A keresztes hadjáratok
49:01
8 ай бұрын
Пікірлер
@belaszabo6433
@belaszabo6433 Күн бұрын
Ha a Mézgacsalád propaganda akkor a Bébi Gyurcsány mi?
@bleekcer
@bleekcer Күн бұрын
Aha, és amikor a Holdat megteremtette Isten, arra gondolt, hogy milyen jó kis amerikai propaganda lesz majd belőle. Az, hogy egy korrajznál úgy tűnik, mintha szándékos propagandafogásokkal lenne tele, az egyszerűen a korrajz mivoltából adódik. A készítők abban a korban szocializálódtak, s ez látszódik a Mézgában. Jobb lett volna szerintem ezt az egészet úgy megmutatni, hogy miről szólt az élet és a társadalom a szocializmusban, ugyanis nagyon nehezen hihető, hogy itt a készítők azt lesték folyamatosan, hogy hogy tudják befolyásolni és manipulálni az emberek gondolkodását. Bizonyítja a tudatos propaganda hiányát a számtalan nyakatekert, erőltetett belemagyarázás is, amikor jól láthatóan nagyon sántít egy-egy karakter vagy jelenet propaganda szemüveggel történő megmagyarázása . Adj BÁRMILYEN alkotást BÁRMILYEN korból, s gond nélkül elmagyarázom benne a "rejtett" propagandát, attól még nem lesz tudatos propaganda. Márpedig ha a propaganda nem tudatos, akkor az nem propaganda, legfeljebb fel lehet használni akként.
@zoltanmakovinyi1768
@zoltanmakovinyi1768 Күн бұрын
Hú B+, ennyi faxságot belemagyarázni szegény Mézgáékba már szinte művészet. A Traubisoda meg mint a Coca-Cola szoci ellenfele teória egy külön facepalm.😁
@belabraun5654
@belabraun5654 Күн бұрын
Bár én viszonylag mai gyerek vagyok (2006os) rám is tudott a videó hatni. Én anno az M2 elé ültem le ebéd előtt illetve esténként, így jól ismerem én is a sorozatot, illetve mindig is nagyon érdekelt a történelem ezen szegmense. Köszönöm a feltöltést a családom nevében is, ugyanis ők is elismerésre méltatták a videódat, amikor megmutattam nekik.
@KavicsZrt
@KavicsZrt Күн бұрын
Felesleges volt iyen mély elemzést végezni, ráadásúl lassan be is bizonyosodik, hogy igaza volt a rendszernek:) + kedvenc volt, lesz ....
@joecooper5854
@joecooper5854 Күн бұрын
Rendkívül erőltetett, " hajánál fogva" előráncigált magyarázat. Lehet, hogy " tudodatörit" ,de humorérzéked nincs.
@csababarath2784
@csababarath2784 Күн бұрын
Ilyen emberek éltek akkoriban Magyarországon. Pont, hogy görbe tükröt tart a magyar társadalom elé. Propaganda? Ki a jó példa a sorozatban? Akit propagandisztikus módon, mintaként, állítanának a nép elé? Ilyen nincs. Attól volt a sorozat sikeres, hogy az emberek azt érezték, hogy ők is ismernek ilyen embereket. De a szereplők szerethetőre voltak megcsinálva. Szóval, ez az egész "propagandamese" vonal rettentő erőltetett. Durván átüt, hogy mennyire előítéletes vagy a sorozattal szemben. Ha szeretnél igazi rejtett propagandát látni, akkor nézd meg a Világgá ment csacsi és bari- című diafilmet. A szocializmus éveit éltük és a hetvenes években senki nem számíthatott reálisan arra, hogy ez a rendszer meg fog szűnni. Szóval, ha propagandát szerettek volna, akkor az nem kellett volna ennyire rejteniük. Simán tolhatták volna orbáni tempóban, senki nem szólhatott volna semmit....
@Stephen._.Chapman
@Stephen._.Chapman Күн бұрын
belölle
@tiborson1
@tiborson1 2 күн бұрын
szep munka öcsi, politologusnak tanulsz godolom... szep szakma. hajra!
@tiborson1
@tiborson1 2 күн бұрын
A szomszed orra sem veletlen. ez akkor meg nem volt raszzizmus, csak teny
@TheAdamField
@TheAdamField 2 күн бұрын
Indokolatlanul keves a like! Oriasi video! Kivalo tartalom!!!
@tibornagy4859
@tibornagy4859 2 күн бұрын
2 vörös gyerek és egyik szülő se az. Ezzel mire utaltak a készítők? :D
2 күн бұрын
Propagandamesének beállítani a Mézga családot... Valaki nagyon hatásvadász klikkvadász akart lenni. Szégyen.
@user-lw6kv7qy1u
@user-lw6kv7qy1u 2 күн бұрын
Maximálisan egyetértek. Szeretjük őket és ennyi. (72-es vagyok)
@kisscsaba1688
@kisscsaba1688 2 күн бұрын
Ezt a sok zagyvaságot!
@suzanneszarai
@suzanneszarai 3 күн бұрын
Sok év távlatából mára tudjuk, hogy Pearl Harborban a Japán támadás nem volt meglepetésszerű. Azért nevezték annak mert Roosevelt elnököt az amerikaiak azzal a feltétellel választották meg, hogy ígérete szerint nem csatlakozik a háborúhoz. Mivel elhitették, hogy Japán Amerikát meglepetésszerűen megtámadta, ezért a nép elfogadta, hogy muszáj válaszolni a csapásra és belefolyni a háborúba. Minderről Ted Gunderson-tól, a Los Angelesi FBI volt vezetőjétől tudunk aki miután nyugdíjba vonult, leleplező információkat adott közre.
@csomoskrisztofer7920
@csomoskrisztofer7920 3 күн бұрын
Én nem éltem még, de milyen volt a Kádár korszakban élni? ?
@GORtubei
@GORtubei 3 күн бұрын
Kicsit "belemagyarázottnak" érzem, de az ilyen gondolatokat a küszöb alatt kell becsúsztatni, nem rúghatják be az ajtót. Köszönjük az új perspektívát. Jár a "lájk" és az algorimus komment.
@loodgack
@loodgack 3 күн бұрын
En azert megkerdojelezem most a csatorna nevet🥹 Foleg azzal a pici reszlettel, hogy 1) a 3T nagyon is letezett, es ezeknel sokkal normalisabb dolgok sosem kerultek filmezesre sem 2) Nepo koztudottan elzarkozott a politikatol. A rajzfilm az akkori kozonseget akarta megcelozni, persze hogy az akkori kor szelleme dominalt…belemagyarazzuk a masodik es harmadik evadba is a kommunizmust?
@loodgack
@loodgack 3 күн бұрын
*Nepp J koszi telefon
@gaborballa8566
@gaborballa8566 3 күн бұрын
Sokat gondolkodtál ezen, vagy ez természetes, hogy csak úgy dőlnek belőled ezek a marhaságok? Amit ebben a videóban művelsz azt úgy hívják, hogy belemagyarázás! Szerinted átlag polgár ilyeneket gondolt volna bele? Ki van zárva! Csupán szórakoztatásra volt és ennyi.
@barathpisti
@barathpisti 3 күн бұрын
A fene se gondolta volna hogy rejtett propaganda van elrejtve ezekben a rajzfilmekben (is) igaz annó mivel 1969 ben születtem így egy 1972 ben felvett orsós szalagon volt mint én is....akkoriban nekünk is Kékes tv-nk volt mekkora nagy dolog volt akkoriban!és akkor amit megnéztem pl lopva (az alfa holdbázis c filmet félszemmel) azokra mind mind emlékszem......
@Zsolt.Hajdu.
@Zsolt.Hajdu. 3 күн бұрын
Szerintem valamilyen szinten nem belemagyarázás. Azonban sok rész igen. Az egész sorozat szellemisége tényleg egy propaganda, de önmagában a történetírás elemei pedig nem. Egyszerűen azért propaganda, mert az írók és animátorok alapvetően egy ilyen rendszerben gondolkodtak, ergo nem igazán volt más. Hogy sikeres legyen, kellett az hogy önmagukat megtalálják a sorozat elemeiben. MZ/X egy ilyen Gandalf szerű karakter volt.
@kristofsarkozi9395
@kristofsarkozi9395 3 күн бұрын
Ezzel az erővel elkezdhetnénk belemagyarázni azt a rejtett propagandát, ami szerint a második évadban egy fiatal tehtséges fiú minden követ megmozgat, hogy diszidálhasson de az epizódok végén mindig rájön, hogy az édes anyaföldnél jobb, boldogabb, tökéletesebb és biztonságosabb hely nem létezik, majd belátja tévedésit és, hogy az otthonon kivűl veszély, tökéletlenség, ellenségek, káosz, -Soros- vár rád, ha nem maradsz a seggeden.
@RiczRonin
@RiczRonin 3 күн бұрын
Mondjuk "az európai rajzfilmgyártás nagyszabású vállalása" nem teljesen alaptalan indok volt, lévén ekkoriban is inkább egész estés rajzfilmek készültek. Bár az USA-ban már az 50-es évek második felére a Hanna-Barbera gyárt rajzfilmeket, a japánok csak 1963-tól kezdik el ugyanezt, de az utóbbit egy jó 5 éves huzavona előzi meg, mert egy jelentős problematikája van a dolognak: a pénz. Olyan amerikai művek által dominált piacokon, mint a japán volt, vagy mondhatjuk a kelet-európait is, rendes és rendszeres műsortervbe illő rajzfilmsorozat az úgy nagy szó volt. Lévén a "Nu Pagagyi!"/"No, megállj csak!" 1969-től indul, a Rumcájsz 1967-ben indul útnak, és bár a Kisvakond ezzel szemben 1957-ben, viszont ezek jellemzője minden esetben az volt, hogy nagyon szellősen jöttek a részek. A Kisvakond pl. 2002-ig futott és összesen 49 része volt - a Mézga család megjelenésééig mindössze 4. A Nu Pagagyiból szinte évente volt egy rész eleinte (1978-ig), a sorozat maga 2012-ig futott, összesen 21 résszel. Most tegyük ez mellé a Mézgáékat, amiből 2 év alatt (1968-1969) 13 részt tettünk le, a többi évada meg egy-egy év alatt. Persze, neki lehetne menni gyártástechnológiai és művészeti oldalról is, viszont a fentebb írt oldala finoman szólva is elvitathatatlan, amire nem ártott volna szerintem kitérni az elején, mert sokkal szebben kiemeli a központilag támogatottságát, és egyúttal érvényt szerez egy amúgy sem fals állításnak.
@inandio
@inandio 4 күн бұрын
Szerintem ez mind egy nagy rakás marhaság. A Mézga család egy korszak szimbólumává vált és a magyarok számára örök értéket jelent. Szerintem egy egyszserű, szórakoztató rajzfilm sorozat, amelyik megróbálta kifigurázni az átlag magyar családot a hetvenes évek végén. Nem kell benne többet látni, mint amit alkotói beleraktak. Ellenkező esetben egy rakás sz...ból is lehet filozófiát csinálni.
@MrHusang23
@MrHusang23 4 күн бұрын
A sztori érdekes, az előadás nem tetszett.
@farseverosapirico6248
@farseverosapirico6248 4 күн бұрын
Semmi kommcsi nem volt bennük . Ellentétben a polgári értékeket leégető "Szomszédok" sorozattal , illetve valószínűleg a "Szabó család" széria is a Magyar Rádió sugárzásában ilyen le7ett -- csak az nem hallgatta folyamatában végig senki , én meg aztán pláne nem .
@csiga4444
@csiga4444 4 күн бұрын
Mostanra már ártalmatlan!
@Tibor0803
@Tibor0803 4 күн бұрын
Ebből a rajzfilmből tanultam meg azt, hogy egyes magyar életformák mennyire primitívek voltak a Kádár korszakban, még akkor is ha pontosan nem is tudtam hogy a Kádár korszakról van szó, de hogy a 70-es 80-as éveknél járunk, az már számomra világos volt. A boomer társadalomnak nagytöbbsége szolgalélekként nőtt fel annak ellenére, hogy az egészséges párkapcsolati normák szerint ismerkedtek össze férfiak és nők egyaránt, mégis sokkal kevesebb is elég volt ezen szolgalelkek számára hogy le lehessen őket nyűgözni. Manapság inkább éles elmékkel lehet találkozni, akik mindig tudnak újat mutatni, de már úgy érzik semmirétű párkapcsolatra nincs szükségük, sokuk lélektelenné vált és aszerint vált sikeres emberré. MZ/X-nél nagyon jól megfigyelhető a tördelt magyar nyelvjárás, ami a mostani Y, de főleg Z generációban lelhető fel, tehát aki Köbüki karakterét alkotta, az tényleg nagyot alkotott, mert annak a figurának kapcsolata lehetett esetleges médiumokkal, vagy filozófusokkal, akik megmondó emberei voltak a már távolabbi jövőben élő individuáloknak, hogy azoknak milyen eszményei lesznek, illetve milyen életkép és szokásrendszer szerint nőnek fel. Röpke 20-30 év leforgása alatt hatalmas, de mégis sokak számára szemmel láthatatlan változásokon esett át az egész világunk.
@erikafirgi6926
@erikafirgi6926 4 күн бұрын
Primitív életformák most is vannak bőven... De ha nem tudod alapból, hogy a 70-80-as években Kádár-korszak volt, nem kéne itt filozofálgatnod szolgalelkekről, éles elmékről meg jövőben élő individuálokról...
@zombeemetal
@zombeemetal 4 күн бұрын
Én rühellem a propagandát, meg a kommunizmust, de ebben a sorozatban egyik sincs, ez béna belemagyarázás. Visszaköszön benne a korszak, amikor készült? Hát persze, mint minden filmben.
@sajisama24
@sajisama24 4 күн бұрын
Látszik mennyire súlyos a szociális romlás Magyarországon. Itt egy videó, ami tisztán, csupán tudományos megfigyelés jelleggel beszél egy közkedvelt rajzfilmben előforduló rejtett propagandáról, és mindjárt mindenki úgy kezeli mintha Tudomatörit éppen halálra ítélné a legjobb barátjukat. Politikai apátia, szociális atomizáció, szövegértési hiányosságok és miegymás figyelhető meg a komment szekcióban.
@elgrandenarezcinegore
@elgrandenarezcinegore 3 күн бұрын
Nem is értettem hirtelen mi ez a hatalmas dislike mennyiség egy ilyen minőségű videónál, szétadom
@sajisama24
@sajisama24 3 күн бұрын
@@elgrandenarezcinegore bolondok mind
@gaborarczt
@gaborarczt 2 күн бұрын
Aki ezt gyerekként látta, az nem fogott fel semmilyen utalást. Simán csak élvezte. A felnőttek sem vettek észre (egy-két gondolkodót leszámítva) propagandát, elvégre az ország nagy része még most is képtelen belátni a napi szintű agymosodát, amit a rogáni gépezet művel. Nekik ez a valóság és ez régen is így volt. A nyugat szar, Magyarország jól teljesít, jobban, mint azelőtt. Valójában viszont alapvetően egy korkép volt, ami az akkori Magyarországot nagyon jól leírta. Én gyerekkoromban (kilencvenes évek) csak annyit észleltem ebből, hogy nagyon ódivatú már, és a jövőt elképzelő MZ/X-es jelenteket és az azt követő galibákat leszámítva nem nagyon tudtam élvezni. Leginkább azt éreztem, hogy ez a korszak már elmúlt, és egyáltalán nem gondoltam kívánatosnak. Így miközben akkoriban ez a vágyott, jómódú középosztálybeli polgári életnek számított, már gyerekként is éreztem, hogy nekem már azért jobb, és nem csak a technikailag fejlettebb világ miatt. Ebből azért világosan látszik, hogy valamilyen szinten propaganda volt. Legalábbis példát statuált az emberek számára, hogy hogyan kell viselkedni és milyen célokat kell szem előtt tartani, és mitől számít ő majd sikeres embernek. Miközben visszagondolva meg nagyon kisemberes célok voltak, elvégre a kiváltságosokon kívül az átlag ennél többet nem érhetett el. Pl. jajj de jó, lehetett autója egy családapának, ha sikeres volt... a kilencvenes években a huszonéves apámnak is volt már autója, és már nem is az első, addigra ez már nem számított luxusnak. A TV sem volt luxus, semmi, amit a rajzfilm felvonultat, nem keltett bennem olyan érzést, hogy ők mennyire jól élnek, hiszen addigra ezek már annyira elterjedtek voltak, hogy ez már rég nem volt mérvadó. Miközben ha egy amerikai 90-es gyerek visszagondol a hetvenes, nyolcvanas évekre, nem érzi rosszabbnak vagy elmaradottabnak. Ott nem volt ekkora technológiai és társadalmi ugrás, azt csak az internet hozta el és a 2000-es évekre kezdődött el alaposan átformálódni az élet, míg nálunk a rendszerváltással évekig csak pislogtunk, hogy mi mindenről maradtunk le. Miközben azelőtt elvileg rohadt jól éltünk. Egy amerikainak ez hogy jön le? Van Dodge Viper? Előtte meg volt Ford Mustang. Nem zsiguli meg trabant, hanem többszáz lóerős, akár feltöltött V8-as izomautók. Ráadásul a mustang egy olcsó autónak számított, amit többnyire fiatalok vettek vagy kaptak az érettségiükre... Vagy esetleg kicsivel élesebb az újabb tévé képe? Megjelent a CD, amin végre gombnyomással lehetett számot váltani tekergetés helyett? Ilyet tudott a nyolcsávos kazetta is. Amíg nálunk lovaskocsi hozta szódát, ők McDonaldsban zabáltak már akkor, és közben itt meg megmagyarázták, hogy milyen jól élsz. Miközben a tengerentúlról meg alig tudtunk valamit. Persze már nagyon rég nem láttam egy részt sem, így nem tudom, így visszanézve észre venném ezeket az utalásokat, de alapvetően logikusak voltak a párhuzamok, és teljesen nyilvánvaló, hogyha minden egyes másodpercén hosszasan dolgozott több ember, akkor bizony nem hasraütés-szerűen kerültek bele ezek az elemek. Ettől függetlenül ez egy szórakoztató, gyerekeknek készített műsor volt, amit a felnőttek is szívesen megnéztek, így értelemszerűen nem ez volt "A" propaganda (azt a szerepet a korabeli hírek látták el leginkább), de tagadhatatlanul része az akkori narratívának. Elég csak belegondolni, hogy mi sült volna abból ki, ha leadtak volna itt egy scooby doot vagy pókembert, vagy bármi mást, ami akkoriban amerikában népszerű volt, amiből látszódott volna, hogy ott felhőkarcolók vannak, táskában hordozható telefonok, több száz lóerős autók és úgy alapvetően lényegesebb minőségibb élet. Nem véletlen, hogy csak a flinstone családot sikerült átvenniük. Tessék magyarok, amerikában még mindig a kőkorszakon viccelődnek.
@Bali65432
@Bali65432 Күн бұрын
muh media literacy
@BiharyGabor
@BiharyGabor Күн бұрын
Szerintem azért nem ilyen egyszerű ez. Egyrészt a videó propagandaelemként említ számos egyszerű kulturális elemet, aminem nem a befolyásolás, hanem a - talán nem is teljesen tudatos - valóságábrázolás volt a célja. Másrészt ez a kissé izzadságszagú keretezés olyan ostoba ötleteket eredményez, mint például hogy Mézgáék lakása panellakásszerű lett volna, mintegy a jövőbe látva. A valóság nyilvánvalóan egyszerűbb: az, amit a videó alkotója jellegzetes panellakás-stílusnak vél, az valójában a korábbi időszakban is létező dolog volt, csak az ő történelmi ismeretei és személyes tapasztalatai nem terjednek ki azokra a korábbi évtizedekre, ezzel szemben határozott képe van a panelvalóságról. Ugyanilyen zsákutcás ötlet a kétgyermekes családmodell propagalását belelátni a sorozatba, és összefüggésbe hozni az ország demográfiai történetével, láthatóan keveset tudva a valóságos 20. századi folyamatokról. Szóval nincs azzal baj, hogy a Mézga-sorozatot ilyen szemmel elemzi valaki, erre akár egy doktori disszertáció is építhető volna talán. De ez az elemzés egyszerre lett kissé felszínes és a lehetőségeihez képest túl mélyre ásó.
@czebely-lenartlaszlo1002
@czebely-lenartlaszlo1002 5 күн бұрын
Ember, hány éves vagy? Hány epizódot láttál? Hány évet éltél 1976-1989 között? A TTT-ből ma hova tarrtozol? Ez egy f@szság.
@birkapasztor
@birkapasztor 5 күн бұрын
Nagyon nem tudod a törit, ami most van az is önkényuralmi rendszer, csak még nincs így benne a törikönyvekben, ekkora baromságot belemagyarázni, látszik, hogy még 30 se vagy én a jómagam 40 évével sem éltem annyit benne, amit a szülök meséltek, de sok szempontból az állítólagos kapitalizmus és demokrácia nem közelíti meg, eszmeileg mind megállja a helyét adott séma szerint. Sőt továbbmegyek olvastam Marx-ot és ő nagyon nem úgy írta le, ahogy megvalósult. Csak az a baj, hogy az egyenlő emberek között is vannak egyenlőbbek. Ha nem így lenne, nem fizetnék többet, mint a középkorban. Igen, dondold el, nem tized, hanem 27% az ÁFA is, a többi meg összeségében az lesz, hogy ami valóján neked leesik nettó, az tized. Megelőlegezem, de vonnak egy sor dologra, van hogy 3x is. Most már a takarékodat is megrabolják, akkor ez mi?Mit kapsz érte? Hogy ha bajod van keress ügyvédet és évek múlva talán igazad lesz és talán kapsz valamit de inkább semmit.
@CIRMOSOFT
@CIRMOSOFT 5 күн бұрын
Az éjjel nappal budapest propa gandáját is ellemezhetnéd és az első hip hop ganxta karier történelmet.
@dobanyi
@dobanyi 5 күн бұрын
Ha ez a propaganda annyira el volt rejtve, hogy rajtad kívül senki nem vette észre 50 éven keresztül, akkor érdemes lenne elgondolkoznod azon, hogy tisztában vagy-e a szó jelentésével. A művészetben a burkolt üzengetés pont, hogy a rendszert kritizáló alkotók eszköze, és nem pedig fordítva.
@adriaforum
@adriaforum 5 күн бұрын
Azert volt 1 csatorna, mert technikailag nem lehetett tobb. Ebbe most valaki olyan probalja belemagyarazni a hulyesegeit, aki csak a digitalis korban elt. Ma van 200 csatorna, aminek a zome igyanazt a nephulyitest vegzi, csak teklamokkal teletuzdelve.
@user-ft4cx1ts9y
@user-ft4cx1ts9y 5 күн бұрын
Tudomatörit Boycott Boycott Boycott Boycott !
@lucky-uu3ks
@lucky-uu3ks 5 күн бұрын
Ha jól értem most már nem csak az kommunista aki nem a fideszre szavaz, hanem az is aki szereti a mézga családot😂😂😂😂
@GrzegorzBrzeczyszczykiew-kr8sn
@GrzegorzBrzeczyszczykiew-kr8sn 5 күн бұрын
32:29-32:34
@Gvprtskvni
@Gvprtskvni 5 күн бұрын
-Mit iszik? Erőset, édeset? -Mindent. Én mindenivó vagyok. -Ohohohoho, minden ivó! Milyen szellemes.
@petertamaskiss6990
@petertamaskiss6990 6 күн бұрын
Dr. Bubó, Mekk Elek, valamint Kukori és Kotkoda is méltó lenne az elemzésre.
@laszlobarany5368
@laszlobarany5368 6 күн бұрын
Kérdezzük inkább meg pl a japánokat, mint kívülálló nemzetet, hogy mondjuk a Frédi-Béniék vagy inkább a Mézgáék? Tényleg hulladék volt szinte mindenben a magyar szocializmus, de kultúrában világszínvonalat képviseltünk. Zenében pl Presser Gábor, még a BBC is átvette a dalát. Filmművészetben még Oscar-díjat is kaptunk. Teljesen indokolatlan dolog összepropagandázni ezt a rajzfilmet is. Háztáji gazdálkodás, ja, kicsit misztikusan és utópisztikusan és igen magas szintű sci-fi minőségben.
@MidnightSky69
@MidnightSky69 6 күн бұрын
Ez nem propaganda volt, hanem ez volt akkoriban a korszellem.
@alexanderdavid4034
@alexanderdavid4034 6 күн бұрын
a tobbi videodat meg nem lattam, de ezzel nagyon bakot lottel ;-)
@tothpeter8118
@tothpeter8118 6 күн бұрын
Hát azért olyan sok tv nem volt.Nagyapám mesélte hogy náluk a szülőfalujukban az utcában csak egy házban volt tv.És ez már bőven '70-es évek vége volt.
@szilardtoth8118
@szilardtoth8118 6 күн бұрын
Butaság. Attól, hogy akkori élethelyzetek szerepelnek benne, nem lesz propaganda.
@imreressinka2923
@imreressinka2923 6 күн бұрын
Nézzetek "aranybulla"-t vagy "elk u rtuk"-at, a mézga családot pedig hagyjátok meg azoknak, akik értik!
@lachneradam1607
@lachneradam1607 6 күн бұрын
Szerintem ezt belemagyarázás...
@intel386DX
@intel386DX 6 күн бұрын
Is it possible to add e glish subtitles? This animation is one of the best communist animations :)
@zoltanbata8571
@zoltanbata8571 6 күн бұрын
A mai Fideszesek egyszerre kommunisták és nácik
@belaba3346
@belaba3346 6 күн бұрын
Hát jót derültem ezen meg a posztokon is. Jó pár sör után egy nyári este jót lehet ezen filozófálni. Engem érdekel a történelmünk, és főleg az első Mézga sorozatot imádom. De soha soha fel nem merült semmiféle propaganda. A szereplők egy abban a korban egy budai alsó középosztály szerű családot jelenítenek meg, ami talán akkor egy legtöbb család számára elérhető álomnak tűnt. Ami persze nem igaz, és valóban ezután robbant be a lakótelep korszak. Egyszerűen egy jó kis szellemes humoros sorozat volt, ha valami, hát ez tényleg propaganda mentes volt szerintem. Persze lehet belemagyarázni, de ha nagyon eröltetett, és van ésszerű egyszerűbb magyarázat is, akkor az valószínűbb. Egyébként soha semmilyen beszélgetésben senkinél fel sem merült hogy a szórakoztatáson kívűl bármilyen más üzenete lenne. És ha az emberek nem érzik, akkor vagy nagyon ügyesek voltak az alkotók (ami igaz, csak nem így) vagy tényleg nem is volt jelen semmi egyéb. 😊