Zasilacz warsztatowy 53V / 10A

  Рет қаралды 790

Konrad Dudziak

Konrad Dudziak

Күн бұрын

Do budowy zasilacza wykorzystałem:
1. SDR-480-48 - zasilacz na szynę DIN (480W / 48V / 10A) z mały trymerem do korekty napięcia (~53V)
2. DPS5015 - przetwornica napięcia 0-50V 15A 750W (USB/Bluetooth)
3. Wentylator komputerowy (90mmx90mm / 12V) + zasilacz stabilizowany (12V)
Projekt FreeCad:
drive.google.c...

Пікірлер: 18
@medziee
@medziee Ай бұрын
jak pan to robi, to wygląda banalnie a jak się samemu by chciało zrobić to czarna magia😂 super to wygląda, pozdrawiam!
@konraddudziak
@konraddudziak Ай бұрын
Dziękuję za pozytywna opinię :) Zgadza się że "wygląda banalnie" i montaż jest w miarę prosty ale proszę mi wierzyć, że ustalenie jak mają być ułożone elementy tak aby: rozkład był optymalny, taśma LCD nie była napięta i skręcona , przetwornica miała miejsce na oddanie ciepła odpowiednią stroną "do góry", uzyskać wymuszony przepływ strumienia powietrza dookoła zasilacza i elementów nagrzewających się, zachować minimalne odstępy obsady gniazd oraz ich kolejność i lokalizację ... nie było takie proste i "z marszu" :) Proszę zwrócić uwagę że nawet włącznik zasilania 230V jest dostępny z prawej strony na tylnej ściance tak aby nie trzeba go było szukać "po ciemku". Analiza tych niby na pozór prostych wymagań przypomina trochę partię szachów klasycznych z ustawionym zegarem po 2,5h na stronę +1h na dogrywkę :) W tym przypadku bardzo pomocny okazał się darmowy program FreeCad oraz przecinarka laserowa bo od samego wspomnienia na "wycinanie ręczne w sklejce z rozdzielczością 1mm czy nawet proste otwory" dostaje skurczu i paraliżu mięśni :)
@medziee
@medziee Ай бұрын
@@konraddudziak dziękuję za długą i ciekawą odpowiedź, bardzo szanuję, że zrobił pan wszystko sam i życzę sobie takiego samozaparcia w projektach jak pan. Zostawiam subskrypcje i czekam na więcej
@robertmartin5679
@robertmartin5679 Ай бұрын
Przy podobnych konstrukcjach WYMIENIŁ BYM ODRAZU KONDENSATORY na JAKIEŚ LEPSZEJ FIRMY :)
@konraddudziak
@konraddudziak Ай бұрын
Wiadomo, kondensatory są bardzo ważne jak w "starych Amigach" :) Ta przetwornica też odleżała swoje na "pająku" zanim doczekała się jakieś estetyki :) Robiłem wcześniej testy obciążeniowe na silnikach BLDC i PMSM i dawała radę chociaż zapewne aby wiedzieć coś więcej trzeba by zerknąć na przebiegi oscyloskopu. Jak ten filmik będzie miał liczbę odsłon "1000" co nastąpi około za dekadę i jak dożyje to zrobię odcinek II "jak Oni wyglądali kiedyś a jak teraz" :)
@pawelmay1055
@pawelmay1055 Ай бұрын
nie wiem po co ten film? otym że. można/potrafie przemysłową przetwornice wsadzić w drewniane pudełko i połączyć z modułem pomiarowym od alibaby? nawet niewiadomo czy, "zasilacz" 53V/10A oddaje 530W? i jakie są tętnienia? jaka odpowiedź na zwarcie?
@konraddudziak
@konraddudziak Ай бұрын
Tak, dokładnie. Ten film jest o tym "Jak on wziął kawałek sklejki, dedykowany markowy zasilacz i przetwornicę DC/DC z Ebay ... i co on z tym, zrobił ?" :) Interpretacji może byś tyle co zdających maturę z j.polskiego :) Dla jednego to będzie temat "wstań sprzed telewizora" dla drugiego "sam coś zrób i pokaż innym" a dla mnie osobiście to było "zrób coś już z tym pająkiem bo nie mogę już na to patrzeć" :) Co do kwestii techniczny to jak najbardziej warto by podłączyć zasilacz do oscyloskopu i zrobić pomiary przetwornicy DC/DC/przeciążeniowe/zwarciowe bo jeżeli chodzi o MW SDR-480-48 to tutaj w ciemno mogę zagwarantować że jest tyle co producent podał czyli 480 W / 48V / 10A / 93% sprawności. W chwili obecnej ten etap mi na razie wystarczy bo spełnia swoje zadanie a to najważniejsze.
@Ezoteriusz
@Ezoteriusz Ай бұрын
Ten film jest po to żeby wkurwiać starych dziadów z forum elektroda
@recituli
@recituli Ай бұрын
@@Ezoteriusz "Ten film jest po to żeby wkurwiać starych dziadów z forum elektroda" Raczej tych co mają "dwie lewe ręce" i nic zrobić nie potrafią.
@cyganskieoko
@cyganskieoko Ай бұрын
skoro na zasilaczu jest 48V 10A to skąd tytuł filmu 53W 10A ? skąd magicznie wzięte 5v?
@konraddudziak
@konraddudziak Ай бұрын
Bardzo logiczne i spostrzegawcze pytanie mój drogi Widzu :) "Magiczne 5v" wzięło się z małego trymera, który jest zamontowany w zasilaczu "SDR-480-48". Za pomocą tego trymera można dokonać "korekty" napięcia wyjściowego do 53V :) Z tego co pamiętam to zastosowana przetwornica DC/DC potrzebuje "z góry zdjąć" kilka woltów więc te 53V to jest już "na krawędzi" aczkolwiek jeżeli miałbym być bardzo precyzyjny to powinno być 50V. Osobiście jestem miło zaskoczony tym zestawem bo posiada funkcje ograniczające prąd/moc a także opcję ładowania CC/CV co się przydaje w czasie ładowania moich pakietów do pojazdów na ogniwach Li-ion . Zastosowane przewody z krokodylkami są "z łapanki/takie jakie miałem na stanie" więc z uwagi na ich mały przekrój nadają się tylko do małych prądów. Szukałem w sprzedaży takich na AWG ale nie znalazłem więc trzeba będzie zrobić we własnym zakresie :)
@recituli
@recituli Ай бұрын
Panie Konradzie, podzieliłby się Pan projektem obudowy we FreeCad lub DXF? Przymierzam się do podobnej konstrukcji zasilacza.
@konraddudziak
@konraddudziak Ай бұрын
Tak, nie ma problemu i poniżej przesyłam link do projektu FreeCad (dodałem też do opisu filmu). Z tego co widzę to zastosowałem tabelę parametryzacji ale będzie ona aktywna tylko na 1 poziomie "bryły/obudowy" dla której w kolejnych etapach dokonuję metod dla typowych złączeń (wcięcia/wypustki). Jeżeli chodzi o sam program FreeCad to potrafi on wywołać bardzo pozytywne wrażenia ale również te negatywne, szczególnie kiedy projekt się rozrasta i komplikuje .. ale zapewne wynika to z mojej niewiedzy :) drive.google.com/file/d/1pd69wtEqpO1IYbOYvfN0FSiJDWon23ts/view?usp=sharing
@recituli
@recituli Ай бұрын
@@konraddudziak Wielkie dzięki, zawsze to łatwiej gdy mamy bazę lub pogląd na koncepcję.
@konraddudziak
@konraddudziak Ай бұрын
@@recituli Zgadza się. Ja też w 90% uczę się na "tutorialach/przykładach" :) Dodam tylko że projekt jest przewidziany dla sklejki o grubości 3mm.
@recituli
@recituli Ай бұрын
@@konraddudziak Dzięki. Ja swoje obudowy najczęściej robiłem z MDF 6mm i skręcane wkrętami. Z zakładkami chyba tylko jedną to płyty testowej AVR wycinaną z plexi 😉.
@konraddudziak
@konraddudziak Ай бұрын
Po mojej stronie tylko "sklejka". Po zakupie lasera otworzyły się szerokie drzwi do szybkiego prototypowania i nie wyobrażam sobie powrotu do konwencjonalnych technik "ręcznych". Plexi jest bardzo dobre i estetyczne ale wymaga bardzo silnego lasera CO2 ( pewnie tak ze 100W) a mój diodowy moduł ma ledwo 12W i nie robi żadnego wrażenia na tym materiale. Aby zrobić upgrade technologii i poszerzyć możliwości zakupiłem przecinarkę plazmową ale wymaga ona odpowiednio wydajnej sprężarki oraz modułu CNC więc jeszcze się zejdzie zanim to uruchomię. Bardzo ciekawą opcją jest też technika WDE/WDM i patrzę często zafascynowany co można za jej pomocą osiągnąć :) kzbin.info/www/bejne/mnLEkGqnrcaFhNEfeature=shared
Jak zamieniłem wydruk PLA w ALUMINIUM. Topienie i odlewanie aluminium.
13:13
ROBOT AUTONOMICZNY - ANT2/ROS2
4:04
Konrad Dudziak
Рет қаралды 893
Now it’s my turn ! 😂🥹 @danilisboom  #tiktok #elsarca
00:20
Elsa Arca
Рет қаралды 12 МЛН
АЗАРТНИК 4 |СЕЗОН 2 Серия
31:45
Inter Production
Рет қаралды 870 М.
Magic or …? 😱 reveal video on profile 🫢
00:14
Andrey Grechka
Рет қаралды 62 МЛН
Przetwornica 12V na 230V 800W   Czy wytrzyma 800W i co ma w środku
11:15
Electromagnetic Aircraft Launcher
15:09
Tom Stanton
Рет қаралды 1,1 МЛН
[Amatorski test] Przetwornica Greencell z 12V do 230V i 500W INV03DE
22:51
ROBOT AUTONOMICZNY -  MISJA SPECJALNA - RUMBO 2
7:43
Konrad Dudziak
Рет қаралды 100
Naprawa zasilacza impulsowego 12V; Sprawdzanie elementów i pomiary
20:19
Majsterkowanie i nie tylko
Рет қаралды 50 М.
8 helpful Electronic Projects for Beginners
25:01
Creative Techos
Рет қаралды 20 М.
Przetwornica napięcia 4000W z Aliexpress, ale moc!
13:30
TECHTRON
Рет қаралды 22 М.
Now it’s my turn ! 😂🥹 @danilisboom  #tiktok #elsarca
00:20
Elsa Arca
Рет қаралды 12 МЛН