і великопольській рамках. Федорченко тримав пасіку на українській рамці. Двох маточне утримання бджіл 6+6. Я визнаю теорію. Але є різна методика і порівнювати не доцільно. Тобто методи нівелюють доводи.
@ukrriy Жыл бұрын
Что лучше Мерседес или БМВ?
@МедКарпат Жыл бұрын
Краще на вашому місці було б поставити питання що краще Мерседес чи Жигулі....
@ВалерійТкаченко-ж9р2 жыл бұрын
Вітаю! Нічого особистого... гадаю це відео проплачено фанами рамки Дадана! Це майже повна нісенітниця!
@МедКарпат Жыл бұрын
Тоді фанати української рамки фінансуються з фонду Сороса......:))) 1:1
@ВалерійТкаченко-ж9р Жыл бұрын
@@МедКарпат щось не розумію хід ваших думок!
@СергейВовкодав-л9и Жыл бұрын
"неначасі", "позаполітикою"... Сумно чути від начебто розумної людини.
@ВолодимирГолуб-э7э2 жыл бұрын
З новим роком! Бажаю всього найкращого Вам і Вашим близьким,а также бджілкам. Помічника на цей сезон виведення маток приймете🌝?
@МедКарпат2 жыл бұрын
Так, Володимир. приймаю.
@ВолодимирГолуб-э7э2 жыл бұрын
@@МедКарпат Як Бог дасть дожити до весни подивимся, можливо щось вийде🌝. Дякую!
@ВадимЩербак-ь9ь2 жыл бұрын
Однозначно цікаве відео, а ще багато цікавих і важливих кометарів під цим роликом і багато негативних моментів проти української рамки можна виправити правильним утриманням бджолиних сімей. Вулик на Українську рамку був, є і буде існувати, тим паче що на сьогоднішній день є не тільки лежаки на українську раму, є ще багатокорпусний на українську рамку із з'ємним дном з магазинними наставками на рамку 145мм і 230 мм і навіть пів української рамки, Мало того є вулики виготовлені з ППУ і ППС і з того ж матеріалу виготовлені заставні дошки, що значно покращують утримання бджіл в цій системі. Так українська рамка має недоліки тут важко сперечатись, але і решта рамок інших систем мають як переваги так і не доліки. Але автор в кінці цього відео ролика чітко зазначив, що ця система не підходить для професійних і промислових пасік! Пасіка до 100 бджолосімей на стаціонарному утриманні немає значення яка система використовується, після цієї кількості постає питання однотипнисті вуликів і рамок і тут в бій вступають 10-12 рамкові вулики на рамку Дадан або Рутт. Цей розділ "Недоліки українських рамок, яким теоретично можна зарадити: " потрібно замінити на "Недоліки українських рамок, яким ПРАКТИЧНО можна зарадити: " І ще момент чи моменти стосовно цього відеоролика і попередніх, автор постійно вносить слова яких немає або вони використовувались лиш в художній літературі, це слова щільники, але правильно говорити все ж таки стільники , і від цього слова є стільниковий мед а не щільниковий мед! Подивіться тлумачний словник там все чітко визначено!! slovnyk.ua/index.php?swrd=%D1%81%D1%82%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%BA Або інші слова, МЕДАРКА і ФЛАЖНІСТЬ, якщо є медогонка і слово парусність!!!! Де ви їх берете? і навіщо ? Якщо вже займаєтесь цим то потрібно і говорити правильно.
@oleggrotsenko25122 жыл бұрын
Та й і не парусність , коли вже про те пішла мова, а вітрильність від слова вітрило.
@ВадимЩербак-ь9ь2 жыл бұрын
@@oleggrotsenko2512 але в українській мові є слово парус і парусність.
@msi82942 жыл бұрын
@@oleggrotsenko2512 але є ще слово «парусина» (назва тканини)
@МедКарпат Жыл бұрын
Дякую, Вадим, за змістовний коментар. Зауваження цілком слушні тому їх приймаю. Приємно і корисно спілкуватися з інтелігентними людьми..... Щодо нових слів, які я у виступах часом використовую, то вони є наслідком моєї роботи(разом з друзями та колегами) у відділі над змінами та доповненнями до термінів та визначень у бджільництві. Використовуючи їх свідомо, я тим самим відслідковую реакцію пасічників на них.
@МирославЧиж-щ9ф2 жыл бұрын
Коли ви вже всі зрозумієте ,що не конструкція рамки відіграє вирішальну роль в бджільництві ,а такі горе "професіонали" .
@МедКарпат2 жыл бұрын
Тоді пересадіть знову бджоли в дупло.....
@ВойтехФріндт2 жыл бұрын
А Ви використовуєте одну рамку
@МедКарпат2 жыл бұрын
Останні зо п'ять років для 12 рамкових корпусних домінуючою стає одна Даданівська рамка, зрідка використовуємо і піврамки на 145мм (зокрема після продажу пакетів.) У випадку вуликів-лежаків - півмагазинна рамка змушена доповнювати основну Даданівську.
@ВойтехФріндт2 жыл бұрын
@@МедКарпат так і на українську рамку ставлю 145.про лежак мова не ідеа про корпусні вулики.і ще у Вас Карпатах дає 12 рамок розплоду що бракує місця у корпусі .і ще Ви проводили дослідження між двома системами.щось такого я не бачив.
@yuriisosa Жыл бұрын
Дякую за цікаве спостереження! Хороші роздуми, варті уваги.
@МедКарпат11 ай бұрын
Ви думаюча людина, отже зумієте з користю для себе використати отриману інформацію, на жаль окремі пасічники "потопають" в догмах і неумісному патріотизмі....
@БорисШевченко-д4ц Жыл бұрын
Краще прімени свої мізки і знання для для покращення Українського вулика на 12 рамок щоб на всю пасіку була одна єдина даданівська рамка .Такі вулики уже є.Майбутнє буде за вдосколаними Українськими вуликами
@МедКарпат11 ай бұрын
Мушу вас розчарувати, але вузько-високу рамку випробовували, досліджували і омріювали..... не тільки в Україні... Але сучасний прогресивний світ, який, як свідчить історія, розвивається і крокує в щасливе майбутнє значно більшими кроками, аніж це ми робимо з вами.... і цей прогресивний світ для професійного, промислового і, як наслідок і для любительського бджільництва, обрав більш широку рамку, аніж більш високу (в різних країнах розміри трохи відрізняються, тому не акцентую). За 40 років роботи і спостережень, через свої помилки і нові і нові експерименти теж прийшов до такого ж висновку. На каналі просто ділюсь своїм баченням проблематики, а вам аналізувати, і за належного усвідомлення теми використовувати, щоб не робити схожих помилок.....
@викторплоскодняк2 жыл бұрын
В сильних сімях все спасіння.
@ІванДмитришин-е1е Жыл бұрын
Слава Україні! Ви мене вибачте наперед. Але Ваші видумані та деякі і зовсім неправильні аргументи, щодо недоліків української рамки мені не дали заснути. Пасічникую майже 50 років, починав з батьком, ще на слов'янських рамках, які споконвіків використовувались у нас на Прикарпатті і були вужчі. Але з часом перейшов на українську і виготовив такі вулики під стандартну вощину. Маю кілька даданів. Проживаю поряд з виробником та винахідником вуликів та рамок Михайлом Паливодою. Можна придумати 50 абсурдних та безпідставних аргументів, щодо недоліків тих чи інших систем. Але достатньо один раз побачити дике гніздо бджіл в дуплі, або на дереві і зрозуміти, що бджоли будують вузько-високе гніздо коли ми їх не обмежуємо ящиком. Мені дуже шкода, якщо до Вашої аргументації прислухаються молоді пасічники. Недолік рамки, що перекинеться вулик, мене взагалі розсмішив. А можливо Ви виконуєте завдання,-забути все українське?
@МедКарпат Жыл бұрын
Дякую за коментар, Іван. У вас напевно взимку, або ранньою весною на віддаленій пасіці ніколи вулики не перекидалися від снігу чи розмерзання землі(сонячна і тіньова сторона вулика) , навесні тому вам такий аргумент видається смішним. У мене перекидалися і неодноразово і це були і вулики лежаки і однокорпусні Дадани. І підставки були металічні,.... Розумію, очевидно випадок "садок вишневий коло хати..." вам дає підстави так говорити. Якщо ми щось порівнюємо і оцінюємо і хочемо це провести максимально об'єктивно, то не потрібно закривати очі на реальні речі, які мають пряме відношення до результатів нашої праці. Більш важливі чи менш важливі ці аргументи будуть мати відношення до теми, що розглядаємо, але матимуть таке відношення. Важлива особисто для вашого стилю пасічникування наведена інформація вирішувати тільки вам. Але не всі пасічники одинакові в своїй праці....
@АнатолійПахар Жыл бұрын
Робота з українською рамкою має свої особливості. Але пріоритетом на пасіці мають бути інтереси бджоли. Найвідповідальніший період - це зимівля. І зимувати на українській рамці краще, про що автор і сказав у першому пункті! А це головне!
@МедКарпат Жыл бұрын
Головне, Анатолій, це загальний результат вашої праці. А зимують 100% бджоли і в інших системах вуликів і він залежить тільки від знань і акуратності пасічника. Всі інші недоліки вузько-високої рамки ви добре і самі відчуваєте в себе на пасіці, звичайно, якщо ви настроєні до критичного оцінювання своєї роботи і бажаєте розвитку своєму господарству.
@alex-v-v26162 жыл бұрын
Вітаю.Шановні коментуючі , пам'ятайте про толерантність думок. Тепер по суті деяких коментів : 1) на просторах Сибіру поширений нашими земляками "улей лежак на узко-высокую рамку", так як і "дальневосточная порода " бджіл - більше 100 років заборонено прив"язувати це з Україною; 2) до 60-х років по колгоспах вулики виготовляли у своїх стельмашнях і горе було б голові колгоспу якби парторг зробив донос про лекало українського вулика - ліпше німець, аби не українець(відповідно і весь реманент по бджолоконторах лише під рамку Дадана та вулик Дадана-Блата); 3) 70-ті роки - початок спілок пасічників - кооперація відповідає на запити "прохаючих" і у невеликів кількості пропонує лежак на вузько-високу рамку; 4) пасічники -любителі - досить консервативні у своїй праці та реманенті - і це не завжди погано, бо уже не було б ні карпатки, ні степової; 5) коли мені було 20 то бердичівські цв'яхи обценьками витягував через шляпку, а мій дід казав - дитино, твою дурну силу б та в мирне русло. Сьогодні я на кочівлю відправляю платформи і вулики з них не знімаю та подумую , що років через кілька повномедові корпуси будуть знімати лише мої помічники, а як це будуть робити промисловики то товже їх проблеми; 6) почали з Дадана а зачепили Рута з"медовим стовпом"- вже й забули чого нас гукали на це весілля - з великими потугами йде рамка Рута та вулик Лангстрота-Рута (у всіх його модифікаціях) я схиляюсь до думки і Віктор Васильович це стверджує у одному з роликів, що у нас бджоли "не такі" - промислові пасіки Канади. США, Аргентини... заточені під добре гібридизовану бджолу у генетичній основі якої італіська раса, а наші темна лісова, карніки, карпатки, македоніки - мають зовсім іншу ітіологію і тому ми можем не використовувати решітку Ганемана (або використовувати обмежено)- Віктор Васильович - пропоную Вам тему для подальшого розвитку. З повагою.
@МедКарпат Жыл бұрын
Дякую за коментар. Слушні думки.
@AnatoliyMolekula2 жыл бұрын
Не старайтесь стати Лисенком у бджільництві він уже був у тваринництві. Краще познайомтесь з тим досвідом.
@МедКарпат2 жыл бұрын
Бурхливі коментарі свідчать про актуальність даної теми....Просто всі побоюються в ній розібратись....
@ЮраСніжинський2 жыл бұрын
Українську рамку як хобі домашніх умовах не возити стаціонарних пасіках вуликів просто супер мінусів не має жодних я маю вже понад двадцять років наголошую це на любителя в мене є лежаки і є бжоло павільйон по типу Берендея то найкраще як професійно павільйон на 44 сім'ї.
@mishkodichenko82852 жыл бұрын
Туфта звичайна...Вчасно відкачуйте зрілий мед і буде все добре- це з досвіду пасіки в 100 б.сімей в Украінських лежаках.Якщо в рутівському над гніздом два залитих корпуси його теж потрібно відбирати бо постановка в розріз це зменшення медозбору і суттєве.Знаю багато дадано і рутоводів і всі вони відбирають мед порамочно , іхні видалювачі позалипали і десь лежать в сараях. А саме поняття промислова пасіка для Украіни - це скільки бджолородин?, 500,1000 чи 3000? Скільки може обслуговувати один пасічник з помічником 140 б.с.??? Скільки розпродується вуликів і інвентарю???
@nickyu287 Жыл бұрын
Терпеливо подивився і прослухав майже до половини, поставив на паузу. Дитячий садочок. Відключаюся
@МедКарпат Жыл бұрын
А найсмачніше, традиційно, за столом подають вкінці.....
@ІванКорнійчук-ъ3ш2 жыл бұрын
Мед носить не вулик а бджоли
@МедКарпат2 жыл бұрын
Але бджоли живуть у вулику, а не на гіллі....
@ІгорСьомко-у5п Жыл бұрын
Пане Віктор, я вважав вас серйознішою людиною, 80% розповіді про українську рамку просто фейк. Для чого ви це робите ??? Пасіка 100+ 50/50 укр/дад.
@ВиталийБуравицкий-й2м2 жыл бұрын
А я зробив собі два десятки лежаків на Україньску рамку )
@savvasfly2 жыл бұрын
Віталій, вишлю й Тобі креслення українського корпусного, зробиш два десятки собі і на продаж пару тисяч - люди просять, а я ж на продаж не виготовляю😉🇺🇦🐝
@ВиталийБуравицкий-й2м2 жыл бұрын
@@savvasfly буду вдячний
@РоманНазаркевич-л9м2 жыл бұрын
Слава Нації!, Біда БІЛЬШОСТІ пасічників ,що вони оцінюють переваги в ПЕРШУ ЧЕРГУ для СЕБЕ ,а НЕ ДЛЯ БДЖІЛ !! Якщо би бджоли могли говорити ,то ми би всі БУЛИ В ШОЦІ ВІД ПОЧУТОГО!! Якиїсь Блат ,в якихось "теплих краях" розробив ці стандарти ,від чого він відштовхувався у ПАРАМАТРАХ НЕ ЗНАЮ, думаю ,що НЕ ВІД ПОТРЕБ БДЖІЛ!! Бджоли ,як би могли то сказали би , що ця довбана рамка і вулики ПОЗБАВИЛИ ЇХ ПРИРОДНЬОГО ЄМУНІТЕТУ ,СТІЙКОСТІ ДО ХВОРІБ !!, з якими вони успішно справлялися СОТНІ ТИСЯЧ РОКІВ !!, ЖИВУЧИ В ТІСНИХ ,ВУЗЬКИХ, ХОЛОДНИХ ДУПЛАХ !!! Українська рамка КРАЩА ТРОХИ ,але і вона ШИРША за рамку ЛЕВИЦЬКОГО ( ВАРШАВСЬКУ), які всі ЧОМУСЬ ЗАБУЛИ. Зараз макс. розміри до потреб бджіл має ВЕРТИКАЛЬНА РУТІВСЬКА - ПО ШИРИНІ ,а по довжині і вона - ЗАКОРОТКА ,а довші в сучасні медогонки НЕ ВВІЙДУТЬ !! А саме голевне - у дуплі НЕМА РАМОК !! ,ТАМ ГНІЗДО БЕЗ РОЗРИВІВ ,СУЦІЛЬНЕ !! ЩО Є ДУЖЕ ВАЖЛИВО !! Існують певні методики ЦЬОГО ДОСЯГНУТИ .., Думайте і ви ШАНОВНІ ПАСІЧНИКИ !!
@МедКарпат Жыл бұрын
Відповідь в другому відео.
@вовакоба-ж4ц4 ай бұрын
Зимують добре і краще на Українських рамках і цей факт перечеркує всі переваги даданівських вуликів.
@МедКарпат4 ай бұрын
Бджоли відмінно зимують на будь яких рамках за умови правильної організації зимового утримання....
@ROBOSTROY2 жыл бұрын
Автор в відео не ображає укр. Рамку. Для бджолярів які мають не великі пасіки для, своїх потреб, вона залишається оптимальною. В відео йдеться про професійне бджільництво де недобір одного кілограма з вулика переростає в недобір центнерів. Хотів би побачити пасіку хоча 200 вуликів на укр.рамку. яку обслуговуватиме один бджоляр.
@МедКарпат Жыл бұрын
Дякую за розумний коментар.
@Форзен-й2л Жыл бұрын
Професійне бжольництво це коли мед вібирається порамочно?))) Як у автора цього ролика, він би спочатку технологію бжольництва в своїй системі відпрацював, а потім би брався щось говорити за інші.
@ЮрійБілак-г2ш5 ай бұрын
У моїх родичів є бджоли, більшість уликів на рамку дадан, але є й на українську рамку і на українській рамці завжди більше меду...
@МедКарпат4 ай бұрын
То ж нрехай і тримають бджіл на українській рамці винятково.... Буде більше меду.
@олександрпавлович-я5д Жыл бұрын
Для матковівідної пасіки Українский вулик найкращий
@Dobryidjmil9319 Жыл бұрын
Чоловіче, що ви мелете? Хто вам заплатив за цю маячню? Слава Україні! І Українському вулику!
@МедКарпат Жыл бұрын
Вочевидь ви, на жаль, не налаштовані на аналітичне мислення.
@ДмитроТерновий-к7д2 жыл бұрын
Дякую , Вікторе Васильовичу за проведену роботу . Як завжди грунтовно та раціонально .
@МедКарпат Жыл бұрын
Дмитро, Дякую за ваш коментар.
@МирославБричкан2 жыл бұрын
Щиро дякую
@МедКарпат Жыл бұрын
Будь ласка, Мирослав.
@МирославБричкан Жыл бұрын
Тому 3 роки,я перейшов на українську рамку і через зиму бджоли пропадають.Цієї осені в зиму пішло 6 сімей,а на даний час залишилося кулак бджолів. Я з1999р займаюся бджільництвом на рамці Дадана,івсе було добре.З НОВИМ РОКОМ.СЛАВА УКРАЇНІ
@Андрій.В-э3и Жыл бұрын
Шановний пане що ви городище. Купи не тримається Слава Україні
@ІванТригубяк-ь6ъ Жыл бұрын
Доброго дня . Я думав ви професіонал в своїм ділі, але переконуюсь що ні. Непотрібно вам було чіпати цю тему тому що ви в ці темі слабо розбираєтесь.
@МедКарпат Жыл бұрын
Подивитесь, пан Іван, другу частину цього ж фільму і тоді зробите загальний висновок.
@ВолодимирТкаченко-ъ9з Жыл бұрын
ти спочатку попасічникуй з українською рамкою, а потім будеш її хаяти .
@apismnua8388 Жыл бұрын
Українська система 12 + 145 ... Зимівля і весняний розвиток найкращі , плюсів більше ніж у даданах.
@8GaydaBuslyk85 ай бұрын
Одні вигадки, ой..., аргументи..., які суперечать звичайним законам фізики... А де факти? Той випадок коли розумна голова не тому дісталась... Чи мені так здалося? Дякую безмежно за спробу ... Тепер впевнений, що українська рамка одна з найкращих. Бажаю Вам творчого натхнення та успіхів у Ваших справах. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🐝🐝🐝🇺🇦🇺🇦🇺🇦 На віки Слава Вільній Україні!!!
@МедКарпат4 ай бұрын
Дякую за коментар. Я вам можу побажати навчитись аналітично і системно мислити по темі....
@8GaydaBuslyk84 ай бұрын
@@МедКарпат Спробую
@Андрій.В-э3и Жыл бұрын
Енциклопедія Радянського Союзу Я вас вітаю Слава Україні і українській рамці