Vysvětluješ to jako pro zoufalé ztracené lidi ve fyzice, protože tím jsem já a já to chápu. Děkuji ti.
@opiusclay10 ай бұрын
Úžasné ! úžasné! úžasné spracovanie !!! Ďakujem srdečne
@VitoxCzechia3 жыл бұрын
„Pokud to máme v hlavě aspoň trochu v pořádku." :D Já Vám děkuji za tyto videa.
@nazornaelektrotechnika3 жыл бұрын
Jsem rád že baví :)
@romes1444 жыл бұрын
Opravdu Názorné.... Díky, pomohl si mi uvědomit si spoustu věcí :)... Budu rád, když budeš pokračovat :)
@jakubdobrovolny19863 жыл бұрын
Super video, je fajn slyšet taky jednou něco jiného než čistou definici.
@KsichtyMedvidka4 жыл бұрын
Ani nevíš, jak ti děkuju. Zatím to teda moc nechápu, ale aspoň to mám vysvětlené takhle pro debílky a když si to budu pouštět pořád dokola, možná mi něco docvakne. Navíc se mám aspoň od čeho odpíchnout a v jaké oblasti vůbec hledat. A technická stránka videa vypadá epicky! Dobrá práce! :)
@nazornaelektrotechnika4 жыл бұрын
Děkuju moc. Obecná elektrotechnika je často abstraktní takže jak na něco narazíš poprvé je to složitý vstřebat, ale když tomu dáš čas, tvoje mysl to přijme za svý. Ale kdyby něco, zkus se zeptat, já zkusím pomoct, třeba narazíš na něco co sám nebude vědět a to pomůže růst nám oboum :) PS: cool nick :D
@KsichtyMedvidka4 жыл бұрын
@@nazornaelektrotechnika Dobrá děkuju a.....děkuju :D Uvidíme....jak se s tím nakonec poperu :D
@OdinThor1884 жыл бұрын
Super práce. Jen tak dál. :)
@michalhaia56273 жыл бұрын
Prej přpíňáček. XD
@tomaskratochvil86064 жыл бұрын
Jedním uchem jde obsah tohoto videa dovnitř a druhým většina ven Výborná videa. V jakém ročníku se to učí (na gymnáziu) jestli víte prosím.
@nazornaelektrotechnika4 жыл бұрын
Nevím kdy se to učí, nebo jestli se to takhle někde učí, nejsem gymnasista. Takto podané je to víceméně z mojí hlavy, ale velmi podobbné příměry, jsem viděl i na Bratislavském matfyzu, přednášky elektromagnetismu, kde pan Kundráčik vysvětloval gradient.
@krystof72932 жыл бұрын
Supr video, jen bych zvolil kouli z osmi metrů.
@nazornaelektrotechnika2 жыл бұрын
taky to nemam v hlave v poradku 🙂
@gabrielsedivy57912 жыл бұрын
"Achievement unlocked" :D
@nazornaelektrotechnika2 жыл бұрын
je jich tu k posbirani dost 😊
@NGC23sebastian4 жыл бұрын
Dobrý deň. Veľmi pekná práca je Váš seriál "Základy elektrotechniky". Páčilo by sa mi, ak by sa Vám chcelo venovať vo svojom seriáli i bezdrôtovému prenosu elektrickej energie /Nikola Tesla/, mám totiž zatiaľ problém pochopiť, že akým mechanizmom sa v tomto prípade energia prenáša a iste by mi obsah Vášho dokumentu pomohol tomu porozumieť.
@nazornaelektrotechnika4 жыл бұрын
Dobrý den, děkuji za uznání :) Určitě se chci v budoucnu věnovat i rezonančním obvodům, které jsou pro Teslu a radiotechniku specifické. Zatím těžko odhadovat, jestli se k tomu dostaneme už v příštím roce. Konkrétně co se týče mechanismu šíření elektromagnetických vln, to už je pořádná výzva. Elektromagnetická interakce je otázka kvantové mechaniky i šíření elektromagnetických vln je náročná část sama pro sebe, na jednu stranu to těžce přesahuje moje znalosti, ale upřímně mě to také dost zajímá, tak uvidíme po čase, v co se to vyvine.
@NGC23sebastian4 жыл бұрын
@@nazornaelektrotechnika Každopádne, teším sa na Váš prípadný príspevok.
@kacir94 жыл бұрын
Chtěl bych ti poděkovat, za to, co děláš. Jsem rád, že existuje někdo, kdo se neorientuje jako učitelé, které znám, pouze na vzorečky, ale snažíš se látku opravdu vysvětlit (s velkým V). Měl bych na tebe ale taky dotaz, týkající se POTENCIÁLU el. pole: nějak nemůžu od sebe rozlišit potenciál a intenzitu el. pole. Intenzita se totiž mění se vzdáleností od náboje (podle vzorce E=Q/x^2) a potenciál se mění ještě o nějakou vzdálenost? (φ=E*x) Jak si to mám představit? Nebo je to tak, že ještě záleží, jak daleko je od uzemněného místa (místa s potenciálem 0)? Mohl bys mi to prosím popsat na vodiči?
@nazornaelektrotechnika4 жыл бұрын
Děkuju za uznání :) Vidím vzorečky, tak začínám být trochu nervózní :) V následujícím 11. díle řeším rozdíly a výhody mezi intenzitou a napětím (potenciálem), začal bych tam, protože nevím, jestli je snadný chápat význam veličin ze vzorečku. Z Ohmova zákona taky nepoznáš, že odpor je omezování průchodu elektronů strukturou vodiče. Vzoreček ti spíš řekne, jak se to chová, než co to je. Jestli jsou ty vzorečky správně, tak ti říkají jen to, že intenzita klesá s druhou mocninou vzdálenosti od místa s nábojem. Když si do vzorečku s potenciálem dosadíš vztah pro intenzitu, tak ti to řekne jen to, že potenciál klesá s přímou úměrou od náboje.