Зміна кількості населення в Україні

  Рет қаралды 967

geography

geography

Ай бұрын

Демографія (з грец. - народоопис) - наука, що вивчає кількість і якість населення, а також причини, які призводять до їхньої зміни.
На думку вчених, населення України, як і всього світу, через численні епідемії, війни, несприятливі природні процеси тривалий час зростало дуже повільно. Так, на початку ХІV ст. воно становило близько 4,4 млн осіб, через 200 років - 5,2 млн, а ще через 200 років - 9 млн. На початку ХІХ ст. в межах сучасної території України налічувалося вже понад 30 млн осіб, а на початку ХХ ст., перед Першою світовою війною, - 35,2 млн. Протягом ХХ ст. населення зростало нерівномірно. Через дві світові війни, голодомори, сталінські репресії, депортації, вимушені переїзди людей на загальнорадянські будівництва до Сибіру та Далекого Сходу, освоєння цілинних земель у Казахстані чисельність населення в Україні періодично зменшувалася, а потім знову збільшувалася. Унаслідок усіх цих негативних явищ Україна втратила 35-40 млн осіб. Тобто, якби не ці втрати, нині в нашій державі проживало б удвічі більше людей.
Після Другої світової війни населення України зростало аж до 90-х років ХХ ст. і досягло максимальної позначки 52,2 млн осіб у 1993 р. Відтоді почалося неухильне скорочення. Найбільш стрімкими темпами це відбувалося на межі століть, коли Україна щороку втрачала до півмільйона людей. У наш час тенденція до зменшення зберігається. На ситуацію впливають як спільні для всіх країн Європи, так і притаманні лише Україні чинники. Серед останніх - економічні, соціальні та екологічні чинники.
Економічні негаразди пов’язані з глибокою кризою, яку переживає наша країна на шляху переходу від планової до ринкової економіки.
Соціальні причини скорочення населення зумовлені недостатнім фінансуванням системи охорони здоров’я, зростанням кількості розлучень, стрімким збільшенням частки людей літнього віку, виїздом із країни людей працездатного віку за кордон.
Екологічна ситуація у багатьох регіонах країни залишається складною через значне забруднення навколишнього середовища, аварію на ЧАЕС. Це призводить до зростання рівня захворюваності та смертності.

Пікірлер: 6
@kolpavel
@kolpavel Ай бұрын
ДЯКУЮ.
@partyzanua7515
@partyzanua7515 Ай бұрын
У 1931 році в Ленінграді було видано книгу "На вєлікой стройке". У ній наводяться дані, що у 1931 році в СРСР проживали 81 мільйон українців та лише 77 мільйонів росіян. Але за 5 років кількість українців якимось фантастичним чином скоротилася на 55 мільйонів.
@geography4421
@geography4421 Ай бұрын
Після репресій якась частина людей перестала називати себе українцями , щоб вижити?
@user-dz7xb5wb9v
@user-dz7xb5wb9v 24 күн бұрын
@@geography4421 А Вьі кто? Почему Вас цікавить демографія України? Могу рассказать, почему так сталось и что надо делать. Хотите? Пишите.
@TatianaSaksliuk-sq9cv
@TatianaSaksliuk-sq9cv Ай бұрын
Щось таке ніби головою вдарилась.Були періоди ,коли нас було більше 80 млн.Де про це вказано?
Найтемніша пляма в історії України!
22:54
імені Т.Г. Шевченка
Рет қаралды 1,3 МЛН
Super sport🤯
00:15
Lexa_Merin
Рет қаралды 20 МЛН
Why You Should Always Help Others ❤️
00:40
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 12 МЛН
Геологічна будова України
10:46
geography
Рет қаралды 30 М.
Сніданок з 1+1 Онлайн! за 6 червня
Сніданок з 1+1
Рет қаралды 3,8 М.