Każdy komunista to kobieciarz i każdy kobieciarz to komunista.
@jarosawweteski89823 күн бұрын
teraz to ja wiem. dzięki.
@PunktWidzeniaStudioArchКүн бұрын
Dzięki za komentarz! :)
@dariuszkowalski-k5r4 күн бұрын
Owszem inspirujące, ale mieszanie duchowości do architektury ?
@PunktWidzeniaStudioArchКүн бұрын
Według Louisa Khana nie ma w tym nic dziwnego :)
@dariuszkowalski-k5rКүн бұрын
Jakże by miało być inaczej - przecież na tym zbudował swoją karierę. Trzeba było jakoś "zmiękczyć" te tony betonu (które mówią same za siebie na szczęście do przeciętnego odbiorcy).@@PunktWidzeniaStudioArch
@radekwargacki16814 күн бұрын
🙈
@PunktWidzeniaStudioArch4 күн бұрын
Dziękujemy za komentarz :)
@martatkocz6 күн бұрын
dom parterowy z płaskim dachem
@PunktWidzeniaStudioArch5 күн бұрын
Ten typ zabudowy zaliczamy do budynku w stylu modernistycznym :) Dzięki za komentarz!
@luigi71304 күн бұрын
No i kiedy pierwszy materiał:-)?
@FreeLensImage6 күн бұрын
Blacha na dach - łata 3cm - pod spodem pełne deskowanie OSB z papą - łata 3 cm wełna 20cm - folia - plyta GK... Czy to ma sens ??;)
@KrzysztofPijar6 күн бұрын
Dom jednorodzinny jest moim marzeniem. Mam już dość sąsiadów z każdej strony i wychodzenie na piętro.😊
@PunktWidzeniaStudioArch5 күн бұрын
Nie jest Pan sam Panie Krzysztofie... ;)
@marekszaqal30068 күн бұрын
Pracuje jako elektryk ns Islandii i przy domach szkieletowych i przy domach/ blokach z betonu ( lane ściany zbrojone) Sam żyje w szkieletowym domu na Islandii. Wiatry są w porównaniu z Polską ogromne, sztormy, deszcze, śnieżyce i nie ma najmniejszego problemu. Większość domów budowanych jest na płycie fundamentowej. Tylko część jest budowana z prefabrykatów. Do wykończenia o dużo przyjemniej pracuje się w obiektach szkieletowych, co ciekawostka było dla mnie większość domów ma elewacje z blachy.
@krzysztofolszak41228 күн бұрын
Lecz pamiętaj to wszystko kosztuje
@PunktWidzeniaStudioArch8 күн бұрын
Co ma Pan na myśli?
@krzysztofolszak41228 күн бұрын
@@PunktWidzeniaStudioArchKażda zmiana, coś co trzeba obliczyć indywidualne pod projekt
@panczarek346314 күн бұрын
Niezbyt. Ciut za dużo gołego betonu. Trochę "ciężkie".
@PunktWidzeniaStudioArch8 күн бұрын
Dziękujemy za komentarz :)
@dariuszkowalski-k5r4 күн бұрын
Pewnie inspirowali się nim twórcy betonowych kloców (czytaj "ławek do siedzenia") na niektórych stacjach metra...
@jacekkosinski98120 күн бұрын
Witam przerobiłem piwnicę na pokój mieszkalny podmurówki są z kamienia izolacja pozioma jest metr nad wylewką oddalił się od 5 do 10 cm ze stelażem na który przykręciłem płyty regipsowe nie dając folii paroprzepuszczalnej w domu jest ogrzewanie podłogowe zimą wszystko jest okej problem występuje wiosną latem i jesienią kiedy na dole płyt tworzy się grzyby i pleśń jak mam ocieplić ten pokój od wewnątrz? Myślałem żeby nawiercić otwory na dole płyt regips wpuścić pianę poliuretanową do wysokości 10 cm nad wylewką w regipsach zrobić otwory i dać tam kuleczki styropianowe na regipsa na taśmę dwustronną przykleić folię paroprzepuszczalną i na tą folię do poprzedniego regipsa przykręcić drugi regips chodzi o to żeby jak najmniej się napracować proszę o podpowiedź w tej kwestii Czy to zda egzamin
@tebaluga6 күн бұрын
Może iniekcja scian? Jeżeli to piwnica
@jacekkosinski98120 күн бұрын
Witam mam mały problem zrobiłem pokój z piwnicy ta piwnica ma fundamenty z kamienia niestety musiałem się obniżyć z wylewką wewnątrz pomieszczenia i dlatego izolacja pozioma jest metr nad wylewką pod wylewką jest chudziak na to styropian i podłogówka oraz panele zrobiłem ściany z regipsów na stelażach oddalonych od podmurówek z kamienia jakieś 10 do 15 cm w niektórych miejscach 5 cm nie dałem żadnej folii para przepuszczalnej tylko na stelaż od razu regipsy wychodzi mi grzyby i pleśń na dole i zazwyczaj widzę to w okresie wiosny lata jesieni w okresie zimy kiedy działa podłogówka nie występuje taka sytuacja jak mam ocieplić dom od wewnątrz żeby nie występował grzyb? Myślałem nawiercić w regipsach na samym dole kilka dziurek i wstrzyknąć piankę poliuretanową resztę uzupełnić kuleczkami styropianowymi do wysokości ponad metr nad posadzkę żeby bariera przekroczyła izolację poziomą na regipsy dać folię para przepuszczalną i przykręcić drugi regips żeby nie demontować tych pierwszych co o tym myślicie?
@daliowa22 күн бұрын
2:27 literówka :)
@PunktWidzeniaStudioArch22 күн бұрын
Albo Easter Egg dla spostrzegawczych... :) Dzięki za czujność i komentarz!
@remotepeak23 күн бұрын
Chcę żeby było dobrze. Dlatego wstawiam komentarz. :) Łapka i subskrypcja też jest.
@PunktWidzeniaStudioArch23 күн бұрын
Dziękujemy!
@GreenMerlin24 күн бұрын
Bloczki kermazytobetonowe ?
@PaweRutecki-uj2yy24 күн бұрын
Witam serdecznie :) Czyli wychodzi na to że ściany z keramzytu najlepiej jest pokryć wełną czy styropian aby dom byl zdrowy bo już się zakręciłem i jaki tynk byl by najlepsze w obu przypadkach . Dziekuje i pozdrawiam :)
@mucios11Ай бұрын
Tylko płaski z tarasem
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dzięki za komentarz :)
@czyszczenieinstalacjico8163Ай бұрын
Bardzo fajnie wytłumaczony wykres przenikania ciepła wewnątrz przegrody - naprawdę ukłon za prosty język. Nie rozumiem natomiast tej folii. Nie widziałem żadnego budynku, by stosowano folię paroizolacyjną pomiędzy murem a warstwą ocieplenia, a przecież zawsze punkt rosy wypadnie w warstwie ocieplenia, no chyba, że ocieplenie będzie tak nieskuteczne, że punkt rosy wypadnie wewnątrz muru. Więc czy wszystkie budynki (np. bloki z tzw. wielkiej płyt) są źle zaizolowane, bo punkt rosy wypada wewnątrz warstwy ocieplenia a pomiędzy murem a warstwą ocieplenia brak przegrody paroizolacyjnej?
@PunktWidzeniaStudioArch25 күн бұрын
Dziękujemy za komentarz. :) Jeżeli te budynki są zaizolowane termicznie styropianem to nie ma problemu, aby nie było folii. Styropian jest odporny na wilgoć. Folii używamy w przypadku izolacji wełną.
@czyszczenieinstalacjico8163Ай бұрын
Coś mi się nie zgadza,. W filmie odnośnie punktu rosy, było mówione, że nie powinno się tak projektować ocieplenia, by punkt rosy wypadał wewnątrz ocieplenia (lub powinno się przeciwdziałać przenikaniu wilgoci poprzez zastosowanie folii paroizolacyjnej pomiędzy warstwą muru a ocieplenia), kolejna kwestia to wilgoć w styropianie. Mówi Pan, że wilgotny styropian nie traci swoich właściwości termoizolacyjnych, z tego co wszędzie czytam, to tylko niektóre rodzaje styropianów (np. xps a także styropiany dedykowane np. do ocieplania fundamentów) są odporne na wilgoć, a powszechnie stosowane styropiany do ociepleń elewacji, czyli tzw. białe czy szare, właśnie pod wpływem wilgoci tracą swoje właściwości termoizolacyjne. Jak to więc jest?
@PunktWidzeniaStudioArch25 күн бұрын
Wszystko zależy od jakości i montażu produktu. Odpowiednio wykonana izolacja fasady białym styropianem nie nasiąknie wodą, ponieważ jest chroniona tynkiem, który jest pierwszą barierą chroniącą przed warunkami atmosferycznymi. Wilgoć związana z punktem rosy nie powinna pogorszyć właściwości termoizolacyjnych produktu.
@mucios11Ай бұрын
Dobre wyjaśnienie
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy! :)
@jaroslawokragy6830Ай бұрын
zamiast kominka świeczka
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy za komentarz :). Świeczki są doskonałym pomysłem na stworzenie przytulnego klimatu!
@herdzikaleksander8923Ай бұрын
jezeli damy paroizolacje na zewnatrz miedzy styropianem a cegla, mozemy doprowadzic do zamarzania wody w murze i jego uszkadzania?
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy za komentarz! W naszej opinii nie polecamy tego typu rozwiązań, ponieważ nawet dobrze zaizolowana termicznie ściana będzie zbierała wilgoć a dodatkowo przy montażu styropianu kołkami przerwiemy paroizolację.
@herdzikaleksander8923Ай бұрын
te oznaczenie izolacji odnosi sie do welny mineralnej, nie styropianu
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy za komentarz!. Oznaczenia można stosować zamiennie, najważniejszy jest opis :).
@sewilla.przewodnikАй бұрын
Bardzo ciekawe!
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy za komentarz! :)
@PawełPaweł-f2fАй бұрын
Tylko dom Nie wyobrażam sobie życia w pudełku gdzie za każdą ścianą ktoś siedzi
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy za opinię! :)
@Anita-og8kyАй бұрын
Nic nie rozumiem. Chce ocieplać wełna szklaną, ale mam dom w otoczeniu drzew , będzie dobrze ?
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy za komentarz! W naszej opinii jeżeli wełna zostanie dobrze zabezpieczona to nie ma przeciwskazań do stosowania w pobliżu zieleni wysokiej.
@Anita-og8kyАй бұрын
@PunktWidzeniaStudioArch Dziękuję, a jaka wełna byłaby najlepsza ?myślę na ganku o 10 cm, a cały dom 20 ?zalemi mocno na ochronie antydzeiekowej no i plus to ocieplenie
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Nie znamy Pani domu ani sytuacji więc nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie. W razie kolejnych pytań zapraszamy do kontaktu mailowego :).
@MGR-nc2byАй бұрын
Nie pomogłaś w podjęciu decyzji. Obecnie od 19 lat mam blat, który wygląda jak laminowany, a jednak jego zaletą jest odporność na wysokie temperatury, mogę położyć garnek zestawiony z palnika i blat ciągle jest jak nowy. Dodam, że nie był tani, należał do drogich blatów z płyty. Więc, co to za materiał na jego powierzchni ? Co do granitu, pęka i pozostają plamy, czyż nie ? Wiem, bo mam w łazience
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy, że Pani/Pan podzielił się swoimi doświadczeniami. Każdy komentarz jest dla nas bardzo ważny. Wybór tak trwałego blatu był świetną decyzją. Jeżeli ma Pan/Pani wątpliwości co do wykończenia zapraszamy do kontaktu indywidualnego. Na pewno pomożemy :). Co do granitu, to rzeczywiście może pękać i pozostawiać plamy, zwłaszcza jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowany, dlatego warto dbać o jego konserwację.
@spierdlajifyАй бұрын
Proszę mi pokazać pianę pur 0,021 :O Pomijam już absurdalnie niską cenę. Rzeczywistość jest taka, że nigdy nie wiemy co nam natryskują
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy za komentarz! Piana PUR o współczynniku 0,021 to niski wynik, ale warto pamiętać, że tego typu produkty mogą mieć różną jakość w zależności od producenta i technologii. Często zdarza się, że cena nie zawsze odzwierciedla jakość, a przy natrysku rzeczywiście może pojawić się problem z kontrolą jakości materiału. Dlatego ważne jest, aby wybierać sprawdzonych wykonawców i zawsze prosić o certyfikaty i próbki przed realizacją. W ten sposób można uniknąć niespodzianek i mieć pewność co do zastosowanego materiału. Mamy nadzieję, że chociaż trochę Panu/Pani pomogliśmy.
@rafalrafaello8607Ай бұрын
Mam budynek ocieplony 20 cm styropianem na zewnatrz i chcialbym ocieplic sciany wewnętrzne szczytowe na strychu nieogrzewanym czy to jest dobra opcja? Zostalo mi troche styropianu i chcialbym go wykorzystać. Dzieki za odpowiedź z gory.
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy za komentarz! Ocieplenie ścian wewnętrznych styropianem może być dobrą opcją, ale warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Na przykład jeśli chodzi o strych nieogrzewany, to kluczowe będzie zapewnienie odpowiedniej wentylacji.
@CoByTuJeszczeSpierdolicАй бұрын
A czy mozna ocieplić budynek z kamienia wapiennego od środka plytami pir? A jeśli tak, to czy lepiej jest to zrobić na stelażu, jak w przypadku gk, czy raczej powinno się te płyty przykleic do sciany?
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Dziękujemy za komentarz! W naszej opinii lepszą opcją będzie ocieplenie na stelażu, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Tak naprawdę co do zasadności i formy izolacji należałoby przeprowadzić inwentaryzację muru.
@CoByTuJeszczeSpierdolic9 күн бұрын
@@PunktWidzeniaStudioArch dzięki za odpowiedź
@PunktWidzeniaStudioArch8 күн бұрын
Nie ma sprawy :)
@margat80512 ай бұрын
Ale to jest 13 stopni na scianie czy powietrza?
@lajosszeleszi-xl5tfАй бұрын
na scianie
@PunktWidzeniaStudioArchАй бұрын
Tak, na ścianie.
@iwonafryauf48182 ай бұрын
Bardzo ciekawe tłumaczenie.... DZIEKI😘
@PunktWidzeniaStudioArch2 ай бұрын
Dzięki za komentarz :)
@bambobambo25772 ай бұрын
Gdzie dać tą paroizolację? Np. ściana silikatowa ocieplona styropianem od zewnątrz, gdzie punkt rosy znajduje się w warstwie izolacji. Pod styropianem? Będzie przebita kołkami Od strony wewnętrznej muru? Problem z instalacją kontaktów, przełączników itd. Szukam w czeluściach internetu i nic nie mogę znaleźć Wszyscy kleją styropian na mur i żadnej paroizolacji nikt nie daje. Styropian nie będzie stale nasiąknięty np. zimą?
@PunktWidzeniaStudioArch25 күн бұрын
Dziękujemy za komentarz. Jeśli ma Pan budynek ocieplony styropianem to naszym zdaniem nie dawać paroizolacji. Ten materiał bardzo dobrze radzi sobie z wilgocią. Odpowiednio wykonana izolacja fasady styropianem nie nasiąknie wodą, ponieważ jest chroniona tynkiem, który jest pierwszą barierą chroniącą przed warunkami atmosferycznymi.
@nitroprusydek76172 ай бұрын
ciekawe czym uzasadniony jest wiekszy koszt takiej rolety nadstawnej. O ile rozumiem koszt robocizny to sama roleta to jest praktycznie to samo.
@PunktWidzeniaStudioArch25 күн бұрын
Dziękujemy za komentarz. Naszym zdaniem większy koszt takich rolet jest uzasadniony tym, że łączą funkcjonalność elewacyjnych oraz estetykę podtynkowych.
@nitroprusydek761724 күн бұрын
Czyli wyłącznie marketing i marża. Bo konstrukcyjnie to samo.
@PunktWidzeniaStudioArch8 күн бұрын
Najprawdopodobniej :)
@agaaga78172 ай бұрын
😮
@PunktWidzeniaStudioArch2 ай бұрын
XD
@Nietoper402 ай бұрын
Kiedy brakuje ci kasy w simsach i sprzedajesz ściany
@PunktWidzeniaStudioArch2 ай бұрын
Doskonałe XD
@radbraw51012 ай бұрын
Można rozważyć modrzew,dość twardy gatunek i długowieczny cena 70-120 pln za m2 elewacja na 50 lat
@PunktWidzeniaStudioArch2 ай бұрын
Dzięki za komentarz! :)
@kamilknap63482 ай бұрын
Super odcinek :) jaki więc byłby najlepszy sposób ocieplenia stropu domu murowanego? Jest to zagadnienie złożone, ale rozwiązań jest wiele i nie wszystkie można sprawdzić na własnej skurze. Mogę prosić o sugestię? :)
@PunktWidzeniaStudioArch2 ай бұрын
Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielu czynników, takich jak technologia stronu, rodzaj ogrzewania, instalacje wewnętrzne i wiele, wiele innych czynników...
@kamilknap63482 ай бұрын
@@PunktWidzeniaStudioArch mógłbym prosić o maila, żeby skontaktować się? Bardzo podoba mi się sposób, w jaki analizujecie problem.
Chyba wypadałoby pokazać chociaż po sztuce na żywo tego o czym jest materiał.
@PunktWidzeniaStudioArch2 ай бұрын
Dzięki za komentarz! :)
@radbraw51013 ай бұрын
Prosto i skutecznie - super 👍
@PunktWidzeniaStudioArch2 ай бұрын
Dzięki za komentarz! :)
@adamczaja-pankiewicz3 ай бұрын
trudno to nazwac architektura. paskudztwo 🤮 minus
@mariuszgemidow70813 ай бұрын
Fajnie się to ogląda.
@PunktWidzeniaStudioArch3 ай бұрын
Dzięki za komentarz :)
@XYZ-qb7iu3 ай бұрын
To ja chyba zostanę przy drewnianym
@PunktWidzeniaStudioArch3 ай бұрын
Dzięki za komentarz! :)
@Maciej1983pl3 ай бұрын
Izolacja ze styropianu ulega degradacji z czasem, dlatego trwalsza będzie wełna i dłużej będzie utrzymywać swoje właściwości izolacyjne. Myśląc długofalowo - wełna będzie lepszym rozwiązaniem. Warto to rozważyć bo mało kto o tym mówi. Pozdrawiam.
@ytseJan3 ай бұрын
Dlaczego ulega degradacji? Styropian nie narażony na UV nie zmienia swoich właściwości.
@tomtopl70623 ай бұрын
W domu rodziców (poniemiecki) w latach 90-tych ocieplali białym styropianem grubości maks 4cm i do tej pory nie ma i nie było problemów-zerwana część by skontrolować. Budowa ściany od zewnątrz-cegła/pustka/cegła/styropian/tynk Pewnie przy większej grubości mogłoby się coś pojawić,ale i tak najistotniejsza jest wentylacja bo to jest główna przyczyna grzyba.
@PunktWidzeniaStudioArch3 ай бұрын
Słuszna uwaga odnośnie wentylacji! Bardzo dziękujemy za komentarz :)
@remotepeak4 ай бұрын
Panie Macieju, jeśli chodzi o rozstrzygnięcie tego Waszego sporu o użyteczność architektury, to wybór ma Pan taki: albo może Pan mieć rację, albo święty spokój :) Wybór należy do Pana.
@PunktWidzeniaStudioArch3 ай бұрын
Dziękuję! To bardzo cenna rada. Wezmę sobie do serca :)
@PerseptDesign4 ай бұрын
Dziekuej za bardzo fajny materiał. Szybkie pytanie: Gdzie odczytujemy te 11 gr pary wodnej przy 21 stopniach? Z wykresu wynika, że jest ok 14 g.
@PunktWidzeniaStudioArch25 күн бұрын
Dziękujemy za komentarz. Ma Pan rację - przy 21 stopniach jest to 14g. Wkradł się błąd.
@PerseptDesign25 күн бұрын
@PunktWidzeniaStudioArch dziękuję za odpowiedź. Troszkę mnie to zdezorientowało :)
@PunktWidzeniaStudioArch8 күн бұрын
Dziękujemy za czujność :)
@FanAtykOne4 ай бұрын
Pytanko mam kierowniku :) Mam pomieszczenie gospodarcze, w którym chciałem sobie zrobić miejsce do posiadówek, także jesienią czy wiosną, stąd pomysł na docieplenie od wewnątrz 5cm multiporem (nie mam opcji ocieplenia zewętrznego). Czy takie rozwiązanie zda egzamin, jeśli będzie się tam okresowo grzało jakimś małym piecykiem? Początkowo zaciągnąłem też wewnątrz ściany tynkiem gispowym w celu wyrównania mega krzywych ścian, ale dowiedziałem się od znajomego budowlańca że to błąd, bo ściany nie będą oddychać. Faktycznie tak jest? Proszę o odpowiedź, bo nie wiem co teraz robić :/
@PunktWidzeniaStudioArch4 ай бұрын
Czy to pomieszczenie gospodarcze jest dodatkowo ocieplone od zewnątrz? Jak zwykle, odpowiadamy na tego typu pytania tak samo, czyli że konieczne byłoby przeprowadzenie obliczeń. Zachęcamy do wysłania zapytania na maila: [email protected]
@FanAtykOne4 ай бұрын
@@PunktWidzeniaStudioArch Nie jest ocieplone od zewnątrz, dlatego chciałem zastosować multipor od wewnątrz. To prawda z tym tynkiem gipsowym? boję się że za kilka lat wyskoczy mi grzyb... :(
@PunktWidzeniaStudioArch4 ай бұрын
Trudno mi powiedzieć, czy ten tynk gipsowy będzie miał jakiś negatywny wpływ. Szczerze, to nie spotkałem się z takim problemem, ale skoro Pana znajomy budowlaniec ma taką opinię, to może ona wynikać z jakiegoś złego doświadczenia. Jeżeli jest możliwość, to zawsze zachęcamy do izolacji od zewnątrz. Izolację od wewnątrz powinno traktować się awaryjnie, tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy izolacja od zewnątrz jest niemożliwa. Nie powinno się jej traktować izolacji od wewnątrz, jako rozwiązanie równorzędne, na zasadzie, że tak jest taniej, bądź wygodniej :)
@frfrank98014 ай бұрын
Najwiekszy glab, niedlugo kibel postawia obok lozka jak za komuny w szpitalu. 😱😱😱😱😱😱
@PunktWidzeniaStudioArch4 ай бұрын
"Nie zarzucać! Na ostro się kręci." ;)
@seedog2784 ай бұрын
A czy ocieplenie dachu poddasza może wyglądać w taki sposób: między krokwie: - 2 cm dylatacji od membrany - poniżej 10 cm płyty PIR - poniżej 5 cm wełny (dla akustyki) pod krokwiami: - 6 cm płyty PIR Materiał kupiony, nawet zacząłem już to robić. Ale coś mnie tknęło żeby sprawdzić o co chodzi z tym punktem rosy i zgłupiałem. Patrzyłem tylko na izolacyjność termiczną, pomijając całkowicie temat punktu rosy w przegrodzie. Kalkulatory punktu rosy nic tu nie podpowiedzą. Jak to widzicie?
@PunktWidzeniaStudioArch4 ай бұрын
A dlaczego "kalkulatory punktu rosy nic tu nie powiedzą"? Właśnie od tego bym zaczął :)
@seedog2784 ай бұрын
@@PunktWidzeniaStudioArch To może inaczej. Trzeba umieć z nich korzystać:) Samo stwierdzenie z kalkulatora że przy 22'C i wilgotności 50% punkt rosy wynosi "tyle a tyle", nie mówi mi kompletnie nic o tym, czy ten punkt wypadnie gdzieś pomiędzy którąś z trzech warstw izolacji. Bo jeśli wypadnie np. w wełnie pomiędzy płytami PIR i wystąpi tam kondensacja pary, to nie będzie możliwości odparowania powstałej wody. Nie wiem czy w ogóle to jest problem i czy ta kondensacja może wystąpić w przegrodzie. Lub jeśli już, to w jakim punkcie jak np. w środku będzie 22' a na zewnątrz -15'. Dostępne kalkulatory nie mają takich danych do wprowadzania, więc jak dla mnie są bezużyteczne przy mojej rozkmince. No a nie chciałbym się narobić i dodatkowo zrobić to źle
@PunktWidzeniaStudioArch4 ай бұрын
Jasne. Jak zwykle w takiej sytuacji, zapraszam do przesłanie zapytania do nas bezpośrednio na maila: [email protected]