Nejde jenom o tu stránku vzdělávání, ale taky o ten kolektiv, co se rozděluje. Třeba pro deváťáky (včetně mě) je to konec. Přijdou o rozlučku po těch devíti letech, nestihnou ani poděkovat učitelům atd... Mohli by otevřít i deváté třídy (nejen kvůli přípravě na přijímačky), aby si deváťáci užili ty poslední chvíle spolu. I když mi to vzdělávání doma nevadí, úkolů bylo mnohem víc jen na začátku, teď už je to tak nějak stejné jako ve škole, stejně bych radši byla tam. Jak kvůli kolektivu, tak kvůli tomu, že nad vysvětlení učitele nic není. Mám možná víc volného času a dokážu si ho líp rozvrhnout. Nestresuju se kvůli testům nebo zkoušení a na učivo mám celkově víc času. Naopak se probudili učitelé těch "méně důležitých" předmětů jako výtvarka a tělocvik (tělocvikáři jsou kapitola sama o sobě, protože nemyslím že je na hodinách všechno v pořádku, ale to sem nepatří🙃). Co mě třeba štve, tak jsou ZUŠky. Z výtvarky nám denně chodí maily, ať posíláme "umělecké" fotky a kreslíme přes počítač (samozřejmě bez potřebného vybavení). Na klavír mi noty chodí taky mailem s tím, že mám pak poslat nahrávku. Ale to je docela složitý, hlavně pro ty, co nemají chytrý telefon. Každopádně přeju všem hlavně zdraví 🙈💚
@tomaskudera97484 жыл бұрын
Jsem taky v 9. a uprime radsi bych zustal doma s spolužáky s kterýma se bavím se stýkám bud irl nebo na discordu.
@MajkHraje4 жыл бұрын
Mohu jen a jen souhlasit! My jako kolektiv jsme už měli naplánovanou spoustu akcí - rozlučka, přespávačka ve škole, školní výlet, voda a plno dalších akcí na které jsem se těšil tak moc, až jsem o ně přišel. Akce je to hlavní, co mě trápí, též i ten samotný kolektiv mi chybí a výuka na dálku mi naprosto nevyhovuje, už jen z toho důvodu, že člověk nemá takovou motivaci... A přijímačky, no tak to je kapitola sama o sobě, to snad ani nebudu komentovat!
@michal.petrtyl4 жыл бұрын
Rozlučku nemusíte mít hned v červnu, co by normálně končila škola. My jsme ji měli na začátku června. Nevím jestli to budeš mít podobně, ale např. spousta lidí z mé třídy, šla v září do tanečních. Takže z tohoto ohledu si myslím, že se se spolužáky ještě stihneš rozloučit. Každopádně hodně štěstí s přijímačkami a se vším co konec základky obnáší :)
@AnetMálková4 жыл бұрын
Souhlas! Nám teda ze ZUŠ noty neposílají, ale jsem v 9.třídě a už od 7. jsem se těšila na tohle období, myslím tím poslední měsíce se třídou, příprava rozlučky a hlavně poslední a to nejlepší třídní focení! U nás je zvykem, že se 9. fotí se všemi učiteli z 2.st. co je učí... Teď nebudu mít ani tu fotku🙄 Taky jsem se těšila na triko, věděla jsem, že to s mou třídou nebude lehké, ale netušila jsem, že to bude těžké až tak, že už 98% devítek má trika/mikiny a mám úplný prd🙄 Takže moje vzpomínka na ZŠ? Smradlavej tělocvik ze skříňky, to je asi vše... Také jsme měli jet na výlety, v květnu do Osvětimi a v červnu do Rakouska a Německa, byli by to další země z toho mála co jsem mohla navštívit... Teď pojedu leda do p****e...
@sasajanecek95904 жыл бұрын
Plně souhlasím, já jsem taky deváťák a strašně mě štve, že o všechno příjdeme. Jako třeba o společné prožití posledního roku na základní škole. A to se nemůžeme jak s učiteli, tak ani se spolužáky rozloučit...😔 Ze všeho nejvíc mě na tom štvou přijímačky, hlásím se na dvě gymnázia a jsem strašně vystresovaný, nejenom že mám problémy s domácí přípravou a rozvrhnutím času a úkolů ale taky mám problém s prokrastinací. Já jsem totiž ten typ žáka, co se doma moc nepřipravuje a stačí mu poslouchat ve škole při hodině, proto je pro mě strašný problém se doma sám vyučovat.
@Lukman1024 жыл бұрын
Myslím že je zcela na místě poděkovat Ti za toto video. Dovolím si říct že je zpracované na velmi vysoké úrovni. Barevně jsi odlišil pozadí které se zobrazuje u učitelů (zelené) a u studentů (bílé),, u všech respondentů máš jmenovky, vytvořil jsi vlastní průzkum, dal jsi prostor k vyjádření jak žákům tak učitelům a skvěle celé video vedl. A hlavně mi toto 24 minutové video uteklo jako voda, což se málo kdy povede... Velký respekt za zpracování tohoto videa. Pokračuj v tom co děláš, protože to děláš skvěle!
@vevercaaaa65884 жыл бұрын
Je docela ironické že máme v názvu zš školy "výpočetní technika" (to bude tím že k nám je soukromá střekda IT) a nemáme žádné online videohovory kde by látku vysvětlili.
@janrychly66514 жыл бұрын
Nevím jak vám, ale mě stačí kontakt ve formě zpráv. Ale ano, videohovor má své klady.
@vladaeli30304 жыл бұрын
My taky nemáme videohovor a je to na nic.
@romanavelickova53734 жыл бұрын
Já jsem chodila taky na školu s výpočetní technikou, a taky tam nic nefungovalo 😂😂😂
@LVTVyt4 жыл бұрын
Taky chodím na IT a měli jsme jen 2 online hodiny za víc než měsíc
@danielamaskova13074 жыл бұрын
Děkuju, konečně se někdo odhodlal natočit o tomhle video. Jsem studentka střední umělecké školy, moje dvojče studuje gymnázium a nejmladší sestra je prvňáček na ZŠ. Rodiče jsou rozvedení a naše mamka s kterou jsme je zdravotní sestra a tak se celkem složité a někdy i nemožné všechno zvládat..... celkově mi tento systém ,,učení" doma moc nevyhovuje. Přijde mi že většina učitelů, alespoň z mého pohledu, žáky zbytečně přetěžuje. Ať co se týče zadávání úkolů, známkování a nebo přístupu.
@lejzrrr4 жыл бұрын
Ahoj Lukefry, Jsem rád, že jsi natočil tohle video. Myslím si že každý z nás má na současnou situaci odlišný názor. Já osobně jsem v 9. tříde na ZŠ, ale problém s příjmačkami jsem řešit nemusel, protože jsem se dostal na uměleckou školu už v lednu. Každopádně se mi způsob, jakým ministerstvo školství naložilo s mýmy spolužáky nelíbí. Dale bych chtěl zmínit, že moje maminka je učitelka na druhém stupni ZŠ a i díky ní vidím jak špatně na takovouhle situaci byli učitelé vyškoleni. Já sám jsem ji musel naučit jak pracovat například s Google formuláři. A s Google Classroom byli školeni (jako učitelé) teprve týden zpátky. Osobně jsem zvědavý, jakým směrem se to bude dál vyvíjet!
@DenisQa174 жыл бұрын
Máš pravdu, "starší" učitelé nebyli vyškoleni na to, využívat k výuce počítač. Já jsem v prvním ročníku na Pedagogické fakultě a hned v prvním semestru jsme se učili s google formuláři, jak si dát z něj data do excelu a vyhodnotit je automaticky. Snad už naše generace budoucích učitelů bude v tomhle lepší a bude vědět, jak se v takovéhle situaci zachovat.
@tenjardoslav90714 жыл бұрын
Jestli kvůli zrušení 2. termínu poseru přijímačky, tak uspořádám defenestraci ministerstva školství EDIT: Přijímačky jsem dal, beru všechno zpět. Ale za ty tulipány a křižovatky budu defenestrovat Cermat
@Ivi5164 жыл бұрын
Sice mne ještě nečekají přijímačky na střední, ale zúčastním se.😊
@terezapavelakovaa4 жыл бұрын
Přesně !!
@Ivi5164 жыл бұрын
Vážení, jestli se to fakt uskuteční, budu tam recitovat.
@evcarogersova78954 жыл бұрын
a ještě zrušili odvolání...šašci fakt. Ať nám tedy vysvětlí,proč nemáme to 2. kolo. Jsou jenom líní dělat práci navíc. Lidičky,doufám v nás,že přijímačky dáme :-) Musíme doufat.
4 жыл бұрын
Ale berte to zase, tak že všichni mají jen jedno kolo, tudíž to všichni můžou pokazit
4 жыл бұрын
Lituji všech co dělají tento rok PŘIJÍMAČKY NA SS /NEBO/ MATURITU. Good luck všem, jsem jeden z vás. :D
@thenatala4 жыл бұрын
No, bude to zajímavé :DD Hodně štěstí i tobě.
@Fabulouspotato614 жыл бұрын
Děkuju :D Tobě taky HOOOOOOODNĚ štěstí.
@youtubak7774 жыл бұрын
Osobně bych to teda udělal jinak: Státní přijímačky bych zrušil a umožnil bych školám, o které je velký zájem a nedokáží bez nich vybrat, ať si uspořádají svoje podle vlastního uvážení. Ale reálně tak jak to udělali mi to nepřijde zase tak hrozné...
@saranemcova54484 жыл бұрын
Já odmaturovala minulý rok. Soucítím se všemi letošními maturanty a školáky hlásícími se na střední.
@cucon23604 жыл бұрын
Děkuju dělám příjmačky a tobě taky přeji hodně štěstí na příjmačky nebo maturitu
@anetavrbkova30224 жыл бұрын
Jsem v 9. třídě a školu zvládám celkem dobře. Učiva je tak akorát. Mně to celkem vyhovuje. Učivo si můžu dělat kdy chci. Velké mínus vidím v přijímačkách. Na střední školu se hlásím na gymnázium a jelikož bude jenom jeden termín, mám strach, že to nedám. Na začátku roku nás uklidňovali, že máme dva termíny a každý se dostaneme na vysněnou školu. Teď máme jen jeden termín a myslím, že to bude znát. Poslední dobou mi učivo nejde vůbec do hlavy. Ale tak všichni, co budeme dělat přijímačky, máme stejné podmínky. Přeji všem, kteří dělají přijímačky, hodně štěstí a ať to ve zdraví zvládneme. To samé i maturantům.
@esteraka89244 жыл бұрын
Skvělý video jako vždycky. Konečně někdo kdo je rozumnej, má kvalitní tvorbu a podává všechno vtipně a originálně. Super!
@kacp64854 жыл бұрын
Rip Kovy :-D Ale chápu tě, Luky mu dělá slušnou konkurenci
@petravalova4974 жыл бұрын
Nyní jsem v kvintě na šestiletém gymnázium a mám třeba 56 úkolů na odevzdání týdně a to velkej rozdíl než uděláme ve škole. A s tímto nejsem vůbec spokojená. Učitelé mají na starost deset ročníků a i přesto, že máme online hodiny se to prostě nedá zvládnout.
@a___ab___b98964 жыл бұрын
F
@natalierybanska50194 жыл бұрын
F pro tebe Zkusili jste jim to říct? My jsme jich též měli nad hlavu i když asi ne zrovna 56, ale byli vstřícní a teď je to mnohem lepší
@cutiecocker1394 жыл бұрын
Hodně zdraví k narozeninám Luky! Jinak co na to asi říct...🤷♀️👍🏻❤️
@princcraft4 жыл бұрын
Jsem rád za osmou třídu, učiva je málo a žádné zkoušky mě nečekají. Sourozenci nechodí do školy, během vyučování když mám hotovou samostatku a čeká se na ostatní si můžu udělat úkoly a poznámky z ostatních předmětů. Mám víc času na rodinu, přátele (alespoň online) a hlavně pro sebe.
@monikapeskova73284 жыл бұрын
Letos maturuji. Tak teď doufám, že mě všichni ušlapou. Online výuka na naší škole nefunguje. Vypadá to asi tak, že jednou týdně dostaneme úkoly ze 4 předmětů z 12, které musíme vypracovat. Všechno je jen o opakování, ale na maturitu nás to nepřipraví. V češtině nevíme, jak rozebrat neumělecký text, naštěstí s uměleckým jsme na tom o kousíček líp. Studuji ekonomiku... další problém. Zbývá nám probrat nejtěžší téma z celých čtyř let... daně ... Výuka této látky probíhá tak, že nám učitelka napíše abychom si přečetli učebnici a zákoník, a že tím budeme všechno umět. Nevadí mi, že budu maturovat, ale myslím, že na to opravdu nejsme připravení. Spousta z nás maturantů pomáhá svým blízkým a sousedům a nemají čas pouze na učivo. Pověstná výhoda, kterou nám všichni předhazují tím mizí. Osobně bych byla nejraději, kdybychom maturitu prostě dostali. Bylo by to nefér? Ostatní ročníky maturovaly a nám to jen tak dají? Oni se připravovali a my ne? K tomu mám jedno... nikdo z předchozím ročníků zase nematuroval v takových podmínkách. Nikdo z nich nežil v nejistotě kdy a jak bude maturovat, jestli bude muset mít roušku, jak bude dojíždět na zkoušky a tak dále. Výhoda to opravdu není. Asi můj text nedává úplně smysl, takže se omlouvám, ale doufám, že ten kdo si to přečte alespoň trošku pochopí moje pocity a myšlenky.
@drevenypribor61444 жыл бұрын
Naprosto souhlasím a to mám maturitu už čtyři roky za sebou. Z těch absolventů, kteří se posmívají s maturitou zadarmo apod., je mi na zvracení! Ubohá čecháčská povaha, prostě Češi nesnesou, pokud má v jejich očí někdo něco usnadněné oproti nim! Naše maturitní ročníky nebyly v takové situaci jako dnes ty vaše ba žádný jiný ročník předtím! Tohle je situace, která tu nikdy předtím nebyla a naopak si myslím, že je nefér vůči vám, že nakonec ty podmínky usnadněný nemáte! Na téhle koronakrizi se ukázalo, jak je česká povaha odporná! Jako představte si situaci, kdyby se to bývalo nezklidnilo ten virus a byly by tu stejný počty jako někdy koncem března - začátkem dubna.
@BonBon-sl2cr4 жыл бұрын
Naše učitelka z Čj se nás jednou mailem ptala, co pořád děláme... když jsem se jí zeptala na to samé, byla jsem celkem zděšená a bylo mi jí dost líto. Řekla, že pořád pentluje mezi šicím strojem (šije roušky pro svoji rodinu a i do lékáren) a mezi počítačem, aby vymyslela, opravila a poslala nám úkoly. Tady musím trošku zastavit a pochválit naši školu, respektive učitele, protože všechny úkoly dávají na naše stránky školy, kde si je stahujeme. Zpátky k naší učitelce. Zkrátka mi řekla, že toho má tolik na práci, že si ani nepamatuje, kdy si naposledy přečetla v klidu nějakou knížku. Obdivuju všechny naše učitele, protože my jsme celkem zapadlá základka a jeden učitel učí dost tříd, nevím kolik, ale vážně hodně... I tak jsou prostě borci a posílají nám deváťákům různé věci co by nám mohli pomoct k přijímačkám. Takže si myslím, že by se mnou každý z mé třídy souhlasil, když řeknu, že našim učitelům patří obrovské díky.
@VandaAV4 жыл бұрын
Učitelé u nás známky dávají. Když něco udělám špatně, tak mi tu špatnou známku dají, ale když něco přehlédnu, tak to neznámkují (díky bohu). Učí se mi lehko. Při nové látce mně to kapku štve, protože učitelé nám přesně neřeknou. Já jsem v šesté třídě a myslím, že tahle situace není pro mě a moje vrstevníky tak těžká a namáhavá. Je pravda, že nejsem jediná pro kterou je učení lehké. Tím pádem nemám vůbec problémy. Nejspíš kdybych byla v devátém ročníku, tak možná to pro mě bude velice těžké. Doufám, že všem maturity vyjdou! Držím palce! *edit* - Já teď píšu do češtiny knihu, také do češtiny čtenářský deník, animuji do inf a vše z těchto činností trvají dlouho.
@Alex-xv1dg4 жыл бұрын
Já jakožto studentka ZŠ která musí tento rok dělat přijímací zkoušky (podle mého pravopisu to tak vypadat nebude ale prosím pokuste se to ignorovat), je celá tato situace hrozná, ale má své klady. Prokrastinuji více než kdy jindy. Avšak učitele jsou na naší škole ochotní a neposílají moc úkolů. Z dvou pro mě aktuálně nejdůlezitejsích předmětů, což je matika a čeština dostáváme každý den malé úkoly, které ten den odešleme. Vostatních případech nám posílají úkoly jednou týdně. Myslím si že to zvládly velice dobře na to, že naše čestinařka nezvládla zapnout KZbin. Tento týden jsme dokonce napsali slohovou práci ,,jak nám karanténa změnila život."
@katerina_3134 жыл бұрын
11:35 a jo, to je jedna z mála věcí co si z toho dějepisu fakt pamatuju budouctnost (třeba za 15-20 let): proboha já se na to snad nikdy nenaučim, vždyť jediný co si pamatuju je zlatá bula sicilská 1212 a Covid-19 2020
@marclefleur61584 жыл бұрын
LMFAO...literally.
@distinmusic4 жыл бұрын
Tak tady jsem Michala Horáka fakt nečekala😂 každopádně super video, je fajn že to někdo pojal takhle. Hlavně mě jako studentku veteriny pobavilo " nemám krávu" 😂 protože s tím absolutně souhlasím 😂
@adamhanzlicek4 жыл бұрын
17:13 Tak já tedy nevím,ale takhle to bylo už loni, kritéria pro přijetí byla ⅓ - přijímací zkouška z matematiky, ⅓ přijímací zkouška z češtiny a ⅓ vysvědčení z 2. pololetí 8. ročníku a z 1.pololetí 9. ročníku
@anet59904 жыл бұрын
Na naší škole se pracuje s Google classroom (jsem v 8. třídě ZŠ). U nás byla nějaká ta výhoda, že už před začátkem téhle situace se na naší škole přes Classroom pracovalo, sice jen někteří z učitelů, ale přesto v tom nějaká ta výhoda byla. Takže v den, kdy jsme se dozvedeli o nařízeních vlády uz měl nějakou dobu kazdý z žáků svůj školní mail. Mladší žáci s ním ale nikdy před tím nepracovali a nestihlo se jim dát žádné info o tom, jak to vlastně funguje a tak v tomhle směru často ne zrovna zběhlí rodiče se museli pokusit přijít na to, jak to všechno funguje. Stejně tak to bylo a pořád je u učitelů, kteří si na to taky stále ještě přichází. (Někteří s Google classroom prý prostě neumí a od svých starších dětí si poradit nenechají a tak dostáváme úkoly od každého učitele jinak. Nekdo posílá mailem, někdo přes učebnu a někdo jiný ho zase pošle přes učebnu, ale odpoved chce mailem...) S již zmíněnou matikou bývá vždycky problém. Spolužáci často píší, že tomu nerozumí a tak se jich někdo z nás pěti, co je matika baví vždy ujme, aby jim to vysvětlil. Ne vždy se to ale i tak podaří, protože něco vysvětlovat přes zprávy není jednoduché a to někdy i když použijete fotky nebo i třeba video. Takže musím říct, že jsem si vyzkoušela i stranu učitele a opravdu to není jednoduché, jsem momentálně strašně ráda, že nejsem v posledním ročníku, nebo naopak v prvních třídách základních škol, už jen kvůli školám doufám, že to bude co nejdříve za námi ;-)
@melatonin0024 жыл бұрын
Lukefry: vydá nové video Me: Gotta go fast!
@frantiskaskalicka95244 жыл бұрын
super video :) Je pravda, že to ministerstvo mohlo oznámit dřív. Ve škole za náma přišli a řekli nám, ať jdeme domů a jelikož jsem na inru, pobalila jsem si co jsem unesla. Tím pádem nemám ani všechny učebnice a nemám se pořádně ani z čeho učit.
@martinahybelbauerova26584 жыл бұрын
a pak je tu naše třída, která slovy "messenger nefunguje a skype nemáme" dostala češtinářku na discord😂😂
@Atlantic2374 жыл бұрын
mazeeec 😂
@donnie41344 жыл бұрын
Měli jste ji dostat na teamspeak.
@natalierybanska50194 жыл бұрын
Co bychom dali za takovou čeďtinářku ... ta naše si nedovede moc poradit ani s Bakalářema.
@martinahybelbauerova26584 жыл бұрын
@@donnie4134 No my organizaci hodili na kluky z třídy a ty šli radši na discord a mě to nevadí, ma discordu se vyznám víc než na teamspeaku😂 Ale až discord padne tak vzhuru tam😂
@martinahybelbauerova26584 жыл бұрын
@@natalierybanska5019 Soucítím🙏 Já vycházím a taky je to zajímavý když na přípravu na přijímačky se taky moc nemyslí
@anetaadamova58774 жыл бұрын
Ahoj. My tady doma se spolubydlící bojujeme. Učiva je více v maturitních předmětech, v ostatních učitelé lehce zvolňují - kromě němčiny, jak jinak :D. Je to velmi, velmi náročné pro všechny a hlavně stresující, protože my se v hodnocení situace mylně zaměřujeme na množství učiva, ale ne na jeho náročnost či okolnosti, které hrají důležitou roli. Mám kamarádku, která chodí na gymnázium a má pět hodiny denně, velké množství úkolů, ale jinak má "volno". Zdá se, že vzhledem k množství úkolů je to pro ni docela náročné, a jistě že je. Dalším příkladem jsem třeba já a moje spolubydlící - každá chodíme na jinou školu, ale obě úkolů moc nemáme, ale obě maturujeme a to jsme ani pomalu do poslední chvíle nevěděly. Já psala maturitní práci a konzultace s učitelkou přes email o existencialismu byly peklo, stejně jako dostat se k potřebným materiálům bez možnosti navštívit NK - ale jejich Kramerius funguje i pro středoškoláky, co mají kartičku :). Nicole, spolubydlící, má zase mít praktické maturitní zkoušky. Jak se na ně má připravit? Netuším. A pak u nás dvou hraje taky velkou roli to, že bydlíme samy - nemůžeme chodit do práce jako předtím, nacházíme alternativy, do toho musíme dělat úkoly do školy, maturitní práce, otázky a na závěr musíme o mnoho více uklízet - bydlíme spolu v sociální službě a naším úkolem je teď každý den dezinfikovat všechny prostory, posílat fotografie kuchyně pro kontrolu každou chvíli, probíhají konzultace s pracovnicemi třeba třikrát týdně (normálně probíhaly jednou týdně). A teď mi znovu jde na mysl ta moje kamarádka, která má pět online hodin. Proč to říkám? Protože nelze říct, kdo to má těžší, kdo to má lehčí - každý člověk je jiný, každému vyhovuje něco jiného a hlavně i okolnosti u všech jsou jiné. Proto je třeba vždy přistupovat k lidem individuálně v rámci možností - a to bohužel online vyučování vždy neumožňuje.
@__milly__04 жыл бұрын
Já absolutně nestíhám a mám s tím větší problémy než kdybych byla ve škole, chápu že pro vás to muže být lepší ale pro mě je to horší ani nevím jak to mám vysvětlit prostě bych radši chodila do školy protože takhle umím akorát prd xd
@weronella69424 жыл бұрын
Já taky
@taitaveliky4 жыл бұрын
Ono je to inviduální! Mně by to nevyhovovalo pač by mě odražovalo okolí .. třeba či se bych stresovala jestli jsem to pochopila dobře atd.. a někomu vyhovuje prostě otevřit knihu a učit se sám doma ;)
@hellokittx_xo26314 жыл бұрын
Pravda
@emahajna45784 жыл бұрын
@@taitaveliky přesně okolí tě vyrušuje a já jsem ještě ta co dělá přijímačky. A ještě jsem v takové stresové situaci víte onemocnělo mi morče a bude muset na operaci. Takže mě stresuje morče a ještě musím skloubit dohromady učení ze školy a učení na přijímačky. 😷😷
@vladaeli30304 жыл бұрын
Přesně
@parizkov79014 жыл бұрын
Objasnění jsem v 8 třídě základní školy a tohle je čistě můj názor. Můj názor na učení doma je že se ne soustředím přijde za mnou mamka že mám pověsit prádlo uklidit myčku nebo cokoliv a když se potom vrátím k učení tak se mi do toho vůbec nechce. My to máme snadné naše škola má své stránky na které naši učitelé dávají do své složky úkoly problém je že se mi pletou úkoly jaké mám a jaké nemám odevzdávat hodilo by se aby si to srovnali. Ještě poslední co bych řekla tak je to že toho je hodně v hodinách kde skoro nic neprobirame jako je u nás němčina, ruština, francouzština tak je toho najednou hrozně moc jako kdyby se nás učitele chtěli zbavit. Taky máme 10000 úkolů z matematiky co normálně ani nestihneme projít ve škole což mě štve nemám čas jenom na matematiku je tu další asi 7 předmětů co musím dělat a matematika už mě nebaví nechci ji dělat když vidím příklady co nám tam dává nemám absolutně žádnou chuť to dělat.
@vikipekarkova66324 жыл бұрын
Lukefry: Zlatá bula Sicilská Můj mozek: *1212*
@borislife44774 жыл бұрын
MEMELORD
@luciechalupova73694 жыл бұрын
Přesně 🤣🤣
@jenycek22224 жыл бұрын
můj učitel: Zlatá bula Sicilská Já: www.google.com/find=zlata_bula_sicilska - 1212
@magdalenabezdekova8763 жыл бұрын
6:49 Katka má pravdu já jsem taky člověk co se děsně stresuje občas někdy až moc. Ale popravdě ani ta on-line výuka mi moc nevyhovuje.
@pepaxminecraft72244 жыл бұрын
Stoprocentně souhlasím s tím, že malé děti potřebují chodit do školy. Teď to nemyslím pouze proto, aby se vzdělávaly, ale vidím i na bratru mé přítelkyně, kterému je 10, že i sociálně je teď pozadu. Od té doby, co padla školní docházka, je líný, drzý, mluví sprostě, rodičům a přítelkyni hrubě odsekává. Když ho něco chtějí naučit, začne řvát a kopat kolem sebe, že on nechce se učit. Nevidí totiž v nich autoritu tak jako v jeho učitelce.
@zuzanapazoutova30564 жыл бұрын
Já jsem teď v sekundě a dokážu si představit, že bych tehdy dělala přijímačky jen jednou, ale bylo by to těžší, na poprvé jsem byla hrozně nervózní. Navíc, přestože jsem se dostala na oba gymply, nastoupila jsem na ten, co jsem měla napsaný až na druhém místě.
@sewwarts_77244 жыл бұрын
představte si, až si tohle video pustíte za dvacet let a budete vzpomínat.. jaké to v karantene bylo 🥺
@ctr-b8y4 жыл бұрын
Pravda...
@aja80104 жыл бұрын
🥺
@natalierybanska50194 жыл бұрын
Pokud ještě bude existovat lidská populace...
@tententononce25704 жыл бұрын
@@natalierybanska5019 A proč by neexistovala?
@ta_nejmenovana55834 жыл бұрын
@@tententononce2570 co ty víš, třeba někdo vyšle atomovku:D
@xd_metrix4 жыл бұрын
Mně se to líbí, na každý online test si zavoláme na messengeru a vyřešíme to spolu. Jinak například nějaké příklady nebo obrázky co máme odevzdat doslova skoro vždycky odevzdám tak 1 minutu před koncem termínu, i kdyby jsme měli na přečtení knížky 1 rok, tak já to budu dělat poslední týden xD
@ggabyna4 жыл бұрын
Super zpracované video! I když ve videu není moc vtipů, a řeší se v něm vážnější téma, tak mě moc baví. Na naší škole se zadávají úkoly na webových stránkách a řekla bych, že jich máme tak v pořádku množství. Učitelé u nás už neznamkůjí, ale stejně je za mě lepší studium ve škole. Jo a ještě všechno nejlepší k narozeninám :).
@pepadolezal45624 жыл бұрын
Já jsem v druháku na SOŠ máme celkem málo úkolů a nejvíce úkolu nám chodí z němčiny a letos jsme měli dělat myslivecké zkoušky a nevím jak to dopadne ale nejvíce mě chybí praxe páč mě dost baví
@_shimon50004 жыл бұрын
Čau Lukefry Jsem v 5.třídě na 1.stupni a myslím si že je tento "nový" školní systém dobrý, jasně má nějaký chyby ale není tak špatný aspoň ne u nás na škole. Naše škola měla už asi dva roky systém Škola Online (co sem slyšel má to spoustu škol) myslím že je to lepší než všechno posílat přes e-mail funguje to jednoduše učitelé ti pošlou věci co máš udělat do sešitů a k tomu soubor co máš udělat a poslat přes tu aplikaci zpět. A jedna věc o který si tady nemluvil (sice není tak závažná ale chci jí říct) jsou přijímačky do matematické třídy poněvadž já se chci do matematické třídy dostat chci a tak mě zajímá jak to s tím bude. Myslím že nejhůř to odnesly maturanti (moje ségra je v maturitním ročníku) protože maturity jsou podle mě přece jenom dost důležitý, když jdeš na pohovor do práce budou chtít vědět jaký se měl vysvědčení z maturitního ročníku (samozřejmě i co si vystudoval za vysokou) a když jim řekneš: Já jsem teda měl maturitu v roce 2020. Tak ti můžou říct: Aha, tak nashledanou. Zase ale veru jako plus že mám spoustu volného času schlídnul sem 2 seriály přečet celýho Percy Jacksona a začal číst Bohy Olympu (Nevim jestli tyhle dvě série (jsou na sebe napojené) znáš) takže tohle beru jako velkej plus. A poslední věc přijde mi zbytečný tahat 4. a 5. třídu do školy, myslím že to (aspoň já) zvládáme doma v pohodě ale chápu že 1. a 2. a 3. třída se musí vrátit do školy kvůli několika problémům: Až už bude míň "Home Office" tak je nebude mít kdo hlídat doma, a potřebujou se naučit ty základy jelikož ty jsou nejdůležitější. Tak to je konec, ať si kdokoliv jsem rád že sis přečet "článek" od 11-letýho kluka. Takže jestli tomu ty kdo sis to přečet máš něco říct napiš mi odpověď. Tady je fakt konec.
@vladaeli30304 жыл бұрын
Tvl ty máš čas i na slohovku na youtubu
@vladaeli30304 жыл бұрын
No jo ale když nemáš online výuku tak to zábava není.
@_shimon50004 жыл бұрын
@@vladaeli3030 to je asi pravda
@moravskesotos97244 жыл бұрын
Se vším s tebou souhlasím. (Mimochodem, pěkná slohovka. Svým způsobem i rozumně napsaný).
@ju3taxu7244 жыл бұрын
Já mám také školu online ale naši učitelé nejsou schopní nám posílat úkoly. Takže to večinou končí tím že to mám naposilané buď v e-mailu ve škole online nebo v Google classroom.Navíc kvůli Google classroom jsem si musela zakládat g suite a jelikož já jsem naprostý antitalent přez počítače tak jsem musela počkat na rodiče a i oni ten účet zakládali přez 2 hodiny. Poté mi udělala ještě poslala varovný email že jsem ji neodevzdala práci.Nejhorší na tom je že když strávíte den mimo signál musíte prolézat 3 weby aby jste se ujistili že máte opravdu všechno hotové nebo víte všechny zadané práce. (Jo a mental mimochodem Percy Jackson a Bohové Olympu na sebe navazuje musím uznat že já je momentálně čtu taky.)omlouvám se jestli někomu můj komentář nedává smysl
@marketanecasova89934 жыл бұрын
Toto video se mi moc líbilo. Pěkné shrnutí současné situace. Jsem studentka 9.ročníku a to, co se teď děje, mě dohání k šílenství. Přijde mi, že se o přijimačkách obecně hodně málo mluví. Jak si maturanti stěžují, že toho ví málo, tak my toho víme ještě míň. Nejhorší ze všeho je ovšem ten jeden termín. Naprosto chápu, že když bude jen jeden termín, testy budou opravené mnohem rychleji a bude to všechno mnohem jednodušší, nicméně jde o to, že jsou to přijímačky. Když se člověk podívá na jakýkoliv přijimačkový test( hlavně z matematiky) tak uvidí, že je to pěkná sázka do loterie. Například někdo vypočítá ozubená kolečka a někdo jiný traktor. Takhle mi to tedy přijde jako mnohem větší náhoda. Buďto vám to sedne nebo ne. Přeji všem deváťákům hodně štěstí. Snad nám to vyjde.
@ameliehincova42754 жыл бұрын
Docela mě překvapilo že to ve videu nezaznělo, ale já se docela bojím že jakoukoliv novou látku kterou nově probíráme, tak nebudu si moct zapamovat a později v budoucnu jí použít. Přece jenom budeme několik měsíců zavření doma, a ještě s tím množství úkolů se to lehce zapomene,protože to nemá takový efekt jako ve škole. Doma jste prostě zvyklí že tam žádní učitelé nejsou, je to váš takový osobní prostor. A ještě k tomu větší náchylnost k prokrastinaci a nadměrnému stresu. Je to docela problém, je potřeba znát ty nové i starší látky a je to taky potřeba do dalších ročníků a k přijímačkám.
@vojta_4 жыл бұрын
Já to vidím pozitivně : Vstávám ve 12:00 a na školu seru
@Tareiify4 жыл бұрын
No online výuka naprosto na prd. A to chtějí i online zkoušky!
@Ivi5164 жыл бұрын
To nic není, u nás online testy.
4 жыл бұрын
online zkoušky pochybuji že jim projdou.. Jak budou kontrolovat, jestli jsi to vůbec udělal ty? ;)
@Tareiify4 жыл бұрын
@ No prý si máme zapnout webkameru a zasdílet obrazovku :D
4 жыл бұрын
@@Tareiify Ale notáák :( Těch důvodů jak to obchcat je několik i s webkou :D:D
@Ivi5164 жыл бұрын
@@standa_a_stepa Nechtěla bych. U nás je to naštěstí jen přes jednu službu.
@dorotamichalcova64034 жыл бұрын
video je super a abych ti dala svůj velmi nepodstatný názor na školství, tak tady máš něco pěkného na čtení :) Celkový názor na školu online mám v celku pozitivní, učitelé se v rámci možností snaží žákům vyjít vstříc, i když se jim to občas moc nedaří. Ale jediná věc na celkové karanténě která mě dokáže opravdu vytočit, je jak si moji spolužáci na své ig sdílí jak byly venku s tímhle a tímhle ale o tom, že měli roušku tam není jediná zmínka. Já nevím jak vy, ale já se do školy za rok 2020 ještě vrátit chci, a jestli budou postupovat tímhle způsobem, tak bych si tím nebyla zas tak jistá. :(
4 жыл бұрын
Méně trávenýho času školou? Já denně strávím online školou od 10 ráno do 9 večer a to je ještě můj speedrun.
@jamajka32814 жыл бұрын
to už je tvůj boj
@plazger57014 жыл бұрын
me staci 2 hodky a pak jeste chvili delam prijimacky... co mate za strasny ucitele :D
@beranova.4 жыл бұрын
Já průměrně tak 20 minut😅
@magdalenacechova18004 жыл бұрын
Ale řekněme si na rovinu...vážně pracujes celou tu dobu?🙃
4 жыл бұрын
@@plazger5701 No jsem na gymplu a třeba část učitelů je v pohodě,ale máme třeba biologikářku která nám dává za den 5 hard úkolů.
@haniska.98904 жыл бұрын
Co se týče mě, začátkem ledna jsem dělala talentové zkoušky na uměleckou střední školu. Takže ač jsem deváťák, problémy s přijímačkami jdou mimo mě. I přesto je u většiny tříd ten devátý ročník nejlepším ročníkem vůbec. Také se nám zrušili závěračné prezentace, což je v naší škole takové pomyslné ukončení toho základního vzdělání a z těch méně důležitých věcí jsme přišli třeba o školní výlet nebo poslední společnou akademii 🥺. Ale pokud tohle všechno pomůže současné situaci, tak nám nezbývá nic, než tohle všechno obětovat a doufat, že už tento stav nebude dlouho trvat 🙏🏻. Skvělé video, Luke 💪🏻🤍.
@petravachova89794 жыл бұрын
14:01 nemám krávu XDDDDDDD
@mikinakCZ4 жыл бұрын
Nejlepší :DD
@adamlabut54884 жыл бұрын
Děkuji ❤️😻
@davidzboril3274 жыл бұрын
Propracované, hodně užitečné video! Za mě škola celkem snesitelná, nemáme toho moc. Co se přijmaček týče - patřím k té šťastné části, která udělala talentovky v lednu.
@samuelrisian52414 жыл бұрын
Som žiak gymnázia a žijem na slovensku. Žiaci ZŠ nie sú známkovaný a na gymnáziu sa známkuje. Som v príme a sme známkovaný. Keďže som v príme tak keby som bol na ZŠ tak by som bol v 6. ročníku. Takže som známkovaný, aj napriek tomu že zapadám do toho veku ktorý by nemali byť na slovensku známkovaný Čiže to je na gymply o dosť ťažšie ako na ZŠ. Hodnotené predmety boli všetky, až do dnešného dňa. Niektoré predmety známkované nie sú, ale potom prišli učitelia a prišli s nejakým novým systémom bodov. Body dostávame za úlohy. Ale tie úlohy sú z nových tém, ktoré boli iba načrtnuté na hodinách. A pokiaľ tie úlohy nebudú správne, tak dostávame zlé body. Je síce možné argumentovať, ale nie som si istý či mi to vždycky bude uznávať. Čo sa tíka úloh, príde mi že ich je trošku viac a sú ťažšie. Ale s mojimi spolužiakmi si občas zavoláme cez messenger a radime si z úlohami. Čo vo finále urýchly proces aj o polovicu.( Dúfam že si tento komemtár niekto všimne.
@KeryArchiv4 жыл бұрын
*týka 🤣
@samuelrisian52414 жыл бұрын
@@KeryArchiv Sorry
@_claire_29134 жыл бұрын
Na základných školách sa známkuje všetko, okrem výchov, tj. hudobná, výtvarná, informatika, technika, etika a náboženstvo. Všetky ostatné predmety sa známkujú na základe odovzdaných úloh. A ver mi, tiež to nie je med lízať, keď máš napísať 2-stranové poznámky z dejepisu, ktoré by za normálnych okolností mali možno aj 10 riadkov
@DrAjASK4 жыл бұрын
Ako je možné, že si v prime na GYMNÁZIU keď vôbec neovládaš triviálny gramatiku a pravopis?
@samuelrisian52414 жыл бұрын
@@DrAjASK Ja viem sú tam chyby. Ale na moju obranu: 1.To že sa dostane niekto na gymnázium, tak to neznamená že vie viac učiva ako bežný šiestak. Stačí sa naučiť na skúšky, prejsť cez ne a si tam. Normálne keď sme v škole tak si všetci od seba odpisujeme úlohy. Takmer nikto ich nerobí doma. Niekedy sa ani neučíme na písomky ale naučíme sa cez prestávku. Ale rozdiel je že sa môžeš so spolužiakmi normálne baviť. Samozrejme že ťa niekto odsúdi za pozeranie anime, ale to sa stáva. 2. Ten komentár som písal na mobile chvíľu po tom čo som dopozeral video. Čiže sa mi to zle písalo.
@mariannasepsova71974 жыл бұрын
Mě to vyhovuje jsem ráda doma a navíc si můžu rozvrhnout co jak chci za ten den udělat 🥑🖤
@anetaadamova58774 жыл бұрын
Dále mě to přivádí k maturitám "zadarmo" - výsledek vysvědčení, což je práce za daný časový úsek, není nic zadarmo. Naopak. Maturita jednoho předmětu se skládá z několika zkoušek, ale maximálně tří - to není o znalosti, je to schopnost mluvit o něčem, co jsem někdy za ty čtyři roky slyšel, v JEDEN moment, a to je špatně. Nevypovídá snad o mých znalostech více to vysvědčení - mé známky z různých období, s možností opravy? Měřit znalosti člověka na základě jednoho, maximálně tří momentů, kdy se může cokoliv pokazit, je samo o sobě nemilé. Moje snahy, má výdrž se snad objeví na vysvědčení. Tak jak by maturita, udělena na základě vysvědčení, mohla být "zadarmo"? A dnes již maturita sama o sobě je také málo, proto nesouhlasím s tím, že by měla menší váhu - zaměstnavatel dnes již málokdy hledí na známky na maturitním vysvědčení, ale jen na to, že tu maturitu máte - pak se hledí spíš na diplom. Ale chápu, že u oborů, kde maturita není zcela nutná či běžná, to může být problém. Ale rozhodně to není maturita zadarmo a nikdo by na to takto neměl úplně hledět, kor to těm studentům vyčítat, nebo je pak jako uchazeče o zaměstnání nepřijmout z tohoto důvodu - o ničí kvalitě stejně nikdy nevypovídá známka a nikdy tomu tak ani nebude.
@666EuthanasiA6664 жыл бұрын
This. Máš kluky, kteří jsou sice bedny, ale flákají se. Ve čtvrťáku už jen chlastají a třídní jim ze sentimentu promine i 30% + absence. Ti udělají maturitu s přehledem, byť nemají nejlepší známky. No a pak máš tu vystresovanou premiantku s brejličkama, co se ze stresu vyblije na stůl a uteče z místnosti, takže bohužel, slečno, za půl roku si dej Xanax a pytlík, kdyby něco. Maturita = vem těch 13/14 let snažení/nestažení a hoď je do haj*lu, protože u maturity na tom fakt nezáleží.
@jiri00064 жыл бұрын
Formát luxusní - obecně je kvalitnější obsah, když to neděláš celé sám. A opačné názory v originálním znění - top!
@lenca8904 жыл бұрын
*dokazete si představit ze by jsme seděli v Červnu, v HORKU v rouškách? Ty vyrážky atd*
@veronikakrampotova29784 жыл бұрын
Hlavně pak máme zaděláno na problémy s dýchacími cesty. Brr.. Chudák ti doktoři. :(
@lenca8904 жыл бұрын
Veronika Krampotová true🤍
@weronella69424 жыл бұрын
Nedokážu.
@nikca60714 жыл бұрын
A beďary 😂😢
@Lukasek1464 жыл бұрын
Byli byste na tom podobně jako lidi, co budou muset být v práci. A co jako?
@_mrsstephanie_4 жыл бұрын
Ahoj Luky, myslím si, že toto video se ti moc povedlo a mělo dost do sebe. Je jednoduché na pochopení a hodně pomáhají i videa od daných studentů či učitelů, kteří sdělují na tuto situaci svůj názor. Moc povedené. ✌🏻🙂
@natalilinkaa4 жыл бұрын
Všechno nejlepší k narozeninám luky ❤️🥺❤️❤️
@ukazuticestu22464 жыл бұрын
dnes má? a kolik má? :D
@natalilinkaa4 жыл бұрын
@@ukazuticestu2246 23 ;-)
@dalimiladamus99864 жыл бұрын
Zdarec, formát videa, alespoň za mě, skvělý. Ukázkově jsi demonstroval, jak moc se snažíš být objektivní a nejlepší způsob je to nechat říct co nejvíc lidí. Za to palec hore. A co k té škole? Myslím si, že takhle se trochu ukázal charakter nás všech co jsme toho součástí. Ať už jde o vedení škol, učitelů a hlavně žáků. Sama škola se teď totiž hodně zúžila pouze na ten rámec toho předávání vědomostí. Ale co všechny ty ostatní věci jako morálka, samostatnost, pochopení, nadhled, odpovědnost apod. tyhle vlastnosti, které bychom (při dobrém učiteli) měli ze školy dostávat tak nějak podprahově. A to je právě doba, kde se na každém z nás ukáže, jak moc u té školy používá zdravý rozum a snaží se nějakým způsobem se v tom udržet.
@vitek1584 жыл бұрын
Hrozně mě to štve že je jenom jedno kolo přijímaček. Byl jsem připraven na to že když pokazím jedno kolo budu mít šanci v dalším. Jinak super video.
@mr.schloopka11244 жыл бұрын
Ale úplně stejně to mají ostatní. Ti to taky podělají. Pokud to nedáš jednou, na 70% to nedáš ani podruhé
@daneunn4 жыл бұрын
@@mr.schloopka1124já měla v 1. termínu 26 a 26, v druhém, když jsem věděla co a jak, jsem měla 23 z matematiky a 44 z češtiny. Poprvé jsme se všichni strašně strachovali, ale když jsme zjistili, že to není tak hrozný, uvolnili jsme se a tak. (přijímačky jsem dělala minulý rok, teď chci přestoupit, no třídy jsou plné, tak to jde jen znovu přijímačkami)
@trollkappr60944 жыл бұрын
Klid... Přijímačky jsou formalitka... Jen si věř a nestresuj se...
@liana38864 жыл бұрын
Náš ročník měl experimentální příjmačky na střední, a tak jsme všichni psali jen 1 termín, a výsledky z toho se pak poslaly na naší školu 2. volby, a všichni jsme přežili. Hlavní je se při psaní nestresovat. Mně třeba pomohlo to, že jsme nejdřív psali matiku, protože při logických úlohách se soustředím na tolik, že mozek pracuje skoro automaticky a nervy jsou za chvíli pryč.
@jitkaf.22664 жыл бұрын
My jsme pro zmenu mely zase moznost poslat prihlasku jen na jednu skolu, taky na 💩 🤗
@petrafilousova46144 жыл бұрын
Má osobní zkušenost je kladnější než většinová. Jsem v deváté třídě a přes menší mouchy se vypořádala naše škola s krizí perfektně. V rámci možností vše šlape a všeho je akorát. Každý den máme konference na meetu, kde je vše zařízené tak, aby to žáka ani učitele příliš nezničilo. Výuka je údajně nepovinná, ale spíš to vnímám tak, že neúčasnit se je jako kopat si hrob, protože někteří učitelé to příliš hrotí. Ohledně přijímaček je děsivé, že jeden test rozhodne o následujících letech vašeho studia. Ano, můžete tvrdit, že záleží i na přípravě, ale za hodiny strávené učením nedostanete ani bod. Záleží jen a jen na jednom testu. Všechno má ale svá pozitiva a tak to můžeme vzít tak, že po jednom termínu stres opadne a díky situaci dostaneme výsledky dříve. Na závěr jen hodně štěstí pro všechny deváťáky, zvládnete to!
@magda91164 жыл бұрын
Všechno nejlepší k narozeninám luky 🎉❤️
@zituskrotka73064 жыл бұрын
U nás se úkoly bodují a poté známkují. Upřímně jsem více nervózní, než když píšeme testy, protože toto zadání, které se bude známkovat máme každý den a např. z matematiky jsou to věci, které se na naší škole neprobíraly a hned se bodují. Jsem perfekcionista a tak už i dvojka je pro mě zklamání a úplně mě to dál nemotivuje.
@erraradlle82744 жыл бұрын
Špatné je, že nám vůbec nevolají a když se zrovna někdo rozhoupe zavolat, tak já nejsem doma, protože jsem už 3 měsíce nemocná a musím jezdit na kontroly... (volali nám jen dvakrát)
@baff_forfun4 жыл бұрын
Je úžasné vidět, jak se snažíš dělat takovouto skvělou tvorbu a dáváš si na tom záležet. S tímhle videem sis musel opravdu dát velkou práci. Najít, zkontaktovat a mluvit s několika lidmi a pak to celé ještě sestříhat... Opravdu tohle je skvělé a jsem rád, že chceš lidem předat informace a dáváš si na tom velice záležet.
@adamos_214 жыл бұрын
Všechno nejlepší k narozeninám
@johanabublikova22194 жыл бұрын
11:18 to je geniální point. Děkuju za tohle video. Bylo pro mě moc zajímavé vidět tolik různých úhlů pohledu a názorů, nad kterými by mě třeba ani nenapadlo přemýšlet. Jen tak dál, Luky! 👏🖤
@mrkf1cka4 жыл бұрын
9:30 Michal Horák? Slyším správně? 😀
@terezapavelakovaa4 жыл бұрын
Anoo :D 😍💕
@weronella69424 жыл бұрын
Joooo! 😍😍😍😍
@barcacaca84944 жыл бұрын
Já oba dva miluji
@pavlinapeclova70324 жыл бұрын
přesně, je to láska
@mariemrazova94794 жыл бұрын
Joooo
@mariepavladobrodinska88264 жыл бұрын
Tohle video mě přesvědčilo o tom, že v jsou v České republice i chytří a rozumní lidé. Díky Lukefry!
@baruvitova33284 жыл бұрын
My každý týden začneme skoro v každém předmětu nové učivo, když všechno bylo ještě při normálu, zabralo nám jedno učivo kolem tří týdnů. Je trochu problém, pokud žák novou látku nechápe. Videohovory se u naší třídy zavedly nedávno, a to jen na Angličtinu Taky mám podobný problém jako většina- učitelé používají nejméně tři appky na zadávání úkolů, přičemž jedna nezasílá upozornění (musím ji tedy neustále kontrolovat). Je to teda poprvé co se do školy opravdu těším
@alzbetaslukova21134 жыл бұрын
Můj názor na toto vzdělávání jakožto žáka sedmého ročníku na základní škole je asi takový, že učitelé si pořád nejsou schopni rozvrhnout, co je v této době převážně nejdůležitější vyučovat. U nás na škole nemáme online hodiny (když už jednou za cca dva týdny) a nejsou schopni nám potom tak dobře vysvětlit dané učivo, co je v něm důležitější a co naopak ne. Také nejsou schopni u nás na škole napsat, co kdy máme poslat, nebo jestli to poslat vůbec chtějí. Dochází tak k tomu, že se rodiče vztekají nad tím, že máme v Bakalářích N, jenže my jsme nevěděli o tom, že by jsme cokoli měli poslat. Také na naší škole učitelé nejsou vůbec na ničem domluvení a píšou si věci jak sami chtějí a kdy chtějí. Upřímně já a i moji rodiče se těšíme, až se vrátíme do školy.
@kamiladohnalova72214 жыл бұрын
Souhlasím, že nejhorší situace je to pro rodiče školáků na prvním stupni, obzvláště jestli nemají jen jedno dítě. Pokud rodiče nemají homeoofice, ty děcka musí být dopoledne samy doma, taky musí něco jíst že... Rodič se vrátí odpoledne unavený z práce a to teda potěš, že se ještě musí učit s dětmi. A samozřejmě pro děti to také není ideální.
@thisismylife6954 жыл бұрын
Existuje ošetřovné, a doufám, že ho většina rodičů s malými dětmi využívá.
@standanovak74204 жыл бұрын
Tohle má můj mladší bratr. A to ještě máme střídavou péči... Rodiče začínají být nervní. Táta přijde ve 3 z práce a pak večeře úkoly atd. Divím se že to zvládá. A oba rodiče začínají být nervní.
@dejf_vole4 жыл бұрын
Tahle situace moje studium definitivně pohřbila. To je tak, když si vyberete špatnou školu.
@MagogCZ4 жыл бұрын
Jsem rád, že mám maturitu za sebou. Nezávidím maturantům tu nejistotu 🏫
@MagogCZ4 жыл бұрын
@@comptelo-cz Dneska jsem mluvil s bratránkem a co má maturovat a neví 😂
@lilywalker62364 жыл бұрын
Ahoj Lukefry, jsem moc ráda, že jsi natočil video na toto téma. Já sama jsem v deváté třídě a už od konce ledna (kdy se korona virus začal víc řešit), jsem tušila, že se mu české školství a potažmo i přijímací zkoušky nevyhnou. Ovšem karanténu jsem si představovala tak, že se budu hlavně připravovat na přijímačky, ale učitelé měli jiné plány. Denně nám přibývají nové a nové úkoly a mnohdy (začínám se školou v osm) končím až v sedm hodin večer. Podle mě si ministerstvo nepočíná v této prekérní situaci vůbec dobře. Ze všech nejasností ohledně přijímacích zkoušek, maturit i státnic, kdy se jejich průběhy mění ze dne na den, mám pocit, že si tam ti lidé hrají kuželky a vsází si, který z nich jich srazí co nejvíc a zkomplikuje tak naši nejbližší budoucnost ještě víc. Na sociálních sítích je to ohledně škol peklo. Mnohdy se mi stává, že narazím na nějakého moudrého člověka, který reaguje na otázky na debaty ohledně průběhu přijímaček velmi vulgárně a útoky na naši generaci ještě víc prohlubuje ten příkop generačních rozdílů. Někdy tak přemýšlím, jestli by se k přezdívkám a ke jménům na sociálních sítích, nemělo přidávat i IQ daného jedince. Předešlo by se tak mnohým konfliktům.
@_GhostMiner4 жыл бұрын
*4:37** Hangouts ještě funguje? Já už ho ani němám v telefonu* 🤔
@katerinakonyova32904 жыл бұрын
Já mám za to, že ho před nějakou dobou google zrušil 🤷🏻♀️
@_GhostMiner4 жыл бұрын
@@katerinakonyova3290 na G play furt je. 🤔 Ale upřímně nebyl populární
@KS-rf7xx4 жыл бұрын
my máme přes Hangoust meet online výuku
@Adamremixed4 жыл бұрын
@@katerinakonyova3290 To je falešná informace, Hangouts stále funguje, ale školy používají hlavně Hangouts meet z balíčku G suite
@youtubak7774 жыл бұрын
@@katerinakonyova3290 Zrušil Google+, Hangouts je něco jiného.
@sarkabelohlavkova46764 жыл бұрын
Jsem studentka maturitního ročníku střední zdravotnické školy. Domácích úkolů mám až nad hlavu...plus vykonávám pracovní povinnost nařízenou hejtmanem mého kraje. Pokud nebudu ji vykonávat hrozí mi pokuta až 50 000 Kč. Dělám na dvanáct hodin denně v “práci” a pak se mám “připravovat” na maturitu, takže fakt nejsem spokojená. Od školy nevíme nic a ministerstvo mlčí.
@karolinaokresikova30844 жыл бұрын
ahoj lukefry moc tě uctívám dokážeš říct o problému s humurem moc cením
@rafga41264 жыл бұрын
"Uctívám" je fakt divný slovo pro tuhle situaci... Duh 😂
@miki784484 жыл бұрын
Uctívám doslova :DDDD ja by som to nahradil za obdivujem.
@evadko4 жыл бұрын
Nic ve zlém, ale slečna v 10:54 je fakt mimo. Ale chápu ji. Taky jsem si myslel, že maturita je ta slavná "zkouška dospělosti" a že už po ní nic horšího nebude. Ale pak jsem dostal do držky na vysoké a do koulí v práci. Tím chci říct, že maturita (zvlášť dneska, kdy už pomalu maturitou končí i rekvalifikační kurz na úřadu práce :D ) je skoro bezcenná v profesním životě. Jestli máš skills a chuť se učit a nejsi arogantní kráva (což holčina nevypadá), tak nikdo kvůli cáru papíru ukazovat na dveře nebude. Až ve zkušební době, když zjistí, že jsi vemeno, ti je ukážou velmi rádi :D
@RadioCraftZ4 жыл бұрын
Nevýhoda? Nejsem schopný pracovat z domu.
@Ёлочка-к5ь4 жыл бұрын
Já miluju homeschool. Je mi ale jasné, že jen díky tomu jak skvělé mám učitele. Musím říct, že je toho hodně a někdy nestíhám, ale v prostorách školy jsem se nikdy necítila moc dobře. (dřevěné židle a vstávání v 6 hodin ráno mi opravdu nechybí). Sice jsem v detváté třídě, ale vzhledem k tomu, že jdu na učební obor, tak se nemusím stresovat přijímačkami. Vám všem co děláte přijímačky držím pěsti a přeju štěstí. xoxo
@vladaeli30304 жыл бұрын
Všichni píšou jak je příjemnější mít online výuku. A já ji vůbec nemám.
@klarahandlovicova394 жыл бұрын
Budú psát v čestine, protože jsem ze Slovenska a nevím jestli mi všichni rozumíte: U nás ríkali, že prijmačky budou i na strední i na vysokou. Pak rekli, že neviedí. Jsem zmatená. Mojí spolužáci strácí chuť jse učit. Jdu na strední a nevím co bude dál, jestli se mám bát a nebo radovat, úkolú nám dávají rozhodne víc než když jsme byli ve škole. Kdyby aspoň byli s tech dúležitých predmetu, protože vedí, že jdeme na strední. Ministerstvo by jse mohlo vyjedrovat jasneji a už konečne ríct jak to tedy bude. Zbytečne jsme pak všichni ve stresu. Rodiče nemúžou svým detem tolik pomáhat, protože i když je karanténa musejí pracovat. Naše škola se učí na Microsoft Teams a chodí nám tam úkoly, ale pak nám ti stejné úkoly chodí i na email a internetovou žákovskou, tak proč jse učitelé nedrží jednoho? Ale jsem ráda, že jse Lukefry vyjádril. Vsem co tohle ctou preju hezkí den a hlavne pevné nervy.
@semir9114 жыл бұрын
Super video
@pamachka80444 жыл бұрын
Musím opravdu ocenit úroveň zpracování videa! Je skvělé, že téma bylo okomentováno z tolika různých úhlů a že se mělo možnost vyjádřit tolik rozdílných stran (studenti, rodíče, učitelé). Spolu s výsledky anketních otázek si myslím, že se jedná o solidní dokument mapující momentální situaci. Je to výborná ukázka toho, jak kvalitní obsah může tvůrce na KZbin nabídnout! :)
@stepanvydra40914 жыл бұрын
Mi máme Google classroom, Skype, a bakaláře a je toho moc úkoly dělám pořád
@hekosik4 жыл бұрын
Zopakuj si 3. osobu čísla jednotného
@swazz33674 жыл бұрын
a kde máš češtinu ,,mi´´?
@esuterunokitsune35564 жыл бұрын
my s tvrdým y když mluvíš o více lidech, jinak my taky používáme skype. Řekla bych, že úkolů je moc, ale to je spíš tím že prokrastinuju koukáním na tohle video
@blameri84594 жыл бұрын
Tak to si nedokážu představit 😳 oproti tobě toho mám mnohem méně 😂☺️
@tonickqsss4 жыл бұрын
My toho máme hodně,ale když se koukám jak moje starší sestra dělá úkoly tak mi příde že toho mám strašně málo.😐
@nikca-naxi4 жыл бұрын
Díky že si o tom natočil video❤️, sice nesouhlasím úplně se všemi v tom videu, ale líbí se mi styl toho videa, že si do něj dal opravdu hodně lidí s odlišnými názory. Já jsem v 7. třídě na zš, takže v tomhle mám klid, celkově mi přijde že 6, 7, a 8 třída má "pohodu", samozřejmě pokud nedostávají moc úkolů, což já ne a jsem za to ráda😅. Ale nezávidím lidem v devítce (protože tohle měl pro ně být poslední půlrok před přijímačkami, a ten poslední půlrok se spolužáky o který teď přišli a nemají možnost se rozloučit ani s učiteli..) a samozřejmě maturantům, kteří mají snad dvojnásob větší stres, jak to vlastně celé bude a jak to dopadne... Taky samozřejmě dost lituji rodiče, kteří mají 1,2,3 nedejbože víc dětí na 1. stupni základní školy, musí to s nimi probírat, naučit je to aby to pochopili, a přitom mají taky jiné povinnosti, zvlášť pokud to jsou třeba doktoři, kteří v téhle situaci pracují snad ještě víc... Takže abych to shrnula, jsem ráda že jsem v sedmičce, protože jak říkám, já osobně moc úkolů nedostávám, učitelé posílají úkoly jen přes dvě platformy, a navíc mám skvělé kamarády se kterýma si volám a píšu a vždy mi pomůžou, což někdo třeba nemá... Já osobně jsem za toto období celkem ráda. Jasně, pro většinu lidí je to těžký, a nehejtěte mě prosím, ale jsem prostě ráda že nemusím do školy, kamarádi mi ani moc nechybí, s mám spoustu volného času, ve kterém dělám věci, které mi vnitřně dělají radost a díky kterým si tu karanténu prostě užívám... Já jsem člověk který nerad chodí do školy, tudíž jsem prostě mega happy že do školy půjdu (snad) až v září😅 takže tak, doufám že si to alespoň někdo přečte, protože ano, já prostě neumím psát krátké komentáře, já se prostě ráda k věci vyjádřím dlouze, takže kdo tenhle "román" přečetl až do konce, tak přeji hezký den a hlavně zdraví a štěstí v téhle nehezké době🍀, MY TO ZVLÁDNEME🍀❤️🌺
@matty_hvrk4 жыл бұрын
Strašně mě štve jak to vymysleli s druhým stupněm 😞 a dělám prijmacky 👌🤣
@agirlhasnoname43204 жыл бұрын
Taky
@adelalukesova46104 жыл бұрын
Děkuju za tohle video. V poslední době se na nás jako na studenty valí tolik informací, že je těžké se v tom zorientovat. Je fajn že nám to někdo podá inteligentní, ale i zábavnou a zajímavou formou. Btw: nahlídnot do týhle situace i z pohledu učitelů bylo mega zajímavý
@pamirhimalaj13004 жыл бұрын
Proč nemůžeš dělat zkoušky? Adam: nemám krávu
@jirisenk71154 жыл бұрын
Ahoj Lukefry , dneska jsem šel po schodech a viděl jsem člověka kteraj byl úplně stejně ucesanej a vypadal jako ty a vencil psa. Skvělí video
@Cuwubiq4 жыл бұрын
Celkem mě to zajímá. 1 like = 1 člověk, co i přes doporučení MŠ dostává normálně testy a známky.
@sargon42434 жыл бұрын
Topový video . Sám mám letos dělat přijimačky . Ještě, že tu jsou takový youtubeři jako ty .👌🏻👌🏻
@matyaskunstmuller40274 жыл бұрын
Super videjko👍 Sice je to takový „Kovovitý"(KOVY).. Ale to není hate, ba naopak, čím víc takových informativních tím líp. Strašné se mi líbí spravování více názorů které opravdu reálné protože je od lidí A spracovat takový kvanto videí taky asi není prdel. Bavilo mě to👍
@andrealetalova37524 жыл бұрын
Strašně děkuji za tohle video. Celkem hodně souhlasím se studenty, hlavně z veteriny. Praxe potřebujeme a bez toho to nejde. Po téhle "krizi" nás do terénu nepustí. A dost mě mrzí, že nám odpala většina praxí ze třetího ročníku. I ty individuální. Spousta z nás potřebuje vysvětlit nějaké téma a přes net je to blbý. Ne každý to dokáže vysvětlit přes word nebo ne všichni rodiče to znají. Věřím, že tohle video fakt dost pomůže všem! 🙏🙏
@magdina3494 жыл бұрын
💕😂 lukefry Is my 3. Best YTUBER
@weronella69424 жыл бұрын
A kdo je podle tebe 1. ?!😑
@magdina3494 жыл бұрын
@@weronella6942 stay12 💕💕💕💕💕💕💕💕💕💓💕💓💕💓💓💕💓💕💓💓💕 je nejlepší 💕💕💓💓
@petravojtechova94464 жыл бұрын
Jsem velmi ráda za tohle video, které nejen mně, ale i mnoha dalším studentům pomohlo se zorientovat v tom všem zmatku a zároveň se také zabavit. Díky za to :)
@filip2cz4 жыл бұрын
1:00 Díky bohu že ne nic ve stylu Experiment 21
@makiklim26154 жыл бұрын
To je suprově zpracované video. Vše je tam pěkně rozvrhnuté. Názory byly vážně rozdílné. Budu dělat přijímačky na SŠ a z toho jednoho termínu asi není nikdo nadšený. Na druhou stranu, máme více času na učení se na přijímačky.
@MatyMal4 жыл бұрын
10:07 Tohle mi příjde naprosto hloupý. Maturita má být zkouška, která by měla vyzkoušet, co všechno jsi se naučil za ty 4 roky na střední, takže se člověk nemá co divit, když se bude stresovat, protože to má být těžký. I když maturita už stejně ztratila na významu, protože dneska je tak jednoduchá, že to udělá každý.
@karolinafadrna98824 жыл бұрын
Mám na to stejný názor. Myslím, že pokud děcka ty předchozí roky v té škole něco dělali a jen neseděli na zadku, zvládnou maturitu raz dva. My od března ve čtvrťáku určitě nic nového nedělali a jen jsme opakovali (to si myslím že může každý zvládnout i doma). Je pravda, že hodně záleží na přístupu učitelů, zda budou zkoušet přes sec. sítě, nebo je v tom nechají. Co mě by osobně vadí je, že furt mění jestli maturita bude/ nebude/ něco bude něco ne a to nejen u maturity,ale u všech zkoušek, prostě to, že nikdo nic neví. Nezávidím jim tuto situaci, ale myslím, že se dá zvládnout :)
@magdalenanekvasilova75294 жыл бұрын
Mám doma malého bratra a vůbec nevíme jak to bude se školkami. Mít doma nevyběhané dítě je samo o sobě dost strašný, zvlášť když rodiče pracují a já mám úkoly do školy.. Obecně myslím, že školky by se měly taky začít víc řešit. Moc si to nedovedu doma až do září představit. 😌
@annamala50934 жыл бұрын
KZbin : Ahoj u tohohle videa je 12 komentářů Já: Super můžu je vidět? KZbin: Well yes, but actually no
@Scrufyn4 жыл бұрын
Pravděpodobnmě, to byly komentáře o tom, kolikátý jsou, které maže
@wegi44 жыл бұрын
Vím, že si to nikdo z nich nejspíš nepřečte, ale tímto bych chtěla poděkovat vyučujícím z naší katedry, že se o nás starají a zajímají. Na rovinu říkám, že bych třeba matematickou kartografii vůbec nepochopila, kdybychom neměli online přednášky. A trpělivost vyučujících s mým "na poslední chvíli, protože mi to dlouho trvalo pochopit" odevzdáváním úkolů, je úžasná. Díky všem, kteří mají stejný přístup. Hodně nám tím pomáháte. :)
@jandoubrava39914 жыл бұрын
Poslední.
@brozik86224 жыл бұрын
Za mě je pozitivum to, že se mohu více soustředit na ty předměty, které mě baví. Zase na druhou stranu to učivo nepochopím tolik, jako kdybych chodil do školy.
@weronella69424 жыл бұрын
Naši prarodiče: válka Naší rodiče: Revoluce My: koronavirus (Jinak mi nejde dějepis, tak mě opravujte pls.) (Jinak chodím na 2. stupeň ZŠ)
@weronella69424 жыл бұрын
Děkuji za všechny likes
@nel52104 жыл бұрын
Úkolů mám více než kdy dřív,všechno známkují,nevoláme si jen posíláme materiály a učitelé spolu nekomunikují. Paráda!