а якщо в приміщені є щілини, через які присутні неорганізовані протічки повітря із-за зовнішнього обтікання повітря будівлі з цією кімнатою, які не можливо інструментально заміряти. Рк не дорівнює Рзовні. Тоді як визначити масу або об'єм повітря, що вийшло із кімнати з урахуванням зовнішнього обтікання повітря будівлі з цим приміщенням? Треба якось об'єднати з рівнянням Бернуллі та чисельними методами розв'язувати система із декількох рівнянь?
@kirik556 күн бұрын
@@ДмитроСкляренко2012 Так глибоко в цій задачі копати нетреба) Це всього-навсього задачка з МКТ для 10 класу
@ДмитроСкляренко20126 күн бұрын
@@kirik55 а якщо б стояла така практична задачка, то яким чином краще її розв'язувати?
@kirik556 күн бұрын
@@ДмитроСкляренко2012 Якщо я правильно Вас зрозумів, то внаслідок огинання струменем повітря однієї частини будинку, згідно закону Бернуллі, тиск повітря ззовні був би меншим, ніж тиск всередині будинку, а, значить, повітря з будинку через шпаринки виходило би на зовні в той бік, де струмінь вуличного повітря огинає будинок (більша швидкість - менший тиск) (так працює крило). Проте, з іншої сторони кімнати (будинку) немає такого огинання струменем повітря (якщо правильно Вас розумів), а, отже і тиск повітря з іншої зовнішньої сторони нормальний. З кімнати поступово буде витікати повітря назовні в ту сторону, де є обтікання - тиск повітря в кімнаті знижуватиметься, але з іншої сторони кімнати тиск звичайний і, так як, думаю, зі спокійної сторони теж є протічки - в кімнату з цієї спокійної сторони повітря теж буде заходити. Чи буде тиск в кімнаті внаслідок цього нормальним (дорівнюватиме тиску з боку спокійної сторони) - не думаю. Швидше за все в кімнаті буде протяг (так як присутній градієнт тиску). Тиск в кімнаті зі спокійної сторони буде більшим, а зі сторони, де відбувається огинання струменем повітря, тиск буде меншим, внаслідок чого і існуватиме протяг. Думаю, в такому випадку умова задачі є некоректною..
@kirik556 күн бұрын
@@ДмитроСкляренко2012 Якщо ж огинання повітрям кімнати відбуватиметься з обох боків - то потрібно, з закону Бернуллі дізнатися тиск рухомого повітря навколо кімнати - такий самий тиск буде і в середині кімнати..
@ДмитроСкляренко20126 күн бұрын
@@kirik55 так в цілому Ви все правильно зрозуміли. А що треба зробити щоб умови задачі стали коректними?