Is there any issue with the brick?
20:44
Is this the source of all issues?
13:25
Minek ide új födém?
7:10
Жыл бұрын
Lábazati hőszigetelés
1:58
Жыл бұрын
Vizesedő falak- mi a megoldás?
27:18
Mennyit jelent 10 cm hőszigetelés?
0:32
Пікірлер
@LaszloKazay
@LaszloKazay 17 күн бұрын
Sufnisnak hìvják .
@holdvilagarok
@holdvilagarok 18 күн бұрын
Köszi a videót, nagyon tanulságos. Egy tapasztalattal kiegészíteném a páramentesítő gépeket illetően. Vályogházban lakunk, nálunk is jönnek az alulról nedvesedési problémák, így bevetettem egy halk kivitelű egységet. Általában ezeknek van tartálya és gumicsöves kivezetése is, utóbbi használatával ha pl egy padlóösszefolyó közelébe tesszük, akkor automata üzemben 55% relatív pára fenntartását önműködően letudja. A lényeg pedig, hogy ha összenyithatók helyiségek, akkor mivel a diffúzió előbb-utóbb mindenhol kiegyenlíti a párát, így nem kell mindenhova gépet gondolni. A pára lassan csökkenni fog mindenhol, de természetesen nem egyenletesen. Ami még egy tuti cucc ebben a kérdésben, az egy kis kályha kombinálva egy időjárás-állomással (5000 HUF) ami méri a kinti-benti hőmérsékletet és párát. Például a kinti -3 fokos levegő max 3,8g/m3 vizet képes felvenni, ugyanez a levegő a lakásba jutva, 23 fokosra felmelegedve 20,6g/m3 vizet képes felvenni, tehát a kályha ilyen esetben ezzel a levegőcserével irdatlan mennyiségű vizet ki tud nyomni a házból. Télen pl mi be szoktunk gyújtani fával néhány órára amikor mosunk egy adagot, ott is nagyon jó hatást érünk el. Viszont akinek nincs tapasztalata tüzelésben, kérem tájékozódjon a hogyanról, nagyon sokan kiköltöztek falura akiknek fogalmuk sincs róla, hogyan kell tüzelni, a kommunális szemét eltüzeléséről már nem is beszélve...
@isti506
@isti506 19 күн бұрын
Első és legnagyobb hiba itt,hogy fa a szerkezet és a másik,hogy a falra van felfurva 🥴 legalább 3 centit el kellene hagyni plusz alu szerkezetet kellene használni ha már annyira ragaszkodik valaki ehhez a módszerhez
@tunte77
@tunte77 26 күн бұрын
Korba 15 Alu10 Felül 30cm
@szorbdezso9928
@szorbdezso9928 27 күн бұрын
Az épület ismeri az épületfizikát, az emberek nagy része meg nem. Ez a gyökere minden hasonló problémának. 😎
@tobiassebaj7539
@tobiassebaj7539 Ай бұрын
Azzal a födémmel semmi baj nincs. Ezek még faanyagok voltak. Len olajjal át kell kenni ahol jobban megrágta a bogár. Ennyi.
@zsolt1128
@zsolt1128 Ай бұрын
A lakótérből hogy jött fel a pára? Egyáltalán miért kell ide fólia. Van egy százéves házam, ott nincs. Probléma sincs. Nem lehet, hogy túl van bonyolítva?
@baumed
@baumed Ай бұрын
Én spec nem raktam volna fóliát sem a födémre, sem a tetőcserép alá ebben az ingatlanban.
@deanfromhungary
@deanfromhungary Ай бұрын
Tehat ha vettem egy 50 eves hazat (aminek az alapja es egy resze 120 eves es fa) es nincs penesz, fal omlas stb, akkor jo vagyok ?
@baumed
@baumed Ай бұрын
Akkor nagy eséllyel jó vagy! :)
@deanfromhungary
@deanfromhungary Ай бұрын
@@baumed Köszönöm mester! :D
@nagyjozsef5005
@nagyjozsef5005 Ай бұрын
egy 30 vagy 38 (netán 44) cm vtg, belülről vakolt/burkolt, szellőzéssel ellátott házban a falon áthatoló páráról beszélni nem a téma túltolása kicsit? (nem trollkodom, csak én nem látom ezt problémának)
@baumed
@baumed Ай бұрын
Minél vastagabb a fal, annál fontosabb kérdés a p.diffúzió. A vastagabb falra vékonyabb hőszigetelés szokott felkerülni, viszont a vékonyabb hőszigetelés belső felén a felületi hőmérséklet alacsonyabba, mint egy vastagabb hőszigetelés esetén. Az alacsonyabb hőmérséklet + pára eredményezi, hogy a felületen kondenzálódik a víz. Az ytong és a vályog falaknál az alacsony páradiffúziós elleállnás eredményez látványos károsodásokat a hőszigetelésben, de ez a téglára, illetve annak beépítésére ugyan úgy igaz.
@gabordevenyi90
@gabordevenyi90 Ай бұрын
VÁZ KERÁMIA TÉGLA RAKÁS SZAR
@kisemberke
@kisemberke 2 ай бұрын
Azért az vicces, hogy a szarufák között a tetején, pedig egy mákszemnyi össznyílású szellőztető cserepet raknak! Hiába csinálsz alul nagyot ha felül kicsi a levegőnek a keresztmetszet.
@baumed
@baumed Ай бұрын
Valóban, a fenti kiszellőzésre is oda kellene figyelni.
@8peterp
@8peterp 2 ай бұрын
cserepes lemez tető ,filces és folia minden nélkül van értelme?
@baumed
@baumed Ай бұрын
Van, ha az a cél, hogy valami ne ázzon, akkor tökéletes. Ha ennél több elvárás van a héjazattal szemben, akkor egy pár kérdést még fel kell tenni a jó válasz megszületéséhez.
@m89hu
@m89hu 2 ай бұрын
Falak alatti oxid bitumenes lemezeket hogyan lehet,,javítani"?
@baumed
@baumed 2 ай бұрын
Sehogy... Bár nemrégy egy új építésű ingatlan fodémének alátámasztását javasoltuk, amikor egy teljes falszakasz lett kibontva és újraépítve, mert rossz volt a vízszigetelés.
@baumed
@baumed 2 ай бұрын
Szóval javítani nem lehet, de attól függően hogy milyen, tégla alatt van és milyen szerkezeti környezetben, vannak módszerek. Az egyszerűbbek közé tartozik az injektálás, de van még sok féle megoldás.
@salzburg350
@salzburg350 2 ай бұрын
Nincs tökéletes drénezés....sajnos....
@rajmundivanfi7946
@rajmundivanfi7946 2 ай бұрын
Friss oltott mésszel is lehet meszelni?
@baumed
@baumed 2 ай бұрын
Friss alatt nem tudom, mire gondolsz, de a jó meszeléshez érdemes legalább 6 hónapig vermelt meszet használni. Kb. ennyi idő alatt oltódik be teljesen az égetett mész.
@rajmundivanfi7946
@rajmundivanfi7946 2 ай бұрын
Hát amit a tüzépről veszek és egyből használom is!Nem hagyom állni!
@baumed
@baumed 2 ай бұрын
@@rajmundivanfi7946 Nem a vásárlástól, hanem a gyártástól oltódik...
@Gtakacsy
@Gtakacsy 2 ай бұрын
Sziasztok nagyon tetszik a munka egy kérdés foglalkoztat hogy a talaj víz kapilláris fel szívódását ez hogyan akadályozza meg illetve hogyan lehet kiküszöbölni mindemellett a technika mellett? Köszönöm
@baumed
@baumed Ай бұрын
Szia, a talaj víz egy egészen másfajta eljárást igényel. Ez a megoldás talajvíz ellen nem hoz kellő eredményt.
@tamasnagy8522
@tamasnagy8522 2 ай бұрын
Szegény mukás emberke
@fazekasgeza6295
@fazekasgeza6295 2 ай бұрын
Mi ennek a szalagnak a márkája, hogy keressem a boltokban? köszönöm!
@baumed
@baumed Ай бұрын
Dörken termék.
@andraslukacs624
@andraslukacs624 2 ай бұрын
Köszi a videót! Vályog falra, külső oldali messzelesre milyen lábazati, természetes anyagú, színezett festéket lehet használni? Köszi a választ
@baumed
@baumed Ай бұрын
Szia, meszet ugyan úgy.
@danielvass1657
@danielvass1657 2 ай бұрын
A felkent vízszigetelő anyag típusát meg tudnád adni?
@tamasnagy8522
@tamasnagy8522 3 ай бұрын
Ebböl a házbol mindent kikéne dobni, és hagyni egy évig száradni
@dalloszsolti
@dalloszsolti 3 ай бұрын
A "dörkenlemez stoplijának" kifelé kell állnia. Befelé csak abban az esetben szabad fordítani ha nyomásálló szigetelés van mögötte (az XPS nem az). Ezt nem én mondom, hanem a Dörken. Sőt, valójában hivatalosan ez nem is alkalmas a víz elvezetésére, csak szigetelésvédő lemeznek hívják, ami a mechanikus sérülésektől védi a mögötte lévő rétegeket.
@baumed
@baumed 3 ай бұрын
Nincs fordítva, így képes kompenzálni a páranyomást, ami a drain alatt keletkezik. Tudom, hogy mindenféle forrás jelöli, hogy mit hogyan kell csinálni, amivel egyetértek, ugyanakkor mindig javaslom feltenni a kérdést, hogy miért választunk bizonyos megoldásokat, mi a célunk vele és több vagy kevesebb előnnyel jár a döntésünk. Ez esetben a lemez azért van így, mert több előnye van így, mint hátránya. Véleményem (és ha már a Dörkent említed, akkor ebben az esetben egyetértettek velem, hogy nem "kell kifelé állnia". A műanyag lemezek alkalmasak víz elvezetésére, amennyiben a célnak megfelelően választjuk meg az anyagukat és ennak megfelelően használjuk.
@tinamacs79
@tinamacs79 3 ай бұрын
Szia, külső falra mit keverjek az általam oltott mészhez, hogy az vízálló legyen, vizet pergesse le a falról?
@baumed
@baumed 3 ай бұрын
Szia, vannak hidrofobizáló anyagok, amelyeket utólag lehet felhordani a felületre, ettől vizlepergetővé válik, de az átszellőzése nem romlik nagy mertekben. Olyan, amit belekevernél, de nem rontja le a tulajdonságait, nincs.
@tinamacs79
@tinamacs79 3 ай бұрын
@@baumed Szia, köszönöm neked a gyors választ. Konkrét hidrofobizáló anyagot tudnál ötletnek írni, ami a pénztárcát is kíméli?
@bm2085
@bm2085 3 ай бұрын
Nem akarom megsérteni az új tulajt, de ezért a házért egy forintot sem adnék. Egyébként nagyon hasznos videó, épp házat szeretnék vásárolni és a videó alapján eléggé le fog csökkeni a kiszemelt házak listája (ha egyáltalán marad valami). Köszönöm a feltöltést!
@baumed
@baumed 3 ай бұрын
Az eladó visszafizette a vételárat a vevőnek ennél az ingatlannál. Megérte foglalkoznunk vele kicsit. 😁
@evacorazon56
@evacorazon56 3 ай бұрын
Miért van fordítva a bütykös lemez? Műszaki adatlap nem pont az ellenkezőképpen rendelkezik? Egyébként tetszik, hogy nem csak oda van b@szva a lemez, szépen össze is lett ragasztva
@baumed
@baumed 3 ай бұрын
Nincs fordítva, így képes kompenzálni a páranyomást, ami a drain alatt keletkezik. Tudom, hogy mindenféle forrás jelöli, hogy mit hogyan kell csinálni, amivel egyetértek, ugyanakkor mindig javaslom feltenni a kérdést, hogy miért választunk bizonyos megoldásokat, mi a célunk vele és több vagy kevesebb előnnyel jár a döntésünk. Ez esetben a lemez azért van így, mert több előnye van így, mint hátránya.
@aronlukacs828
@aronlukacs828 3 ай бұрын
Köszönöm szépen a videót. Azt gondolom ez nekem szól aki még soha nem látott ilyet viszont van ilyen problémája. Mostantól van vizuális fogalmam róla hogy miképpen kell ezt csinálni. Ezer hála!!!
@patrikgaborikpatrik4153
@patrikgaborikpatrik4153 3 ай бұрын
Üdv . Habba rakott Porotherm 44dryfix téglánál jó megoldás csak nutfédernél kívül mészcementhomokkal kikenni?
@baumed
@baumed 3 ай бұрын
Szia, szerintem csak félmegoldás.
@zoltantarpay442
@zoltantarpay442 4 ай бұрын
Lèg àteresztő vakolat kell rà mèsz nèlkül,cementtel,+adalèkkal+homok..lukacsos szerkezetü,betonkemèny vakolat lesz.
@Darex939
@Darex939 4 ай бұрын
és azt hogy tudod eldönteni hogy hol áshatsz alá az épületnek? melyik a leggyengébb része, hol vannak ezek a pontok? talán a sarkok?
@baumed
@baumed 4 ай бұрын
El igen. A szerkezet maga, az alapozás hogyanja és az esetleges repedések segítenek.
@ispapp
@ispapp 5 ай бұрын
Mivel a 2 falréteg közt hidegebb a levegő, mint a szobában, az lefele nyomja ki magát. A gipszkarton teteje nincs lezárva, így onnan meg be tud áramlani a melegebb levegő. Okozhatja a téglák közötti rossz habarcs (félig elporlott már, átjár rajta a levegő) Kábel áttörési pontok...stb Ugyanezzel a paírlapos módszerrel tesztelhető az is, hol van ennek a huzatos szerkezetnek a szívási pintja (csak pepecs meló) Ha jól emlékszem egy korábbi videódban említetted hogy belső gipszkartonozás tilos hőszigeteletlen házon, mert a harmatpont a két fal közé esik Ezért hálás köszönet, engem megmentettél egy ilyen bakitól. Megoldás talán a külső szigetelés. Majd gipszkarton alatt kikopogtatno hol van a párnafa szerkezet, minden közt megfúrkálni és valami befújható (granulátumos, nem nedvszívó) szigetelőanyaggal kifújni, ez talán meggátolja a légmozgást a 2 fal között. Ui Inkább elbontanám a gipszkartont, de az meg sok szemetet termel.
@kozgab1
@kozgab1 5 ай бұрын
De azt se feledd, hogy a hideg húz befelé a meleg fele, itt mivel meg lett alul vágva így egy kis lyukon akar kijutni egy elég nagy hideg légtömeg. Nem csoda ez a teszt. Korábban nagyon sok helyen szigetelték úgy a paneleket belül, mint itt, meglepő hatékonysággal, csak ugye párazárást is kell csinálni. Más kérdés, hogy így is a falban fog kicsapódni a pára, ami nem jó. Akkor még nem volt multipor.
5 ай бұрын
Ezt én is szeretném megtudni, mert a házunk felében ezzel a módszerrel meg megoldva a belső burkolás és én szeretném megszüntetni. Ez elég négy munkával jár ugye, mert le kell bontani és vakolni meg festeni is kell, ráadásul vályogtéglás épület, szóval ez plusz nehezítő tényező. Az is felmerült bennem, hogy télen mikor fűtök fogy-e több energia a fűtésnél, mert ugye nem a falat fűtöm, hanem a gipszkarton, után a mögötte lévő levegőt, majd csak ezután érkezünk fel a falhoz. Egyébként a vicc az, hogy még így is kényelmesen beleférünk rezsi határba, szóval tanácstalan vagyok, hogy belevágjak-e egy ilyen nagy munkába.
@baumed
@baumed 4 ай бұрын
Nem lesz ettől több a futeskoltseg. A probléma inkább a karton mögötti fal esetleges túlvizesedése lehet (nyomó szilárdság veszetés), illetve a karton penészesése.
4 ай бұрын
@@baumed szerencsére rendes beton sávlap és vízszigetelés van, így alulról nem kap vizet a fal
@mopsz17
@mopsz17 5 ай бұрын
bontás, vakolás😅
@viktorkuran
@viktorkuran 5 ай бұрын
Pedig pont, hogy a belső vakolás hiánya miatt huzatos. Szerintem.
@Debilinside
@Debilinside 5 ай бұрын
Nem is értem, hogy a fenébe volt ez képes így elterjedni. Illetve értem én, így meg lehet spórolni a belső vakolást, meg lehet kókány módon falazni. "Majd a gipszkarton kihozza". Jó kérdés, hogy a gipszkarton bontása nélkül elégséges-e egy külső hőszigetelést felrakni, szerintem nem, mert a fal továbbra sem lesz légtömör.
@m89hu
@m89hu 2 ай бұрын
Az ilyen kivitelezőket perelni kéne
@AceMcMoron
@AceMcMoron 5 ай бұрын
Egy 10cm PUR/PIR hab szendvicspanel tető is berohadna? Szelőztető rendszerrel/ nélkü?
@baumed
@baumed Ай бұрын
Ezen körülmények közt igen.
@a_granddad5427
@a_granddad5427 5 ай бұрын
Hivatalosan a bütykök arra néznek, amerről a víz jön, vagyis fordítva csináltad. Pont az a lényege az egésznek, hogy a kasírozott geotextília és a lemez lapja, vagyis a bütyök alja közt rés van (a talajt a textília fogja fel), ahol a víz elfolyik. Nem mellékesen, a bütyök a föld nyomásának következtében szétroncsolja az xps-t...
@baumed
@baumed 5 ай бұрын
Egy korábbi hasonló hozzászólásnál kifejtettem, hogy miért így készült. Oka van és ez így teljesen rendben van!
@barnakantor933
@barnakantor933 6 ай бұрын
Egy 30 fokos tető, 7m szarufahossz, 60cm szarufa köz távolsággal, mekkora ellenlécet javasolt használni?
@baumed
@baumed 5 ай бұрын
8-10 cm
@barnakantor933
@barnakantor933 5 ай бұрын
@@baumed kb 2 cm magasság van hagyva a lambéria résznél, fenebb 3.5cm es vannak szellőző cserepek. Nem lesz tetőtér beépítve. Nagy baj tud így lenni?
@baumed
@baumed 5 ай бұрын
Melegebb lesz a padlástérben, mint lehetne.
@rolanddienes8689
@rolanddienes8689 6 ай бұрын
Szia. Milyen kétkomponensű ragasztót használtál a falba?
@zoltanengelhardt463
@zoltanengelhardt463 6 ай бұрын
Üdvözlöm. A purenit és az ajtó tok közé milyen anyagot kell tenni!
@Darex939
@Darex939 Ай бұрын
ez engem is érdekel
@baumed
@baumed Ай бұрын
Üdv, é valamilyen ragasztó anyagot vagy duzzadó szalagot/ gélt választanék ez utóbbit azzal a feltétellel, hogy NEM dagad annyit, hogy deformálja az ablakot.
@zsoltcsorgo1491
@zsoltcsorgo1491 6 ай бұрын
helló. van ez a buborék fólia fehér beltérre, arról vélemény?
@buktatoni
@buktatoni 6 ай бұрын
Nálunk is volt beépített tégla a munkahelyen...Sok baj volt vele...
@miklossztojanov62
@miklossztojanov62 6 ай бұрын
Üdv. Kérhetnék egy telefonos elérhetőségét?
@baumed
@baumed 6 ай бұрын
Üdvözlöm, 06303057434 [email protected] www.baumed.hu
@tuncsikamanda
@tuncsikamanda 7 ай бұрын
Lehet e konklúziót vonni? Normális kivitelezés mellett külső, belső vakolattal ellátott fal esetében melyik tégla ajánlott? A nehezebb, jobb hőmegtartó képességel bíró NF tégla vagy a könnyebb, jobban törő csiszolt? Hogy jobb a tégla hőszigetelő képessége? Ha NF esetében körbe van zárva téglánként a levegő, vagy csiszolt tégla falakat estében, ahol elvileg egyben van bezárva a levegő? NF téglánál a vízszintes habarcs sok hőveszteséget okoz? Köszönöm a válaszát!
@dalloszsolti
@dalloszsolti 7 ай бұрын
Ezt teljesen felesleges befejezni. Olyan alapvető vízszigetelési hiányosságai vannak az "épületnek", hogy aki ebbe beköltözik garantáltan tönkre fog menni idegileg és anyagilag is.
@BAnton-re5it
@BAnton-re5it 7 ай бұрын
Szia! 3 része nem készült el? Vagy letörölte valaki? Feltöltöd a további részeket? Köszönöm!
@sappatosimies
@sappatosimies 7 ай бұрын
A zuhanyfolyókával mi a baj egyébként?
@baumed
@baumed 7 ай бұрын
A pereme miatt a víz nem jut el a csatornába, hanem alatta pang. Ha a vízszigetelés nem tapad meg rendesen a folyóka peremén, úgy a kettő dolog egyenlő egy kiadós ázással.
@hunzsinor
@hunzsinor 7 ай бұрын
Köszi
@hunzsinor
@hunzsinor 7 ай бұрын
Köszi
@csababorhi8939
@csababorhi8939 7 ай бұрын
Kedves Balázs, az lenne a kérdésem hogy a házat így körbe ásva nem lehet kockázatos h bedől? Sok videót anyagot olvas az ember h nem szabad így kiásni. Nekem egy terméskőből épült házam van, és félek így kiásni. Mivel lehet kiküszőbölni a bedőlést?
@baumed
@baumed 7 ай бұрын
Kedves Csaba, ebben az esetben a beton alap jóval a drain alá nyúlik, itt nincs veszélye a falazat vagy az alap.megrogyásának. . Olyan falazatoknál, amelyek a megásás meggyengí, nyilván más a helyzet. Kiküszöbölni ezt a megfelelően kiválasztott technológiával lehet. Értem ez alatt, hogy hol, milyen mélyen ás az ember. Minden szerkezet más, annak adottságai memtén kell dönteni.
@buktatoni
@buktatoni 7 ай бұрын
Az épület szerkezetek is olyanok,mint az emberek. Amikor baj van egymásra mutogatnak...