Przypomniało mi się jak Lipton miał nowiutkie ładniutkie polo, a ja myślałem, że to piżama. XD Takie smuteczni miał lipton, że nazwałem jego polo piżamą... XD
@iPiotrek7 жыл бұрын
Z doświadczenia wiem że jeśli dasz kropkę pasty na Rdzeń to na rogach prawdopodobnie zostanie mała przestrzeń bez pasty ja tam wole zeby trochę wypłyneło niż żeby brakło na jakiś fragmentach ale to juz kwestia podejscia, co do eststyki mam to samo zdanie jak ty to nie ma wyglądac tylko działać :) Pozdrawiam :)
@ukaszlukasz180210 ай бұрын
Dajecie kropkę pasty, a nie rozprowadzacie po całości? Ja tak zawsze robiłem.
@danielpoweska66047 жыл бұрын
Z tego co pamiętam ,wzrost o 3dB jest znaczącą zmianą, więc nie wiem, czy to tylko trochę ciszej wyszło :)
@dexlab7 жыл бұрын
Warto wiedzieć że 3 dB mniej to dla ucha 2 razy ciszej ;)
@krzysztofandrzej19957 жыл бұрын
Obejrzałem do 3:24 i dalej nie mogłem. ... Po 1. Gdzie zabezpieczenie ESD, nie mówiąc już o choćby opasce na rękę Po 2 ręcznik papierowy, serio ? Wiecie dlaczego nie czyśćcu się nimi powierzchni szklanych? Bo są tam drobinki powodujące zarysowania. Do tego używa się ręczników bezpylowych albo chociaż mikrofibry o zwiększonej gramaturze Po 3 ilość pasty Zrób sobie testy po rozprowadzeniu na ziarnko grochu jak i po nałożeniu równej cienkiej warstwy na cały element. Np za pomocą rakli. Na radiator tez się daje by uniknąć siłowania się przy następnej wymianie gdyby ktoś zapomniał i zrobiła się skorupa. Będziesz się silowal i targasz cały układ narażając go na mikro uszkodzenia.
@negativee10225 жыл бұрын
Zawsze się hejterzy znajdą
@matisamiec67911195 жыл бұрын
1. Przecież lipton wytłumaczył dokładnie dlaczego nie korzystał z zestawów przeciw napięciowych, może jakbyś słuchał ze zrozumieniem to komentarz byłby zbędny? 2. Procesor jest wykonany z krzemu, a nie k*rwa ze szkła, porysowanie krzemu papierem graniczy z cudem, no ale skąd możesz o tym wiedzieć? 3. Metoda na ziarnko grochu jest najlepszą możliwą metodą, ale przecież przed wstawieniem tego komentarza dowiedziałeś się o tym, gdzie?
@Czapsikk7 жыл бұрын
Lipton nagraj test karty graficznej pci-express 3.0 w magistralach: pci-express 3.0 x16 pci-express 2.0 x16 pci-express 1.0 x16 Bo jestem bardzo ciekaw Jakie są różnicę w klatkach na sekundę Łapkujcie żeby widział! :D
@golmax87027 жыл бұрын
► Czapsikk ◄ może jeszcze agp
@MegaLol2xd7 жыл бұрын
jak uda ci się tam wsadzić taką grafike to jak najbardziej.
@Czapsikk7 жыл бұрын
Problemu z zamontowaniem najnowszych kart graficznych raczej nie ma
@Jurigag7 жыл бұрын
Jedynie może być potrzebna aktualizacja biosu(czasem nawet do wersji beta)
Wymieniłem paste na karcie i temperatury wzrosły z 65 na 67 stopni. Okazało się że stara pasta była lepsza. Dodam że próbowałem różne metody nakładania. Pasta ta sama co w recenzji. Takiego wyniku się nie spodziewałem.
@przemekbundy7 жыл бұрын
ja używam colgate!
@martix9197 жыл бұрын
Fajna koszulka ;D szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę i się spotykam z wymianą pasty w karcie graficznej. Dobrze wiedzieć :)
@kolocz227 жыл бұрын
Sytuacja bliźniacza co u mnie :). Zmieniłem pastę w r9 380 gigabyta na kryonauta. Efekt: Temperatura spadła o 2*, ale wentylatory też obracają się wolniej o ok 150 rpm :). Warto.
@HSR_Freak7 жыл бұрын
Zalecam jednak rozsmarować pastę... właśnie się zdziwiłem jak po wymianie na kryonauta temp nie zmieniły się. Rozkręciłem i zobaczyłem że w 2 narożnikach brakowało minimalnie pasty, więc rozsmarowałem dodałem trochę i zbawienie! z 82c na 60c, oraz mniejsze obroty :) mowa o gpu r9 280x
@100twarzygrzybiarzy7 жыл бұрын
Milego dnia 😀
@xreyHD7 жыл бұрын
wymieniłem na r9 280x od gigabyte z windforcem, pasta po 3 latach została zmieniona na mx-2 co dało z 81 stopni na 71 więc różnica jest przy okazji zakripilem full syntetic z Passata i jest miód Malina cicho jak nigdy :-D pozdrawiam
@TheGofruPL7 жыл бұрын
Podzielę się tu moim doświadczeniem, bo miałem okazję ostatnio wykonać taki zabieg na mojej karcie, referencyjnej GTX 670 od Gainward. Karta przez kilka dni zaczęła nieznośnie hałasować i grzała się do temperatur rzędu 95* przy obciążeniu (obroty ok. 4k RPM) w porównaniu do poprzednich ok. 83* i obrotów, które nie zmuszały mnie do sprawdzania, czy aby na pewno wszystko jest ok. Zmieniłem pastę termoprzewodzącą (Użyłem Gelid GC-Extreme). Efekt był o wiele lepszy niż sie spodziewałem. temperatura nie skacze powyżej 78*, a obroty wentylatora spadły na ok. 2k obrotów w stresie. Wniosek: Przy nowych kartach niekoniecznie warto ryzykować, bo różnice i tak nie będą szczególnie zauważalne (pokazane niejednokrotnie na youtube). Natomiast w starszych kartach (przynajmniej 3-letnich), w których temperatury nagle urosły, warto rozważyć zmianę pasty. tl;dr: w starych kartach warto wymienić, w nowych niekoniecznie, Gelid GC-Extreme polecam do użycia w tym celu.
@Lyokoheros-KLPXTV4 жыл бұрын
Ciekawy materiał. I upewnił mnie, że mogę spokojnie wykonać tą operację, nie oawiając się specjalnie, że przypadkiem zepsuje przy tym jakieś wrażliwe elementy (nie byłem pewien jak karta graficzna wygląda od środka, więc bałem się ryzyka wygięcia lub naderwania czegoś). Bo generalnie mój paroletni już ASUS GTX660 zaczął do tego stopnia niedomagać, że nie mogłem normalnie uruchomić komputera, mająć go podłączonego i musiałem przełączyć się na kartę zintegrowaną z płytą główną. Podczas wymieniania płyty głównej przekładałem do niej procesor ze starej i przy okazji oczywiście wymieniałem pastę - właśnie na tą zaprezentowana w filmiku. Generalnie nieco jej zostało, więc zachowałem tubkę, zakręciłęm porządnie i schowałem ponownie do opakowania - zastanawiam się czy (po tych paru miesiącac) nadal będzie ona dobra i zdatna do użytku czy też jest ryzyko że w jakimś większym stopniu straci swoje właściwości? (wydaje mi się, że nie powinna, ale nie mam pewności, w kwestii sprzętu daleko mi do bycia ekspertem)
@MaximusHexon7 жыл бұрын
A nowa pasta nie powinna się porządnie wygrzać i po kilku godzinach/dniach dopiero będą efekty?
@MlodyDyzio17 жыл бұрын
dołączam się do pytania
@MoreleTV7 жыл бұрын
Spodziewałem się takiego pytania. Nie każda. Na Kryonut rezultaty po kilku godzinach nawet nie drgnęły.
@dob3k7147 жыл бұрын
eVGA od dawna w swoich kartach na 100% uzywa pasty Shin-Etsu. Najprawdopodobniej Shin-Etsu x23. Szkoda ze nie zrobiles testu z Liquid Copper od Coollaboratory. U mnie obnizyla temperatury dosc znaczaco.
@NieistniejacyGałgan7 жыл бұрын
a tego Coppera mozna nakładac bezpośrednio czy szlifowanie IHSu musi pójść?
@Craft97pl7 жыл бұрын
Po co szlifować IHS ?? Ten zabieg stosuje się przy krzywej czapce gdy wentylator niepoprawnie dociska procesor.
@Bronek837 жыл бұрын
Lipton ja w swojej karcie 1080 Amp! Extreme wymienilem paste najpierw na Kryonaut i spadek temp byl bardzo podobny. Zawiedziony wynikami zmienilem paste na Thermal Grizzly Conductonaut. Wynik? Z 75-80C spadek do 65-70C w Wiedzminie 3. Jak masz mozliwosc to zrob testy Video z Conductonautem. Warto sie pobawic cieklym metalem, bo efekty sa rewelacyjne! Pozdrawiam
@serir51787 жыл бұрын
Każdy kto czyta ten komentarz życzę miłego dnia lub wieczoru.
@misiewicz75 жыл бұрын
Serir wzajemnie kolego
@koteplay22245 жыл бұрын
Serir Dzięki mordo nawzajem xd
@aquatioaquatio51017 жыл бұрын
Urban mówił dużo o pastach termoprzewodzacych. Niedawno na procesorze wymieniałem pastę.Po nałożeniu pasty obniżenie temperatury rzędu o 10 stopni na intel core q8300 z 71 stopni do 54 nawet na jednym rdzeniu ;)
@brt24377 жыл бұрын
Dla tych co mają nieco zdolności manualnych polecam spolerowanie powierzchni na układzie chłodzenia, można urwać kolejne 1-2 stopnie C (dotyczy zarówno CPU jak i GPU). A dla hardkorowców polerka CPU do miedzi (CPU Lapping). Tracimy kilka stopni na procku, osobiście testowałem czysto hobbystycznie na starym procu i efekty są, ale to dosyć ryzykowny zabieg, na docelowym sprzęcie już sie nie odważyłem.
@MiroSaw-ds5hi2 жыл бұрын
Sam jesteś miedź paJacu
@zajondz44097 жыл бұрын
ja wymieniałem paste termo-przewodzącą na GeForce 8600GTS od Palita . Przy usuwaniu starej pasty musiałem zamiast papieru użyć żyletki która sprawdziła sie a ja po środkach uspokajających miałem wieksza pewność w ręce. paste której użyłem do tego zabiegu to MX-2. efekt wręcz zajebisty... z 50* na idle zmiejszyło się do 40* a w stresie było jeszcze lepiej, z 80* do 65* więc super. jednak nie odczułem jakiegoś znaczącego obniżenia hałasu ale to chyba ze względu na althlona x2 64 5000+ któremu musze wymienić paste pod IHS (o ile to możliwe) i dysku który już swoje lata ma jednak trzyma sie dzielnie :D
@brolukostkowicz70397 жыл бұрын
oo nowe prof... super
@konieczkolo7 жыл бұрын
Zazdroszczę. Do wymiany pasty i padów na mojej 690 to muszę do urlopu czekać bo tyle zabawy jest xD
@januszwpierdoldrugi62627 жыл бұрын
Jak pierwszy raz wymieniałem pastę na karcie (bardzo dawno temu), użyłem do zmycia starej.....zmywacza do paznokci. Chyba nie muszę mówić co się stało z kartą ;_;
@jakubfoterek10555 жыл бұрын
Czemu zmywacz do paznokci by się nie nadawał?
@nielubieplackow1845 жыл бұрын
@@jakubfoterek1055 podejrzewam że aceton w zmywaczu do paznokci rozpuścił plastik tej płytki karty
@MrOsesek3 жыл бұрын
Tak wymieniałem na MSI 1060 6gb Gaming OC po 3 latach. Furmanek w 30 - 45 sek dobijał kartę w dobrze wentylowanej obudowie do 70 st. Po zmianie na Thermal Grizzly Furmarkowi zajmowało to już 5 minut. Do 60 stopni dobijała karta w około 2 min. Kolejne 3 min dobijała do 70. Krzywe wentyli były domyśle karta nie kręcona.
@jacekkowalski26539 ай бұрын
Na moim sapphire RX 580 Nitro po wymianie pasty i termopadów na GPU temperature spadła z 75 na 74 stopnie ale wentylatory zmniejszyły obroty w stresie z 1700 na niecałe 1200. Termopady po 7 latach były w stanie idealnym - miękkie i plastyczne(profilaktycznie wymieniłem) natomiast pasta raczej do wymiany. Wykonalem dwie próby na pastach Endorfy Pactum 4 i Thermall Grizzly Hydronaut - wynik po testach taki sam. Termopady 1 mm na pamięciach nawet jeżeli są bardzo miękkie nie nadają się - blokują styk z GPU, ja zastosowałem Arctica 0,5 mm i jest OK. 1 mm stosujemy na zewnetrznej obudowie. Po nałożeniu pasty i wycentrowaniu na radiatorze wykonać delikatne ruchy płytką z GPU, pasta rozłozy sie tak jak trzeba.
@macexor7 жыл бұрын
Szkoda, że nie przeprowadziłeś testu przy tych samych (maksymalnych?) obrotach wiatraka. Wtedy porównanie w różnicy temperatury byłoby może ciekawsze :)
@JBNT-we1gk7 жыл бұрын
AMR Radeon 5800 z 92 stopni (100 uzycie i buczał jak odkurzacz) do 54 stopni (cichutki 36db) polecamxd
@olduXD7 жыл бұрын
kozak
@sylweklewandowski33287 жыл бұрын
procesor i5 7600K przed tym jak skladany komputer przez morele.net nie dostal pasty na procka 100 stopni po nalozeniu pasty 70 stopni (testowany w grze ark na full detal) paste mialem jeszcze ze starego kompa 2-3 lata temu uzywana kilka razy ale po pozbyciu sie "korka" ze strzykawki nadal spelniala swoja role potem kupilem nowa paste i efekt byl ten sam a pasta nie byle jaka
@Greg-gf3jw7 жыл бұрын
WOW :O tzn. wierzę ci ale pierwszy raz czytam o aż tak wielkim spadku temperatur i hałasu.
@MrThore7 жыл бұрын
HD 5870 z 89 na 67 u mnie spadł po wymianie pasty
@JBNT-we1gk7 жыл бұрын
Tą karte kupiłem uzywaną i pewnie swoje lata ma co mozna bylo zauwazyc jaka pasta byla zaschnięta i w połowie jej nie bylo i stąd taki wysoki spadek temperatury
@Spioszek7 жыл бұрын
Powinieneś jeszcze na stałe ustawić 1700 obrotów w Afterburner i wtedy porównać temperatury na GPU :)
@VladIDrago Жыл бұрын
Do lodówki powinien wstawić na 2 dni... .
@komonekpuzio9098 Жыл бұрын
nie no mógł to zrobić wtedy by było widać ile to naprawdę daje a tak to tylko w hałasie masz wyniki zmniejszone @@VladIDrago
@devson--3 жыл бұрын
wymiana takiej pasty swiezo po zakupie karty nie jest jakies potrzebne, ale jezeli np macie jedna karte pare lat i jeszcze nie zamierzacie jej zmieniac, to efekty beda o wiele wieksze w szczegolnosci temperatura
@hazestv7 жыл бұрын
Spadły rpm'y bo karta sama dostosowuje różnicę temperatura / energia / hałas. Także ustawienie było optymalne dla tych trzech czynników. Spadek temperatury o 1C i spadek rpm'ów o prawie 200 obrotów to przede wszystkim zmniejszenie poboru energii i żywotności układu chłodzenia. Gdybyście jednak zwiększyli manualnie prędkość wiatraków po nałożeniu pasty do 1712rpm jak przed nałożeniem, temperatura byłaby pewnie o 1-2 stopni mniejsza od tej którą podaliście. ;) To ma znaczenie. 3maneczko!
@Samq6665 жыл бұрын
Pasta musi być rozsmarowania dokładnie po rogach, MUSI. STAD TWOJE KIEPSKIE WYNIKI. To wynika z budowy odprowadzenia chłodzenia
@MścisławZgniłko7 жыл бұрын
Kiepska pasta. Mogłeś użyć CLU/CLP lub ciekłeog Grizzly. No i też, tak jak mówiłeś, chłodzenie od EVGA chyba nie było najlepszym wyborem. Większe wrażenie mogłoby zrobić zastosowanie tego numeru na jakiejś cieplejszej i bardziej prądożernej karcie. A najlepiej na jakiejś używanej 2-3 lata bo wtedy już fabryczna pasta traci część swoich właściwości.
@protajperpc61277 жыл бұрын
koszulka pierwsza klasa :)
@arturfraszczak63237 жыл бұрын
Zrobiłem ten sam zabieg Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming- nie dają plomb i w GTA V w teście graficznym + 5 min rozgrywki przed zmianą pasty rdzeń 62 Stopnie a wentylatory 1610 Rpm a po wymianie pasty rdzeń 57 Stopni a wentylatory 1442 Rpm. Thermal Grizzly Kryonaut Wynik rewelacyjny na GPU . W przypadku i7-7700k przy 4.5 GHz zbił okolo 6 stopni max 72 Stopnie. A na pascie be quiet! Thermal Grease DC1 było max 78 stopni- Różnica nie wielka ale to raczej wina Intel syfu pod IHS-em. Pasta Thermal Grizzly super Pozdrawiam.
@PlayerBlaG7 жыл бұрын
Ahhh... Pamiętam jak wymieniałem pastę w swoim 9500 GT od Palita :) Karta dalej działa i przez pewien czas miała nawet przymocowany na trytki wiatraczek od laptopa, żeby lepiej odprowadzać ciepło. Niestety zdjąłem go bo hałas był nie do zniesienia. Co do temperatur - trochę się ochłodziła, ale niewiele z resztą testowałem ją na Wieśku 1 i przy ustawieniach ultra potrafiła po oc wywalać artefakty (oc bez zmiany napięć, miałem problem ze znalezieniem dobrych wartości, a po za tym zasilacz to akyga xD, ale działa już 9 rok :)).
@bathat836121 күн бұрын
Po zmianie pasty z rtx 3070ti temperatura spadła z hot spotu prawie 105 stopni komputer się freezował na 70 i taka jest też pod stresem więc warto, pasta była fabryczna i rozlewała się na boki a prawie w ogóle nie było jej na procesorze graficznym, pasta z SM bardzo dobra i widać że dużo daje
@aro66667 жыл бұрын
Dziś wymieniałem termopady ( oczywiście nowe z morele :) ) i paste na moim Gigabyte 760 OC Windforce 2gb ddr5 256bit i.... miałem 4 pasty. Dwa "noname" jedną zalmana i arctic sliver 3. Opcja nakładania pasty na groszęk nidy mi się nie podobała i dziś tak zrobiłem po czym.... powtórka wyjęcie karty i nałożenie ładnej równej warstwy. Najlepsza ze wszytkich 4 okazała sie Arcitc Sliver 3. PC miał ładny puch i temp w pełnym stresie spadła z 85 na 72 max. Polecam również Zalmana nie jest zły :)
@szynszyl13377 жыл бұрын
Warto byłoby dodać, że pasta termoprzewodząca traci z czasem swoje właściwości i w kartach używanych można byłoby powiedzieć, że jest to zalecane. Lubię firmę Gigabyte za nieumieszczanie plomb. Z tego co pamiętam MSI R9 290X posiadał plombę,a w tej karcie wydaje mi się, że cykliczna wymiana pasty przydałaby się.
@MoreleTV7 жыл бұрын
Gigabyte nie umieszcza plomb, ale oficjalnie nie wspiera procesu wymiany pasty. Teoretycznie, jeśli wykryją taki proceder, to reklamacja zostanie odrzucona.
@szynszyl13377 жыл бұрын
Jak dobrze pamiętam na moich kartach jakie posiadam i posiadałem kolorystycznie Zalman STG-2 odpowiadał tej oryginalnej, bo w badanie składu chemicznego pasty wątpię.
@yoshimikyoji34387 жыл бұрын
Na mojej karcie mozna odkręcic bez zrywania plomby :) wystarczą kombinerki i się wycwaniłem :D ale dzieki ze o tym wspomniałeś bo bym 3 lata gwarancji stracił :P
@haW0017 жыл бұрын
Samsung R522 - wymiana zakończona wyłamaniem zamocowań w których były gwinty. Powód: za mocny klej do gwintów użyty przez producenta ;____; (tak, stało się to podczas odkręcania). Po złożeniu całości temperatura spadła tylko o 3 stopnie, kultura pracy bez zmian. Laptop miał ponad 5 lat.
@ryszarddziacko52696 жыл бұрын
mam geforca 1050 mini serie i zmieniłem tylko dlatego pastę bo w sklepie leżała ponad 2 lata co o dziwo cena była przystępna wiec sobie ja zakupiłem. Podczas składania komputera dla sąsiada zakupiłem najdroższą pastę wiec i u siebie zahaczyłem o procka CPU jak i grafiki, dobre jest to ze na śrubach mocujących cooler nie było naklejki gwarancyjnej :P
@kamilpl877 жыл бұрын
MSI stosuje i w Polsce jest zabronione zdejmowanie plomb a w Anglii serwis nie robi problemów Oni tam uznają gwarancję bez plomb no chyba że mechanicznie uwalona, a w Polsce Serwis MSI pokazuje środkowy palec.
@prezes217 жыл бұрын
Według mnie nie rozsmarowanie pasty to największa głupota jaką mogłeś zrobić, na początek zdejmij chłodzenie i zobacz jak się ta pasta świetnie rozprowadziła a potem rozsmaruj pastę powtórz testy. Coś czuję, że będziesz zaskoczony w obydwu momentach.
@MoreleTV7 жыл бұрын
Undertow. Pasta na GPU dobrze się rozprowadza. Naprawdę nie jeden już to sprawdzał i wyniki były satysfakcjonujące ;)
@DEO-xDeOx7 жыл бұрын
głupotą jest jakiekolwiek rozsmarowywanie. Jak byłem młody to próbowałem różnych sposobów mając pentiuma D grzejącego się lajtowo do 80c... rozsmarowywanie G dawało a nawet jeszcze gorzej. Tak samo mój kolega też informatyk jak ja zawsze twierdził, że trzeba rozsmarowywać i co? Na grafice po zmianie pasty nie było różnicy prawie, na nowo wszystko czyścił i dał kropelkę na środek-dopiero wtedy spadły temperatury. Jedyne opcje to duża kropa na środku lub cienki X, lecz tego drugiego też nie polecam.
@ozzydr7107 жыл бұрын
ja daje paste zawsze na X i zawsze jest git :)
@suwarez227 жыл бұрын
Amadeusz DEO samo smarowanie i nie smarowanie, nakładanie innymi technikami nie będzie robiło różnicy, pod warunkiem oczywiscie że pasta się dobrze rozprowadzi. Czasem da się kropkę, za mało, krzywo przylozy się chłodzenie, dobrze nie rozprowadzi i wentylator pracuje jak helikopter.
@MusclePianist5 жыл бұрын
Po wymianie standardowej pasty na Zotacu GTX 1070 AMP Extreme na pastę Gelid GC Extreme temp spadły mi z 73 na 66 stopni, więc różnica była bardzo zauważalna w moim przypadku. Do tego producent standardowo nawalił tyle pasty że było tego chyba więcej niż 5g.
@valkaval35987 жыл бұрын
Ostatnio wymieniałem paste na thermal grizzly w karcie msi gtx 1060 gaming x plus. Efekt- 4 stopnie chłodniejsza po 10 minutowym graniu w wiedźmina:)
@CallMeDezy7 жыл бұрын
Zmieniałem pastę na 9600GT, zaaplikowałem MX-2 - czyli średniej jakości thermal compound. Wyniki? ~43 vs ~35'C w spoczynku i ~70 vs niskie 60-tki pod obciązeniem. Karta wyje nadal, bo jest z ery 2-pinowych wentylatorów. Trzeba będzie pomyśleć nad modyfikacją jej chłodzenia z czegoś z szuflady :D
@SzwarcuKX57 жыл бұрын
15*C ze zmiany samej pasty? Niemożliwe. Albo źle MX nałożyłeś, albo kamień już był. Robiłem kiedyś test pasta vs pasta do zębów i nie było 15*C różnicy, a co dopiero zmiana dobrej pasty na równie dobrą ;)
@AvichiV7 жыл бұрын
Ta pasta ma na morele przeznaczenie CPU. A ty użyłeś jej do GPU, to tak można? :D
@adrian21baran4 жыл бұрын
można bez problemu
@nemorybka2557 жыл бұрын
Ja dałem kropelkę ciekłego azotu i teraz ekran mi "śnieży" ;)
@ZenekTV Жыл бұрын
ja dzisiaj wykonałem wymianę pasty w gtx 970 i spadek temperatury jest o 4 stopnie... przynajmniej na tej karcie testowane przy obciążeniu 100% na fun mark.... chcąc nie chcąc jakiś jest w tym jest odnośnie wymiany pasty może nie na nowych kartach ale tak raz na rok półtora na pewno. Takie jest moje zdanie
@basherx58767 жыл бұрын
W swoim komputerze mam Radeon HD7750 1GB od Sapphire (używany) i wymieniałem pastę lecz nie sprawdzałem temperatur przed, natomiast po zabiegu: spoczynek - 34-37°C a podczas gry dochodzi do około 60°C. Na hałas jakoś nie narzekam bardzo, dopóki komputer nie jest obciążony na 100% jest dobrze. grafika pracuje z Core2 Quad Q8400 i 4GB RAM. Na procku jest chłodzenie SilentiumPC Spartan Pro i nawet jest cichy, czego nie mogłem powiedzieć o starym PC z AMD Athlon 4850e i GT9600 :)
@Skaza00207 жыл бұрын
Wymieniałem pastę na MSI GTX970 Gaming 4G, na oryginalnej paście w stresie 73-75 stopni, po zmianie pasty na Thermal Grizzly Kryonut temperatury spadły do 64-66 stopni. Nie byłem w stanie zbadać głośności samej karty, ponieważ nie posiadam sonometru jak LIpton.
@Tbnfd34 жыл бұрын
grafika : Asus ENGTS250 512MB VRam, i Procek E7500 2.93GHz [aktualnie od jakiegoś czasu nie podkręcany, bo po co, nie potrzebne podkręcanie mi jest] - oba, wraz z płytą którą sam wybrałem (Asus P5Q-SE Plus) zakupione w sklepie komputerowym razem z całym zestawem (cały komp składany i testowany w sklepie przez serwis kilka-kilkanaście lat temu) --- Od tamtego czasu ani razu nie myślałem o wymianie czegoś takiego jak pasta termo, bo nawet do niedawna nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, że to się tak robi. Poprzednio miałem procesory na których chyba wogóle nie było past, tylko radiator bezpośrednio zakładany na kość procka, a grafiki miały radiator prawdopodobnie na stałe mocowany, do którego najwyżej wentylatorek mógłbyć odpinany... Kiedyś u brata poprawiałem na procku ustawienie radiatora (bodajże jakiś pentium 66MHz jakiś radiatorek z wentylatorkiem (chyba 8cm średnicy wentylator, i taki zwykły okrągły radiator) bo mu się za bardzo grzał, i potem dopiero można było zagrać normalnie bez przycinania systemu, ale tam powierzchnia tego "procka/chipsetu/kwadratowego_elementu" bezpośrednio stykała się z radiatorem (po tych modyfikacjach, bo wcześniej właśnie chyba nie) --- teraz chciałem wymienić, ale się obawiam - np jak już zdejmę )o ile wogóle uda się) radiator z procesora, to co tam będzie, czy wystarczy pastę nałożyć na procka (a raczej po oczyszczeniu na taką metalową osłonkę od "kwadratowej główki" procesora) i docisnąć radiator, skręcić, i sprawdzić temperatury najpierw bez obciążenia najlepiej, potem ewent w ulubionych grach, czy ten procek najpierw wymaga "skalpowania" - czyli zdjęcia jeszcze tej "metalowej" osłonki, i nałożenia pasty bezpośrednio na ten kwadratowy chipset z nużkami od procka, bo jeśli wymaga skalpowania jeszcze, to ja tego napewno nie zrobię.. --- to samo z kartą grafiki (GTS250 wersja 512MB, od asusa) - nie wiem jak tam się dostać, bo radiator kiedypróbowałem ruszyć, ale ani drgnie... --- nie chce też tony kasy wydać na zwykłe nałożenie pasty na nowo, więc oglądam ten filmik, i inne, ale na wielu jest różnie.. a na niektórych nawet nie zalecali jak pamiętam pasty grizli na grafiki bo ma słabsze wyniki niż inna tańsza, a też dobra w testach
@ihateme69985 жыл бұрын
evga najlepsza firma dla zasilaczy i chlodzen kart
@unomat17 жыл бұрын
Ja wymieniłem pastę w radeonie hd7950 boost od sapphire. mniejsza temperatura w spoczynku ale w titanfall 2 na ustawieniach chyba średnio-niskich 100% użycia 100% fan Speed i 90 stopni. Przy wymianie pasty przydałoby się jeszcze w tej karcie wymienić termopady jest ich tam chyba 12
@mateuszdrzas37537 жыл бұрын
2 filmy 1 dzień
@warriorinthemaskpainisnoth14076 жыл бұрын
Ziarno groszku.Spróbuj zobaczyć rozprowadzanie po docisku. Gwarantuje ze dwa narożniki masz niepokryte w całości. Może i nie ma wielkich różnic ale przecież prowadzicie profesjonalny kanał. I warto pokazać swoją pracę w 100procentach
@damianpes81877 жыл бұрын
Roznica byla by duzo wieksza jesli stara pasta juz zaschnela, a trzeba na to troche poczekac okolo 2 lat. Wtedy byla by roznica o wiele wieksza. Widac ze starta pasta z karty, jest prawie nowa.
@MoreleTV7 жыл бұрын
To już inna para kaloszy ;)
@-Dominix-7 жыл бұрын
Było sprawdzić jeszcze thermal grizzly conductonaut aka TGC :)
@mateuszempi7 жыл бұрын
Lipton proszę o podobny filmik ale tym razem na karcie z turbiną
@yrex87634 жыл бұрын
R9 290X. ''Pokoparkowa'' z alle. Zysk po wymianie pasty, prawie 10 stopni.
@mr.kwiatek13747 жыл бұрын
Hej Lipton jak włączyłeś możliwośc zmiany napięcia rdzenia na karcie graficznej??? Próbowałem na kilka sposobów ale nie wychodzyło...
@Anthem_Rider7 жыл бұрын
Wymiana pasty i czyszczenie chłodzenia 20 st mniej przy tych samych ustawieniach - szok (a GTX590 to mega piec jest)
@SzwarcuKX57 жыл бұрын
GB GTX 970 G1 Gaming. Zero plomb, po wymianie chłodniej (choć niewiele) i zdecydowanie ciszej. Temperatura schodzi do pewnego momentu, oprogramowania układowego nie oszukamy i jak BIOS dopuszcza temperaturę np. 65*C to wymiana pasty nie spowoduje, że temperatura spadnie na 60*C tylko zwolnią wentylatory gdyż nowe, niższe obroty są wystarczające do utrzymania temperatury do której dąży algorytm oprogramowania układu.
@MrKacpiXPL7 жыл бұрын
Mi coś wentylator "charczy" w moim 970 g1 ale jak go jebn* to na kilka minut przyspieszy i chodzi cicho
@MrKacpiXPL7 жыл бұрын
Myślałem o rozebraniu i nasmarowaniu go jakimś smarem technicznym ale nie wiem czy to coś da
@SzwarcuKX57 жыл бұрын
Jak to wibracje na łożysku (wentylator odbija się w górę i w dół) to raczej nic to nie da, ale tak czy siak bym spróbował. Ogólnie wiele wentylatorów ma problem z pracą w poziomie :)
@marekkafarek2727 жыл бұрын
Lipton i tu się mylisz. Różnica o 3dB to DWUKROTNIE cichsza praca. Decybele są logarytmiczną jednostką miary a więc zmiana o 3dB oznacza dwukrotną zmianę. Pozdrawiam
@MoreleTV7 жыл бұрын
W czym się mylę? Dobrze o tym wiem, dlatego taki nacisk kładłem na poprawę kultury pracy :)
@kadudas987 жыл бұрын
Marek Kafarek dla nas nie będzie to 2 razy cichsza, bo ludzkie zmysły są wyskalowane logarytmicznie, my słyszymy różnice w poziomie głośności (dB), a nie w głośności (W/m^2) decyBele nie oddają idealnie wrażeń słuchowych człowieka, bo nie uwzględniają zmiennej wrażliwości na dźwięki zależne od częstotliwości dźwięku, jednak znacznie lepiej niż skala liniowa(W/m^2) najlepiej oddaje to skala w fonach
@miypan18876 жыл бұрын
Mnie uczono aby pastę termoprzewodzącą rozprowadzić
@veritasdesantare14237 жыл бұрын
moim zdaniem lepiej trochę dopłacić i kupić thermal grizzly conductonaut,ponieważ osiąga lepsze wyniki :D
@AmigaParty7 жыл бұрын
Ja zawsze używam MX-2 stara ale świetna. Na Palicie 1050ti StormX z bardzo wysokim OC używana 3tyg bardzo mocno. Zmiana pasty na MX-2 temperatura spadła o aż 5stopni. Oglądając YT aktualna temperatura 29 stopni. Przy wiatraku na 30%,
@ŁukaszPuka Жыл бұрын
Oczywiście gość popełnił błąd po pierwsze żadne ziarenko pasty nie rozkłada się w całości po rdzeniu po drugie to jest RDZEŃ GPU Więc należy posmarować rdzeń konkretnie.
@FcParyja7 жыл бұрын
Wg mnie za mało pasty. Ja osobiście kładę cienką warstwę na układ i następnie na chłodzeniu. A efekt mierzy się po kilku dniach, pasta pod wpływem temperatury "układa" na powierzchniach a jak wiadomo nie są one idealnie gładkie i pasta wsiąka w mikro pęknięcia.
@siecislaw_fpv7 жыл бұрын
Czy możliwe jest spalenie układu zasilania w laptopie w przypadku nieprawidłowo nałożonej pasty na procku i karcie graf.?
@MoreleTV7 жыл бұрын
Tak, o ile użyjesz spoiwa, które przewodzi prąd.
@Masterix077 жыл бұрын
Lipton Powiedz mi używałeś pasty z przeznaczeniem do CPU czy GPU? Bo na Morelach z przeznaczeniem do GPU kosztuje bagatela 100zł o.O
@Masterix077 жыл бұрын
I lepiej termal pady czy pasta?
@Weryl7 жыл бұрын
zależy do czego ... jaka jest szczelina między odpromiennikiem a elementem ?
@Masterix077 жыл бұрын
Wiesz tak ogólnie pytałem :) Głównie chodzi mi o właściwości przewodzące ;)
@goompmocarz73426 жыл бұрын
A co w przypadku, kiedy chcę zmienić pastę, bo zaschnela, albo po prostu wyczyścić układ chłodzenia, ale nie chcę tracić gwarancji?
@Grzesek0097 жыл бұрын
Ja zmieniałem pastę na XFX HD 7850 core wersja z 80 stopni w stresie i koło 3000 RPM spadło do 76-77 stopni i koło 2400 rpm w stresie
@GhostSip3r7 жыл бұрын
U mnie na r9 390 po wymianie pasty po 2latach z 87 stopni spadła do 75-76 i to jest zmiana :p i termopady oczywiście
@jasonvsfreddy17 жыл бұрын
Mnie by bardziej ciekawił taki test ale w przypadku karty będącej na chodzie kilka lat.
@mistyk12786 жыл бұрын
Witam wszystkich. Mam pytanie, czy w linku do pasty z morele jest to ta sama pasta co użyta w filmie na YT ? Ponieważ na morele z linku pisze że ma przeznaczenie CPU a nie GPU. I już zgłupiałem, proszę o pomoc ponieważ zamierzam wymienić pastę i termopady na karcie graficznej Gigabyte R9 280X. Dziękuje z góry za pomoc (:
Ja kilka tygodni temu wymieniałem pastę, 1/2 stopnie mniej. Pewnie gdybym użył lepszej pasty skutki by były lepsze. :)
@dennispfohl82487 жыл бұрын
Liptonie :D będzie recenzja Wentylatorów Alpenfohn WingBoost?
@MrThorV27 жыл бұрын
info o mozliwosci utraty gw powinna byc na poczatku materialu a nie na koncu, osobiscie posiadam asusa dual-gtx 1070 o8g i na 100% obciazeniu nie jest cieplej jak 60st
@ShinigamiLilith7 жыл бұрын
ASUS GTX 650 Ti Boost, zmiana fabrycznej na MX-2 i gigantyczna różnica w kulturze pracy :D
@keoRazyDwa7 жыл бұрын
A nie jest tak, że aby poprawnie porównać zysk temperaturowy powinniśmy zafixować obroty wentylatorków?
@Qwertypp107 жыл бұрын
Takie porównania temperatur moim zdaniem powinny być na tych samych obrotach wentylatorów! Ponieważ w ten sposób nie wiemy o ile tak naprawdę zmniejszyliśmy temperaturę gpu, obroty będąc na auto spadły i teraz nic nie wiadomo, ponieważ nie zachowano tych samych warunków testu. Pytanie jest czy zamiast 1 *C, może byłyby 3*C przy tych samych obrotach.
@cichycinek51756 жыл бұрын
Jeżeli wolisz mieć tą różnice 2-3 stopni kosztem odrzutowca w domu to tak
@Szaku907 жыл бұрын
Wymieniałem pastę w MSI R9 280X Gaming OC 3G po latach i znacznie spadł hałas, bo już prawie na maksa cisnęło chłodzenie.
@furion16067 жыл бұрын
Mojej G-1 980 Ti nie pozwolę się aż tak bardzo zestarzeć bym musiał wymieniać gluta,przetrwam wielkie halo z 1080 Ti i kupię jego następcę pod koniec przyszłego roku tedy uzbrajam się w cierpliwość.
@grot7x6034 жыл бұрын
Pytanie: Jeszcze do niedawna temperatury mojego gtx 1070 msi 8gb pod obciążeniem wynosiły około 60°, a teraz przekraczają nawet 80°. Steruje nimi za pomocą afterburna. Nic nie zmieniałem poza dokupieniem dodatkowych wentylatorów do obudowy. Czy może być to sprawka zużytej pasty? Już od 2 lat użytkuje tą kartę zakupioną w Morele.
@sebos19917 жыл бұрын
Rozumiem że ten test sprawdza czy zmiana pasty na potencjalnie lepsza da lepsze efekty ? Bardziej mnie ciekawi jaka różnica by była jakbym w swoim 1070 zmienił pastę po roku używania. Zastanawiam się co ile pastę na gpu zmieniać ?
@patryktech36427 жыл бұрын
raz na 2-3 lata obstawiam
@lootsheq81257 жыл бұрын
Lipton, robiłem te operacje kilka razy i stwierdzam że nakładasz za mało pasty ;-)
@adam17097 жыл бұрын
No to które firmy zezwalają na wymianę pasty? czemu nie zostało to powiedziane ?
@adam17097 жыл бұрын
3:16 nie za mało tej pasty?
@Patryk4315b7 жыл бұрын
Moim zdaniem za mało, glut powinien być dwa razy większy.
@MścisławZgniłko7 жыл бұрын
Gówno się znasz. Wszystko rozpaćkałoby się na boki i tyle byś miał. Powierzchnia chipa jest mniejsza, niż w przypadku procesorowego IHS-a, więc po co dawać większą ilość? Pasta ma być możliwie jak najcieńsza aby zakryć mikroryski zamiast tworzyć kolejną warstwę izolacji.
@adam17097 жыл бұрын
Tak podejrzewałem i czekałem na potwierdzenie tej informacji. Zadałem pytanie, a nie twierdzenie, w sposób kulturalny, a nie taki jak twój!
@MarcinSniperek7 жыл бұрын
adam1709 omg te kropki.... ja tam się nie pierdziele. nakładam dość sporo rozsmarować potem uciskaj i trochę poruszać radiatorem to na pewno jest to o wiele lepsze niż jakieś kropeczki
@Mrholyman12347 жыл бұрын
No ty też się gówno znasz bo precyzując pasta nie ma zakryć rysek tylko ma być przewodnikiem cieplnym między termopadem układu a radiatorem i nie we wszystkich aplikacjach musi być jej warstwa cienka - wszystko zależy od właściwości pasty termoprzewodzącej, właściwościach termalnych radiatora (a właściwie tzw. rezystancji cieplnej styku) i rezystancji cieplnej termopada układu graficznego i w prawdziwie profesjonalnych zastosowaniach obliczasz sobie jakie parametry powinna mieć pasta. Co do nakładania pasty to trzeba ją tak nałożyć by nie powstały pęcherze powietrza podczas montażu radiatora.
@jujirom137 жыл бұрын
Ja w 560Ti wymieniłem na tą samą pastę, i jest różnica ;)
@MegaLol2xd7 жыл бұрын
mi na gtx 1060 Gigabyte Windforce temperatury same zaczęły spadać jak się już pasta wygrzała odpowiednio, było 70 kilka stopni jak była prosto z pudełka wyjęta a po tygodniu już 60 stopni
@LoretaiMods7 жыл бұрын
na procesory z IHS ziarno ok ale na gołym rdzeniu bez IHS pasta powinna być nałożona na całą powierzchnię
@Vandevooable7 жыл бұрын
99% ludzi ma IHS. Jak ktoś potrafi sam skalpować procka to raczej z pastą też sobie poradzi.
@LoretaiMods7 жыл бұрын
no na pewno nie na kartach graficznych o których tu mowa
@Adrian-wy5wj7 жыл бұрын
lipton mam pytanie niedługo w wot pojawi się lepsza grafika (mapy w hd) i pytanie dodasz wota do testów wydajności?
@kacper12d7 жыл бұрын
Witam, jakiego śrubokrętu użyłeś przy zdejmowaniu tych 4 śrubek?
@kornelusik7 жыл бұрын
Polemizowałbym z ilością pasty na układzie GPU. nie będzie go tyle ile było fabrycznie. Zamiast ręcznika papierowego i alkoholu można użyć chusteczek do wycierania okularów (które zawierają alkohol i środek powierzchniowo czynny)
@lotos532 жыл бұрын
Ale to chodzi o izopropyl
@djcosby17 жыл бұрын
Mam problem z kartą graficzną otóż wczoraj rozkręciłem ją aby wyczyścić i zmienić pastę i teraz przy uruchomieniu komputer zaczyna piszczeć a karta nie wyświetla obrazu i się nie grzeje a wiatrak się kręci więc sam nie wiem jak rozwiązać ten problem ponieważ wcześniej chodziła normalnie
@Electester7 жыл бұрын
Lipton... szybkie pytanie, szybka odpowiedź... Czy taka operacja wiążę się z utratą gwarancji na 1070tce ASUS Strix 8GB ? Dzięki i pozdrawiam.