Zeneelmélet alapok 10 perc alatt producereknek I. rész

  Рет қаралды 36,633

Magyar Producer Workshop

Magyar Producer Workshop

Күн бұрын

Bánkuti Dani / Sellyei Tamás aka SILK
MPW GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK:
Cikkek, régebbi műsorok: www.magyarproducerworkshop.hu
I. Mi a támogatói csoport? Hol tudok rá jelentkezni? Csütörtöki bónusz adás azoknak akik támogatják a csatornát.2019-ben indult az MPW bónusz közösségi finanszírozás, amiért cserébe majdnem minden csütörtökön bónusz tematikus adásokat adunk az előfizetőknek a támogatásukért! A támogatók nem csak 1 éven keresztül kapnak hozzáférést a zárt oktató felületünkhöz hanem kedvezményeket is kapnak a havonta megrendező élő workshopokra is! Jelentkezés: www.bankutidan...
Fizetni bankkártyásan és átutalással lehet (külön kérésre PayPal is lehetséges), az évad bármikor visszafele is megnézhető és az évad mindig januártól - decemberig tart. Az évadba utólag bármikor lehet csatlakozni, mindenki örökös hozzáférést kap, visszamenőleg is meg tudja nézni a korábbi adásokat, mindegy, hogy mikor csatlakozik. A 2-3. évad már webes felületen is megtekinthető, 2 új oktatóval kiegészülve Galambos Zoli (zeneelmélet), StadiumX (külföldi karrier építés)
II. Hova lehet demo feedbackbe dalokat küldeni? A magyarproducerworkshop@gmail.com (link mellé írj pár sort magadról, és küldj social media elérhetőségeket is)
IV. Tanfolyamokra, konzultációkra, tanácsadásokra, magán órákra hol lehet jelentkezni? Figyeljétek a kiírásokat! Tanfolyamokra tanfolyam.mpw@gmail.com és konzultációkra pedig info@bankutidani.hu (Silkhez is itt tudtok ha v alaki nem éri el őt messengeren)
V. Milyen hangfalat vegyek? Olcsó (értsd pár tíz ezer forintos) hangfalak professzionális munkára alkalmatlanok, élő teszt nélkül nem vásárolunk hangfalat! Továbbiakban a témára ebben a videóban kapsz választ: bit.ly/2CsTlYq
VI. Milyen hangkártyát vegyek? Témához kapcsolódó ajánlott videó: bit.ly/2sDSwr2
VII. Milyen számítógépet vegyek? Mac vagy PC? Laptop v. asztali?
Platform teljesen mindegy! Asztali vs. laptop az igényeiden és a hordozhatóság fontosságán, illetve a ráköthető perifériák vagy PCI kártyák, plusz háttértárak függvényén múlik. További tippek ebben a videóban vagy a csoportban visszakeresve bit.ly/2S0sNaE
VIII. Melyik DAW jobb kezdőnek?
Ízlés, és szokás függvénye. Mindegyikből létezik próba verzió, érdemes kipróbálni és azok alapján dönteni.
IX. Számít-e a szoba akusztikája?
Igen, itt beszélünk bővebben róla: bit.ly/2FJ8uYU
X. Hol érdemes vásárolni eszközöket?
Csekkoljátok a szponzoraink weboldalait akiknél bármit megtalálhattok ami zenéléshez akár DJ-zés, live actezéshez szükséges, náluk mindent megtaláltok! www.zajaruhaz.hu és hitspace.hu
XI. Milyen mikrofont vegyek?
Bővebben ebben a videóban: bit.ly/2FLMUDe
XII. Milyen DJ eszközt vegyek?:
Bővebben ebben a videóban: bit.ly/2DlTdLW
XIII. Létezik-e podcast formában a csatorna?
Elérhetőek vagyunk Spotyfion:
open.spotify.c...
XIV. Hol tudok könyvet rendelni? Könyveket a www.bankutidani.hu könyv menüpont alatt lehet :)

Пікірлер: 68
@pethojanos1955
@pethojanos1955 5 жыл бұрын
5:28 tól kezdődik a vidi :D
@szilardnagy3136
@szilardnagy3136 4 жыл бұрын
Köszi!4 :)
@dj.flash_
@dj.flash_ 6 жыл бұрын
Dani most ezzel a videóval nagyon sokat segítettél nagyon jó és érthető könnyedén alkalmazható köszönjük szépen!!!
@MagyarOnlineProducerWorkshop
@MagyarOnlineProducerWorkshop 6 жыл бұрын
örülök :)
@vagenzen3326
@vagenzen3326 2 жыл бұрын
Ezer hála érte, nagyon sokat segített az indulásban. ☺️
@ferenckovacs8875
@ferenckovacs8875 6 жыл бұрын
köszi ez most nagyon jól jött és jöhet is még belőle egy vagonnal !!
@MagyarOnlineProducerWorkshop
@MagyarOnlineProducerWorkshop 6 жыл бұрын
szívesen :)
@OzvegyCsabiLibu-dz5qk
@OzvegyCsabiLibu-dz5qk 5 жыл бұрын
Bocsánat, hogy ide írok. Csak meg szeretném kérdezni: ilyen kis szivecskét hogyan tudok majd a lájkolás mellé tenni? Mert sajnos nem tudom hogyan kell. Köszi előre!
@k.r.5183
@k.r.5183 4 жыл бұрын
Köszi az akkord infót ,legalább be tudom azonosítani a neveit azoknak a hangfogásoknak amit már régóta alkalmazok;):)
@norbLOne
@norbLOne 6 жыл бұрын
Nagyon jó!! Várom a következő részt!
@MagyarOnlineProducerWorkshop
@MagyarOnlineProducerWorkshop 6 жыл бұрын
deisz helyett desz! most vettem eszre :)
@birkasohaj8639
@birkasohaj8639 2 жыл бұрын
Dani. Egy producer címet el kell érni, aki zeneelméletet tanul a te anyagodból az nem producer. Producer max az, aki tanítja illetve aki már javában zenélget. Szóval szerintem nem a legjobb cím ez a videódnak. Kicsit lealacsonyító a producerekre nézve. Amúgy nagyon jól elmagyarázod a kezdő, leendő producer palántáknak!
@AdamFiregate
@AdamFiregate Жыл бұрын
Pontosan, valóban ez lenne a cím: Zeneelmélet alapok 10 perc alatt >>LEENDŐ producereknek I. rész
@adamtek909
@adamtek909 5 жыл бұрын
Az az annak idején szolfézs nemtanulás most visszaüt ;)
@biglaca86
@biglaca86 2 жыл бұрын
Szia. Nagyon hasznos videó. Nem találom a 2. részt. :(
@OzvegyCsabiLibu-dz5qk
@OzvegyCsabiLibu-dz5qk 5 жыл бұрын
Ez nagyon jó. Ezt nyomassuk ezerrel! Köszönöm!
@dieurestudio6432
@dieurestudio6432 5 жыл бұрын
Még annyi hogy esetleg a 3 as hangzatokba jobban belemehetnél, mert azt sose értettem, hogy miért az alaphang hoz tartozó moll t és dúrt párosítják tudom, hogy 2 különböző hangnem, de a dúr nál érdemes elmagyarázni a párhuzamos moll jelenséget is szerintem. Az is nagyon sokat segíthet hiszen Pl: C dur Amoll váltogatása az már egy kész nóta lehet:). Engem pedig rávezetett arra, hogy induljak el hangnemen belül egy skála hangjaiból a fokokat összerakni.
@jabba1974
@jabba1974 4 жыл бұрын
A pentaton skálával kellett volna kezdeni! A pentaton minden népzene alapja, így a blues-é is. A blues a popzene alapja. Kromatikus skálával kezdeni a zeneelméletet?
@k.r.5183
@k.r.5183 4 жыл бұрын
Igen,mivel ez nem konkrétan gitár tanóra,ezért a billentyűsök oldaláról megközelítve ez teljesen elfogadott kzbin.info/www/bejne/gZuVfXahdtCFd80 de ,akkor szólj a bácsinak is,hogy ha nem oké;)
@nandorpeto4314
@nandorpeto4314 4 жыл бұрын
Ezeket honnan tudod?
@jabba1974
@jabba1974 4 жыл бұрын
@@k.r.5183 Az idézett videóval is hasonló a probléma. Ha valaki tisztában van azzal, hogy a kromatikus skála hogyan alakult ki, illetve a temperált hangszerek milyen kompromisszumok árán lettek kifejlesztve, akkor nem kezdi ilyen butítottan a zeneelmélet tanítását. Pl.: Az E-F hanglépés nem azért félhang lépés, mert nincs közte fekete billentyű, hanem azért, mert az eredeti pentaton skálába beillesztett pienhang kiegészítéssel kialakult a dur, vagy jón hangsor, amit nem temperált hangszeren nem lehet bármilyen hangnemben eljátszani tisztán. Az, hogy a billentyűs hangszereken miért így vannak kiosztva a hangok, hosszú hangszer fejlődés eredménye. Azt viszont tudni kell, hogy a mai billentyűs hangszerek kompromisszumosan hamisak! Tehát, ha nem csak pötyögni szeretnél a billentyűn, hanem érteni is, hogy mit csinálsz, akkor tudnod kell, hogy a félhangos lépkedés nem vezet el a harmóniák természetének megértéséhez. Ezért érdemes kezdeni a zeneelméletet a pentaton skálával. Apentaton skála gyakorlatilag egy alaphang első négy felharmonikusából áll: oktáv, kvint, kvart, terc, emiatt ha egy pentaton hangsort egyszerre megszólaltatsz, az harmónikusnak hat. A kromatikus skálarendszert azért fejlesztették ki a barokk kor vége felé, hogy legyen olyan kísérő hangszer, amllyel bármilyen hangnemben lehet játszani. Bach Das Wohltemperiertes Klavier című sorozata annak örömére készült el, hogy megépítették az első temperált csemballókat (a zongorának még az ötlete sem létezett akkor). Szóval: az az irány, hogy számolgasd ki a félhang lépésekből, hogy hogyan lesz dúr skála, az nagyon nem jó. Sokkal jobb irány, hogy lépkedj végig a dúr skálán módosított hangok érintése nélkül, figyeld meg milyen a hangzása, és próbáld meg eindítani ugyan ezt a skálát másik (nem oktáv) hangról, és ha nem hangzik jól, akkor próbáld addig, amíg nem megy! De a legegyszerűbb, ha elmégy egy szolfézstanárhoz!
@k.r.5183
@k.r.5183 4 жыл бұрын
Az ugye ki van zárva ezek szerint ,hogy valaki mindezen külömbségeket hallja és alkalmazza ,anélkül hogy tisztába legyen a tudományos hátterével??Mindezek mellett ez egy elektronikus zenei gyorstalpalós alap magyarázat,ahová ez bőven elegendő,ha azt nézzük hogy némely tagnak úgy jelentek meg lemezei ,hogy hangszeren nem is tudott játszani .Nem árt az alapos tudomány ismereti módszertan ,de ezen tudás nélkül is el lehet sajátítani a zenei tudást;) Valaki vagy hallja amit zenél,és tudja alkalmazni ,vagy nem ,jó adag önszorgalom fejleszti az érzéket ,de a könyvek és oktatások magyarázatai ,csak mérsékelten irányadóak;):)
@vargapettyus
@vargapettyus 3 жыл бұрын
@@k.r.5183 pontosan emiatt a hozzáállás miatt születnek a tömeggyártott tök egyforma popdalok. Mert rengetegen csak addig jutnak el, hogy jónak hallják. Ami egy ponton igaz is, hiszen nincs ha nincs botfüle, akkor nem lesz hamis, de mindig ugyanazokhoz a formákhoz fog visszatérni amiket már ismer és tudja hogy hogy szólnak.
@matulacsabi
@matulacsabi 6 жыл бұрын
"mások ezt évekig tanulják" Legyetek Ti is mások, és ha zenével szeretnétek foglalkozni ( akár hobby szinten is )akkor tanuljátok meg Ti is! Mert mint ahogy Dani is említette, nagyon leegyszerűsítve mondta el ezeket a dolgokat. Kb annyira, mintha egy autó működését úgy magyaráznák el , hogy " van kereke van benne motor valahol, aztán ha a középsőtől egyel jobbra lévő pedált nyomod: megy, ha a középsőt :megáll, a többivel ne foglalkozz..."
@cirmoscicajaaaj
@cirmoscicajaaaj 5 жыл бұрын
Amint kapok valami tippet, hogy honnan lehet megtanulni :) Google keresésnek elsőre egy olyat dob ki, ami egyértelműen gitárosoknak szól (tudom hogy az elmélet mindenkinek szól, mégis sikerült a húrok lefogására terelni a témát), és csak a 3db A4-es oldalnak megfelelő elméleti rész első fele elég szájbarágós egy kezdőnek, utána már belefutottam abba a részletes leírásba, hogy "vannak hangsorok". Ez volt a legközelebb ahhoz, amit kerestem, a többire inkább nem mondok semmit. Sem egy könyv cím, ahonnan érdemes lenne, se semmi, esetleg angol nyelvű videók... ha tudnék angolul, nem ezt a csatornát nézném, mint gondolom itt mindenki. Kottát rajzolni nem akarok, nem érdekel hogy hogy fogjam a húrokat, vagy hogy csücsörítsek, hogy jól szóljon a fuvola! Nekem csak az lenne a lényeges, ami általánosan kell a zenéhez, és ami az elektronikus zenéhez kell (igen, technikai oldalról is megközelítve). Az elektronikus zenéhez az olvasható tartalom legvégén, összegzésképp eljutnak addig, hogy leírnak pár daw-ot, mint pl. fl studio 10, vagy reason (igen, a legvégén, és igen, ilyen új cikkek XD), előtte pedig... "Zeneelmélet? Ez elektronikus zene, nyomogasd a gombot és jó lesz!" kategória. A videók pedig megállnak annál a szintnél, ahol Dani a videót elkezdte. Van még a kedvenc lehetőségem, a zenetanár. Mikor ebbe futok bele, kb. olyan érzésem van, mint ha fellapoznék egy receptkönyvet, és csak gyorséttermek telefonszámai lennének benne. Mégis honnan tanuljak zenét???
@MadiHunGrembi
@MadiHunGrembi 5 жыл бұрын
@@cirmoscicajaaaj Török György zeneelméleti leckesorozata itt, a yt-on. Ingyenes, érthető, alapos. Egy A4-es kottafüzetet készíts elő, ha tartós tudásra vágysz. Saját tempóban haladva veszem hozzá a gitárleckéket, van bőven kiváló, s a következő elméleti anyagot a gyakorlat elmélyítése után keresem fel.
@CHARLIEtheCATofficial
@CHARLIEtheCATofficial 3 жыл бұрын
@@cirmoscicajaaaj Leülsz a billentyű elé (szerintem biztos van, ha már "zenélni szeretnél") aztán gyakorolsz.Ez az alapok alapja. Oktatóanyag annyi van a neten, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni. Csak neki kell állni, és gyakorolni, és nem 5 percig :))) Akinek van füle, az ezt pikk pakk megtanulja, akinek meg nincs, annak meg majd kinyílik idővel. Csak k...sok gyakorlás kérdése.
@cirmoscicajaaaj
@cirmoscicajaaaj 3 жыл бұрын
@@CHARLIEtheCATofficial Nesze semmi, fogd meg jól 😅 Az egész 1 éves kommentem arról szól, hogy a magyar nyelvű "elmélet" a neten annyival kezdődik, és annyival is végződik, amennyit te leírtál 😅 Még a "nyomogasd a gombokat, és jó lesz" részt is sikerült leírnod, csak átfogalmazva.
@CHARLIEtheCATofficial
@CHARLIEtheCATofficial 3 жыл бұрын
@@cirmoscicajaaaj Ez nem k... matematika :) Zenélni akarsz, vagy számolni? :) Van benne logika, le lehet írni papírra, le is van írva. Igen, szar az elmélet, én se tanultam meg, de legalább kihallom... :))) Ezt nem lehet 5 perc alatt megtanulni egy youtube videóból. Ha meg is tanulod az elméletet, azt meg is kell tanulni gyakorlatban használni. Ha focimeccset akarsz nyerni, ahhoz bele kell rúgni a k... labdába, nem elég 5 perces videóból megtanulni a foci szabályait :) Kb ilyesmi ez is
@mafia-ux6ot
@mafia-ux6ot 2 жыл бұрын
köszi sokat segitett
@idabakos2063
@idabakos2063 6 жыл бұрын
Koszi . Nagyon tetszett az eloadasos
@ugh7610
@ugh7610 4 жыл бұрын
Szerintem ha valaki ezzel akar foglalkozni ez a video sorozat az alap. kzbin.info/www/bejne/gZuVfXahdtCFd80&ab_channel=Gy%C3%B6rgyT%C3%B6r%C3%B6k Török György gitártanár video sorozata a zene alapjairól. Egyszerűen érthetően, teljesen "stupidproof" módon magyaráz. Ez pedig a másik ami fontos. www.telacommunications.com/nutshell/music/keyboard.htm Benne van az összes fontosabb skála és akkord. A kettővel együtt már el lehet indulni.
@beatissty
@beatissty 6 жыл бұрын
hol lehet csatlakozni ?
@rustysaw5228
@rustysaw5228 7 ай бұрын
Megnéztem egy rakás videót zeneelméleti alapok témában, de ez a matematikai megközelítés tette számomra teljesen kezdőként egyszerűen érthetővé. Kár, hogy nincs hasonló az egyéb skálákra és hangzatokra.
@MagyarOnlineProducerWorkshop
@MagyarOnlineProducerWorkshop 7 ай бұрын
de van :) szinte minden leírható matekkal a zeneelméletben
6 жыл бұрын
Mi az oka, hogy Ableton-t használsz, és nem Fl Sutido-t? Abletonra találtál rá először, vagy számodra kényelmesebb a használata az Fl Sutido-tól?
@MagyarOnlineProducerWorkshop
@MagyarOnlineProducerWorkshop 6 жыл бұрын
Logicot hasznalom 13 eve, Abletont itt csak amiatt hasznaltam mert latszanak a hang nevek a midi rollon :)
@dieurestudio6432
@dieurestudio6432 5 жыл бұрын
Nagyon jó videó! de egy kis fricska remélem belefér. Amikor az 1 - 4 - 3 szabályt magyaráztad, nekem az ugrott be hogy I. fok IV. fok és III. fok :) Szóval ezzel már egy kész harmónia körre asszociáltam ...C dúr F dúr E moll:)
@jozsefnagy6735
@jozsefnagy6735 6 жыл бұрын
Dani!Ez jó, de hogy Silket idézzem.. " Megbeszéltük, hogy nem hadarunk " ;)
@MagyarOnlineProducerWorkshop
@MagyarOnlineProducerWorkshop 6 жыл бұрын
:D
@tuzaritter
@tuzaritter 5 жыл бұрын
Basszus, voltak idők (nem is olyan rég), amikor a zenét még valódi zenészek játszották valódi hangszereken...
@MagyarOnlineProducerWorkshop
@MagyarOnlineProducerWorkshop 5 жыл бұрын
Mikor lesznek olyan idok amikor a zeneszek kelloen nyitottak lesznek mindenre es nem a multon sirankoznak? :)
@tuzaritter
@tuzaritter 5 жыл бұрын
Nem vagyok zenész, csak hiányolom az igényes zenéket. Bárhová bemegy az ember, csaknem mindenhol ugyanazt a vackot hallani, kétbites zeneszámok, mind ugyanarra a sémára felhúzva... A zenészek amúgy nagyon is nyitottak, de a progresszív, kreatív dolgokra, nem pedig az egyre egyszerűbb, kétakkordos számokra.
@adamtek909
@adamtek909 5 жыл бұрын
@@tuzaritter ilyen a könnyű zene, de egyébként messze nem mind csak "kétakkordos"
@adamtek909
@adamtek909 5 жыл бұрын
Akkor ha valaki nem papírra írja le, hanem szoftverben adja meg a hangjegyeket már nem "igazi" zenész?
@tuzaritter
@tuzaritter 5 жыл бұрын
​@@adamtek909 ​1) nem, nem ilyen a könnyűzene, vannak színvonalas zenék! A baj az, hogy a trend az egyre egyszerűbb, egyre butább irányba tart. 2) tök mindegy, hogy mire van lejegyezve, nem az számít, hanem az, hogy ez is egy szakma, amihez tudás kell. Aki nem tudja, mi az a dúr meg moll hármashangzat, az ne akarjon zenét írni, hanem tanulja meg az alapokat! Ne akarjon regényt írni az, aki nem ismeri az abc-t, és ne akarjon autóversenyen indulni, aki azt sem tudja, hogy mi az a sebváltó!
@CHARLIEtheCATofficial
@CHARLIEtheCATofficial 3 жыл бұрын
"10 perc alatt producereknek" :)))
Hogyan csináljunk jó basszust? Sound design rovat I. rész
34:59
Magyar Producer Workshop
Рет қаралды 17 М.
Tipikus mixing hibák, projekt előkészítési tanácsok utómunkára
39:24
Magyar Producer Workshop
Рет қаралды 16 М.
Стойкость Фёдора поразила всех!
00:58
МИНУС БАЛЛ
Рет қаралды 7 МЛН
Smart Sigma Kid #funny #sigma
00:14
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 4,1 МЛН
REAL 3D brush can draw grass Life Hack #shorts #lifehacks
00:42
MrMaximus
Рет қаралды 8 МЛН
Házi stúdió felszerelések a teljesen kezdő producereknek
33:25
Magyar Producer Workshop
Рет қаралды 23 М.
Így érdemes! - Mixwave Level
41:09
Echo Recording Studio
Рет қаралды 433
Miért szeressük az Ableton Live zeneszerkesztőt? ;) - S01E01
33:04
Hit Space Hangszer- és Stúdiótechnikai Szaküzlet
Рет қаралды 32 М.
Learn music theory in half an hour.
31:36
ANDREW HUANG
Рет қаралды 9 МЛН
Tanulási technikák, amik TÉNYLEG működnek!
15:57
Online Marketinges
Рет қаралды 29 М.
Zeneelmélet | Saját Zene Nulláról #3
10:58
ONETEMPO
Рет қаралды 11 М.
Ezért Vagy Mindig Fáradt - 7 Alvás Tévhit
17:23
Siker Kapszula
Рет қаралды 255 М.
Zeneelmélet 1alaphangsor, kromatikus skála
19:58
György Török
Рет қаралды 61 М.
Miért érdemes Abletonra váltani?
30:55
Magyar Producer Workshop
Рет қаралды 13 М.