Коли про це подумала, я усвідомила, що в Дніпрі не можу згадати українських пам'ятників, окрім Шевченка й Лазаря Глоби. Звісно, це не означає, що їх немає, але вони однаково не стоять серед центральних площ міста. Пушкіна знесли на диво швидко, проспект Шмідта перейменували на Бандери, а пам'ятників умовно немає. Хоча є чудовий проєкт міні пам'ятників, розкиданих містом. А з іншого боку, можу згадати з десяток радянських пам'ятників, (і геть не очевидно, чи їх треба знести)
@ЛьвівЛьвів1-у7ч10 сағат бұрын
Уточнення: ДСВ виграли не радянські солдати, а червоноармійці ( армію перейменували лише 1946-го року).
@hikka450212 сағат бұрын
Обговорення Хвильового не вичерпають себе навіть через майже 100 років після насправді трагічної смерти автора! Дякую за деякі нові дані, які можна було дізнатися про його біографію чи світогляд, ба більше - навіть що його об'єднувало з иншими тогочасними митцями. Наснаги у створенні контенту і успіхів!!
@ІннаГордієць14 сағат бұрын
Дякую. що ділитесь своїми знаннями.
@mari_lado19 сағат бұрын
Дякую за відео 2024/11/21. Готуюся до обговорення цього твору в Українському читацькому клубі (Бостон, США) онлайн.
@lilianakutsyk77923 сағат бұрын
Жінкою обов'язково народжуються, а потім ще й стають.Це - незаперечно.Якщо зтось народився чоловіком ( генетично), то жінкою він не стане ніколи. ( існує дуже багато медичних термінів, які позначають різні девіації).Звичайно, щоб стати повноцінною жінкою, то після народження ще необхідне відповідне виховання.
@yurijchorney1970Күн бұрын
Винниченку
@viktoriaydergal271Күн бұрын
У Києві давно говорять про пам’ятник Івану Мазепі (біля Могилянки чи Лаври, або на Арсенальній замість гармати)
@АнтонінаБасанКүн бұрын
💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛
@АнтонінаБасанКүн бұрын
💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛
@sea_3827Күн бұрын
Погоджуюсь з тим, що не можна захищати цінності ворога. На жаль, ще багатьом українцям досі потрібно доносити цю думку знову і знову. Пам'ятаю, той памʼятник Пушкіна в Тернополі був улюбленим місцем голубів, постійно обкаканий стояв :)
@MargoKorzhКүн бұрын
Дякую за важливу тему. Не знаю як у Київі, у нас у Дніпрі з перейменуваннями суцільний жах, це не просто хаос! Дивні, випадкові люди паплюжать місто😢 Про Підмогильного і Петрова Домонтовича, наших земляків, не те що памʼятників, взагалі мало хто знає. Будинок Петрова продали і знесли По місту стоять пусті постаменти А про бюджети - на бруківку є
@АнтонінаБасанКүн бұрын
💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛
@liubovkrailiuk2590Күн бұрын
Одеса - Жаботинському; Київ - Роману Ратушному, Євгенові Чикаленку,Михайлові Бойчуку та зрештою всім жертвам розстріляного відродження
@irynaskvortsova6996Күн бұрын
Сама наявність п'єдесталів говорить про ієрархічну свідомість людей. Природним образом ми дійдемо до пам'яті. Бо кгб так приховало і нині очолило, що грабель ними дотепно розставлениз, як старі міни, зустрінемо ще достатньо.
@DanTavrovКүн бұрын
Вкрай не вистачає пам'ятника Євгену Чикаленку.
@relaxinyou9967Күн бұрын
💙💛
@irynapovkh45642 күн бұрын
у Львові 34 роки тому зняли Леніна і не лишили ніякого постаменту, замість нього була роками гарна клумба з квітами, а потім фонтан
@olgag74422 күн бұрын
Було б чудово запровадити в містах України британський досвід - їх невеличкі круглі блакитні дошки виглядають естетично і на 100% виконують свою меморіальну і просвітницьку функцію. Але це має бути загальнодержавний уніфікований підхід.
@Liudmyla_vin2 күн бұрын
І у Вінниці був пам'ятник горькому. Дочекався широкомастабної війни і знесли. Нині на його місці Леонтович, який привезли з Покровська. До війни ,на жаль, не спромоглися поставити пам'ятник видатному композитору з Вінниччини. Весь світ захоплюється, а тут....лише війна підштовхнула.
@Sokolovska-Olena2 күн бұрын
Що можна запропонувати замість Пушкіна в Одесі на Бульварі? І замість Катерини на площі, яку вже зняли? Чи можна там взагалі обійтися без пам'ятників?
@ageyevavira91472 күн бұрын
Лесю Українку і Євгена Чикаленка
@olgag74422 күн бұрын
Замість Катерини можна було б зробити фонтан, який би прикрасив площу і не викликав би суперечок. Не буває забагато фонтанів!
@liubovkrailiuk2590Күн бұрын
Жаботинському
@VolodOkar2 күн бұрын
Дякую за важливу тему! Ще дуже київський Михайло Могилянський (хоч і «лівий»). Ідея з QR-кодами дуже правильна. Тільки треба інтелекту і естетики
@ПахолокГанна2 күн бұрын
Каюся ) Трохи пролистала, коли розповідали сюжет балади. Вирішила все ж прочитати Дякую за цікаве обговорення. Відкрила для себе багато нового
@АнтонінаБасан2 күн бұрын
💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛
@ikra-ua3 күн бұрын
Чому декомунізація важлива: я послухала цей подкаст, бо у Львові є вулиця Уляни Кравченко.
@yevheniyav14383 күн бұрын
Дуже цікава дискусія! Дякую. Розбираю на цитати, занотовую.
@4ndriiukrainets3 күн бұрын
Я поціновувач творчості Володимира Свідзінського, тому звісно хотілось би вірити що після війни з'являться красиві пам'ятники у Кам'янці-Подільському та Харкові.
@m.chinkina3 күн бұрын
Мені ще про грушки запам'яталось. Які українці їли, як Альчеста - цукерки Монпарнас
@dinahoncharenko27613 күн бұрын
Василю Стусу
@luck.suit_4 күн бұрын
Підкажіть про який саме роман Домонтовича згадала пані Віра
@luck.suit_4 күн бұрын
На днях дочитала❤ Надзвичайно сподобалось. Такий жіноцентричний твір. Їх так мало. Дуже дякую за аналіз!💙
@АнтонінаБасан4 күн бұрын
Дякую за неймовірний випуск, надзвичайно цікаво!!! Інколи соромно, у часи сьогодення, нарікати на якісь негаразди у жіночому житті, адже, навіть, уявити складно, які труднощі переборювали жінки ще, якихось, 100-130 років тому…
@АнтонінаБасан4 күн бұрын
💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛
@luck.suit_4 күн бұрын
Кілька тижнів тому завершила читати «Місто». Це феєрія емоцій❤️🔥 Досі обдумовую, рефлексую. Дякую за такий детальний класний аналіз! Мені дуже сподобався і твір, і ваша розмова. Підмогильний в моєму топі📌
@АнтонінаБасан4 күн бұрын
💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛
@slavkivnaaa4 күн бұрын
Готуюсь з вами до уроків! Що може бути кращим?)
@НастяСєрікова4 күн бұрын
Читала "Над морем". Цей твір наблизив до постаті авторки, тепер читаю "Книгу Сивілли" Тамари Гундорової. Леся Українка постає живою, складною, мужньою і дуже сучасною. Її біографія підтримує в часи зневіри.
@НастяСєрікова5 күн бұрын
В університеті читали "Євпраксію", тільки чеберяйчики звідти пам'ятаю) зараз читаю "Смерть у Києві" -- вражає, як автор цілісно уявляє та реконструює княжий Київ
@Khvylovy5 күн бұрын
Віра Павлівна відучила читати передмови та дивитися відео ДО прочитання самих творів
@ВіталінаЛавдор5 күн бұрын
Дуууже про археологію цікаво, а я думала, що 'дереворити' вигадала Ліна у вірші)) обурило твердження про кожні гомосексуальні стосунки - це тут так написано, автор захотів так показати, але це не так насправді. Ніколи не бачила, щоби той фонтан працював, пустий завжди, тому я навіть не одразу зрозуміла, який, щоправда, не була в парку влітку. Так, Серафіту читала нещодавно, сподобалась дуже ідея і природа північна, та забагато дивної філософії, я її вирізала. А що, може бути дружба з дитиною, це мило та весело, насмішив 'комашиний тато'. Так, мені знайоме це: хочу всіх жінок, але жодної не буду брати', щоправда, я хотіла, але не могла, потім декілька сексуальних зустрічей мала, та стосунків так і не вийшло створити, тепер уже боюсь і не хочу, контрзалежність.
@марияжура-э6р6 күн бұрын
Супер! Дякую за Ваш канал!!!
@Вика-м6з6 күн бұрын
Хай квітне українська культура!
@Вика-м6з6 күн бұрын
Дякую за постійну натхненну працю заради просвітництва ! Слава Україні!
@liliechernenko63156 күн бұрын
Десь рік тому я вперше прочитала “Пожорож ученого доктора Леонардо та його майбутньої коханки прекрасної Альчести в Слобожанську Швейцарію”. І з усіх книжок у власний словник виписую невідомі мені українські слова. То звідси виписала близько 250 слів, значення деяких таки не знайшла. Узагалі ця книжка, як написано в передмові, дійсно змушує захоплюватися ландшафтом і прагнути до нього потрапити, не обов'язково навіть у степ Слобожанський, а якийсь певний власний(та й геть не обов'язково степ)
@ВіталінаЛавдор7 күн бұрын
Не знала про неї - чудова жінка!♡ в мене вчителька сценічного мистецтва в ліцеї була Горська Марія Валеріївна, я її любила - он кого вона тезко!..
@ВіталінаЛавдор7 күн бұрын
А я думала до дорослого віку, що Бандера й Петлюра луже погані, а Дні турбіних і Біла гвардія дуже хороші, - не читала й не хочу, просто така аксіома. Важко розвернути мозок на протилежне... Майстер у школі зовсім не подобався, скорочено читала, а от спектакль оригінальний, дворівневий, зверху ляльки, знизу люди, сподобався, двічі дивилася, хотіла щорічною традицією зробити, а з війною його відмінили. Як не Воландеморт?! Ніколи не приходило в голову порівнювати з Воландом, це ж різні країни й часи... а обидва літуни, виходить! Дякую, що відкрили очі, страшенно сумно усвідомити таке перекручення. Івана Васильовича дивилася в дитинстві, погано пам'ятаю, але мені ніколи щиро не подобалися такого типу фільми, хоча вважалося, що це дуже смішно, дуже добре. Вразила неправильна назва Харкова рідного...😮 ні, направду тут ще багато цілих, неушкоджених місць, особливо в приватному секторі. Була в Києві в жовтні, потрапила в ресторан За двома зайцями, там фільм за стійкою постійно крутять, а виявляється, він не правильний, аж розхотілось повертатися туди, хоча деталі інтер'єру та подача десертів приємно вразили
@viktoriaydergal2717 күн бұрын
Відчувала мелодику його віршів зі школи, але «Пиріг та батіг» підтвердили геніально!! 👏👏Дякую вам за етер🤝
@mshad7 күн бұрын
Без цього б абетку не видали: "Ми з мамою в Москву поїдем, В найкраще місто на землі! Помчим в метро, в музеї підем І побуваємо в Кремлі."
@ОксанаКришталева-ъ8я8 күн бұрын
Книга Станіслава Тельнюка МОЛОДИЙ Я, МОЛОДИЙ - це про творчість П. Тичини? А доньки Тельнюка - це авторки чудових музичних композицій СЕСТРИ ТЕЛЬНЮК?
@olele368 күн бұрын
"Неодцвітаюча весно моя..." повість про поета і його дружину
@ОльгаПодзігун-ц5я8 күн бұрын
З задоволенням послухала вашу бесіду! Однозначно мені треба більше дізнаватись і про творчість Лесі Українки, яка у цьому випуску побіжно згадувалась