BRUTÁLNÍ KRITIKA MÉHO WEBU ZSF.CZ - ZeptejSeFilipa (176. díl)

  Рет қаралды 1,475

ZeptejSeFilipa

ZeptejSeFilipa

Күн бұрын

Challenge: Testujte web zsf.cz a své analýzy napište do komentářů pod video. Nejlepší odměním!
Test v tomto videu prováděl UX designer Petr Kovář, mrkněte na jeho projekt: www.webdesignm...
Chybí ukázka, nebo důkaz, že strategie pomáhají.
Nejasné obecné popisy služeb.
Zviditelnit dopady aplikované strategie na růst výnosů, případně budování značky do podvědomí cílové skupiny.
Cena je vnímána jako vysoká.
Když je cena vnímána jako vysoká, nejčastěji jde o kombinací několika faktorů:
Referenční cena (cena, kterou návštěvník očekával) je výrazně nižší než cena v nabídce.
Neproběhlo dostatečné seznámení s hodnotou služby a přínosy pro návštěvníka. Hodnocení ceny jako „vysoká, drahá, předražená“, vychází z nejistoty návštěvníka ve výsledek služby.
Do cesty se mohou stavět další bariéry typu:
o Zažitá negativní zkušenost u konkurence.
o Dozvěděl se něco negativního, co dělá konkurence (nálepkování, např. všichni finanční poradci jsou podvodníci, všichni realitní agenti zamlčují vady nemovitosti apod. domněnky).
o Nejistá celková cena služby.
o Malé množství referencí.
o U referencí chybí jasně definované přínosy, které by se shodovali s představou výsledku poptávajícího návštěvníka.
o Reference vypadají tak, že si je mohl napsat majitel na web sám.
Návštěvník se zatím rozhlíží, není připraven nakupovat, má jen málo informací z tohoto odvětví (každá cena mu v tuto chvíli přijde jako vysoká).
Zvážit možnost nezveřejňovat cenu za konzultaci a ponechat tuto informaci na požádání. Nabídnout důvod pro kontaktování.
Tlačítka jsou málo viditelná.
To může znamenat, že tlačítko má skutečně špatný design (barvy, tvar), nebo je umístěno na místě, které lze přehlédnout.
Tlačítko k provedení akce rozmístit nahoru na stránku i dolů. Případně i do středu stránky. Lze kombinovat podobné výzvy k akci.
Odkaz na objednání z podstránky „Marketingová strategie“ veden na ceník.
Tlačítko, které má vést na objednávku směřuje nevhodně na obecné povídání k ceníku.
Zákazník už je ve fázi, kdy se snaží službu objednat (také možná už stránku s ceníkem viděl. V této fázi je vhodnější nabídnout rovnou dotazník, kde by mohl zákazník vyplnit již konkrétní dotazy k popisu jeho situace, nebo dostal přímý kontakt na domluvení konzultace.
Reference neznamenají mnoho, bez nezávislých zdrojů.
Reference si může na web napsat, či vymyslet majitel sám. Proto nemají velkou váhu pro určitou část návštěvníků.
Z úvodní strany není ihned zřejmé, jak objednat konzultaci a jak objednat něco z e-shopu a zda v e-shopu lze objednat i konzultaci.
To lze řešit nahrazením slova „E-shop“, za „Online kurzy“. Případně e-shop na hlavní straně nepropagovat a zaměřit se primárně na jednu hlavní službu „Konzultace“. Nepoužívat tlačítka „Konzultace“ „E-shop“ vedle sebe, může to navodit představu, že se konzultace prodávají přes e-shop.
Popis online kurzu má příliš mnoho textu a chybí ochutnávka „Jak online kurz vypadá“.
Z online kurzu lze sestříhat například 3-5 min ochutnávku z nejlepších pasáží.
Chybí odkaz na sekci „Kariéra“. Takový odkaz bývá u větších projektů obvyklý.
Tuto sekci lze vytvořit a nabídnout možnosti spolupráce. Případně i kdyby se zrovna žádná volná místa nenabízela. Lze do této sekce propašovat krédo společnosti. Např. Do týmu hledám konzultanty, kteří budou ctít moje zásady, mezi které patří _______. Pro účely reklamních projektů hledáme nové tváře, které budou splňovat _____.
Telefon není proklikávací. Není uvedena vhodná doba pro volání + jak o víkendech?
Uvést.
-
Tvé komentáře mi dávají chuť tvořit dál, udělej si prosím malou chvíli a pozdrav mě do komentářů a napiš, co si myslíš o videu. Největší radost mi uděláš, když klikneš na tlačítko odebírat ;)
-
Analýza: Kritika webu zsf.cz/produkt...
-
Filip Novák je marketingový konzultant, business mentor, autor marketingových show ZeptejSeFilipa a Shoptet.TV na KZbin. Zkušenosti z nadnárodních korporátů, SMB firem i volné nohy, uplatňuje v bohaté praxi v B2B a B2C segmentech. Mezi referencemi má skutečné jedničky na trhu: IBM, Kiwi, CzechInvest, Shoptet, Twisto, Mercedes-Benz, Blažek, Olympia, Hama a stovky dalších. Spolupracuje s mediálními agenturami, majiteli firem a klienty, pro které plánuje a úspěšně řídí kreativní marketingové strategie od roku 2004.
-
Instagram: zsf.cz/zsf-ins...
iTunes podcast: zsf.cz/zsf-itunes
Spotify podcast: zsf.cz/zsf-spo...
TikTok: zsf.cz/zsf-tiktok
LinkedIn: zsf.cz/zsf-lin...
Facebook: zsf.cz/zsf-fac...
Twitch: zsf.cz/zsf-twitch
Discord: zsf.cz/zsf-discord
Web: zsf.cz
Hudba pro kreativce: zsf.cz/zsf-hudba
-
Připoj se k newsletter Podpultovkám pro akční nabídky a dárky: zsf.cz/podpult...
-
ZSF členství - podpoř moji práci a přidej se k naší úžasné komunitě:
➜ zsf.cz/zsf-clen...
#ZeptejSeFilipa #kritikawebu #analyzawebu

Пікірлер
@mbronec
@mbronec 4 жыл бұрын
Ty připomínky jsou zajímavý. Každopádně, koukal jsem web na toho Petra Kováře (rififi.cz) a přijde mi absolutně hroznej. Už jen ten headline: "Ahoj! Jmenuji se Petr Kovář a jsem UX designer". To jako fakt? Takovej titulek bych si dal na web, když by mi bylo 12 let ("Ahoj! Jmenuju se Míša a tohle je můj blog"). Tohle mě fakt nepřesvědčí, abych vůbec četl dál. Ale ok, čtu dál. V perexu má takovej čistě obecnej text, kterej si může dát na web jakejkoliv UX designer ("Analyzuji problémy, naslouchám zákazníkům, testuji s uživateli, vyhodnocuji data a hledám řešení, které přinese klientům nejlepší výsledky."). Z těch měnících se barev na pozadí záhlaví se mi začíná točit hlava, takže web opouštim a víc mě nezajímá. Být jim, tak bych dal na jeho vlastní rady a web si upravil :-) Nechápu, proč má název domény rififi, když v záhlaví má název webu "Petr Kovář." (ano, prosím Petr Kovář s tečkou nakonci - to je další wtf?).
@ZeptejSeFilipa
@ZeptejSeFilipa 4 жыл бұрын
Tak to je zajímavá opačná analýza Petra :D Díky
@kovicek
@kovicek 4 жыл бұрын
Díky moc za zpětnou vazbu :-)
@leowaiet96
@leowaiet96 4 жыл бұрын
Ahoj Filipe. Zkusím ti tedy zkritizovat tvůj web, snad to napíšu srozumitelně. Každopádně je to kritika webu zdarma, tak od toho nic moc nečekej. Zhruba jsem to jenom proletěl, ale myslím si, že něco ti to určitě dá. Pokud se opakovaně kliká na položky v menu, tak tučný text na stránce při prokliku "poskakuje". Na úvodní stránce jsou uprostřed tři tečky, proč? Zbytečně se na ně dívám. Radši bych je dal pryč a odstranil mezery, aby text Míti Filipa byl více nahoře, abych nemusel scrollovat. Text Míti Filipa je až moc „pohádkový“, všeobecně napsaný, aby člověka motivoval, ale zní to přehnaně a nic moc mi to neříká. Úvodní strana je až moc přehlcená informacemi. V položce konzultace bych tlačítko objednat dal spíše do horní části stránky, abych nemusel scrollovat a aby bylo tlačítko objednat více viditelné. U konzultací bych radši ocenil méně textu na stránce a radši případně dále odkazoval na jinou stránku, kde se dozvím všechny podrobnosti. Tzv. na stránku dát pouze nějaký základ + tlačítko objednat a zbytek na další stránku. Ceník má více textu než čísel. Radši bych viděl na první pohled, kolik co stojí, a až následně četl něco dalšího. V ceníku se dá prokliknout „Diagnostika business plánu“, ale následně to po mě chce heslo. Zbytečně mě to naštve, že na to klikám a nemám k tomu přístup. V e-shopu bych určitě nedával na všechny produkty slevu, jelikož sleva pak působí „hraně“, tzv. že to není skutečná sleva. Maximálně bych dal slevu na pár produktů (2 až 3). U zbytku bych nechal buď původní cenu nebo tzv. cenu po slevě, ale bez cenovky sleva. V položce kontakt je zbytečně text „Neváhej a vyhrávej“, který vlastně nic neříká a akorát se na něj zaměřuji, místo abych se zaměřil na to, co hledám, což je kontakt. Při kliknutí na tlačítko hledat bych očekával, že budu moci hned psát, což zde nejde a musím kliknout do pole. Navíc když začnu něco psát, tak bych očekával, že text se bude zobrazovat na pravé straně. Celkový dojem z webu: zbytečně velké množství informací, které mě absolutně nezajímají a důležité informace, které hledám, se následně ztrácí. Méně je někdy více. Mám radši weby, které jsou stručné než ty, kde je toho moc. Nejhorší z celého webu je ceník, jelikož není přehledný a obsahuje více textu než čísel. Nejlepší z celého webu je e-shop, který je velice přehledný a neobsahuje zbytečnosti. Pokud bys udělal všechny stránky přehledné jako e-shop, tak by to bylo super. Na co se tedy nejvíce zaměřit? NA PŘEHLEDNOST, STRUČNOST, TZV. UDĚLAT JEDNODUCHÝ A STRUČNÝ WEB Tak snad ti to pomůže :D :D
@ZeptejSeFilipa
@ZeptejSeFilipa 4 жыл бұрын
Díky, ale poskakující text teda nevidím.. kde je?
@SamsungSamsung-jz4tl
@SamsungSamsung-jz4tl 4 жыл бұрын
👍
@ZeptejSeFilipa
@ZeptejSeFilipa 4 жыл бұрын
❤️
@pavlody
@pavlody 4 жыл бұрын
Přesně to jsem zažil když jsem chtěl objednat konzultaci. Vůbec jsem to nenašel a nakonec nekoupil.
@ZeptejSeFilipa
@ZeptejSeFilipa 4 жыл бұрын
Díky za zpětnou vazbu, tohle si píšu do "to do"
@pavlody
@pavlody 4 жыл бұрын
@@ZeptejSeFilipa Ještě jsem si uvědomil rozdíl mezi kritikou webu a konzultací. 1. kritika webu - znám z youtube, mohu se podívat jak vypadá, vím co dostanu, vím za jakou cenu, vlastní okruh sledujících. 2. konzultace - skrytá, bez proma, cena 3000,- (min. 2h) 3x dražší něž kritika webu, nevím co dostanu za tu cenu. Nevím který produkt je pro tebe důležitější každý podle mého názoru cílí na jiného zákazníka - už podle ceny. Konzultace je více profesionální??? Semináře bych nechal v jak máš - ehop. Kritika by mohla mít landing page.
@martinmasarik1546
@martinmasarik1546 4 жыл бұрын
@@pavlody Pleteš jabka s hruškama. 1. kritika webu landing page kritikawebu.cz 2. V tomto případě moc nerozumíš tomu, co dělá marketingový konzultant. Jedná se o komplexní činnost v oblasti marketingových strategií posouvající tvoji značku/firmu/podnikání dopředu. Jestli máš nebo nemáš dobrý web je v tomto případě dost irelevantní. Na Filipovém webu máš v menu pod záložkou konzultace uvedené, čeho se tyto konzultace mohou týkat. Například nastavení marketingové strategie. = neplést si kritiku webu a marketingovou konzultaci nejedná se o dva stejné produkty/služby.
@ZeptejSeFilipa
@ZeptejSeFilipa 4 жыл бұрын
Tak já nezahálím a hned den po tomto videu (dnes) jsem sestříhal první sestřih z kurzu "Jak uspět na Facebooku 1", na který se můžete podívat zde: kzbin.info/www/bejne/e2HSkH1mg5p4fdE
@axecapital1
@axecapital1 4 жыл бұрын
Bude zajímavé sledovat jak web upravíš, rovněž sdílím názor že kurzy bych klidně koupil , ale nevěřím (protože nevím) že za své peníze dostanu obsah který je lepší než informace zdarma které si mohu vygooglit...
@ZeptejSeFilipa
@ZeptejSeFilipa 4 жыл бұрын
Pro všechny kurzy jsem vytvořil videa :) Mrkni zsf.cz/eshop
@pavlody
@pavlody 4 жыл бұрын
Filipe myslím si, že tvoje hlavní obchodní výhoda je self promoting na facebooku a youtube. Tam jsi showman. Webstránky zsf.cz takové nejsou. Pokud bych tě nesledoval asi bych nenašel ani tvůj web.
@ZeptejSeFilipa
@ZeptejSeFilipa 4 жыл бұрын
dík a oprav si ty stránky, není to to cos napsal ale zsf.cz :D
@antoninparal6333
@antoninparal6333 4 жыл бұрын
Osobně se mi tvůj web moc líbí - jediný co mě napadá, co by mi k tobě sedělo a obecně webu, kdyby hned na uvodní stránce bylo místo toho uvodního obrázku vlevo nějaké 1-3 minutové představovací video ve stylu jako si natáčel členství ZSF: kzbin.info/www/bejne/kISwiKKVZp2Zr8U - Kdo si, co děláš, jaký projekty máš za sebou, co nabízíš apod., pokud by lidi pak zajímalo víc, tak si jednotlivý texty mužou přečíst zvlášť. Zároveň by mohlo bejt zajímavý to video uvnitř propojit s odkazy na jednotlivé sekce webu
@ZeptejSeFilipa
@ZeptejSeFilipa 4 жыл бұрын
To je hodně dobrý point. Já právě takové video kdysi měl a nevím ani proč jsem tohle už neudělal na oficiálním webu. Tohle se musí natočit! Díky moc
OTEVŘENÉ OTÁZKY JSOU UZAVŘENÉ ZAKÁZKY - ZeptejSeFilipa (175. díl)
10:01
PERSONALISTKA, KTEROU ZAUJAL MŮJ PŘÍBĚH? LIVE CALL
44:25
ZeptejSeFilipa
Рет қаралды 2 М.
Chain Game Strong ⛓️
00:21
Anwar Jibawi
Рет қаралды 41 МЛН
人是不能做到吗?#火影忍者 #家人  #佐助
00:20
火影忍者一家
Рет қаралды 20 МЛН
Каха и дочка
00:28
К-Media
Рет қаралды 3,4 МЛН
Леон киллер и Оля Полякова 😹
00:42
Канал Смеха
Рет қаралды 4,7 МЛН
Jak najít a rozvíjet svoje talenty? Co nám ničí sebevědomí prozradí Jan Mühlfeit | Inspiro
52:16
Šikana v pracovním prostředí  a obranné mechanizmy z pohledu zaměstnanců: mobbing, bossing, staffing
42:37
Výzkumný institut práce a sociálních věcí
Рет қаралды 3,3 М.
Příběh Schizofrenika - O dětství a příčinách
24:31
Michal Povídá
Рет қаралды 9 М.
VOLÁ MI MICROSOFT S INDICKÝM PŘÍZVUKEM @ScammerPayback
2:06:57
ZeptejSeFilipa
Рет қаралды 957
Chain Game Strong ⛓️
00:21
Anwar Jibawi
Рет қаралды 41 МЛН