Дякую! обираю ваш канал ліпше ніж інші, більш популярні. Дуже цікаво, доступно, без поспіху
@nlu.official2 жыл бұрын
Дякуємо! Нам дуже приємно мати таку аудиторію!
@Яна-и9р3ц6 ай бұрын
Дякую велике! Дуже цікаво переглядати ❤
@ivannakedich16272 жыл бұрын
велике спасибі за етер )🥰
@ДаряКостенко-б3ъ2 жыл бұрын
Добрий вечір. Із якою періодичністю виходять вебінари та коли чекати наступного? Дякую. Гарного дня.
@nlu.official2 жыл бұрын
Добрий день! Ми робимо випуски по можливості. Сьогодні вже вийшло нове заняття "Україна в роки загострення кризи радянської системи (1964-1985)". Не пропустіть!
@allloshcka2 жыл бұрын
як вас не вистачало
@_warmaz_56992 жыл бұрын
Ви затронули тему ГУЛАГів, та сказали що вона була не ефективна в економічному плані. Чому це саме так? Якщо там було освоєння нових земель з ресурсами, майже безкоштовна праця. Хоча можливо тому що ці люди могли б працювати на заводах, полях, та приносити більше користі
@ДарьяЗахарова-э7т2 жыл бұрын
я думаю, что это было не выгодно в том плане, что нужно было содержать хотя бы как то заключённых за счёт государства
@_warmaz_56992 жыл бұрын
@@ДарьяЗахарова-э7т Ні, вони працювали безоплатно. Їжі майже не їли, працювали і в мороз. Якщо навіть подивитись деякі хроники. В 30-х, більшість зерна з України стояла на південних кордонах, та гнила, а вона повинна була піти на експорт. Так що я впевнений, що з їжею проблем не повинно було бути. Тут головна проблема в розподілі праці між здоровими людьми, замість праці на заводі, та виробутку норми 100 деталей наприклад для авто/трактора, робити продовольчі продукти, або щось інше. Вони працювали на економічно невигідних територіях СРСР де їх потрібно було освоювати, навіть зараз ті регіони не блещуть розвитком, а там лише стагнація. Можна сказати багато "якщо", але воно так і є.
@xa1vy4962 жыл бұрын
@@_warmaz_5699 Було кілька причин, через які ГУЛАГу як масштабній системі був покладений край. По-перше, ця система була дуже дорогою і невигідною. Той факт, що ув’язнених використовували у багатьох важливих інфраструктурних проєктах, означав, що ці проєкти були повільними, неефективними і погано працювали. Уже до кінця життя Сталіна його оточення розуміло, що така економічна система, в яку вбудований ГУЛАГ, була дуже марнотратна і руйнівна. По-друге, існували ще й політичні мотиви. Група людей навколо Сталіна, в тому числі Микита Хрущов, не вірили в те, що масові арешти - це добрий спосіб підтримки порядку. Вони знали, що багато людей у системі таборів були невинуватими і не заслуговували на те, щоб опинитися у в’язниці. Але в їхньому листуванні між собою і в газетах, які виходили між 1953 роком, коли помер Сталін, і 1960-м, вони в основному говорять про економіку. Вони називали це рішення економічним, хоча я впевнений, що це було і політичним наміром.