Zrozum swojego psa! Wywiad z Pauliną Ziółkowską, specem od psiej komunikacji.

  Рет қаралды 10,129

Magdalena Łęczycka Szkolenie Psów

Magdalena Łęczycka Szkolenie Psów

Күн бұрын

Пікірлер: 27
@OgarnijGo
@OgarnijGo 4 жыл бұрын
1:07 jak to się zaczęło 2:55 o co chodzi w klasach komunikacji 5:44 jak można dać psu wsparcie ( po Twoim komentarzu o blokowani psów)- odp Pauliny odnosi się do blokowania przez danie przestrzeni. Potem od ok 7;00 dawanie wsparcia. Odp odnosi się do strachu. 9:21 Team właściciel / pies i kanały komunikacyjne psa i człowieka 11-16 pytanie dotyczące błędnej interpretacji zachowań psów przez właścicieli, rozumienia zachowań psa przez człowieka - odp Pauliny związana z trudnością jaka ludzie maja z interpretacja psich zachowań. Poruszony aspekt szerokiego konspektu interpretowania zachowań psa, także poprzez ocenę tego jak reaguje na psa psi partner interakcji 14:05 gdzie można znaleźć info o psiej komunikacji, gdzie się nauczyć- Etogram psich zachowań Capry. O Etogramie. 17:49 z jakimi problemami trafiają psy (lękowe, agresywne)- jak nauczyć właściciela jak dawać wsparcie i rozumieć psa 19:57 kontakty nieznanych sobie psów- jak dużo czasu psy potrzebują aby zdecydować się na kontakt. Psy interaktywne i reaktywne Zachowania demonstracyjne a nie zabawa 22:54 czy i kiedy przerywać interakcje, jak. Konfrontacja psów z różnymi sytuacjami w kontrolowanych warunkach na klasach 25:20 czy istnieje socjalny potrzebujący kontaktu z innymi psami pies. Psy z hoteli do psów 29:00 jak pracować z psem, który już zachowuje się agresywnie. Strategie radzenia sobie. Warsztaty smyczowe (33:00). Odwracanie uwagi a uwaga wolicjonarna i mimowolna. 34:00 demonizowanie agresywnych psów. 36:41 praca ze szczeniakiem Socjalizacja szczeniaka (37:24) 40:18 nauka kończenia interakcji szczeniaka z innymi psami. Jak pomoc psu wrócić do stanu równowagi. 42:19 - elementy zabawy - jak je rozpoznać. 44:37 - szkolenie „pozytywne”.- stan emocjonalny i komunikacja 48:00 recepta na szczęśliwego psa
@gosiasos4411
@gosiasos4411 2 жыл бұрын
Dzień dobry i bardzo dziękuję.
@lipkajustyna
@lipkajustyna 5 ай бұрын
taka psychoterapia dla psow,kazda emocja jest potrzebna :)
@brenbren9432
@brenbren9432 4 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za cykl wywiadów z ciekawymi ludźmi. Naprawdę wiele się nauczyłam. Każda rozmowa jest niezwykle inspirująca.💙💙🐾🐾🐾
@kemirsz
@kemirsz 3 жыл бұрын
Znakomity materiał. Dziękuję. Będę wracał do tego.
@dogcorner3837
@dogcorner3837 3 жыл бұрын
Ale treściwy materiał! Oglądam kolejny raz i za każdym razem wynoszę coś innego, nowego. Dziękuję!
@OgarnijGo
@OgarnijGo 3 жыл бұрын
Obszar psiej komunikacji jest fascynujący! W kwietniu jadę na warsztaty z Pauliną. Będzie relacja!
@australijczyca
@australijczyca 4 жыл бұрын
Dziękuję za ten wywiad. Super, że zapraszasz inspirujących szkoleniowców. Mój poprzedni pies bał się ludzi i wykazywał zachowania agresywne, dzięki temu mogłam wiele się nauczyć podczas seminarium Alexy Capry. Mój obecny pies zachowuje się "właściwie" w obecności psów i ludzi, dlatego tym bardziej ciekawią mnie klasy komunikacji i chciałabym wziąć w nich udział. Dziękuję za tę inspirację.
@zazak9935
@zazak9935 2 жыл бұрын
Podpowiesz jak to.ogarnelas
@MattiiBibi
@MattiiBibi 4 жыл бұрын
Super wywiad i mimo że wiele aspektów komunikacji już ogarniam, słuchając Pauliny zawsze można wyciągnąć dla siebie coś nowego :)
@maxa4386
@maxa4386 2 жыл бұрын
Super wykład, brakuje mi paktycznych rad. Gdzie można zapisać się do takiej klasy
@grzegorzk4042
@grzegorzk4042 4 жыл бұрын
Dzięki za filmik !!!!
@grzegorzk4042
@grzegorzk4042 4 жыл бұрын
Dzięki za filmik !!
@damiantolak1633
@damiantolak1633 2 жыл бұрын
Jestem ciekaw jak wyglądałby wywiad z Sylwia Najsztub (Fundacja Duch Leona), na podobne tematy.
@141414mk
@141414mk 2 жыл бұрын
Wspaniały film. Jakie potrzeby moze mieć amstaff? Trenujemy głównie posłuszeństwo, codziennie po 15 min. podczas spacerów. W trakcie piesulek jest bardzo nakręcony.
@karolinamuniak6905
@karolinamuniak6905 3 жыл бұрын
Witam Panią, bardzo ciekawa wiedza. Chciałabym jednak zwrócić uprzejmie uwagę, ze rozmawiacie Panie dwie specjalistyki.. poczułam się niczym szczeniak słuchający dwóch dorosłych psów po szkoleniu :) Jestem właścicielka szczeniaczka, który z dłoni robi mi mięso mielinę, mam poszarpane portki, czasem nie mogę zrobić kroku.. i czuję się totalnie zagubiona w gąszczu informacji. Nie wiem, czy mam ją szturchać i mówić nie; nie wiem czy to jeszcze zabawa, czy jest agresywna; nie wiem, czy mam ją uderzyć, czy mam ją ugryźć, ignorować, odizolować.. Mam nadzieję, ze mnie Panie rozumiecie. Oczywiście nie widziałam wszystkich filmów tego świata na temat co robić i nie robić ze szczeniakiem, ale to, co widziałam... sprawia, ze nie wiem. 😳🤗🙋‍♀️🐶🐶🐶
@damiantolak1633
@damiantolak1633 4 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wywiad, który każdy powinien obejrzeć. Niestety muszę potwierdzić, że szkoła uczy o tym co nikomu nie jest potrzebne, o jakichś jednokomórkowcach, natomiast o psach, które ma praktycznie każdy, to temat się pomija. Jedyna wzmianka, którą pamiętam ze szkoły, to coś o warunkowaniu Pawłowa. Jeśli chodzi o niewiedzę właścicieli, to niestety są też tacy, którzy zrobią wszystko, by nie dowiedzieć się czegoś niezgodnego z ich przekonaniami i mogą podważać to co słyszą, albo będą odchodzić w tematy zastępcze, które w żaden sposób psów nie dotyczą, a raczej innych życiowych problemów. Oczywiście piszę to z perspektywy osoby, która raczej z doskoku robi coś z psami, ale jestem ciekaw, to wygląda w Waszym przypadku. Czy trafiacie na właścicieli opornych na wiedzę?
@OgarnijGo
@OgarnijGo 4 жыл бұрын
Tak, ale coraz rzadziej, uf.. To najczęściej osoby, które miały psy od zawsze, więc "wiedzą".
@jolaszymanowska8807
@jolaszymanowska8807 3 жыл бұрын
Dzień dobry. Mam 8 miesiecznego "problemowego " psa. (Wyzel niemieck) I nie bardzo wiem jak sobie poradzić i go wspierać odpowiednio . On jest bardzo emocjonalny i reaktywny. Dąży do spotkania z każdym psem. Kładzie się.. przewraca co ja odczytuje jako chec pozytywnego nastawienia do siebie .. tego drugiego. Mniej więcej miesiąc temu tj. gdy miał około 7 miesiecy zachowanie innych psow w stosunku do niego się zmieniło. Psy( i suczki) , które jeszcze nie dawno się z nim bawiły teraz zaczęły na niego szczekac i warczeć. On jakby tych sygnałów nie rozumie. Dalej chce biegać, podgryzać. naskakiwac uciekać. ( no oczywiście On urósł, stal się też szybszy i sprawniejszy) Gdy bardzo szczekaja to się kładzie ale zaraz wstaje i goni. Musiałam zrezygnować z tych zabaw. , Gdy go odciągam przekupuje smaczkami i nie pozwalam na interakcje to za chwilę zaczyna się szarpać, gryzc smycz ,( bo znalezione patyki wystarczaja mu tylko na chwile wyskakiwać do przodu (juz nie w stronę psa bo zmieniłam kierunek spaceru). Gdy się zaplacze w smycz i dotykam go by go odwiązać to potrafi chwycić zębami również rękę. To duży problem dla mnie , zwłaszcza że dostrzega i reaguje na psy nawet gdy są daleko dwadzieścia kilka metrów. ( Biegamy po lesie). Myślę że jego zachowanie może świadczyć o frustracji. Nie wiem co powinnamzrobic
@weronikarusek5895
@weronikarusek5895 4 жыл бұрын
Magdo była mowa że nie można wzmocnić emocji tylko zachowanie. Ale zachowanie wiąże się też z emocjami. Czy możesz podać jakiś przykład, wytłumaczyć tą kwestię?
@Amulinka
@Amulinka 4 жыл бұрын
Ja nie Magda, ale podam przykład: jeśli karmimy psa podczas gdy się czegoś boi - chcemy zastosować przeciwwarunkowanie, ale robimy to nieumiejętnie, jesteśmy jednak zbyt daleko za granicą komfortu psa - to pies od tego nie zacznie się bardziej bać. Natomiast możemy niechcący wzmocnić takie niepożądane zachowania jak szczekanie.
@justynadrzynicka
@justynadrzynicka 4 жыл бұрын
cześć :D odnosząc się do wątku tego, że obce psy raczej się ze sobą nie bawią, a co ze szczeniakami oraz psimi podrostkami? Czy u nich taka interakcja (bez smyczy) to nie jest sposób na poznanie się? Mam na myśli dwa przypadki, jeden gdy rzeczywiście spotykają się ze sobą dwa młokosy, a drugi to gdy młody pies zachęca starszego do zabawy.
@OgarnijGo
@OgarnijGo 4 жыл бұрын
Szczeniaki i podrostki staram się ze sobą kontaktować - muszą "gdzieś" nauczyć się komunikacji... Ale bardzo uważnie dobieram kompanów (patrzę czy OBA psy radzą sobie w tej sytuacji, gdy nie - to przerywam, zabieram, pomagam, biorę na linkę, itd). Czyli JAKOŚĆ, nie ilość :) Ale oczywiście kontakty muszą być :)
@bg9704
@bg9704 3 жыл бұрын
Wartościowa treść, niestety przekaz dość męczący dla widza. Ammmmm, ammmmm, aaamm...
@emilkadickinson7290
@emilkadickinson7290 2 жыл бұрын
też nie daję rady tego znieść... :(
@zazak9935
@zazak9935 2 жыл бұрын
Ogolnikowo :( malo informacji potrzebnych do wykorzystania w zyciu
@Danuta58
@Danuta58 3 жыл бұрын
Chcialabym oglądać to co mówi pani Ziółkowski ale krew mnie zalewa i rozprasza mnie jak słyszę jej AMm,AMm eee,że, to nieda się slychac
Uciesz się do psa! Nagroda socjalna w praktyce. Wywiad z Jagodą Wejchan ObiFreaks
28:36
Magdalena Łęczycka Szkolenie Psów
Рет қаралды 4,1 М.
From Small To Giant 0%🍫 VS 100%🍫 #katebrush #shorts #gummy
00:19
Players push long pins through a cardboard box attempting to pop the balloon!
00:31
Jak ogarnia psy, klientów, Instagram, hejt, swoje stado Asia Korbal? Wywiad
57:46
Magdalena Łęczycka Szkolenie Psów
Рет қаралды 2,4 М.
Don't bite !!!
10:15
Piesologia
Рет қаралды 743 М.
Nie popełnij tych błędów wychowując swojego psa! Trener opowiada #29
25:43
Magdalena Łęczycka Szkolenie Psów
Рет қаралды 179 М.
Bronienie jedzenia i zero relacji z człowiekiem
11:13
czarne podniebienie
Рет қаралды 34 М.
Twój pies jest agresywny do mijanych psów? | Na psa urok. Lekcja 3/5
15:39
Magdalena Łęczycka Szkolenie Psów
Рет қаралды 37 М.
Mój pies szczeka na inne psy i ludzi. Co robić?
31:33
Psi Behawior
Рет қаралды 51 М.