Здравейте! Много полезно видео, особено за хора като мен, които нямат никакъв опит и общо със земеделието. Надявам се и все повече Ваши колеги да последват примера ви. Относно напояването бих искал да попитам дали сте в комуникация с държавата, която ако не финансово, то да помогне като само не ви пречи. Благодаря и поздрави
@Vegesko3 ай бұрын
Ако спре да пречи, ще бъде пре достатъчно.
@knives-gz6hi3 ай бұрын
Здравейте, не съм земеделец, а само българин, който усеща и вижда с очите си как климатичните промени се отразяват на живота в странта. Каналът е супер интересен и ценен. Благодаря за усилията!
@Vegesko3 ай бұрын
Благодаря!
@ΓαλιναΠετροβα3 ай бұрын
Точно така много е прав.Промяна на мисленето.Тук в Гърция имам огромна градина зелена а не пустиня с малко поливане.Ноу тил е бъдещето! Браво,нека много земеделци и бъдещи да изглеждат това видео защото човек се учи цял живот!!! Веско Благодаря ти много, жив и здрав да си!!!
@Vegesko3 ай бұрын
Благодаря.
@eliilieva90073 ай бұрын
Много добро видео.... показващо истината!!!! За размисъл!!
@zlatkageorgieva2693 ай бұрын
Поздравления за това което правите. И отностно опрашването на царевицата, ние като ученици опрашвахме царевицата в стопанствата, преди мноогооо години, по времето на Т. Живков. Желая ви успехи!
@socloseagain42983 ай бұрын
Много добро видео!
@BorislavaYordanova-q7s3 ай бұрын
Дано има повече хора като Павел, знам че е един от големите земевладелци! Ако всички мислят и действат като него има бъдеще за България! Дано се обединят повече хора като Павел, Рахнев-гората.бг и други големи дейци и да се вдигне държавата на крака.
@Vegesko3 ай бұрын
Така е. Всички се надаваме и ще помагаме това да се случи.
@krasimirmaliov90593 ай бұрын
Също така притежавам и 4 тома на ЦКС създаване на кооперативното движение във България от създаването му до наши дни .Подариха и ги от ЦКС ,защото разбраха че се интересувам от историята на кооперациите и техният житейски път до наши дни .
@socloseagain42983 ай бұрын
Интересно дали би могло да се приложи метода на Paul Gautschi с дървесен чипс на такъв голям мащаб по нивите ни? 🤔Може би да, но проблема е, че и това трябва да си го купуват фермерите от големи фирми в големи количества, понеже не сме достатъчно развити в тази сфера и да може без пари да си взимаме дървен чипс като в нормалните държави.. Но пак то въпроса е да се получават нещата, дори и да трябва да се купи да подкрепим този бизнес на хората. Става въпрос за нещо от сорта на 30 до 50см мулчиране с дървения чипс дали бил с една идея по-добър резултата? 🤔
@IvailoLazarov-f2c3 ай бұрын
Как се работи без глифозати
@tonkatabg13 ай бұрын
Доколкото разбрах има и други работи, които са няколко пъти по-скъпи
@MarineElectrical3 ай бұрын
Здравейте! Какво е "ноу тил" на Български?
@СветлинаИстинаЛюбов3 ай бұрын
Не се оре цялата нива. Правят се само бразди, където се засаждат растенията. Запазва се целостта на почвата, за да се запази водата и хранителните вещества.
@Vegesko3 ай бұрын
Без обработка.
@qazpoi67553 ай бұрын
за датата на сеитба гледайте календара на динамичното земеделие. може да помогне.
@Vegesko3 ай бұрын
Много ценни съвети. календара на Мария Тун помага много. Вече има фермери, които го гледат. Конопа определено има огромно място и в Ноу тил, защото прави много силен корен и е полезен за Почвата.
@АтанасАтанасов-п4ц3 ай бұрын
Така са ме учили
@viliokarbov98653 ай бұрын
Природата наказва. Защото е нужна промяна.. най сетне поза почнахме да се усещаме
@АлександърВасилев-з3ч3 ай бұрын
В клипа казва аз ще засея 1000 декара за проба…. Не че нещо, но няколко пъти споменава и…, че не е на печалба и оцелява. Човек който си позволява да експериментира с толкова декари и казва, че оцелява…. Направо не ми се мисли за такива като нас, с по 10,20 декара…, такива като нас без собсидиране и каквито и да са помощи от държавата…
@derag03 ай бұрын
По големия проблем е че водата изчезва, без вода ще се мре
@Vegesko3 ай бұрын
Тя не изчезва. Отива в морето и океаните. Горите я връщат издърпват към сушата.
@krasimirmaliov90593 ай бұрын
Аз притежавам книгите на Бочо Илиев от село слатина ловешка област ,създал една от първите земеделски кооперации във България преди 9.9 1944 година Книгите му бразди през времето и разкази на кооператора ,могат да бъдат учебници за съвременните кооператори,нищо че били стари земеделци.Това е много погрешно схващане на младите земеделци .
@Vegesko3 ай бұрын
Супер. разкажи малко, какво пише в книгите.
@krasimirmaliov90593 ай бұрын
@@Vegesko Здравей колега ,какво пише във книгите си бочо илиев .Те са няколко около 20 броя . Във бразди през времето и разказите на кооператора ,той описва създаването на кооперацията във село Слатина ловешка област със какви трудности се е сблъкал като председател на коперацията преди 9.9 1944 ги след това
@krasimirmaliov90593 ай бұрын
Но да не бъркаме земеделските кооперации със тези първите ,земеделските кооперации се създават като производствени отдели към традиционните кооперации чак към 40 те години на миналият век .След 9.9 1944 год се наричат за кратко ткзс когато през 1941 год бочо илиев създава земеделски отдел към кооперацията сеща много трудности и откъм земеделска техника и да убеждава хората които са свързани със земята си че когато са заедно трудът ще им бъде по лек .Трудно е било тогава да убедиш хората да си дадат кравата вола ,овцата и козата и каруцата във земеделската кооперация ,която всъщност е развивала и зеленчуко производство и животновъдство и лозарство и овщарство .И НАКРАЯ хората като видяли че трудът им е по лек когато са обединени във кооператива със радост са работели във земеделската кооперация .
@postbox4you1203 ай бұрын
Защо не опитате subtopic agriculture?
@Vegesko3 ай бұрын
Опитваме.
@Vegesko3 ай бұрын
Имте в предвид Sintropic?
@argirov833 ай бұрын
Чудесно видео, само водещия да не мм-ка на всяка дума на госта.
@Vegesko3 ай бұрын
Благодаря за съвета.
@tsvetomiriliev3923 ай бұрын
Пръскай, тори, пестициди, хербициди и чакай да има почва.
@Vegesko3 ай бұрын
Точно така. Всички тези неща влияят негативно на Почвата.