Moc pěkný rozhovor a také oceňuji luxusní hudbu na pozadí. Ta právě patří mezi mou srdcovku.
@janajarova79895 жыл бұрын
Děláš moc pěkné rozhovory. Kdyby se Ti povedlo udělat rozhovor s někým, kdo byl na misi s Lékaři bez hranic, bylo by to super.
@ahmedluke98343 жыл бұрын
I dont mean to be so off topic but does anybody know a tool to get back into an instagram account..? I was stupid forgot my password. I appreciate any tricks you can give me.
@cashrex43263 жыл бұрын
@Ahmed Luke Instablaster ;)
@marikamarsalkova13115 жыл бұрын
Velmi přínosný rozhovor i pro veřejnost. Pak se kolikrát člověk diví, že jsou doktoři protivní. Nebylo by lepší, kdyby medici už od druhého ročníku chodili na praxi? Lépe by si tak ujasnili konkrétní obor. Zavčasu by zjistili, jestli si vůbec vybrali dobře. To samé platí u učitelů. Na praxi chodí až někdy ve 4. nebo možná až v 5. ročníku a pak najednou zjistí, že jim dělá problémy postavit se před třídu, nebo že je nebaví řešit nekázeň a pod. Také by měli chodit na praxi už od začátku 2. ročníku a případně zavčasu změnit školu, než jako vystudovaný učitel být na děti protivný. Paní doktorce děkuji za iniciativu a potřebu systém změnit. (fakt jsem si myslela, že ze školy vychází hotový a plně kvalifikovaný ortoped, cévní, pediatr... Anežko, toč dál rozhovory (se záchranáři, zdr. sestrami, sanitáři, s mladými lékaři např. půl roku v zaměstnání po škole..., pacienty... ;-) ), Za mě skvělý nápad. Děkuji.
@kacisoukupova58405 жыл бұрын
Ale medici chodí na praxe během studia. Chodí od konce druhého ročníku. Ale je to složité, zaprvé nemají znalosti pro úkony lékaře (první dva až tři roky jsou preklinické předměty, které sice dají základy pro klinické předměty ale samy o sobě samozřejmě vůbec nestačí). Zadruhé je to stejné jako s mladymi doktory, nikdo na ne nemá čas, spíše překážejí, spíše nahrazují úkony sestry, protože sester je opět málo..
@gumidek10005 жыл бұрын
hezký den přeji paní lékařko ať se vám daří
@zuzanaslepickova88625 жыл бұрын
Skvělý, přínosný rozhovor, díky! :)
@ucetni_mb_eficio35075 жыл бұрын
Obecně chovám velkou úctu k lékařům. Uvědomuji si jejich zodpovědnost, náročnost a délku studia medicíny. Nechápu, že někteří pacienti se k lékařům chovají bez úcty. Na druhou stranu, sama jsem se setkala, a slýchávám o tom i z okolí, s neúctou zdrav. personálu k pacientům - co se jednání týká. Sama za sebe si tedy nemyslím, že bych odváděla na zdrav. poj. málo. Nerozumím pak tomu, proč se např. (nejen) ke mně, byť v soukromém zdrav. zařízení v centru Brna, chová zdrav. sestra a lékařka pohrdavě. Ano, můžu jít jinam. Pacienty tam dle online objednávkového systému berou po 10ti minutách, což přesně odpovídá rozpoložení personálu. Problém podle mě tkví v tom, že je lékařů nedostatek - asi proto někteří dávají najevo, že mají pacientů dostatek, dále si lékaři stěžují, že mají nízké platy; na druhé straně pacienti si musí platit dnes za kde co, ačkoliv řádně odvádí zdrav. poj. A ačkoliv jsou i pacienti, kteří jsou ochotni si připlatit, nemají stejně záruku opravdu kvalitně odvedené péče. Vycházím nejen ze svých zkušeností. A ještě poznámka k tomu, co říkala paní doktorka ve videu - bohužel neochota zaučovat absolventy jen nejen ve zdravotnictví, tam je to ale samozřejmě o dost nešťastnější než v jiném oboru, kde taková zodpovědnost není. Vnímám to tak, že stát je sám proti sobě.
@darksimon16945 жыл бұрын
Jenomže lékařů je nedostatek právě proto, že mají nízké platy. Přitom u lékařů to moc nejde srovnávat pouze s platy u nás, ale musí se to srovnávat především s platy v okolních státech. Když se totiž někdo musí učit 4 roky (většinou) na gymplu jak blázen, aby se na lékařskou fakultu vůbec dostal, a pak dalších 6 let ještě daleko víc na to, aby tu školu dokončil, tak už pro něj je naprosto minimální práce navíc to, že se prostě naučí němčinu, když „metr za čárou" dostane za úplně stejnou práci okamžitě několikrát tolik. Lidé vůbec nemají představu o tom, kolik skutečně stojí zdravotní péče. To se ani nebavím o tom, že ti „nejlepší z nejlepších", kteří mají na to stát se doktorandy a dělat nějaký inovativní vědecký výzkum a posunovat naše znalosti dál, za to mají naprosto absurdně nízké „stipendium"/plat, ačkoliv dělají práci spíš ještě na lepší úrovni než klasický lékař - třeba na Karlovce je takové stipendium teď jenom cca 10 000 Kč měsíčně (a to už to poslední roky rapidně narostlo haha). A to ten člověk musí být nejlepší z nejlepších, pracovat (v nemocnici), dělat výzkum, učit se, a do toho mnohdy ještě učit ostatní studenty nižšího stupně studia. Za 10 tisíc měsíčně. Zrovna tohle se netýká jenom lékařů, ale úplně všech sektorů našeho extrémně podfinancovaného školství. Přitom v Německu i „obyčejnému průměrnému" čerstvému absolventu medicíny dají okamžitě od prvního dne klidně v přepočtu přes 100 000 Kč. Nejde o to, že by se při větším množstvím peněz začali tito stejní lékaři, které tady máme, z ničeho nic chovat slušně, ale o to, že by tady zůstával daleko větší počet těch „lepších a slušnějších". Takhle ti nejlepší odcházejí pryč a zůstávají tady jenom ti nejhorší spolu s pár srdcaři, kteří tady zůstávají jenom „z lásky k Česku".
@planetazeme48995 жыл бұрын
Tak na hodinu jako uklizecka mam taky tolik jinak manzel v tovarne jen vyuceny ma o dost vic nevim jestli by delal za tak malo,dneska ma na hodinu kde kdo ve fabrice vic...
@janahajciova61715 жыл бұрын
Planeta Země Opravdu dobrý lékař není lékařem pro peníze, ale protože ho jeho práce baví a chce především skutečně pomoci pacientovi. :)
@christine.32325 жыл бұрын
Nadšení za něho rodinu neuživí a složenky nezaplatí.
@marikamarsalkova13115 жыл бұрын
Planeta Země: Přitom zmetek ve výrobku není takový průšvih, jako chyba při léčbě.
@marikamarsalkova13115 жыл бұрын
@@janahajciova6171 A za to, že chce skutečně pomoci pacientovi, za to, že jeho motivace je opravdu poslání, ne výkon, za to si nezaslouží právě vyšší ohodnocení? Snad právě proto, že chce člověk v jakémkoliv zaměstnání skutečně tu práci dělat dobře, má být lépe ohodnocen, než ten, který si odbude to základní. Protože té práci dává přidanou hodnotu.
@rezavy_klic42145 жыл бұрын
V zásadě je to všude stejný, třeba tramvaják taky musí projít školením a různými testy kdy bere podobně nízkou mzdu a normální plat dostane až když složí státní zkoušku a získá nějakou praxi.
@MartinProavis4 жыл бұрын
Chtělo to externí mikrofon, no... Ale dobrý👍
@kaanonykdsa91565 жыл бұрын
Ahoj, natočíš i video o psychoterapii?
@rezavy_klic42145 жыл бұрын
Vždy jsem si myslel, že velké nemocnice by měli mít všechna základní oddělení. Jasně že nebude všude protonové centrum ale základy jako ARO, Gynda, chirurgie, orto, oftal, pedi, stoma, transfuze a nějaké vnitřní by prostě mělo být všude fér nefér. Protože i když mám pochopení pro lékaře, tak na druhé straně stojí ti lidé co ty nemocnice postavili, co každý měsíc platí zdravotní pojištění a většinou nepotřebují specializovaná špičková prestižní pracoviště (na ta klidně budou cestovat) ale ošetřit zuby, oči, zranění, děcka to musí umět všechny nemocnice. Ani ta průměrná mzda mi nepřijde tak nízká ve světle toho, že "vlastně umí vše ale nic pořádně" a nemocnice se jim většinou postarají aspoň o ubytování. Nicméně souhlasím s tím, že by lékař měl projít v rámci stáží několik pracovišť.