Рет қаралды 589,544
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні 30 листопада 2021 так званий «ресурсний» закон 5600. Він набере чинності вже з 1 січня 2022 року, якщо президент його підпише.
Я розібрав його та виділив основні моменти на, які потрібно звернути увагу і думаю у вас відпаде більшість запитань після перегляду відео до кінця!
Податки доведеться сплачувати також, якщо ділянка розташована в межах міста (фактично це город): якщо розмір цього городу 0,5 га (50 соток), доведеться сплачувати фіксований податок. Причому навіть якщо людина вирощує на ній продукцію виключно для власного споживання та не продає її на ринку - ви вважаєтесь олігархом!
Факт продажу вирощеної продукції фіксується РРО, якщо ви зареєстровані як ФОП або ж самі пишете в декларації, якщо не зареєстровані.
Якщо дохід з ваших 0,5 га більше 12 мінімальних зарплат або 78000 грн на рік, то на суму що перевищує ви маєте сплачувати податок 18% + 1,5% військовий збір.
Маєте землі сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту? Влада розводить руками - платіть не менше мінімальної суми податку, приблизно 1,5 тис. грн із одного гектара.
Характерно, що це підвищення ніяк не вплине на великі агрохолдинги, оскільки вони не є власниками землі - виключно на невеликих фермерів та селян, котрі мають землю.
Згідно із законопроектом, мінімальне податкове зобов'язання обчислюється за формулою: МПЗ = НГО × S × К × М / 12.
НГО - нормативна грошова оцінка 1 га земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації.
S - площа земельної ділянки.
М - кількість календарних місяців, протягом яких земділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
К - коефіцієнт, який становить 0,05.
Зазначається, що для фізосіб - підприємців - платників єдиного податку IV групи при обчисленні мінімального податкового зобов'язання щодо земельних ділянок, що належать до сільськогосподарських угідь, застосовується коефіцієнт К у половинному розмірі.
Мінімальне податкове зобов'язання визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на календарний рік, що передує податковому (звітному) року.
У разі передачі в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування земділянок мінімальне зобов'язання визначається для орендарів або користувачів.
Логіка мінімального податкового зобов’язання проста: з кожного гектару землі треба сплатити певну суму обов’язкових податків, і вона не може бути меншою від цього встановленого державою МПЗ.
входить у МПЗ:
податок на землю
податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці
податок на доходи фізичних осіб
військовий збір із зарплати найманих працівників.
Якщо сплачена сума з 1 га землі менша за МПЗ - будь ласка, доплати у бюджет. Таким чином уряд хоче побороти тіньовий обробіток землі, який наразі завдає збитків бюджету на майже 12 млрд грн щороку і ставить в нерівні умови аграріїв.
Зібрані гроші від МПЗ розподіляться так:
до місцевих бюджетів - 60 %,
державний бюджет - 25 %
обласний - 15 %
Розмір мінімального податкового зобов’язання відраховується від НГО і варіюється по роках у розмірі:
2022 рік - 4 %
2023-й - 5 %
ПЕТИЦІЯ проти підвищення податків:
petition.presi...
На KZbin каналі Sergii Legostaev - АГРО це ПРОСТО! завжди актуальна інформація про новинки сільського господарства, огляди та порівняння тракторів, комбайнів та причіпної сільгосптехніки.
[✓] ПІДПИШИСЬ НА КАНАЛ / sergiilegostaev
[✓] Facebook спільнота: / agrovision.ua
[✓] Канал в Telegram: t.me/agrovision
[✓] Інстаграм / sergiilegostaev
⇒ Отримай 19$ на покупки з Aliexpress
a.aliexpress.c...
⇒ Отримуй Кешбек Letyshops за покупки в інтернеті та 50 грн. при першій покупці letyshops.com/...
#5600 #закон5600 #SergiiLegostaev #АгроцеПросто #трактор #агробизнес #сільськегосподарство #фермерство #мтз