ЗМІНА. ГНІЗДО БІІЛОХВОСТОГО ОРЛАНА. ЛАТВІЯ 25-3-24-MILDA. NEST OF WHITE-TAILED EAGLE. DURBE. LATVIA

  Рет қаралды 773

KALAN

KALAN

Ай бұрын

МІЛДУ ЗМІНЮЄ ПАН H. ГНІЗДО БІІЛОХВОСТОГО ОРЛАНА. ДУРБЕ. ЛАТВІЯ 25-3-24 - MILDA. THE NEST OF THE WHITE-TAILED EAGLE. DURBE. LATVIA
МІЛДА(MILDA) І (ВОЛДІС (VOLDIS)) ПАН Н
Гніздо орлана-білохвоста можна спостерігати наживо з 2015 року, воно розташоване в Курземе, в муніципалітеті Дурбе. Місце розмноження відоме з 2014 року. Гніздо будує на верхівці старої ялини, яку колись поламав вітер чи сніг. Кілька гілок виросли навколо розлому, утворюючи розвилку, придатну для будівництва гнізда на висоті близько 30 метрів. Камеру встановили на одній із верхніх гілок наприкінці січня 2015 року. Гніздо цікаве тим, що побудоване в ялині - орлани-білохвісти рідко обирають гніздування на ялині - на час свого розташування це було лише четвертим відомим гніздом, побудованим у ялині в Латвії. Близько половини всіх гнізд орлан-білохвіст будує в соснах, третина в осиках і меншою мірою в березах, чорних вільхах і дубах. В смереках,
У 2015 році пара орлів Дурбе та Робертс успішно виростила одного пташеня - Дурберта. У 2016 і 2017 роках мешканці гнізда змінювалися кілька разів, і в жодному з двох років розмноження не було розпочато. У 2018 році в цьому гнізді успішно розплодилася пара орланів-білохвостів, які проживали тут з березня 2017 року і отримали імена Мілда та Райміс. Розмноження було успішним також у 2019 та 2020 роках.
Місцезнаходження гнізда знаходиться в повіті Дурбе поблизу міста Лієпая в Західній Латвії.
Є одне велике озеро, Durbes ezers, з природним заповідником. Є в повіті й інші акваторії, як природні, так і штучні. У Скрунді є рибна ферма з великими ставками, які осушують для вилову риби восени. Багато риби залишається у ставках після того, як їх осушують, і ставки приваблюють зграї молодих і дорослих тварин на годування. Рибу на мілководді легко ловити молодим орлякам, які вчаться ловити рибу. Тому рибні ставки можна назвати їхньою «школою».
Орла́н-білохві́ст[1] (Haliaeetus albicilla) - птах ряду Соколоподібних родини Яструбових. Називають його також орел-сіруватень, або сіруватень. Один із найбільших представників хижих птахів Євразії - розмах крил досягає 2,5 м.
Характерною рисою виду є білий хвіст у дорослих особин (у молодих птахів забарвлення хвоста буре). Оселяється в прибережних лісах поблизу водойм, багатих рибою. Гнізда влаштовує на високих деревах, подалі від людей. У більшості районів поширення є рідкісним. У середині XX ст. його чисельність драматично скоротилася внаслідок переслідування з боку людини та отруєння птахів отрутохімікатами. Протягом останніх декількох десятиліть чисельність в багатьох країнах частково відновилася. В Україні осілий, кочовий, перелітний птах.
Орлан-білохвіст за походженням дуже близький до білоголового орлана, поширеного в Північній Америці. Вони виникли внаслідок дивергенції не пізніше початку міоцену (приблизно10 мільйонів років тому), але не раніше середнього олігоцену (приблизно 28 мільйонів років тому).
Великий за розміром хижий птах (розмах крил досягає 2-2,5 м). У природі можна впізнати за довгими і широкими крилами (махові пера у польоті розчепірені), хвіст короткий, клиноподібної форми. Дорослий птах темно-бурий зі світлішими головою і шиєю, білим хвостом, жовтуватими дзьобом і ногами. Молодий птах - темно-бурий; низ із поздовжніми плямами, хвіст і дзьоб темні, ноги сірувато-жовті. У польоті може довго і легко ширяти. Від орлів, особливо в польоті, відрізняється клиноподібною формою хвоста, а дорослий птах - також білим забарвленням хвоста.
Статевий диморфізм виражений тільки у розмірах. Маса тіла (кг): 3,1-6,9 (самці - 3,1-5,4, у середньому - 4,0; самиці - 4,1-6,9, у середньому - 5,6). Довжина крила (см): 55,2-71,5 (самці - 55,2-64,0, у середньому - 60,6; самиці - 62,1-71,5, у середньому - 66,8). Довжина хвоста (см): 25,4-33 (самці - 25,4-33,1, у середньому - 28,0; самиці - 27,6-33,0, у середньому - 30,5).
Поширений в Євразії від Скандинавії, Данії, долини Ельби, Словаччини, Угорщини, Балканського півострова на схід до басейна Анадиру, Камчатки, тихоокеанського узбережжя Східної Азії.
В Україні трапляється майже на всій території.
Нинішню популяцію орлана-білохвоста у світі оцінюють у 5-7 тис. пар, в тому числі в Європі гніздиться 4-4,7 тис. пар. Протягом XIX - першої половини XX століття чисельність виду в Європі скорочувалася. З 1980-х років на більшій частині ареалу чисельність зростає.
На території України щороку зимує 260-370 особин.
Однією з головних причин скорочення чисельності орлана-білохвоста було переслідування з боку людини. У Західній Європі кампанія з винищення «шкідливих» хижих птахів розпочалася ще в XVIII ст. У Російській імперії цей процес розпочався дещо пізніше - наприкінці XIX ст. З цією метою відстрілювали птахів, знищували гнізда. У період після німецько-радянської війни у СРСР навіть виплачувалися премії за відстріл пернатих хижаків. У цілому в СРСР до середини 1960-х р. щорічно знищували 100-150 тис. хижих птахів. В Україні виплата грошових премій була зупинена тільки в 1969 р.

Пікірлер
Estonian Osprey Nest (Marko & Miina) 2021
36:05
Aare
Рет қаралды 19 МЛН
DELETE TOXICITY = 5 LEGENDARY STARR DROPS!
02:20
Brawl Stars
Рет қаралды 22 МЛН
The Noodle Picture Secret 😱 #shorts
00:35
Mr DegrEE
Рет қаралды 30 МЛН
Must-have gadget for every toilet! 🤩 #gadget
00:27
GiGaZoom
Рет қаралды 8 МЛН
Amazing peregrine Falcon and their beautiful chicks
1:01:40
Ch
Рет қаралды 3,1 МЛН
Eagles, Hawks, Falcons, and Ospreys: What's the Difference?
7:38
Wildlife Chronicles
Рет қаралды 10 М.
Белохвостый орлан - Документальный фильм
57:16
КОТЯТА КРЫСОЛОВЫ. A CAT TEACHES YOU HOW TO CATCH RATS.
27:00
ДЕРЕВЕНСКИЙ ДОМ
Рет қаралды 729 М.
Leopard vs. Its Own Tail: A Hilarious Water Battle!
0:21
Londolozi Game Reserve
Рет қаралды 14 МЛН
BRAVO! BUFFALO VS. LIONS! #bravo #respect #battle #animals #wow #viral
0:11
Dogs, please follow the rules Animal Illustrated Book🤣
0:10
Majidar
Рет қаралды 14 МЛН
ДЖОНИ КИНУЛ ОСКАРА НА БАБКИ 🤑
1:00
HOOOTDOGS
Рет қаралды 1,8 МЛН