Гра крута музон теж топовий додав його у переглянути пізніше топ відос
@RodniUA17 күн бұрын
Коментар для підтримки каналу та просування алгоритмами. Їжте маленькі, їжте вдосталь😊
@trrtrr264419 күн бұрын
Щось ви даремно так накидуєте лайна на гравців, зокрема на українських. Якщо чоловік говорить, що не хоче відігравати жінку чи гея, то він вже одразу гомофоб?! Коли хтось обирає не нормальний секс, а якісь альтернативний, то це його особиста справа та його за це не варто засуджувати... то чому це не працює в інший бік? чому ці борці за толерантність починають засуджувати чоловіків, які хочуть відігравати персонажа чоловічої статі та нормальної орієнтації? Їхній вибір ми маємо шанувати, а власного соромитися? Терпимість до вибору меншин не має перетворюватися на примус більшості до такого самого вибору.
@trrtrr264419 күн бұрын
6:48 - якій збіса ігри товар? Ми вже не купуємо ігри, "експерт" ви наш, бо нам їх ніхто не продає. Ми лише ліцензуємо ігри... ми віддаємо гроші, але ми не отримуємо таких прав, які ми маємо на куплену паперову книжку. Ось де треба порівнювати ігри та книжки.
@ArtemLysUA18 күн бұрын
А ми ніколи їх і не купували. Це завжди було ліцензійне право на користування, а не володіння. Навіть коли ви купуєте диск, ви не володієте грою, ви володієте диском, як фізичним носієм.
@jestem_kotek19 күн бұрын
що за ігри на обкладинці?
@ArtemLysUA19 күн бұрын
FEZ, Super Meat Boy, Hollow Knight, Baldur's Gate III.
@maksym727919 күн бұрын
Цікаво. Дякую!
@ThunderUA.4620 күн бұрын
Ехх Дюнкаа…
@felierQuest-c8s20 күн бұрын
кенши інді гра =)
@sauronin205821 күн бұрын
Що я можу сказати, інді зараз справді має дуже розмите значення. Деякі інді можуть виглядати справді краще, технологічніше та просунутіше ніж багато сучасних ААА ігор. Мені здається для справжніх "Інді" пора змінювати або придумати нове значення. Тому що багато платформерних чи 2д ігор не являюься інді, так як в них є видавці). Коротше треба нові терміни створювати, бо ААА та Інді вочевидь вже застарілі для цього часу) І так, VALVE справді може рахуватись, як інді компанія, думаю їх можна назвати Тріп Інді студія, а Брама Балдура це Тріпл Інді гра, бо я просто не знаю, як це ще називати)
@МаксимМиронов-ю7ц21 күн бұрын
Ну то что в Индии
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Очевидно ж 🤭
@olgayaskiv441321 күн бұрын
Бракує якогось висновку в відео
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Та чому ж, він є, остання хвилина відео.
@musicacc272821 күн бұрын
Як і міф про сильні та незалежні країни
@dj_prime375221 күн бұрын
Я тільки не зрозумів, що тут руйнівного 👀
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Ну багато людей дійсно не задумуються, що не все інді, яке з пікселями і 2D. Ну і що може бути інді з бюджетом у 100 лямів, теж не часто побачиш
@heroesua21 күн бұрын
За Ларіан же була інфа, що Тенсент в них вклалилися, але так, формально вони інді.
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Ларіан відсутні на біржі, тому це "трохи вклалися" дещо відрізняється в того, як ті ж Тенсент вклалися в Ремеді, які є публічною компанією. Очевидно, що навряд у Вінке було 100+ лямів на BG3, і без сторонніх інвесторів тут точно не обійшлося. Тенсент тут як один із інвесторів, який умовно вклав 1 гривню, а отримав півтори.
@WorldofConsoles21 күн бұрын
З днем народження дядьку!
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Дякую ☺️
@scarlight5021 күн бұрын
Так по суті нічого і не змінилося. Інди так і залишилися інді, навіть у випадку, коли умовний Devolver видає гру. А такі проєкти як Stalker, BG 3 це і є 100% інді. В англійській вікі навіть є термін, який описує такі ігри ІІІ, калька на ААА.
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Та ні, інді, у якого є повноцінний видавець який фінансує розробку не може бути "інді", це суперечить саму терміну "незалежний".
@scarlight5021 күн бұрын
@ видавець не зобовʼязаний фінансувати розробку. Видавець може займатися розповсюдженням та, за потреби, маркетингом. Ви ж самі наводили приклад виходу терарії на консолях, тут логіка така сама.
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Так, але одне одному не заважає. Я ж у відео пояснив, в яких випадках наявність видавця не перетворює інді на "студійний" проєкт. Але при цьому він все одно є видавцем, просто умови співпраці відрізняються. Девольвер фінансує ігри, а тому вони не можуть бути "інді"
@luckyboy450421 күн бұрын
Сподобалося відео) Ви завжди класно глибоко копаєте)
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Ну не перебільшуйте, не завжди, але цього разу трішки посидів над сценарієм 😁
@Pantelyk21 күн бұрын
Артеме, ви не Лис?
@ArtemLysUA21 күн бұрын
та трохи Лис 😁
@dank.589721 күн бұрын
Завжди казав, що Valve маленька інді компанія)
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Так і є 😁
@gmbrn_media21 күн бұрын
Цікаво) я якось не задумувався про етимологію. Інд та й інді))) але дійсно цікаво. А якщо... який мінімальний пул задач делегується видавцю, щоб той вважався видавцем? Наприклад, дали «гроші на гру» - це видавець? А якщо грошей не дав, але вибудував рекламу кампанію?) Або у когось завалявся девкід плойки і він сказав: «Давайте я гру адаптую під PS»... 🤣
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Видавець у будь-якому випадку лишається видавцем, тут питання лише у глибині його залучення в процес розробки.
@Yurko_Tomashevskyi21 күн бұрын
Крутий ролик, дякую і з святами ☃️
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Дякую, навзаєм 😊
@jezhy21 күн бұрын
Артеме, а куди пропав ваш подкаст з Михайлом?
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Тимчасово на паузі з незалежних від нас причин 🫠
@Zell6421 күн бұрын
Мені здається, вже давно потрібно сприймати "Інді" не як без видавця чи аукціонерів, а автономна, без впливу на прийняття рішень при розробці зі сторони, як це зазвичай відбувається з інді-паблішерами. Бо навіть дрібні ігри можуть розроблятись на гроші з донатів чи кікстартера, то це вже важко назвати фінансовою незалежністю.
@ArtemLysUA21 күн бұрын
Ну все одно ж гра має робитися на якісь гроші. Навіть кікстартер не сказав би, що прирівнюється до видавця, бо це по суті збір коштів, не більше. Донатери не контролюють процес розробки, вони просто чекають релізу гри.
@renko860921 күн бұрын
Це як інді в музиці - ні....я не ясно😂
@akiruaUazammetra21 күн бұрын
подяка за відео, коментар та вподобайка для популяризації каналу Допомагаймо ЗСУ!
@ІгорМаксюта-р8ч22 күн бұрын
Дякую за україномовний контент
@ceytoyyy22 күн бұрын
інді захоплюють ігро-світ 😆
@fx12532022 күн бұрын
Black Myth: Wukong теж по суті інді гра.
@ArtemLysUA22 күн бұрын
Це державна студія 😁🤭
@AlekseevMC20 күн бұрын
@@ArtemLysUAну юридично теж приватна власність тільки називається державною. За ващоюж логікою все що не не акціонерне товариство, то приватна студія
круте відео З Прийдешнім Новим Роком Бажаю Нам Переможного Нового Року
@ArtemLysUA22 күн бұрын
Дякую. Навзаєм 😊
@Drelanis22 күн бұрын
Good job :)
@Needtodo-to7qe22 күн бұрын
Як завжди цікаво!!!
@ArtemLysUA22 күн бұрын
Дякую 😊
@nooneknows-xq4bp24 күн бұрын
Посил автора: Гомофобство = совок Немає 60 баксів на гру - іди бий кропиву палкою Автор ні разу не грантоїд, да
@kradenahorilka25 күн бұрын
Ні про що і про все, але все ж більш ні про що.
@ІгорНемченко-ы5р25 күн бұрын
Я пройшов зі складністью ,, диверсант,,💪😁з м16А2
@ArtemLysUA25 күн бұрын
Потужно 😎
@gmbrn_media26 күн бұрын
Дивлюсь це відео як раз, коли Блізи викатили чергову тріал-версію гри: можна пограти до 25 рівня. або в кампанію, або скіпнути її і грати в те, що після. Класно. Встигаєш закохатися, але не награтися))) Я не був фанатом жанру. Але гра дійсно захопила.
@charlesdarwin764726 күн бұрын
А ще в любителів читати спільного - це ерудованість, начитаність та словниковий запас. А крива спина зустрічається на будь-якій сидячій роботі. Причина тут у поганій поставі та стільцях.
@russia_is_e_terrorist_country27 күн бұрын
супер
@LocoYaro28 күн бұрын
Damn dude, this comment section is out for blood. Ppl foaming at the mouth, good trigger content lol.
@danylshtangeev28 күн бұрын
Мені відео зайшло. Є різні теми від яких можна відштовхнутись і в майбутньому зробити щось більш грунтовне. Як раз є багато різних коментарів, які можна врахувати чи спростувати) Цікавий тейк про те, що ігри можуть поєднувати два жанри в геймплейній та сюжетній площині. Можу додати, що деякі комікси теж вміють щось подібне. Коли сюжет і візуальна мова можуть бути в різних площинах. Умовно, якась соціальна драма подана у вигляді інфографіки чи архітектурних креслень. Як це робить Chris Ware у своєму графічному романі Building Stories. Зрозумів це тільки після перегляду твого відео. Тож воно точно наштовхує на думки. Дякую!✨
@temonmetr720928 күн бұрын
Ммм палиця та кропива. Цей геймплей. Ох ти шо. Грав в це у vr ще коли його не існувало)
@Siryi_Wolf28 күн бұрын
Чомусь на квиток у кіно не ставлять цінник у сто баксів, і якось авторам вистачає, навіть не скаржаться. А розробка жодної гри не коштує 100 лямів як коштує фільм, але вони з голоду пухнуть бідненькі, менше 60 баксів за копію їх не врятує.
@Misha_UA196828 күн бұрын
Фільм триває в середньому 1.5-2 години, і подивитесь ви його один, максимум два рази. Хорошу гру (наприклад RDR2) ви ж будете грати як мінімум тиждень, місяць а то і довше, ще й через деякий час її обов'язково перепройде два-три рази. Тож ігри некоректно порівнювати з фільмами.
@Siryi_Wolf28 күн бұрын
@@Misha_UA1968 Гарну книгу я можу перечитувати 20 разів на протязі всього життя, але вона не коштує 1000$, тому Ваш аргумент не має сенсу, річ у вартості продукту та його ціні для споживача.
@ArtemLysUA27 күн бұрын
Про бюджети ігор ви серйозно?! Другий Павук коштував більше 300 млн. Навіть Алан Вейк 2 майже до сотки дотягнув, а це гра з Європи, де розробка коштує значно дешевше.
@Siryi_Wolf27 күн бұрын
@@ArtemLysUA Згоден, але це тріпл-А ігри які можна порахувати на пальцях, а щоб пограти в них, треба ще витратити мінімум 1000$ на залізо що їх тягне.
@ArtemLysUA26 күн бұрын
Або купити консоль 😊
@I_hate_russia28 күн бұрын
Мають бути дорогими... Потім не плачте, що піратство процвітає
@I_hate_russia28 күн бұрын
Нє, з хорором в мене асоціюється Granny
@I_hate_russia28 күн бұрын
Ну який менталітет? Можна вбивати москалів - топова гра
@andriiukraine669728 күн бұрын
Кумедно що автор апелює до законів ринку, пропонуючи їх порушити на користь видавців і тих хто ними маніпулює.
@ArtemLysUA26 күн бұрын
Як це я пропоную їх порушити на чиюсь користь?! Є цінник на товар. Якщо людей він не влаштовує, товар не купують і зрештою він зникає, чи у нашому випадку провалюється. Якщо влаштовує, то значить все збс. Тут не можна маніпулювати на чиюсь користь, бо все залежить від покупців. Якщо одного ціна не влаштовує, то ймовірно, влаштовує іншого. Ми бачимо, шо видавці поступово роблять дорожчі Лімітовані виданні, це все промацування грунту і я впевнений, що чимало людей купить ці набори за купу грошви.
@xrodrockx210028 күн бұрын
Пане Артем, таке відчуття, що вас пан Олександр Кіншов покусав зі своїм: "коли відео на канал викладеш?". Це абсолютно не обов'язкове відео, думки з якого можна було б вмістити просто десь в телеграм чаті чи в спільнотах KZbin. Проте воно вже вийшло. Тому скажу по темі. 1) Все що до 6 хвилин мене не цікавить. Для більшості гравців це відомо давно. "Усталена думка, що ігри повинні коштувати дешево" - не зустрічав такого. Ми в різних бульбашках, звісно, але я такого не бачив. Я бачив фрази: "це занадто дорого для гри такої низької якості" чи "в мене немає грошей щоб купити цю гру". Але так щоб нити, про те що ігри дорогі? Ні, не чув. Таке тільки від росіян чи від маргінальних американців чув. Зважати на їх думку - себе не поважати. Хіба було таке, що ниють про регіональні ціни, проте я граю 100% на консолях де тих регіональних цін ніколи не було, або знижка була не варта того, щоб змінювати регіон. Тому мене це ниття обходить стороною і мені п+п. Проте дорогі ігри мають мати демку. Бо не завжди по відео оглядах зрозумієш, що це саме твоя гра. Бо я так купив гру за 2.6к, про яку всі кричали що це 12/10, а мені вона не сподобалась. А рефанд зробити не можу. Бо запустив гру. А стосовно дешевого геймінгу: f2p? Це НАЙГІРШЕ що можна порадити. Vampire Survivors 50 гривень - прекрасна гра на десятки годин (60 годин у мене на одному диханні). Сотні і тисячі ігор типу Portal 2 які можна купити дешевше міні-шаурми. Не кажучи вже про емулювання чи взламані консолі: це на совісті людини, але особисто я не відчуваю жодних конфліктів зі своїм "я" граючи на прошитій 3DS. 2) Пане Артем, в пункті про woke та antiwoke культуру ви демонструєте абсолютну відірваність від реальності. Достатньо просто вийти на вулицю і спитати у рандомного чоловіка, що від думає про гей паради, і скоріш за все відповідь вам не сподобається. Бо ця людина не знає що таке твіттер. І те, що українці "не те що б були расистами" - звісно, що ні. Українці і не стануть расистами під впливом антивоук культури. Бо як ви самі сказали: у нас інша культура. Але гомофоби і расисти не з'являються під впливом західної культури. Чому? Бо вони в нас і так є. І зрозуміло, що хтось із них цілком може грати в ігри. "Розробляють відеоігри безпосередньо люди Заходу" - саме тому 90% ігор які я оцінював на 9-10 з 10 це ігри з Японії.
@ArtemLysUA27 күн бұрын
Дякую за розгорнутий коментар. Щодо бульбашки та цін згоден, можливо так воно і є. Щодо гомофобства, то я наче сказав, що воно почало відходити з совком. Люди явно стають толерантнішими в цьому плані, якщо порівняти з 10-15 чи 20-річною давниною. Щодо f2p це не порада, це зауваження, що якщо ну зовсім нема грошей, то можна знайти варіанти себе розважити. І не всі f2p викачують гроші як скажені. Загалом, ваші думки я в багато чому розділяю та підтримую. 👌
@Jack7on28 күн бұрын
До чого тут транслюють західні тейки? Якщо це правильна то розумна думка то будь вона хоч з Австралії її будуть усі транслювати і так само навпаки!