Добру справу робите, що вчите людей інвестувати Дякую
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Запрошуйте друзів на канал, поширюйте корисний контент. Ми працюємо для вас! Н.
@vikolife3 жыл бұрын
дякую, цікаво
@kasym_valerii3 жыл бұрын
Дякую за відео! 👍
@Boiko_Inna3 жыл бұрын
Дякую за відео та інформацію! 👍
@usertscheburaschka3 жыл бұрын
В тему як ніколи) дякую)
@Михалич-д2ф3 жыл бұрын
Дякую.
@andrey.kozikov10593 жыл бұрын
Досить цікава тема, дуже дякую!
@gerompauel3 жыл бұрын
Отличное интервью, спасибо!
@alexandercherniavenko73633 жыл бұрын
Дякую, було цікаво ❤️
@ОлександрБазаренко-г2ц Жыл бұрын
Вітаю! Підкажете, при підключенні інвертора 10кВт (в якості безперебійника через АВР) кабеля ввг 3х4 буде недостатньо переріз?
@eugene53633 жыл бұрын
Дякую за відео. А можливо встановити станцію приміром 35-40Кв і використовувати 5-10кв для власних потреб а 30 продавати в енергомережу? І яка площа необхідна для сонячних панелей для 30кв станції? Чи достатньо для цього площі даху середньостатистичного будинку?
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
Площа для сонячної станції потужністю 30 кіловат на даху - це не менше 180 м.кв.
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
стосовно можливості часткового використання сонячної енергії для власних потреб. Є два варіанти - 1. це дві окремі системи з різним функціоналом Одна сонячна станція для заробітку, друга для покриття власного енергоспоживання. 2. Одна система, просто ви частину енергії витрачаєте на покриття потреб будинку (про це розповідав у відео) а другу частину для продажу по Зеленому тарифу. Недолік ви в побуті використовуєте дорогу енергію яку моглиб продати за валюту. Такий варіант найбільш популярний в Україні.
@eugene53633 жыл бұрын
@@solarsystem_com_ua зрозумів, дякую. А якщо даху не вистачить, куди ті панелі тоді поставити можна?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
можна ставити на металеву конструкцію на ділянці, або на інших дахах, якщо є - гараж, сарай, тощо. Н.
@ihorkiwin65823 жыл бұрын
Юридичне питання, якщо з власником станції щось нехороше трапиться, право власності на станцію, я так розумію, переходить до спадкоємців. Питання чи переходять умови зеленого тарифа на спадкоємців, чи може прийдеться укладати новий договір на умовах, що будуть діяти на момент переукладення, наприклад, на умовах умовного 2028 року, а не на момент запуску станції.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Умови договору на Зелений тариф будуть збережені для спадкоємця. Тобто будуть збережені умови на момент укладення договору. Н.
@Arkonchikable3 жыл бұрын
Спасибо за видео. Хотелось бы чтобы под видео были проставлены временные метки, спасибо.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
все зроблено. Н.
@АлександрБондарь-щ9ф3 жыл бұрын
Прекрасно доступно понятно спасибо а можно ли от солнечной батареи заряжать электромобиль
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
від батареії - ні, а від генератора - так, це в тому числі плюс для господарства. Н.
@Andrey-qt1ui3 жыл бұрын
Показники потужності СЕС 30 кВт, 20 кВт... ви озвучуєте по потужності панелей чи інвертора в мережу?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
інвертора в мережу. Н.
@romanstorozhuk96123 жыл бұрын
які податки треба платити?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
податок на доходи фіз осіб 18% і військовий сбір 1,5%, але держава (РЕМ) вже виступає податковим агентом, тому власнику СЕС немає потреби самому оплачувати податки. В таблиці розрахунки - за вирахуванням податків (вони замінусовані на першій сторінці). Н.
@nanvlad3 жыл бұрын
а як сонячні панелі реагують на град? в них є якийсь захист від гроз\шквалів?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Більшість відомих виробників приділяють багато уваги та коштів на випробування панелей на надійність та ударостійкість при суворій погоді. Вони оснащують їх загартованим склом та міцною алюмінієвою рамою. Н.
@АндрійКітура3 жыл бұрын
Короткі коментарі. 1. Ви, мабуть, помітили, що інформації про домашні СЕС стало якось дуже багато. Я поясню причини. Уже другий рік як фактично помер ринок промислових СЕС. Після того як держава спочатку зупинила платежі, а далі навязала нові умови, усі учасники цього ринку залишились без роботи. А їсти ж хочеться. Вони почали агресивно шукати клієнтів серед домогосподарств. Але, будь ласка, зрозумійте, нічого для вас як потенційного інвестора не змінилось, умови для вас зараз такі самі, як і 1, 2 чи 3 роки назад. Якщо бути відвертим, умови для вас навтіь трошки погіршились. Я нікого не звинувачую, просто майте на увазі реальні причини цього "буму". 2. Добре рахуйте цифри. До відео прикріплені розрахунки, які більш-менш адекватно відображають картину. Єдине, я б радив орієнтватись на ціну за СЕС під ключ. Якщо ви дивитесь це відео, очевидно ви не експерт. Значить ви самі наврядчи підготуєте документи (хоча це не складно, це уже 10 років працює). Також зразу закладіть для себе буфер хоча б в 15% - ваша станція буде виробляти трошки менше (тінь, кут, погода, листя). Ви це в процесі зрозумієте. Тому орієнтуйтесь в кращому випадку на окупність 6-6.5 років. 3. І найголовніше - питання ліквідності. Що ви отримаєте через 6-6.5 років? У кращому випадку у вас буде б/у обладнання на даху. Ви не зможете просто вийти з цієї інестиції. Якщо дім ваш і ви захочете продати лише станцію, то після демонтажу її ціна буде 20-30% від інвестицій. Тобто, ви в такому випадку вклали 20+ kUSD, а по факту заробили 30% за 6-7 років, тобто 4-5% річних. Якщо ви будете продавати дім разом з СЕС, тоді у вас є шанс домовитись про вищу ціну за дім, ніж без СЕС. Але знову ж таки, я не вірю, що націнка буде суттєвою, ви точно не зможете повернути усе тіло інестиції. Нехай, 50-60% інвестицій. А це дає в кращому випадку 8% річних. Якщо ви продовжуєте використовувати станцію, тоді також майте на вазі, що живі гроші зявляються аж на 7 рік, до того ви просто повертаєте інвестицію. І все одно не зникає питання амортизації та ліквідності. СЕС або піде в нуль, або буде продана за мізерний % від тіла. Треба коригувати рівень дохідності на амортизацію. Отже, добре думайте і рахуйте цифри. Окупність на порядок нижча, ніж прийнято писати в рекламних матеріалах. І не збувайте про ризики.
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
Андрію, щиро вдячні за ваш досвід і коментарі! а також за оцінку розрахунків. Ми дійсно намагалися показати справжні цифри, не рекламні. Н.
@ivanprokopenko18393 жыл бұрын
скільки кіловат можна зробити на фопа? і чи правильно я зрозумів що податок тоді буде 5%, а не 19.5%?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
на ФОПів оформлення набагато складніше. Н.
@АлександраКлочко3 жыл бұрын
Любомир, підкажіть, будь ласка, що за розсилка про Україну англійською. Дякую
@anastasiya60863 жыл бұрын
Чи вірно я зрозуміла, що на території дачного кооперативу немає можливості продавати електоренергію?
@solarsystem_com_ua3 жыл бұрын
Так, Ви все вірно зрозуміли. В дачному кооперативі не можливо підписати договір на продаж електроенергії в дачному кооперативі. В більшості випадків в кооперативі не має прямих договорів з енергопостачальною компанією
@anastasiya60863 жыл бұрын
@@solarsystem_com_ua дякую!
@more82443 жыл бұрын
27 тис дол. З урахуванням 3 фазним приєднанням?
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
дивлячись, звідкіля тягнути :) але загалом - так. порахована середня ціна за під'єднання і документацію - 2700 дол. Але ж ви розумієте, тут багато запитань - скільки вже заведено на ділянку кВт, скільки фаз, т.п. Якщо є конкретний кейс - напишіть/ подзвоніть напряму в "Сонячні системи", вас проконсультують детальніше. Н.
@ЗаработатьнаСЕТАМСергей3 жыл бұрын
В Черкасской области на конец ноября задолженность перед физособами составляет 2 месяца!
@Helena-tv9qv3 жыл бұрын
все хорошо. познавательные ролики . НО,,,,, ужасно громкая музыка на заставке. уменьшите пожалуйста. поберегите уши ваших подписчиков !
@ЮрійГурьєв3 жыл бұрын
Така станція окупиться років за 7. Зелений тариф діє до 30-го року
@FamilybudgetUa3 жыл бұрын
писилання на таблицю з розрахунками - в описі відео. Н.