Kilka słów o psychoterapii DBT
37:14
Sprzedam dinozaura
28:41
Жыл бұрын
Dzieci Nilu.
0:43
2 жыл бұрын
Szkoła po japońsku.
2:00
2 жыл бұрын
Pozytywne doładowanie cz. 4
1:06
2 жыл бұрын
"Ona i jej kot" vol. 2
0:44
2 жыл бұрын
pozytywne doładowanie cz. 3
1:08
2 жыл бұрын
Pozytywne doładowanie cz  2
0:42
2 жыл бұрын
Pozytywne doładowanie cz  1
0:38
2 жыл бұрын
Ptakoterapia
0:45
2 жыл бұрын
Lizbona. Królowa mórz
1:04
2 жыл бұрын
"Ona i jej kot"
1:04
2 жыл бұрын
Пікірлер
@happyeverydaysun202
@happyeverydaysun202 9 күн бұрын
Fantastyczna Postać Rozpięta Na Sprzecznościach ! Przybyszewski Intryguje i Fascynuje ! Mistrz Mojej Ulubionej Filozof Profesor Marii Szyszkowskiej❤
@joannakonieczna9692
@joannakonieczna9692 Ай бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa. Dziękuję ❤
@michaun8184
@michaun8184 2 ай бұрын
29:56 a nie jest tak że osoba która odbiera to w taki sposób wykazuje sie tak naprawde zniekształceniem poznawczym pt 'uzasadnianie emocjonalne' i to bardziej z tym jest problem? Bo przecież skąd ma wiedzieć że przyczyną beznamiętnej odpowiedzi jest niechęć do rozmowy? Nikt nikomu nie siedzi w głowie
@DariaRybka-Koch
@DariaRybka-Koch 3 ай бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa. Polecam
@winogronkowinogron5821
@winogronkowinogron5821 4 ай бұрын
Bardzo ciekawy odcinek. Zastanawiam się nad pewną kestią. Jakie faktyczne konsekwencje ponosi terapeuta (np. psychodynamiczny), zrzeszony w towarzystwie psychoterapeutycznym, ktory otrzymał karę wykluczenia z towarzystwa z możliwością ponownego ubiegania się o czlonkostwo po 5 latach? Czy taka osoba może kontynuować pracę z pacjentami? Pozdrawiam serdecznie
@zofiaukaszowicz112
@zofiaukaszowicz112 4 ай бұрын
Cudowna rozmowa. Bardzo interesująca.
@MałgorzataJerz
@MałgorzataJerz 4 ай бұрын
Nie zgodzę się z panem, że osobowość jest źródłem "konstelacji patologicznych", byłoby to jak powiedzenie, że 2+2=5. Przyczyną szerokiej gamy zaburzeń są traumy, a trauma jest przemocą zadaną osobowości, często na wczesnym etapie rozwoju. Korzeniami cierpienia jest patologia środowiska zewnętrznego, która wdziera się głęboko w układ nerwowy, mózg - zmieniając go, zaburzając nieodreagowaną energią przetrwania życie pacjenta, tworząc przerośnięte objawy i mechanizmy obronne. Przecież jeżeli świadomość przyczyn zaburzenia staje się świadoma, to jest to świadomość typu "sam sobie tego nie zrobiłem". A jeżeli chcielibyśmy te korzenie patologii zmienić, albo wyrwać - to przecież należy zmieniać i wyrywać chwasta tam, gdzie on rośnie - czyli zmienić społeczeństwo i jego podejście do przemocy, które od zarania ludzkości nie zmieniło się wcale - Gabor Mate tą świadomość ma, ale nie tylko on - van der Kolk, Levine i inni. Terapia nie leczy przyczyn, bo przeszłości nie można uleczyć i zmienić. Terapia może co najwyżej tą energię siejącą spustoszenie w ciele i psychice pomóc uwolnić, może pomóc odzyskać utracone w "urazowym rozwoju" części siebie, przywrócić elementy, które w wyniku traum pacjent utracił... dla mnie objawy mówią nie o patologii pacjenta, najwięcej mówią o patologii, która wdarła się siłą do jego życia. Nie wszystke zaburzenia są wynikiem traum, ale statystyki mażdżą... Patologią nie są naturalne reakcje, na nienaturalne sytuacje... Mam takie prześmiewcze powiedzenie, że wielu pacjentów jest w sytuacji życiowej niesprawiedliwości, w której "ktoś inny jest odpowiedzialny, a ktoś inny ponosi odpowiedzialność", jednym słowem do zaburzenia zdrowia jakoś musiało dojść... a tymczasem "prawdziwie chorzy ludzie" wyśmienicie się miewają - nie leczą się, bo nie cierpią - chociaż są jak rak. Ich się nie leczy, tylko resocjalizuje? Czym jest więc zdrowie i choroba? Jeżeli wyznacznikiem tych terminów byłoby tylko cierpienie?
@DavidFincherFan
@DavidFincherFan 4 ай бұрын
Pełna zgoda! 💯💯💯 Dzizas jakby ktoś mi to z głowy wyjął wow. Szacun za perspektywę 🙏 Tak w ogóle wg mnie największą zagadką ludzkości jest zagadnienie, że skoro wszyscy rodzice są tak bezbłędni i doskonali oraz dawali (i dają!) z siebie maksa to skąd się biorą jednostki przemocowe, manipulujące itd.? Z nieba ci ludzie chyba nie spadają, prawda? No raczej nie. Ale czy ktoś robi wysiłek zrozumienia, że to bardzo często patologiczne wychowanie tworzy patologiczne osobowości? Jakoś nie bardzo. W końcu nikt nie oczekuje wzięcia odpowiedzialności od ich rodziców. Najwidoczniej jakieś niepisane przedawnienie wchodzi w grę 😅 Dla mnie to kompletny mindfuck. Bo pokazuje, że nikomu nie zależy (systemowo) nad poprawą sytuacji. A jeśli już ktoś ma się leczyć to oczywiście ofiary. Tu nie ma żadnej logiki.
@MałgorzataJerz
@MałgorzataJerz 4 ай бұрын
@@DavidFincherFan Polecam Ci teorię dezintegracji pozytywnej K. Dąbrowskiego i teksty jego współpracowników - oni mają zupełnie inny pogląd na zaburzenia psychiczne niż większość bezrefleksyjnych klinistów. Otóż stawiają tezy, że większość ludzkości "zintegrowana jest prymitywnie" - to ludzie z niedorozwojem uczuć wyższych, interesowni, egoistyczni, konformistyczni, traktują innych jak obiekty do własnych celów, manipulanci, brutalni itd... Społeczeństwa złożone z tzw. jednostek przeciętnych - czyli zintegrowanych prymitywnie mają niewielkie możliwości rozwojowe, uczucia i moralność mają na wyjątkowo niskim poziomie, o empatii zapomnieć trzeba, a bezrefleksyjność to u nich norma dlatego tak chętnie łykają "mody" jak pelikany. Dąbrowski i Kobierzycki pisał o tym, o czym ja od lat wiem i szukałam latami kogoś, kto podobnie do mnie myśli - oni zajęli się tą "patologią normalności" - i na poziomach prymitywnych są właśnie psychopaci i manipulanci, o których wspomniałeś, troszkę wyżej jest ok 70-80% ludzi, którzy się szybko patologizują to tych wyżej wymienionych. Witamy w koncepcjach świata rządzonego przez "przymitywnych" kretynów, manipulantów, psychopatów i "prawie psychopatów" - to jak tacy wychowują swoje potomstwo? Na swój wzór i podobieństwo? A to, że ofiary się leczą a nie sprawcy, to w 100 trafiłeś, a nad zmianą patologii społecznej niewielu się pochyliło.
@laurafilon2388
@laurafilon2388 Ай бұрын
​@@DavidFincherFanbo ofiarą staje się katem i trudno winić rodzica za coś co zrobił lub za coś czego nie zrobił jeśli sam nie miał zasobów.
@laurafilon2388
@laurafilon2388 Ай бұрын
​@@DavidFincherFantylko pytanie czy na tak wczesnym etapie rozwoju możemy mówić o osobowości.
@DavidFincherFan
@DavidFincherFan Ай бұрын
@@laurafilon2388 po czasie doszedłem do tego samego wniosku. Zgadzam się z Tobą.
@pmlogopedia4183
@pmlogopedia4183 4 ай бұрын
Interesująca rozmowa. Pozdrawiam
@adamborowicz7209
@adamborowicz7209 5 ай бұрын
No cóż - założenie, że istnieje jakaś (intersubiektywnie weryfikowalna czyli niebędąca jedynie pozorem poznania) "metoda" docierania przez terapeutę do nieświadomości pacjenta jest dość śmiałe.
@nathpole7948
@nathpole7948 5 ай бұрын
Jest, być może to nadinterpretacja rzeczywistości, ale psychoterapię bada się przez jej skuteczność (z uwagi na sporą ilość zmiennych zakłócających łatwiej spojrzeć na całokształt, niż na badanie elementu). A skoro działa, to najważniejsze. Wnioski do wyciągania zostawmy badaczom, a praktykującym dajmy pracować.
@adamborowicz7209
@adamborowicz7209 4 ай бұрын
@@nathpole7948 No właśnie badacze tacy jak Macmillan, Grunbaum i inni pokazują, że coś tutaj nie gra. Skuteczność terapeutyczna psychoanalizy to rzecz co najmniej wątpliwa, a już w szczegolności to, czy leczy uzyskanie dostępu do nieświadomości.
@nathpole7948
@nathpole7948 3 ай бұрын
@@adamborowicz7209 a nie no, to jasne. Psychoanaliza, stety niestety, jest już raczej reliktem przeszłości, natomiast kwestia dociekania do tego co nieuświadomione/nieświadome/ukryte jest obecna w większości terapii, nawet w najbardziej oddalonym od analizy CBT (w końcu pracuje się nad nieuświadomionymi mechanizmami poznawczymi, kiedy są nieadaptacyjne)
@martagasiewska12
@martagasiewska12 5 ай бұрын
Pozdrawiam "Mistrza terapii Gestalt"😉❤️ Miło było pana posłuchać.
@sylwianowakowskazareba783
@sylwianowakowskazareba783 6 ай бұрын
Świetna rozmowa, bardzo dziękuję!
@emocjeirelacje
@emocjeirelacje 6 ай бұрын
Bardzo wartościowe spotkanie. A Magda i Bartek jak zwykle ciekawie i z mądrością o DBT.❤
@malgorzatagruca9303
@malgorzatagruca9303 6 ай бұрын
Takie pogadanki powinny być przede wszystkim w szkołach w pierwszej kolejności dla nauczycieli a w drugiej dla rodziców.
@e.beatszczygielska3124
@e.beatszczygielska3124 6 ай бұрын
@hudsamy7785
@hudsamy7785 7 ай бұрын
Great openess
@MArgo-s2i
@MArgo-s2i 7 ай бұрын
Dziękuję
@hudsamy7785
@hudsamy7785 7 ай бұрын
So helpful
@justynasekula
@justynasekula 8 ай бұрын
Przeciekawa rozmowa, z przyjemnością pozgłębiam jeszcze ten temat 💜
@piotrmalak8936
@piotrmalak8936 9 ай бұрын
.. Hubner rozumiał, to było wyzwanie dla Was żebyście trochę pomyśleli..
@enzoo6232
@enzoo6232 10 ай бұрын
Biorę to 🙂. Było dużo treści dla mnie, szczególnie w drugiej połowie, ale nie tylko.
@enzoo6232
@enzoo6232 10 ай бұрын
"...na poziomie wartości to jest mój wybór". Mogę, słuchać i słuchać pani Sabiny... Piękna Gościna na wielu poziomach
@anusiak2904
@anusiak2904 10 ай бұрын
Jak pomóc dziecku pozbyć się lęku? Gdy chcę mu coś kupić, na przykład jakąś przekąskę, to on mówi, że nie bo ma strach.
@TabaskoLove
@TabaskoLove 11 ай бұрын
Kurde, ładnie odpowiadali panowie nawet na najtrudniejsze pytania. Dziękuję że mogłem tego posłuchać.
@creme33333
@creme33333 11 ай бұрын
Ciekawa rozmowa. Warto byłoby do niej włączyć certyfikowanych muzykoterapeutów którzy właśnie pracują muzykoterapią wśród dzieci z ASD:) myślę, że aspekt kliniczny i badawczy mógłby być pięknym dopełnieniem 😊
@claudiag2158
@claudiag2158 11 ай бұрын
Pani prowadząca jest super. Dziękuję również pani Sabinie. Właśnie kupiłam książkę bo kocham Pat Ogden i Janinę Fisher ale tez wielu innych jak np Bessel van der Kolk, Peter Levin, Judith L Herman, Gabor Maté. Super nagranie.
@_laif_
@_laif_ 11 ай бұрын
Drogie Panie jak dobrze Was się słucha... 🙏🙏🙏
@monikawisniewska791
@monikawisniewska791 11 ай бұрын
Spędziłam tutaj godzinę i nic kompletnie nie jest wyjaśnione. Informacje bardzo okrojone, niespójne. Jedynie co do mnie trafiło to wyraźna reklama książek.
@michak335
@michak335 Жыл бұрын
W ciągu roku haha ja mam cale życie takie!! I nie nie może cie pomoc wcale.
@dlamnie5414
@dlamnie5414 Жыл бұрын
@izabela00jozwiak37
@izabela00jozwiak37 Жыл бұрын
Rewelacja. Dziękuję
@qwerty-id1fw
@qwerty-id1fw Жыл бұрын
ale o co chodziło
@dorotaburna112
@dorotaburna112 Жыл бұрын
Bardzo wartościowa książka.
@mariolakatarzyna9858
@mariolakatarzyna9858 Жыл бұрын
Ciekawy i wartościowy materiał. Dziękuję.
@Michal_36
@Michal_36 Жыл бұрын
🎓🧙‍♂️🤔
@grzegorzdziewiaty7190
@grzegorzdziewiaty7190 Жыл бұрын
W końcu będzie można czytać Przybyszewskiego. Bardzo ciekawy wykład.
@LenaGreen777
@LenaGreen777 Жыл бұрын
Dziękuję za dobry materiał
@gabrielmartiz7809
@gabrielmartiz7809 Жыл бұрын
Hello , i need a mail of Ronald. Some Ford contact whit him
@caterina2558
@caterina2558 Жыл бұрын
Tak, "walk the talk" to podstawa pracy terapeutycznej.
@annapagan917
@annapagan917 Жыл бұрын
Prawda❤ dziękuję coraz wiecej rozumiem ❤️
@michalinawojnarowicz
@michalinawojnarowicz Жыл бұрын
Sabina Sadecka ma właśnie coś takiego w byciu. Coś jak koherencja, zintegrowanie właśnie. Też mnie to urzeka, dążę do tego. Tak chcę żyć, być i w końcu kiedyś tak pracować.
@przyjacielsen
@przyjacielsen Жыл бұрын
To juz nie ma lepszych? Człowiek ktory ranił wszystkich ktorych spotkał a zycie jego bylo plugawe
@chogolisa
@chogolisa Жыл бұрын
Nie "przełancza"! Nigdy tak nie mów. Mów zawsze "przełącza".
@zdrowyDuch
@zdrowyDuch Жыл бұрын
Wartosciowe informacje, podoba mi się że wspomniano o kintsugi, sklejaniu rozbitej porcelany złotem, faktycznie jako ludzkosc babramy sie w traumach pokoleniowych, ale nie wszyscy sobie nie radzimy i to jest piekne, ze nasz plastyczny mozg da sie uksztaltowac psychoterapią, tylko trzeba sobie uswiadomic ze potrzebujemy tego, musi dotrzec do nas "propaganda" zdrowia psychicznego, ja zrozumialam to po 30stce dopiero mimo ze mnóstwo sygnalow bylo wcześniej...
@juja6042
@juja6042 Жыл бұрын
Polecam wszystkim tą książkę! Wciągająca
@Inspiracjatuiteraz
@Inspiracjatuiteraz Жыл бұрын
Bardzo dziękuję. 🌷
@agataaw6196
@agataaw6196 Жыл бұрын
Wspaniała wiedza ❤
@paulinapiechaczyk5380
@paulinapiechaczyk5380 Жыл бұрын
Pięknie Pani opowiada, można słuchać w nieskończoność, bardzo ciekawie, wyraźnie, spokojnie, potrafi Pani zainteresować słuchacza i go poprowadzić :) Mam nadzieję że znajdę na YT więcej Pani opowieści, recenzji, komentarzy :)
@panwadca8125
@panwadca8125 Жыл бұрын
11:40 17:25 18:45 19:50
@KPSCUJ
@KPSCUJ Жыл бұрын
Dziękujemy za zorganizowanie tego fascynującego wykładu! Cieszymy się, że nasza dr Joanna Gruszewska i jej przekład "Pieśni mniszek" rozpoczęły cykl "Czytając naukę".
@krzysztofjagusz6476
@krzysztofjagusz6476 Жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa. Pozdrawiam