Nitrać isto radi posao... Na tako visokim temperaturama, masa suvog ostatka svih tih rastvarača je toliko mala da je kontaminacija virtuelno nepostojeća. Helijum argon ima smisla samo ako terate mašinu u njen gornji opseg.... Sve dok mašina ne mora da odmara argon završava posao. Podešavanje parametara struje zavarivanja završava sav ostali posao oko kvaliteta zavara. Po mom mišljenju helijum uskače na aparatima koji idu do 220A da se malo poguraju preko granic... Za sve preko 220A treba ići ka migu jer je dc rasipanje temperature drastično manje... Efikasnije je, prijatnije i bezbednije za rukovaoca... Ako je majstor dobar, ne mora da bude ni mnogo ružno🫡
@milosdespotovicmrvica194Ай бұрын
Pozdrav! Želeo bih skrenuti pažnju svima da su razni skidači laka za nokte hemijski daleko od čistog acetona koji se koristi kao rastvarač i odmašćivać za čišćenje
@KrigeracАй бұрын
Hvala
@ivicanjegac1592Ай бұрын
Pozdrav Krigeru Velike pohvale majstore na dobrom i poučnom klipu . Kako napreduju radovi na kuči . Pozdrav od Ivice
@jovicadesancic6412Ай бұрын
2:18 Krigeru, nemoj da je upališ, trebaće ti za posao. Uključi je.😊
@MiodragRadosavljevic-l7eАй бұрын
Svaka čast majstore
@marox3G19 күн бұрын
Pozdrav iz Hrvatske! Da li postoji neko varenje ljevanih materijala? Na signalnom pistolju puknuo mi je jedan dio nisam siguran koji je materijal...da li postoje neka zavarivanja za ljevane materijale? Hvala unaprijed
@dobricailijevic17 күн бұрын
Pozdrav,za zavarivanje u TIG ili MIG postupku koliko traje ta boca Argona od 10l pri recimo 10l/m Pokusao da nadjem na internetu ali samo nailazim na kontradiktorne informacije. Koliko sam uspeo da nadjem kazu da u bocu od 10l staje nesto malo vise od 15kg Argona na 150 bara, sto prevode da je to nesto malo vise od 2l Argona sto mi je nekako nelogicno. Amatersko koriscenje bi bilo ali koliko vidim za TIG moze samo Argon a za MIG/MAG moze i on i CO2 koji se vise koristi jer je jeftiniji ali to zahteva onda dve boce za svaki gas pojedinacno, pa je pitanje da li uopste ima smisla kupovati tu bocu od 10l?
@mladenrosuljas6455Ай бұрын
A to sto se napravila kuglica na volframu posle 120A? Veličina kuglice isto utiče na unos toplote i prenos luka na komad koji se vari. Trebalo je svaki put oštrito volfram da bi se videla razlika koja je mizerna.
@jordannaumceski2269Ай бұрын
Kuglica mora da se formira jer to daje bolju stabilnost luka jer se vari u AC struji. Cak EWM ima opciju da ti sam formira kuglicu. Kad se vari na DC struji, onda mora vrh volframa da bude spic.
@mladenrosuljas6455Ай бұрын
@jordannaumceski2269 znam ja to radim i ja ali on prica o tome da je helijum znacajna razlika. nek postavi sve jednake parametre svaki x. ko je vario alu zna da luk nsje iati sa manjom i vecom kuglicom itd.
@acapetrovic7665Ай бұрын
Niza frenkvencija deblji materijal visa frenkvencija tanji materijal apsolutno nepotrebno bacanje na mesavinu gasa .
@BanatBanatovicАй бұрын
Za 100% efikasno odmascivanje aluminijuma i drugih materijala koristiti iskljucivo koncentrovanu -TriHlorEtilen - tecnost , stari svajseri u FA Utva-PA iskljucivo su to koristili , ipak voditi racuna da se pri odmascivanju to nikada ne udise ! .
@MILOSDONIАй бұрын
Cime variti obican lim na automobilima u mig postupku co2 ili c18, ili bolje tigom
@KrigeracАй бұрын
Sa migom je manji unos toplote u odnosu na tig samim tim moje misljenje je da je bolje migom ,a sto se tice zice sg2 ili sg3 pozz
@ivicacelina2893Ай бұрын
CO2 je ruska metoda, prodire dublje u materijal, ali više šprica, i jeftiniji je. Za auto lim dubina prodiranja se ostvari bez problema.
@kemijaiznanost3882Ай бұрын
Što mislite o firmi Eagle laser ❤❤❤❤
@Bakanelli27 күн бұрын
Moje skromno misljenje je, da bi se TIG aparat moga zvat “Naradzasti ubijca” mora imat pedalu, pogotovo za Aluminij 🙃
@darkozorn5065Ай бұрын
Helijum Aegon tehničke plin
@darkozorn5065Ай бұрын
Argo I Helijom trhnkčko plin vrlo dobr za radi lipo odbijanje posto pak tig zavarivanje ✌️☕😉