Zrobił to pod domem i zyskał... Ale to nie wszystko!

  Рет қаралды 29,408

Heat and PV pump

Heat and PV pump

2 ай бұрын

Zrobił to pod domem i zyskał... Ale to nie wszystko!
Co on zrobił pod domem... Gruntowy wymiennik ciepła z REKUPERACJĄ
- - - - - - -
REKUPERACJA z połączeniem z Gruntowym wymiennikiem ciepła. Czy to ma sens?
- - - - - - -
Czy rekuperacja jest naprawdę potrzebna? Jak podejść do rekuperacji? Jak wykonać rekuperację? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas tego filmu. Warto obejrzeć i odnieść się do filmu w komentarzach, aby temat REKUPERACJI został odczarowany i aby każdy wiedział czy warto, czy też nie.
- - - - - - - -
Partnerem odcinka jest firma OVA SYSTEM - producent modułowych podzespołów do REKUPERACJI
OVA SYSTEM Sp. z o.o.
ul. Sączewskiego 15
42-500 Będzin
+48 691 744 677
www.ova-system.pl/
- - - - - - - -
#ovasystem #pompaciepłaipv

Пікірлер: 109
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 2 ай бұрын
Napisz co uważasz o REKUPERACJI i GWC w domu jednorodzinnym? Czy używasz tego rozwiązania ?
@magnetic_free_energy
@magnetic_free_energy 2 ай бұрын
Ja planuję zrobić.
@jacekanonim7976
@jacekanonim7976 2 ай бұрын
Mam gwc w starym domu. Cos rewelacyjnego. Zima w najwieksze mrozy powietrze wchodzace do reku mialo ponad 7 stopni. Gwc rurowe na 130 cm w gruncie. 4 rury 110 dlugosc 6 m co 100 cm. Taki prostokąt 4*6 m
@cathathonium
@cathathonium 2 ай бұрын
ja odpowiem co mysle konkretnie o tym rozwiazaniu u tego pana a nie tak ogolnie. ten zeolit to sobie lezy na dnie i nic nie filtruje. powietrze omiata tylko ten zeolit-to jest tak jakby polowa powierzchni scianki rury byla wykonana z zeolitu a to nie sluzy filtrowaniu. zeby nastepowalo filtrowanie to powietrze musialo by przechodzic przez zeolit a nie go omiatac. za te piniendze mozna wykonac 100m odwiert ,na koncu ktorego mozna zamontowac nagrzewnice-chlodnice i czerpac chlod lub cieplo z duzo wieksza wydajnioscia niz te wszystkie zeolity. oczywiscie bedzie poroblem z regulowaniem wilgotnosci takiego powietrza ,ale jest to do rozwiazania. rowniez filtr zeolitowy mozna dorzucic ,ale taki prawdziwy przez ktory powietrze przechodzi a nie tylko go dotyka. odwiert ponadto mozna by uzywac do ladowania go cieplem lub zimnem. duzo wieksza zabawa i duzo wieksza frajda.
@Pawlino
@Pawlino 2 ай бұрын
@@cathathonium Trafna uwaga, Myślałem że z zoolitu zrobiony będzie jakiś filtr a on jest tylko rozsypany.
@cathathonium
@cathathonium 2 ай бұрын
@@Pawlino ponad to........ mu to zalalo. wiadomo co chlopy na wsi robia z fekaliami i co mu zalalo ten piekny filtr. szkoda mi chlopa ,bo kombinuje niezle i ambitnie. co zrobic-postep wymaga ofiar.
@wilq5060
@wilq5060 2 ай бұрын
Panowie jestem pod wrażeniem tego projektu, jest mega. Życzę jak najszybszego ukończenia domu, ogrodu i zamieszkania, bo wtedy tak naprawdę wszystko wyjdzie. Śledzę na od dziś na bieżąco i czekan na każdy materiał z niecierpliwością. Jeszcze raz życzę szybkiej wprowadzki :D
@andrzejkowalczyk880
@andrzejkowalczyk880 2 ай бұрын
To jest wprost REWELACJA+ EKONOMIA w czasie użytkowania CZYLI wiele lat DOBRZE I TANIO👍
@Anorien04
@Anorien04 3 ай бұрын
Super film. Dobrze ze panowie wspomnieli o "Panu kopiarce". Bardzo przykre ze uwaza się teraz za guru rekuperacji i ze ECS zrobił kopie produktów pana Macieja.
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 2 ай бұрын
Dzięki za komentarz.
@jimboo3339
@jimboo3339 2 ай бұрын
@@PompaCiepłaiPVczy ty sam sobie dałeś serduszko pod komentarzem?
@GreyDeathVaccine
@GreyDeathVaccine 2 ай бұрын
@@jimboo3339Zawsze tak robi. Typ próbuje czitować algorytm żydtuba.
@holiboodzdrowydom
@holiboodzdrowydom 2 ай бұрын
@jimboo3339 😂 najważniejsze to kochać samego siebie 😎
@almarian6585
@almarian6585 2 ай бұрын
Niestety żadne konkrety nie padły tylko ogólniki, które nic nie wnoszą. A do promocji reku potrzebne są konkrety: 1. Centrale rekuperacji można mieć za nawet 3tys polskiego producenta (bez bajerów). 2. O projektach i częstym skopaniu instalacji poprzez złą ilość nawiewów i wyciągów przez niby ekspertów np. ogromna ilość nawiewów w salonie, która doprowadza do zbyt małej ilości powietrza w sypialni. 3.O tym że do budżetowych central wentylacyjnych filtry są tanie jak barszcz. 4. Dobieraniu centrali tak aby w standardzie pracowała na 1/3 wydajności, a jej moc była zwiekszana na czas wietrzenia lub gdy mamy gości i potrzebujemy więcej powietrza. Może na jakimś live można to omówić, bo z tego materiału człowiek zainteresowany nic się nie dowie
@sawomirsiwek7558
@sawomirsiwek7558 2 ай бұрын
Przecież to dopiero historia oceni czy się udało czy nie. To jak z silnikami. Dopiero po przejechaniu np 100 tys kilometrów można próbować powiedzieć czy jednostka jest udana czy nie.
@almarian6585
@almarian6585 2 ай бұрын
@@sawomirsiwek7558 nie prawda, jest pewna tendencja, która sie powtarza u instalatorów. Dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę już przy otrzymaniu projektu instalacji od instalatora. Niestety kopiują jeden od drugiego, najgorsi są Ci z projektami pod kubaturę. Trzeba przed takim ostrzegać, później klienci narzekają na wentylacje mechaniczną bo hydraulik ją im montował
@sawomirsiwek7558
@sawomirsiwek7558 2 ай бұрын
@@almarian6585 domu nigdy nie budowałem ale mieszkam w takim który był zbudowany dla wroga. Projekt to jedno a wykonanie to drugie. To trochę jak z oknem. Współczynnik jest na okno ale sposób zamontowania może zniweczyć całość.
@Mariusz-bk5gd
@Mariusz-bk5gd 2 ай бұрын
Panowie przede wszystkim to nie jest REKUPERATOR tylko CENTRALA WENTYLACYJNA z REKUPERATOREM (czyli odzyskiem ciepła), a rekuperator jest umieszczony w centrali, i można go z niej wyjąć, wtedy mamy wentylację mechaniczną nawiewno wywiewną bez rekuperacji, zresztą niektóre centrale went. nie mają bay-pasa i w okresie letnim wyjmuje się wymiennik(rekuperator) i w jego miejsce wkłada się kasetę letnią, miałem tak w mojej pierwszej centrali went. a na marginesie nie miała obudowy metalowej tylko z tworzywa i od środka miała ocieplenie, a było to 20 lat temu i też była wyprodukowana przez POLSKĄ firmę. Następnie, GWC nie użytkuje się non-stop przez cały rok z bardzo prostego powodu, temperatura na głębokości ok.1,5m (zależnie od rejonu) jest stała niezależnie od pory roku i ma ok.12*C, czyli jeżeli na zewnątrz będzie 21*C, to GWC będzie powietrze niepotrzebnie schładzał; a GWC z rur kanalizacyjnych, ja takie użytkuję od 20 lat, na pewno ma mniejszą sprawność, ale jej koszt jest jakieś 10 krotnie mniejszy, zimą nigdy nie włączyła mi się grzałka, latem nie potrzebuję klimatyzacji, nawet gdy po 18 latach w centrali dokonały "żywota" wentylatory i zdecydowałem się na nową centralę wentylacyjną, na którą czekałem 8 m-c (nie działało GWC), przez godzinę przedmuchałem ozonatorem i po odwróceniu przepływu w GWC w domu od razu było świeże powietrze, bez nieprzyjemnych zapachów. A wilgoć w GWC rozwiązałem w prosty sposób, spadek ruł do wlotu GWC, a na końcu trójnik, do góry czerpnia, na dół studzienka która zbiera skraplającą się wodę. Oczywiście na mojej działce jest niski poziom wód gruntowych i piasek.
@michzarz
@michzarz Күн бұрын
Swoje każdy chwali. Te GWC pobiera powietrze wokół ziemi, czyli wciągane powietrze miesza się z tym z ziemi. Może i na początku nic nie będzie czuć w domu. Jednak z czasem to będzie cuchnąć, ponieważ zaciągane powietrze nawet najczystsze zawiera zanieczyszczenia, mikroorganizmy i to wszystko osiada. Wystarczy jeden sąsiad który pali węglem lub drewnem w kominku i już wciąga to do gwc a potem do domu. Choćby nie wiadaomo jak był sterylny filtr wejściowy to będzie się zanieczyszczać a potem gwc. Ponadto niższa temperatura w rurach wentylacyjnych w lato powoduje osadzanie wilgoci. A jak wilgoć to i pleśń i grzyby. Trzeba by to tak jak klime w aucie raz na rok dezynfekować, a to koszty i chemia mało zdrowa. Ja z tych względów zrezygnowałem całkowicie z gwc. Koszty wykonania gwc nigdy się nie zwrócą a komfort wcale nie będzie lepszy bo bedzie cuchnąć. Jest kolejny problem do utrzymania w domu. Grunt to prostota instalacji.
@andiandi-rb9jt
@andiandi-rb9jt 2 ай бұрын
No właśnie ten pomysł gwc to pomysł już miałem 10 lat temu ale odpuściłem bo nie zaplanowałem na skroplinami
@_Pojedzony_
@_Pojedzony_ 2 ай бұрын
Czy rure EPP mozna zastosować do wentylacji grawitacyjnej jako połączenie otworu w stropie żelbetowym z dachówką z grzybkiem ceramicznym w kalenicy dachu? Ocieplony jest strop 40cm styropianu natomiast dach jest nieocieplony i potrzeba coś co zapobiegnie skraplaniu wody. Kratka wywiewna w stropie jest okrągła. Będę wdzięczny za pomoc.
@Anatol.Junior
@Anatol.Junior 2 ай бұрын
W Niemczech też możesz od wczoraj zrobić to legalnie pod domem 🤣
@fijau
@fijau 2 ай бұрын
35:26 GWC do klimatyzacji latem. Różnica temperatur brzmi obiecująco, ale żaden zwolennik nie kwapi się de facto policzyć mocy chłodniczej i porównać jej z zapotrzebowaniem domu. Jak uwzględnimy niski przepływ powietrza, to ta moc jest za niska na upały. Tymczasem w upały, posiadając fotowoltaikę mamy prądu wbród, więc można dom śmiało chłodzić tańszą klimatyzacją, która jest też znaczni wydajniejsza.
@holiboodzdrowydom
@holiboodzdrowydom 2 ай бұрын
i tak, i nie. Niektórzy (jak ja) majaalergie na klime. A jak zasłaniamy okna od słońca i mamy dość dobrze ocieplony dom to GWC pomaga utrzymac stałą temperature latem. ALE - Nie schłodzi nam "nagle" przegrzanego domu - bo własnie reku ma za małe przepływy. Natomiast w ciągłym zastosowaniu daje duży komfort mieszkania.
@marpom4812
@marpom4812 2 ай бұрын
Potwierdzam. U mnie tez zastosowalem tes sam gwc z zeolitem. Temp czerpni zimą utrzymuje sie na 12st. Wilgotnosc nigdy nie spadla ponizej 50% a wymiennik jest zwykly. Jest to moja poerwsza zima i zobaczymy jak bedzie latem. Rekup zalozylem 550m szesc aby miec duzo zapasu na wentylowanie domu latem. Czekam na upaly i jak kogos interesuje dam znac jaki efekt.
@marcingruha4443
@marcingruha4443 2 ай бұрын
Czekam na info.
@damiannykiel8902
@damiannykiel8902 2 ай бұрын
Podbijam.
@PanBC.
@PanBC. 2 ай бұрын
Ile m3 ma gwc na 550m3 reku?
@marpom4812
@marpom4812 2 ай бұрын
@@PanBC. dalem 13 plyt. Kazda ma przepustowosc 50mszesc. Dodam ze dom 120m ogrzewany tylko elektrycznie (kable grzejne) i pierwsza zima 100% pokryte z pv. Ani 1 kw nie dokupilem. Przez całą zime na ogrzewanie poszlo 6Mw. W tej chwili ogrzewanie prawie w ogóle sie nie włącza a utrzymuje 20,5st w calym domu rowno (bo jeszcze drzwi wewnątrz nie ma ;) jednym slowem póki co polecam
@GreyDeathVaccine
@GreyDeathVaccine 2 ай бұрын
@@marpom4812Net metering czy net billing?
@Jasiek71
@Jasiek71 2 ай бұрын
Może najpierw pomieszkajmy w tym domu tak z dziesięć lat i dopiero wtedy bawmy się w ekspertów....
@holiboodzdrowydom
@holiboodzdrowydom 2 ай бұрын
świetny pomysł - róbmy też wtedy recenzje 10 letnich samochodów i mówmy czy warto kupić je jako nowe ! - to nic że wtedy już od ~3-6 lat dany model nie będzie oferowany.... a poważnie - to wystarczy mieć do czynienia z wieloma rożnymi instalacjami u klientów (nie tylko swoich) na przestrzeni 2-3 sezonów i można zaryzykować stwierdzeniem, że co nieco się już na ten temat wie... 😉
@Wojciech2411
@Wojciech2411 2 ай бұрын
Sam się zastanawiam nad takim GWC, ale jeszcze nie podjąłem decyzji 😅 Natomiast na pewno będę wiercił studnię, w związku z czym, czekam na film na temat studni, jak to jest u Pana rozwiązane😆 Pozdrawiam
@nemo5821
@nemo5821 2 ай бұрын
skąd wiadomo że 150 lat będzie to pochłaniało wszystkie zanieczyszczenia i nadal będzie dawało czyste powietrze? nawet przy zalanym gwc.Magia?
@beti-hr7oo
@beti-hr7oo 2 ай бұрын
Pełen szacunek za robotę redaktora film w dechę tyko nie wiem dla czego takiego dom z tymi przekombinowanymi bajerami bym nie chciał
@sotyson3833
@sotyson3833 2 ай бұрын
Można wlać czystą demineralizowaną lub normalną wodę do GWC? aby przepłukać system od wód gruntowych, które czasem mają dziwne smaczki?
@xemicaw6608
@xemicaw6608 2 ай бұрын
Czy Pompa ciepła Rotenso Aquami Split jest dobrze dobrana do polowy blizniaka 136m2 z ogrzewaniem podlogowym w calym domu? Jaką instalację fv z magazynem energii można do tego dobrać?
@kamilk1403
@kamilk1403 2 ай бұрын
20:35 jaka grubość ścianki takiej rury- kanału? Brak mostków to jedno, ale izolacyjność termiczna instalacji to drugie 😊
@sotyson3833
@sotyson3833 2 ай бұрын
ile przy GWC jest wilgotności? zalecany zakres to 40/60%
@sotyson3833
@sotyson3833 2 ай бұрын
subskrybuje jak coś:)
@bernackiandrzejab
@bernackiandrzejab 2 ай бұрын
Czekam z niecierpliwością na kolejny ciekawostki z szałasu Maćka
@PompaCiepłaiPV
@PompaCiepłaiPV 2 ай бұрын
Jeszcze od Maćka 🤔
@sotyson3833
@sotyson3833 2 ай бұрын
Jaka temperatura w domu bo 37 na dworze i 17 z GWC ale w domu to ile było około?
@eNKa007
@eNKa007 2 ай бұрын
Jakie ma Pan zasilanie awaryjne? Na jak długo wystarczy?
@skejtdonga
@skejtdonga Ай бұрын
Mieliście pokazać jak wyglądają te filtry rekuperacji po jednym sezonie
@arkadiuszjendrulek5540
@arkadiuszjendrulek5540 2 ай бұрын
Jedna tzecz mnie zastanawia. Jeśli zeolit filtruje powietrze na poziomie molekularno-atomowo-kwarkowym, to czemu filtry na rekuperacji były całe czarne? Domyślam się, że powietrze pomimo wirowania w gwc nie jest w stanie oczyścić się w 100%, bo do tego musiałoby zostac przepuszczone przez rurę wypełnioną zeolitem, ale to zmniejszyloby przeplyw powietrza i wymagało mocniejszego nawiewu. Niby 14k to nie pieniądz, budujac dom, ale nie lepiej to zainwestowac w oczyszczacz i klime?
@holiboodzdrowydom
@holiboodzdrowydom 2 ай бұрын
może za mało to wybrzmiało - filtry były czarne kiedy GWC NIE BYŁ JESZCZE URUCHOMIONY - powietrze było zaciągane czerpnią ścienną. Oczyszczacz trzeba kupić na każde pomieszczenie osobno -stoi i wadzi + kabel do prądu - a najlepiej żeby nie stał przy ścianie tylko na środku pokoju... Klime trzeba serwisować o zużywa zdecydowanie więcej prądu, koszt klimy na cały dom może być podobny lub wiekszy od GWC.
@tomc7057
@tomc7057 2 ай бұрын
Dospel robi luny ze styropianu juz minimum 15 lat. A ty opowiadasz ze to pierwszy w Polsce ...
@lewylewy4338
@lewylewy4338 2 ай бұрын
A dlaczego pod domem a nie pod garażem lub podjazdem .?
@marcingruha4443
@marcingruha4443 2 ай бұрын
Można zrobić tylko już masz dół wykopany przy fundamentach. Ja mam w planach zrobienie pod tarasem w ogrodzie. I chodzi o głębokość wykopu czasami nawet do 1.5m w zależności od głębokości przemarzania gruntu w danym miejscu.
@dominikrydz8102
@dominikrydz8102 2 ай бұрын
Filtr którego nie trzeba czyścić przez 150 lat czy to aby nie za mocno naciągnięte. Jeśli używa tego NASA więc na pewno te filtry wymieniają znacznie częściej. Coś nie zabardzo chce mi sie w to wierzyć. Zeolit bylby świetny gdyby dalo sie go wymienić po jakimś czasie. Czy sa jakieś badania takiego wymiennika pokazujace stan powietrza po 10, 20 latach użytkowania?
@cezaryczech3817
@cezaryczech3817 2 ай бұрын
Czy to nie jest tak, że w czerpni znajduje się filtr wstępny który oczyszcza wylatujące powietrze z pyłów? A na wilgotnym złożu żwirowym osadza się reszta zanieczyszczeń? Złoże żwirowe jest nawilżane więc można by to określić, że się "samooczyszcza". Prostota jest genialna
@ksiazekpatryk100
@ksiazekpatryk100 2 ай бұрын
A ja chciałbym dopytać dlaczego rurowe GWC a nie Glikolowe GWC ?
@ukaszratajczak8217
@ukaszratajczak8217 2 ай бұрын
Bo takie chciał.
@ksiazekpatryk100
@ksiazekpatryk100 2 ай бұрын
@@ukaszratajczak8217 Brawo.
@Guzikow666
@Guzikow666 2 ай бұрын
zeolit i węgiel aktywowany to złoża filtracyjne, które się ze sobą uzupełniają. Niemożliwe jest zastąpić zeolitem węgiel, czy może się mylę?
@CzarnyM
@CzarnyM 19 күн бұрын
GWC w pakiecie jaki ma maciek kosztuje obecnie 27k
@znacznik1160
@znacznik1160 2 ай бұрын
Ciekawo co się stanie jak sąsiad zrobi przydomową oczyszczalnie ścieków i niekoniecznie będzie ona dobrze działać?
@sylwesterczyzewski619
@sylwesterczyzewski619 2 ай бұрын
Pytanie do prowadzącego - czy na pewno wie dlaczego latem to chłodzi? Bo coś nie wydaje mi się.😉
@sylwesterczyzewski619
@sylwesterczyzewski619 2 ай бұрын
Przerost formy nad treścią. Dla paru złotych oszczędności pozbawiać dom funkcji survivalowych? Za kilka lat to będzie bardziej truło niż oczyszczało - jak każdy nieczyszczony filtr. W obliczu wojny każdy powinien instalować kominek.
@arek5745
@arek5745 Ай бұрын
A co Wy macie z tą wojna? Jak będzie wojna to w godzinę jestem poza granicami kraju i jebie mnie ten dom. Barany
@edwardfrydryczek7895
@edwardfrydryczek7895 2 ай бұрын
Bardzo ciekawa przekombinowacja budowla ale prowadzoncy to wszystko rozumie .Czy muzycy maja wiecej szarych komórek.
@kubakubak1693
@kubakubak1693 2 ай бұрын
Panie Waldku proszę o odpowiedź na e-mail w sprawie telefonu do Piotra
@adrianmajcher7650
@adrianmajcher7650 2 ай бұрын
Czyli takie GWC można zrobić obok domu?
@miloszenko
@miloszenko 2 ай бұрын
Można ale to dodatkowy koszt. I najlepiej wtedy trochę od góry zaizolować.
@sasas6216
@sasas6216 2 ай бұрын
Z tego filmu wynika, że ten GWC jest systemem otwartym i powietrze glebowe może swobodnie mieszać się z tym z czerpni... jeżeli tak, to czy były przeprowadzone badania stężenia Rn-222 po wykonaniu instalacji??. a może firma wykonuje takie testy przed montażem, by inwestor nie "strzelił sobie w kolano"??. No i czy ewentualnie ten zeolit zdoła go oczyścić z tego Rn-222??.
@mariusz660
@mariusz660 2 ай бұрын
No fajne bajery fajne no ale tak sobie słucham i tak sobie pomyślałem że pewnie za te pieniądze to nie wiem czy lepiej i i fajnie by nie było sobie zrobić w domu w ciepłych krajach😅
@KrystianTimmler
@KrystianTimmler 2 ай бұрын
Mogę się mylić, aczkolwiek wygląda na to że ta instalację jest źle dobrana i źle wykonana
@sylwesterczyzewski619
@sylwesterczyzewski619 2 ай бұрын
Powietrze z kupra. Wojna za rogiem. Prądu może mie być miesiącami. Lepsza wentylacja grawitacyjna.
@adammialczynski6909
@adammialczynski6909 2 ай бұрын
dom na bagnie, facet przeszczęśliwy, czuć wilgoć, ale zgnilizny nie hahahahah😂😂😂😂😂😂 , kurcze czy ze mną jest coś nie tak, czy ludziom odwala z budową domów w każdym miejscu😂
@GreyDeathVaccine
@GreyDeathVaccine 2 ай бұрын
Szwagier mojego dziadka też zbudował dom na bagnach, ale on tam wysypał 3 wywrotki tłuczonego szkła :P
@jackcia3230
@jackcia3230 2 ай бұрын
zeolit ratuje wszystko ....jest to kamien soli i wapnia w uproszczeniu dla laika wiadomo a sol jest bakteriobojcza.....tak w totalnym uproszczeniu dla zwyklego czlowieka....
@cezaryczech3817
@cezaryczech3817 Ай бұрын
​@@jackcia3230 Zwykły żwir również można zwilżać solanką, bo przecież w GWC jest system nawilżania złoża/podłoża.
@Anonymous-zb7py
@Anonymous-zb7py 2 ай бұрын
Czy GWC obok domu a nie pod ,będzie mniej sprawne?
@rafalciosk1139
@rafalciosk1139 2 ай бұрын
Tak, gdyż pod domem masz mniejszą, albo zerową strefę przemarzania, tzn. dom ociepla grunt, a raczej nie pozwala przemarznąć/zamarznąć pod domem. Ale to nie ma większej różnicy, tylko GWC trzeba wkopać głębiej "poza domem"
@Jasiek71
@Jasiek71 2 ай бұрын
GWC pod budynkiem wychładza grunt co ma wpływ na ilość energii do ogrzewania...
@rafalciosk1139
@rafalciosk1139 2 ай бұрын
@@Jasiek71 Ok. Ale jak masz grunt 7-8C pod domem to już nie wiele wychłodzi. Ale jak odpowiednio ocieplisz płytę fundentowa 20-25 cm grafit, to nie ma to znaczenia co jest pod spodem
@Jasiek71
@Jasiek71 2 ай бұрын
@@rafalciosk1139 wszystko ma znaczenie....
@rafalciosk1139
@rafalciosk1139 2 ай бұрын
@@Jasiek71 jak masz U=0.085 przegrody to już nie ma znaczenia
@ukaszgos2461
@ukaszgos2461 2 ай бұрын
Jeden i drugi jak ślepy o kolorach............Wartość wyłącznie "klikalności"..........Niestety.........
@jestem1968
@jestem1968 2 ай бұрын
0:01 Może zasmiecę, ale co mi tam. kzbin.info/www/bejne/qZvTkKuqac1nhtU
@BycSoba123
@BycSoba123 2 ай бұрын
A co jesli nie bedzie prądu?😂
@marcingruha4443
@marcingruha4443 2 ай бұрын
Otwierasz okno, tylko musisz więcej grzać w zimie. Jakoś tydzień wytrzymasz. Wątpię żeby dłużej nie było prądu. Albo agregat awaryjny.
@barrybookmaker7433
@barrybookmaker7433 2 ай бұрын
do reku na najnizszych obrotach wystarczy ups ​@@marcingruha4443
@robertdec3713
@robertdec3713 2 ай бұрын
Wtedy mieszkasz tak jak wszyscy inni. W czym problem?
@BycSoba123
@BycSoba123 2 ай бұрын
@@robertdec3713 💯🔥🤗🤩
@sylwesterczyzewski619
@sylwesterczyzewski619 2 ай бұрын
​@@robertdec3713Nie prawda. Wszyscy mają kominy i grawitacyjną wentylację. Bez komina (a nie montują ich przy rekuperacji) nie masz wentylacji w ogóle. Otwierasz okna i wdychasz powietrze z kopciucha sąsiada. A wojna za rogiem i prądu długo nie będzie. A sąsiad będzie miał dużo węgla.🙂
@mateusztraskowski6801
@mateusztraskowski6801 2 ай бұрын
Ludzie mają własne studnie a ja wpuszczam g.wno w ziemię.
@sprixxx
@sprixxx 2 ай бұрын
Gwc pieknie, ale rekuperator potrzebuje o wiele wiekszej wydajnosci wentylatorow. GWC czy kiedykolwiek jest czyszczony. O wiele bardziej to dziala 1m pod ziemia i co kilkanascie m masz studnie do czyszczenia fajne patenty lub piwnica jako bufor powietrza. Projekty reku to kpina, przewymiarowane malosterowalne przy 2 czy 3 biegu i ta moda na 50 czy 75 dramat oporow w instalacji ale na papierze pieknie wyglada.
@jackcia3230
@jackcia3230 2 ай бұрын
bardzo ciekawy temat poruszyles z ta piwnica......ja chce z budowac podobny system jak na filmie plus piwnica + studnia 12 m.......zasysanie studnia 24 m 2 dom po podloga kanaly zeolit 30 m 2 piwnica sterylne pomieszczenie 20 m2
@dardar7445
@dardar7445 2 ай бұрын
Jak to jest, że ten magiczny oczyszczacz powietrza pod ziemią jest taki cudowny a filtr, który jest w rekuperatorze przez, który przechodzi powietrze z zewnątrz jest cały czarny z brudu???
@GreyDeathVaccine
@GreyDeathVaccine 2 ай бұрын
Było słuchać uważnie. Typ ma wajchę i może przełączać czy pobierana powietrze przez czerpnie na wysokości podbitki czy przez GWC.
@Keowabe
@Keowabe 2 ай бұрын
Powierzchnia panie razy Powierzchnia dodać objętość do kwadratu.... i tu różnica
@mikos15m
@mikos15m 2 ай бұрын
Myślałem że zabłyśnie a tu obecny standard
REKUPERACJA wysusza powietrze! Tam nie da się żyć!
25:14
iZZi instalacje
Рет қаралды 26 М.
THEY WANTED TO TAKE ALL HIS GOODIES 🍫🥤🍟😂
00:17
OKUNJATA
Рет қаралды 6 МЛН
Must-have gadget for every toilet! 🤩 #gadget
00:27
GiGaZoom
Рет қаралды 11 МЛН
OMG🤪 #tiktok #shorts #potapova_blog
00:50
Potapova_blog
Рет қаралды 17 МЛН
OMG😳 #tiktok #shorts #potapova_blog
00:58
Potapova_blog
Рет қаралды 3,8 МЛН
GWC - (nie)opłca się, a jednak....
18:02
iZZi instalacje
Рет қаралды 29 М.
Air Conditioner / Heat Pump / Homemade
20:41
Stahu DIY
Рет қаралды 30 М.
Cała prawda o pompach ciepła - Okiem Doktora #S02E24
59:36
Okiem Doktora
Рет қаралды 4,1 М.
Sam zrobił GWC za 5000 zł !? - część 2
19:42
Piotr Kłonica KLIMAP
Рет қаралды 29 М.
PORAŻKA INWESTYCYJNA - FOTOWOLTAIKA za 48 500 zł
17:34
Kocisko75
Рет қаралды 825 М.
Jakie popełnił BŁĘDY w budowie... A miało być idealnie... Holibood
1:01:42
Jeśli przegapisz - dopłacisz do rekuperacji kilka tysięcy...
35:01
iZZi instalacje
Рет қаралды 24 М.
Prawdziwy DOM PASYWNY w cenie mieszkania! 0zł za ogrzewanie!
52:02
iZZi instalacje
Рет қаралды 694 М.
THEY WANTED TO TAKE ALL HIS GOODIES 🍫🥤🍟😂
00:17
OKUNJATA
Рет қаралды 6 МЛН